Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.422.109
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
16 godina
offline
Windows 10 - KB4346783 update
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

dobio sam kupon za 50% popusta na win10, sad me zanima da li su ovo legalni kljucevi i ima li kakve razlike od onih s official microsoft store-a, posto je ova cijena cista bagatela..

link: https://www.gamivo.com/product/windows-10-professional?utm_source=newsletter&utm_campaign=05-09

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

na app filmovi i tv jel se moze kako staviti da ponavlja video i kad izađem iz app da nemoram svaki put klikni ponovi...nego da sve ponavlja kad dode do kraja...slicno kao u media playeru

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
Marko :D kaže...
..

I dalje, Hrvatski layout ≠ standardni layout. Hrvatski layout se instalira naknadno i nije dio instalacije kao drugi layouti. Ni hrvatski ISO ne dolazi s hrvatskim layoutom već se on naknadno instalira po završetku instalacije.

 

Ajmo zaključit, Microsoft očito mrzi hrvatski jezik čim ga je maknuo iz instalacije - gotovo.

 -glupost, hr odjel radi jezični dio za ostatak globusa (od mso gramatika itd..).

-kakav naknadni install po završetku čega..? Dodati možeš bilo kad bilo što.. ono što ne možeš ako nemaš odgovarajući install koji ima npr hr tipkovnicu-layout odabrati za vrijeme installa, ali ako skineš hr verziju installa tad to imaš i upravo je to tad defaultno pod nazivom standard.

 

kao btw, standardni layout.. npr tipkovnica sa 102  tipke.. ili dvorak ili qwertz .. to je laouti tipki za fizičku tipkovnicu, dok jezik može biti hr na dvorak ili na qwertz.. jezik ti govori hoće li na pritisak tipke biti npr Ć Š.. ili {}.. dok layout govori gdje se ta tipka fizički nalazi i za nas je standardni qwertz, ne dvorak ili neki treći.. i upravo je to za 99% korisnika defaultno-točno tj standardno, sve izvan tog je opcija ili nestandardno/izbor/potreba..

 Ne znam radi li to kako ti kažeš, ali znam da sam 20 minuta buljio pri zadnjoj instalaciji koji vrag.

Ne možeš korisnicima reći odaberite tipkovnicu, ponuditi 3 vrste engleskog, slovenski, srpski, makedonski, ruski što god i onda reći pa samo odaberite standard.

Što je s ljudima koji to ne znaju ili ne znaju da sa recimo slovenskim dobiju isti layout? Glupo je. Loše je. Ne valja. Treba promijeniti.

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Zna li netko da li se može napraviti shorcut da bi se došlo do naprednih audio postavki.

Govorim o onom ekranu koji je dosta nov gdje se može promijeniti output audio device za pojedinu aplikaciju i naštimavati nivoe.

Sad moraš otići u audio postavke (A ima ih valjda tri) i onda kliknuti neki gumb.

I stvarno ide na živce ta mješavina starog i novog sučelja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mandor kaže...
..

 Ne znam radi li to kako ti kažeš, ali znam da sam 20 minuta buljio pri zadnjoj instalaciji koji vrag.

Ne možeš korisnicima reći odaberite tipkovnicu, ponuditi 3 vrste engleskog, slovenski, srpski, makedonski, ruski što god i onda reći pa samo odaberite standard.

Što je s ljudima koji to ne znaju ili ne znaju da sa recimo slovenskim dobiju isti layout? Glupo je. Loše je. Ne valja. Treba promijeniti.

 -ako si skinuo hr verziju installa, tad je nepotrebno 'buljiti', jer je sve defaultno =hr, regija, jezik pa i layout.. 'lupanje nexta' (osim, kao moj izbor, odbijanje dodataka kao cortana i sl.. koji se nude pri kraju installa).

-inzistirati da se default/standard mora napisati 'hrvatski'? .. pa zamisli sad neki flaster+flomaster i da upravo to piše, klikneš next-nastavi i to je to.. :))

-upravo obrnuto, dok nije bio hr installer, dok se hr (jezik, layout..) dodavao, tad nije bio zadani-defaultni hr, nego npr eng i tad je upravo pod default-standard bio layout engleskog (ne hrvatskog).. tako da je ta jezično-opcijska dilema zapravo dosljedna i logična, standardno je upravo ono što je standard neke zemlje, npr metrički sustav, vremenska zona, jezik, pismo.. to je sve dio standarda i najlogičnije je tad da se upravo tako i nazove-napiše. Sve izvan standardnog je opcija, npr dodati turski-švicarski jezik/layout.. odnosno to bi bilo standardno za njihov installer. Pokušaj npr skinuti francusku verziju installa, lupaj next (na francuskom :) ).. i što očekuješ, koji će biti zadani jezik, raspored? Bi li hrv layout tad bio =standard ili izbor/nestandard?

 

jezični izbor se radi već skidanjem install-ISOa (+ regionalni jezici koji mogu biti u paketu, kao npr DVD titlovi.. pa kod nas neće biti mexički nego mađarski i sl.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mandor kaže...

Ne znam radi li to kako ti kažeš, ali znam da sam 20 minuta buljio pri zadnjoj instalaciji koji vrag.

Ne možeš korisnicima reći odaberite tipkovnicu, ponuditi 3 vrste engleskog, slovenski, srpski, makedonski, ruski što god i onda reći pa samo odaberite standard.

Što je s ljudima koji to ne znaju ili ne znaju da sa recimo slovenskim dobiju isti layout? Glupo je. Loše je. Ne valja. Treba promijeniti.

U potpunosti se slažem.

Mandor kaže...

Zna li netko da li se može napraviti shorcut da bi se došlo do naprednih audio postavki.

Govorim o onom ekranu koji je dosta nov gdje se može promijeniti output audio device za pojedinu aplikaciju i naštimavati nivoe.

Sad moraš otići u audio postavke (A ima ih valjda tri) i onda kliknuti neki gumb.

I stvarno ide na živce ta mješavina starog i novog sučelja.

Instaliraj si aplikaciju Ear Trumpet s Windows Store-a.

ihush kaže...

 -ako si skinuo hr verziju installa, tad je nepotrebno 'buljiti', jer je sve defaultno =hr, regija, jezik pa i layout.. 'lupanje nexta' (osim, kao moj izbor, odbijanje dodataka kao cortana i sl.. koji se nude pri kraju installa).

-inzistirati da se default/standard mora napisati 'hrvatski'? .. pa zamisli sad neki flaster+flomaster i da upravo to piše, klikneš next-nastavi i to je to.. :))

-upravo obrnuto, dok nije bio hr installer, dok se hr (jezik, layout..) dodavao, tad nije bio zadani-defaultni hr, nego npr eng i tad je upravo pod default-standard bio layout engleskog (ne hrvatskog).. tako da je ta jezično-opcijska dilema zapravo dosljedna i logična, standardno je upravo ono što je standard neke zemlje, npr metrički sustav, vremenska zona, jezik, pismo.. to je sve dio standarda i najlogičnije je tad da se upravo tako i nazove-napiše. Sve izvan standardnog je opcija, npr dodati turski-švicarski jezik/layout.. odnosno to bi bilo standardno za njihov installer. Pokušaj npr skinuti francusku verziju installa, lupaj next (na francuskom :) ).. i što očekuješ, koji će biti zadani jezik, raspored? Bi li hrv layout tad bio =standard ili izbor/nestandard?

 

jezični izbor se radi već skidanjem install-ISOa (+ regionalni jezici koji mogu biti u paketu, kao npr DVD titlovi.. pa kod nas neće biti mexički nego mađarski i sl.)

Ako želim imati Windows na engleskom jeziku, lakše mi je skinuti engleski ISO i u dva klika promijeniti regiju nego skinuti hrvatski ISO i kasnije mijenjati jezik kada instalacija završi. Pri instalaciji, na bilo kojem ISO-u, kada se regija promijeni u hrvatsku, automatski se mijenja vrijeme, valuta i layout tipkovnice. Ali da su hrvatski layout mogli ostaviti, mogli su.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 12:54 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ProTeinZ kaže...

dobio sam kupon za 50% popusta na win10, sad me zanima da li su ovo legalni kljucevi i ima li kakve razlike od onih s official microsoft store-a, posto je ova cijena cista bagatela..

link: https://www.gamivo.com/product/windows-10-professional?utm_source=newsletter&utm_campaign=05-09

 bump

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
..

Ako želim imati Windows na engleskom jeziku, lakše mi je skinuti engleski ISO i u dva klika promijeniti regiju nego skinuti hrvatski ISO i kasnije mijenjati jezik kada instalacija završi. Pri instalaciji, na bilo kojem ISO-u, kada se regija promijeni u hrvatsku, automatski se mijenja vrijeme, valuta i layout tipkovnice. Ali da su hrvatski layout mogli ostaviti, mogli su.

 -? kriterij? tebi je put od a-do-b kraći nego od b-do-a? Koliko klikova je potrebno za bilo što..? :) .. ili ovako, s hr verzijom, možeš instalirati eng/hr.. ali bez hr s čistom eng verzijom ne možeš hr jezik, dok je lakoća ili brojeno u klikovima jednako koju god kombinaciju poželiš, jednako dugo-kratko, jednako 'teško'..

 

-ili pogledaj rečenicu.. ''ako želim imati win na engleskom..''. Govorimo o tvojim željama? Možeš jednako željeti na japanskom no to nema veze s temom-forumom tj ostatkom juzera. Tad ćeš skinuti npr japansku instalaciju, logično.. ili nelogično je skinuti hr install ako ne želiš hr jezik nego japanski ili engleski. Ako si skinuo željeni jezik, tad je u svima default-standard upravo taj jezik, dok su svi ostali opcije kao i dodatne postavke ili layouti kojih možeš imati (figurativno) bezbroj..

-normalan korisnik, tu na ovom forumu, bug.hr.. bi  recimo po .hr domeni većinom koristio/želio hr jezik, layout. Ako želi npr engleski, to je lako, jedan klik.. ili dva-tri.. koliko već :) i nudi se u procesu instalacije ili naknadno (po tome se ni jedna vezija ne razlikuje, osim početne-bitne razlike, nisu svi jezici dostupni ako nisi skinuo odgovarajući install, dok svi imaju engleski ispod haube). + važnije, da bi ''hr slova'' bila ravnorpavna na nivou sysa, tad OS mora u startu biti na našim slovima, čžšćđ-- tj ako nije tad npr juzer(name) ne može biti Petričević nego samo Petricevic .. :)) ili popularni bugovac Petric. Eng ograničava, hr ne. Ni jednog razloga za eng verzijom prosječan juzer nema, dok se moje-tvoje specifične potrebe ili želje ipak ne ubrajaju u ono što je potrebno ili želja ostalih (bilo bi malo narcisoidno-egocentrično.. to pretpostaviti).

-ja ne sugeriram koji ćeš ti jezik ili OS ili app koristiti, no ti konstantno gledaš iz svoje perspektive i to pokušavaš prikazati svoje želje/potrebe ili svoj izbor kao nešto za 'sve' juzere.. a ovo nije tema za moj-tvoj slučaj, nego za ostale-za njih.. za juzere, općenito. Da je nešto specifično, tad bi bila sasvim druga tema.

-zato, svim 'normalnim' juzerima mogu samo predložiti ako skidaju install, da skinu hr verziju, pretpostavkom da su ipak s .hr domene, ne npr bugari, japanci ili maori.. odnosno, da će svaki  juzer skinuti jezičnu verziju koju želi-treba (pa i to da će mu sam ie-browser kad ugoogla pitanje za downloaod upravo otvoriti njegovu  lokalnu-regionalnu stranicu za DL gdje će sve pisati upravo na njegovom domicilnom jeziku, pa će možda i predloženi DL biti upravo na tom jeziku)..

-takav juzer ako želi nešto 'nestandardno', će možda odabrati drugi jezik, drugi layout, ali tad se neće čuditi što je pod default-standard-zadano upravo onaj jezik/postavke koje je skinuo nego bi se čudio da mu je pod standard npr hrvatski layout, zar ne? :)

 

**disclaimer, svatko može (mora?) izabrati za sebe ono što želi (ili po potrebi..). Uopće ne sugeriram neku jezičnu opciju npr ENG-HR.. nego je to stvar osobe, time odričem odgovornost za nanesene duševne boli i sl. :)) NHF. Ali, na ovom forumu je legitimna pretpostavka da juzer želi upravo HR, dok bi na nekom francuskom/japanskom/nekom forumu to bio neki pripadajući jezik uz ostale opcije. Pod temom općenito, ne specifično -jer je tad to izuzetak... pa tako i eskim može željeti npr hrvatski ili papuanski.. no tad to nije ova tema odnosno tad će taj juzer valjda znati kako odabrati 'standardno' nešto.. pa i layout ili jezik dok ja to ne mogu unaprijed nagađati ili sugerirati. Npr da takvom 'eskimu' preporučim što, hrv ili koju verziju installera? -smiješno.. :) još smješnije je tvrditi da je manje klikova/lakše za slučaj A nego za slučaj B.. c, d, e,.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne, nije isto. Za promijenu regije unutar instalacije potrebno je manje od sekunde, a za promijenu jezika kada instalacija završi, potrebno je puno više od sekunde (dok pronađeš sve u postavkama + odjava/prijava ili restart za primjenu postavki). Tu izgubiš dosta vremena; rekao bih da je većini (i meni) u cilju da se to sve riješi što prije kako bi se odmah mogli baciti na instalaciju programa. Ako tebi paše sporije, rješenje, dobro, u to neću ulaziti. Sporo ne znači i bolje.

 

Naravno da govorim iz svoje perspektive jer ja znam najbolje kako meni paše. Sigurno neću govoriti iz susjedove perspektive koji možda koristi Windowse na kineskom i preferira kineski jezik. Svatko ima pravo odabrati na kojem će jeziku biti njegovo računalo. Konkretno, kod mene su sva računala na engleskom jeziku, isključivo zbog lakšeg snalaženja u samim Windowsima. Zato je Microsoft lijepo dao korisniku mogućnost odabira, koju verziju Windowsa želi i na kojem jeziku.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Ne, nije isto. Za promijenu regije unutar instalacije potrebno je manje od sekunde, a za promijenu jezika kada instalacija završi, potrebno je puno više od sekunde (dok pronađeš sve u postavkama + odjava/prijava ili restart za primjenu postavki). Tu izgubiš dosta vremena; rekao bih da je većini (i meni) u cilju da se to sve riješi što prije kako bi se odmah mogli baciti na instalaciju programa. Ako tebi paše sporije, rješenje, dobro, u to neću ulaziti. Sporo ne znači i bolje.

 

Naravno da govorim iz svoje perspektive jer ja znam najbolje kako meni paše. Sigurno neću govoriti iz susjedove perspektive koji možda koristi Windowse na kineskom i preferira kineski jezik. Svatko ima pravo odabrati na kojem će jeziku biti njegovo računalo. Konkretno, kod mene su sva računala na engleskom jeziku, isključivo zbog lakšeg snalaženja u samim Windowsima. Zato je Microsoft lijepo dao korisniku mogućnost odabira, koju verziju Windowsa želi i na kojem jeziku.

 :)) i saga se nastavlja...

-i dalje imaš isti problem, netočno + kriterij (svoje želje-potrebe, izbor, poistovjećuješ s 'juzerima'..).

 

-netočno, nije brže dodati hr na eng, nego obrnuto + svi ispod haube imaju eng, dok hr nemaš na svim installerima, tak da može biti samo sporije dodavanje hr na eng, nego ono što je predviđeno za hr korisnike.

 

-kriterij, možeš imati svoje razloge, čak nemoj pretpostaviti da ja ne koristim eng iz istih/sličnih ili ssavim različitih razloga.. napredni juzeri znaju, no tema nije za njih i njihove specifične potrebe-želje..

-tako će i paupuanac, eskim ili zagorac :) instalirati svoju jezičnu verziju i po želji dodati eng.. i to će mu biti jedanko lako kao i nama, dok se s eng na neki drugi to ne može tako lako a čak i napredni juzer često treba 'svoj' lokalni jezik-layout npr zbog čćš ili valute.. + naravno da će koristiti regionalne postavke koje će tad podesiti automatski jezik, vrijeme, formate datuma itd. i da je to brže nego s eng na lokalizirano. MS je odavno otežao/ograničio (licence) dodavanje jezika, nekad je to bilo samo u MSO, sad na nivou OSa, juzeri npr žele gramatiku-pravopis i u googanju ne samo u wordu.. i tad ovisiš o jeziku instalacije, ima-nema .. dok je engleski stalno tu i nije problem. Upravo zato je logičnije, instalirati potrebnu jezičnu verziju pa imati izbor, taj-svoj jezik ili eng.. nego obrnuto. Pri tome jednako eskim može imati iste razloge kao ti/ja/netko treći, npr programer i sl. i preferirati engleski.. no to se tad odnosi specifično na njegove potrebe kao izuzetak od pravila, izuzetak od standarda koji se odnosi na ostale-većinu i zato se upravo tako to nazove, 'standardno' :) .. uf-uf...

+ tebi možda nije problem dodati jezik po želji.. s osnovnog eng na npr hrv/papuanski i sl. ali jesi li ti početnik ili napredni juzer? Kome su savjeti namjenjeni u ovakvim temama? Što je pravilo za većinu .. ili izuzetak? Kriterij?

+ ne postoje bolji-lošiji windowsi, postoji samo znanje, izbor, potreba. Home-pro, 32-64.. pa tako i jezik. Dok je 'snalaženje' na npr engleskom relikt, tvoj 'minus', jer ti se trebaš prilagoditi i znati, ne inertno krosititi neku verziju i odbijati 'naučiti' nešto novo.. pa i banalno, kako se nešto naziva u ''novom'' win na hr.. (a ima bezvezarija, često gubim vrijeme tažeći...) :) koliko god nam to može smetati, to je 'naš' problem, subjektivan i stvar navike, zato ne smije biti kriterij kod predlaganja jednako kao što ja uzmem sladoled od čokolade, ne znači da netko drugi to mora.. izbor. +kao btw, sa svakim novim buildom 1703-09-18.. izmjene stavke/nazive/organizaciju po C/P, moraš tražiti neku opciju.. neovisno o jeziku, .. i meni to 'smeta' ali ne njurgam (osim ponekad) :))

+ sve je ispod haube i dalje isto, engleski... pa je tako npr sporedno na kojem jeziku je OS ako natipkaš npr cd c:\users\ .. bit ćeš u istom folderu kao u 'korisnici' ili ako natipkaš control userpasswords2, notepad itd .. opet ista stvar, neovisno o hr 'skinu' i piše li moje računalo ili my computer na ikoni.. no bez instaliranog hr nemaš slovo č .. pa ni mogućnosti za 'računalo' (gramatiku i sl na nivou OSa) dok je svako dodavanje te opcije ipak dodavanje i teže (+otežano/licence) nego u samoj instalaciji.

+može se usporediti s npr google-om, google.com ili google.hr.. za juzere s naše domene, logičnije je pretraživati s google.hr .. jer su lokalizirani rezultati i jer su relevantniji nego za latinsku ameriku i sl. no ako su tvoje potrebe-želje drugačije, tad imaš izbor (ali je to tad tvoj izbor, za tebe, ne za ostale..). Kriterij.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Već neko vrijeme odgađam update na 1803 koji mi stoji u listi, pa da pitam za mišljenje: isplati li se instalirati ga ili još nije sve ispeglano kak spada? Trenutno sam na 1709 i dalje i kaj je najvažnije sve radi kak mi paše pa se vodim onom ''ne diraj ak nije pokvareno''.

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Regenmeister kaže...

Već neko vrijeme odgađam update na 1803 koji mi stoji u listi, pa da pitam za mišljenje: isplati li se instalirati ga ili još nije sve ispeglano kak spada? Trenutno sam na 1709 i dalje i kaj je najvažnije sve radi kak mi paše pa se vodim onom ''ne diraj ak nije pokvareno''.

 -ne treba žuriti, obično bude problema.. + dovoljno su kasnili u proljeće.. :)

ali, realno nema više izbora, odgađanja.. bolje kad sam odlučiš nego kad ti automatika forsira.. + još bolje, skinuti iso/install i imati ga (stikić).. jer sam download update ili installa je sličan (ok, installer je veći jer se skida sve, upgrade samo 32-64.. ovisno o verziji, ali je upgrade beskorsitan za sve ostalo, pogotovo ako netko ima 2-3 više računala.. ili kad nešto 'zapne'.)

-radi.

-hoćeš li imati problema? možda, vjerojatno ne.. ali onak, 1%-5%.. imaš šanse, 'bolje' nego na lotu a za loto ljudi misle (nadaju se..) :))

-uskoro će 1810.. (ili 1809, 'oktobar'.. ili će kasniti kao travanjski..) tko će ga znat, no možeš sačekati pa dvije muhe jednim udarcem.. naravno, ako imaš sreće, ako nemaš.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Ipak sam odlučio napravit update, po svemu sudeći sve je prošlo ok i zasad nemam zamjerki. Vrijeme će pokazati imam li sreće

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

zauzeće diska mi stalno varira,nisam ništa novo instalirao ima tjedan dana 

nakon skeniranja ASC ,velikih mapa  

zanima me da li mogu ovo obrisati

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Tako nasumično brisanje i sitnih podataka može napraviti štetu..

Jesi li najprije da bi dobio više slobodnog prostora na HDD očistio browsere od history i cache ?

Osnovno je ugrađeno u system ..ideš desni klik na C:\  > Properties > Disk Cleanup > Clean up system files 

...označiš sve što je pronašao .. startaš i pustiš po ure da to završi.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

 -ako si skinuo hr verziju installa, tad je nepotrebno 'buljiti', jer je sve defaultno =hr, regija, jezik pa i layout.. 'lupanje nexta' (osim, kao moj izbor, odbijanje dodataka kao cortana i sl.. koji se nude pri kraju installa).

-inzistirati da se default/standard mora napisati 'hrvatski'? .. pa zamisli sad neki flaster+flomaster i da upravo to piše, klikneš next-nastavi i to je to.. :))

-upravo obrnuto, dok nije bio hr installer, dok se hr (jezik, layout..) dodavao, tad nije bio zadani-defaultni hr, nego npr eng i tad je upravo pod default-standard bio layout engleskog (ne hrvatskog).. tako da je ta jezično-opcijska dilema zapravo dosljedna i logična, standardno je upravo ono što je standard neke zemlje, npr metrički sustav, vremenska zona, jezik, pismo.. to je sve dio standarda i najlogičnije je tad da se upravo tako i nazove-napiše. Sve izvan standardnog je opcija, npr dodati turski-švicarski jezik/layout.. odnosno to bi bilo standardno za njihov installer. Pokušaj npr skinuti francusku verziju installa, lupaj next (na francuskom :) ).. i što očekuješ, koji će biti zadani jezik, raspored? Bi li hrv layout tad bio =standard ili izbor/nestandard?

 

jezični izbor se radi već skidanjem install-ISOa (+ regionalni jezici koji mogu biti u paketu, kao npr DVD titlovi.. pa kod nas neće biti mexički nego mađarski i sl.)

1.

Nisam skinuo HR verziju

2.

Ako su dostupne srpska i slovenska tipkovnica pri instalaciji engleske verzije, nema razloga da ne bude i hrvatska. Tim više što je oduvijek bila.

3. 

Je li Cortana dostupna na hrvatskoj verziji? Bez obzira što je beskorisna. Vodila me kroz instalaciju glasom, obećala mi je da će biti uz mene i odna se isključila nakon odabira regije.

 

Glupo je i treba popraviti, a ti možeš svojim besmislicama braniti koliko hoćeš.

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mandor kaže...
..

1.

Nisam skinuo HR verziju

2.

Ako su dostupne srpska i slovenska tipkovnica pri instalaciji engleske verzije, nema razloga da ne bude i hrvatska. Tim više što je oduvijek bila.

3. 

Je li Cortana dostupna na hrvatskoj verziji? Bez obzira što je beskorisna. Vodila me kroz instalaciju glasom, obećala mi je da će biti uz mene i odna se isključila nakon odabira regije.

 

Glupo je i treba popraviti, a ti možeš svojim besmislicama braniti koliko hoćeš.

 

1. -zašto? Prosječan/većina juzera želi (i mora iz nekog razloga) koristiti svoju jezičnu opciju, dok je ENG tu.. i nema baš nikakvog razloga ne skinuti npr hr verziju vs eng. Specifične potrebe koje možeš imati su specifične tak da odskakući, jer tema je općenita (za prosječnog juzera što god to znači..).

2. opet? saga o jeziku ide ovako u hr verziji (dakle, nisi relevantan) je umjesto natpisa hrvatski, standardno.. o tome je bila saga, dok sam jezik-layout naravno postoji.

3. Cortana? -naravno, inicijalno samo na eng, kasnije se dodaju ostali jezici, kad će hr?.. -ne zanimam me, nije tema tj ti to postavljaš kao kriterij. Piši Msu ili što već..

 

-a branim što? Nekome?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

Bok, imam možda glupo pitanje, a pitanje da li bi se reinstalacijom Windowsa 10 vratio na tvorničke postavke Windowsa 8.1 pošto sad koristim Windows 8.1 na laptopu?

Ili bi se reinstalacijom W10 opet došao na W10? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Reinstalacija znači deinstalacija i ponovna instalacija. Ako kažeš da ideš reinstalirati Windows 10, podrazumijeva se da ćeš ponovno instalirati Windows 10; isto vrijedi za bilo koji program. Kad instaliraš Windows, stara instalacija Windowsa se briše i više se ne možeš vratiti na nju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 21:06 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
valisaurea kaže...

zauzeće diska mi stalno varira,nisam ništa novo instalirao ima tjedan dana 

nakon skeniranja ASC ,velikih mapa  

zanima me da li mogu ovo obrisati

 

 Možeš! To su fajlovi koji su bili potrebni za update MS Office. Da su u MS malo uredili taj sustav update-a, trebalo se samo obrisati nakon nadogradnje...

Sinoć sam lega jutros...
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
Mandor kaže...
..

1.

Nisam skinuo HR verziju

2.

Ako su dostupne srpska i slovenska tipkovnica pri instalaciji engleske verzije, nema razloga da ne bude i hrvatska. Tim više što je oduvijek bila.

3. 

Je li Cortana dostupna na hrvatskoj verziji? Bez obzira što je beskorisna. Vodila me kroz instalaciju glasom, obećala mi je da će biti uz mene i odna se isključila nakon odabira regije.

 

Glupo je i treba popraviti, a ti možeš svojim besmislicama braniti koliko hoćeš.

 

1. -zašto? Prosječan/većina juzera želi (i mora iz nekog razloga) koristiti svoju jezičnu opciju, dok je ENG tu.. i nema baš nikakvog razloga ne skinuti npr hr verziju vs eng. Specifične potrebe koje možeš imati su specifične tak da odskakući, jer tema je općenita (za prosječnog juzera što god to znači..).

2. opet? saga o jeziku ide ovako u hr verziji (dakle, nisi relevantan) je umjesto natpisa hrvatski, standardno.. o tome je bila saga, dok sam jezik-layout naravno postoji.

3. Cortana? -naravno, inicijalno samo na eng, kasnije se dodaju ostali jezici, kad će hr?.. -ne zanimam me, nije tema tj ti to postavljaš kao kriterij. Piši Msu ili što već..

 

-a branim što? Nekome?

 Čovječe....

1. 

Irelevantno zašto. Zato što ne želim.

2.

Irelevantno. Nemam hr verziju.

3.

Irelevantno. Instalirao englesku verziju. Pričao s Cortanom. Odabrao regiju i Cortana se isključi jer ne zna Hrvatski. Pa do sad sam pričao s njom na engleskom i želim nastaviti, ali ona odlepršala.

 

Ne znam što to tupiš većina ovo, većina ona. Irelevantno što većina želi. Nude neke opcije, ali ne nude adekvatnu opciju. Zašto onda uopće nude opcije? Pa zato što su pogriješili.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-ok, imaš svoje razloge, to je recimo legitimno.. no ili nisi pratio temu (sagu, razumljivo) pa upadaš kao padobranac.. ili nešto treće. Ovako ide priča, govri se o HR verziji, koja u izboru umjesto hrvatski (layout) piše standardno.. i to je normalno, koliko god je nekome neobično. Tako da ne vidim što je tebe natjeralo na neki post.. imaš izbor, imaš cortanu, kakve to veze ima s ostatkom ili time da nešto nekome branim? Koristi koju god verziju ili OS želiš, sve-nijedan.. tvoj izbor je upravo to, tvoj, nije tema i uopće ti ne sugeriram što ćeš koristiti nego papagajski ponavljam da je na hrv verziji layout (uz pravopis-gramatiku, regionalne postakve, ascii dekoding itd..) već podešen-zadan (default/standard). Ispravi, učestvuj ili odskakući :) ..

 

edit: primjer iz teme problemi i općenito (par str prije..), ista stvar, layout+decoding..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 15:49 (ihush).
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

na koji nacin se odjaviti sa MS accaountom i kreirat local account...

 

usao sam bezveze sa jednim MS računom i sad se neznam odlogirat

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

da tu piše išta korisno nebih pitao ovdje...to je sve iz 2015.g ocito da su promjenili sad

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
GSP kaže...

da tu piše išta korisno nebih pitao ovdje...to je sve iz 2015.g ocito da su promjenili sad

 Settings-Accounts-

morrisoN
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Kako rijesiti ovo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

ja nemam te opcije da se prijavim sa lokalnim računom

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
GSP kaže...

ja nemam te opcije da se prijavim sa lokalnim računom

 Možda si već prijavljen lokalnim :)

Ne bi bilo zgoreg da vidimo printscreen. Btw, koja je verzija windowsa i koji build?

morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Almin94 kaže...

Kako rijesiti ovo?

 Znaš kako kolega? Onemogući Event Viewer kroz GP editor i mirnije ćeš spavati...

Sinoć sam lega jutros...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice