Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.428.598
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...
andi.cro kaže...

Zašto kada namjestim "Advanced Display Setings"/"Display adapter properties" za LCD TV kojem je nativna rezolucija 1920x1080, GPU sa HDMI konekcijom šalje istu tu rezoluciju na LCD TV nekompletno tj. ne vidim START logo na lijevom kraju i minute na digitalnom satu sa desne?

Kada namjestim da GPU šalje na ekran manju rezoluciju ( 1680x1050 ) onda se uredno vidi cijeli desktop i cijeli "taskbar"!
Da li je to možda do grafe ( Radeon RX 560 ), makar čisto sumnjam, više sumnjam da je do winsa!
Do drivera nije jer sam ih isprobao par.

 Nema potrebe nista podesavati u windowsima niti u driverima graficke. To je uobicajena pojabva kod spajanja na TV, bilo kojim suceljem (VGA, DVI, HDMI).

Svaki TV ima negdje u opcijama gdje se podesava format slike (4:3, 16:9, Custom, ....) i opciju za prilagođavanje slike da "se uklopi" u ekran. (Kod mene na dva različita Samsung TV-a opcija se zove FIT to screen).

 

Dakle, daljinskim TV-a sve rijesis bez ikakvih podesavanja u Winsima.

 Kao što morrisoN reče, to podešavaš u postavkama TV-a , svaki proizvođač ima svoj naziv, kod grundinga je ja mislin puna slika ili sl., nedavno sam upravo to podešavao.

Pomalo, šegavo i vajka!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
Marko :D kaže...
ihush kaže...

 -opet? ..

logika..

..Ako vam nije jasno što ste izabrali ili što želite.. pitanje jel ovo tema za to  i što bi bio odgovor.. :)

Ja ne razumijem što tebi nije jasno. Prije je pri instalaciji Windowsa...

.. Ali zato kad odabereš regiju Croatia, za tipkovnicu piše Standard umjesto Croatian (Croatia) kao što je to pisalo na prethodnim verzijama Windowsa.

 -opet?

-jer su prethodne verzije, prethodne, jer je sad tako, jer ... wtf je pitanje/želja? Želiš li hr win koji uključuje regional, jezik, tipkovnicu kao defatult (sad pod nazivom standard) ili ne. Ako želiš npr eng, wtf je tvoj problem? Što meni nije jasno? .. nije mi jasno čemu ponavljanje/trovanje teme nepotrenim njurganjem piše li standard ili hr .. pomiri se s tim. Možeš njurgati i zbog (banaliziram) promjene win logoa s valovite zastave na kockastu.. no tako je odlučio MS, dok ako tebi pretstavlja problem prihvatiti da je na hr verziji defaultno podešena hr regija, jezik i tipkovnica upravo hr ne vidim što drugo, nego prihvati da je tako ili ne korsiti win koji ti nije po volji :)

I dalje, Hrvatski layout ≠ standardni layout. Hrvatski layout se instalira naknadno i nije dio instalacije kao drugi layouti. Ni hrvatski ISO ne dolazi s hrvatskim layoutom već se on naknadno instalira po završetku instalacije.

 

Ajmo zaključit, Microsoft očito mrzi hrvatski jezik čim ga je maknuo iz instalacije - gotovo.

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...
morrisoN kaže...
andi.cro kaže...

Zašto kada namjestim "Advanced Display Setings"/"Display adapter properties" za LCD TV kojem je nativna rezolucija 1920x1080, GPU sa HDMI konekcijom šalje istu tu rezoluciju na LCD TV nekompletno tj. ne vidim START logo na lijevom kraju i minute na digitalnom satu sa desne?

Kada namjestim da GPU šalje na ekran manju rezoluciju ( 1680x1050 ) onda se uredno vidi cijeli desktop i cijeli "taskbar"!
Da li je to možda do grafe ( Radeon RX 560 ), makar čisto sumnjam, više sumnjam da je do winsa!
Do drivera nije jer sam ih isprobao par.

 Nema potrebe nista podesavati u windowsima niti u driverima graficke. To je uobicajena pojabva kod spajanja na TV, bilo kojim suceljem (VGA, DVI, HDMI).

Svaki TV ima negdje u opcijama gdje se podesava format slike (4:3, 16:9, Custom, ....) i opciju za prilagođavanje slike da "se uklopi" u ekran. (Kod mene na dva različita Samsung TV-a opcija se zove FIT to screen).

 

Dakle, daljinskim TV-a sve rijesis bez ikakvih podesavanja u Winsima.

 Kao što morrisoN reče, to podešavaš u postavkama TV-a , svaki proizvođač ima svoj naziv, kod grundinga je ja mislin puna slika ili sl., nedavno sam upravo to podešavao.

 +1 

upravo tako . To se podesi u opcijama TVa . Kod LG se to zove " just scan " .

6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Instalirao sam Windows 10 u GPT-u i sad je jos brzi startup i restart sa UEFI. Dakle nije problem bio updateu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 21:30 (Dinno).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
..

I dalje, Hrvatski layout ≠ standardni layout. Hrvatski layout se instalira naknadno i nije dio instalacije kao drugi layouti. Ni hrvatski ISO ne dolazi s hrvatskim layoutom već se on naknadno instalira po završetku instalacije.

 

Ajmo zaključit, Microsoft očito mrzi hrvatski jezik čim ga je maknuo iz instalacije - gotovo.

 -glupost, hr odjel radi jezični dio za ostatak globusa (od mso gramatika itd..).

-kakav naknadni install po završetku čega..? Dodati možeš bilo kad bilo što.. ono što ne možeš ako nemaš odgovarajući install koji ima npr hr tipkovnicu-layout odabrati za vrijeme installa, ali ako skineš hr verziju installa tad to imaš i upravo je to tad defaultno pod nazivom standard.

 

kao btw, standardni layout.. npr tipkovnica sa 102  tipke.. ili dvorak ili qwertz .. to je laouti tipki za fizičku tipkovnicu, dok jezik može biti hr na dvorak ili na qwertz.. jezik ti govori hoće li na pritisak tipke biti npr Ć Š.. ili {}.. dok layout govori gdje se ta tipka fizički nalazi i za nas je standardni qwertz, ne dvorak ili neki treći.. i upravo je to za 99% korisnika defaultno-točno tj standardno, sve izvan tog je opcija ili nestandardno/izbor/potreba..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

poz društvo molio bih jedno pitanje.ovako jedan frend mi je rekao da windowsi 10 ima svoj iso kao program za mont i pokretanje igara,e sad ja to nigdje ne vidih. i zanima me koji  daemon tools skinuti a da radi na 

na win 10 i da moze radit a da nije licinciran i gdje i odakle da skinem 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...

poz društvo molio bih jedno pitanje.ovako jedan frend mi je rekao da windowsi 10 ima svoj iso kao program za mont i pokretanje igara,e sad ja to nigdje ne vidih. i zanima me koji  daemon tools skinuti a da radi na 

na win 10 i da moze radit a da nije licinciran i gdje i odakle da skinem 

 Samo dvoklik na ISO i automatski je mountan. :)

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...

poz društvo molio bih jedno pitanje.ovako jedan frend mi je rekao da windowsi 10 ima svoj iso kao program za mont i pokretanje igara,e sad ja to nigdje ne vidih. i zanima me koji  daemon tools skinuti a da radi na 

na win 10 i da moze radit a da nije licinciran i gdje i odakle da skinem 

 Otvori .ISO sa File Explorerom !

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

počeo mi je komp poprilično stekat zadnjih par tjedana, youtube videa ko da imaju 10 fpsova, na njemu ne igram nikakve igre, samo surfanje i tu i tamo serije gledam koje također malo štucaju.. jel postoji nesto za napravit da se malo popravi situacija, jer mi se stvarno neda nanovo instalirat windowse

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Malwerbytes scan, antivirus, scan hard disk for errors. Defragmentirati hard disk ako nisi dugo. Pobrisi programe i fajlove ako se nagomilalo

6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Onda ocisti fizicki kompjuter od prasine

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

- Ako se na net spajaš sa wifi pređi na lan-kabal.

- desni klik na C disk - property - Disk cleanup - Clean up system - označiš sve nakon scan-a  pa "Ok" i čekaš oko po ure da završi.

- provjeri sa "Task Menager" što se sve nakupilo u "startup" i radi u pozadini ( kod mene samo Catalyst i Win. Defender)...a i koliko i što vrti CPU.

 

normalno kao što rekoše očisti najprije prašinu jer kod pregrijavanja CPU spušta brzinu rada...

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 19:22 (AF139).
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

mislio sam baciti laptop u zid ...

 

otkrio sam ovo ...

 

pa da podijelim na temi ...

 

Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Eto ga...

 

 
 
 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
dar01 kaže...

mislio sam baciti laptop u zid ...

Daj malo pojasni što dobiješ točno s time.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

I mene bi to zanimalo.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

...pošto je to postavka "Power option" ...vjerovatno isključeno sve od opcija za "power save" .

13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
AF139 kaže...

...pošto je to postavka "Power option" ...vjerovatno isključeno sve od opcija za "power save" .

Koliko ja znam to radi "high performance".

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 17:58 (Valentin17).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Malo googlanja razjašnjava stvari...

 

"It’s basically exactly what it sounds like – the highest performance setting in Windows. It’s not overclocking your PC or anything, but the company says the new settings “builds on the current High-Performance policy, and it goes a step further to eliminate micro-latencies associated with fine grained power management techniques.” The goal is get rid of the places where Windows normally makes efficiency trade-offs, yielding improved performance at the OS level."

 

 

"This new power plan is not available in all Windows 10 versions. It was introduced for a specific Windows 10 edition called "Windows 10 Pro for Workstations". So if you are not using this particular Windows 10 version, you'll not see "Ultimate Performance" power plan in Power Options.

Windows 10 checks for the installed edition type and if it detects a different edition, it automatically hides "Ultimate Performance" power plan. That's why it's hidden by default. But this power plan exists in all Windows 10 editions and can be activated and enabled using a simple method"

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 20:52 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Imam problem s Edgeom.

Za zadanu tražilicu koristim Bing, no kad upišem nešto u pretragu vidim da je Edge uputio zahtjev Bingu(po linku to vidim) no odjednom me prebaci na cse.google.com

Do čega je to?

Do jučer je sve okej bilo

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Postovanje ekipa, zanima me kupovina windowsa preko software-deals.hr. Je li neko od vas imo iskustva s tim, jel sve proslo bez problema?

 

https://www.software-deals.hr/windows-10-professional-fizicka-naljepnica-coa/?selectedVariant=64&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kako reaktivirati Windows nakon zamjene ploce i cpua? Prije nego sam promjenio plocu provjerio sam pod accounts jesam li ulogiran sa svojim hotmailom i jesam. Pa sam mislio možda ce povuc tako aktivaciju, no sad mi javlja da aktiviram a pod "Your info" stojim jos uvijek ulogiran kao admin.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
D3lBoy kaže...

Kako reaktivirati Windows nakon zamjene ploce i cpua? Prije nego sam promjenio plocu provjerio sam pod accounts jesam li ulogiran sa svojim hotmailom i jesam. Pa sam mislio možda ce povuc tako aktivaciju, no sad mi javlja da aktiviram a pod "Your info" stojim jos uvijek ulogiran kao admin.

 Ako imas OEM key nikako, meni je isto bilo po microsoft accountom kao da mogu aktivirat svoj prijasnji kljuc (koje je bio vezan za prijasnju maticnu) ali nista. Na kraju sam uzeo preko ebaya za 3$ i sve radi bez frke.

Battleog - 191silvinjo
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ako je za osobnu upotrebu a ne za firmu, onda čemu kupovati licence???

Radije odeš na čevape za te novce 

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

imam win7 origigi koji sam kupio na ebay OEM key...i sad je taj key vezan za moju matičnu...kako preći na windows 10 sad...jel moram deaktivirati ovaj key od moje matične pa kupiti istim putem win 10 key ili kako?hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
GSP kaže...

imam win7 origigi koji sam kupio na ebay OEM key...i sad je taj key vezan za moju matičnu...kako preći na windows 10 sad...jel moram deaktivirati ovaj key od moje matične pa kupiti istim putem win 10 key ili kako?hvala

 Ako imas Windows 7 Pro instaliraj Windows 10 Pro, ako imas Home instaliraj Windows 10 Home itd. Bitno samo da izaberes odgovarajucu verziju Windowsa 10 prilikom instaliranja i Windows ce biti automatski aktiviran

11 godina
offline
Windows 10 - općenito

znaci samo install nove verzije...ništa nemoram kupovati novi key......

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ne moraš, aktivirao sam desetke refubrishrd dell kompova na poslu tako. Samo mora bit odgovarajuća verzija kako kolega iznad kaze .
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
GSP kaže...

imam win7 origigi koji sam kupio na ebay OEM key...i sad je taj key vezan za moju matičnu...kako preći na windows 10 sad...jel moram deaktivirati ovaj key od moje matične pa kupiti istim putem win 10 key ili kako?hvala

- iz postojećeg win nadogradiš na odgovarajuću verziju (home-pro, jezik, 32-64..) i aktivacija će se prenjeti na w10. Nakon tog možeš formatirati disk.. i po želji instalirati bilo koju win10.. automatski će se aktivirati kad se spoji na MSov server i povuče key. (ako nije odgovarajuća-ista verzija, tad nema prijenosa appsa.. slično kao clean).

- paziti kod izbora home-pro, jer šteta je izgubiti pro licencu.. moguće, dozvoljeno je, nije moguće na višu npr home->pro.

- tko želi zadržati appse, postavke.. mora imati odgovarajuću (nazovimo identičnu..) verziju, tj jezik, dok 32-64 nije izbor u upgradeu nego smao kod clean. Npr ako netko ima hr jezik, može samo na tu verziju, ili prije toga može dodati željeni language pack.. ili download odgovarajuće jezične isntalacije npr eng, ger, hr.. to su ograničenja upgradea. Clean može bilo koju verziju.

 

- preporuka, iskoristiti ghaterosstate.exe (nalazi se u odgovarajućem sys install folderu 32-64bit..), iskopirati ga npr na desktop i pokrenuti, kreira se licenca-xml .. može se kasnije po potrebi (ako nešto krivo krene..) aktivirati OS kopiranjem na odgovarajuće mjesto. To ne služi za aktivaciju drugog računala, kao win10-id .. isključivo za taj pc...

 

+ može i clean install win10 + unos keya w7/8.. ali tad se ovisi o keyu, retail, oem, već aktiviran itd.. sve to je 'dobra volja' MSa, tj interes-želja i zato MS to dozvoljava (mada je odavno prošao freeoffer koji je trajao godinu dana..).

 Do kad? -ne zna se, zato je 'zogdno' iskoristiti-aktivirati w10.. ako se želi, može se vratiti na w7-8.. sve dok je MBO ista, takav PC se može reaktivirati keyom u MSovoj bazi.. (nema naznaka da će to u budućnosti netko ukinuti, niti ima realne mogućnosti.. jer bi tad svi juzeri ostali bez licence..).

+key je može vezati uz ms-acc (online).. i tad više ne ovisi o MBO-IDu... ali to je možda nepotrebno kemijanje uz dovoljan jeftin izvor keyeva w7-8-10 koji rade.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 16:20 (ihush).
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Dali ima neki način(dali unutar Winsa ili unutar drivera za grafiku) s kojim bi odredio na kojem monitoru bi se pokretala aplikacija?

Treba mi kako bi svaki put kad pokrenem ETS2, da se on otvori na TVu(monitor broj 3)

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice