Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.837
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Windows 10’s latest update fail could be its most serious yet

Windows 10’s seemingly never-ending run of faulty updates is continuing to impact users, with reports emerging that Windows 10 KB4532693 is deleting files on some people’s PCs.

We’ve previously reported that KB4532693 was causing some serious issues for Windows 10 users, with people's Start menus and desktops reverting to their default states.

➡ https://www.techradar.com/news/windows-10s-latest-update-fail-could-be-its-most-serious-yet

 Ako imaš Backup nije problem, ali inače kaj moš očekivat od Windows 10 sranja, i dreka od loše testiranog Updatea ništ drugo.Človek je sve fino objasnil, ili radi ušteda Mikrošuft je od testiranja Update napravil tipičan neprovjereni smrdljivi cirkus.

 

Smille kaže...

I kod mene "winsi" prave sranja već par dana, sve ovo što je linkano o problemima sam našao i kod sebe jbg. nažalost i patim se stavim nove winse i taman sve poštelujem, povuku neki updejt i sruše se sami od sebe instaliram drajvere od Atij-a i nestane mi "start" opcija i ikone sa desktopa, kad restartam, nedižu se winsi nego samo crni ekran i opcija "F2 ili Del" nepomaže, već sam pomalo lud od istraživanja što i kako, a do prije 10dana sve OK.

Probao i clear cmos, i nanovu instalaciju i prođe sve tzv. dobro pa instaliram MBO drajvere,zvuk i vga i taman se ponadam da će biti dobro i nakon 2-3h opet "crni ekran" i jbg. već počinjem sumnjati na samog sebe, da neznam instalitati winse

Skroz mi se kod restarta pali "num lock" na tipkovnici, a nisam dirao ništa u biosu osim "boot opcije" ??? Ako ju isključim kod podizanja sustava neće ući u winse, kad ostavim upaljeno bude sve normalno, a tipkovnica inaće radi OK.

 

 

Sorry postao u krivu temu može brisanje. Hvala.

 Ja sam malo ranije instaliral 10 točnije 8.2, pa povuko potreban Update za hardver i kraj priče Update opcija ide u zaborav.Ako sve radi ne popravljaj, a kod mene sve radi kak treba i to je to.Ne Windows Update nije regularno odgođen(zapravo je ubijen+može i oživit po potrebi), to je odradio poseban alat kojem je to i jedina namjena.Mene Windows 10 ne bude jahal sa Update smečem, taman posla ja ne trpim takve budalaštine fučkaj ga sad.

 

 
 

 

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5/

 

Kaj se tiče žutila, "to je vjerojatno vezano za aktualne probleme sa AMD gejmerskim grafičkim driverima dakle Adrenalin 2020 paket".Realno ako nisi gejmer zeleno nema potrebe niti instalirat, jer pod Defoltu Windows 10 instalira ili povuče najbitnije AMD CPU/GPU drivere.Na kraju još instaliraš AMD Chipset Drivere reda radi, i to je to ništa drugo ti ne treba ako nisi gejmer i ne trebaju ti nikakve gejmerski điđe biže koje nosi ovo zeleno.Kad se kaže da sve radi i bez zelenog, tu se misli na kompletnu Audio-video multimediju dakle 4K video(ili kompletna GPU/APU hardverska akceleracija itd) na kompu ili na Browser/internetu radi bez frke.Za non gejmera žutilo je najbitnije, pa ako je to kak treba sve ostalo je potpuno sporedan ili beskorisan softwer itd.Ako ti ipak ubuduče iskoči nekakva obavjest da negdje bez zelenog ne možeš,  a čuj onda i kao " tipičan nula gejmer" ipak ovo zeleno moraš instalirat.

 

Lako je sve od reda natrpat na Windowse, ali to je sve samo ne dobra opcija ako znaš kaj ti zapravo i treba da bi sve šljakalo kak spada.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 14:12 (rambox).
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
rambox kaže...

 Ja sam malo ranije instaliral 10 točnije 8.2, pa povuko potreban Update za hardver i kraj priče Update opcija ide u zaborav.Ako sve radi ne popavljaj, a kod mene sve radi kak treba i to je to.Ne Windows Update nije regularno odgođen(zapravo je ubijen+može i oživit po potrebi), to je odradio poseban alat kojem je to i jedina namjena.Mene Windows 10 ne bude jahal sa Update smečem, taman posla ja ne trpim takve budalaštine fučkaj ga sad.

Mislim da većini korisnika neće biti potrebno gasiti Windows Update. U May 2019 feature updateu uveli su da se nova feature ažuriranja ne instaliraju automatski, a ostala se mogu odgađati do 35 dana. Samo se sigurnosna ažuriranja automatski instaliraju. Nova feature ažuriranja instalirat će se kad prestanu podržavati verziju koju imaš instaliranu, znači svakih 18 mjeseci. Sve u svemu, poboljšali su taj Windows Update u zadnje vrijeme, više nije smeće kakvo je bilo tamo 2015., iako ne bih rekao ni da je sada savršeno.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
meme3 kaže...
rambox kaže...

 Ja sam malo ranije instaliral 10 točnije 8.2, pa povuko potreban Update za hardver i kraj priče Update opcija ide u zaborav.Ako sve radi ne popavljaj, a kod mene sve radi kak treba i to je to.Ne Windows Update nije regularno odgođen(zapravo je ubijen+može i oživit po potrebi), to je odradio poseban alat kojem je to i jedina namjena.Mene Windows 10 ne bude jahal sa Update smečem, taman posla ja ne trpim takve budalaštine fučkaj ga sad.

Mislim da većini korisnika neće biti potrebno gasiti Windows Update. U May 2019 feature updateu uveli su da se nova feature ažuriranja ne instaliraju automatski, a ostala se mogu odgađati do 35 dana. Samo se sigurnosna ažuriranja automatski instaliraju. Nova feature ažuriranja instalirat će se kad prestanu podržavati verziju koju imaš instaliranu, znači svakih 18 mjeseci. Sve u svemu, poboljšali su taj Windows Update u zadnje vrijeme, više nije smeće kakvo je bilo tamo 2015., iako ne bih rekao ni da je sada savršeno.

- ekšli, postoje tri brzine, fast-slow i insideri koji služe kao pokusni kunići (a đabe). Oduvjek. Opcije odgađanja su samo to + ovisno o regiiji-home/pro i izvoru licence itd.

- update/upgrade stiže prvo insiderima, pa fast 1-3 mj, pa slow 3-6mj, tj ciklus od 6 mj za novi build i uvjek su tri aktualana, stari-koji se gasi, aktualan-kojeg ima 66% i novi kojeg će lančano nasljediti u ciklusu kao što se vagon na pruzi pomakne za jedno mjesto.

- tužno/smiješno je što se insideri guraju i čude-plaču a upravo to je smisao insidera, test, normalan korisnik treba biti u slow i tad 99% problema nikad ni ne primjeti tj ako se desi bug-greška ili ultimativna glupost (jer MS i to zna) to se u par mjeseci fixa i kad krene update tad je bez problema. Prvi (drek mrvi) će uvjek imati problem, npr u situaciji od prije godinu kad su uvodili novi wddm 2.0 za vga i kašnjenje proizvođača nvidia-ati s driverima tj problem koji se tad u tom mjesecu desi (kad tek trebaju izaći službeni driveri a proizvođač kasni.. jer do tad nije ni bilo važno tj do te promjene je i svaki stariji driver radio jednako.. a novi build ga sad zahtijeva..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 23:31 (ihush).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

 ovisno o regiiji-home/pro i izvoru licence itd.

 

 

Jel ovo mene ide?

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Meni komp osim klasičnog korištenja služi isključivo za igre, a najmanje za sve ostalo inaće bi uzeo neki  cpu Rayzen 2400/3400 i mbo B450 i vozi.....

A želim i da sve radi kako je radilo i prije ovih problema unatrag 6-7 dana evo već 2 dana sve OK i bez problema za sada, dalje  ćemo vidjeti. Ovo malo djeluje komplicirano za običnog korisnika, s tim programom i sve to poštimati ali ako bude baš nužno bit će to jedna od opcija.

Mislim da danas kad se windows kay  može kupiti za 15ojra nitko nebi trebao imati "loše" winse

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 23:40 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
ihush kaže...

 ovisno o regiiji-home/pro i izvoru licence itd.

 

 

Jel ovo mene ide?

- ne (ti si 'nepresušan izvor'...) nego baš tip-licenca i regija.. tj nisu svi win 'isti', npr kreiranje local/ms acc opcija... tj opcije koje dolaze uz installer-skriptu i uvjeti kao eula... pa tako može biti i opcije postavke-odgode tj ne mogu tvrditi da je globalno za sve države-licnence identično, npr enterprise je drugačije tj admin-AD server.. itd.

 

generalno pravilo, za win10, kao uvjet korištenja-aktiviranja normalnih licenci home/pro (kao kućni i naše-male firme, ne institucije-kompanje..) je internet + redoviti pristup ms serveru, bez tog uvjeta nema ni win, nema aktivacije. 180 dana i licenca je ubijena.

- u tih 180 dana ili 6mj moraš na upgrade builda, tj to je mandatorno, ostalo su opcije-odgode. To su generalna-globalna pravila, ostalo ovisi o licenci-uvjeitma-državi itd..

 

edit: evo, upravo na jednom lapu upgrejdam, tj vjerojatno se ovaj mjesec pojavio upgrade 1909 s 1903 za tu verziju, bez čačkanja i sl. tj pojavio se cca 3mj od izlaska builda i i idućih 3mj je preporučljivo obaviti update-upgrade (kliknuti) odnosno, ne čekati automatiku-okidač da to sys napravi jer tad može biti nepraktično.. (npr treba se nešto raditi..). Da je to obavljano u prvih mjesec dana postojao bi rizik od buga-problema, da se ignorira tad nakon 6mj postoji rizik od 'prisilnog', ovo je idealna-optimalna sredina tj nešto što bi user koji održava trebao obaviti upravo i tom periodu između, bez presinga, žurbe i problema.. Tako je zamišljeno, tako radi ok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 0:07 (ihush).
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

- ekšli, postoje tri brzine, fast-slow i insideri koji služe kao pokusni kunići (a đabe). Oduvjek. Opcije odgađanja su samo to + ovisno o regiiji-home/pro i izvoru licence itd.

- update/upgrade stiže prvo insiderima, pa fast 1-3 mj, pa slow 3-6mj, tj ciklus od 6 mj za novi build i uvjek su tri aktualana, stari-koji se gasi, aktualan-kojeg ima 66% i novi kojeg će lančano nasljediti u ciklusu kao što se vagon na pruzi pomakne za jedno mjesto.

- tužno/smiješno je što se insideri guraju i čude-plaču a upravo to je smisao insidera, test, normalan korisnik treba biti u slow i tad 99% problema nikad ni ne primjeti tj ako se desi bug-greška ili ultimativna glupost (jer MS i to zna) to se u par mjeseci fixa i kad krene update tad je bez problema. Prvi (drek mrvi) će uvjek imati problem, npr u situaciji od prije godinu kad su uvodili novi wddm 2.0 za vga i kašnjenje proizvođača nvidia-ati s driverima tj problem koji se tad u tom mjesecu desi (kad tek trebaju izaći službeni driveri a proizvođač kasni.. jer do tad nije ni bilo važno tj do te promjene je i svaki stariji driver radio jednako.. a novi build ga sad zahtijeva..).

Najstabilnije iskustvo je ako uopće ne ideš u Insider program. Ako netko baš želi biti Insider, najstabilniji je Release Preview ring, onda Slow ring i na kraju najnestabilniji Fast ring. Ovdje su im opisani ti ringovi: https://insider.windows.com/en-us/how-to-pc/#about-rings

 

Edit: bio je i onaj neki Skip Ahead koji je bio još noviji od fast ringa, ali su ga ukinuli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 23:45 (meme3).
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kakvo je stanje kod vas po pitanju updejta win defender?

Kod mene od jucer nema novih sigurnosnih updejta (slika)...

 Prijasnjih dana se uredno updejtao vise puta na dan.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

I ranije se znalo desiti da preskoče jedan dan, mislim da bi trebalo bit uredu i vjerovatno će stići (ili je već stigao).

Know your world.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Stiglo je jucer oko 19h.

 Mislim da to nije bas u redu od njih da preko 24h ne izbace novi updejt za AV program, a inace ide skoro svaka 2h nova definicija.

A u svijetu sigurnosti mislim da je 24h bez novih definicija dosta.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

A nekaj im se sigurno zakompliciralo ovaj put, pa uvijek je sve u redu!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Every day, the AV-TEST Institute registers over 350,000 new malicious programs (malware) and potentially unwanted applications (PUA).

https://www.av-test.org/en/statistics/malware/
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ima li netko (Petko) nešto za laptop od kćerke

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ako imate lenovo nemojte povlaciti update za IntelME :) dolazi do corruptanja firmware-a te se lap gasi svakih 30 min... fun times...

NULL!=NULL
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Dobio nekakav update kb4535996

Da li taj update briše fajlove sam od sebe?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ažuriranja koja su problematična, povučena su. Ovo je novo ažuriranje izdano jučer.

 

Lista izmjena i popravka;

  • Addresses an issue that prevents the speech platform application from opening for several minutes in a high noise environment. 

  • Addresses an issue that reduces the image quality in the Windows Mixed Reality (WMR) home environment. 

  • Improves Urlmon resiliency when receiving incorrect Content-Length for a PeerDist response. 

  • Addresses an issue with rendering PeerDist-encoded content in Internet Explorer and Microsoft Edge. 

  • Addresses an issue that might prevent ActiveX content from loading. 

  • Addresses an issue that might cause Microsoft browsers to bypass proxy servers. 

  • Improves the battery performance during Modern Standby mode. 

  • Addresses an issue that prevents Centennial apps from opening in certain scenarios. 

  • Addresses an issue that prevents the OpenFile() function in the KernelBase.dll library from handling file paths longer than 128 characters. 

  • Addresses an issue that prevents a user from upgrading or uninstalling some Universal Windows Platforms (UWP) apps in certain scenarios. 

  • Addresses an issue that causes Microsoft Narrator to stop working when a user session is longer than 30 minutes. 

  • Addresses an issue that adds an unwanted keyboard layout as the default after an upgrade or migration even if you have already removed it. 

  • Addresses an issue with editing the properties of .mov files. 

  • Addresses an issue that causes usbvideo.sys to stop working intermittently when a device resumes from Suspend or Sleep after using the Camera app or Windows Hello. 

  • Addresses an issue that might prevent the "Allow uninstallation of language features when a language is uninstalled" Group Policy from taking effect. 

  • Addresses an issue that prevents the Windows Search box from rendering fully in the space allotted for it. 

  • Addresses an issue that prevents the Input Method Editor (IME) user dictionary from being used when leveraging folder redirection with user profiles. 

  • Addresses an issue that might prevent the Windows Search box from showing results. 

  • Addresses an issue that causes the installation process to stop responding when installing Windows on a VMware guest machine that has a USB 3.0 hub attached. 

  • Addresses an issue with Windows Autopilot self-deploying mode and white glove deployment. 

  • Addresses an issue in which re-running PowerShell workflows might fail with compilation errors for long sessions. 

  • Improves Event Forwarding scalability to ensure thread safety and increase resources. 

  • Addresses an issue in the Windows activation troubleshooter that prevents users from reactivating their copy of Windows using the product key stored in their Managed Service Account (MSA). 

  • Addresses an issue that prevents some applications, which are deployed using the Microsoft Installer (MSI) from being installed using the mobile device management (MDM) platform. This issue occurs because of a missing property in the MSI metadata. 

  • Addresses an issue that generates an “unknown username or bad password” error when attempting to sign in. This occurs in an environment that has a Windows Server 2003 domain controller (DC) and a Windows Server 2016 or later DC. 

  • Addresses an issue with sign in scripts that fail to run when a user signs in or signs out. 

  • Addresses an issue that continues to collect IsTouchCapable and GetSystemSku data when they should no longer be collected. 

  • Addresses an issue that causes some Azure Active Directory (AAD) joined systems, which were upgraded to Windows 10, version 1903, to erroneously rejoin the AAD domain. 

  • Addresses an issue in which the WinHTTP AutoProxy service does not comply with the value set for the maximum Time To Live (TTL) on the Proxy Auto-Configuration (PAC) file. This prevents the cached file from updating dynamically. 

  • Addresses an issue that causes the wrong printer name to be selected when you click the Print button in the SQL reporting service. 

  • Addresses an issue that prevents the printer settings user interface from displaying properly. 

  • Addresses an issue in the Network Profile Service that might cause a computer to stop responding. 

  • Addresses an issue that prevents some applications from printing to network printers. 

  • Addresses an issue that might cause a printer to be a hidden device in Device Manager after a restart. 

  • Addresses an issue that causes Host Networking Service (HNS) PortMapping policies to leak when the container host is reinstated after a restart. 

  • Addresses a stop error (0x000000CA) that occurs when you mount a Resilient File System (ReFS) volume without a physical device. This might occur in some backup solution scenarios. 

  • Addresses an Open Database Connectivity (ODBC) issue that causes an infinite loop in the retry logic when there are several lost connections in the connection pool. 

  • Addresses an issue that causes the Local Security Authority Subsystem Service (LSASS) to stop working and triggers a restart of the system. This issue occurs when invalid restart data is sent with a non-critical paged search control. 

  • Addresses an issue that intermittently generates Online Certificate Status Protocol (OSCP) Responder audit event 5125 to indicate that a request was submitted to the OCSP Responder Service. However, there is no reference to the serial number or the domain name (DN) of the issuer of the request.

  • Addresses an issue that causes queries against large keys on Ntds.dit to fail with the error, “MAPI_E_NOT_ENOUGH_RESOURCES”. This issue might cause users to see limited meeting room availability because the Exchange Messaging Application Programming Interface (MAPI) cannot allocate additional memory for the meeting requests.

  • Addresses an issue that corrupts a log file when a storage volume is full and data is still being written to the Extensible Storage Engine Technology (ESENT) database.

  • Addresses an issue that causes _NFS4SRV_FILE_CACHE_ENTRY and DirectoryCacheLock to stop responding and leads to error 9E.

  • Addresses an issue that prevents Server Message Block (SMB) Multichannel from working within a cluster network that has IPv6 Local-Link addresses.

  • Addresses an issue that might cause Storage Migration Service inventory operations on a Windows Server 2003 source computer to fail in clustered environments.

  • Addresses a timing issue that may cause stop error 0x27 in mrxsmb20!Smb2InvalidateFileInfoCacheEntry. This issue occurs when you rename or delete files that have certain extensions and are stored on a network share that has client-side caching enabled.

  • Addresses an issue in the Storage Migration Service that causes the Cutover stage to stop working during migration if an administrator assigns a static IP address to the source adapter.   

  • Addresses an issue in which canceling a deduplication (dedup) job to rebuild hotspots prevents other deduplication PowerShell commands from responding. 

  • Addresses an issue that might cause Remote Desktop sessions to disconnect because a leak in system memory occurs when the client window is minimized or maximized. 

  • Addresses an issue that makes the Windows Defender Application Control’s Code Integrity-based events unreadable. 

  • Addresses an issue with certificate validation that causes Internet Explorer mode on Microsoft Edge to fail.

  • Addresses an issue with syncing a device that prevents the device status from appearing on the mobile device management (MDM) server.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.2.2020 10:53 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Dobio nekakav update kb4535996

Da li taj update briše fajlove sam od sebe?

 Nemoj me plašit...jel ovo to ažuriranje?

 Sad me strah da ga instaliram 

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da, to je novo ažuriranje. Instalirao sam ga i nemam nikakvih problema. Stara problematična ažuriranja su povučena i više ih ne možeš skinuti niti preko WU niti preko Update Cataloga.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.2.2020 11:37 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nemam problema sa tim zadnjim, samo sam primjetio da je ikona za "mail" plava

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
AF139 kaže...

Nemam problema sa tim zadnjim, samo sam primjetio da je ikona za "mail" plava

Dolaze nove ikone. 😀👍

16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Ajde sto im win 10 update ne funkcionira bas najbolje. Ali jucer idem azurirati svoj server...

Pise treba restart i ja ga resetiram. Nakon pola minute vidim da mi virtualke jos rade jer su dostupne (jedna od njih je firewall, po tome sam skuzio jer imam interneta jos). Nakon 10 minuta jos nista se nije promjenilo. Host mi je nedostupan preko RDP-a a virtualke rade normalno. Ajde, nebilo mi lijeno spojim jedan monitor na njega da vidim. Zapeo na onom "Configuring windows update...". Pa to nije normalno. Server 2019 Datacentar verzija i tako se zablokira. Hard reset i molis Boga da virtualke prezive. Sva sreca bilo je sve u redu ovaj puta. Prebacio update na manual i od sada cu rucno azurirati.

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Sada vidiš zašto je većina poslužitelja na Linuxu. 😄

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kako ugasit onaj dio prije login? Da mi bude kao na W7, da odmah ponudi login screen?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
online
Windows 10 - općenito

Čudi me da nitko nije spomenuo ovo:

 

https://www.windowscentral.com/another-windows-10-update-wreaking-havoc-fix

 

Znači, opcionalni update KB4535996 stvara ljudima gro problema sa systemom.

 

Zanimljivo da Microsoft šuti o tome.

 

https://support.microsoft.com/en-us/help/4535996/windows-10-update-kb4535996

 

Meni đubre stoji ponuđeno za instalaciju, hah pa nisam lud da stisnem na download and install XD

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 0:49 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fromcelltohell kaže...
 Znači, opcionalni update KB4535996 stvara ljudima gro problema sa systemom.

Kao na primjer? Jer ja sam taj isti update instalirao na pet računala, nema niti jednoga jedinog problema.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
fromcelltohell kaže...
 Znači, opcionalni update KB4535996 stvara ljudima gro problema sa systemom.

Kao na primjer? Jer ja sam taj isti update instalirao na pet računala, nema niti jednoga jedinog problema.

 I ja na dva. Sve 5!

Sinoć sam lega jutros...
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

sinoć sam instalirao update i latencije su mi skočile u nebo. Zvuk krcka.

 

mjereno1

mjereno2

 

evo to je moje iskustvo

 

power plan sam namjestio na ultimate performance i sada je malo bolje ali i dalje u tim programima pikovi na grafikonima skaču u nebo

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

sa jednog hdd prebacujem velike fileove tj mape na usb stick. kopiram mapu i zaljepim na usb. i to više puta razne mape i onda vidim da to ide užasno sporo.

 

Prvo sam pomislio da je do usb sticka ili do porta tu negdje a onda kad sam sve pauzirao osim jednog onda ide nevjerojatnom brzinom.

Pretpostavljam da glava za čitanje skače tu i tamo pa to usporava kopiranje, pitanje moze li se to podesiti da mapu po mapu kopira redosljedom a ne sve odjednom ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 18:45 (Preserverance).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice