Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.417.784
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-ne (ili uvjetno da) tj ne postoji program-alat kojim se provjerava file, jer sadržaj filea (hipotetskog generičkog filea) može biti bilo što, bilo koji niz nula-jedinica i po *nix definiciji ''sve je file''..

-ako je disk ispravan, tad se implicitno smatra da je zapisan file ispravan, odnosno jedino u trenutku zapisisvanja se može raditi verify (to zapravo radi svaki FS tj ovisno o načinu rada tj nivou kontrole kao transakcija banke vs stream ili internet paketi..), tj običan copy-paste = porvjera, tj ako se može 'čitati' (kopirati) tad je ispravan, tj ako postoji greška u tom trenu se prijavi. Svi 'utlimativni-čudotvorni' alati koji možda reklamiraju nešto drugo su placebo-fejk.. file ili je ispravan ili nije, nula-jedan, nema trećeg i ni jedan soft ne može 100% znati kakav sadržaj mora biti osim apps koja je stvorila file (npr word doc..) a to znači da npr na principu usporedbe (apps-programi za compare, traženje duplikata ili usporedba verzije sadržaja..) app može usporediti dva 'jednaka' filea i reći jesu li identični (do u byte) ili nisu, odnosno, copmpare može prikazati razliku ali tad imaš dva filea (ne jedan, spašavanje ili provjera ispravnosti..), tj ne postoji algoritam koji bi po nekom kriteriju rekao da je prvi file dobar/loš ili drugi file tj može samo reći da su identični ili različiti (i to kad imaš dva ista filea) pa do npr usporedbe hasha tj calculirane sume byteova koja se koristi kao potpis za svaki file tj koristi se za provjeru-potvrdu da je neki file nemodificiran u odnosu na orginal (što znači da ga netko treći, virus, nije modificirao..) pa se uvjetno može reći da se i hach-kalkulatorom može provjeriti, no tad opet moraš znati originalan hash-broj.. tj s čime se upoređuje fejk-original.. i to nije stvar ispravnosti filea nego autentičnosti.

 

što ne možeš kopirati, ovisno o tipu greške-kvara, vjerojatno nećeš moći ni obrisati.. tj često je format jedini način brisanja, .. ili ako su podaci-fileovi važni, tad pokušavaš čitati-kopirati na razne načine prije brisanja, tj kriterij ili su važni podaci-spašavanje ili nisu.. tj tad spašavaš disk-medij, formatiraš.. + disk alati ugl dovoljno dobro prikazuju 'zdravlje' diska, prvi najlakši kriterij je rezervni clusteri.. ako su potrošeni tad znaš da već neko vrijeme disk ima probleme i kad ih više nema, svaki neispravan cluster = gubitak.. ako su clusteri slobodni (rezervni) to znači da disk nije imao takve probleme.. tj to se odnosi na hdd-klasičan mehanički i kvar medija-površine (korozija-ogrebotine..) dok za ssd ovisi o trajnosti pojedine ćelije tj TRIMu i statističkoj šansi.. a to se preračunava u jamstvo po nekoj srednjoj formuli korištenja tj prosječnog zapisivanja pojedine ćelije-clustera.. no to je samo statistika, dok se u stvarnosti može desiti svaka kombinacija, može raditi godinama, može crknuti baš sad..

 

-za test ne treba neki poseban soft, dovoljan je chkdsk tj sam win-os, tj sam os se brine o FSu i ako on to ne može, tad sve ostalo nema smisla.. ali programi su zgodniji, klik, grafikon i sl info.. kao i benčmarci koji ne služe ničemu kao test odnosno, i to je test ako primjetimo neko usporavanje kao indikator mogućeg problema.. inače nepotrebno (i može se reći da svaki rad = kvarenje/trošenje do tad ispravnog diska, ali ako ne radi tad nam ni disk ne treba, tj imamo ga zato da radi, ne da ne radi spremljen u kutiju pa da nam traje vječno...).  :)

-većina mbo u biosu ima opciju SMART .. koja teoretski služi upozorenju-predviđanju kvara.. no to je teorija i vrijedi za ''pristojne'' kvarove koji se ponašaju po predviđenom.. a većina kvarova je 'bezobrazna' :) tj ne trebaš neki dodatni soft koji će ti reći da disk radi ili ne radi, jer to trenutno vidiš dok prognoza nije egzakna nego sreća-statistika.. i treba gledati na vrijeme (prije) problema, kao što je to uloga nrp crvene lampice u autu za ulje u motoru.. gledati prije, na vrijeme, ne nakon kvara.. tad ima smisla, + backup.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gdje uzet oem kod i dali to valja na ebay je oko 5eur ako moze link koji je najbolji ili g2a stranici
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Tornjo kaže...
Gdje uzet oem kod i dali to valja na ebay je oko 5eur ako moze link koji je najbolji ili g2a stranici

 Ebay, traži provjerenoga prodavača i to je to.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Npr koji
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Tornjo kaže...
Npr koji

KLIK.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Zasto OEM, pa jel nije bolje retail pa je kasnije manje zajebancije s aktivacijom?

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...

Zasto OEM, pa jel nije bolje retail pa je kasnije manje zajebancije s aktivacijom?

Dok ne mijenja ploču, nikakav problem, OS se sam aktivira nakon instalacije.

ps. a čak i da mijenja ploču, jedan kratak poziv službi za korisnike i riješen problem.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 8:09 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Zasto OEM, pa jel nije bolje retail pa je kasnije manje zajebancije s aktivacijom?

Dok ne mijenja ploču, nikakav problem, OS se sam aktivira nakon instalacije.

ps. a čak i da mijenja ploču, jedan kratak poziv službi za korisnike i riješen problem.

 -zapravo (kao da je neformalno..) ms je 'ukinuo' razliku, nema više retaila.. (kao posljedica digitalizacije, ms-store i sl.. dok oem nikad nije bio ono što pravno poo licenci mora biti tj isključivo za sys.buildere-partnere .. koji isporučuju računalo+soft .. tj u maloprodaji se po tome kao zaseban artikal nikad nije ni smio naći oem, isključivo bi trebao biti retail a digitalizacija medija tj distributivnih kanala je to eliminirala..). Tako će nakon aktivacije pisati digitalna licenca, reaktivira se automatski kad prepozna računalo-id .. dok s retailom bi procedura trebala biti da se prvo odjavi aktivacija kao oobe-sysprep.

-ms je blag, dijeli tj sam je stvorio problem licenci-eula i bez objave-reklame dozvoljava recimo sve, pa i korištenje bez aktivacije kao i download installa (dok za starije to ne daje). Ne može nazad zbog npr besplatne nadogradnje starijih na w10 i sve licence vrijede, ne posoji pravna mogućnost deaktivacije tj razlikovanja 'legalnih' jer kupac ne mora čuvati račun (kao firma) i ne mora nikad nikome dokazivati kupnju. Ms je blag jer bi tad nastradali svi pa i legalni a tad bi tužbama izgubio više nego što ga košta da lopatama dijeli licence pogotovo što je roadmap cca 25ta (+22 nadalje) prelazak na naplatu usluge, free-soft. Tad sama licenca ili ove oem-ratail oznake gube smisao (osim pravno-zaštite intelektualnog vlasništva i copyrighta..).

-upravo zato ms call centar nekon poziva aktivira.. mada ne onaj tko nazove ne mora imati ''pravi'' key tj dovoljno je reći 'ja sam kupio, ne radi mi...' i operater kao naivno povjeruje (jer ni nema mogućnosti provjere, dokazivanja i sl.). To je još banalnije-smiješnije u slučaju telefonske sekretarice/automata kojoj je bilo dovoljno izdiktirati neke keyeve i ona nam da prave, ne samo za win nego i office (što ipak ne dijeli tako očigledno kao win).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

imam na USB-u 64-bit win 10 i inastralirao sam na laptop koji bi zapravo trebao imati 32-bit(manje od 4 gb RAM-a) pa me zanima jel moze tu bit kakvih problema da ne radi kako treba tj kako bi radio 32-bitni?

NBA - I love this game !!
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mac23 kaže...

imam na USB-u 64-bit win 10 i inastralirao sam na laptop koji bi zapravo trebao imati 32-bit(manje od 4 gb RAM-a) pa me zanima jel moze tu bit kakvih problema da ne radi kako treba tj kako bi radio 32-bitni?

 Ovisi o procesoru. 32-bitni procesor ne može pokrenuti operativni sustav dizajniran za 64-bitne CPU. Niti podržava 64-bitne aplikacije. 32-bitni procesori mogu pokretati samo 32-bitni OS i aplikacije dizajnirane za 32-bitne operativne sustave.

 

https://www.diffen.com/difference/32-bit_vs_64-bit

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mac23 kaže...

imam na USB-u 64-bit win 10 i inastralirao sam na laptop koji bi zapravo trebao imati 32-bit(manje od 4 gb RAM-a) pa me zanima jel moze tu bit kakvih problema da ne radi kako treba tj kako bi radio 32-bitni?

 Neće biti nikakvih problema, no ja bih ti preporučio da staviš 32-bitni os, jer će ti vjerovatno bolje raditi sa manjom kolicinom ram-a od 64-bitnog, osim ako ti neki software ne zahtijeva baš 64-bitni.

morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...
mac23 kaže...

imam na USB-u 64-bit win 10 i inastralirao sam na laptop koji bi zapravo trebao imati 32-bit(manje od 4 gb RAM-a) pa me zanima jel moze tu bit kakvih problema da ne radi kako treba tj kako bi radio 32-bitni?

 Neće biti nikakvih problema, no ja bih ti preporučio da staviš 32-bitni os, jer će ti vjerovatno bolje raditi sa manjom kolicinom ram-a od 64-bitnog, osim ako ti neki software ne zahtijeva baš 64-bitni.

- da.. 32bitni manje 'troši' resursa, tj wow64.. svaka instrukcija zauzima više, radi isto.

- ali, jedini kriterij je ono što se koristi-apps, tj ako su sve app-driveri i ostalo 32bit ili 64.. tad je to kriterij, sve više appsa je x64, sve manje 32.. + da bi instalirao/koristio npr uefi-gpt mora x64 itd.. to tad nije stvar izbora korisnika nego konkretni requirementsi i postavke onog što se koristi, jer ne koristi os-soft sam juzer nego računalo kroz pomoć osa-wim/lin..

- grubo pravilo, do 4gb 32, iznad ''mora'' 64, ali može i s manje samo tad osnovna razlika da može koristiti više nema smisla jer nema više, npr 2gb.. a tad je optimalno 32 jer manje raspoloživog resursa potroši sam sys-registar-instrukcija.. no sad je sve na x64 i može se desiti da app to traži + ostale sys stvari koje možda juzer ne zna, kao što je nekad sve bilo za x32 i tad je bilo 'nezgodno' korsititi x64 sad je već obrnuto. + ram se može lako dodati i tad je prednosti tj ne mora se ponovo install (nema nadogradnje 32-64.. isključivo clean).

- cpu koj ne podržava x64 instrukcije (SLAT+AERO i ostalo..) ne može ni proći install, tj tih cpu već desetljeće nema + poneki atom i sl. (ili postavka biosa, potrebno xp-w7-10 podesiti odgovarajuće funkcije kao nx-vt itd..)

-računalo s manje rama (sve ispod 2gb) je danas skoro neupotrebljivo, ne zbog OSa (win-lin-mac) nego appsa i requirementsa samih appsa kao browsera + integrirana vga uzme dio i to je danas premalo za nove igre-zahtjeve + obično tad nema ni adekvatnu akceleraciju-podršku i tad je preslabo za 'surfanje' npr yt-film.. tj identični requirementsi su za gaming ili internet-multimediju i sve danas koriti vga-gpu za rad, bez gpu cpu je slab. Za intel integrirane je to od npr serije hd4000.. starije-slabo, novije zadovoljava. Tek kad je ispod tih 'minimuma' se nešto kemija-bira, 32bita ili neki lakši os kao xubuntu i sl. za sve jače-novije se 99% može reći da je izbor x64bit ''bolji''. :) Prelazne godine su bile problem-bugoviti install, bios i sl. dok su linux distre imale npr boot probleme, sad praktički polovica ne nudi 32bit.. to je tako i kad se nešto čita po forumu važnan je i datum, danas ili prije par godina, za par godina..

+ a upravo zato jer ako se sad instalira, planira se koristiiti neko x-vrijeme u budućnosti i ta je bez drugih podataka-kriterija x64 logičniji tj za očekivati da će biti potrebniji nego 32bit + lako se doda ram ako računalo dozvoljava (chipset-mbo.. + opet isti kriterij, ispod te granice je staro za današnje potrebe npr interneta.. tj appsa koje se planira koristiti i samo ako je to poznato-ogrnaičeno na neke 'stare' apps može se računati da je x32 ok).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 0:31 (ihush).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jel valja šta ovaj May 2020 update.....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...

Jel valja šta ovaj May 2020 update.....

 Sta znaci valja? Instalirao se sam da ja nemam pojma o tome i ne primjecujem ikakvu razliku. Ako je to kriterijum valja....

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...

Jel valja šta ovaj May 2020 update.....

 -kad već bumpaš temu, važan je i ovaj dio..

- ...to testers.

-jasnije?

-Ako si tester-insider, tad te to zanima, tad ti to testiraš i nama ostalima javiš-upozoriš tj feedbakaš MSu kako se ponaša, ok-loše-bug i tad oni to fixaju ili releasaju.

-ako nisi tester-insider, što te briga? Normalan korisnim to ne treba, za sad, kad dobije update-upgrade dobit će odnosno, sad su mogući problemi-bugovi ili faza usklađivanja s driverima koji možda kasne i sad su takvi problemi upravo ono što normalan korisnik želi/treba preskočiti.

-ne možeš biti insider i normalan korisnik, ili-ili i tad ovaj post nema smisla jer ili ti nama kažeš ili to ne pitaš nego koristiš win i pišeš kad imaš neki problem ili kad želiš ostalima nešto pomoći, reći neki hint i sl.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-jasnije?

-Ako si tester-insider, tad te to zanima, tad ti to testiraš i nama ostalima javiš-upozoriš tj feedbakaš MSu kako se ponaša, ok-loše-bug i tad oni to fixaju ili releasaju.

-ako nisi tester-insider, što te briga? Normalan korisnim to ne treba, za sad, kad dobije update-upgrade dobit će odnosno, sad su mogući problemi-bugovi ili faza usklađivanja s driverima koji možda kasne i sad su takvi problemi upravo ono što normalan korisnik želi/treba preskočiti.

-ne možeš biti insider i normalan korisnik, ili-ili i tad ovaj post nema smisla jer ili ti nama kažeš ili to ne pitaš nego koristiš win i pišeš kad imaš neki problem ili kad želiš ostalima nešto pomoći, reći neki hint i sl.

 

 brate otego si previše, daj skrati to molim te, moj post nije ništa doli šala ako je nova nadogradnja "fora" "ok" i šta donosi nova.... a ne tu da mi ti pišeš konake

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...
ihush kaže...

-jasnije?

-Ako si tester-insider, tad te to zanima, tad ti to testiraš i nama ostalima javiš-upozoriš tj feedbakaš MSu kako se ponaša, ok-loše-bug i tad oni to fixaju ili releasaju.

-ako nisi tester-insider, što te briga? Normalan korisnim to ne treba, za sad, kad dobije update-upgrade dobit će odnosno, sad su mogući problemi-bugovi ili faza usklađivanja s driverima koji možda kasne i sad su takvi problemi upravo ono što normalan korisnik želi/treba preskočiti.

-ne možeš biti insider i normalan korisnik, ili-ili i tad ovaj post nema smisla jer ili ti nama kažeš ili to ne pitaš nego koristiš win i pišeš kad imaš neki problem ili kad želiš ostalima nešto pomoći, reći neki hint i sl.

 

 brate otego si previše, daj skrati to molim te, moj post nije ništa doli šala ako je nova nadogradnja "fora" "ok" i šta donosi nova.... a ne tu da mi ti pišeš konake

 -biraj, spam ili sudjelovanje u temi? čemu spamati?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...
ihush kaže...

-jasnije?

-Ako si tester-insider, tad te to zanima, tad ti to testiraš i nama ostalima javiš-upozoriš tj feedbakaš MSu kako se ponaša, ok-loše-bug i tad oni to fixaju ili releasaju.

-ako nisi tester-insider, što te briga? Normalan korisnim to ne treba, za sad, kad dobije update-upgrade dobit će odnosno, sad su mogući problemi-bugovi ili faza usklađivanja s driverima koji možda kasne i sad su takvi problemi upravo ono što normalan korisnik želi/treba preskočiti.

-ne možeš biti insider i normalan korisnik, ili-ili i tad ovaj post nema smisla jer ili ti nama kažeš ili to ne pitaš nego koristiš win i pišeš kad imaš neki problem ili kad želiš ostalima nešto pomoći, reći neki hint i sl.

 

 brate otego si previše, daj skrati to molim te, moj post nije ništa doli šala ako je nova nadogradnja "fora" "ok" i šta donosi nova.... a ne tu da mi ti pišeš konake

 Ako ovaj kratki, precizni i jezgroviti replay od kolege ihusha doživljavaš kao "...otego si...", onda kolegu ne poznaješ. :)


Bez zezancije, čovjek ti je odgovorio veoma korektno u ispravno. Zašto bi neki neinsider pitao ovdje nešto poput... valja li šta taj i taj insiderski build? Nećeš ga nikad imati na svom kompu, osim ako planiraš postati insider, a ako postaneš, mi i Microsoft ćemo tebe pitati o tvojim iskustvima.
Kad taj build postane službeni za neinsidere, već će, zahvaljujući nesebičnim insiderima biti utegnut i dotjeran, pa ćeš ga dobiti i ti, skupa s nama. Tada bi imalo smisla da pitaš valja li šta, prije nego odlučiš da odmah dopustiš nadogradnju na taj build ili da je odgodiš na neko vrijem dok ne čuješ iskustva ostalih. Do tad je tvoj post spam.

morrisoN
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

pitanje!!!!!

 

ovako imam windows 7 pro key u starom laptopu tj bio ali nekoristi se taj kljuc odavno....dali je moguce upgrade win 10 home na pro na drugom laptopu?

 

probao vec ali javlja grasku"error code 0xc004f050" 

ulalalalla
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 21:14 (MOgY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
MOgY kaže...

pitanje!!!!!

 

ovako imam windows 7 pro key u starom laptopu tj bio ali nekoristi se taj kljuc odavno....dali je moguce upgrade win 10 home na pro na drugom laptopu?

 

probao vec ali javlja grasku"error code 0xc004f050" 

 

Vjerojatno ne. Jesi siguran uopce da ti treba pro? Ako se ne planiras spajati u domenu ili RDP-om na taj laptop - onda ti je apsolutno svejedno jel Pro ili Home

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
MOgY kaže...

pitanje!!!!!

 

ovako imam windows 7 pro key u starom laptopu tj bio ali nekoristi se taj kljuc odavno....dali je moguce upgrade win 10 home na pro na drugom laptopu?

 

probao vec ali javlja grasku"error code 0xc004f050" 

 -key koji vidiš nije ono 'pravo'.. tj ovisi o licenci oem-retail i povezanom ID-računala u bazi, key koji vidiš na naljepnici ili koji pročitaš alatima za čitanje (koji svaki daje drugačiji key.. 90% pogrešno) uopće ne mora biti ona kojim je računalo aktivirano, tj oem koristi svoj vlk u predinstaliranom softu ili u reinstall-recovery particiji koju je takvo računalo obično imalo..

-nije isto upgrade i čupanje keya za aktivaciju na drugom računalu, tj iskoristi dok možeš (izgleda da je to trajno ali osim godine kad je to ms promovirao u svakom trenu ms može ugasiti server-aktivator za te nadogradnje koje daje free i šteta je ne aktivirati win10 ako je računalo upotrebljivo, tj svi osevi imaju identiče requirementse i ako radi w7-8-... tad može jednako i bolje raditi 10 kao i linux-mac a stvar je u supportu tj browsanje i ostalo što te tjera na novo dok je w7-8 mrtav kao i xp.

-home na pro.. ne, key od home može aktivirati samo home. Obrnuto može.

 

-sva ta priča oko tog da iskoristiš key.. je recimo nepotrebna, jer w10 radi najnormalnije i bez aktivacije-keya, osim podsjetnika i customizacije destkopa-trake.. radi, online key 2-3$ ... ne treba a tad je sasvim nepotrebno 'rizik' da inače ispravan key pokušaš umnažati na drugo računalo ili home-pro licencu, tj key dok radi je ok, ali može u svakom trenu biti blacklistan-blokiran tj to ovisi o keyu s kojim je trenutno aktiviran, pojedini oem, vlk-oem ili retail ili neki deseti. VLK neće biti revokan jer bi tad u istom trenu tisuće drugih računala izgubilo licencu (a to je kao problem stvorio sam ms, tj njemu to nije neki gubitak-trošak, tj dijeli licence đabe.. tj ne trebaš key).

+ kao sitnica, home-pro.. stvarno/realno nema posebnog razloga patiti za pro, tj par fičera više, sve ostalo je identično tj to je i dalje isti-identičan os-win + reklame/igre i sl što dolazi ovisno o tipu licence (za razliku od enterprise i sl) i jedino što može biti juzeru važno je win2go, cp-applet za usera kojeg iz nepoznato-glupog razloga home nema (tj win nije u početku imao mrežu i sve s tim povezano dok je poslovno-komercijalno zbog cijene to ms nastavio kao razdvojeno.. tj razlika u cijeni licence nekad je bila x2.. a samo par nebitnih fičera razlike osim što je upravo mrežni dio bio nužan za neke poslvne mrežne stvari kao activdomain-server-login.

-tj samo mrežni dio gdje home nema opciju AD, sve ostalo je isto-nevažno i osim kad imaš takav razlog ne treba za to žaliti.. a oni koji imaju takav razlog enivej moraju imati i licencu-račun tj firma :)

 

kao btw, razni soft-alati za čitanje keya.. radi svaki, ali to ne znači da je key pravilno ''dekodiran'' tj ovisi o seedu-keya i rezultat je tad različit po izvorima-licencama kao i tipu aktivacije npr retail-oem tj pročitan key takvim softom 90% nije točan key a ms to kao tajni sastojak naravno ne daje juzerima (nije provjerljivo) tj samo na kraju dobiješ 'rezultat' odbijen key kad ga pokušaš iskoristiti za aktivaciju. Umjesto pokušaja čitanja keya, treba koristiti ghateorstate.exe i kopirati licence-file.. ili ako se koristi čitač keya provjeriti slaže li se dekriptiran key s prikazom sl-dlv gdje se vidi samo posljednjih 5 znakova.. tj ako je identično tad je 99% dobro pročitan key tj pravi seed, ako je različito tad je taj key beskoristan i ne može aktivirati ništa (ni w7 ni 10..) a to juzer otkrije tek kad ubije stari win i instalira clean-novo.. :)

 

-pošto bez keya radi najnormalnije, nema posebnog razloga ne krosititi bez keya + može i pro :) za nula kuna razlike, vjerojatno najpovoljnije.

-firma mora imati licence, račune.. sasvim drugi problem kojeg kućni korisnik nema.

 

edit:

- u cmd-u slm /dli .. provjera keya, važno za sve koji žele isčupati key.

- ghaterostate.exe je na installu, 32-64bit folder ovisno o tome što koristite. Key može aktivirati 32-64 oboje. Problem je što ovisno o izvoru-oem ne mora raditi sa svim verzijama, regionalno i sl. npr kod downloada win7 sa ms stranice preduvjet je unos keya, oem ne prihvaća .. tj probati, ako prođe-prihvati tad je to 'dobar' key.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 9:15 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
MOgY kaže...

pitanje!!!!!

 

ovako imam windows 7 pro key u starom laptopu tj bio ali nekoristi se taj kljuc odavno....dali je moguce upgrade win 10 home na pro na drugom laptopu?

 

probao vec ali javlja grasku"error code 0xc004f050" 

 

Vjerojatno ne. Jesi siguran uopce da ti treba pro? Ako se ne planiras spajati u domenu ili RDP-om na taj laptop - onda ti je apsolutno svejedno jel Pro ili Home

 Ma nije mi potreba pro vec kao imam taj key pa sam mislio kada se vec nekoristi da ja to iskoritim za besplatnu nadogradnju...

ulalalalla
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

gle, možeš ga očitati s Produkeyem i probati upisati u instalaciji Win 10 Pro... možda prođe...

 

iskreno, ja sam toliko toga već prošao i ne mogu dati 100% točnu izjavu što će se dogoditi...

 

možda će ti instalacija (sad je sve na istom mediju, kad radiš Win Media Creation toolom bilo ISO ili USB za instalaciju) prepoznati - da to je Pro key, pa instalirati Win 10 Pro, a onda čim odeš na Internet probati aktivirati...

 

možda prođe, možda ne, pa opet kao slijedeći korak možeš ići na tel. aktiviranje (0800 300 300 - automat - samo MORAŠ reći da je za privatne osobe i da se ključ koristi na 1 računalu), upišeš instalacijski broj - možda ga prihvati i generira aktivacijski broj koji uneseš i aktiviraš---

 

a možeš i googlati za aktivatore, koji ti izgenerira Genuine.XML datoteku i na taj način aktivira s onim generičkim Win Pro brojem instalaciju na tvom hardveru...

 

a možeš i raditi bez aktivacije....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 10:41 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

ovo mi izbaciva PID checker

 

 

Product Key: .....................................
Key Status: Valid
Product ID: XXXXX-........................................
Extended PID: XXXXX-...................................................
Activation ID: ..............................................................
Edition Type: Professional
Description: Windows 7 Professional OEM:COA
Edition ID: X15-37341
License Type: OEM:COA
License Channel: OEM
Crypto ID: 0186
Benchmark: 3,7 seconds

 

ove tockice sam ja stavio da mi neko neukrade od ovih hakera hahahhhahahaha

ulalalalla
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 12:54 (MOgY).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Je li zna netko zasto mi se auto dimma ekran, a nemam opciju auto adjust brightness u power planu? Primjerice, svaki put kad stisnem novi tab u firefoxu, radi tamne pozadine, brightness mi se dosta smanji i nista se ne vidi. Koliko sam primjetio, to mi se dogada i na ostalim programima koji imaju dark mode. To podesavanje svjetline je cak i gradijentno pa se primjeti prijelaz i bas zivcira...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Coder256 kaže...

Je li zna netko zasto mi se auto dimma ekran, a nemam opciju auto adjust brightness u power planu? Primjerice, svaki put kad stisnem novi tab u firefoxu, radi tamne pozadine, brightness mi se dosta smanji i nista se ne vidi. Koliko sam primjetio, to mi se dogada i na ostalim programima koji imaju dark mode. To podesavanje svjetline je cak i gradijentno pa se primjeti prijelaz i bas zivcira...

Neko podesavanje u samom monitoru?

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Laptop je lenovo y530 tako da mislim da nema takvu opciju, bar je ja nisam nasao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

A jeste gledali u BIOSu, meni se čini (pred 2 g. imao Y530) da ima brightness postavku ondje...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Coder256 kaže...

Je li zna netko zasto mi se auto dimma ekran, a nemam opciju auto adjust brightness u power planu? Primjerice, svaki put kad stisnem novi tab u firefoxu, radi tamne pozadine, brightness mi se dosta smanji i nista se ne vidi. Koliko sam primjetio, to mi se dogada i na ostalim programima koji imaju dark mode. To podesavanje svjetline je cak i gradijentno pa se primjeti prijelaz i bas zivcira...

 Nešto sam iskopao na netu

https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Y530-screen-auto-dim-auto-brightness-how-to-disable/td-p/4384858

 

Probaj kako pišu tamo, preko Intel control panela onemogućiti Display Power Saving Technology

 

 

 

Možeš probat i u win10 postavkama: Settings>System>Display>isključiti Change brightness automatically when lighting changes

https://pcsupport.lenovo.com/hr/en/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y520-15ikbm/80yy/solutions/ht503796

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 15:40 (Avensac).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice