Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.571
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Meni je mobitel na hrvatskom, a sve ostalo na engleskom. Razlog? S mobitelom nikada nemam nikakvih problema dok s računalom znam imati tu i tamo neki problemčić (koji u 98% slučajeva riješim Google-om 😛). 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

-nije važno koji jezik preferirati i iz kojeg razloga.. 'ali', kao install-verziju bi treblai koristiti odgovarajuću-hr, default-nextanje za juzera. Tko želi može kad želi promijeniti jezik u koji želi i nikako ne može biti lakše dodati hr na engleski vs obrnuto ili bilo koju drugu kombinaciju (a to je bio argument u raspravi..). -zašto? Zbog uniformnosti, sudjelovanja na forumu gdje osim naprednih postoje i obični juzeri kao i oni koji su paljenjem oema dobili hr jezik itd.. dok 'nesnalaženje' na hr ne može biti argument ni za što osim strancima, no ovo je hr forum kao što će i svaki stranac logično imati svoju jezičnu verziju.

 

-navika? moje navike su još duže, navika je inače negativna stvar, nije argument a izbor je osobna stvar, no kad smo tu u temi tad nije moj osobni izbor na prvom mjestu nego kako pomoći ili sudjelovati u temi. Kome pomažete savjetima ili kakva pitanja postavljate, problemi? .. u čemu je prednost eng? + npr postavke unicode texta za titlove i sl. što se eliminira upraov hr jezičnim defaultom u installu kao banalni primjer prednosti hr vs eng. Prednosti eng vs hr nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ja od Win XP (pa Vista, 7 i sada 10) sve na hrvatskom. Prije toga, od Win 3.1 (pa 95 i 98) na engleskom. Znam da je trebalo neko vrijeme da se priviknem na XP-u kad sam prešao na Hr. Nakon višemjesečnog privikavanja sam vidio da neke nepoznanice mogu bolje savladati u samom OS-u ako je na jeziku koji puno bolje poznajem.

Slična stvar je i u programima koje koristim: Na Wordu i Excelu sam radio na engleskom oko 20 godina. Kad sam prešao na hrvatsku verziju zadnjih godina isto je trebalo privikavanje. Ali je isto nakon privikavanja došlo do savladavanja nekih prethodno nepoznatih radnji, posebno kad sam koristio Pomoć. CorelDRAW pakete koristim 20-tak godina (v.6, 8, 10, 12, X4 i sada X6), cijelo vrijeme na engleskom.

Bez obzira što sam učio 4 jezika, strani jezici mi nikad nisu išli, bili mi najgori predmeti. A ovdje se još radi i o stručnim informatičkim terminima (kao da pokušavam na temelju znanja latinskog pratiti stručne izraze u medicini).

To je stvar navike i znanja jezika, posebno ako si u određenoj struci.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-točno .. i sam OS je najmanje važno na kojem je jeziku (pa to ne može biti argument protiv hr).. jer juzer ne koristi sam os nego aplikacije i o njima ovisi imaju li uopće hr jezik (nekad ni jedna, sad većina..). Stariji juzer je tad naviknut na eng i lakše pronađe stavke-menije.. isti argument koristi npr marko za podešavanje win. No pri tome zaboravlja da je ovo forum-tema, gdje se npr pomaže običnim korisnicima, koji nisu iskusni a time i mala šansa da su od prije na eng tj daleko veća šansa da su na hr verziji.

-smiješno.. situacija gdje ne postavljam sebe kao relevantni kriterij, jer i ja preferiram eng, navika, daleko duža nego nekog klinca koji od jučer vidi pc... ali ako želim pomoći početniku tad nije moja navika bitna nego druga strana, početnik.. koji je po defaultu na hr jeziku i tako treba biti.

-napredni koji misle da su napredni su problem, mjere svijet po svojim kriterijima i misle da su palčevi lajkanje.. kranje besmisleno sudjelovati u temi, čitati i lupiti palac dolje (ne slaganje) bez argumenta, pitanja-odgovora.. nije to lajkanje. Za neko neslaganje je logično navesti što ili barem ispravak. Rekao bi barem da je to u temi nepristojno ili se samo grupiraju navijači za-protiv?

 

-pa konkretno, pitanje što je netočno? s čime se ne slažete u postu iznad? Ako lupite palac dolje, nešto mora biti, što?

 

- Ovo je bug forum, ne facebook, ovo je windows-općenito tema, ne neka druga-treća, ovo je hr država i jezik i po logici stvari defaltna postavka za većinu posjetitelja. Izuzetci su izuzetci, nisu pravilo. Može marko koristiti koji želi jezik, no ni on ni ja nismo reference, default je hr kao što je danas default x64 bitni i posljednji ili noviji build installa-nadogradnje. Specifične teme su specifične, npr LTSB ili Enterprise nisu za općenitu temu, programeri ili napredni nisu za općenitu temu.. ali oni mogu pomagati običnim korisnicima, to je ova tema. Insider program je za insidere itd. za pretpostaviti da će insider biti napredniji korisnik, da će možda učiti i tražiti pomoć ili da će pomagati ostalima u problemu. Insider se tad treba prilagoditi običnima-većini, ne obrnuto itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Windows 10 - općenito

finally. :) 

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Yeap...me too 

 
 

 Eto, sada se treba instalirat update a ne prije ako se žele izbječi problemi...

 

 

...za Marka:

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 2:25 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Driveri ne rade na računalima s AMD APU. Sa svim drugim hardverom nema nikakvih problema.

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Aha... a kojeg ti imaš?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

AMD A8-6410 s Radeon R5. Nekima je pomogla i nadogradnja čipseta, i njega sam nadogradio (sad mi usput USB 3.0 bolje radi), ali problem ostaje isti. 

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

A njesra...

Jesi razgovarao sa AMD supportom?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kojim supportom? 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Kojim supportom? 

 -sad znaš zašto je radeon ozoglašen.. + jednako je bilo linuxsašima desetljećima.. (a sad je u pravilu obrnuto, jer MS stalno mijenja-ubija/odbacuje legacy.. tj kompatibilnost! a time i driver tj ovisnost hw o driveru).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Windows 10 - općenito

upravo instalirao windows 10 s novim updateom na macbook pro ( 2016 ), kupio key za 3 eura i super :D 

 

 

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
_itsmoriarty kaže...

upravo instalirao windows 10 s novim updateom na macbook pro ( 2016 ), kupio key za 3 eura i super :D 

 

 

 Čekaj da ti se ihush javi sa pravnom regulativom i hardware/software spikom

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-naprotiv.. provjeri, ako se već kupuje ebay 3-5$ je sasvim ok, ne zanima me zarada ms-a .. ali postoje pravila i logika, pirterija kad je besmisleno, kad može i free.. a čisti os ipak radi dok yogurt možda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 16:20 (ihush).
6 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-naprotiv.. provjeri, ako se već kupuje ebay 3-5$ je sasvim ok, ne zanima me zarada ms-a .. ali postoje pravila i logika, pirterija kad je besmisleno, kad može i free.. a čisti os ipak radi dok yogurt možda..

 nije ebay neka druga stranica, OEM key sam uzeo :) 

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
_itsmoriarty kaže...

upravo instalirao windows 10 s novim updateom na macbook pro ( 2016 ), kupio key za 3 eura i super :D 

 

 

 Nije da se hvalim ali 10-ku registriram for free. Sin od frendice ima metodu za to...

Nisam ja ništa prčko.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Spiridon kaže...
_itsmoriarty kaže...

upravo instalirao windows 10 s novim updateom na macbook pro ( 2016 ), kupio key za 3 eura i super :D 

 Nije da se hvalim ali 10-ku registriram for free. Sin od frendice ima metodu za to...

Nisi jedini koji zna tu metodu; većina foruma je zna.

12 godina
offline
Windows 10 - općenito

A jesmo "mafija"... 🤣🤣🤣

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ajde kolege podjelite onda metodu :)
Osobno mi ne treba, i nije mi problem dati 10 kn za OEM key, pogotovo za original Windows, ali eto...
Sigurno ćete pomoći nekom forumašu.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
x360gamer kaže...
Ajde kolege podjelite onda metodu :)
Osobno mi ne treba, i nije mi problem dati 10 kn za OEM key, pogotovo za original Windows, ali eto...
Sigurno ćete pomoći nekom forumašu.

Rasprava o piratluku je zabranjena na forumu...

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Sram vas i stid bilo Pirati jedni...  

 

btw: nestao mi odjednom nakon upgradea na 1903 (a bio je tu nakon upgadea) AMD Radeon Settings app !?!

 

 
 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 13:39 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Spiridon kaže...
_itsmoriarty kaže...

upravo instalirao windows 10 s novim updateom na macbook pro ( 2016 ), kupio key za 3 eura i super :D 

 

 

 Nije da se hvalim ali 10-ku registriram for free. Sin od frendice ima metodu za to...

 -ono o čemu govorim posljednjih par postova je.. win10 se može čisto-legalno skinuti i instalirati, radi. Key-aktivacija je opcija (stvar korisnika). Piraterija je zabranjena kao tema (piraterija je distribucija-torrent i hack-crack, kršenje copyrighta).

-piraterija nije cijena keya ili izvor kao ebay.

.. nije čak ni priča o načinu aktivacije ako je legitiman tj ako nije nešto iz zagrade tj piraterija.

-besmisleno je crackati win kad radi bez aktivacije, još besmislenije je tad pričati o tome ma forumu jer je zabrano, tj može se prešutjeti.. :)

+posljedice, pirat izvor-yogurt ili neki crack-aktivator je često uzrok problema i na forumu se isključivo trebamo baviti origigijem, koji je kako vidimo ''free'' ili 20tak kn.. zapravo nas cijena neke robe ne zanima.

+drugi dio koji je logičan, logično je koristiti nrp win10x64-hr verziju, noviji ili posljednji build, home ili pro, retail ili oem.. sve ostalo su specifične teme-izuzetci, dok se može i edu-student ili insider uključiti..  tj u installeru su sve te verzije ponuđene kad se radi clean (ne kad je upgrade jer tad to ide automatikom, preskače se..).

+treći dio, kad se radi upgrade mora biti identična verzija, tj ne može mix 32-64 bita ali installer ne dozvoljava ni različite jezične verzije npr eng-hr nego moraju biti iste.. ili se čačkanjem po reg to može zaobići no to je već stvar za napredne i neće biti dio ovakve teme odnosno može ako neki početnik ima eng i želi hr.. Realno je besmisleno koristiti eng verziju, jer hr ima i eng ispod haube dok su na hr svi deraulti upravo odgovarajući jeziku-regiji a samo dodavanje ostalih jezika ili tipkovnica-layouta je jednak task koju god kombinaciju trebamo npr franc-njem-špa... i nema nikakve logike krenuti od eng i dodavati hr + uvjek nam trebaju 'naša' slova, odnosno, stranci nisu dominantni na forumu-temi pa tako i o layoutu i jeziku odnosno druga strana se tad treba prilagoditi.. kao npr marko :)) ne mi njemu.

 

Rezime, kupnja jeftinijeg keya ili ebay nisu piraterija, jer to nije stvar cijene + legalno je i bez keya, jer to dozvoljava vlasnik-MS (za usporedbu, pokušajte DL w7-w8, traži key, postoji trial period itd.. a to je sve stvar vlansika, jedino vlansik određuje što (ne)dozvoljava i tek kad korisnik radi nešto takvo spada pod KZ ili pirateriju, ne ako koristi u skladu s pravilima koje određuje u ovom slučaj MS). Imati win10 bez keya nije piraterija, kupiti key na ebayu nije piraterija. itd.. i forum, o pirateriji se ne priča. :)

 

edit: .. vga driveri i upgrade.

-svi se čude? :) driver je konkretno stvar osa i kod nadogradnje je najnormalnije da se driver zamjeni (tj bilo bi vam jasnije da su 'različiti' win, npr vista-seven-8.. nadogradnje u pitanju). Desi se to, da instller-wizard koji inače upozorava ako nešto nije kompatibilno i da će biti uklonjeno ili da ne može upgrade ili da će ostati samo dokumenti ne appsi itd.. .. jednostavno ništa ne prijavi, samo nestane driver. Npr za nvidiu, mada je uključen 388 u installer, mada je prije nadogradnje noviji nrp 391-416..430.. sve ostalo ostane ali nestane sam driver kao i cuda.. instal-reinstall i opet je sve tu, mada je čitavo vrijeme i bilo tu jer je sve radilo bez ikakvih vidljivih problema.. (a problema ima npr marko i još par primjera, ugl više s ATI.. jer je radeon više soft nego hard i više soft osjetljiv).

+driver kojeg instaliramo mora biti za konkretnu winver, ne gledati samo win10 jer je to realno win 11-12-13.. tj svaka polugodišnja promjena u posljednih par godina je odbacivala dio legacyja-kompatibilnosti unazad i uveden je npr wddm 2.0 (gpu u taskmanageru).. itd. Blesavo, jer zapravo sve radi, radi i starija vga koja nema driver za wddm2 nego 1.0.. no od 1703 dodajte  po 6 na buldove je to krenulo i tad je važno koji driver npr za intel-vga u cpu nije isto celeron-pent-i3.. i po buidlovima winver pa zato i postoje kod izbora za DL, da je isto ne bi bili tako označeni. .. .a isto je :) -blesavo zar ne?

-problem npr ati-ccc je app-installer koja je ovisna kao svaka app o tome da prepozna winver i naravno da noviji ne prepozna jer nije uključen u popis, jer nije postojao. Drugi problem je što se driveri ne instaliraju u kompatibilnom modu što možemo s običnim appsima (prevariti ih da je npr xp ili vista.. tj tad taj instaler vidi npr vistu ne w10..) to za drivere ne smijemo.

-problem je i (ne)certificiran driver, tj driveri se šalju Msu na certifikaciju ili whol.. isti ispravan driver ako nije certificiran win jednostavno odbije, tj ne instalira se, ništa se ne desi.. i to se tad mora u F7-reboot modu (izbor konkretne opcije.. tako se dozvoli install necertificiranog drivera). .. ali i problem, automatika, tj ako je uključeno opet će sam win povuči svoj certificiran driver jer ima prioritet vs necertificiran pa tek tad uspoređuje verziju-starost.. a lako se desi i nazovimo 'frankenštajn' tj sa se nešto pogrešno posloži, križanac i tad problem. Pogotovo kad update nešto radi i ponekad je samo potrebno sačekati, restartati.. provjeriti. Ne krenuti s ručnim installom, jer možda to win već radi + osim što win ima automatiku, sad imaju svi, pa i driver ati-nv.. i svi možda pokušavaju isto istovremeno.

.. na kraju, ne treba uopće žuriti s winver, doći će .. ili skinete iso i upgradeate, kao testni-kunić .. no tad treba očekivati upravo ovakve probleme koji možda sutra više neće postojati. Jer sve mora sjesti na mjesto, driveri a to je lančano-kaskadno povezano od izlaska osa i vrijeme kad proizvođač kroz support da službene drivere.

 

-tko je kriv za npr neusklađenost-vrijeme izlaska? ne pomaže tako razmišljati.. tj za driver je odgovoran proizvođač-oem, npr asus-gb a on ne radi driver nego čeka ati-nv a oni službeno čekaju ms i treba vrijeme dok se proces certifikacije obavi, dok ms umjesto roadmapa već uobičajeno kasni 2mj s formalnim datumom izlaska builda.. pa više nitko u tom lancu nema želje držati se nekog datuma jer realno ne postoji mada svi imaju roadmap-plan i to predviđaju jer su partneri-insideri i prvi koji to sve znaju upravo zato da se izbjegne ova situacija.. a realnost nam kaže da je suprotno od plana.

 

-najgori dio priče je zapravo prečest upgrade, 6mj kao rokovi.. besmisleno, no ms ima svoje razloge-cilj i tad mu takvi rokovi u tome pomažu a nama rade problem, jer opet će biti sve isto za 6mj a proizvođači vga ciljaju npr na comdex i sl prezentacije ili popuniti božićnu ponudu u trogovinama i sl. uz razvoj novih generacija gpua.. to je do sad ubijalo nrp ubuntu-distre i očajan support za neki novi hw chipset-vga-wlan-audio.. tj dok se sve napravi i slegne prođe vrijeme a linux nije bio ciljan od oema nego win.. sad je win sam u takvoj situaciji kao da je support slab, jer ms to želi..

-korisnici? željeli bi nrp kao iz vremena w7, ako si imao w7 i driver za w7 tad je to moralo raditi. .. sad imaš driver za w10, ne mora raditi, jer nije w10 nego build. Nije ni win7+sp1 i sl. nego svakih 6mj build i to je problem. Forsiranje rokova a istovremeno korisnik treba biti strpljiv s upgradeom da bi izbjegao ovakve probleme.. neka zlatna sredina? cca par mjeseci od izlaska, tad će sve raditi tj čekajte kad vas sam upgrade pogurne, 3-6mj.. za obične korisnike, napredni mogu kad žele, no tad imamo ovakvu istuaciju i napedni tad to trebaju rješavati umjesto ms-a.. ili trpiti bezvezarije koje se dese bez ikakvog razlga-smisla.. no i to je dobro u odnosu na gubljenje podataka i veće propuste.

-inače kao je zamišljeno, na papiru-u teoriji, automatika je ok, 'najbolja'.. za većinu, no zaboravilo se u toj priči da se greške uvjek dešavaju i da timing-sinkronizacija ne ide po papirnatom planu, što vidimo već uobičajenim MSovim kašnjenjem u odnosu na broj builda koje je ekšli datum.. Besmislica na besmislicu, označiti nešto datumom kad ne izlazi nego kasni? .. da bar tad kažu 1905, no baš ništa se time ne bi promijenilo, samo broj builda i tad ne bi imao razlog napisati ovu rečenicu.. :))

 

-strpljenaja, ne glavom kroz zid.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 14:36 (ihush).
5 godina
offline
Windows 10 - općenito

Bas instalirah 1903 i doceka me na sred ekrana poruka da mu nedostaje logilda.dll 

Neki logitechov dl asistent. Samo sam ga "izbrisao" iz registry-a da se ne dize sa sistemom, jer reinstalacija drivera ne pomaze. Cisto da vidim sto ce me slijedece "docekati"

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows 10 - općenito

Danas se desila (za mene) iznenađujuca stvar.

Upalim laptop (Asus) i vidim u tray-u ikonu od WU da treba restart (nisam gledao o cemu se radi).

Restartam laptop i vidim da se pokrece update BIOS-a...iznenađenje?...zasto/kako?

 

Nikad prije (bar meni) se nije desilo da se BIOS upgrade pokrece kroz WU.

 

 Eto, ako je netko upoznat s tim ili je dozivio ovako nesto neka se javi.

Priznajem da je ovo jedno lijepo iskustvo i    za Microsoft. 

 

EDIT:

Gledam malo na ASUS stranici vezano za BIOS update i pise za ovu v300 da je izasla 04.06.2019 i onda gledam CPU-Z i tamo pise datum BIOS-a 17.04.2019 (greska u ocitanju CPU-Z?)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 16:28 (djigibao).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Danas se desila (za mene) iznenađujuca stvar.

Upalim laptop (Asus) i vidim u tray-u ikonu od WU da treba restart (nisam gledao o cemu se radi).

Restartam laptop i vidim da se pokrece update BIOS-a...iznenađenje?...zasto/kako?

Nikad prije (bar meni) se nije desilo da se BIOS upgrade pokrece kroz WU.

 

Eto, ako je netko upoznat s tim ili je dozivio ovako nesto neka se javi.

 

Priznajem da je ovo jedno lijepo iskustvo i    za Microsoft. 

Nisi jedini.

 

Lijepo iskustvo? Sad zamisli da je nešto pošlo po zlu, onda ti ne bi bilo nimalo lijepo iskustvo. Po meni bi za takve stvari Windows trebao pitati korisnika, želi li instalirati novu verziju BIOS-a ili ne.

16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

Bas me neki dan Comodo Firewall pitao dopustenje izlaska na net za AsusSystemAnalysis.exe i dozvolio mu...mogu bi mu ja zatvorit vrata...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Mislim da ti to nema veze s tim programom. Ekipa na Redditu piše da ASUS ta ažuriranja pušta preko Windows Updatea. Ako to želiš zabraniti, možeš isključiti instaliranje drivera preko istog.

16 godina
online
Windows 10 - općenito

Ovo su neki novi procesi (slike) prije ih nisam viđao ili...???

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

ekipa je na lakim drogama.. i pišu svašta.

-'krivac' je sve smeće-bloat svakog oema koji to ugura u svaki laptop... + uefi. Odavno i prije uefija je winflash bio iz win flashanje biosa čak kao jedini način (prljava igra, preduvijet da bi mogao su win.. a onemoguće npr lin-xp.. pa ako ništa drugo prvom moraš w8 install da bi mogao noi bios)... no povratak, krivac su takvi asistanti-autoamtika i da idu i kroz wu, ali trebalo bi biti ili -ili ne oboje + ako daš dozvolu tad je svaki driver ili update ista stvar a ms ne upozorava ni banalno update-upgrade razliku što je također blentavo..

-tko je kriv? -nitko, tj nitko neće prihvatiti odgovornost, recimo primarno ms ali i oem ili smeće+postavke tj sam bloat jer bez njega ne bi ni došao kroz wu, tako je postavljeno i juzer koji nema asistanta neće to dobiti kao djiigibao.. itd. Jel krivac bloat soft kao assistnat? ili opcije koje možda juzer može podesiti npr isključiti takav autoupdate ausa? .. obrnuto ako je uključeno, tad je to upravo ono što juzer želi.

-točno, nije se desilo nešto loše.. a moglo je, npr preduvijet za klasičan winflash kao dio procedure koju provjeri je i jel priključeno napajanje, jer se ne smije desiti prazna baterija.. a za ovaj slučaj to ne znamo kroz wu.. tj znamo po onim meritor-wlan postavkama ili sl ograničenjima da ako nije na striji neće updateati ali to nije decidirano rečeno, nesigurno-''možda''.. kao što je to za gaming performanse npr..

 

ms bi ipak trebao biti najviše kriv, tj wu ne treba raditi tako, može s update definicijom AVa, ne s biosom ili upgrade osa.. tj tad mora postojati interakcija korsnika +potvrda i sl. ali ništa..

+ problem kad imaš sve odgovarajuće podešeno i napraviš upgrade, opet je moguće da će sve biti resetirano na neke defaulte drivera-appsa.. i da će tad zadani default napraviti upravo to, npr kao što su do prije kojeg builda win stalno vraćali startmeni na default i sl. postavke, što i dalje rade isto s browserom i sl. itd.. itd.. problem je što update-upgrade ne bi smio promijeniti postavke nego ih naljediti.. to je problem koji nitko ne vidi kao ozbiljan problem, jer dok se nešto ne desi i nije problem, tj defaulti su 99% ok... osim kad nisu, npr postavke biosa npr ahci-ide i sl za disk i ako se flasha može zadržati ili promijeniti na novi default koji je možda isti kao stari možda nije, možda ima uefi-gpt izbor možda nema legacy itd.. a to nije stvar defaulta nekog računala, matične, biosa, laptopa nego nešto što je korisnik možda s razlogom promijenio, npr ako trebam npr xp tad koristim ide-legacy.. ako je isntall u jednom modu, tad ne smije u drugi a tad se kaskadno desi i killswitch MSa koji ubije boot čim nešto posumnja .. a sad je ovo prošlo ok, .. moglo je ne proći i tad ni djigibao ne bi znao razlog-uzrok ili bi samo sumnjao ne neki update osa ili build mada to nema veze s osom nego npr biosom... + šlag na kraju, većina laptopa je jednosmjerna za bios, može samo noviji.. ne daju povratak na stariji bios.. što tad?

 

-rade gluposti, istina za ovu nije nitko kriv, konkretno.. no netko kriv mora biti. Možemo okriviti marka ili mene? :)) MS i idiotarije koje im padaju na pamet, nedovoljno pitanja onih koji odlučuju, nefovoljnih if-then scenarija, dok se netko ne opeče.. a mali ljudi pogotovo u ovakvom primjeru ne mogu ništa, jer da se nije bootao.. što bi mogao? Kako bi znao uzrok? Kog bi krivio? Bi li servis priznao jamstvo itd.. ili bi nekome djeca/žena/netko treći bila kriva ''jer sinoć je sve radilo'' a netko drugi se igrao ili upalio..

 

-nije odgovor isključivanje updatea drivera, jer bios nije driver, treba ukloniti smeće-assistanta.. i bloat koji inače ide uz oema (i samo na njima se za sad dešava ovakav scenarij, tj samo na seriji-modelu koji je isporučen s win-softom.. ne na istom-identičnom bez win i to ga asistent gurne u wu...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice