Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.867
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
16 godina
offline
Windows nadogradnja ne radi sa spojenim USB diskom

https://www.vidi.hr/Racunala/Novosti/Windows-nadogradnja-ne-radi-sa-spojenim-USB-diskom

 

Microsoft je objavio da će nadolazeća nadogradnja Windowsa 10, odnosno Windows 10 May 2019 Update v19034, neko vrijeme biti blokirana na računalima na koja su spojeni USB uređaji ili SD kartice.

Drugim riječima, kada ćete pokrenuti nadogradnju njezina instalacija će biti zaustavljena ukoliko Windowsi 10 prepoznaju da je na vaše računalo spojen neki USB disk, stick ili ako je utaknuta neka SD kartica.

Stoga se ne morate previše tresti od straha (ili bijesa) ako vam iskoči poruka sljedećeg sadržaja: "This PC can’t be upgraded to Windows 10. Your PC has hardware that isn’t ready for this version of Windows 10. No action is needed. Windows Update will offer this version of Windows 10 automatically once the issue has been resolved."

Nakon te poruke možete odustati od instalacije nadogradnje i čekati na zakrpu za koju Microsoft kaže da se već radi, no možete jednostavno provjeriti je li u vaše računalo spojen neki USB uređaj ili utaknuta SD kartica (obično ako se radi o laptopu), pa ih iskopčajte ili izvadite, nakon čega će nadogradnja proteći bez problema.

Iskreno rečeno ne da nam se daviti vas objašnjenjima Microsofta zbog čega je do ovoga došlo jer svi znamo da razlog leži u nečijoj šlampavosti.

Microsoft kaže da su Windows insideri već dobili zakrpu u buildu 18877.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
4 0 hvala 3
10 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...

 Drago mi je zbog tebe. Samo, obriši i Google, FB, Dropbox, W-ap, Insta... i svo ostale accounte. Iskopčaj žicu, isključi wifi, instaliraj winse, offline stavi tetris na komp i uživaj. ;)

 Ja to nemam namjeru učiniti ( a i nemam pola od tog nabrojenog na svom PC kao FB , W-ap, Instagram , wifi itd. - meni penziću to je nepotrebno) .

Neke stvari sam gasio samo jer imam (tj. sam imao do prije misec dana )  loš/spor PC , pa da ga ne opterećujem sa bezvezarijama koje mi nisu potrebne.

Što bi ostavljao One Drive da svakodnevno rosta (smeta) kad godinama ako zatreba uključim svoj Dropbox ako mi zatreba nekome nešto poslati što neide (npr. .exe) google-mailom a poslije obrišem.

Za moje podatke dovoljan mi je prostor na HDD i netrebam online pohranu , a backup disk za privatne podatke imam.

Nađi si nekog drugog pa istresaj svoje frustacije na njemu " i uživaj ;) ".

16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

ništa taj onedrive ne srče i ne glođe. tko ga ne dira, on je miran.  posebno je nepotrebno (nepoželjno) čupat iz korijena stvari koje su planski debelo ukorijenjene u koncept OS-a.

 

btw ovaj Onedrive od zadnjih pola godine (zeleni kružići ispunjeni ili poluispunjeni) je pun pogodak glede (finog) syncanja. da ne pričamo o obilju prostora uz Office 365.

 

U nekoliko navrata sam susretao korisnike koji izmasakriraju OS sa raznim tutorijalima friziranja-rezanja jer to njemu ne treba i OS u konačnici dobije po kičmi. Da ima sranja..ima..zadnje vijesti govore da će se odustat od debilnih sranja aka onih par nametnutih igrica koje svakom kopaju oči.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 21:16 (torrente).
 
0 2 hvala 0
10 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

Ako ne želim da pohranjujem podatke na One Drive niti da mi čuči u RAM-u  trebali su mi dozvoliti da napravim uninstall ili najmanje gašenje tih servisa jednim klikom.

Odakle ti to da je One Drive  "...debelo ukorjenjen u koncept OS-a" ako je to za moj korisnički izbor što su ga trpali u OS ? ...i Office je Microsoftov pa nisu , već sam odlučuješ hoćeš ili nećeš taj softwer.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

OneDrive možeš i deinstalirati i ugasiti da se ne pokreće s Windowsima; ne vidim u čemu je problem. Mene iskreno više smetaju one sponzorirane aplikacije (Candy Crush, Disney Magic Kingdoms, Netflix i sl.) koje dolaze s Windowsima. OneDrive je Microsoftov proizvod, a navedene aplikacije nisu što znači da Microsoft ne može garantirati da su te aplikacije sigurne (jer nisu open source pa ne mogu znati što je developer naumio da iste rade).

10 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

...evo pogledah ali to sve što si nabrojao ja nemam ...ili sam odmah kod instalacije izbacio čisteći start kvadrate sa desktopa ?

Možda pri instalaciji sam u setingu windowsa ugasio sve opcije za igre jer su mi nepotrebne  (ako je to što si nabrojao pod tom opcijom) ?

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
AF139 kaže...

...evo pogledah ali to sve što si nabrojao ja nemam ...ili sam odmah kod instalacije izbacio čisteći start kvadrate sa desktopa ?

Možda pri instalaciji sam u setingu windowsa ugasio sve opcije za igre jer su mi nepotrebne  (ako je to što si nabrojao pod tom opcijom) ?

Ako te aplikacije nemaš, onda si ih deinstalirao kao i većina ljudi što napravi nakon instalacije Windowsa. Evo, da te podsjetim, ovako izgleda Start nakon instalacije; nadam se da će se to riješiti u skorije vrijeme. Tih se aplikacija bilo čak teže za riješiti nego OneDrive-a jer su se odmah nakon deinstalacije naknadno počele vraćati, pa si ih morao brisati preko PowerShell-a. Ne znam kakvo je sada stanje, već dugo nisam instalirao Windowse. 

 

Ne znam na koje postavke misliš, ali nikakve postavke neće zaustaviti Windows nakon instalacije od instaliranja tog smeća. Čak i da si iskopčao mrežni kabel, Windows bi naknadno po spajanju na internetu preuzeo sadržaj. Kažem, ne znam da li je još uvijek tako jer Windows nisam instalirao već dvije, tri godine, no tako je bilo u prijašnjim verzijama.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Po novom izgleda ovako:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Navodno od 1903 ako se ne prijaviš s Microsoftovim računom, ne dobiš sponzorirane aplikacije (ili ako ih i dobiš, dobiš jednu ili dvije), a ako se prijaviš s računom dobiš više istih. 

 

Iz Microsofta još ni riječi o tome...

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ove gore slike su od 1903 verzije, prijava novog offline racuna
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Kada izlazi sluzbeni May update
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Krajem 5. mjeseca.

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Stranica još nije ažurirana, ali netko je pronašao link za beta verziju Chromium baziranog Microsoft Edgea.

 

Ako ovim tempom nastave, Edge bi mogao izaći u stabilnoj verziji vrlo brzo. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 9:44 (Marko :D).
 
3 0 hvala 3
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

pozz ljudi,

 

jel imo itko problema sa presvijetlom bijelom na windows 10? ona opcija brightness na rjesava stvar jer ti potamni sve skupa, a ovdje kao da je u nekom kontrastu problem..privremeno sam si pomogao da sam instalirao programcic gdje mogu malo rucno nastelati brightness, contrast i gamu i sad je bolje..najvise se primjeti na windows exploreru kako je sve presvijetlo, pa npr. na pop up prozorima kad stavis misa dole na sat pa ti iskoci vrijeme, e to je sve presvijetlo

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 11:36 (punkrockos).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

...a podešavanje postavki na monitoru ?????

7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

rijec je o laptopu, acer...da li se moze posebno stelati monitor od laptopa ? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
punkrockos kaže...

rijec je o laptopu, acer...da li se moze posebno stelati monitor od laptopa ? 

 Pa na laptopu imaš Fn+nešto ili Fn-nešto (to nešto je najčešće u prvom redu tastature, zavisno od modela laptopa) čime mijenjaš svjetlinu (pozadinsko osvjetljenje)

morrisoN
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

ma to sam probao ali to je isto kao ona brightness opcija u windowsima..kako stisces to dugme tako se slider na toj opciji pomice..klasicne opcije podesavanja sa kontrastom i svim onim drugim stvarima nisam uspio naci..neznam da li ima kakva kombinacija tipki da ti to iskoci jer na samom ekranu laptopa nemam nikakvih fizickih tipki

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 12:19 (punkrockos).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Stranica još nije ažurirana, ali netko je pronašao link za beta verziju Chromium baziranog Microsoft Edgea.

 

Ako ovim tempom nastave, Edge bi mogao izaći u stabilnoj verziji vrlo brzo. 

 

To bi bilo ovo (slike)...verzija 75.0.139.7

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-resetiraj postavke u driveru vga (intel-nvidia-ati..).. ili podešavaj po kanalima, gamma i sl.

-test, boot npr bios ili neki livestikić.. i usporediš, ako je bijela ok, tad je soft-driver-nešto postavka u win, ali je isto tad kvar-vga chip ili ekran.. i nemaš puno mogućnosti. Sve se kvari, simptomi su nalik pregrijavanju .. pa možda je vrijeme za čišćenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da. 😃

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Odlično su to izveli. Instaliram betu i ništa na njoj. Tvorničke postavke. Ne sinkronizira postavke, addonse, bookmarkse i sve ostalo iz DEV verzije. Sad bi trebao sve ponovo? Kako da ne! Ide sve na uninstall do finalne verzije. Šta beta ne bi trebala biti nadogradnja dev verzije? Kako su šeprtljavi, to je za ne vjerovati. Vraćam se Firefoxu!

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

Odlično su to izveli. Instaliram betu i ništa na njoj. Tvorničke postavke. Ne sinkronizira postavke, addonse, bookmarkse i sve ostalo iz DEV verzije. Sad bi trebao sve ponovo? Kako da ne! Ide sve na uninstall do finalne verzije. Šta beta ne bi trebala biti nadogradnja dev verzije? Kako su šeprtljavi, to je za ne vjerovati. Vraćam se Firefoxu!

To su ti dvije različite verzije; dva različita kanala ažuriranja. Kada mijenjaš kanal ažuriranja preporučeno je deinstalirati program i instalirati verziju s onog kanala kojeg želiš, kao i imati backup svih podataka.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

.. ili, to je samo dokaz kako je otvaranje insidera i ovakve stavari katastrofalna loša odluka MSa (koji time dobija tisuće zamoraca ali nerelevantnih-nekvalitetnih i rezultati su beskorisni..)

.. ili, osoba koja to ne zna, dok još na službenoj stranici nema ni downloada spomenute bete (čeka se..) .. njurga, khmm.. pile koje se nakon ugradnji sisa buni kako ga grudnjak steže ili tako nešto.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nisam se još uloginirao u windowse, no ako budem koristi tzv. "Poštu" - program od Microsofta koji je u taskbar-u i tamo ostavim e-poštu hoće li mi se onda cijeli windowsi uloginirati kroz tu adresu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 13:59 (Hamburger of death).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

ne.. tj kad instaliraš-prvi put pališ win imaš izbor koristiti ms-acc ili lokalni, mail s tim nema veze tj može biti ms-ov..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

poz zanima me mozeli se u windowsima 10 pro ili bilo koji dr 10 iskljuciti ili blokirati da  ne mozes zakljucati korsnicki racun ili ekran..

i ako moze da mi objasnite sto i kako bio bih zahvalan lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...

poz zanima me mozeli se u windowsima 10 pro ili bilo koji dr 10 iskljuciti ili blokirati da  ne mozes zakljucati korsnicki racun ili ekran..

i ako moze da mi objasnite sto i kako bio bih zahvalan lp

 Mislim da može lokalni račun bez passworda, no nisam siguran. MS-ov se jedino može podesiti na automatsko logiranje, te negdje u power postavkama podesiti da nakon sleep-a ili screen off-a ne traži pass.

morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...

poz zanima me mozeli se u windowsima 10 pro ili bilo koji dr 10 iskljuciti ili blokirati da  ne mozes zakljucati korsnicki racun ili ekran..

i ako moze da mi objasnite sto i kako bio bih zahvalan lp

 -koji razlog ili što je cilj..? zadovoljavajuć odgovor već imaš, podesiš da te ne traži pass (pass je potreban, nije isto kad ga nema, mreža..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice