Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.243
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Marko, da ti napišem svoje iskustvo, pa ako ti pomogne. Imam jedan usb tv stick i bez nekih problema su instalirani driveri sa proizvođačevih stranica. I kao radi sve OK. Međutim, dolazilo je do nekih neobjašnjivih prekida u radu. Na kraju sam iste drivere instalirao kroz safe mod ali u načinu instalacije unsigned drivera. Instalaciju sam obavio kao admin. Restart laptopa i sve proradilo kako treba.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

Taj shutup je napravio nekakve izmjene koje su ti ostale u sistemu i tako modificiran sistem je dočekao 1903 nadogradnju, tako da to što ti nisi sada koristio tu apk nije toliko bitno.

 

Ako se dobro sjećam, ti si i antiviruse par puta mjenjao ( avast, emsi, defender ) i pouzdao si se u alate tih proizvodjača da su temeljito očistili sistem od svojih zaoatataka i modifikacija sistema, što isto nedoprinosi nekakvom defaultnom stanju kojeg automatika očekuje....

 

Napravi si rufusom wintogo pa vidi kaj bu se tamo dešavalo sa tim drajverima i apk na defaultnom novom sistemu...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Jura iz druge galaksije kaže...

Marko, da ti napišem svoje iskustvo, pa ako ti pomogne. Imam jedan usb tv stick i bez nekih problema su instalirani driveri sa proizvođačevih stranica. I kao radi sve OK. Međutim, dolazilo je do nekih neobjašnjivih prekida u radu. Na kraju sam iste drivere instalirao kroz safe mod ali u načinu instalacije unsigned drivera. Instalaciju sam obavio kao admin. Restart laptopa i sve proradilo kako treba.

Izgleda da još nema kompatibilnih drivera što je stvarno čudno jer je ovaj build bio gotov još u 4. mjesecu, a driveri izašli 22.5. ne rade kako treba.

bunker kaže...

Taj shutup je napravio nekakve izmjene koje su ti ostale u sistemu i tako modificiran sistem je dočekao 1903 nadogradnju, tako da to što ti nisi sada koristio tu apk nije toliko bitno.

 

Ako se dobro sjećam, ti si i antiviruse par puta mjenjao ( avast, emsi, defender ) i pouzdao si se u alate tih proizvodjača da su temeljito očistili sistem od svojih zaoatataka i modifikacija sistema, što isto nedoprinosi nekakvom defaultnom stanju kojeg automatika očekuje....

 

Napravi si rufusom wintogo pa vidi kaj bu se tamo dešavalo sa tim drajverima i apk na defaultnom novom sistemu...

Neke izmjene su ostale i ja znam koje su ostale no one nemaju veze sa driverima ili bilo kakvom instalacijom. Konkretno, na ovoj instalaciji Windowsa koristio sam samo dva antivirusna programa; Emsisoft i sada Defender, ništa drugo.

 

Napravim, pa javim kako je prošlo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 10:38 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Izgleda da još nema kompatibilnih drivera što je stvarno čudno jer je ovaj build bio gotov još u 4. mjesecu, a driveri izašli 22.5. ne rade kako treba.

 I kod mene je to bio slučaj. Nema win10 drivera, pa sam koristio drivere za win7. Zavara što tobože driveri se normalno instaliraju, a ustvari nešto šteka.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ovaj Windows To Go se izrađuje već 15 minuta i tek je na 1.6%... 😁

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 11:14 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
...da li ima drugih korisnika, na ostatku interneta koji imaju isti ili slican problem kao i ti?

Koliko se vec hebes mogao si napraviti novu i cistu instalaciju pa vidit jel problem kod tebe ili bas kod AMD-a.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Hah, to je malo zeznuta situacija. Instalirao bih ja nove Windowse, ali imam neke specijalizirane Beats drivere koji baš i ne vole Windows 10. Kada sam radio svježu instalaciju, jedva sam ih uspio instalirati, a bez tih Beats drivera zvuk je grozan. Imali još netko sličnih problema, ne znam; nisam ništa pronašao na Google-u.

 

Da bi se ovaj Windows To Go USB napravio treba cijeli dan. 1 sat i 9 minuta, na 13.3% je.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 12:04 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Beats + grozan zvuk = FTW
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Beats + grozan zvuk = FTW

Zvuk je dobar s driverima. Bez njih zvuči kao da dolazi iz onih jeftinih, kineskih zvučnika.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
...kupi postene zvucnike pa neces imati tih problema...i ne treba ti hrpa para za dobre PC zvucnike (npr. SP-HF1250B)

BTW: koji su to Beats zvucnici (mozes napisat i u temu o PC zvucnicima da ne spamao ovdje ili na PP).
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Radi se o laptopu, on je došao s Beats Audio. 

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Ovaj Windows To Go se izrađuje već 15 minuta i tek je na 1.6%... 😁

 

 Nekaj ti ne štima. Obično se napravi unutar 20-tak minuta na downloadu brzine 40 mbps i na usb 3.0 ( i uredjaj i stik moraju imati 3.0 usb ).

 

Malo općenito: Zakaj u firmama uredjaji delaju bukvalno godinama, često i 24/365 ? Dio odgovora je u brendiranim ispitanim i provjerenim mašinama. No dio odgovora je i u planiranju:  najlakše je prošetati do emezete ili elipsa, ili malo sklikati webshop pa odabrati na osnovu cjene i grubog opisa ugradjenih komponenti u taj devices.  Planska nabava hardvera je ipak malo kompleksniji proces u kojem par iskusnih i educiranih osoba na osnovu softvera koji će se koristiti, trazi hardversku kombinaciju koja ima najmanje mogućnosti za probleme a istodobno će davati maximum za planirano korištenje.

 

Tvoj konkretan primjer su ti zvučnici: laptop sigurno nije uredjaj koji bi nekom audiofilu pružio savršeni audio ugođaj bez obzira koji su zvučnici i audio kartica ugrađeni, i onda je pitanje da li to kaj ti je zvuk na tom laptopu nešto " bolji" ( mjereno tvojim subjektivnim dojmom koji uopće nemora biti točan ) vrijedi ta zajebancije sa drajverima kod instalacije, nadogradnji, reinstala.....  Ako ti je zvuk fakat jako bitan, dam ti ja broj od ekipe pa kad ti dodju doma prvo buš imao gradjevinske radove da ti prostoriju preurede tako da zadovoljava uvjete za vrhunski zvuk, pa onda pozicija svih zvučnika, pa  namještaj, pa pozicija slušatelja.... I onda skužiš da su kvalitetni zvučnici 30% priče i da nikaj nevrede bez ostalih 70% ako ti je audio fakat jako bitan. A ako nije bitan, onda  nekakvi generici čiji se standard nije mjenjao od win98 posve sigurno rade odlično sa ms generičkim drajverima...

 

Ista spika i za grafiku...

 

😁

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Imam USB 3.0, uštekan je u USB 3.0. 2 sata i nekih 45 minuta je izrađivalo Windows To Go. Već se nekoliko minuta boota s tog USB-a, pisalo Getting devices ready, sad piše Getting ready i tako stoji.

 

Ne znam jesam li ja to krivo napravio bootabilni USB ili što...

 

EDIT: Izgleda da je i to do drivera; driveri za USB 3.0 su stari.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 14:59 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Probam to danas. Znači da instaliram drivere normalno, uđem u Safe Mode i probam ručno instalirati drivere na tvoj način?

 Marko, to je najnormalniji način za instalaciju drivera, čudi me da to nisi probao, uđi u normalan mod i probaj instalirati na taj način, možda prođe a možda i ne prođe, zato probavaš da riješiš problem, ukoliko ne prođe imaš restore point (napravi ga prije instalacije)...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Louis Pluto kaže...
Marko :D kaže...

Probam to danas. Znači da instaliram drivere normalno, uđem u Safe Mode i probam ručno instalirati drivere na tvoj način?

 Marko, to je najnormalniji način za instalaciju drivera, čudi me da to nisi probao, uđi u normalan mod i probaj instalirati na taj način, možda prođe a možda i ne prođe, zato probavaš da riješiš problem, ukoliko ne prođe imaš restore point (napravi ga prije instalacije)...

Probao ne radi. Driveri nisu kompatibilni. Ispada da nisam jedini koji ima taj problem - klik. Probam kasnije instalirati 19.4.3; netko je rekao da ti rade.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 16:04 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Probao ne radi. Driveri nisu kompatibilni. Ispada da nisam jedini koji ima taj problem - klik. Probam kasnije instalirati 19.4.3; netko je rekao da ti rade.

 što ti točno javi kad instaliravaš? uopće se ne pojave na listi kompatibilnih drivera ili što?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ništa, doslovno ništa. Pojavi se standardna poruka da je driver instaliran i onaj prozorčić koji kaže da su postavke hardvera promijenjene i da treba restartati računalo. Pri restartu dolazi do boota koji prolazi najnormalnije (onaj s Windows logom), te se nakon toga pojavljuje još jedan na kojem se animacija vrti sporije (i bez Windows loga je), te tu zapne. Vrti se, te se pomicanjem miša pojavljuje strelica i dalje od toga ne ide. 

 

Probam kasnije te 19.4.3, nadam se da će oni bar proraditi. Ali ne vjerujem da AMD ne može napraviti drivere za novu verziju, a još je prošli mjesec izašao build kojeg mi sada imamo... 

 

Ono je standardni način za instalaciju drivera koji nemaju vlastiti instaler. Njih uvijek tako instaliram, ali na taj način jučer nisam ni pokušavao jer i da su se instalirali, opet bi bio bez AMD-ovog programa koji mi je najvažniji. No danas sam ipak odlučio probati na tvoj način i u Safe Modu i u normalnom načinu, ali dok se driver instalira normalno, nakon restarta računalo ne može doći do desktopa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 16:28 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

našao sam ti microsoftove drivere za amd ovdje:

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=AMD%20GRAPHICS%202019

 

probaj skinuti i instalirati onog prvoga s liste, 4/28/2019

 

ps. to su ti driveri koji dolaze preko windows updatea

 

ako ni taj ne radi probaj s onim drugim s liste ima veći build broj:

4/18/2019, 25.20.15026.3008

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 16:33 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Louis Pluto kaže...

našao sam ti microsoftove drivere za amd ovdje:

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=AMD%20GRAPHICS%202019

 

probaj skinuti i instalirati onog prvoga s liste, 4/28/2019

 

ps. to su ti driveri koji dolaze preko windows updatea

 

ako ni taj ne radi probaj s onim drugim s liste ima veći build broj:

4/18/2019, 25.20.15026.3008

Meni driveri preko WU rade. Ne rade mi oni s AMD-ove stranice. Sad sam probao i ove za što je lik rekao da rade, ali ne rade mi ni oni.

 

Još jedan - klik.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 17:08 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Meni driveri preko WU rade. Ne rade mi oni s AMD-ove stranice. Sad sam probao i ove za što je lik rekao da rade, ali ne rade mi ni oni.

 ahaa, sorry... mislio sam da možeš instalirati samo "basic display driver" s osnovnom funkcionalnošću, ovi s ms update cataloga su kud i kamo napredniji...

pa ako je tako strpi se da AMD izbaci novi driver, mislio sam da imaš veći problem, sa ovima se možeš čak i igrati...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 17:12 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Idem probat još jednom ovaj, ali ovaj puta instalirati preko postojećeg bez DDU.

12 godina
offline
Windows 10 - općenito

imam i ja cudan problem i nikako ne mogu dokučiti do čega je . I monitor i TV nekad uđu u neki "čudni " standby mode nakon neaktivnosti , tj ne ugase se do kraja , nema  slike ali nisu ni ugaseni, niti se upale nakon pomjeranja miša i  ne reagira nista dok ne restartam komp .Any ideas , neka postavka , driveri ( nije do ove revizije drivera jer se događalo i na prijasnjim )

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Hmm, dobio sam ideju. Dakle, otvorio sam instalaciju AMD drivera i vidio koji driver piše da imam instaliran. Ispalo je da su ovi driveri koje WU daje i koji radi iz 18.9.3. Sad sam skinuo cijeli paket 18.9.3 i to pokušavam instalirati. Baš me zanima hoće li raditi jer kad sam pokrenuo instaler kaže "partialy installed"...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
🤞
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...

imam i ja cudan problem i nikako ne mogu dokučiti do čega je . I monitor i TV nekad uđu u neki "čudni " standby mode nakon neaktivnosti , tj ne ugase se do kraja , nema  slike ali nisu ni ugaseni, niti se upale nakon pomjeranja miša i  ne reagira nista dok ne restartam komp .Any ideas , neka postavka , driveri ( nije do ove revizije drivera jer se događalo i na prijasnjim )

 Da ti možda TV nije namješten kao glavni?

 

Provjeri si to ili iskopčaj TV pa češ vidjeti jel to u pitanju.

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
🤞

Ne radi. Ostavljam ovako kako je. Gledam na Redditu, za 9h je AMD Keynote, možda tad predstave i nove drivere. 

16 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

Ja entuzijast, ali komp i Ms nisu ;)

 

Moguće je da je do Intel audio drivera, poznati problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
xcat kaže...

 

Ja entuzijast, ali komp i Ms nisu ;)

 

Moguće je da je do Intel audio drivera, poznati problem...

 Meni je tu obavijest izbacivao zbog memorijske kartice. Kada sam je izvadio instalacija je uredno prošla.

私は考える時間が必要です
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Nevjerojatno kakva nesinkroniziranost između Microsofta i proizvođača harvdera za ovu nadogradnju! Na sreću, nisam imao problema, ali suosjećam s onima koji jesu. Znam kakve su to muke.
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Treba pricekati nadogradnju da sama dođe kroz WU i tada neće biti problema ( bar ne u nekoj većoj mjeri ).

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice