Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.419.665
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jel postoji kakav prečac u windows 10 tako da mogu, na lagani način, staviti da imam ili nemam lozinku na loginu? Odnosno, želim biti u mogućnosti da mogu lagano mijenjat te dvije opcije kad mi god zatreba...

Primjer: dok sam kod kuće, ne treba mi lozinka, ali kad odem u knjižnicu i ostavim laptop na 10-15 min na stolu, želim da se traži lozinka kad se laptop upali.

Ovako mi se ne da ulaziti stalno u postavke pa u račun pa u sign in pa onda namistit lozinku pa je makniti čim dođem doma :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

MCT pokazuje opet 1809, znači izbacili su update.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Listopadska nadogradnja je i službeno izdana (opet). Za ekipu koja je još prošli mjesec nadogradila svoja računala, izašla su ažuriranja KB4464455 i KB4467708.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 20:34 (Marko :D).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

jel vam stigla nadogradnja? čekiram i ništ nema

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hornet_93 kaže...

jel vam stigla nadogradnja? čekiram i ništ nema

"While the April Update had the fastest Windows 10 update rollout velocity, we are taking a more measured approach with the October Update, slowing our rollout to more carefully study device health data. We will offer the October Update to users via Windows Update when data shows your device is ready and you will have a great experience. If we detect that your device may have an issue, such as an application incompatibility, we will not install the update until that issue is resolved, even if you “Check for updates,” so you avoid encountering any known problems."

 

Ako baš želiš instalirati novo/staro ažuriranje, napravi to preko Media Creation Toola ili Update Assistanta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 21:21 (Marko :D).
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

preporucujem MCT , upgrade assistant je nocna mora  . Nadogradnja  traje satima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hornet_93 kaže...

jel vam stigla nadogradnja? čekiram i ništ nema

 Skinulo se maloprije, restartao komp i eto...radi :-)

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...

preporucujem MCT , upgrade assistant je nocna mora  . Nadogradnja  traje satima 

Svaki puta nadograđujem preko Update Assistanta; istina je da jako dugo traje (kod mene oko 5 sati), ali još nikada nisam imao nekakvih problema prilikom nadogradnje dok sam koristio isti.

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
kolega, ako si mozda shvatio da pobijam tvoje mišljenje ,sorry,nije mi bila namjera ☺
Nema problema ni tako ,ali to je meni dugo , MCT je primjetno brži
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 1:41 (error_666).
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Izgleda da su riješili bug s task managerom.

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...
kolega, ako si mozda shvatio da pobijam tvoje mišljenje ,sorry,nije mi bila namjera ☺
Nema problema ni tako ,ali to je meni dugo , MCT je primjetno brži

Zapravo se slažem s tvojom tvrdnjom. MCT mi nekada zadaje glavobolje sporim skidanjem i povremenim pogreškama, pa zbog toga nadogradnje radim s Update Assistantom; bez obzira što dugo traje.

BlackMoon kaže...

Izgleda da su riješili bug s task managerom.

Da, jesu. 🙂

12 godina
offline
Windows 10 - općenito

pomoću Update Assistanta

sinoć dobio sam ovu verziju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Dobra stvar je što mi je Win10 ostao na Enterprise-u, prije mjesec dana mi ga je prebacio iz Enterprise-a u Home... želim imat Enterprise, bolje zvuči... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Ako update-am preko assistant-a da li se datoteke brišu kao clean install ili sve ostaje kao da sam preko windows update-a tamo još nisam dobio update?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Radiš nadogradnju, a ne čistu instalaciju. Prilikom nadogradnje, datoteke ostaju, ali aplikacije koje nisu kompatibilne s nadogradnom, mogu biti obrisane.

13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Hvala bitno da mi nebriše preuzimanja i sl. a aplikacije su komptabilne...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Neće ga instalirati resetira komp dođe do 19% resetira poništi postavke i izbaci mi ovo:

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 15:45 (ivozadro).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Zašto je ovaj update ovdje???

 

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

...kod mene toga nema ali vidi sta kaze internet...

 

http://bfy.tw/KwTl

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nisam uspio izguglati odgovor na moje pitanje 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

Možda ćeš više sreće imati sa svojim pitanjem. Šalu na stranu, zašto ti takve stvari smetaju? Prosječan se korisnik ne bi trebao zamarati time dok sve radi kako bi trebalo. Nikada mi neće biti jasni sitničari koji kao da namjerno traže probleme gdje ih zapravo nema.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mary Sue kaže...

 zašto ti takve stvari smetaju? Prosječan se korisnik ne bi trebao zamarati time dok sve radi kako bi trebalo. Nikada mi neće biti jasni sitničari koji kao da namjerno traže probleme gdje ih zapravo nema.

 

Pitanje je skroz na mjestu i ne vidim zašto ti smeta njegovo pitanje … ovo je forum .. služi da se nešto pojasni ili otkloni kvar te nešto nauči.

Postavio si se ( vjerojatno sudeći po sebi  ) radi i baš te brige. To je ok, vjerojatno za tebe a možda i većinu drugih korisnika Windowsa  , nekima to nije dovoljno .. .

 

Čovjeka jednostavno zanima i želi znati , nije to predstavio kao problem , samo ga zanima.

 

@andi.cro , jedino što mi trenutno pada na pamet da si možda ručno ažurirao ( skinuo i pokrenuo ) … iako sam i sam dosta puta to radio ,nisam primijetio taj dio kod sebe ( ili nisam obraćao pozornost ) kao na tvom primjeru.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 9:02 (razjaren).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nikad mi se niti jedan "update" nije tu prikazao a koliko vidim niti drugi ga nemaju na tom mjestu (kao neki program kojeg korisnik instalira) pa mi je to bilo sumljivo i pitao sam jel zna netko šta o tome.

 

Nisam manualno skidao i instaliravao nikakva ažuriranja tak da je ovo vrlo čudno!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kod mene tog ažuriranja nema. Uglavnom, radi se o ažuriranju za Windows Update komponentu - više informacija.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Isto imam i ja ...a nigdje dobrog pojašnjenja zašto je tu a ne sa ostalim ažuriranjima :(

Nisam gasio ažuriranja ali sam pauzirao 1809 na mjesec dana,  ali evo kad god pogledam pauziranje piše mi noviji kasniji datum iako sam pauziranje isključio ? ..sad piše 25.12.2018. .

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 12:06 (AF139).
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

kb 4023057 bila je zadnja nadogradnja na win 10  verzija 1803 i podudarila se sa listopadskom nadogradnjom win 10 verzija1809.pretpostavljam da je već bila aktivirana verzija 1809 pa je onda ovo smjestio izvan povijesti nadogeadnje gdje obično pripada.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Taj update je tu zato što se radi o updateu koji ažurira servisne komponente WU-a i kolko ja znam ponekad se takvi update prikazuju u CP-u, nekad je to slučaj i sa SSU-ovima.

 

nego, andi.cro oćeš ti da mi sad probamo 1809 puknut gore kad je re-releasan? Ja sam uvijek za akciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Fala frende ali neću više silit updejte, kada i ako dođe na normalan način nek dođe a ak ne dođe ko ga šljivi!

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Verziju 1809 , čista instalacija .. ..  primijetih da u Startup Settings nema više pristup ovom izborniku na priloženoj slici  ( bar ne na do sad poznate načine ).

A ništa , pomoću „ Command Prompt“  u Test Modu .. pa instalirat drivere neverificirane

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Evo jutros imao vrimena i od dosade da ne čekam božić pokrenio UPGRADE assistent na 1809 i za 2.5h sve radi bez problema .

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice