Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.422.509
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Mislim da ne. Tek su ga pustili Insiderima, pa kad ga testiraju onda će ga tek pustiti korisnicima.

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Što kasnije to bolje!!!

 

Svi nešto žure da nadograde i nestrpljivo čekaju ko da će dobiti ne znam kaj sa tim updejtom a obično se u početku dobiju samo problemi kako se i pokazalo!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 19:37 (andi.cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Sta cemo mi koji smo skinuli i clean instalirali ISO kada je bio dostupan? Sve mi radi uredno, zero problems. Najveci problem je bio brisanje fajlova kod nekih korisnika te je zato update obustavljen? Meni nije moglo obrisati bilo sta jer sam clean uradio. Dosao je jedan cumulative na ovaj 1809 build btw..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Almin94 kaže...

Sta cemo mi koji smo skinuli i clean instalirali ISO kada je bio dostupan? Sve mi radi uredno, zero problems. Najveci problem je bio brisanje fajlova kod nekih korisnika te je zato update obustavljen? Meni nije moglo obrisati bilo sta jer sam clean uradio. Dosao je jedan cumulative na ovaj 1809 build btw..

Da, nadogradnja je zaustavljena zbog brisanja datoteka. Mi koji smo nadogradnju instalirali i sve nam radi, nemamo se potrebe vraćati na 1803. Ionako će za par tjedana i ostali koji su na 1803 početi lagano dobivati 1809.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Almin94 kaže...

Sta cemo mi koji smo skinuli i clean instalirali ISO kada je bio dostupan? Sve mi radi uredno, zero problems. Najveci problem je bio brisanje fajlova kod nekih korisnika te je zato update obustavljen? Meni nije moglo obrisati bilo sta jer sam clean uradio. Dosao je jedan cumulative na ovaj 1809 build btw..

 A šta bi???

 

Budi sretan i vozi dalje 

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Da li ima načina obuzdati ovaj Edge da se ne učitava u memoriju pri dizanju windowsa? Onemogučio sam to kroz GP editor, bez uspjeha. I dalje se učitava...?

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ugasi background apps i restartaj računalo. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Ugasi background apps i restartaj računalo. 

 Na to sam zaboravio...

Sinoć sam lega jutros...
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ima Iakav nacin da se rinesi hardware reserved memory..imam 16 gb..usable samo 7.95...u biosu hw ifo i cpuz prikazuju svih 16...box je unchek na nax memory..testirao rame 4 sata s memtestom..no errors..win memory no errors..sfc/ scan now no.errors...reseatao rame...komp nema prasine..i btw cista instalacija jer mme zezalo nesto od kad sam usb void ukljucio u komp..bsodovi..crash..freezanje..bsodovi su bili memory managment i page file not found..a u event viewru  ccitical je bio kernel power..tada mi  se rusio u igrama jednom..3 puta film  s neta i jednom film s harda..hardovi i ssd no errors.i tada i sada na friskoj instalaciji ovo s ramima me zeza...jedino.nisam updatao bios..ostao na f8 na koiem radi bez problema i nisam clear cmos..jucer odvrtio furmark..super position dva sata you tubea...i nema ctashanja ni nista....s kernel powerom sam mislio da mi otkazuje mozda psu..ali ocitoje bilo sw greska...jedino ovo s ramima mme smeta...do prije 10 dana je prprikazivao svih 16 normalno

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 6:32 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

ja sam jučer primio nadogradnju omanju ali nisam gledao što je, doduše ja sam još neki dan stavio October update pa može biti da je to "ispravak" onih problema

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Može li se kako kompletno isključiti System Restore na jednoj particiji, a da je uključen i da radi na drugoj? U postavkama sam ga isključio, ali i dalje povremeno zauzme dosta mjesta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 11:08 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Pomakni onaj "klizac" na nulu.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-tražiš kanister, mali od 5L al da stane 50L? :)

ili ovako, ako isključiš, tad nemaš restore za taj disk, ako uključiš, tado ovisno koliko 'duboko' (undoanje) rezerve dodjeliš.. toliko će zauzeti, ako to brišeš, tad je to besmisleno. Ta opcija je OK samo za sys-os.. + za juzera koji nema backup/admina npr kad uništi, izgubi neki file, neovisno jel uzrok crypt, slučajnosti ili kao što vidimo MSova glupost (lokacija foldera..).

 

-napraviš 'klasičan' jednokratni backup na ext.disk.. i to je to, odvojeno sys, dok za podatke imaš backup (koji nema veze s OSom, platformom tj generalno pravilo za sve isto). Računati npr na restore koji je na istom disku.. npr što kad se pokvari disk? Čemu si tad 'krečio' ili čemu se mučiš s GB-mjestom ako ti u slučaju kvara diska sve ode? Tad nemaš backup.. mada je i ovo bolje nego ništa za prosječnog juzera.

 

**

e, da.. MS je stvarno zasrao s lokacijom foldera i gubljenjem fielova.. onak, hardkodiran path defaultno vs provjeriti stvarnu stazu. No tad bi podaci na nekoj drugoj lokaciji i dalje morali biti, neobrisani.. možda samo skriveni od juzera. Opisana greška (po opisu) nije muvnula potreban folder/path u nove dokumente-lokaciju. Ta procedura ne briše, kao što stvarnog brisanja na PCju ni nema (sve ostaje na disku osim ako presnimimo višestruko te clustere..). Ako nije muvnuo, tad je tamo gdje je originalno i bio folder-file..

- Glupost koju MS vjerojanto mora naprviti pa je i napravio :) .. no što sad odgađaju, što sad provjeravaju, ispravljaju ako je to problem?.. Ili još traže-tapkaju..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Pomakni onaj "klizac" na nulu.

Jesam i najmanje što ide je 1% odnosno 4,65 GB.

 

ihush kaže...

-tražiš kanister, mali od 5L al da stane 50L? :)

ili ovako, ako isključiš, tad nemaš restore za taj disk, ako uključiš, tado ovisno koliko 'duboko' (undoanje) rezerve dodjeliš.. toliko će zauzeti, ako to brišeš, tad je to besmisleno. Ta opcija je OK samo za sys-os.. + za juzera koji nema backup/admina npr kad uništi, izgubi neki file, neovisno jel uzrok crypt, slučajnosti ili kao što vidimo MSova glupost (lokacija foldera..).

 

-napraviš 'klasičan' jednokratni backup na ext.disk.. i to je to, odvojeno sys, dok za podatke imaš backup (koji nema veze s OSom, platformom tj generalno pravilo za sve isto). Računati npr na restore koji je na istom disku.. npr što kad se pokvari disk? Čemu si tad 'krečio' ili čemu se mučiš s GB-mjestom ako ti u slučaju kvara diska sve ode? Tad nemaš backup.. mada je i ovo bolje nego ništa za prosječnog juzera.

 

**

e, da.. MS je stvarno zasrao s lokacijom foldera i gubljenjem fielova.. onak, hardkodiran path defaultno vs provjeriti stvarnu stazu. No tad bi podaci na nekoj drugoj lokaciji i dalje morali biti, neobrisani.. možda samo skriveni od juzera. Opisana greška (po opisu) nije muvnula potreban folder/path u nove dokumente-lokaciju. Ta procedura ne briše, kao što stvarnog brisanja na PCju ni nema (sve ostaje na disku osim ako presnimimo višestruko te clustere..). Ako nije muvnuo, tad je tamo gdje je originalno i bio folder-file..

- Glupost koju MS vjerojanto mora naprviti pa je i napravio :) .. no što sad odgađaju, što sad provjeravaju, ispravljaju ako je to problem?.. Ili još traže-tapkaju..

Hoćeš reći da iako sam System Restore ugasio na toj particiji, ono i dalje radi točke za istu?

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Pomakni onaj "klizac" na nulu.

 

 -ne, nepotrebno (besmisleno).. tj kao recyclebin.. ako se koristi, tad neki kapacitet treba, premalo nema svrhe..

-kad se ne korsiti, tad je zauzeto nula-prazno.. i tad klizač+dodjeljen prostor nema veze, jer je isključeno.

-.. ali, pošto se defaultno koristi, inicijalno uključeno, tad kad se isključuje, treba obrisati nepotrebno (smeće) jednako kao  kanta za smeće.. ili se ostavi kao rezerva (to juzer zna ili odlučuje).

-ja sam za gašenje, ali za većinu juzera je bolje uključeno (ako nema mjesta, tad treba veći disk, promjena navike ili ako baš ništa drugo nije opcija tad ovo dirati..)

-uvjek je važno (za svakog juzera osobno, njemu pitanje koje si sam treba postaviti).. koliko je kome važan neki podatak-dokument, ili os-soft/postavke vs clean install i popravak-spašavanje i sl. Većina o tome ne razmišlja prije, nego tek poslje, kad se opeku.. a tad je često kasno. Juzer bi teoretski trebao znati-razumjeti ovu opciju, nije to neki 'teški-hack-tweak..' tj to je legitimna opcija kao i npr diskcleanup/defrag.. no juzeri često ne razumiju, ne postave si pitanje što-ako.. a tek tad znaju odgovor (za sebe).

 

-kraće, ne klizać na nulu, ddefaultno je 10% kapaciteta (što je tek ofrlje-napamet) jer .. to može biti 1-1000GB.. nema veze s realnom potrebom. Ispadne da juzer s velikim diskom u pravilu ima gigabayte smeća za koje ni ne zna, kanta+restore.. i to ponekad stoji godinama nepotrebno. Pravi backup je jedino koliko-toliko sigurno rješenje, ne neki postotak, još manje neki 'fixni' odgovor koji ne razlikuje različite juzer-usere i potrebe (npr moje potrebe ili tvoje, .. kao i resurse, disk..). Nema odgovora kiliko i čak je 10% ok ako nemamo neki konkretniji kriterij-razlog ili -isključeno.

 

oprez, npr juzeri ne znaju da je to povezano s verzioniranjem, tj zato je moguće vratiti prethodnu verziju nekog dokumenta koju je juzer zbrčkao npr pretipkao sadržaj worddoca.. ako je isključeno, nema undooanja verzije (nakon gašenja worda, računala..). Jednako kao sama kanta za smeće, s razlikom u kanti su obrisane stvari i samo ih se restora nazad, dok je ovo rezervna guma, ne nešto konkretno, tj os, file, driver, doc.. bilo što, bilo koja promjena pa i virus. Ako se npr virus uvuče u takav 'backup' (rezervnu gumu) tad i to moramo brisati-isključiti jer bi se kao dokument-file i virus jednako mogao vratiti.. To je rezerva, automatika, nije backup (po sigurnosti, kvaliteti) nego samo za one koji ne mogu sami bolje-sigurnije.. ili ako u restoreu imamo npr pogrešan driver, kad se nešto desi, tad će OS rollbackati na taj restore.. ako smo 'svjesni' korisnici, tad ćemo relativno često snimati novije-ispravno stanje.. no ponekad to ne možemo znati (jel nešto ispod haube ispravno) i tad je 'zgodno' imati što više restorepointa a to je više GBa.. kako god računali. Ako se  isključi autmatika (npr backup se radi svaki put kad se mijenja nešto sys npr update-driver..) tad juzer treba povremeno ručno, ali opet, tad je sigurniji pravi backup a za to treba malo znanja oko rada i održavanja PCja na duže staze. To su stvari koje se moraju predviđati, ne čekati.. kao kad se ide na put u saharu, koliko vode-benzina.. prije puta, ne kad nam zatreba a to znači ta te podatke (koliko čega treba) moramo znati, što običan juzer-turist ne zna.

 

Marko :D kaže...
..

Hoćeš reći da iako sam System Restore ugasio na toj particiji, ono i dalje radi točke za istu?

-ne, nego ga ne obriše (dok neki trigger-autoamtika to ne isprazni..) uključeno-isključeno je samo to, a brisanje je odvojeno i možeš birsati restore bez isključivanja jer nisu međusobno uvjetovani.

-nego je stvar logike, ako isključuješ, tad ili ostavljaš taj restore ili ga brišeš ako trebaš mjesta, a obično je razlog upravo to (trebaš mjesto, ako ne trebaš.. tad čemu?..)

 

-za razliku od 'jednokratnog' backupa, ovo su snapšutevi sysa.. i nakon nekog vremena ako bi ih iskoristio za restore-popravak nečeg, tko zna na koje stanje bi se nešto vratilo.. može za juzerfileove ali nije poželjno za sys-update, dok kod jednokratnog, znaš da je to image sysa na taj dan-datum i da nakon tog nemaš ništa ako restoraš, nemaš mail, update, .. bilo što novijeg ali imaš 100% ono što je u imageu i mora raditi. Ovaj automatski ne mora jer je mix-snapšut dijela i ako mu fali kronologija tad je na ćoravo-rizik.. beskoristan jer se previše sys fileova updatea konstantno, npr lakše objasniti, da imaš w7 bez SPa, takav restore i da instalriaš nrp sp1+ie11.. i iz nekog razloga (npr kvar-virus) win ne boota, tad restore automatski iskoristi poslejdnje stanje.. i dobiješ kurcšlus kao da si nasuo benzin u dizel ili da krostiš backup drugog računala.. jer je drugo stanje. Jer sad imaš druge exe-verzije itd. Tad se nakon takve izmjene radi novi restore.. i gašenje već kroz par dana eliminira neki smisao da to čuvamo na disku jer je tad obično smeće, nije sigurnost, nije pravi backup.

-pošto svaki kumulativni možemo usporediti s nekadašnjim SPom tad je to već kroz mjesec dana sigurno smeće.. ako pak želimo spasiti neki dokumnet, što.. čekamo npr mejsec od gubitka pa ga tek tad pokušavamo spasiti? .. nema smisla kad razmisliš o mogućim if-then situacijama. Lažna sigurnost kao da imaš šuplju rezervnu gumu na putu... (pa opet, bolje išta nego ništa..) :)

 

** automatika restore je identična kao kanta za smeće s razlikom što je kanta za obrisane fileove.. ali način rada, svrha je ista, .. i vrijedi ako korisnik zna za problem ili ako automatiko to vrati na posljednje stanje (pa dio juzera ni ne zna da je problem postojao, samo kažu 'restartao se .. i sad radi'..) :)

-ako netko obriše neki file i ne treba ga npr mejsec-godinu.. zašto bi taj file bio u kanti? Tad je smeće.. ako se nakon mjesec-godinu sjeti da ga ipak treba.. zašto ga je brisao? Ili-ili.. a sve to zauzima storage, usporava (jer i to tad sys održava) .. ako je nepotrebno tad je višak=smeće, kao da u pustinju nosimo punjače za laptop.. ono, gdje ih ušteakti a teret su. Ako je nešto smeće tad može shift-del.. ili ispraznimo kantu povremeno. Ako nikad ne trebamo nešto iz kante, tad je kanta nepotrebno skupljala smeće i trošila dio resursa. Ako nam jednom nešto spasi tad je ispunila svrhu. Treba li kanta biti upaljena-ugašena? Bolje da je upaljena, ako imamo mjesta.. zar ne?

 

-a na to u w10 bletnatvi PR MSa ili tko to određuje, portir? .. isključi obavijest 'deletanja' filea? Zašto? Što ako neko baci olovku na del tipku? Nepotrebno isključivanje obavijesti na koju su juzeri navikli i koju u pravilu uključujem kao prvu stvar kad podešavam.. juzer jednostavno mora znati, i potvrditi brisanje.. ne ovo kao update jer je idiotarija kao i posljedice. Nešto sasvim drugo je hoće li korisnik imati uključenu kantu (i restore).. jer ako je isključeno, tad je korisnik oprezniji, tad briše kad je siguran.. i tad se neće slučajno zeznuti 'šupljom gumom' na putu jer inače računa da će netko drugi brinuti o dokumentima. Neće, backup! :)

-uključiti-isključiti su tovje opcije, ti odlučuješ.. premalo mjesta je premalo, ali bolje nego ništa kad zatreba, kad ispuni svrhu tj spasi te... ako te ne spasi tad je smeće. Jednako kanta-restore ili guma/gorivo/voda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 12:12 (ihush).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
To i mene zanima
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ima Iakav nacin da se rinesi hardware reserved memory..imam 16 gb..usable samo 7.95...u biosu hw ifo i cpuz prikazuju svih 16...box je unchek na nax memory..testirao rame 4 sata s memtestom..no errors..win memory no errors..sfc/ scan now no.errors...reseatao rame...komp nema prasine..i btw cista instalacija jer mme zezalo nesto od kad sam usb void ukljucio u komp..bsodovi..crash..freezanje..bsodovi su bili memory managment i page file not found..a u event viewru  ccitical je bio kernel power..tada mi  se rusio u igrama jednom..3 puta film  s neta i jednom film s harda..hardovi i ssd no errors.i tada i sada na friskoj instalaciji ovo s ramima me zeza...jedino.nisam updatao bios..ostao na f8 na koiem radi bez problema i nisam clear cmos..jucer odvrtio furmark..super position dva sata you tubea...i nema ctashanja ni nista....s kernel powerom sam mislio da mi otkazuje mozda psu..ali ocitoje bilo sw greska...jedino ovo s ramima mme smeta...do prije 10 dana je prprikazivao svih 16 normalno

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mariolla79 kaže...

Ima Iakav nacin da se rinesi hardware reserved memory..imam 16 gb..usable samo 7.95...u biosu hw ifo i cpuz prikazuju svih 16...box je unchek na nax memory..testirao rame 4 sata s memtestom..no errors..win memory no errors..sfc/ scan now no.errors...reseatao rame...komp nema prasine..i btw cista instalacija jer mme zezalo nesto od kad sam usb void ukljucio u komp..bsodovi..crash..freezanje..bsodovi su bili memory managment i page file not found..a u event viewru  ccitical je bio kernel power..tada mi  se rusio u igrama jednom..3 puta film  s neta i jednom film s harda..hardovi i ssd no errors.i tada i sada na friskoj instalaciji ovo s ramima me zeza...jedino.nisam updatao bios..ostao na f8 na koiem radi bez problema i nisam clear cmos..jucer odvrtio furmark..super position dva sata you tubea...i nema ctashanja ni nista....s kernel powerom sam mislio da mi otkazuje mozda psu..ali ocitoje bilo sw greska...jedino ovo s ramima mme smeta...do prije 10 dana je prprikazivao svih 16 normalno

 Ošo ti možda jedan keks rama ili možda problem sa jednim konektorom/slotom...

 

Probaj izvaditi jedan pa vidi jel radi, tada drugi...

 

Ak si ziher da oba pojedinačno rade onda možda ne rade skupa jer nisu identični tj kompatibilni jedan sa drugim.

Ako su identični/kompatibilni, onda si ih možda uštekao u pogrešne slotove, probaj promjeniti sa plavih na crne/žute ili obratno te ih staviti u poredku 1 pa 3 ili 2 pa 4

 

Tolko od mojeg zrna znanja...

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 19:32 (andi.cro).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Znam ja da ni jedan softver nije savršen, no ti si rekao kako je kod tebe sve u redu, a ja sam ti dokazao da je problem prisutan i kod tebe. 😁

 

Možeš pojasniti kako si ti dokazao postojanje problema na osnovu screenshota na kojem se vidi samo četvrtina procesa plus kaj nije uključen prikaz svih procesa....   

 

Svi alati kojima to provjeravam se ne razlikuju u rezultatima naspram task managera ( iako je to i očekivano jer i ti drugi alati dobijaju podatke od osa )...tako da....

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da, na osnovi screenshota i GIF-a koji sam napravio te postao već negdje na forumu. Mislim kako je i potvrda od strane Microsoftovih zaposlenika isto nekakav dokaz.

 

Skini si na virtualku Insider verziju i pogledaj kako funkcionira u istoj.

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Da, na osnovi screenshota i GIF-a koji sam napravio te postao već negdje na forumu. Mislim kako je i potvrda od strane Microsoftovih zaposlenika isto nekakav dokaz.

 

Skini si na virtualku Insider verziju i pogledaj kako funkcionira u istoj.

 

Pa kako možeš na osnovu screnshota kada se u njemu vidi samo četvrtina liste prosesa plus kaj je task manager ma defaultnim postavkama što znači da dosta procesa uopće nije vidljivo ...  Nemoj biti tako površan, ja nenegiram da netko negdje možda i ima problema, no tu uključujemo brojku od 700 miliona korisnika i naravno da te opet pitam za vjerodostojni izvor o broju korisnika zahvaćenih problemom...? Nemaš relevantan izvor ? Onda je sve ostalo puko nagadjanje.

 

Može link na izjavu ms zaposlenika o tome ... ?

 

😀

 

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

Pa kako možeš na osnovu screnshota kada se u njemu vidi samo četvrtina liste prosesa plus kaj je task manager ma defaultnim postavkama što znači da dosta procesa uopće nije vidljivo ...  Nemoj biti tako površan, ja nenegiram da netko negdje možda i ima problema, no tu uključujemo brojku od 700 miliona korisnika i naravno da te opet pitam za vjerodostojni izvor o broju korisnika zahvaćenih problemom...? Nemaš relevantan izvor ? Onda je sve ostalo puko nagadjanje.

 

Može link na izjavu ms zaposlenika o tome ... ?

 

😀

Ne moraš gledati sve, fokusiraj se recimo na jedan proces. Evo ti screenshot Task Managera iz Chrome-a i od Windowsa; razlika je jasno vidljiva.

 

 

 

Tražio si izjavu? Klik.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 21:33 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

.....

 

 

Druže....baš ga bubaš.....

 

Ajmo po redu: 

 

-- po čemu si siguran da su task manageri od chromea i windowsa u istoj milisekundi napravili očitanje koje si nam pokazao pa da bi onda očekivali da sve brojkice moraju biti identične, te  jesi li popalio u task manageru da vidiš sve procese ( razgranaj stablo pa da vidiš koliko samo chrome toga vrti u pozadini )...?

 

--website koji počinje sa old.reddit je službeno mjesto tvrtke microsoft ??????  Imaš negdje na službenim microsoftovim stranicama info o tome da je old.reddit njihova poddomena ili slično ??

 

 

-- koji od ovih bećara je microsoftov zaposlenik :jenmsft, warin, chaori.... ?  Imaš  neki posebni razlog da misliš da je netko od njih microsoftov zaposlenik te da na tom redditu iznosi službeni stav tvrtke microsoft ????

 

 

 

------------------

 

Ja razumijem tvoj entuzijazam, ali dugo si ti već na ovom forumu i pokušavaš proniknuti u win dubine pa bi već bilo ti vrijeme da studioznije pristupaš tematici.

Evo ti opet večerašnji moj ss i kao što vidiš usage je vrlo mali , no opet ću ti ponoviti da nevidiš cjeli popis pa niti nemožeš znati koja bi gore brojka trebala stajati.

Možda da si pogledaš povijest pouzdanosti pa ako ti nije čisto ovako kao kod mene, pa da odtuda počneš tražiti uzroke tvojih problema......

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 22:01 (bunker).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
mariolla79 kaže...

Ima Iakav nacin da se rinesi hardware reserved memory..imam 16 gb..usable samo 7.95...u biosu hw ifo i cpuz prikazuju svih 16...box je unchek na nax memory..testirao rame 4 sata s memtestom..no errors..win memory no errors..sfc/ scan now no.errors...reseatao rame...komp nema prasine..i btw cista instalacija jer mme zezalo nesto od kad sam usb void ukljucio u komp..bsodovi..crash..freezanje..bsodovi su bili memory managment i page file not found..a u event viewru  ccitical je bio kernel power..tada mi  se rusio u igrama jednom..3 puta film  s neta i jednom film s harda..hardovi i ssd no errors.i tada i sada na friskoj instalaciji ovo s ramima me zeza...jedino.nisam updatao bios..ostao na f8 na koiem radi bez problema i nisam clear cmos..jucer odvrtio furmark..super position dva sata you tubea...i nema ctashanja ni nista....s kernel powerom sam mislio da mi otkazuje mozda psu..ali ocitoje bilo sw greska...jedino ovo s ramima mme smeta...do prije 10 dana je prprikazivao svih 16 normalno

 

jesi li mozda mijenjao grafu ili drajvere za grafu?

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 23:11 (Gorstak79).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ja vidim da ti meni ne vjeruješ, pa testiraj onda sam. Upali Task Manager u Chrome-u i Windowsima i kreni učitavat stranice; vidjet ćeš da Chrome cijelo vrijeme prikazuje ispravno i kako Windows Task Manager cijelo vrijeme pokazuje mali postotak. Dakle, ovdje se ne radi o intervalu osvježavanja jednog i drugog Task Managera, jer da se radi o tome, kad tad bi se statistika iz Chrome-a pojavila u Windows Task Manageru, ali se ne pojavljuje.

 

Drugo, Microsoft zna za problem i riješen je u verziji koja se testira. Sumnjaš u identitet Jenmsft? Evo ti njen Twitter, pa pogledaj što sve objavljuje. Osim toga, sumnjam da bi Microsoft tek tako puštao neke nasumične osobe na svoje događaje, a još manje da bi im dao propusnice.

 

Nisu svi moderatori i posteri zaposlenici Microsofta, ali oni koji jesu imaju tag pored imena i njihovi postovi su označeni plavom bojom. Neki su više aktivni, neki manje; ako imaš neke sumnje jednostavno googlaš nadimak i vidjet ćeš njihove profile na društvenim mrežama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 22:35 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

@marko

 

Preskočio si bitna pitanja.

 

Reddit se spominje negdje na ms kao njihova domena  ili podstranica i sl ?

 

Pa jbm miša, valjda razlikuješ službeni izvor od ostatka interneta. Ti vjerodostojnost autora potvrdjuješ na temelju tweetova koje su te iste osobe same postavile. 

 

Znaš li da svaka tvrtka koja dobije službeni status microsoft sistem integratora od Microsofta dobije punu kutiju reklamnih materijala sa tim vezicama i sl, i onda svaki zaposlenik te tvrtke si izradi id karticu pa se samoreklamira...

 

Da, preskočio si i službeni izvor o broju korisnika pogodjenih tvojim problemom... Naglasak je na službeni tako da domena počinje sa microsoft.com a ne kojekakvi redit ili privatni profili na društvenim mrežama...

 

I preskočio si svoju povijest pouzdanosti iz upravljačke ploče...

 

Nije da ja tebi nevjerujem, nego ne nevjerujem neslužbenim izvorima. Koliko god ti našao takvih neslužbenih izvora, ja ću naći duplo više neslužbenih izvora koji će tvrditi suprotno od tvojih izvora .I kojim bi mi to sad kriterijem trebali vrednovati sve te neslužbene izvore. 

 

Vidiš i na ovom forumu koliko zna biti bisernih objava, a neki mongolac može naići na te tekstove i povjerovati im jer bu googlanjem utvrdio da je bug najveći regionalni it portal...  

 

Dok nemaš dokaz za suprotno, relevantni su samo službeni izvori. Dakle, daj link na sluzbeni izvor da je reddit misrosoftovo sluzbeno glasilo te daj link na sluzbeni izvor o broju korisnika pogodjenih tvojim problemom. Dok nemaš sluzbeni izvor, zasigurno nije alternativa privatni profili po društvenim mrežama.

 

I nisu samo moji pc ok, već na svim picekima na kojima sam bio ovih dana sam to pogledao i nigde ni traga nekim problemima. No kako ja nisam sluzbeni izvor, tih mojih 50-tak piceka ništa neznače kao ni tvoja tri.... 

 

I da nebi pomislio da ja negiram bilo kaj, pa naravno da smo oba svjesni da će na 700 miliona korisnika biti ponegdje nekih problema.  Da uspiješ nabrojati 7 miliona pogodjenih korisnika, tek bi bili na 1%, a microsoftu je možda i 0,5% korisnika u problemu dosta da donesu odluku o povlačenju nadogradnje... Znaš postotak kvarova televizora ili mobitela ?...

 

😐

 

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

mislim da je razlika u clean installu vs upgrade...clean install 1809 uzrokuje probleme (kod mene), dok upgrade sa 1803 ne radi niti jedan problem (kod mene)...jedini bed je sto pise da mi je verzija 1804, i sto sam automacki u insajder programu, iako se nikad nisam prijavio, niti ulogirao u ms account...no ne smin se zaliti, nikad mi komp nije ovako dobro radio kao sad...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 23:17 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

mislim da je razlika u clean installu vs upgrade...clean install 1809 uzrokuje probleme (kod mene), dok upgrade sa 1803 ne radi niti jedan problem (kod mene)...jedini bed je sto pise da mi je verzija 1804, i sto sam automacki u insajder programu, iako se nikad nisam prijavio, niti ulogirao u ms account...no ne smin se zaliti, nikad mi komp nije ovako dobro radio kao sad...

 

Na svim računalima koje sam spominjao je 1809 došao ručnim klikom na wu onaj dan kad je bilo dostupno. 

 

Ja sam uvjeren temeljem mog iskustva da su u 95% korisnici sami krivi za svoje probleme ( neprovjeren iso, nepravilna instalacija ili podešavanje ili održavanje, čačkanje po onome kaj nerazumiju, upotreba loših vanjskih softvera, antivirusi, virusi, česte instalacije i deinstalacije ( kućni  pc nije testno ralunalo niti su home useri educirani testeri ), nedovoljno znanja o notifikacijama osa pa ignoriraju ili kliknu krivo ..) a za preostalih 5% je kriv neispravan hardver ( najčešće hdd ili ram, a onda malo rjedje ploča, napajanje, kabel neki ili konektor i sl )....

 

....

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ako Bug prenese, recimo, vijest o nekom problemu u Windows 10, da li to znači da taj problem ne postoji? Da li je Bug službena adresa Microsofta? Nije, ali to nikako ne znači da ta vijest nije pouzdana i da problem ne postoji. 

 

Btw klik. Vjeruješ li sada da je Jenmsft zaposlenica Microsofta? Ili si sad svatko može napraviti profil na Insider stranici i prozvat se Senior Community Managerom? 

 

Vratimo se na bugove, Microsoft to na svojim stranicama neće objaviti s razlogom. To ti je isto kao i da Google, recimo, proda korisničke podatke i onda se s time pohvali na početnoj stranici - to bi bila katastrofa. Iz istog razloga Microsoft na svojim stranicama ne govori o problemima - jer zašto bi? Ako ništa ne napišu, ljudi (kao ti) će misliti da nema problema i da drugi izmišljaju; kada bi priznali izbila bi pobuna, upravo zato i šute.

 

Nisam, pogledati ću to sutra jer nisam na računalu, a i taj Reliability Monitor je beskoristan; sve što govori je kada se neka aplikacija srušila. 

 

Dobro, onda pronađi izvor koji govori kako problema s Task Manager-om nema. Forum je nešto sasvim drugo, na Redditu Jenmsft smatram pouzdanim izvorom iz razloga što se radi o Microsoftovom zaposleniku. To što sam ti linkao Reddit nema nikakve veze jer sam ti dao link do posta od Microsoftovog zaposlenika što je opet, pouzdan izvor.

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

@bunker: Sad si ga stvarno zapilao. Marko je u pravu, upravitelj zadataka je zbugan od nadogradnje i tu ne treba fantazirati.

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice