Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.430.957
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Joe Cooker kaže...

Instalirao preko Media Creation Tool, sve radi ok.

 

Napravio sam upgrade sa 8.1 na 10 PRO.

 

Aktivirano nakon sto sam par puta pritisnuo tipku activate.

 

So far so good.

 

Dobro što si napomenuo to za aktivaciju, baš ne prolazi od prve, pogotovo jučer nije moglo. Treba više puta pokušati dok ne prođe ;-)

10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ima li itko ovaj problem; pritišćem reserve cjelo vrijeme i nista se nedogađa??

 

ITKO??

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 15:27 (mrba).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
MOgY kaže...

EVO JOS JEDNOM CU PROBATI.....

 

zna li neko rijesiti ovo da se vratim na 8.1

 jei kaj mjenjao u user settings u win 10? ili si brisao win old mapu?

mrakky
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Mogu li pirati upgrejdati? Ja imam 8.1 Pro i  dobio sam onu ikonicu za skinuti. Dali će raditi ili pri aktivaciji 10ke treba key od 8.1?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 15:22 (FanBoy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mrakky kaže...
MOgY kaže...

EVO JOS JEDNOM CU PROBATI.....

 

zna li neko rijesiti ovo da se vratim na 8.1

 jei kaj mjenjao u user settings u win 10? ili si brisao win old mapu?

 nisam nista dira jos ima windows old folder i sve...nista dira nisam

FC Barcelona
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Joe Cooker kaže...

Instalirao preko Media Creation Tool, sve radi ok.

 

Napravio sam upgrade sa 8.1 na 10 PRO.

 

Aktivirano nakon sto sam par puta pritisnuo tipku activate.

 

So far so good.

 

A inaće nemaš legalan Win 8.1?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Joj, da, i s većinom gusarskih Windowsa 8.1 će proći aktivacija kad se napravi ažuriranje na Windows 10. Je li to ono što već sto godina ispituješ, Dex?

Rich bitch!
10 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Jel imam kakvih novosti u vezi directx 12 i gtx 500 series kartica(FERMI),jesu najavili šta? :)

Battlelog: Ratkapa16
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mrba kaže...

Ima li itko ovaj problem; pritišćem reserve cjelo vrijeme i nista se nedogađa??

 

ITKO??

 Treba mi brzo.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dex.pwn kaže...
Joe Cooker kaže...

Instalirao preko Media Creation Tool, sve radi ok.

 

Napravio sam upgrade sa 8.1 na 10 PRO.

 

Aktivirano nakon sto sam par puta pritisnuo tipku activate.

 

So far so good.

 

A inaće nemaš legalan Win 8.1?

 Win 8 OEM orginalni.

BE HAPPY 要開心 : )
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Toliko brzo da ti je brže stalno ispitivati bez čitanja zadnjih nekoliko stranica teme? Hm, da, mrba... Uglavnom, treba ti ovo.

Rich bitch!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 15:30 (Arendelle).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
MOgY kaže...
mrakky kaže...
MOgY kaže...

EVO JOS JEDNOM CU PROBATI.....

 

zna li neko rijesiti ovo da se vratim na 8.1

 jei kaj mjenjao u user settings u win 10? ili si brisao win old mapu?

 nisam nista dira jos ima windows old folder i sve...nista dira nisam

trebalo bi najnormalnije vratit prijašnju verziju winsa, al pod trebalo bi nije isključena ni pojava greške, kaj ti se desilo da vračaš na prethodnu verziju? 

mrakky
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mrba kaže...
mrba kaže...

Ima li itko ovaj problem; pritišćem reserve cjelo vrijeme i nista se nedogađa??

 

ITKO??

 Treba mi brzo.

 Ispituješ već 6 sati. Just do it! Napravi upgrade preko onog alata i gotovo. Ako budeš imao aplikacija koje možeš prebaciti, dobiti ćeš opciju za to, ja takvih aplikacija nisam imao očito, ali onda opet svakako bih ignorirao tu opciju tako da nisam ni obraćao veliku pažnju na to.

 

 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Evo još jedno pitanje prije upgradea...koja je razlika između win 10 pro i to.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mrba kaže...

Evo još jedno pitanje prije upgradea...koja je razlika između win 10 pro i to.

 win 10 TO nepostoji

mrakky
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mrba kaže...

Evo još jedno pitanje prije upgradea...koja je razlika između win 10 pro i to.

 Pročitaj ih sâm.

Rich bitch!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Arendelle kaže...
mrba kaže...

Evo još jedno pitanje prije upgradea...koja je razlika između win 10 pro i to.

 Pročitaj ih sâm.

 Jedno pitaje vezano uz ovo: dali je uopće moguće napraviti nadogradnju na windows 10 pro s windows verzije koja nije pro ili veća? Inače mrba preporučio bih ti da nadogradiš na windows 10 home jer vjerujem da ti pro ne treba.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Arendelle kaže...

Toliko brzo da ti je brže stalno ispitivati bez čitanja zadnjih nekoliko stranica teme? Hm, da, mrba... Uglavnom, treba ti ovo.

 

Da si pročito prije par stranica šta sam napisao onda bi shvatio da sam već koristio to... Napravio sam upgrade i nije se mogao aktivirati(al nekim čudom se cijeli OS bio otključan) da dobijem ključ koji mi je trebao za clean install. Nakon toga sam pitao ovdje i netko je rekao(ne znam ime točno) da ako napravim clean install(a nemam ključ koji sam dobio od MSa) da gubim pravo na besplatnu kopiju Windowsa. Nakon toga se vraćam nazad na 8.1 i opet nema te proklete GWX ikonice. Kuiš?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mrba kaže...

Evo još jedno pitanje prije upgradea...koja je razlika između win 10 pro i to.

 win10 je brzi od 7-ice.

 

glede tvojih pitanja:

 

- ne mozes vise rezervirati svoju besplatnu kopiju win10.

- ukoliko si napravio uspjesnu rezervaciju a ne pojavljuje ti se Upgrade, mos nazvat na MS support (vjerojatno ima i nas lokalni support). i odgovorit ce ti na sva pitanja.

- Upgrade-om neces nis izgubit. Sve igre ce radit ( i one crackane). jedino neke opskurne aplikacije ti nece radit al to je rijetko. npr. folder view ne radi ili classic shell menu.....al to mi ne treba, za sad.

- upgrade preko onog toola ili ISO imagea (clean install) ti ne garantira da ce tvoji windowsi biti aktivirani.

 

evo nekih linkova:

 

http://www.se7ensins.com/forums/threads/windows-10-released-force-install-instructions-download-some-support.1360692/

 

a problem aktivacije:

 

http://www.se7ensins.com/forums/threads/cant-activate-win-10-despite-having-legit-win-8-1.1361151/

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Test user kaže...
mrba kaže...

Evo još jedno pitanje prije upgradea...koja je razlika između win 10 pro i to.

 win10 je brzi od 7-ice.

 

glede tvojih pitanja:

 

- ne mozes vise rezervirati svoju besplatnu kopiju win10.

- ukoliko si napravio uspjesnu rezervaciju a ne pojavljuje ti se Upgrade, mos nazvat na MS support (vjerojatno ima i nas lokalni support). i odgovorit ce ti na sva pitanja.

- Upgrade-om neces nis izgubit. Sve igre ce radit ( i one crackane). jedino neke opskurne aplikacije ti nece radit al to je rijetko. npr. folder view ne radi ili classic shell menu.....al to mi ne treba, za sad.

- upgrade preko onog toola ili ISO imagea (clean install) ti ne garantira da ce tvoji windowsi biti aktivirani.

 

evo nekih linkova:

 

http://www.se7ensins.com/forums/threads/windows-10-released-force-install-instructions-download-some-support.1360692/

 

a problem aktivacije:

 

http://www.se7ensins.com/forums/threads/cant-activate-win-10-despite-having-legit-win-8-1.1361151/

 

 

Rezervirao sam kopiju prvi ili drugi dan otkako se pojavila ta ikonica. Ta ikonica mi je nestala jućer kad sam oko 4pm instalirao neki mali update od 2-3 MB

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Xanzzu kaže...
Arendelle kaže...
mrba kaže...

Evo još jedno pitanje prije upgradea...koja je razlika između win 10 pro i to.

 Pročitaj ih sâm.

 Jedno pitaje vezano uz ovo: dali je uopće moguće napraviti nadogradnju na windows 10 pro s windows verzije koja nije pro ili veća? Inače mrba preporučio bih ti da nadogradiš na windows 10 home jer vjerujem da ti pro ne treba.

 

Sve piše.

Rich bitch!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 15:59 (Arendelle).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

BTW:

 

jel netko primjetio da je ClearType na win10 dosta losiji nego na win7?

 

npr. text na rainmeteru je totalno low quality.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Upgrejdao sam, aktivirao sam.

 

Sad me zanima s kojim kljucem napraviti clean instal i kako do tog kljuca doc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dex.pwn kaže...

Da si pročito prije par stranica šta sam napisao onda bi shvatio da sam već koristio to... Napravio sam upgrade i nije se mogao aktivirati(al nekim čudom se cijeli OS bio otključan) da dobijem ključ koji mi je trebao za clean install. Nakon toga sam pitao ovdje i netko je rekao(ne znam ime točno) da ako napravim clean install(a nemam ključ koji sam dobio od MSa) da gubim pravo na besplatnu kopiju Windowsa. Nakon toga se vraćam nazad na 8.1 i opet nema te proklete GWX ikonice. Kuiš?

 Napravio si ažuriranje s legalnog i aktiviranog Windowsa 7 SP1 ili Windowsa 8.1? Ako to nije slučaj, nemaš se zbog čega žaliti. Zapravo, možeš se poklopiti ušima što koristiš nelegalni softver i zahvaliti moderatorima što te nisu prigodno kaznili.

Rich bitch!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Arendelle kaže...
Dex.pwn kaže...

Da si pročito prije par stranica šta sam napisao onda bi shvatio da sam već koristio to... Napravio sam upgrade i nije se mogao aktivirati(al nekim čudom se cijeli OS bio otključan) da dobijem ključ koji mi je trebao za clean install. Nakon toga sam pitao ovdje i netko je rekao(ne znam ime točno) da ako napravim clean install(a nemam ključ koji sam dobio od MSa) da gubim pravo na besplatnu kopiju Windowsa. Nakon toga se vraćam nazad na 8.1 i opet nema te proklete GWX ikonice. Kuiš?

 Napravio si ažuriranje s legalnog i aktiviranog Windowsa 7 SP1 ili Windowsa 8.1? Ako to nije slučaj, nemaš se zbog čega žaliti. Zapravo, možeš se poklopiti ušima što koristiš nelegalni softver i zahvaliti moderatorima što te nisu prigodno kaznili.

 

 

Illegalnog, zar ne vidiš šta sam napisao? Odoh ja nazad, koliko sam čuo da ima trik s Insiderom, ako ostaneš u Insideru onda valjda imaš full licensu(ne samo kopiju) al moraš instalirat beta verzije 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 16:07 (Dex.pwn).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dex.pwn kaže...

 

Rezervirao sam kopiju prvi ili drugi dan otkako se pojavila ta ikonica. Ta ikonica mi je nestala jućer kad sam oko 4pm instalirao neki mali update od 2-3 MB

ak nemres napraviti upgrade preko windows update, napravi slijedece:

 

- izbrisi sve u folderu c:\windows\SoftwareDistribution ( ak ti neda onda si stava full prava na taj folder ili ga rename-aj)

[nije problem ak ti neke fajlove ne da obrisat, al mozes prvo stop servisu windows update-a, pa obrisat, i onda enable windows update service

- pokreni CMD i napisi: wuauclt.exe /updatenow

 

i trebao bi krenut s downloadom.

 

Druga opcija koje ti se moze pojavit je text da ces biti obavjesten kad ce tvoja verzija biti dostupna....

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 16:07 (Test user).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mrakky kaže...
MOgY kaže...
mrakky kaže...
MOgY kaže...

EVO JOS JEDNOM CU PROBATI.....

 

zna li neko rijesiti ovo da se vratim na 8.1

 jei kaj mjenjao u user settings u win 10? ili si brisao win old mapu?

 nisam nista dira jos ima windows old folder i sve...nista dira nisam

trebalo bi najnormalnije vratit prijašnju verziju winsa, al pod trebalo bi nije isključena ni pojava greške, kaj ti se desilo da vračaš na prethodnu verziju? 

 NERADI MI VAZAN PROGRAM PREKO WIN10 

 

FC Barcelona
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
LeskiRM kaže...

Upgrejdao sam, aktivirao sam.

 

Sad me zanima s kojim kljucem napraviti clean instal i kako do tog kljuca doc?

Ovime, naprimjer. ;)

Rich bitch!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Test user kaže...
Dex.pwn kaže...

 

Rezervirao sam kopiju prvi ili drugi dan otkako se pojavila ta ikonica. Ta ikonica mi je nestala jućer kad sam oko 4pm instalirao neki mali update od 2-3 MB

ak nemres napraviti upgrade preko windows update, napravi slijedece:

 

- izbrisi sve u folderu c:\windows\SoftwareDistribution ( ak ti neda onda si stava full prava na taj folder ili ga rename-aj)

[nije problem ak ti neke fajlove ne da obrisat, al mozes prvo stop servisu windows update-a, pa obrisat, i onda enable windows update service

- pokreni CMD i napisi: wuauclt.exe /updatenow

 

i trebao bi krenut s downloadom.

 

Druga opcija koje ti se moze pojavit je text da ces biti obavjesten kad ce tvoja verzija biti dostupna....

 

Napravio, kad upišem tu komandu u CMD ništa se ne dogodi, otvorim Windows Update i piše da nikad nije updatean Windows :P

Da sam kliknem da provjeri ažuriranja?

14 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

ima li netko neko pametno riješenje kako da riješim problem sa slike vezano za update sa win 7 na win 10, naime, išao bih najradije preko windows update da stavi win 10 da mi preko media creation toola ne zbriše sve aplikacije

SS problema SS problema
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice