Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.418.247
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne znam da li on to mene zeza ili stvarno ne vidi u čemu je problem... 😁

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 23:59 (Marko :D).
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Marko, da li se isplati

 

ovo

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kakve veze bi sad imala grafa s time sto se meni dogadja...@gorstak79

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
mariolla79 kaže...

Kakve veze bi sad imala grafa s time sto se meni dogadja...@gorstak79

 

zato sto imam isti problem kao i ti, ali na najnovijem buildu windowsa...osim builda, bar kod mene, je jedina razlika drajveri za grafu...ali mozda je to neki bug sto se tica prijavljivanja usage-a, jer mi se svih 4gb koje imam koristi najnormalnije...

 

jedino osim toga sto mi pada na pamet, je da je sistem rezervirao 2gb za integrusu, sto se dogodilo nakon reseta biosa...no dijele se najnormalnije sa ostatkom sistema...ne znam, nes se zbrljalo, a nesto od navedenog mora biti...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 3:23 (Gorstak79).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...
mariolla79 kaže...

Kakve veze bi sad imala grafa s time sto se meni dogadja...@gorstak79

 

zato sto imam isti problem kao i ti, ali na najnovijem buildu windowsa...osim builda, bar kod mene, je jedina razlika drajveri za grafu...ali mozda je to neki bug sto se tica prijavljivanja usage-a, jer mi se svih 4gb koje imam koristi najnormalnije...

 

jedino osim toga sto mi pada na pamet, je da je sistem rezervirao 2gb za integrusu, sto se dogodilo nakon reseta biosa...no dijele se najnormalnije sa ostatkom sistema...ne znam, nes se zbrljalo, a nesto od navedenog mora biti...

 Meni Me to desilo na 1809 nakon bsodova i nakon stonsam ukop ao void usb slusalice..flaahao na novo bios...i clean install ali na 1803 i ostalo je tako i dalje...probao.s neta sve fixeve..jedino.da probam jos ispremjesat slotove i keksove rama...jedino nisam clear cmos napravio....bios i svi programi ovitavaju 16 gb i dual chanel...nemam vise restartova i bsodova memory managment i page file in non pagayed erea itd..sve radi glatko...jedino su winsi povukli sami driver za grafu cim je zavrsio install..eventualno da probam obrisat drivere da grafu i rucno opet snimit...i stavljeni najnoviji driveri za chipset c giga stranice....ako nista od toga nepomogne citao na netu da je mozda u banani memory controler nancpu ili slotovi na maticnoj...memtest nakon 4 sata nepokazuje nikakve errore...igrat cu se jos danas s time

razorblade
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

@mariolla79

Da li si provjerio išta od onog šta sam ti ja savjetovao ?

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 10:30 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

Marko, da li se isplati

 

ovo

Iskreno, ne bih znao. Nisam gamer, pa ne kupujem gamersku periferiju. 🙂

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 11:21 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

@bunker: Sad si ga stvarno zapilao. Marko je u pravu, upravitelj zadataka je zbugan od nadogradnje i tu ne treba fantazirati.

 

Da, i...? Taj bug je samo jedan od tisuća bugova koji se kriju u windowsima a i svim ostalim kompleksnim softverima. Za neke od tih bugova znamo, za neke neznamo , ali uvjek se postavlja pitanje koliko korisnika je zahvaćeno nekim bugom i koliko im to utiče na funkcionalnost onoga što svakodnevno rade na tom devicesu . Kako još uvjek nismo dobili link na zvaničnu statistiku, onda zasad raspolažemo saznanjima da se tebi i marku to desilo, kao i svima onima koji su se o tome požalili na nekom portalu ili forumu, i još uvjek niti približno neznamo koliki bi to bio postotak od 700 miliona korisnika windowsa 10...

 

 I opet stara mantra , da koristite pc onako kako je uobičajeno ( surfaš, igraš, komuniciraš, obavljaš neki job, programiraš, crtaš, radiš predračune i ponude....) umjesto kaj ovako non stop nešto secirate po osu , tada bi vam sve bilo daleko jednostavnije jer se nebi opterećivali tim detaljima niti bi uopće znali da se takvo nešto negdje nekome dešava.

 

Tržište je nemilosrdno , i to kaj vas dva ( i još xy broj osoba diljem planete ) piskarate o tim problemima će imati minoran utjecaj na bilo kaj, jer velika većina judi jednostavno nema niti vremena niti volje da se igraju sa svime time. Takvi očekuju da im sve radi odmah iz kutije , nepada im napamet gubiti sate ili dane da bi rješavali probleme, i kad im pc postane neupotrebljiv za svakodnevne zadaće odlučiće se na novu kupnju ( hardvera, softvera, nebitno ) i tada će kazniti svojom potrošačkom odlukom onoga koga će smatrati krivim za to kaj im je pc postao neupotrebljiv. Kako broj win10 korisnika još uvjek raste ( i to daleko brže nego kaj je ijedan os dosada rastao u istoj jedinici vremena, a kojom god to metodom bilo postignuto je uspjeh microsofta i managementa koji je to tako osmislio pa nemojte način uspona prikazivati kao manu jer bi apsolutno svatko tko nešto proizvodi ili prodaje dao bubrege za takav marketing i uspon  ), to potvrđuje da su potrošači ipak zadovoljni sa win10 i da se najveći dio njih nezamara sitnicama skroz dok mogu na pc-u raditi ono zbog čega su ga kupili. 

 

 

 

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

HP PCs Getting WDF_VIOLATION BSOD After Installing Windows 10 Updates

Izgleda da je povučeno ono zadnje kumulativno ažuriranje. 
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

a možda je HP ujebo stvar nekim svojim proprietary driverom za neki nevažan uređaj (3D drive guard mi nije nužan, a nepotreban je sigurno uz SSD) ?

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 12:43 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Windows 10 - općenito

Nas u firmi je uhvatilo na HP prodesk 600 G3 računalima i ni na jednom nemamo taj hpqkbfltr.sys file. Restore ne pomaže,  ponegdje reinstall prođe. Uglavnom  problemi i do sada nismo našli riješenje. 

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 12:46 (goodye).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Stric_Jura kaže...

a možda je HP ujebo stvar nekim svojim proprietary driverom za neki nevažan uređaj (3D drive guard mi nije nužan, a nepotreban je sigurno uz SSD) ?

According to numerous comments at BleepingComputer, this crash is being caused by the C:\Windows\System32\drivers\HpqKbFiltr.sys file that is either installed or updated by this Tuesday's Cumulative Update for Windows 10 Version 1803 (KB4462919) update.

 

This HpqKbFiltr.sys file is a keyboard driver and appears to be part of the HP Quick Launch Buttons software that allows you to configure various buttons to launch programs in Windows.

 

 

Neki korisnici ni nemaju tu datoteku, pa opet dobivaju BSoD. Na Microsoftovom forumu netko je navodno kontaktirao podršku koja je rekla kako su pogođena i Dell računala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 12:59 (Marko :D).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

tri privat kompa rade glatko s 1809 build .55 nakon update...

 

i svi podaci na mjestu... i memam HP quickKey :-)

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

..

 

Skini si na virtualku Insider verziju i pogledaj kako funkcionira u istoj.

 -kreni od ovog, .. insider, zaboravi ili otvori odgovarajuću temu-podforum, ovo je za 'normalan' winver, za normalne korisnike, normalan iso.. (i gluparije MSa koji je ovako otvorio insidera..)

 

Gorstak79 kaže...

mislim da je razlika u clean installu vs upgrade...clean install 1809 uzrokuje probleme (kod mene), dok upgrade sa 1803 ne radi niti jedan problem (kod mene)...jedini bed je sto pise da mi je verzija 1804, i sto sam automacki u insajder programu, iako se nikad nisam prijavio, niti ulogirao u ms account...no ne smin se zaliti, nikad mi komp nije ovako dobro radio kao sad...

- ne, kod tebe ti sam uzrokuješ probleme, .. modanje winsa. ''tvoj'' ISO kojeg čak i nudiš okolo (a cura koja se nudi..) :)

- clean je 100% ispravan, tvoj modani nije origigi-clean.

+ ali ti komp radi dobro.. pa onak u čemu je problem? :)) osim taskmanagera (dalje..)

 

bunker kaže...
...

 

Ja sam uvjeren temeljem mog iskustva da su u 95% korisnici sami krivi za svoje probleme ( neprovjeren iso, nepravilna instalacija ili podešavanje ili održavanje, čačkanje po onome kaj nerazumiju, upotreba loših vanjskih softvera, antivirusi, virusi, česte instalacije i deinstalacije ( kućni  pc nije testno ralunalo niti su home useri educirani testeri ), nedovoljno znanja o notifikacijama osa pa ignoriraju ili kliknu krivo ..) a za preostalih 5% je kriv neispravan hardver ( najčešće hdd ili ram, a onda malo rjedje ploča, napajanje, kabel neki ili konektor i sl )....

 

....

 -Gorstak79 .. ima domaće windoze ispod peke.. marko insider, mada ništa s ničim veze nema.. npr konkretan problem koji je razlog zaustavljanja 1809, gubljenje hardlinka na muvnuti folder.. kao greška koja nema nikakve veze kod sva spomenuta subjekta, ali će naravno i tu grešku koristiti kao dokaz kako win ne valja. (naravno, win je loš, poluproizvod, ... i što nakon te izjave?) -ugasiti PC i pecati?

 

Marko :D kaže...

Ako Bug prenese, recimo, vijest o nekom problemu u Windows 10, da li to znači da taj problem ne postoji? -..

 

 

Dobro, onda pronađi izvor koji govori kako problema s Task Manager-om nema. Forum je nešto sasvim drugo, na Redditu Jenmsft smatram pouzdanim izvorom iz razloga što se radi o Microsoftovom zaposleniku. To što sam ti linkao Reddit nema nikakve veze jer sam ti dao link do posta od Microsoftovog zaposlenika što je opet, pouzdan izvor.

 -kriterij, argumenti, pravila diskutiranja (retoričkog i sl..)..

npr, što sad pišemo je neki dokaz nečemu? -nije. Neki dan imaš demantirano pisanje bloomberga.. (chipovi-kina, zapravo moguće i u interesima velesila) i što sad?

-ono što ti tvrdiš, moraš TI nekako moći dokazati (ili bi morala biti neka općeprihvaćena činjenica kao 2+2..), ne prebacivati i tražiti kontradokaz koji ponekad ne može ni postojati, npr negacija 'svemiraca'.. možeš dokazati da postoje, ne možeš da ne postoje. Nećeš naći dokaz na internetu npr pentium bug izmišljeno da npr novi i9 pogrešno računa 2+2 i ispiše rezultat 5.. jer ga nema pa tako ni negacije da to nije točno.

-taskmanager broj spada u buzzword klasu, tj bezbrojni su juzeri na internetu.. i bezbrojne su konfiguracije uz pitanje što ti je prikazano u taskmanageru, sve? samo procesi juzera, sysa, neki skriveni kao malware itd..? A pošto ne znamo koji juzer, kakvo računalo, koji soft (npr malware) može biti u pitanju, tad je printscr neke slike ekrana jednako relevantan kao printscr slike marsovca koju možeš pronaći online.. ako tražiš (naći ćeš..). Npr šbbb-kbb kad taskmanager prikaže 0% opterećenja? Zar je moguće da u nekom trenu ne radi ništa, tad bi se PC ugasio-smrzo..

 

BlackMoon kaže...

@bunker: Sad si ga stvarno zapilao. Marko je u pravu, upravitelj zadataka je zbugan od nadogradnje i tu ne treba fantazirati.

 -konkretan problem nije bug, nego skripta-rutina koja pogrešno barata s pathom, defautl vs stvarna lokacija, to je greška, previd ili neznanje.. nije bug, greška neke app, bug je kad neki calculator npr 2+2 izračuna kao 5.. ali ako unos + odradi kao minus tad je greška. Bugovi su btw povjesno izmišljen alibi za greške programera.. tj danas se koriste hackeri i malwarei za takve alibije.. danas ni u jednom slučaju nije neka buba koja se zavukla u računalo i izazvala kratki spoj uzrok, mada svi koriste taj termin.. bug. Ovo je greška, promašaj, nešto što može svaka osoba u nekom mat.zadatku napraviti, ali ako zna matematiku, kad provjeri-vidi grešku-promašaj, ispravi i to je to.. ako negdje kao tipfeler natipkaš krivo, kad to pronađeš, ispraviš, tad imaš točno. Tad nema 'buga', tj ako ima mora biti neki novi, ne ovaj koji je trenutno razlog zaustavljanja 1809.. a tad ako znate za neki novi bug, napišite, koji, .. kao ovo s taskmanagerom, što niije od sad.

-evo kako opistati ovaj bug s gubljenjem dokumenata.. koji nisu na defaultnoj lokaciji i upgrade ih pogrešno (ne)muvne (jer muvne pogrešan folder, prazan, jer je pogrešan path-lokacija vs defautlno hrdkodiran path). .. mali perica je žurio u školu, .. i umjesto radne bilježnice za matematiku, sa zadaćom, zgrabio neku drugu bilježnicu ... i rezultat je da nema zadaću. Kako se to može ispraviti? Pa da uzme pravu bilježnicu, koju je trebao uzeti..

-ovaj bug, nema nikakve veze s bugom taskmanagera.. i ne vidim da je nekako povezan jedna bug s drugim, ni verzijski (build ili inisder-tkoznakoji win jer imamo i gorštakov.. itd..), pa ne vidim kojom analogijom se to koristi kao dokaz, koji je btw nepotreban, jer eto, bug-greška postoji, objašnjena je i umjesto nabrajanja svega ostalog MS treba popraviti skriptu koja to radi, izmijeniti liniju koda i to je to.. (a možda tad ako netko tako odluči dobijemo i izbor kod clean installa kamo neke foldere smjestiti umjesto default c:-patha.. umejsto npr guranja sveg smeća kao cortana ili naknadno u startmeniju .. no to nije bug, nego njihova politika i ne možemo skoro ništa..)

 

Marko :D kaže...

Ne znam da li on to mene zeza ili stvarno ne vidi u čemu je problem... 😁

 -zeza te. :)

-ali, da bi bio ozbiljan, kreni od sebe, kriterij.. npr koji win? Insider nije ono o čemu treba raspravljati u ovoj temi. Tko želi biti insider, može. Ovo je za ostatak populacije, općenito.

-npr, ok, ako taskmaanger pogrešno prikazuje cifru opterećanje.. to je problem? Komu-čemu, kako? Nešto ti ne radi? Ako ti sat pokazuje pogrešno vrijeme tad možda stigneš prerano ili zakasniš i ako zakasniš tad možeš imati problem.. i poželjno je da sat pokazuje točno. Opterećenje? Baš nikakve razlike nema ako ti sad prikaže 10-ili-20% .. osim ako je smisao korištenja računala gledati taskmanager cifre. Ako se može ispraviti, treba ispraviti, nema nikakvog pametnog razloga koji bi ostavio netočan prikaz ako može točan. No što koji juzer vidi se razlikuje, pa ne mogu uzeti 'internet juzere' kao relevantne kao ni insider i sl. ili razne forume .. prije ću povjerovati tebi za takvu izjavu nego nekom nepoznatom. Pa eto, vjerujem, taskmanager pogrešno prikazuje.. i? Ne zanima me.. jer je nevažno (problem?). Uz to, jesi li siguran da imaš prikaz svih taskova? User nije admin, vrlo je ograničen, razna računala imaju razni software, neka malware.. ili bug procesora, idlanje, driver, powersaving, nešto deseto.. možda je to uzrok takvom pogrešnom računanju?

 

 -jer koji bi to calculator pogrešno zbrajao, zašto.. ili zašto bi taskmanager pogrešno zbrajao taskove.. možda je objašnjenje slično kao s dokumentima, možda ne ubroji sve taskove, tad je pitanje što je točan rezultat, npr ako od deset taskova obračuna samo 5 .. to tad nije slučajno, to je tad namjerno, no tad je njegov rezultat točan. Probaj tako s calculatorom ili na papiru, zbrajaj brojeve i ako računaš sve u sumu ili ako računaš sam dio, tad dobiješ manje od ukupne sume i tad je to točno, no tad je pitanje koji je kriteri-razlog zašto se ne računa sve, nego samo dio. Pa je možda odgovor, jer nisu prikazani svi taskovi ili je nešto treće.. usporedi s prikazom zauzeća diska, ako su skriveni fileovi isključeni iz sume tad juzer vidi razliku od zauzetog i izračunatog, ali ako znamo što se računa, tad je rezultat točan (samo za taj dio +ono što nije uključeno po kriteriju vidljivosti..). Može li se tad govoriti o bugu ili ograničenju koje MS nameće juzeru, kao prikaz svega, potpuna kontrola.. (ili malware), npr za fileove uključiš prikaz skrivenih i tad vidiš točnu-ukupnu veličinu (i tu postoji razlika, zauzeti cluster i veličina u byteovima, jer bar jedan cluster je zaokružen tj manji je stvarni file nego zbroj zauzetih clustera i to ovisi o FSu). Može li MS dodati istu opciju za taskmanager, želi li, prikaz svih taskova? Tek tad bi rezultat bio 'očekivan'.

- Drugo moguće objašnjenje je banalno, u milisekundi se mijenja stanje i pitanje kako će često neki proces uzimati vriednosti... (o tome govori bunker).. ako servis koji broji opterećenje-taskove postaviš 'previsoko' tad će taj servis previše resursa-clocka uzimati tj to je ono idle.. ako beskorisno zbog samog mjerenja uzimaš clock-operaciju, tad beskorisno trošiš resurse umjesto da pustiš onu app koja stvarno treba cpu-clock-operaciju. Usporedivo kao da imaš aktivan-preagresivan antivirus koji svake sekunde želi pregledati sve fileove na računalu.. tad bi PC radio samo to, disk bi bio neuptorebljiv i opterećenje AVa je jedna od stavki po kojoj se klasificiraju bolji/brži/lakši... a taskmanager prikaz opterećenja je najnepotrebiji task, svi ostali su pretpostavimo potrebni pa i antivirus.. ako taskmanager ima najniži prioritet, tad on ne stiže, tj ako bi oduzeo nekoj app clockove, tad bi usporio tu app, npr browser, antivirus..

- i možda karikirano-banalo objašnjenje.. taskmanager zamisli kao nekog tko stoji u redu ispred blagajne kad je gužva ili kad gužve nema.. i ako netko naiđe on propusti, kaže 'meni se ne žuri, izvlite..' .. kužiš? Ako bi on zauzeo red i ne propuštao druge, tad bi on nepotrebno usporio sys kao kranje nepotreban proces ali koji jednako kao svaki koristi resurse, cpu, vga, sve.. jer mora izračunati, mora prikazati na ekranu.. a kad on to radi drugi čekaju. Taskmanager je onaj tko to treba raditi neprimjetno.. stalno propuštati druge, tad bi i to bilo dovoljno dobro objašnjenje dok npr google-chrome nije pristojan mladić koji te propusti u redu čekanja nego je bahat pa njegov taskmanager zauzme resurse, kao što i chrome otvori stotinu servisa i 'troši' ih (jer ga ne zanima rad sysa, nego samo njegov bahati interes). Ako gledaš koji odnos imaju dvije različite frime MS i google prema radu windowsa.. možeš primjetiti da će MSu biti važno da win radi glatko, dok će googleta boliti kili za win, bahato, bitno da je on mlad-lijep-brz jer se tako reklamira i brže učita sadržaj stranice na kojoj prikaže reklamu i tako zaradi novac. Hoće ti tad zaustaviti antivirus, testris.. ne zanima ga. To je pitanje svake app 3rd partyja, ne mora uopće uvažavati ostale kao 'suživot', ne brinu o radu OSa-sysa (svega) nego samo ono što oni trebaju-žele.

 

pitanje, što se mijenja ako u taskmanageru imaš točan broj npr 10 ili 20%.. u nekom trenu. Bitno?

- koliko je to različito od gubitka dokumenta? Jel to insider, bug ili glupost? Jel to nekom juzeru na internetu.. evo čak i gorštaku radi dobro što god da mu je uradio.. :)

-propust za pogrešan path do lokacije je strašan propust koji se ne smije dešavati.. to je kao osnove matematike, 2+2.. i tko tu promaši taj nije za školu, još manje za rad u OSu.. a možda dovede to mogućnosti izbora lokacije umjesto naknadnog muvanja. Uz to, primijeti da nije bilo navedno da su juzeri imali drugačiju lokaciju od predviđene-defaultne, a to je bitno, tj to objašnjava zašto većina s istim installom (skriptom, softom) nema identičan problem i zato je za sve probleme važno znati i takve 'sitnice' pa i to jel inisder ili gorštak winver. Kad se govori o općenito OSu, tad se svako nedefaultno podešavanje treba navesti, jer može biti bitno, npr za igre koja vga, koji cpu.. i tad su rezultati različiti mada možda imamo isti os i igru (soft), pa i kad je identičan HW može biti razlog novi-stari driver itd.. i tad očekujemo da neće biti jednak FPS u igrama, pa tako može biti i za taskmanager ili druge app koje to mogu mjeriti. Ako ti za vrijeme igranja u pozadini radi defrag, tad si sporiji, to je normalno, ali to juzer često ne navede jer ne mora ni znati da se to radi. To je problem kod opisa problema i tek kad znaš sve potrebne činjenice možeš imati odgovor ili na ćoravo nagađati pa će od 100 odgovora neki biti točan, možda prvi možda 58mi..

 

edit: :)))

-evo u međuvremenu isplivao problem s hp.. i što na to kao zaključak? PC je nakupina HW+SW.. tek kaad je sve usklađeno radi OK, ako nešto nije... imamo 'hjuston' :) problem. Jel to problem OSa ili treće strane? Guranja svakakvog smeća u predinstaliran laptop kao i nepotrebnog softa.. pa i wintel plan koji želi stvoriti umjetnu nekompatibilnsot kroz bios+oeme za install starijeg OSa pa kemijaju s driverima koji su zapravo identični od w7-8-81.. i 10 ali nisu.. nego postoje dva w10, prvi (na kojem radi sve) i zadnji.. i bezbrojni buildovi, pa svaki put izbace nešto i dođe do ovakvog problema.

-kriv MS, HP.. politika-cilj, dok bi najmanji problem bio da ništa ne rade, jer ovo što rade je loše i ono što je do sad radilo sutra možda (ne)radi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 13:52 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

ma šta mi napriča...:D

 

prikin' koristit' moj iso, 'kot se ne svidja...

 

i task menađer je ko mene isprafan...

 

usput, provjeri hash od csrss.exe na svojim, "clean" windowsima...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 20:36 (Gorstak79).
Moj PC  
0 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Zašto ja imam neki ludi osjećaj da meni je meni u windowsima uključen "fast startup" mada sam ga isključio i stoji isključeno ?!?!?

Isključen je iz dobrog razloga, a sada osjećam da se daleko brže dižu i rade isti problem.

Isto tako reliability monitor ne pokazuje nikakve greške više. Dok event viewer pokazuje te greške...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 23:15 (Seronja nezauzet).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Užasno me živciraju ovi windowsi. Cijelo mi vrijeme izbacuju reklame i guše komp nepotrebnim procesima.

@gorštak79 kako si ti modificirao svoj operativni sustav, tako da i ja probam? ili još bolje, postoji li negdje tvoja verzija za download

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

 

Ja sam uvjeren temeljem mog iskustva da su u 95% korisnici sami krivi za svoje probleme ( neprovjeren iso, nepravilna instalacija ili podešavanje ili održavanje, čačkanje po onome kaj nerazumiju, upotreba loših vanjskih softvera, antivirusi, virusi, česte instalacije i deinstalacije ( kućni  pc nije testno ralunalo niti su home useri educirani testeri ), nedovoljno znanja o notifikacijama osa pa ignoriraju ili kliknu krivo ..) a za preostalih 5% je kriv neispravan hardver ( najčešće hdd ili ram, a onda malo rjedje ploča, napajanje, kabel neki ili konektor i sl )....

 

....

Ti onda imaš dosta loša iskustva.

Jednostavno rečeno win 10 izbacuje s tim upgradeima relativno dosta problematičnih nula i jedinica pa ima dosta ljudi koji i ne "čačkaju" po kernelu, ispravan im je hardver i imaju problema s različitim funkcijama windowsa.

Zbog toga se na temi i javljaju ljudi koji imaju probleme i od tebe i ihusha je prebahato sve te ljude prozivati neznalicama.

Eto, nekoliko puta sam pisao da mi vanjski hard disk (USB 3.0) na win 10 ne zapisuje normalnom brzinom DO 140 MB/s već ne prelazi 28.

Povratkom na Win 8.1 stvar se normalizirala.

 

Miš mi ostane svjetliti kad isključim računalo na win 10 a na win 8.1 se ugasi isključivanjem računala.

Ne, nisu krivi windowsi 10, ja sam glup i neznalica a moju glupoću win 8.1 sam popravi.

 

Moram ići ad hominem na vas dvojicu el bahatia jer ste prevršili mjeru potcjenjivanjem i Marka i većine ostalih korisnika.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

izgleda da ni moji nisu imuni na zute cigane, there is much work ahead

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 22:07 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...
mariolla79 kaže...

Ima Iakav nacin da se rinesi hardware reserved memory..imam 16 gb..usable samo 7.95...u biosu hw ifo i cpuz prikazuju svih 16...box je unchek na nax memory..testirao rame 4 sata s memtestom..no errors..win memory no errors..sfc/ scan now no.errors...reseatao rame...komp nema prasine..i btw cista instalacija jer mme zezalo nesto od kad sam usb void ukljucio u komp..bsodovi..crash..freezanje..bsodovi su bili memory managment i page file not found..a u event viewru  ccitical je bio kernel power..tada mi  se rusio u igrama jednom..3 puta film  s neta i jednom film s harda..hardovi i ssd no errors.i tada i sada na friskoj instalaciji ovo s ramima me zeza...jedino.nisam updatao bios..ostao na f8 na koiem radi bez problema i nisam clear cmos..jucer odvrtio furmark..super position dva sata you tubea...i nema ctashanja ni nista....s kernel powerom sam mislio da mi otkazuje mozda psu..ali ocitoje bilo sw greska...jedino ovo s ramima mme smeta...do prije 10 dana je prprikazivao svih 16 normalno

 Ošo ti možda jedan keks rama ili možda problem sa jednim konektorom/slotom...

 

Probaj izvaditi jedan pa vidi jel radi, tada drugi...

 

Ak si ziher da oba pojedinačno rade onda možda ne rade skupa jer nisu identični tj kompatibilni jedan sa drugim.

Ako su identični/kompatibilni, onda si ih možda uštekao u pogrešne slotove, probaj promjeniti sa plavih na crne/žute ili obratno te ih staviti u poredku 1 pa 3 ili 2 pa 4

 

Tolko od mojeg zrna znanja...

 Otisao keks jedan....s oba boota..ocitava 16..memtest bez errora...poebno jedan radi i boota u svim slotovima...drugi ne boota ni ni ndi u sva 4 slota ..znaci da je prdnuo...inace su oba rama kit od oorsaira 2x8 gb 3000mhzc15...ifem u pon reklamirat adm..sam kod njih vise nisu dostupni s white ledom nego samo s red...isti model ali vrveni led...ak ce kenjat kvake rma corsairu koji ih isto nemaju u stocku..pa mozda dobim neke novije ili nesto

razorblade
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
mariolla79 kaže...
 Otisao keks jedan....s oba boota..ocitava 16..memtest bez errora...poebno jedan radi i boota u svim slotovima...drugi ne boota ni ni ndi u sva 4 slota ..znaci da je prdnuo...inace su oba rama kit od oorsaira 2x8 gb 3000mhzc15...ifem u pon reklamirat adm..sam kod njih vise nisu dostupni s white ledom nego samo s red...isti model ali vrveni led...ak ce kenjat kvake rma corsairu koji ih isto nemaju u stocku..pa mozda dobim neke novije ili nesto

 

Ne bih rekao da je povezano, jer kao sto rekoh, imao sam isti problem, a ja imam samo jedan i ispravan keks...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

sad m pade na pamet da ihush ima kineski potpis...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mariolla79 kaže...
andi.cro kaže...
mariolla79 kaže...

Ima Iakav nacin da se rinesi hardware reserved memory..imam 16 gb..usable samo 7.95...u biosu hw ifo i cpuz prikazuju svih 16...box je unchek na nax memory..testirao rame 4 sata s memtestom..no errors..win memory no errors..sfc/ scan now no.errors...reseatao rame...komp nema prasine..i btw cista instalacija jer mme zezalo nesto od kad sam usb void ukljucio u komp..bsodovi..crash..freezanje..bsodovi su bili memory managment i page file not found..a u event viewru  ccitical je bio kernel power..tada mi  se rusio u igrama jednom..3 puta film  s neta i jednom film s harda..hardovi i ssd no errors.i tada i sada na friskoj instalaciji ovo s ramima me zeza...jedino.nisam updatao bios..ostao na f8 na koiem radi bez problema i nisam clear cmos..jucer odvrtio furmark..super position dva sata you tubea...i nema ctashanja ni nista....s kernel powerom sam mislio da mi otkazuje mozda psu..ali ocitoje bilo sw greska...jedino ovo s ramima mme smeta...do prije 10 dana je prprikazivao svih 16 normalno

 Ošo ti možda jedan keks rama ili možda problem sa jednim konektorom/slotom...

 

Probaj izvaditi jedan pa vidi jel radi, tada drugi...

 

Ak si ziher da oba pojedinačno rade onda možda ne rade skupa jer nisu identični tj kompatibilni jedan sa drugim.

Ako su identični/kompatibilni, onda si ih možda uštekao u pogrešne slotove, probaj promjeniti sa plavih na crne/žute ili obratno te ih staviti u poredku 1 pa 3 ili 2 pa 4

 

Tolko od mojeg zrna znanja...

 Otisao keks jedan....s oba boota..ocitava 16..memtest bez errora...poebno jedan radi i boota u svim slotovima...drugi ne boota ni ni ndi u sva 4 slota ..znaci da je prdnuo...inace su oba rama kit od oorsaira 2x8 gb 3000mhzc15...ifem u pon reklamirat adm..sam kod njih vise nisu dostupni s white ledom nego samo s red...isti model ali vrveni led...ak ce kenjat kvake rma corsairu koji ih isto nemaju u stocku..pa mozda dobim neke novije ili nesto

 Eto...sad znaš u čemu je problem i lako ga je riješiti...

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 22:25 (andi.cro).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

usput, kad sam isao kopati po drajverima od desetke, ovima koji se automacki instaliraju, jedan drajver se ponasao kao crv, preimenovao se u druge drajvere, i kad bih ga obrisao, samo bi "skocio" na drugi....nakon uru vrimena zajebancije, skuzio sam da mu je original naziv catchme.sys, a to je isti drajver koji koristi alat zvan combofix, alat iz doba sedmice koji su svi alatnicari koristili za ciscenje kompova usera koji vole drkati po netu....combofix ne radi na desetci, a izgleda da bar u mom slucaju imam rezidentan combofix na desetci...ms-ov stos?

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 22:34 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

evo, nabavio sam windowse preko dreamsparka za studente, imam key, skinuo x64 image, stavio na usb preko windows 7 usb/dvd toola i kad stavim da mi boot device bude usb - ne dođe mi onaj ekran di treba pisati "press any key to boot from usb device", nego samo boota dalje na postojeći win...

 

usb radi normalno, u windowsima ga očitava, namjestio sam boot redoslijed da prvi bude usb, tek onda hdd. ima netko sugestiju?

 

inače, prije sam ovo radio na istom laptopu sa istim usbo-om, samo piratskim windowsima i nije bilo problema

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

usput, kad sam isao kopati po drajverima od desetke, ovima koji se automacki instaliraju, jedan drajver se ponasao kao crv, preimenovao se u druge drajvere, i kad bih ga obrisao, samo bi "skocio" na drugi....nakon uru vrimena zajebancije, skuzio sam da mu je original naziv catchme.sys, a to je isti drajver koji koristi alat zvan combofix, alat iz doba sedmice koji su svi alatnicari koristili za ciscenje kompova usera koji vole drkati po netu....combofix ne radi na desetci, a izgleda da bar u mom slucaju imam rezidentan combofix na desetci...ms-ov stos?

 Probaj FRST, mada ne znam čemu to sve...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hornet_93 kaže...

evo, nabavio sam windowse preko dreamsparka za studente, imam key, skinuo x64 image, stavio na usb preko windows 7 usb/dvd toola i kad stavim da mi boot device bude usb - ne dođe mi onaj ekran di treba pisati "press any key to boot from usb device", nego samo boota dalje na postojeći win...

 

usb radi normalno, u windowsima ga očitava, namjestio sam boot redoslijed da prvi bude usb, tek onda hdd. ima netko sugestiju?

 

inače, prije sam ovo radio na istom laptopu sa istim usbo-om, samo piratskim windowsima i nije bilo problema

 

Da li si napravio uefi usb ili uefi + legacy? Ako je samo uefi, onda u biosu vjerojatno pod advanced opcijama imas za ukljuciti da zelis whql windows 10, i to ukljuci...ili, opcija broj dva, sprzi win sa rufusom, samo u rufusu odaberi mbr di pise gpt... 

 

Anđeo bez falinge kaže...
Gorstak79 kaže...

usput, kad sam isao kopati po drajverima od desetke, ovima koji se automacki instaliraju, jedan drajver se ponasao kao crv, preimenovao se u druge drajvere, i kad bih ga obrisao, samo bi "skocio" na drugi....nakon uru vrimena zajebancije, skuzio sam da mu je original naziv catchme.sys, a to je isti drajver koji koristi alat zvan combofix, alat iz doba sedmice koji su svi alatnicari koristili za ciscenje kompova usera koji vole drkati po netu....combofix ne radi na desetci, a izgleda da bar u mom slucaju imam rezidentan combofix na desetci...ms-ov stos?

 Probaj FRST, mada ne znam čemu to sve...

 

nije to bas tako jednostavno za otkriti...komercijalni alati i ti sa bleeping computera su nula...treba malo zesci alat, bio sam ga i linkao na antivirus temi, powertool se zove...no ovo se chini built in, ispada da je desetka preradjena sedmica, ili barem, da ms koristi tudje alate prikriveno....nije ni bitno, no sad bar znam zasto vec godinama nemam virusa....

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

 

nije to bas tako jednostavno za otkriti...komercijalni alati i ti sa bleeping computera su nula...treba malo zesci alat, bio sam ga i linkao na antivirus temi, powertool se zove...no ovo se chini built in, ispada da je desetka preradjena sedmica, ili barem, da ms koristi tudje alate prikriveno....nije ni bitno, no sad bar znam zasto vec godinama nemam virusa....

 Nemam ni ja godinama virusa a ne koristim takve opasne alate 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...
 Nemam ni ja godinama virusa a ne koristim takve opasne alate 

 

Nisi me ubro valjda...powertool je alat za analizu sistema...combofix je alat za ciscenje virusa....ako si na desetci, vjerojatno i tebi combofix radi svoje u backgroundu...i nema nikakvog procesa, ponasa se kao nesto sto koristi sistemske procese...nemos ga vidit u task manageru, nit ga otkrit sa bilo cime...ja sam iskopao combofixov drajver, catchme.sys, brisuci drajvere sa powertool-om...powertool prijavi sve sumnjivo, i kad obrises, prijavi da je nes drugo sumnjivo. Kad ih pobrises sve, ostane samo taj catchme.sys....

 

usput, mos instalirat sedmicu i odvrtiti combofix...odmah nakon toga odvrti gmer, i gmer ce ti prijaviti da je postojao catchme.sys i da ga vise nema...

 

malo sumnjivo da se alat za ciscenje od virusa tako ponasa, a jos sumnjvije da sam ga nasao na desetci, na kojoj se ne bi smio ni moci izvrsiti...a desetka skinuta sa media creation toolom...drito od microsofta..

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 10:38 (Gorstak79).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hornet_93 kaže...

evo, nabavio sam windowse preko dreamsparka za studente, imam key, skinuo x64 image, stavio na usb preko windows 7 usb/dvd toola i kad stavim da mi boot device bude usb - ne dođe mi onaj ekran di treba pisati "press any key to boot from usb device", nego samo boota dalje na postojeći win...

 

usb radi normalno, u windowsima ga očitava, namjestio sam boot redoslijed da prvi bude usb, tek onda hdd. ima netko sugestiju?

 

inače, prije sam ovo radio na istom laptopu sa istim usbo-om, samo piratskim windowsima i nije bilo problema

- misliš da su drugačiji/bolji win na dreamu? Postoje jedni MS win, ne treba kemijati. (osim što treba biti provjereni izvor, ne neki gorštakovi s tko zna čime ispod haube..)

- alati za izradu, mctool-dvd2usb ili rufus .. ovisi koji ISO tj ima li mbr+gpt (jedan ili oba) i što ćeš napraviti alatom (koji mod), pa kako je podešen bios-kompatibilnost itd.. Kad koristiš Msov mct tad eliminiraš grešku jer ne nudi opcije, dobiješ medij koji ima oba boota i ostalo ovisi o tebi (tvom HWu) +..

- nevažan je bootorder, 'loš' način, pogrešan.. treba koristiti quickboot/express/CMS meni (kod paljenja/POST.. + isključen fasboot + ne onemogućen cms ponekad treba i noviji bios npr za laptope često..)

- od ISOa (medija) koji nema npr GPT nego npr stari MBR ne možeš napraviti novi .. tj možeš ako znaš i imaš alate/CMD.. ali ne običnim kopiranjem jer boot je 'poseban', zato stari install npr win7 koji je imao samo MBR ne pomaže ako trebaš gpt.. ili podesiš bios u legacy mod itd.

+ ovo je tema za w10, ne za w7.. ali pravila su generička-ista za sve OSeve.

vidi npr tu (na tajnoj hekerskoj -skrivenoj stranici, samo za probrane..) :)) .. teško? Potrebno nešto drugo?

 

Gorstak79 kaže...
.....a desetka skinuta sa media creation toolom...drito od microsofta..

 - .. koju si modificirao.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice