Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.298
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

... a da ovo isključi ???

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
torrente kaže...

znači uletio je taj Basic MS driver.  tako je i meni on došao. ajde ga ukloni opet sa DDU bez restarta i neka ti cijelo vrijeme ovaj prozor stoji upaljen.  u momentu će se refrešat prozor i nestat će taj Basic...pisat će nepoznat HW..odmah mu lupi desni miš i update.  meni je tako uhvatio što treba.

 

Dobro, a kako da sad dođem do AMD Radeon Settings? Koliko vidim Windowsi su instalirali osnovne drivere bez ikakvih postavki. Boje su još uvijek isprane, to se lako popravi s tim postavkama, ali ja ih nemam. Zato uvijek instaliram kompletne drivere s stranice proizvođača. Da sada preko ovih pokušam instalirati AMD drivere?

andi.cro kaže...

... a da ovo isključi ???

A što s tim? Ja trebam instalirati kompletne drivere s AMD stranice, no nakon instalacije, restartam računalo i uvijek zapinje ovdje. Čak se i nakon nekog vremena pojavi miš s kojim mogu apsolutno ništa. Prije je bilo da se trebaju isključiti svi uređaji iz USB portova, što sam i učinio, ali opet zapinje na istom mjestu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 19:28 (Marko :D).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Eto ti zabave koje si očito bio željan!

 

Nisi mogao pričekati da dobiješ upgrade na 1903 kroz standardni update?

 

Eto to je upravo ono o čemu sam govorio, žurite instalirat updejte zaobilazeči normalan win.update i eto ti sad!!!

 

AMD vjerojatno još nije izbacio najnovije drivere koji bi radili sa tvojim specifičnim HW-om na 1903 buildu...

 

Ne znam kaj da ti velim, probaj tu neš isčeprkat...AMD ISSUE LINK

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže..

Dobro, a kako da sad dođem do AMD Radeon Settings? Koliko vidim Windowsi su instalirali osnovne drivere bez ikakvih postavki. Boje su još uvijek isprane, to se lako popravi s tim postavkama, ali ja ih nemam. Zato uvijek instaliram kompletne drivere s stranice proizvođača. Da sada preko ovih pokušam instalirati AMD drivere?

 znači nisi dobio u trayu malu ati ikonicu.  ajmo ovako još...taj paket od 300mb ati drivera što si skinuo i koji je blokirao stvar.  raspakiraj ga zipom u jedan folder.  opet odi na menager i navedi ga manualno da sam uzme što mu treba iz tog foldera.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Eto ti zabave koje si očito bio željan!

 

Nisi mogao pričekati da dobiješ upgrade na 1903 kroz standardni update?

 

Eto to je upravo ono o čemu sam govorio, žurite instalirat updejte zaobilazeči normalan win.update i eto ti sad!!!

 

AMD vjerojatno još nije izbacio najnovije drivere koji bi radili sa tvojim specifičnim HW-om na 1903 buildu...

 

Ne znam kaj da ti velim, probaj tu neš isčeprkat...AMD ISSUE LINK

Nisam jer je ovo stabilna verzija Windowsa. I bolje mi je da odmah nadogradim i riješim sve moguće probleme na koje naiđem nego kada će mi trebati računalo, a neću imati vremena. 

 

Kako nije izbacio drivere, a ti driveri su izašli dan nakon što je Microsoft pustio Windowse? Uostalom, drivere testiraju još i prije jer Microsoftu nije u cilju pustiti verziju koju još ništa ne podržava...

torrente kaže...

 znači nisi dobio u trayu malu ati ikonicu.  ajmo ovako još...taj paket od 300mb ati drivera što si skinuo i koji je blokirao stvar.  raspakiraj ga zipom u jedan folder.  opet odi na menager i navedi ga manualno da sam uzme što mu treba iz tog foldera.

Nikakva mala ikonica, ništa. Sad sam ponovno pokrenuo instalaciju, nisam mogao instalirati samo AMD Radeon Settings nego sam morao i Display Driver instalirati. Ovaj puta sam instalirao bez HDMI Audio Driver koji planiram naknadno instalirati. I pazi sada ovo, prije nego što sad idem restartati računalo, u trayu se pojavila Radeon ikona (nakon što sam instalirao ručno), ali kada želim otvorit taj program, iskače ova poruka:

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Radi se o laptopu s AMD APU i grafičkom karticom. Zato što je to preporučeno napraviti nakon nadogradnje jer ista ili briše drivere ili ih ošteti, pa kasnije nastanu problemi. Driveri su skinuti s AMD-ove stranice.

 

Kod mene je obrnuta situacija. Meni driveri koje Windows skine ne rade dobro. Ne mogu regulirati svjetlinu, pojavljuju se linije u Exploreru i boje si isprane; zato i skidam drivere s AMD-ove stranice i ne koristim Microsoftovu verziju.

 

Ovi driveri su izdani. 22.5., a May 2018 Update je izašao dan tako da vjerujem da su ti driveri optimizirani za isti.

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-5-2

 

jel to taj?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 19:52 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da, to je taj. Ali probao sam i prethodnu verziju, također isti problem.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Nikakva mala ikonica, ništa. Sad sam ponovno pokrenuo instalaciju, nisam mogao instalirati samo AMD Radeon Settings nego sam morao i Display Driver instalirati. Ovaj puta sam instalirao bez HDMI Audio Driver koji planiram naknadno instalirati. I pazi sada ovo, prije nego što sad idem restartati računalo, u trayu se pojavila Radeon ikona (nakon što sam instalirao ručno), ali kada želim otvorit taj program, iskače ova poruka:

 tako je. identičnu poruku sam i ja imao. očito sam ja imao isti problem kao i ti,ali iz neke vreće je menager uspio povući što treba...naravno ni meni nije htjelo iz glomaznog paketa gdje je sve upakirano do zvuka hdmi, usb i ostalog.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Da, to je taj. Ali probao sam i prethodnu verziju, također isti problem.

 jesi li probao ručno instalirati iz device managera... tako da nađeš *.inf iz C:\amd\... raspakiranog amdovog drivera/softa?

 

moguće da instalacija instalira pogrešan driver ili...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 20:11 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nisam. Evo računalo restartano nakon clean installa drivera, nula bodova. Probat ću onu stariju verziju, mislim da je bila 18.50 ili tako nešto, ako je pronađem. 

 

Uglavnom, kružić se vrti i dalje i strelica miša je tu. Tu i tamo se pojavi kao da nešto učitava, ali ništa. Ušao bi u Safe Mode, ali ne znam kako da uđem kada ne mogu ni ući u Windowse.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 20:14 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Nisam. Evo računalo restartano nakon clean installa drivera, nula bodova. Probat ću onu stariju verziju, mislim da je bila 18.50 ili tako nešto, ako je pronađem.

 probaj, pokazat će ti listu kompatibilnih drivera pa izaberi...

Marko :D kaže...

Ušao bi u Safe Mode, ali ne znam kako da uđem kada ne mogu ni ući u Windowse.

hard reset tri puta i ući će ti u automatic repair mode...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 20:30 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Imam bootabilni USB 1809, preko CMD-a sam najnormalnije ušao u desktop. Pokrenem AMD Radeon Settings, kaže da driver nije instaliran. Izlazim iz Safe Modea opet neće. Stvarno ne znam koji je vrag s ovim AMD driverima.

 

Kako da to instaliram? Tamo ima milijun mapa i tih datoteka, kako znam koji je koji driver?

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Kako da to instaliram? Tamo ima milijun mapa i tih datoteka, kako znam koji je koji driver?

 hit and miss , ne sjećam se... *\packages\drivers\*... tako nešto, pogodit ćeš...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Louis Pluto kaže...
Marko :D kaže...

Kako da to instaliram? Tamo ima milijun mapa i tih datoteka, kako znam koji je koji driver?

 hit and miss , ne sjećam se... *\packages\drivers\*... tako nešto, pogodit ćeš...

Bravo za AMD! Da u nekoliko mjeseci nisu mogli napraviti kompatibilne drivere, ne vjerujem. Mogli su onda bar napraviti da piše ako instalacija ne uspije, a ne da meni Windowsi neće bootat! Isprobat ću još ove stare, pa ako oni ne budu radili, ne preostaje mi ništa drugo nego čekat da se AMD sjeti kako je nova verzija Windowsa izašla.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 20:51 (Marko :D).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Došli budu vrlo brzo, nisu očekivali da će ljudi instaliravat "navrat nanos" novi build winsa mimo standardnog updejta.

Drž se Marko 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Bravo za AMD! Da u nekoliko mjeseci nisu mogli napraviti kompatibilne drivere, ne vjerujem. Mogli su onda bar napraviti da piše ako instalacija ne uspije, a ne da meni Windowsi neće bootat! Isprobat ću još ove stare, pa ako oni ne budu radili, ne preostaje mi ništa drugo nego čekat da se AMD sjeti kako je nova verzija Windowsa izašla.

 inače ne možeš to tako instalirati, taj file koji si pokrenuo *.msi je samo dio instalacijske procedure, pokreće ga setup...

 

iz device managera moraš naći *.inf...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 21:11 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

@Marko...link

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

@Marko...link

 

 kakve veze ima raid s grafičkim problemima?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Louis Pluto kaže...
Marko :D kaže...

Bravo za AMD! Da u nekoliko mjeseci nisu mogli napraviti kompatibilne drivere, ne vjerujem. Mogli su onda bar napraviti da piše ako instalacija ne uspije, a ne da meni Windowsi neće bootat! Isprobat ću još ove stare, pa ako oni ne budu radili, ne preostaje mi ništa drugo nego čekat da se AMD sjeti kako je nova verzija Windowsa izašla.

 inače ne možeš to tako instalirati, taj file koji si pokrenuo *.msi je samo dio instalacijske procedure, pokreće ga setup...

 

iz device managera moraš naći *.inf...

.msi datoteke inače možeš pokrenuti jer je to Windows Installer. Kada sam pokrenuo .msi datoteku, dobio sam poruku da ta verzija nije podržana na instaliranoj verziji Windowsa. Drugim riječima, dok aplikacija AMD Radeon Settings je podržana, sami driveri nisu i zato mi se nikakvi driveri ni nisu instalirali.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Louis Pluto kaže...
andi.cro kaže...

@Marko...link

 

 kakve veze ima raid s grafičkim problemima?

 Vjerovatno slična problematika kao u Markovom slučaju...ima specifičan HW koji na 1903 ima problem zbog nekompatibilnosti drivera ali vjerujem da će to AMD ubrzo ispeglat!

 

btw: hvala na TD-evima...to ti je sigurno jaaako bitno pa slobodno navali ak te to tolko veseli!

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Inače, skroz sam zadovoljan s nadogradnjom. Sponzorirane aplikacije se nisu vratile, tu i tamo koja postavka se resetirala (između ostalog i vrijeme, te jezik na zaključnom zaslonu, ali to se sredi u par klikova u intl.cpl), no tih je postavki jako malo (tri ili četiri, nebitne uglavnom). Namještam si sad Windows Sandbox jer bi to s vremena na vrijeme mogao koristiti. 

 

Dakle, jedini problem koji trenutno imam je taj s driverima što realno gledano nije Microsoftova krivica. 👌

 

Btw sad sam skužio da imam bateriju koja nije u laptopu napunjenu na 255%. 😂

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 21:55 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

.msi datoteke inače možeš pokrenuti jer je to Windows Installer. Kada sam pokrenuo .msi datoteku, dobio sam poruku da ta verzija nije podržana na instaliranoj verziji Windowsa. Drugim riječima, dok aplikacija AMD Radeon Settings je podržana, sami driveri nisu i zato mi se nikakvi driveri ni nisu instalirali.

 u ovom slučaju ne možeš, može je pokrenuti samo instalacijska procedura, vidi sliku, primjer, psp drajver se normalno instalira kada se pokreće po psu iz setupa

jesi li probao ručno instalirati?

andi.cro kaže...

 Vjerovatno slična problematika kao u Markovom slučaju...ima specifičan HW koji na 1903 ima problem zbog nekompatibilnosti drivera ali vjerujem da će to AMD ubrzo ispeglat!

 

btw: hvala na TD-evima...to ti je sigurno jaaako bitno pa slobodno navali ak te to tolko veseli!

 jesi li normalan? td je neslaganje s onim što pišeš

 

još jednom te pitam kakve veze ima RAID s instaliravanjem grafičkih drajvera?

mogao si tako postati link o bilo čemu nevezano...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 21:55 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kad si došao do standard VGA i imao desktop.... tad pokreni windows update. On bi trebao pronaći driver sam od sebe (čak iako nigdje ne piše šta se stvarno krije pod standard vga adapterom)

morrisoN
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Louis Pluto kaže...
Marko :D kaže...

.msi datoteke inače možeš pokrenuti jer je to Windows Installer. Kada sam pokrenuo .msi datoteku, dobio sam poruku da ta verzija nije podržana na instaliranoj verziji Windowsa. Drugim riječima, dok aplikacija AMD Radeon Settings je podržana, sami driveri nisu i zato mi se nikakvi driveri ni nisu instalirali.

 u ovom slučaju ne možeš, može je pokrenuti samo instalacijska procedura, vidi sliku, primjer, psp drajver se normalno instalira kada se pokreće po psu iz setupa

jesi li probao ručno instalirati?

Nisam; cijeli dan se mučim s tim problemom. Danas sam valjda 10 puta koristio System Restore i stvarno mi se ne da više. Pričekat ću malo da AMD izda nove drivere, onda ću njih pokušati instalirati. Tvoju sam poruku arhivirao, te ću to isprobati jednom prilikom; hvala puno svima koji su mi pokušali pomoći. 😉

morrisoN kaže...

Kad si došao do standard VGA i imao desktop.... tad pokreni windows update. On bi trebao pronaći driver sam od sebe (čak iako nigdje ne piše šta se stvarno krije pod standard vga adapterom)

Jesam, i Windows je instalirao drivere, no to nije ono što meni treba. Meni treba AMD Radeon Settings, a ne mogu samo njega instalirati već moram i Display Driver odabrati kada instaliram drivere. Na ovim Windowsovim driverima sam trenutno dok AMD ne izda nadogradnju; izdržati ću.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 22:00 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Nisam; cijeli dan se mučim s tim problemom. Danas sam valjda 10 puta koristio System Restore i stvarno mi se ne da više. Pričekat ću malo da AMD izda nove drivere, onda ću njih pokušati instalirati. Tvoju sam poruku arhivirao, te ću to isprobati jednom prilikom; hvala puno svima koji su mi pokušali pomoći. 😉

 pa nije ti to neki problem, inače tako možeš instalirati većinu drajvera...

evo složio sam ti gif sa sličnom procedurom pa pogledaj

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Znam za tu instalaciju preko Device Managera, ali pitanje je bi li to uopće radilo. 

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Znam za tu instalaciju preko Device Managera, ali pitanje je bi li to uopće radilo. 

 nećeš znati dok ne probaš... napravi si restore point prije instalacije i nemaš što izgubiti

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Probam to danas. Znači da instaliram drivere normalno, uđem u Safe Mode i probam ručno instalirati drivere na tvoj način?

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Probam to danas. Znači da instaliram drivere normalno, uđem u Safe Mode i probam ručno instalirati drivere na tvoj način?

 

Pa kaj ti nisi imao drajvere instalirane u 1809 ? Prilikom nadogradnje su ti trebali ostati dotad korišteni drajveri, osim ukoliko postoje noviji baš za 1903 verziju ali to bi automatika odradila...

 

Ako je to onaj tvoj win kojeg si tretirao "optimizatorima" i "pokušajima gašenja telemetrije" onda su mogući i kojekakvi scenariji koje ms nije predvidio i automatika se tada nemre nositi sa time...

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...
Marko :D kaže...

Probam to danas. Znači da instaliram drivere normalno, uđem u Safe Mode i probam ručno instalirati drivere na tvoj način?

 

Pa kaj ti nisi imao drajvere instalirane u 1809 ? Prilikom nadogradnje su ti trebali ostati dotad korišteni drajveri, osim ukoliko postoje noviji baš za 1903 verziju ali to bi automatika odradila...

 

Ako je to onaj tvoj win kojeg si tretirao "optimizatorima" i "pokušajima gašenja telemetrije" onda su mogući i kojekakvi scenariji koje ms nije predvidio i automatika se tada nemre nositi sa time...

Ne koristim optimizatore, koristio sam samo ShutUp10 zadnji puta na 1809 (sad ga nisam pokretao, aplikacije se nisu vratile, pa nemam potrebe), ali Windows mi je nakon nadogradnje instalirao drivere i sve pet s te strane, no meni treba AMD Radeon Settings koji nakon nadogradnje više nije radio. 

 

Evo sada sam napravio kako je Louis Pluto rekao, ali nakon ručnog instaliranja najnovijih drivera, problem ostaje isti.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice