Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.428.880
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
fight kaže...

poz zanima me mozeli se u windowsima 10 pro ili bilo koji dr 10 iskljuciti ili blokirati da  ne mozes zakljucati korsnicki racun ili ekran..

i ako moze da mi objasnite sto i kako bio bih zahvalan lp

 -koji razlog ili što je cilj..? zadovoljavajuć odgovor već imaš, podesiš da te ne traži pass (pass je potreban, nije isto kad ga nema, mreža..).

 razlog da mogu da kontroliram sina jer zakljuca racunalo i kada je u skoli ili bilo gdje ja nemorem na racunalo.to je razlog..

7 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

Start, utipkaj netplwiz i maknuti kvacicu sa "users must enter a user name and password", upises sifru 2x i ok.

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

U win7 sam znao namjestiti nešto u samim windowsima da kada mi otvori notepad, word i još neke druge programe da "papir"/ pozadina bude siva. Može li se nešto tako namjesiti i u win10? Naravno znam otići u word i promjeniti papir da bude siv ali ipak može li se to učiniti da bude automatski? Jer kad to mjenjam u wordu onda to moram raditi svaki put kad otvorim neki dokument i uz to nekom mogu poslati dokument koji je siv jer sam slučajno zaboravio vratiti papir natrag na bijelo.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

@fight

 

Kad buš na računalu, kreiraj još jedan account i taj novi neka bude administratorski i tvoj, zatim udji u taj svoj account i onda ovaj stari account podesi da bude samo korisnički ( bez admin ovlasti ).

 

Ako bu i dalje zločest, imaš na hreliću jeftinih nunchaka za malo "vaspitne pedagogije"... Šalim se, naravno...

 

😎

 

 

 

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...
ihush kaže...
fight kaže...

poz zanima me mozeli se u windowsima 10 pro ili bilo koji dr 10 iskljuciti ili blokirati da  ne mozes zakljucati korsnicki racun ili ekran..

i ako moze da mi objasnite sto i kako bio bih zahvalan lp

 -koji razlog ili što je cilj..? zadovoljavajuć odgovor već imaš, podesiš da te ne traži pass (pass je potreban, nije isto kad ga nema, mreža..).

 razlog da mogu da kontroliram sina jer zakljuca racunalo i kada je u skoli ili bilo gdje ja nemorem na racunalo.to je razlog..

 -jesi šef ili nisi? :) .. dodatni administratorski acc.. no ako je i on administrator tad to ne pomaže (a mora biti za gaming jer to traže igre) tj admin može sve promijeniti-podesiti, jer je admin. ili-ili..

tako da ni bunkerov prijedlog nije upotrebljiv.. tj juzer prečesto mora imati admin ovlasti za app-soft-igre..

-ako je admin, tad može sve, ako nešto ne zna ima google-yt.. i za par sekundi se snađe, gadno je kad počnu biti pametni, ali tako je to. Radije poradi na međuljudskim odnosima-pravilima ili kontroliraj-zabrani sadržaj ... sve se može, no jednako kako se nešto zabrani/uključi može i obrnuto.

-uvjek je user+pass + permisioni koji iz tog proistječu..

 

Li0nHeart kaže...

Start, utipkaj netplwiz i maknuti kvacicu sa "users must enter a user name and password", upises sifru 2x i ok.

 to je autologin.. i zadovoljavajuće rješenje za paljenje, ne kod zaključavanja-otključavanja.. može se isključiti zaključavanje kod pauze-automatike ali ne kod ručnog zaključavanja w+lock.. no ovo rješenje je dovoljno dobro ako se pc restarta.. (samo tad izgubimo save i sl..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...

 razlog da mogu da kontroliram sina jer zakljuca racunalo i kada je u skoli ili bilo gdje ja nemorem na racunalo.to je razlog..

 Moja kćerka ima 21 godinu i još uvijek znam sve njene passworde, a i ostalih ukućana. Treba znati tko je gazda u kući. Nedo im bog da zaklučaju računala. Oustalom, samo ja znam šifru rutera. 

私は考える時間が必要です
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Pendula kaže...
fight kaže...

 razlog da mogu da kontroliram sina jer zakljuca racunalo i kada je u skoli ili bilo gdje ja nemorem na racunalo.to je razlog..

 Moja kćerka ima 21 godinu i još uvijek znam sve njene passworde, a i ostalih ukućana. Treba znati tko je gazda u kući. Nedo im bog da zaklučaju računala. Oustalom, samo ja znam šifru rutera. 

 Ti si car, znaš najbitniju šifru .

Nadam se da djeca upotrebljavaju čačkalicu samo za zube

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Jel se može kako instalirati prije ova nova nadogradnja za win10 i kako?
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...
 Ti si car, znaš najbitniju šifru .

Nadam se da djeca upotrebljavaju čačkalicu samo za zube

 Vjeruj mi da da. Nemaju oni pojma da iza postoji neka rupica. A i da ubodu nešto iza ne bi znali što dalje.

Imam dvije plavuše za kćerke.

私は考える時間が必要です
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 17:59 (Pendula).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

ekipa gdje se može najjeftinije kupit cd key za 10 Pro?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Nedavno sam frendu uzimao na e-bayu ključ za Windows 10 x64 Pro. Lik koji prodaje je nekakav Američan, cijena je bila prava sitnica. Uzeli preko prepaid Mastercard iz Adico bank. Trebalo je čekati 3-4 sata, ključ je uredno stigao na frendov mail nakon čega sam uspješno aktivirao Windowse.
Tigar Krezumica
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fromcelltohell kaže...
Nedavno sam frendu uzimao na e-bayu ključ za Windows 10 x64 Pro. Lik koji prodaje je nekakav Američan, cijena je bila prava sitnica. Uzeli preko prepaid Mastercard iz Adico bank. Trebalo je čekati 3-4 sata, ključ je uredno stigao na frendov mail nakon čega sam uspješno aktivirao Windowse.

 da rezimiram znači stiže na mail na kojim je prijavljen ebay ili?

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Da, na taj mail stigne ključ. Baš sam sad malo gledao na e-bayu, nisam uspio pronaći tog prodavača jer mi je smotano preko mobitela. Ali, vjerujem da su svi tamo legit, najbolje pogledati prije kupnje broj prodaja i customer feedback za svakog. Kako god, ako i pođe štogod kako ne bi trebalo, postoji i kontakt prodavača a i e-bay jamči povrat novca. Uglavnom, za tih par dolara koliko cijene ključ, vrijedi čak i riskirati.
Tigar Krezumica
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Samo gledaj da je neki sa puno transakcija i nemaš brige.
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Microsoft je napravio stranicu na kojoj se mogu vidjeti trenutni poznati problemi, privremena rješenja, njihov status i u kojem je ažuriranju problem riješen.

 

https://docs.microsoft.com/hr-hr/windows/release-information/status-windows-10-1809-and-windows-server-2019

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 11:46 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Microsoft je napravio stranicu na kojoj se mogu vidjeti trenutni poznati problemi, privremena rješenja, njihov status i u kojem je ažuriranju problem riješen.

 

https://docs.microsoft.com/hr-hr/windows/release-information/status-windows-10-1809-and-windows-server-2019

 

Onaj dupli updejt se uredno pojavljuje/instalira automatski, nije potrebno manualno stiskati "Check for update" 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

ljudi nemojte kupovati windowse od microsofta.. ja imam 2 win 10 i na oba su otisla usb stick nemogu nista snjima morao ponovo skidati sa neta OS i na svoj USB...ako hocete kod mozete ga jeftinije dobiti..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Zbilja neznam o čemu to pričaš --

5 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

nisam jedini, ali nemozes kupiti nesto kao iz microsofta i staviti u komp i da dobijes eror tokom instalacije? kupim bratu os ista stvar...oba sticka su bila stara po mj dva i drugi puta se pokusalo instalirati OS i nije islo jel stick daje eror...neko kao mom bratu koji se nekuzi u vise od plug n play-a to ce stvarati probleme...moja greska sto sam kupio ionako samo gejmam ni netreba mi OS key

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
HCgamingCRO kaže...

ljudi nemojte kupovati windowse od microsofta.. ja imam 2 win 10 i na oba su otisla usb stick nemogu nista snjima morao ponovo skidati sa neta OS i na svoj USB...ako hocete kod mozete ga jeftinije dobiti..

 govoris o onim microsoft "gotovim" USB stikovima sa Windowsima ? 

5 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

da,nije bitno bio sam ljut jel dogodi mi se 2 puta u nekoliko mjeseci kada sam upgradeo svoj i bratov komp normalno oces novi sustav ako stavis maticnu ili novi ssd. dogodi se, jasno mi je da ima neispravnih hardwera ali pls usb stick sa OS-om koji ssam stavio onak 20 min u utor i nakon toga lijepo spremio i stajao u kutiji da slj put mi tokom 21% instalacije uputi na eror...provedes onda i do 45 min na supoortt microsofta na telefonu di ti se ispricavaju ali mozda je usb stick ili instalacija na sticku koruptirana,skinite sa nase stranice svjezu verziju i gledajte da imate vise od 8 GB prostora..mislim na kraju je radilo sve tako sa mojim adata stickom od 128 GB, ali evo lose iskustvo sa moje strane jel svaki me je kostao onak 100tinjak eura. imas key ali eto neshvacam zasto bi bio key onda 100-tinjak eura ako su doslovno koliko vidim mozes free skinuti i kad nadjes negdje jeftin key kupis..kolko sam shvatio sve je ukljuceno bez keya osim nekih kozmetickih stvari tipa tema i tako?

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ne kužim kakvi su to stikovi, ali ok.
Sa Microsoft stranice se skine najnovija verzija Windows 10, te se kupi original OEM key za 2$ na eBayu. Simple as that.
Za 10 kn imaš original Windows 10.
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da

Zato sam i napisao da ne razumijem ....

 

Izgleda da i u suportu od mikrosofta isto razmišljaju "......na sticku koruptirana,skinite sa nase stranice svjezu verziju....."

Win10 se ne kupuje "okolo" već skida samo direkt sa microsoftove stranice .

Kluč za win10 je druga stvar ali win10 se instaliraju i rade dok ne rješite to .

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
AF139 kaže...

Da

Zato sam i napisao da ne razumijem ....

 

Izgleda da i u suportu od mikrosofta isto razmišljaju "......na sticku koruptirana,skinite sa nase stranice svjezu verziju....."

Win10 se ne kupuje "okolo" već skida samo direkt sa microsoftove stranice .

Kluč za win10 je druga stvar ali win10 se instaliraju i rade dok ne rješite to .

 Nekad je bio dvd u kutiji sa ključem kad bi kupili u dučanu windowse, sad je usb stick umjesto dvd-a.

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...
AF139 kaže...

Da

Zato sam i napisao da ne razumijem ....

 

Izgleda da i u suportu od mikrosofta isto razmišljaju "......na sticku koruptirana,skinite sa nase stranice svjezu verziju....."

Win10 se ne kupuje "okolo" već skida samo direkt sa microsoftove stranice .

Kluč za win10 je druga stvar ali win10 se instaliraju i rade dok ne rješite to .

 Nekad je bio dvd u kutiji sa ključem kad bi kupili u dučanu windowse, sad je usb stick umjesto dvd-a.

-to je opcija/izbor tj kutija bez medija je cca 100kn jeftinija, može biti dvd ili usb..

-ugl nitko u veleprodaji ne naručuje.. + od w10 je problem verzija-build.. i u pravilu ne treba koristiti stare installove nego napraviti novi, posljednju verziju, ..1809 uskoro 1903..

-legalno, free, s msovih str.. no to u ovom slučaju korisnici ne znaju, misle da je nešto u trgovini bolje, sigurnije ili 'originalnije'..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ako je sa tim stikom i ključ tada ključ (npr. home ) vrijedi i za win10 home koji skineš sa njihove stranice.

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pa naravno!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
AF139 kaže...

Ako je sa tim stikom i ključ tada ključ (npr. home ) vrijedi i za win10 home koji skineš sa njihove stranice.

 dada tako sam i napravio... taj stick je glupost neznam zasto sam kupio to vjv jel sam htio vec vise original os kad sam ih prije piratizirao cisto iz dostojanstva prema izdavacu ali taj stick glupost...toliko tesko ulazi u usb utor da vjerujem da su istih dimenzija kao i utori jel mi je na sticku ostalo tragova struganja jel je jednostavno preusko,vjv tu i onda dolazi taj problem...zamislite da vam pokida utor na maticnoj radi toga mislim stvarno,malo je to microsoft mogao napraviti bolje ipak je to multimilijaderska firma...na kraju preko neta je skroz easy napraviti bootan usb sve to radi win media tool sada a prije si sam morao napraviti bootani usb preko dosa ili nekog programa trece partije..

po mojem misljenju microsoft je otisao toliko da dozvoljava sa 10-tkom da se skine besplatno(neznam jel bilo tako i sa starim verzijama necu da govorim sto neznam) mogli su taj home verziju cisto onako i besplatno dati jel imaju oni pun klinac sto kupuje pro verzije ili neke serverske verzije na njima kupite lovu bolje al eto, na kraju i nadju se kljucevi jeftino,mozes sigurno i koristene ako je korisnik i pravilo deakt.svoju verziju..

eto ko cita cisto da neuzima taj USB stick od njih jel nije dostojan tih novaca

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pa 10-tka ti i je besplatna 

Jel znaš nedostatke neaktiviranih winsa?

Ak ti ne traba za poslovne svrhe onda ti ni ne treba aktivacija!

A i uvijek možeš uzet ključ za par $

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Imao sam kupljenu Forzu horizon 3 sa MS Store-a, nakon što sam radio reinstall Windowsa više ju ne mogu skinuti, piše mi da je tak kljuć iskorišten ?! Mislim ja sam ga iskoristio 1. put al zar nebi igrala trebala trajno ostati na acc kao na Steamu recimo ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 22:26 (walentkane).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice