Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.641
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
walentkane kaže...

Imao sam kupljenu Forzu horizon 3 sa MS Store-a, nakon što sam radio reinstall Windowsa više ju ne mogu skinuti, piše mi da je tak kljuć iskorišten ?! Mislim ja sam ga iskoristio 1. put al zar nebi igrala trebala trajno ostati na acc kao na Steamu recimo ?

 Da, ostaje trajno u vlaništvu vlasnika MS accounta s kojeg je kupljena. Pretpostavljam da bi greška mogla biti u tome da sad nisi u store prijavljen istim MS accountom. Da jesi, ne bi ti trebao nikakav ključ. U storeu bi već pisalo da si vlasnik igre.

morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...
walentkane kaže...

Imao sam kupljenu Forzu horizon 3 sa MS Store-a, nakon što sam radio reinstall Windowsa više ju ne mogu skinuti, piše mi da je tak kljuć iskorišten ?! Mislim ja sam ga iskoristio 1. put al zar nebi igrala trebala trajno ostati na acc kao na Steamu recimo ?

 Da, ostaje trajno u vlaništvu vlasnika MS accounta s kojeg je kupljena. Pretpostavljam da bi greška mogla biti u tome da sad nisi u store prijavljen istim MS accountom. Da jesi, ne bi ti trebao nikakav ključ. U storeu bi već pisalo da si vlasnik igre.

 

Evo, na ovom acc piše da ju imam ali kad ju pokušam aktivirati ili skinuti izbaci mi kljuć za koji piše da je iskorišten.

 

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
walentkane kaže...
morrisoN kaže...
walentkane kaže...

Imao sam kupljenu Forzu horizon 3 sa MS Store-a, nakon što sam radio reinstall Windowsa više ju ne mogu skinuti, piše mi da je tak kljuć iskorišten ?! Mislim ja sam ga iskoristio 1. put al zar nebi igrala trebala trajno ostati na acc kao na Steamu recimo ?

 Da, ostaje trajno u vlaništvu vlasnika MS accounta s kojeg je kupljena. Pretpostavljam da bi greška mogla biti u tome da sad nisi u store prijavljen istim MS accountom. Da jesi, ne bi ti trebao nikakav ključ. U storeu bi već pisalo da si vlasnik igre.

 

Evo, na ovom acc piše da ju imam ali kad ju pokušam aktivirati ili skinuti izbaci mi kljuć za koji piše da je iskorišten.

 

 

 Obrati se podršci.

morrisoN
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Li0nHeart kaže...

Start, utipkaj netplwiz i maknuti kvacicu sa "users must enter a user name and password", upises sifru 2x i ok.

 Samo da pitam nisam razumio da li šifru upisemdva put xx ili si mislio na samo 2x i ok.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...
Li0nHeart kaže...

Start, utipkaj netplwiz i maknuti kvacicu sa "users must enter a user name and password", upises sifru 2x i ok.

 Samo da pitam nisam razumio da li šifru upisemdva put xx ili si mislio na samo 2x i ok.

 hmm

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

pozz svima

novi sam ovdje pa se malo ne snalazim pa ako sam fulao temu unaprjed se ispičavam. kupio sam na akciji asus gr8 mini pc kao bez orginal kutije. na njemu su win 10 ali nisu aktivni. probao sam naći ključ proizvoda ali ne postoji.imam sad nekoliko pitanja. dali je po zakonu dopušteno prodati pc za neaktivnim windowsima ( kužim kad kupim pc sa free dosom i linuxsom ali uvališ mi pc sa win 10 koje nemogu aktivirati sa instaliranim svim driverima malo mi je nelogično).  imam laptop sa aktivnim win 10 u raspadu dali se može prebaciti njegova licenca na pc ako da ostaju li instalirani driveri na pc. ujedno sam kupio ssd disc pa možda bi prebacio windowse na njega kužim ugradnju diska to mi nije problem ali instalacija windowsa a pogotovo drivera mi je malo špansko selo. nemojte mi reć da ak imam para za sve to platim nekom. čak sam skino i ilegalne win pro na sigurnom torrentu provjerene i ušo bi u to ali muče me ti driveri. i ne mislim više davat pare za licence jel što je previše, previše je.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Koliko znam win10 koji nisu aktivirani rade normalno osim par sitnica kao mjenjanje desktop slike...

Većinom na e-Bay se kod dobrog sellera kupi ključ za TE windowse ( pro , home itd.) za par dolara.

Te aktivirane windowse ako su OEM na laptopu nemožeš prenjet na PC.

Windowse nipošto ne skidaj sa drugih stranica (pogotovo torrenta) već samo sa Mikrosoftove (besplatno je).

Ako imaš Microsoft account sa tim laptopom tada možeš bez problema napraviti na SSD novu instalaciju win10.

Što se tiče drajvera većinom sve dobiješ prilikom instalacije win10 , a ako vidiš da neki fali skida se samo na

stranici proizvođača tog hardwera a ne nekim "drajver alatima".

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 20:39 (AF139).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

hvala na odgovoru

imam čak i disk sa driverima( bar mislim) al pc nema čitač a na laptopu mi ne radi

sa torent hr sam skino win u komentarima od ekipe je bilo da su ispravni a i skidaju neispravne torrente tamo

plačat preko neta nemogu a i pare su problem

ali prvenstveno me zanima dali je legalno prodavat (UVALJIVAT) tako instalirane windowse . i nemogu ga koristit tako jel konstano mi na ekranu poruka da ih aktiviram i živcira me to

probat ću se raspitat u agenciji za zaštitu potrošača al pošto smo banana država vjerovatno će oni bit u pravu

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 21:18 (drizztdourden).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
drizztdourden kaže...

hvala na odgovoru

imam čak i disk sa driverima( bar mislim) al pc nema čitač a na laptopu mi ne radi

sa torent hr sam skino win u komentarima od ekipe je bilo da su ispravni a i skidaju neispravne torrente tamo

plačat preko neta nemogu a i pare su problem

ali prvenstveno me zanima dali je legalno prodavat (UVALJIVAT) tako instalirane windowse . i nemogu ga koristit tako jel konstano mi na ekranu poruka da ih aktiviram i živcira me to

probat ću se raspitat u agenciji za zaštitu potrošača al pošto smo banana država vjerovatno će oni bit u pravu

 To su predinstalirani windowsi (tipa trial) koje prodavači stave da se vidi da je sve u redu i da ne moraš ponovno instalirati.

Kupiš serial za par $ ili € i upišeš te će ti winsi biti aktivirani i miran si. Prije par dana sam to isto napravio i na ujakovom novom laptopu, isto mu je tako pisalo.

Uzmi OEM serial i aktiviraj windowse koji će ti trajati dok god imaš tu matičnu, možeš i reinstalirati windowse ponovno na istoj matičnoj više puta sa tim serialom i bit će ti automatski aktivirani čim ih instaliraš.

Ako kupuješ preko eBaya, gledaj koji seller ima visok pozitivni feedback i puno prodaja.

Ili možeš uzeti key u nekom od game shopova sa allkeyshop popisa.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav! 

Dobio sam žuti karton , ( zbog ilegale) pa sam se popravio i kupio sa e- bay 3 komada key za 2 $ ( 3 x 2 $), preporučujem i drugima ,jer zaista nije veliki novac ,a imate key dok Vam radi matična. Isti dan dobio ključeve.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 9:38 (3 d corner fan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Windows 10 May 2018 Update i službeno je pušten.

 

Više informacija kako ga dobiti: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/05/21/how-to-get-the-windows-10-may-2019-update/

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 19:23 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pa ide 3,2,1.... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...

Pa ide 3,2,1.... 

 Ovo nije May 2019 update

morrisoN
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...

 Ovo nije May 2019 update

 kasnie sam vidio i ja moja glupost

13 godina
offline
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

.. pa kad prije.. ono, may 21.. a lista duža od ... duža. Sve za smeće ako im ni par mjeseci sad već uobičajenog kašnjenja nije dovoljno za debugiranje... sve su krivi insideri i petokolonaši :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Windows 10 May 2018 Update i službeno je pušten.

Znaš ako idem skidati ISO sa Microsoftovim službenim alatom, hoću dobit taj najnoviji update unutra? 

Planiram nadogranju na više računala, pa si budem napravio USB za to.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

@Marko

I sad kad vidim "raju" da se žuri instalirat taj update čak i prije reda, dođe mi da...   

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 22:01 (andi.cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Windows 10 May 2018 Update i službeno je pušten.

Znaš ako idem skidati ISO sa Microsoftovim službenim alatom, hoću dobit taj najnoviji update unutra? 

Planiram nadogranju na više računala, pa si budem napravio USB za to.

 -mstool već duže vrijeme u nazivu ima i oznaku builda za koju služi, tj image-iso koji skida, piše 1903 tad je to najnoviji win..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Windows 10 May 2018 Update i službeno je pušten.

 

Više informacija kako ga dobiti: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/05/21/how-to-get-the-windows-10-may-2019-update/

 

Najsigurniji i najbrzi nacin je da se ode na Microsoft stranicu (slika 1), skine se MCT program>pokrene se i zapocne s skidanjem verziji koja je instalirana na vasem PC-u (slika 2).

 
 

Nakon toga se ta .ISO slika "ucita" u Explorer i pokrene se "Setup.exe" (slika 3).

I to je to.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

1903

morrisoN
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Windows 10 May 2018 Update i službeno je pušten.

Znaš ako idem skidati ISO sa Microsoftovim službenim alatom, hoću dobit taj najnoviji update unutra? 

Planiram nadogranju na više računala, pa si budem napravio USB za to.

Da. Kada puste nadogradnju, ona odmah postaje dostupna za preuzimanje preko alata objavljenih na njihovoj stranici.

andi.cro kaže...

@Marko

I sad kad vidim "raju" da se žuri instalirat taj update čak i prije reda, dođe mi da...   

Ja obično nadogradim nakon 2 ili 3 dana, ali i ako bude nekih problema, imam 10 dana da se vratim na prethodnu verziju.

djigibao kaže...
Marko :D kaže...

Windows 10 May 2018 Update i službeno je pušten.

 

Više informacija kako ga dobiti: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/05/21/how-to-get-the-windows-10-may-2019-update/

 

Najsigurniji i najbrzi nacin je da se ode na Microsoft stranicu (slika 1), skine se MCT program>pokrene se i zapocne s skidanjem verziji koja je instalirana na vasem PC-u (slika 2).

  

Nakon toga se ta .ISO slika "ucita" u Explorer i pokrene se "Setup.exe" (slika 3).

I to je to.

Uvijek nadograđujem preko Update Assistanta i nikad nikakvih problema. Malo je sporije, ali nema veze. 🙂

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 12:00 (Marko :D).
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Koji VPN (koja država) koristiti za skinuti update?

Ja se moram žuriti jer ću se uskoro seliti pa ostajem bez DSL-a a ne želim preko mobitela skidati 3-4 GB

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
marsovac zemaljski kaže...

Koji VPN (koja država) koristiti za skinuti update?

Ja se moram žuriti jer ću se uskoro seliti pa ostajem bez DSL-a a ne želim preko mobitela skidati 3-4 GB

 Nikakav vpn. Ako nemaš vidljivu dostupnu nadogradnju, a žuri ti se, idi na MS službenu stranicu za nadogradnju i odaberi po želji Update now ili Download tool now.

 

Prva varijanta je klasična nadogradnja sa next, next, .... restart... i gotovo

Druga varijanta će skinuti iso s kojim možeš raditi nadogradnju ili clean install po želji.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 9:43 (morrisoN).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Šteta što se ne može font u win10 boldat, nisu to trebali izbaciti još od creators updatea
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Za sada ništa od Postavki i  "Nadogradnje".....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Imam komp na kojem su Win 1803 i to na Hrvatskom (nedavno nabavio). Kako njega nadograditi? I mogu li pritom prebaciti na engleski?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Spiridon kaže...

Imam komp na kojem su Win 1803 i to na Hrvatskom (nedavno nabavio). Kako njega nadograditi? I mogu li pritom prebaciti na engleski?

 Pa normalno kao i svakog, postavke i dole imas azuriranje i sigurnost (ak se tak zove na Hrvatskom). A za mjenjanje jezika imas dole sliku (nakon sto stavis engleski moras napravit reset kompa).

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
..

..

Uvijek nadograđujem preko Update Assistanta i nikad nikakvih problema. Malo je sporije, ali nema veze. 🙂

 - upgrade skida najmanje (samo konkretna verzija) .. dok se install-iso povećava izborom npr jezik i 32+64 (obje..) .. vremenski ušteda za DL ali zanemrariva, važnije je imati ISO-install, sigurnije (kad se nešto desi ili potreba za clean ili repair-boot..). Svaki način je ok dok nema problema, kad radi. Kad nešto ne radi, tad je install-boot stikić zakon i preporuka za naprednije juzere.

 

marsovac zemaljski kaže...

Koji VPN (koja država) koristiti za skinuti update?

Ja se moram žuriti jer ću se uskoro seliti pa ostajem bez DSL-a a ne želim preko mobitela skidati 3-4 GB

 -nikakav vpn, čisto, legalno, s jedinog dobrog izvora..

torrente kaže...

 -dok ovdje imamo upravo loš primjer, nikad savjetovati neki drugi izvor, čak i kad nije (nejasno/pravno) nelegalan.. jer postoji najnormalniji, predviđen, na domaćem jeziku (većina država..).. jedini izvor koji je preporučljivo koristiti kao i jedini legalni-legitimni. Svi ostali su siva zona (moraju biti legitimni distributeri da bi bio legitimni izvor, time i mogućnost 'piraterije', malwarea i sl., dok je torrent kršenje KZa). Pošto softpedija nije očigledni pirat, nije nešto strogo kažnjivo na forumu.. ali nije ni preporučljivo (čak s dobrim namjerama).

 

teško? skriveno? google + windows 10 .. ?

lmgtfy..

 

Spiridon kaže...

Imam komp na kojem su Win 1803 i to na Hrvatskom (nedavno nabavio). Kako njega nadograditi? I mogu li pritom prebaciti na engleski?

 - nadogradnja automatski nasjeđuje postojeće .. ne služi promjeni. Možeš promijeniti, ali čemu? + važno, sam install-jezik mora odgovarati postojećem installu.. npr može eng na eng ali ne mix, postojeći os i medij koji se kreira moraju biti identični, jezik (istina idiotizam..).. + postoje upute za editiranje reg.. izmjenu kodne stranice dozvoljenog jezika-upgrade jezika, tad može mix. Za normalne juzere je predviđeno bez promjene, tj ako skineš eng, odbit će ti nadogradnju ako je ovo hr verzija (ili edit reg.).

.. najlakše je assistant.. tad to automatika obavi dok postavke možeš bilo kad podesiti (mada je nepotrebno, eng imaš uvjek jer je osnova dok je hrv dodatak).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 18:56 (ihush).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice