Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.693
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kad sam prenio vijest na forumu o tome kako Anniversary Update kvari web kamere, rečeno mi je kako su si korisnici sami krivi što koriste web kamere koje nisu kompatibilne s Windows 10. Međutim, Microsoft je izdao update i kamere su proradile. 

 

Što se tiče brojka, nećeš ih dobiti; reći će da je sigurno tako, ali nigdje nema dokaza. Recimo, britanski Which je proveo istraživanje u kojem ispada da je najmanje 50% korisnika imalo problema s Windows 10. 

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

isto koliko ljudi je imalo probleme javljajući se na temi problemi i win 10.

ne razbacujem se podacima ali otprilike je to tu negdje.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

....Recimo, britanski Which je proveo istraživanje u kojem ispada da je najmanje 50% korisnika imalo problema s Windows 10. 

 

I opet ponavljaš svoju staru grešku površnosti. Imam osjećaj da ti radiš na način da zguglaš pojam koji ti paše i naljepiš prvo kaj ti tražilica ponudi bez da se imalo dublje upustiš u problem.

 

Britanski which je kaj točno ? Jel ti iz priložene slike djeluje da je to neka ozbiljna svjetski poznata tvrtka koja zapošljava na desetke stručnjaka i onda to objavljuje na kojekakvim znanstvenim okupljalištima i sl ? 

 

Štoviše, ti si linkao portal koji je iz druge ruke prenio tudju vijest.... 

 

Kad si se već zakvačio na to tzv istraživanje, daj link na prvi orgigi izvor, pa da vidimo taj elaborat u kojem će u tančine biti opisane metode, period i obuhvaćeni uzorak u testiranju !!

 

Daj shvati, ako ja negdje nešto napišem, npr tu na bugu, i onda to prenese 200 portala, to neznači da je 200 urednika radilo nekakvo istrazivanje pa da su došli do istog rezultata, nego se tada radi o jednoj informaciji od jednog izvora i 200 bezveznih novinarčića koji će bez imalo provjere linkati i gorstakove ćušpajze ....a takvi kao ti će onda tvrditi da nemože taj ćušpajz biti loš niti netočan kad eto na 200 mjesta pišu o njemu....

 

Nikako ti na zelenu granu da naučiš kaj je sluzbeni izvor. I spikice kako ms krije i zataškava ti nevrijede u korporativnom svijetu jer bigata i nemilosrdna konkurencija debelo plaća dio ljudi u ms koji na tome rade. Primjer ti je varanje na testovima zagadjenja u auto industriji, ili hakiranje 30 miliona fb računa... Pa nisu to djeca u vrtiću....

 

@andjeo

 

A zašto misliš da bi prodavači u trgovini bili educirani u odabiru komponenti ? Kad bi ti ja rekao kakva ekipa je delala samnom u maloprodaji i koja im je struka i dotadasnja zaposlenja, mislim da bi opal na dupe .... Plaće znaš u maloprodaji, plus kaj se često mjenjaju ( ja pobjegao nakon par mjeseci...) i teško buš ti u dućanu sreo osobu koja zna makar i 5% onoga kaj treba da bi ti kvalitetno isplanirao hardver.... Od dojučerasnjeg pomoćnika vulkanizera ti očekujep da zna koja ploča i koje napajanje i koji ram da bi dobio latenciju nuznu za neki soft ?... Zato tebi miš i svjetli ak ti ga je neki burekdzija savjetovao... ( neomalovazavam nikog, no kak ja neznam burek ispeći tako pekar nema pojma o ram latenciji )

 

😀

 

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...

isto koliko ljudi je imalo probleme javljajući se na temi problemi i win 10.

ne razbacujem se podacima ali otprilike je to tu negdje.

 -i ? jel tvoj problem bio win ili driver?

ili koja cifra, 1000, 100.000? I ako tebe uzmemo za primjer, što zaključimo? Driver, treća app-soft-uzrok ili win?

 

a marko i njegove statistike.. onak, 'next'.. :))

-parafrazirat ću, nije važno naučiti čitati, to može i majmun (voziti raketu..) ali razumjeti je već malo teže, traži odgovarajući requirements.

 

+ btw, trgovac će možda znati kavalitetan odgovr na tvoje gore postavljeno pitanje o kompatibilnosti.. ali ako pogledaš requirementse neke mbo-vga-driver (ona sitna slova, zvjezdice i fusnote) primjetit ćeš da npr piše .. windows 1511 i sl. a to piše s razlogom. Ili nextaj.. možda je nevažno npr koja mbo s kojim intel cpu? pin manje-više? .. a to kupac mora znati inače nema računalo. Ima ih koji kupe npr m2.nvme disk.. i onda pokušavaju negdje ugurati.. uz ram. Takvi se također broje pod bug-OSa ili pod juzere koji ne znaju?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...
razjaren kaže...

  hahah , @Anđeo bez falinge  ,priznaj bar forumašu @ridealong .. da je ovaj puta "poentirao"  

 nije on ništa poentirao već je njegov humor način da napravi konverziju da bi njemu bilo ugodno odn izvukao se iz njemu frustrirajuće situacije. psihologija kao znanost poznaje konverziju kao bijeg od suočenja s problemom tzv psihosomatika. 

pročitaj još jednom njegov odgovor i moj upis prije.

on uopće nije shvatio što sam napisao... 

Moš mislit kako je to meni bila frustrirajuća situacija...

 

Nego, ima li taj kum neki svoj znak i reflektor, poput Batmana? Da zasvijetlimo kad imamo problema s PCijem.

 

 

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Čekaj malo, mene prozivaš za moje izvore koje imam, a ti tvrdiš kako većina računala nema problema i opet ne daješ nikakve dokaze ili linkaš izvore?

 

Ne vjeruješ mojim izvorima? Izvoli, pošalji mail Whichu vezano za istraživanje. Nećeš? To nije moj problem; svjesno odbijaš prihvatiti činjenicu da problema ima i da se s njima susreće velik broj korisnika Windowsa 10.

Ne moraš se složiti samnom, ali činjenica je kako dosta medija kritizira Microsoft zbog njihovog nedovoljno testiranog i bugovitog Windowsa.

 

Realno gledano, jedini izvor kojem ti vjeruješ jest sam Microsoft. Ako Microsoft kaže da je sve u redu, a milijuni drugih ljudi da nije, reći ćeš da problema nema. 

 

FYI Which? is a brand name used by the Consumers' Association, a registered charity (No. 296072) and company limited by guarantee (No. 580128), which is based in the United Kingdom. It exists to promote informed consumer choice in the purchase of goods and services by testing products, highlighting inferior products or services, raising awareness of consumer rights and offering independent advice. - Wikipedija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 22:45 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

@marko

 

Pa ti si se pozvao na to tzv istrazivanje whicha, jer smatras da rezultati tog istrazivanja potkrepljuju tvoje stavove. Prema tome, teret dokazivanja je na tebi, pa ako želiš biti vjerodostojan daj link na to istrazivanje pa ćemo secirati tko i kako je to istrazivanje odradio. Pa tako ti ja mogu bubnuti da mercedes, cocacola i johnsered su proveli istrazivanje u kojem su utvrdili da je win10 prvak svemira, a tebe uputiti da im salješ mail kada mene upitaš da dam link na ta njihova istrazivanja.

 

Iskreno, meni web te tvrtke liči na naš pevec, svaštare i piskaraju o svemu, od dječjih duda, preko suncobrana pa do bušilica...  Nadji link na testiranje pa ćemo secirati to testiranje, dotad spada u alanford kategoriju.

 

A kome ćemo vjerovati za neki artikal ako ne proizvodjaču ? On je zakonski odgovoran za istinitost informacija, konkurencija vrlo dobro barata činjenicama i nekakvo zataškavanje velikih problema bi im se jako brzo razbilo oglavu u vidu pada dionica i sl....  Vjerovao bih ja i u te tvoje milione kada bi ih igdje vidio, no osim iz usta vas par ovdje niti na jednom drugom ozbiljnom izvoru se nespominju brojke takvih veličina.

 

Malo malo pa nešto bubneš kaj nemreš dokazati. Može link na sluzbeni izvor o tom bugu za kamere za kojeg tvrdis da je pogodio ogroman broj korisnika ? Ili da i za to šaljem mail ?  😀. 

 

Pa jesam ti već x puta rekao da u winsima imaš na tisuće bugova, prekompleksan je to softver sastavljen od tisuća midula, plus kaj se stalno mjenjaju zbog prilagodjavanja novim mreznim okolnostima, novom  hardveru, novim cloud uslugama i funkcionalnostima....  U samim nadogradnjama vidiš kaj su sve pokrpali, no koliko od tih bugova si osobno dozivio i da te  je drastično omelo u svakodnevnom radu ?

 

.....

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

 

+ btw, trgovac će možda znati kavalitetan odgovr na tvoje gore postavljeno pitanje o kompatibilnosti.. ali ako pogledaš requirementse neke mbo-vga-driver (ona sitna slova, zvjezdice i fusnote) primjetit ćeš da npr piše .. windows 1511 i sl. a to piše s razlogom. Ili nextaj.. možda je nevažno npr koja mbo s kojim intel cpu? pin manje-više? .. a to kupac mora znati inače nema računalo. Ima ih koji kupe npr m2.nvme disk.. i onda pokušavaju negdje ugurati.. uz ram. Takvi se također broje pod bug-OSa ili pod juzere koji ne znaju?

i ti znaš napisati pametnih stvari ali ga i lupiš gluposti da bi i najveću budalu glava zaboljela.

daj čovječe pa nije to softver prilagođen raketi s 6 članova posade koju treba posalati u orbitu.

to je smrdljivi OS i ništa drugo.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...

to je smrdljivi OS i ništa drugo.

 Smrdljiv ili mirišljiv / mirisan, treba ga prilagoditi svom tom hardveru koji je bio i koji jest na tržištu.

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

@Bunker: UAC na najviše?Zamisli koliko je ugodan rad na računalu s tom postavkom? Kad ti za svaki klinac iskaču dijalozi, tamni i svijetli ekran, raznorazni zvukovi i tonovi paraju živce? Nemam ništa protiv UACa, ali me smeta ta Microsoftova trivijalnost i površnost...zašto se taj UAC nije ispolirao kako treba, ok neka uvijek ponovno pita za promjene koje unosimo u system, ali mili Bože, ne mora me svaki put pitati za aplikaciju koju sam pokrenuo i dao joj dopuštenje. Znaći MS sam svojim glupostima odbija korisnike od preporučene zaštite! I eto razloga zašto gotovo nitko ne drži taj nesretni UAC na maksimalnim postavkama, zašto se u trenutku paranoje poseže za third party rješenjima, koje naprave više štete nego koristi, izblesiraju sistem itd...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

@Bunker: UAC na najviše?Zamisli koliko je ugodan rad na računalu s tom postavkom? Kad ti za svaki klinac iskaču dijalozi, tamni i svijetli ekran, raznorazni zvukovi i tonovi paraju živce? Nemam ništa protiv UACa, ali me smeta ta Microsoftova trivijalnost i površnost...zašto se taj UAC nije ispolirao kako treba, ok neka uvijek ponovno pita za promjene koje unosimo u system, ali mili Bože, ne mora me svaki put pitati za aplikaciju koju sam pokrenuo i dao joj dopuštenje. Znaći MS sam svojim glupostima odbija korisnike od preporučene zaštite! I eto razloga zašto gotovo nitko ne drži taj nesretni UAC na maksimalnim postavkama, zašto se u trenutku paranoje poseže za third party rješenjima, koje naprave više štete nego koristi, izblesiraju sistem itd...

 Android kojega toliko puno ljudi koristi nije ništa bitno drugačiji. Što je noviji, to je u njemu više ograničenja ali i više mogućnosti upravljanja što ćeš softveru dopustiti da radi, a što ne. UAC u normalnom svakodnevnom radu kao i da ne postoji. Tako da ne vidim zašto je takva smetnja.

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Android ima jednostavan sustav zaštite. Na njemu nisi administrator i gotovo.

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Pisat ću danas gugletu da krenu raditi android za PC.

koji god hardver upogoniš na njemu sve RADI.....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...

Pisat ću danas gugletu da krenu raditi android za PC.

koji god hardver upogoniš na njemu sve RADI.....

 

Nešto slično (čitajući između redaka) misli/želi i Peter Bright:

https://arstechnica.com/gadgets/2018/10/microsofts-problem-isnt-shipping-windows-updates-its-developing-them/

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

 

@marko

 

Pa ti si se pozvao na to tzv istrazivanje whicha, jer smatras da rezultati tog istrazivanja potkrepljuju tvoje stavove. Prema tome, teret dokazivanja je na tebi, pa ako želiš biti vjerodostojan daj link na to istrazivanje pa ćemo secirati tko i kako je to istrazivanje odradio. Pa tako ti ja mogu bubnuti da mercedes, cocacola i johnsered su proveli istrazivanje u kojem su utvrdili da je win10 prvak svemira, a tebe uputiti da im salješ mail kada mene upitaš da dam link na ta njihova istrazivanja.

 

Iskreno, meni web te tvrtke liči na naš pevec, svaštare i piskaraju o svemu, od dječjih duda, preko suncobrana pa do bušilica...  Nadji link na testiranje pa ćemo secirati to testiranje, dotad spada u alanford kategoriju.

 

A kome ćemo vjerovati za neki artikal ako ne proizvodjaču ? On je zakonski odgovoran za istinitost informacija, konkurencija vrlo dobro barata činjenicama i nekakvo zataškavanje velikih problema bi im se jako brzo razbilo oglavu u vidu pada dionica i sl....  Vjerovao bih ja i u te tvoje milione kada bi ih igdje vidio, no osim iz usta vas par ovdje niti na jednom drugom ozbiljnom izvoru se nespominju brojke takvih veličina.

 

Malo malo pa nešto bubneš kaj nemreš dokazati. Može link na sluzbeni izvor o tom bugu za kamere za kojeg tvrdis da je pogodio ogroman broj korisnika ? Ili da i za to šaljem mail ?  😀. 

 

Pa jesam ti već x puta rekao da u winsima imaš na tisuće bugova, prekompleksan je to softver sastavljen od tisuća midula, plus kaj se stalno mjenjaju zbog prilagodjavanja novim mreznim okolnostima, novom  hardveru, novim cloud uslugama i funkcionalnostima....  U samim nadogradnjama vidiš kaj su sve pokrpali, no koliko od tih bugova si osobno dozivio i da te  je drastično omelo u svakodnevnom radu ?

 

.....

Dao sam link na pouzdan članak iz medija; iako sam pronašao isto na Whichovoj stranici, nemam namjeru objaviti link. Jednostavno, ne vidim zašto bih. Stranica je pouzdana, osim toga, ne vidim poantu objavljivanja linka kojeg ti nećeš ni pogledati već ćeš samo reći fake news jer Microsoft kaže da je sve u redu.

 

Korisnicima; prije ću vjerovati korisnicima koji su kupili taj proizvod i testirali ga.

Recimo, ako neka tvrtka napiše da je njihov proizvod najbolji na tržištu, no recenzije govore da proizvod ne valja te da ima boljih proizvoda; hoćeš li vjerovati jednoj tvrtci kojoj je cilj zaraditi ili velikom broju ljudi koji taj proizvod posjeduju? 

 

Link sam postavio više puta i nemam ga namjeru stavljati ponovno. Između ostalog, poslao sam i linkove na Microsoftove stranice gdje se nalaze informacije u problemu DHCP-a i dotmatrix printera nakon ažuriranja. Činjenica da je Microsoft išao ispraviti problem i izdati novo ažuriranje govori da je to pogreška s njihove strane, a ne s korisničke strane.

 

Da, svaki softver ima bugove i tu se slažem, no pogledaj malo Windows 7/8.1 i Windows 10; jednostavno ne možeš reći da Windows 10 ima manje problema ili jednako od Windowsa 7/8.1 Kada si u medijima pročitao da je Windows 7 ažuriranje pokvarilo to i to? Jako, jako rijetko, a svi znamo zašto. To su bili doslovno najbolji Windowsi i najkvalitetniji jer se tada softver još testirao. Danas ga testiraju random korisnici koji prijavljuju sitne pogreške koje se događaju kao na primjer, rušenje programa i sl. Da se razumijemo, Windows 8 i 8.1 nisu moji favoriti zbog tzv. Metro UI-a, ali ne smijemo zanemariti činjenicu da su kvalitetni i testirani.

 

Osim toga, Microsoft je u desetku postavio telemetriju; svaka pogreška se automatski šalje Microsoftu. Tu je i Feedback Hub, preko kojeg se prijavljuju bugovi, ali problem je što se većina tih prijavljenih problema ne vidi.

 

Dakle ne zamjeram ja Microsoftu to što OS ima bugove. Zamjeram im to što konstantno dodaju nove opcije koje malo ljudi koristi, a zanemaruju bugove. Zamjeram im i to što Windows dovoljno ne testiraju i to što se previše oslanjaju na Insider tim, pa i to što su otpustili QA tim.

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

Android ima jednostavan sustav zaštite. Na njemu nisi administrator i gotovo.

Na Androidu vrlo lako postaneš administrator. Kao i na Windowsima. Previše ljudi ne radi na Windowsima u aplikacijama nego nepotrebno čačka po njima ne znajući što točno rade, a to nije problem Microsofta nego neukih korisnika. Tko ništa ne dira, može godinama raditi bez ikakve potrebe za podešavanjem bilo čega.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 10:06 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...

Pisat ću danas gugletu da krenu raditi android za PC.

koji god hardver upogoniš na njemu sve RADI.....

 Kako ti besramno pojednostavljuješ stvari... Vraga sva (Android) radi na bilo kojem hardveru. Pogledaj samo brojne teme na XDA forumu. Nevjerojatno je što ti pišeš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 10:06 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Ironija OFF

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...
ihush kaže...

 

+ btw, trgovac će možda znati kavalitetan odgovr na tvoje gore postavljeno pitanje o kompatibilnosti.. ali ako pogledaš requirementse neke mbo-vga-driver (ona sitna slova, zvjezdice i fusnote) primjetit ćeš da npr piše .. windows 1511 i sl. a to piše s razlogom. Ili nextaj.. možda je nevažno npr koja mbo s kojim intel cpu? pin manje-više? .. a to kupac mora znati inače nema računalo. Ima ih koji kupe npr m2.nvme disk.. i onda pokušavaju negdje ugurati.. uz ram. Takvi se također broje pod bug-OSa ili pod juzere koji ne znaju?

i ti znaš napisati pametnih stvari ali ga i lupiš gluposti da bi i najveću budalu glava zaboljela.

daj čovječe pa nije to softver prilagođen raketi s 6 članova posade koju treba posalati u orbitu.

to je smrdljivi OS i ništa drugo.

-isključivo slučajno.. sorry :))

-a što, tebe boli galva? :)))

-gle ovak su pravila igre.. ako želiš neki soft, tad ti (tvoj hw+sw ili PC) mora zadovoljiti zadane requirementse. Ako želiš npr neku igru, ona nabroji što je obavezno, npr directx-broj i recimo 8GB RAMa.. (da ne nabrajamo dalje, vga, audio.. i storage-hdd). Tad ako imaš može raditi, ako nemaš, ne radi. Jednako pravilo je za sve, za sav HW, npr printer, miš.. i ako pogledaš na kutiju miša usb.. vidjet ćeš npr pingvina i jabuku uz ms logo s recimo kernel 2.6 kao minimumom da bi radio. To je samo miš, ima requirements, da bi radio.

-OS je samo OS, samo šasija koja drži tvoj HW kao kućište tj most između hw-drivera i interakcije s juzerom-korisnikom koji koristi razne aplikacije tj ne sam os kao takav nego ono što koristi da bi bio korisnik inače može stajati na polici ugašen. Sve je soft osim žice i plastike. BIOS je soft, driver je soft, app je soft i microsoft je soft :)) .. ili win je soft by MS ili M$ ili SM (sado-mazo)..

-da bi na neki HW instalirao bilo što potrebna je platforma, kompatibilnost i bios kao prvi korak.

-da bi bilo koji komad HWa koristio, nužan je driver, driver nije OS, to je dodatak kojeg proizvodi proizvođač HWa za svoj HW i kompatibilna je s nekim OSom, svima, jednim.. i o tome ovisi možeš li pod nekim OSem koristiti neki HW jednako kao i softvare-app npr photoshop na linuxu.. neće a hoće na osxu-macu i win-domestikusu a sve je to isti x86.. no nikome nije neobično što photoshop na linuxu ne radi i ne optužuju za to MS ili linux, jer znaju da je to odluka vlasnika-adobea.

-MS tako ne proizvodi npr printere, webkamere, adudio-chipove, vga-chipove, ni diskove, ni .. ima joystick, miš+tipkovnicu ali onako ko pile i sisa. No to znači da ne proizvodi ni drivere, jer to radi isključivo proizvođač i copyrighta (nema veze jel nešto free, vlasnik je i dalje vlasnik i ne dozvoljava dalje, osim ako je open-foss..gnu-nešto licenca koja bi to dozvolila). Pošto MS ne proizvodi npr tvoj usb kontroler, ne proizvodi ni njegov driver, kojeg ćeš naći na npr asusu za mbo a kojeg kao chip proizvodi npr intel i asus samo kao posrednik posreduje za support. Tad ako nemaš driver, kriv je asus-intel.. ili ti sam jer driver imaš, dobio si.. a to što je prošlo vrijeme je jednostavno činjenica na koju nitko nema utjecaj (nezustavljivo).. i kaluzalnost, koja kaže da driver za w10 nije ni mogao postojati prije 7 godina niti postoji takva obaveza proizvođača za buduće oseve kao i istek nekog obaveznog supporta... a tad ni automatika ne može pronaći i instalirati driver (može ali ako nema, tad nema jer je tad uklonjeno, tj dobra volja proizvođača koliko dugo će postojati) ili zašto bi to bilo drugačije, zašto ne upravo ovako kako si riješio problem brzine kopiranja, instalacijom drivera.. ? To što je driver za w8.1 i radi na w10 je bonus, da drivera nema, tad bi mogao baciti usb-3 kontroler (i mbo) u smeće ili ne možeš koristiti w10 ili moraš onaj os za koji imaš odgovarajući driver.

-raketna fizika je za shvatiti? imaš odgovarajući driver? radi? u čemu je problem osim što nisi znao da ti treba odgovarajući driver nego si mislio da to sve radi po duhu svetom, samo od sebe? .. I što je zaključak tvoje priče, njurgaš o lošem win10, sporo kopiranje s generičkim driverom koji vjerojatno radi u 2.0 modu i sve proradi punom brzinom nakon instalacije drivera.. gdje je tu bug, krivica MSa? Gdje je tu razbijanje atoma u težini korištenja računala za običnog početnika koji baš ništa ne mora znati o računalima.. ne mora znati piti vodu no tad će ubrzo postati žedan. Korisnik koji ne zna da mu treba odgovarajući driver je neznalica za računala, početnik koji ne zna baš ništa, možda ne zna da treba struju 220v.. ili monitor i radni stol gdje to drži? Kakve to tad veze ima s bugovitim OSom ili problemima koje imaš ili za koje pljuckaš neki os npr w10? Ne radi ni na linuxu, ni na w81 ni dosu.. bez drivera.

- Ako pak očekuješ da je w10 neko čudo, koje radi onak, snagom volje.. varaš se, to je samo os, soft kao i svaki drugi.

- da bi bilo što koristio, morš zadovoljiti neophodne preduvijete, a to je uz platformu-kompatibilnost kao najbitniji dio, upravo driver, jer nepostojanje nekog drivera (ili softwarea) jednostavno onemogućuje takvo korištenje bilo čega na nekom OSu-platformi ili dobiješ upravo ono što si dobio, radi, ali nižom brzinom, ne 150 nego 70mbs.. ali radi. To je bug? To je loš OS? Koji problem si konkretno imao i što je 'fix'? Zaboravi sad na marka i bezbrojne online juzere koji vrište 'problemi!' .. koji problem imaš ti? is there any sexual problem rekla bi ona ženska u hum.seriji... dok je ovo više parodija blackederovskog tipa gdje gluh i ćorav brbljaju ...

 

BlackMoon kaže...

@Bunker: UAC na najviše?Zamisli koliko je ugodan rad na računalu s tom postavkom? Kad ti za svaki klinac iskaču dijalozi, tamni i svijetli ekran, raznorazni zvukovi i tonovi paraju živce? Nemam ništa protiv UACa, ali me smeta ta Microsoftova trivijalnost i površnost...zašto se taj UAC nije ispolirao kako treba, ok neka uvijek ponovno pita za promjene koje unosimo u system, ali mili Bože, ne mora me svaki put pitati za aplikaciju koju sam pokrenuo i dao joj dopuštenje. Znaći MS sam svojim glupostima odbija korisnike od preporučene zaštite! I eto razloga zašto gotovo nitko ne drži taj nesretni UAC na maksimalnim postavkama, zašto se u trenutku paranoje poseže za third party rješenjima, koje naprave više štete nego koristi, izblesiraju sistem itd...

 -uac.. da, više smeta nego koristi, no to je tako. hipsetreski trend koji je jednak na ostalim osevima.. ubntu-linux.. isto. I kao kritika koju je sam linus navodio, kad je npr potrbeno svaki čas utipkavati sudo-admin pass za banalne radnje kao promjenu nečeg... jer je višestruko utipkavnje novi rizik sigurnosti za sebe i realno samo gnjavaža, ali ni njegovo njurganje nije pomoglo pa tako ni moje-tvoje.. a kao btw, gasim uac na nulu kao jednu od prvih stvari koje podesim na svom računalu. Pošto je opcija tu, dostupna normalnom korisniku (koji možda samo ne zna gdje-što-... ali neznanje nije opravdanje kao ni za anđela..), nije ni potrebno njurgati, uzaludno je.

 

Marko :D kaže...
bunker kaže...

 

@marko

 

Pa ti si se pozvao na to tzv istrazivanje whicha, jer smatras da rezultati tog istrazivanja potkrepljuju tvoje stavove. Prema tome, teret dokazivanja je na tebi, pa ako želiš biti vjerodostojan daj link na to istrazivanje pa ćemo secirati tko i kako je to istrazivanje odradio. Pa tako ti ja mogu bubnuti da mercedes, cocacola i johnsered su proveli istrazivanje u kojem su utvrdili da je win10 prvak svemira, a tebe uputiti da im salješ mail kada mene upitaš da dam link na ta njihova istrazivanja.

 

Iskreno, meni web te tvrtke liči na naš pevec, svaštare i piskaraju o svemu, od dječjih duda, preko suncobrana pa do bušilica...  Nadji link na testiranje pa ćemo secirati to testiranje, dotad spada u alanford kategoriju.

 

A kome ćemo vjerovati za neki artikal ako ne proizvodjaču ? On je zakonski odgovoran za istinitost informacija, konkurencija vrlo dobro barata činjenicama i nekakvo zataškavanje velikih problema bi im se jako brzo razbilo oglavu u vidu pada dionica i sl....  Vjerovao bih ja i u te tvoje milione kada bi ih igdje vidio, no osim iz usta vas par ovdje niti na jednom drugom ozbiljnom izvoru se nespominju brojke takvih veličina.

 

Malo malo pa nešto bubneš kaj nemreš dokazati. Može link na sluzbeni izvor o tom bugu za kamere za kojeg tvrdis da je pogodio ogroman broj korisnika ? Ili da i za to šaljem mail ?  😀. 

 

Pa jesam ti već x puta rekao da u winsima imaš na tisuće bugova, prekompleksan je to softver sastavljen od tisuća midula, plus kaj se stalno mjenjaju zbog prilagodjavanja novim mreznim okolnostima, novom  hardveru, novim cloud uslugama i funkcionalnostima....  U samim nadogradnjama vidiš kaj su sve pokrpali, no koliko od tih bugova si osobno dozivio i da te  je drastično omelo u svakodnevnom radu ?

 

.....

Dao sam link na pouzdan članak iz medija; ..

 

Korisnicima; prije ću vjerovati korisnicima koji su kupili taj proizvod i testirali ga.

Recimo, ako neka tvrtka napiše da je njihov proizvod najbolji na tržištu, no recenzije govore da proizvod ne valja te da ima boljih proizvoda; hoćeš li vjerovati jednoj tvrtci kojoj je cilj zaraditi ili velikom broju ljudi koji taj proizvod posjeduju? 

 

Link sam postavio više puta i nemam ga namjeru stavljati ponovno. Između ostalog, poslao sam i linkove na Microsoftove stranice gdje se nalaze informacije u problemu DHCP-a i dotmatrix printera nakon ažuriranja. Činjenica da je Microsoft išao ispraviti problem i izdati novo ažuriranje govori da je to pogreška s njihove strane, a ne s korisničke strane.

 

Da, svaki softver ima bugove i tu se slažem, no pogledaj malo Windows 7/8.1 i Windows 10; jednostavno ne možeš reći da Windows 10 ima manje problema ili jednako od Windowsa 7/8.1 Kada si u medijima pročitao da je Windows 7 ažuriranje pokvarilo to i to? Jako, jako rijetko, a svi znamo zašto. To su bili doslovno najbolji Windowsi i najkvalitetniji jer se tada softver još testirao. Danas ga testiraju random korisnici koji prijavljuju sitne pogreške koje se događaju kao na primjer, rušenje programa i sl. Da se razumijemo, Windows 8 i 8.1 nisu moji favoriti zbog tzv. Metro UI-a, ali ne smijemo zanemariti činjenicu da su kvalitetni i testirani.

 

Osim toga, Microsoft je u desetku postavio telemetriju; svaka pogreška se automatski šalje Microsoftu. Tu je i Feedback Hub, preko kojeg se prijavljuju bugovi, ali problem je što se većina tih prijavljenih problema ne vidi.

 

Dakle ne zamjeram ja Microsoftu to što OS ima bugove. Zamjeram im to što konstantno dodaju nove opcije koje malo ljudi koristi, a zanemaruju bugove. Zamjeram im i to što Windows dovoljno ne testiraju i to što se previše oslanjaju na Insider tim, pa i to što su otpustili QA tim.

 -vidi ovu temu kao primjer, iza tog je također časopis/mediji.. znanje, kriterij, činjenice? ili demantiranje bloomberga?.. uz googletranslate i copypaste, fanenjuzove.. imaš i bezbrojne gluposti, sve je to ''internet''.. no što je od tog činjenica, istina, znanje.. ili pogrešno? Laici lako zbrljave stvari. Koji ti konkretno problem imaš? Što ti ne radi, npr anđelovo kopiranje-driver? Tebi sve radi, no win je bugovit? Insider koji ne sudjeluje u insider temi? Koji je tvoj problem osim što si sam sa sobom kontradiktoran? Kriterij?

-jedino što uz tebe vežem kao 'temu' je sam natpis-text u izboru jezika-layouta tj hrvatski ili standard kao riječi koje su 'problem'. Problem je što?

-kažeš 'vjerovanje'.. vjeruješ li sam sebi? Tebi kako kažeš sve radi, nije li to tad kontradikcija, jer drugima ne radi. Ali te druge uzimaš kao dokaz da ne radi, mada sam imaš računalo i win10 i tebi radi.. što ti imaš neki uber-pc ili spešledišn win? Mislim da imamo isti win jer ne postoji drugi osim MSov (i gorštakov.. no to je druga priča, mitovi i legende..). Ti vjeruješ da npr anđelu sad disk radi na 3.0 brzini? Ako je fix tog problema jednostavno instalacija drivera, to je bug win10? Vjeruješ li sam sebi, anđelu ili kome već, nekom anonimusu online? Vjeruješ li kad ti calculator ispiše 2+2=4 i što možeš sam provjeriti ili bi tebi bilo dovoljno da neki medij napiše =5 ili neki onlineanonimus mada bi ti imao drugačiji rezultat? Logika-kriterij? U čemu je problem ili je sve stvar vjere-dogme i od vjernika se tad traži da jednostavno vjeruje?.. strašno :))

-dotmatrx printer? Znaš li koliko je to staro? Znaš li tko to koristi? npr tu na forumu? Znaš li da je to samo stvar postojanja drivera (i moja priča o 1803 o bacanju printera jer nema dirvera).. a to nije OS ili krivica MSa nego je to drive-oem stvar supporta i vremena. Jednako kao što je gašanje analognog tv signala, no ti tad lupaš po tv-prijemniku jer ne radi? Razmisli.. vjera ili znanje/logika/kriterij?

-telemetrija? Ti si ušao u insider.. odluči se, ugasi računalo, pecaj, koristi neki drugi OS, to je tvoj izbor. Alufolija na glavu, opet i bez windoza google zna dovoljno, prati te kao i svaka app na mobaču koja traži pristup lokaciji (dok neke to ne napišu, ali pristupaju pa se to naknadno otkrije.. npr na androidu). Jel telemetrija bug? Greška? Ne, nije greška nego konkretan fičer koji nam možda smeta, ali nije bug nego je to tako, trend.. alternativa je što osim ugasiti pc?

-nove opcije.. pa jedva si dočeako novi build1809.. i glavni fičer darktemu.. neš ti fičera! .. nove opcije koje koristi malo korisnika? To im zamjeraš? Imaš li koju konkretniju zamjerku (osim telemetrije i polugodišnjeg cikluska izlaska, to je tek idiotarija, spomenut i UAC gore..).. npr da ti nešto NE RADI? dok koji su to bugovi koje zanemaruju.. driver? Evo i anđeo je fixao 'bug'. Problem? .. a MS ide svojem zacrtanom cilju, to je njegov legitimni interes, biz.. i u svakoj verziji novog win ubije nešto starog, odbacuje.. uzalud je njurgati. Koristiš-prilagodiš se ili koristi nešto drugo, drugi os.. ili pecaj dok je pc u smeću. Znaš li da je npr novi fičer npr ubuntua-1810 novi set ikona? Ne znam koji je jači s fičerima.. darktema? LOL.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 15:40 (ihush).
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

@marko

 

Znači, linkao si na portal koji piše o svemu i svačemu, na tom portalu nema linka na istrazivanje koje spominju, niti ti nenavodiš ovdje poveznicu na izvorno istrazivanje. Po čemu bi mi onda znali da li i kako je tzv istrazivanje uopće provedeno, tko ga je i kojim metodama i na kolikom uzorku je sprovedeno.

 

Opet ponavljam, nevjerujem ja slijepo ms-u, no nigdje niti u naznakama nevidim te milione korisnika  pogodjenih nekim big problemom. 

 

Ms bi možda i šutio o nekom tezem problemu, no nebi konkurencija koja jedva čeka kiks pa da preuzmu dio trzista. Već ti rekoh, ali tebi izgleda treba ponoviti, sve korporacije se medjusobno špijuniraju i za svaki novi problem znaju unutar par sati, tako da nepozivaj se na argumente da google ili apple ili kinezi nebi znali za neke veće kikseve u microsoftu.

 

Rezime: nemaš link na which istrazivanje, nemaš link na glomazni problem sa kamerama, nemaš link na relevantno istrazivanje kojim bi se bar naznačili ti tvoji milioni korisnika u problemima... i kako se sad nezapitati čemu bubaš nekakve izjave koje nemožeš ničim potkrijepiti.....  Nikome takvim neozbiljnim površnim pristupom nepomažeš. 

 

Ako misliš da si u pravu, hoćeš da testiramo koliko bi microsoft hrvatska imao razumijevanja za tvoje kontinuirano narusavanje poslovnog ugleda i iznošenje tvrdnji koje posle nemožeš potkrijepiti ? .... 

 

😀

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Što se mene tiče, diskusija je završila, a ti misli što hoćeš. Pozdrav! 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 20:44 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

S tobom više nema smisla raspravljati; što se mene tiče, diskusija je završila, a ti misli što hoćeš.

 

Pa naravno, iznošenje stavova koje nemožeš potkrijepiti relevantnim izvorima zasigurno nema smislenu svrhu.

 

Pogledaj rasprave izmedju mene i ihusha: iako se često složimo, daleko je više stvari u kojima se razidjemo u mišljenju ( gpt, uefi, rufus, linux, postanak svemira....) no čovjek se bar debelo potrudi objasniti zakaj je negdje nešto izjavio i iznese stotinjak argumenata zašto misli da je njegov stav bolji  od mog. Iako se često neslažem sa onim kaj navede, nemogu zanemariti trud i vrijeme koje je uložio da bi natanane  objasnio zakaj on misli da je bolje koristiti diskpart naredbu umjesto klikanja po rufusu.... To sve navodim samo kao primjer da rasprava može početi i završiti kvalitetno bez da je itko od nas promjenio početno mišljenje.

 

Isto nemoj osobno shvatiti kad ti se nešto kaže, pogotovo od mene, jer ja samo nastojim očuvati  dignitet struke, a da mi nisi drag nebih se uopće trudio pomoći ti da sagledaš stvari iz neke ozbiljnije perspektive. Gomila je tu tema di se postavljaju nebulozna pitanja i teorije, no nepada mi napamet svima njima predavati gradivo prvog razreda jer za njih više nade nema. Za tebe sam uvjeren da ćeš sazrijeti i polako se korigirati u skladu sa time....

 

 

😀

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Ovdje je diskusija odavno završila.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

-jedan banalan primjer intel vga drivera tj requirementsa za konkretnu winver-build kao 1151+ ili 1709/1803..

za npr driver 25.xxx u read me.txt-u..

 

Release Version: Production Version
Driver Version: 25.20.100.6326
Release Date: October 05, 2018

Operating System(s):  
 Microsoft Windows* 10-64 - Fall Creators Update
 Microsoft Windows* 10-64 - April 2018 Update
 Microsoft Windows* 10-64 - October 2018 Update

Platforms:
 6th Gen Intel(R) Core(TM) processor family (Codename Skylake)
 7th Gen Intel(R) Core(TM) processor family (Codename Kaby Lake)
 8th Gen Intel(R) Core(TM) processor family (codename Kaby Lake-R,Coffee Lake)
 Apollo Lake
 Gemini Lake


CONTENTS
I. Product Support
II. Installation Information
III. Disclaimer

I.  Product Support
Supports Intel(R) UHD Graphics, Intel(R) HD Graphics and Intel(R) Iris(R) Plus Graphics, Intel(R) Iris(R) Pro Graphics on:
 6th Gen Intel(R) Core(TM) processor family (Codename Skylake)
 7th Gen Intel(R) Core(TM) processor family (Codename Kaby Lake)
 8th Gen Intel(R) Core(TM) processor family (codename Kaby Lake-R,Coffee Lake)
 Apollo Lake
 Gemini Lake

 

-što to znači? To znači da isti driver nije za npr bilo koji win npr za anđelov na poslu 1607 mada je 'za win 10' .. jer postoji napomena * ... tj tad da bi se mogao instalirati, mora obaviti nadogradnju (koje su nekad bile SPovi a sad ovi polugodišnji buildovi) uz to da nie ni za bilo koji CPU-VGA nego samo za gen. 6-7-8.. (i atom apollo/gemini serije).. ne za bilo koji intel cpu, niti za bilo koju winver. Mada će laik laički zaključiti da je to sve intelova vga i isti-jedan driver .. nije. Tad ako je npr cpu gen 1-5 ili winver od izlaska do 1709 neće raditi, odbit će install jer nije kompatibilan tj nije ispunjen requirements.

-običan korisnik ugl ni ne zna za to, detalje, ako traži driver obično prvo traži na supportu za MBO i time već eliminira pogrešnu cpu generaciju (jer je mbo ograničava). Za primjer je tad npr gb-i370 mbo.. i pogledajte izbor drivera.. za win10, dok jedino za w7 postoji 32-64bita, ostali samo 64 bita.. a s win 10 imamo 'sarmu' izbora, 1709/1803 (jer 1809 još nije aktualna, povučena..) što god da pogeldate npr audio-vga.. ima oznaku builda-winver koju podržava, odnosno, tad to znači da nije za drugu-stariju (ne naznačenu) verziju OSa, mada se formalno to sve naziva win10..

 

-što to znači? što to znači korisniku, kakav izbor ima? npr ako želi koristiti anđelovu ent.verziju 1607? To znači da korisnik mora nešto znati, kao kad toči gorivo, mora znati dizel-benzin, mora znati i ovo, tj normalan korisnik, zbog politike polugodišnjih ciklusa i automatskog upgradea, ne može na predviđen način koristiti neki drugi-stariji winver build osim ako kemija-čačka ili ako je firma sa serverom-adminima i odgovarajućim verzijama i licencama. Ako netko ima recimo dvije godine star install win10 koji mu je do danas normalno radio, na takvoj verziji dok ne obavi očekivane update-upgrade, neće moći instalirati odgovarajući driver. To je requirements kojeg određuju proizvođači hw+drivera i kojeg korisnik mora zadovoljiti, neovisno koliko je njegovo znanje i razbija li atome/šalje li rakete.. automatika-uvjet.

-istovrtemeno, dok postoji driver-support, može koristiti i npr w7-8 s manje takvih 'nelogičnih' razlika (driver formalnog naziva za w10.. ipak različit), ali je samo pitanje kad će to nestati tj hoće li idući chipset imati neki od starijih OSeva u supportu i tad više izbora realno nema ako nemamo driver+kompatibilan OS.

 

-u početku je MS želio da sve radi, da bi ubrzao-olakšao prelazak na w10npr 10.240 i LTSB-1151-1607, radilo je, jer su realno isti driveri za w7-8 (pa i od XPa za neke uređaje, osim što je tad 99% isključivo 32bitni.. a danas su OSevi 64bitni). To se ovim polugodišnjim ciklusima mijenja, gasi, isključuje.. i to nije bug-greška, nego klasični roadmap-plan-cilj. To korisnik mora znati ili će imati probleme (sporiji rad ili ne radi..). Ali nije bug. Driver+interesi koje uz pomoć OEMa gura MS-wintel u čemu i oem ima koristi. Biz. Problemi su često izmišljeni kao zaštita, kao neko ograničenje koje MS gura, npr secboot je vrlo efikasno eliminirao hrpu OSeva mada 99% juzera kućnog računala jendostavno ne treba niti koristi taj fičer pa i poneke kazne za onemogućavanje nekih opcija u biosu koje su u prošlosti plaćali oem+ms.. sad to rade perfidnije, kroz npr driver kojeg imaš ili nemaš. Ali to nije bug-greška ili nešto što će neki budući patch fixati osim kao izuzetak koji se može ponekad desiti.

 

-winver.. i podrazumijeva se da obični korisnici koriste home/pro, s tim ograničenjima-pravilima igre, dok ent i sl mogu koristiti samo partneri-firme i nisu za opću temu usporedivi.

tu piše sve, što je npr insider.. kao i što su ciklusi, fast-slow ring i sl. tj kad će koji update biti gurnut na konkretnom win. Druga krajnost je killswitch ako se korisnik u recimo 180dana ne spoji na neki od Ms servera ili kms firme. Tako je realno max rok u kojem korisnik može izbjegavati upgrade 6mj.. i tad ovisno o buildu i Msovij volji ovisi što će ubiti npr vidite u tablici refs-create.. jednako može bilo koji fičer biti ugašen ili neki novi dodan u budućem buildu. To nije bug, to je samo biz, isti broj slova i započinje s 'b' ali nije isto ni slično.

 

**

-vrlo konsturktivno i korisno.. (poneki komentar ili spam..)

pa i disklejmer.. tko želi, čita. Postoji i alanfordovska (grunf) majica s odgovarajućim natpisima. Posluka ili što već :) .. tko ne želi, ne čita, ne spama... ili pita, odgovori, kritizira i sl.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...
Marko :D kaže...

S tobom više nema smisla raspravljati; što se mene tiče, diskusija je završila, a ti misli što hoćeš.

 

Pa naravno, iznošenje stavova koje nemožeš potkrijepiti relevantnim izvorima zasigurno nema smislenu svrhu.

 

Pogledaj rasprave izmedju mene i ihusha: iako se često složimo, daleko je više stvari u kojima se razidjemo u mišljenju ( gpt, uefi, rufus, linux, postanak svemira....) no čovjek se bar debelo potrudi objasniti zakaj je negdje nešto izjavio i iznese stotinjak argumenata zašto misli da je njegov stav bolji  od mog. Iako se često neslažem sa onim kaj navede, nemogu zanemariti trud i vrijeme koje je uložio da bi natanane  objasnio zakaj on misli da je bolje koristiti diskpart naredbu umjesto klikanja po rufusu.... To sve navodim samo kao primjer da rasprava može početi i završiti kvalitetno bez da je itko od nas promjenio početno mišljenje.

 

Isto nemoj osobno shvatiti kad ti se nešto kaže, pogotovo od mene, jer ja samo nastojim očuvati  dignitet struke, a da mi nisi drag nebih se uopće trudio pomoći ti da sagledaš stvari iz neke ozbiljnije perspektive. Gomila je tu tema di se postavljaju nebulozna pitanja i teorije, no nepada mi napamet svima njima predavati gradivo prvog razreda jer za njih više nade nema. Za tebe sam uvjeren da ćeš sazrijeti i polako se korigirati u skladu sa time....

 

 

😀

 

 

 Ja se ne mogu nikako oteti dojmu da ipak malo podcijenjuješ Marka. Kad saberem sve, dosta stvari je iznio u kojima ima potpuno pravo, a i ja se slažem s njim. S druge strane braniš uporno svoje stavove koji često i nisu argumentirani, jer je na "terenu" situacija potpuno drukčija. Možda bi trebalo biti onako kako kažeš, ali nije i to je činjenica od koje se nemože pobjeći koliko je god ti pobijao...

Sinoć sam lega jutros...
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Što to konkretno znači u vezi drivera i biza?

Znači, imam laptop star 1,5 godinu koji ima intela 5. generacije i na novoj nadogradnji nemam vga drivera?

Što sad? Zar ne postoji neki minimalno razdoblje za pružanje podrške od proizvođača hw? Znači moram kupiti novo jer je to biz, jer sw ima kill svitch, a moj hw nema podršku za win 7. Sve super, prilagodi se ili crkni, ne njurgaj jer ne vrijedi. Idemo dalje, prvih 100 godina je teško poslije je već lakše. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-isključivo slučajno.. sorry :))

-a što, tebe boli galva? :)))

-gle ovak su pravila igre.. ako želiš neki soft, tad ti (tvoj hw+sw ili PC) mora zadovoljiti zadane requirementse. ....................................................................................................................................... blablablablablablablablabla trkelj..trkejj.trkelj ..trkelj..trkelj

zaboli me glava zato što raspravljam s ljudima od kojih ne možeš ništa pametno naučiti..

 

hajde ti ljepotane napiši nama neznalicama sve komponente koje će super raditi na win 10 i bit će ti zahvalan ne samo forum nego cijeli svijet...

 

pa složi prvo tu savršenu kombinaciju pa složi jedno od novih komponenata koja neće raditi s win 10  

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...

zaboli me glava zato što raspravljam s ljudima od kojih ne možeš ništa pametno naučiti..

 


 

 Za mene je ova tvoja rečenica jedna od većih uvreda koju nekome možeš napisati. Jer ne dijelim ljude na kategoriju A i kategoriju B. Već sam se susreo s takvima koji s drugim ljudima ne žele niti razgovarati jer su procijenili da od njih ne mogu ništa naučiti (tj. ne mogu imati nikakve koristi).

 

Fuj.

 

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Konfliktna si osobnost.

Čudiš se sam sebi što imaš 30 forumaša na ignore.

Što misliš koliko je tebe stavilo na black list.

 

ihush i ja tako razgovaramo i tu nema vrijeđanja nego malo zafkancije koju ti ne kopčaš.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 10:56 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

a jesi se...

 

pametan može i od najveće budale nešto naučiti, ali BUDALA ne može NIŠTA ni od najpametnijeg naučiti...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice