Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.429.127
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Treba pricekati nadogradnju da sama dođe kroz WU i tada neće biti problema ( bar ne u nekoj većoj mjeri ).

 -stvar je u juzeru.. tj marko-insider-napredni, koji čačkka-optimizira-ddu-a, koristi razne antiviruse, ccje itd.. i žuri naglavačke prvi dan.

-jel problem win? ako drivera nema, tad nema, tad je to do proizvođača drivera koji to radi. Radi mu s generičkim u win no nešto drugo želi, ima probleme i forsira.. problem win ili juzer?

 

tema je općenito, win10, ne za insidere-napredne. Ako marko želi biti insider to je njegova stvar, ako ne želi, tad treba biti 'običan juzer' tj tako se ponašati, ne forsirati naglavačke nešto što mu sys upozirava da ne radi itd.. npr možda se driver pojavi danas, čemu tad ova priča-problemi, nestpljivost? 1903? .. bit će opet isto 1910 za 6 mj. (s odgodama-kašnjenjima na koje smo navikli).

 

-da, treba biti korisnik ili napredni, tad korisniku sys radi, dok napredni nije tema ni njegovi problemi tj on je tad taj koji glumi gromobran-štakora za testove i nudi rješenja, ne izvor problema nego pomoći ostalima ako se u problemu nađu. . .dva juzera, marko & zelja.. ne znaš koji je veći problem (ok zelja..) :)))

 

marko, .. napravi clean. Koristi noramalne izvore, normalne winver, normalne postavke (osim što sve što se nudi u installu možeš odbiti, npr cortana.. lako dodaš kasnije, u početku nije poželjno..). Tek kad win obavi sve, nakon nekoliko restartova-updateova i sl. probaj dalje, ne glavom kroz zid, nego tražiš vrata, tome služe, dok je svrha zida upravo suprotna i glava tad strada. Ili, ne diraj, restore i opusti se par dana..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Treba pricekati nadogradnju da sama dođe kroz WU i tada neće biti problema ( bar ne u nekoj većoj mjeri ).

 

ihush kaže...
andi.cro kaže...

Treba pricekati nadogradnju da sama dođe kroz WU i tada neće biti problema ( bar ne u nekoj većoj mjeri ).

 -stvar je u juzeru.. tj marko-insider-napredni, koji čačkka-optimizira-ddu-a, koristi razne antiviruse, ccje itd.. i žuri naglavačke prvi dan.

-jel problem win? ako drivera nema, tad nema, tad je to do proizvođača drivera koji to radi. Radi mu s generičkim u win no nešto drugo želi, ima probleme i forsira.. problem win ili juzer?

 

tema je općenito, win10, ne za insidere-napredne. Ako marko želi biti insider to je njegova stvar, ako ne želi, tad treba biti 'običan juzer' tj tako se ponašati, ne forsirati naglavačke nešto što mu sys upozirava da ne radi itd.. npr možda se driver pojavi danas, čemu tad ova priča-problemi, nestpljivost? 1903? .. bit će opet isto 1910 za 6 mj. (s odgodama-kašnjenjima na koje smo navikli).

 

-da, treba biti korisnik ili napredni, tad korisniku sys radi, dok napredni nije tema ni njegovi problemi tj on je tad taj koji glumi gromobran-štakora za testove i nudi rješenja, ne izvor problema nego pomoći ostalima ako se u problemu nađu. . .dva juzera, marko & zelja.. ne znaš koji je veći problem (ok zelja..) :)))

 

marko, .. napravi clean. Koristi noramalne izvore, normalne winver, normalne postavke (osim što sve što se nudi u installu možeš odbiti, npr cortana.. lako dodaš kasnije, u početku nije poželjno..). Tek kad win obavi sve, nakon nekoliko restartova-updateova i sl. probaj dalje, ne glavom kroz zid, nego tražiš vrata, tome služe, dok je svrha zida upravo suprotna i glava tad strada. Ili, ne diraj, restore i opusti se par dana..

Idemo od početka; ne koristim kojekakve optimizatore, razne antiviruse i kojekakve cleanere. Krivac? AMD jer nije napravio drivere za 1903, a build je krenuo još prošli tjedan (napravljen i bio dostupan za testiranje još prošli mjesec). Što se tiče drivera, radi mi sa onima koji dolaze s WU, konkretno, radi se o verziji 15.201.1101.0 od 6.8.2015. Ne rade mi driveri skinuti s AMD-ove stranice koji su mi potrebni.

 

AMD keynote je prošao, ne vjerujem da će driveri stići danas, sutra ili prekosutra. Ono što je problem jest što nadogradnja prolazi; Update Assistant, MCT i ostali alati uredno, bez ikakvog upozorenja o nekompatibilnosti, dopuštaju nadogradnju. Ako odeš na AMD-ov forum vidjet ćeš kako nisam jedini s tim problemom; dapače otvoreno je više istih tema u kojima su napisani navedeni problemi. Nikakvo upozorenje se ne pokazuje niti u samim Windowsima već te uredno traže reboot nakon kojeg Windows više ne boota.

 

Nema smisla raditi clean install zbog nekompatibilnih drivera. Meni sami Windowsi rade bez problema, sve je brzo i na svome mjestu. To da imam određeni problem koji ne mogu riješiti, vrlo lako bi se odlučio na clean install, ali budući da clean installom neću promijeniti ništa (eventualno sebi zadati nepotrebnog posla) jedino rješenje je pričekati izlazak kompatibilnih drivera.

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Zato nikad nisam volio laptope. nadam se da će AMD izdati drivere za ovaj build i taj grafički hardver koji imaš, mada se ne bi čudio da ih ne dobiješ nikad, pogotovo ako se radi o laptopu starijem od 3 godine...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

Zato nikad nisam volio laptope. nadam se da će AMD izdati drivere za ovaj build i taj grafički hardver koji imaš, mada se ne bi čudio da ih ne dobiješ nikad, pogotovo ako se radi o laptopu starijem od 3 godine...

Laptop sigurno ima neke tri ili četiri godine. AMD je normalno do sada izdavao drivere za APU; zadnji driveri izdani su 22.5.2019...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 15:57 (Marko :D).
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ako netko zeli saznati koji vam je kljuc za Windows to moze napraviti ovako:

 - pokrene se CMD kao Administrator

 - ukuca se ova naredba - wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey (moze i copy/paste)

 - klik na Enter

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
..

Idemo od početka; ne koristim kojekakve optimizatore, razne antiviruse i kojekakve cleanere. Krivac? AMD jer nije napravio drivere za 1903, a build je krenuo još prošli tjedan (napravljen i bio dostupan za testiranje još prošli mjesec). ..

-ok, ne koristiš ništa.. :)

-vidi boldano.. govori li ti šta riječ nešto? insider-test služi testu, tj uočavanju i otklanjanju upravo ovakvih problema, ne žuriti i dođeš na red kad je recimo spremno, tad radi i uopće nisi svjestan da je neki problem postojao.

btw, napravljen je u trećem, ali naravno nije dostupan, za sve postoji vrijeme-timing.

 

-- osim s klasičnim ati-radeon-amd politikom/driverom koji je uvjek problem, soft-kemijanje uz nedovoljne resurse (kvaliteta). Dodatni razlog za brenzanje, kad po forumu (kao što spominješ, nisi jedini..) vidiš da je riješeno. .. a btw, nikad nisi jedini, ni jackpot na lotu ne mora biti jedan zgoditak, tak da ne znači nešto posebno, tj jedino s istim referencama od cleana možemo nešto uspoređivati ili zaključiti, pa ako želiš, clean i tad su info koje daš donekle relevantne, ovako (mada ne korisištš ništa..) nisu. (naravno, cc, antivirusi i sl su halicunacije, .. neki drugi marko) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ekipa se buni... 😁

 

Meni ni Sleep ne radi kako se spada; u postavkama je namješteno da prilikom poklapanja laptopa, da on ode u Sleep, a moj se kompletno ugasi. Probao sam ručno ući u Sleep preko starta, ali onda se ne može probuditi iz Sleepa već ga se mora prisilno ugasiti. Fast Startup također ne radi. To je sve zbog drivera... 🤔

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...
error_666 kaže...

imam i ja cudan problem i nikako ne mogu dokučiti do čega je . I monitor i TV nekad uđu u neki "čudni " standby mode nakon neaktivnosti , tj ne ugase se do kraja , nema  slike ali nisu ni ugaseni, niti se upale nakon pomjeranja miša i  ne reagira nista dok ne restartam komp .Any ideas , neka postavka , driveri ( nije do ove revizije drivera jer se događalo i na prijasnjim )

 Da ti možda TV nije namješten kao glavni?

 

Provjeri si to ili iskopčaj TV pa češ vidjeti jel to u pitanju.

 je , koristim TV po potrebi tj prebacivam kako mi koji treba 90 % vremena je prikaz na  monitoru  . Ali , tako je uvijek bilo i prije i nije se događalo  ,  problem se  pojavio u zadnjih mjesec dva wtf ? 

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

pozdrav pitanjce ovako radi se o laptopu hp 255 g3.ovako zanima me zasto nece da se pokrene na njemu linuxmint,pali windowsi

pa sam htio s linux da copiram s hdd na vanjski imali tko kakav dr program ili da rastavljam laptop i skinem hdd pa da ga onda copiram na dr...pomć

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Ekipa se buni... 😁

 

Meni ni Sleep ne radi kako se spada; u postavkama je namješteno da prilikom poklapanja laptopa, da on ode u Sleep, a moj se kompletno ugasi. Probao sam ručno ući u Sleep preko starta, ali onda se ne može probuditi iz Sleepa već ga se mora prisilno ugasiti. Fast Startup također ne radi. To je sve zbog drivera... 🤔

 toliko o prikokrasnoj suradnji amd-ms sa computexa...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...

pozdrav pitanjce ovako radi se o laptopu hp 255 g3.ovako zanima me zasto nece da se pokrene na njemu linuxmint,pali windowsi

pa sam htio s linux da copiram s hdd na vanjski imali tko kakav dr program ili da rastavljam laptop i skinem hdd pa da ga onda copiram na dr...pomć

 

 Ako nije butabilni medij sa linuxmint-om (usb ili dvd) i nije u biosu podešeno da se sustav podiže sa usb-a i dvd-a, ovisi o tome što imaš, ne može se podići linuxmint niti bilo što drugo. Ne trebaš rastavljati laptop ako imaš vanjski hdd.

Pomalo, šegavo i vajka!
12 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Ako netko zeli saznati koji vam je kljuc za Windows to moze napraviti ovako:

 - pokrene se CMD kao Administrator

 - ukuca se ova naredba - wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey (moze i copy/paste)

 - klik na Enter

 Možda glupo pitanje - Ključ već mora biti unesen? 

Ono, nije situacija da staviš Windows bez ključa pa ga ovako zezneš da ti da ključ? 

Sorry ako lupetam...

Nisam ja ništa prčko.
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
OVAKO SE NE STAVLJA KLJUC!

Ovo je samo za vidit sa kojim kljucem vam je aktiviran Windows za one koji ne znaju koji im je kljuc.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Ako netko zeli saznati koji vam je kljuc za Windows to moze napraviti ovako:

 - pokrene se CMD kao Administrator

 - ukuca se ova naredba - wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey (moze i copy/paste)

 - klik na Enter

 probao ovu naredbu , lupio enter i nista se ne desava ??? 

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
...meni je tako na PC-u koji je upgrejdan sa Win 7 pa mozda je zbog toga.

Na laptopu koji je dosao sa Win 10 radi OK kao sto se vidi sa slike gore.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...
djigibao kaže...

Ako netko zeli saznati koji vam je kljuc za Windows to moze napraviti ovako:

 - pokrene se CMD kao Administrator

 - ukuca se ova naredba - wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey (moze i copy/paste)

 - klik na Enter

 probao ovu naredbu , lupio enter i nista se ne desava ??? 

 Vjerovatno jer winse nisi aktivirao unosom ključa nego nadogradnjom sa win 7 koji su bili aktivirani na ovaj ili onaj način.

morrisoN
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
...meni je tako na PC-u koji je upgrejdan sa Win 7 pa mozda je zbog toga.

Na laptopu koji je dosao sa Win 10 radi OK kao sto se vidi sa slike gore.

 ovo je kljuc od windowsa 8  nadograđen na 10 , ocito da  je to razlog . ybg nista 

Ako neko zna kako "izvuc" key pucajte :)

 

@morrison

ne nije , windows 8  je aktiviran unosom ključa tada , pa nadograđen na 8.1 pa  10

( prije promjene ploče, procesora i jos par komponenti  krajem 2016 taj je ključ vezan za MS account i prebacen na  "novi komp "  koji sad koristim )

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 18:36 (error_666).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Meni isto ne pokazuje...

Windowsi instalirani prije neki dan sa updateom 1903 direktno sa Microsoftove stranice, ukucan prilikom istalacije key i kada provjerim isto ne izbacuje ključ

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
...meni je tako na PC-u koji je upgrejdan sa Win 7 pa mozda je zbog toga.

Na laptopu koji je dosao sa Win 10 radi OK kao sto se vidi sa slike gore.

 ova naredba vrijedi samo za  OEM key, zato ti na pc ne pokazuje ništa

 

s ovom .vbs skriptom možeš "vidit" key na PC-u

 

https://www.dropbox.com/s/4b7h7ve9zwkm5f5/findkey.rar?dl=0

 

isto tako može se i pomoću slmgr naredbi "vidit" key, ali samo zadnjih 5 znamenki

 

slmgr /dli

 

(samo osnovne informacije)

 

slmgr /dlv

 

detaljne informacije kao što su

-activation ID

-application ID

-installation ID

- lic status

 

i opet samo zadnjih 5 znamenki

 

 

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

-jedini siguran način je ghaterostate.exe (32-64 s install medija..) tj lic-file koji generira, sve ostalo je ''enigma'' tj MS stalno mijenja key i razni alati tad pročitaju pogrešan podatak tj key koji kad želite aktivirati javi da nije odgovarajući. To MS neće objaviti, ostali izvori mogu biti ok ali gledajte datum-winver za koju je skripta i sl.. i kako god izvučete key, provjerite ga ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

AIDA64 uredno očitava ključeve

(makar ja nisam nikada imao problem)

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

jel ti 3V66T na  kraju ? mislim da je to onaj sto je bio svima isti na pocetku 

Odustajem , nista  od te ljubavi 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...

jel ti 3V66T na  kraju ? 

 mene pitaš?  nemam ja te brojeve. imam tri računala sa originalnim windowsima (ključ u bombonjerici, dva retaila).AIDA64ih uredno očita kakvi i jesu u pakiranju kutijice.  Očitavao sam i na tuđim računalima nekoliko puta.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 22:27 (torrente).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
andi.cro kaže...

Treba pricekati nadogradnju da sama dođe kroz WU i tada neće biti problema ( bar ne u nekoj većoj mjeri ).

 -stvar je u juzeru.. tj marko-insider-napredni, koji čačkka-optimizira-ddu-a, koristi razne antiviruse, ccje itd.. i žuri naglavačke prvi dan.

-jel problem win? ako drivera nema, tad nema, tad je to do proizvođača drivera koji to radi. Radi mu s generičkim u win no nešto drugo želi, ima probleme i forsira.. problem win ili juzer?

koji kurac ima ms izdavati novi sustav ukoliko nisu s partnerima o kojima ovise/ne ovise uspjeli doći do statusa predhodnika koji nema problema ili bar ima problema koje ima i predhodnik (non breaking), što mene kao kupca ima zanimati je li kakva komponenta koja je certificirana za aktualne winse dospjela ili nije dospijela na listu msovih prioriteta za sređivanje, dogovora s OEMovima i slično... sve to treba tužiti kad se zasere... jesam li ja kriv što mi najnoviji build nije prepoznao pola usb uređaja? moram li ja biti onaj koji će umjesto njih skidati drajvere za usb 3.0 koje sistem za nadogradnju nije sam prepoznao kao manjkav? ajmo malo ozbiljnosti i stvarnih user caseova a ne ljubitelja msa koji će prijaviti 0 problema jer su se zaljubili... i nije da imam opskurne komponente već AMD b450 chipset koji ima 90% novih juzera koji razmišlja o budžetu... mislim moj problem je problem pnp koji svak s imalo znanja o winsima može riješiti ... ali što s onima koji ne znaju a kojima se ms s ultrapojednostavljenim winsima obraća?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 23:51 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Louis Pluto kaže...

 premda nije ista stvar,ali oet je "ista" sudbina. o budžetu i dobrom hw su mislili i kupci huaweia. ova situacija se neće nikada riješiti dok ovo ide ovako svako 6mj.  jebg naviklo se na uljuljanu statičnost.  imam windowse xp ili 7, a service pack neču stavit jer me niko ne goni,a i ne donosi ništa osim 98% zakrpi.

preglomazan je to OS..volio bi i ja da svako 6mj izlazi oreo 8,pita 9, štrudel 10, ali to je neizvedivo zbog svoje glomatnosti i fragmentirane hw scene do zadnjeg hobi user casea.

 

trebalo bi ostavit insajderima da se bakću sa bugovitim inačicama,a ljude pustit na miru najmanje godinu dana i nakon toga im dat opciju da sami odgode još godinu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

@Louis Pluto

 

Oni neće imati problema jer neće dobiti update prije nego se stvar sredi.

Problem imaju samo oni koji su mimo standardnog updatea išli na "silu" instalirat najnoviji build!

 

Nema veze što ga je MS učinio dostupnim za download ali to nije standardna stvar za večinu korisnika a power useri koji žele testirat su bili zahvačeni problemima koje još proizvođači drivera nisu riješili za svoj HW.

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 0:05 (andi.cro).
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
torrente kaže...
Louis Pluto kaže...

 premda nije ista stvar,ali oet je "ista" sudbina. o budžetu i dobrom hw su mislili i kupci huaweia. ova situacija se neće nikada riješiti dok ovo ide ovako svako 6mj.  jebg naviklo se na uljuljanu statičnost.  imam windowse xp ili 7, a service pack neču stavit jer me niko ne goni,a i ne donosi ništa osim 98% zakrpi.

preglomazan je to OS..volio bi i ja da svako 6mj izlazi oreo 8,pita 9, štrudel 10, ali to je neizvedivo zbog svoje glomatnosti i fragmentirane hw scene do zadnjeg hobi user casea.

 

trebalo bi ostavit insajderima da se bakću sa bugovitim inačicama,a ljude pustit na miru najmanje godinu dana i nakon toga im dat opciju da sami odgode još godinu.

 tore, čuj... pusti androida, dobit ćeš ga na fonu ili nećeš, imam par intelovih lapova i kištri gdje sam dobio upgrade na desetku u firmi i sve OK  ali me nagovara na kasniji udate (build) za koji intel nije izdao drajvere i updejt se ne može obaviti a ms je uporan s updejtom i po psu ga ne možeš disejblati... postoje tone gluposti koje si ranije mogao adresirati a sad ne možeš normalno... nije da firma nije kriva pa prije nego sam došao preispitala licence etc. ali brate kad ti na emc od 24gb dođe update na novi build onda moraš izmišljati gluposti... govorim za normalne win 7, 10 licence u sportskom savezu koje će ili neće inspekcija pregledati... ne pregledava... dođeš na gotovo i što sad, jebati šefa što neke nije platio, kupio sranja, gluposti ili je platio a nema račun, dobio donaciju za neupotrebljivi šit... etc...etc 

 

mislim, daleko bilo da ne znam riješiti (u okviru svog nedostatnog znanja) ali brate otežali su nam u msu koliko god se može...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 0:54 (Louis Pluto).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Istina. Posebno peripetije sa poslovnim segmentom, nebitno jeli mali obrt iz realnog sektora ili ministarstvo sa 10k kutija.

Recimo bili su izbori,imaš DIP...imaš e-građanin sustav..imaš puno vitalnih e-usluga koje su u državnom aparatu već prošle godine svi na win10...mene bi recimo zanimalo koju strategiju imaju voditelji informatičkih odjela i kako se odrađuje proces nadogradnje.

Sve se to administrira i pušta na daljinu po uredima u noćnim satima..ujutro službenik upali pc ,kad ono win10.

 

Ovdje se vrti par admina koji su po mom zaključku iz privatnog sektora,ali kako jedno ministarstvo prosvjete updatea build...ili im Lenovo (a to se kupuje zadnjih godina) garantira za svaki OEM da će šljakat?

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Louis Pluto kaže...
ihush kaže...
andi.cro kaže...

Treba pricekati nadogradnju da sama dođe kroz WU i tada neće biti problema ( bar ne u nekoj većoj mjeri ).

 -stvar je u juzeru.. tj marko-insider-napredni, koji čačkka-optimizira-ddu-a, koristi razne antiviruse, ccje itd.. i žuri naglavačke prvi dan.

-jel problem win? ako drivera nema, tad nema, tad je to do proizvođača drivera koji to radi. Radi mu s generičkim u win no nešto drugo želi, ima probleme i forsira.. problem win ili juzer?

koji kurac ima ms izdavati novi sustav ukoliko nisu s partnerima o kojima ovise/ne ovise uspjeli doći do statusa predhodnika koji nema problema ili bar ima problema koje ima i predhodnik (non breaking), što mene kao kupca ima zanimati je li kakva komponenta koja je certificirana za aktualne winse dospjela ili nije dospijela na listu msovih prioriteta za sređivanje, dogovora s OEMovima i slično... sve to treba tužiti kad se zasere... jesam li ja kriv što mi najnoviji build nije prepoznao pola usb uređaja? moram li ja biti onaj koji će umjesto njih skidati drajvere za usb 3.0 koje sistem za nadogradnju nije sam prepoznao kao manjkav? ajmo malo ozbiljnosti i stvarnih user caseova a ne ljubitelja msa koji će prijaviti 0 problema jer su se zaljubili... i nije da imam opskurne komponente već AMD b450 chipset koji ima 90% novih juzera koji razmišlja o budžetu... mislim moj problem je problem pnp koji svak s imalo znanja o winsima može riješiti ... ali što s onima koji ne znaju a kojima se ms s ultrapojednostavljenim winsima obraća?

 - mene pitaš? + kako ti već pdgovaraju, normalan korisnik neće ni biti u takvoj situaciji, tj insideri pa zatim ostali.. i dok dođe do korisnika već su svi driveri usklađeni. Kad će AMD? -možda nikad.. tj i ioni imaju MSov roadmap, znaju kad što izlazi i ako nisu nešto napravili kako treba.. zapravo o čemu sad trebamo raspravljati? .. ili koje to usb uređaje ne prepoznaje novi build? SVako komad HWa radi siključivo kroz driver. Driver imaš ili nemaš. Proizvođač koji ti je 'jučer' prodao neki komad HWa nije dužan podržavati budući os, tj dok traje support-jamstvo bit će i drivera ali ne mora to biti prvi dan tj to za normalne juzere ni nije prvi dan, samo za 'napredne' klase-marko.. inisderi, admini, ljudi koji od tog žive i time se bakću..

-btw, amd je uvjek bio katastrofa za support.. ako želiš mirniji život, imaš intel (+nvidia).. dok su ovi uvjek soft-ovisni, kemijaju.. ili, što ti to ne radi, jesi li uopće na 1903?

 

Louis Pluto kaže...
torrente kaže...
Louis Pluto kaže...

 premda nije ista stvar,ali oet je "ista" sudbina. o budžetu i dobrom hw su mislili i kupci huaweia. ova situacija se neće nikada riješiti dok ovo ide ovako svako 6mj.  jebg naviklo se na uljuljanu statičnost.  imam windowse xp ili 7, a service pack neču stavit jer me niko ne goni,a i ne donosi ništa osim 98% zakrpi.

preglomazan je to OS..volio bi i ja da svako 6mj izlazi oreo 8,pita 9, štrudel 10, ali to je neizvedivo zbog svoje glomatnosti i fragmentirane hw scene do zadnjeg hobi user casea.

 

trebalo bi ostavit insajderima da se bakću sa bugovitim inačicama,a ljude pustit na miru najmanje godinu dana i nakon toga im dat opciju da sami odgode još godinu.

 tore, čuj... pusti androida, dobit ćeš ga na fonu ili nećeš, imam par intelovih lapova i kištri gdje sam dobio upgrade na desetku u firmi i sve OK  ali me nagovara na kasniji udate (build) za koji intel nije izdao drajvere i updejt se ne može obaviti a ms je uporan s updejtom i po psu ga ne možeš disejblati... postoje tone gluposti koje si ranije mogao adresirati a sad ne možeš normalno... nije da firma nije kriva pa prije nego sam došao preispitala licence etc. ali brate kad ti na emc od 24gb dođe update na novi build onda moraš izmišljati gluposti... govorim za normalne win 7, 10 licence u sportskom savezu koje će ili neće inspekcija pregledati... ne pregledava... dođeš na gotovo i što sad, jebati šefa što neke nije platio, kupio sranja, gluposti ili je platio a nema račun, dobio donaciju za neupotrebljivi šit... etc...etc 

 

mislim, daleko bilo da ne znam riješiti (u okviru svog nedostatnog znanja) ali brate otežali su nam u msu koliko god se može...

 - da, ms je promijenio uvjete, nadogradnje su obvezne, kućni-mali korisnik ili velike firme koje imaju admine-servere (koji to tad obave..).. dok je ovo što tipkaš .. što? win-tema? ili imaš admina ili nemaš, ako nemaš, tad redovni update + postavke .. radi. Nema veze s trenutnim 1903 ili ima?

 

torrente kaže...

..

Sve se to administrira i pušta na daljinu po uredima u noćnim satima..ujutro službenik upali pc ,kad ono win10.

 

..

 - stvar admina, tema u koju se ne želim petljati.. na forumu ili u ovoj temi. Tu mogu pomagati malim juzerima, kućnim pericama&šteficama.. ostali imaju admina kojeg plaćaju upravo za to. Ako su nesposobni.. 'next'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

win10 1903.. i dalje ista gluparija s uklanjanjem wingamesa, ništa drugo upgrade ne makne (osim u da juzer ima nešto starog, soft-driver.. no to s 1803-09 praktički nije moguće..), i dalje je dovoljan (re)install da sve radi + rezultati-postavke..

- za ostale juzere, važniji problem, i dalje usb-bug.. glupost (na kvadrat), tj upgrade iz tko zna kojeg razloga ne može, tj ako se za vrijeme installa koristi neki usb stikić.. a to je logično ako se radi upgrade s novog stikića s w10-1903.. fix, bilo koji drugi način, ne s usb-a, npr dvd ili najjednostavnije, mountati iso i pokrenuti.

 

MS velika ozbiljna firma, s ovakvim banalnim problemima-glupostima.. ali, sve je ok, radi (clean, upgrade itd..), postavke 99% su nasljeđene tek taskmanager i par sitnica ima defultno, gubljenje dokumenta mi se nije dalo probavati, pa oprezno. itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice