Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.704.544
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Definitivno je F8 ali bezicna tipkovnica nedaje znakove zivota, morat cu nabavit sutra tipkovnicu s kabelom pa ako bude radila na konju sam :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Isprckao sam po biosu sve zivo, mislim da je kljucno bilo sto je neka opcija u biosu za wireless keyboard bila disabled, to sam promijenio i usao u quick boot s F8 i krenulo je..hvala i pozdrav bug forumasima!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

ne postoji nešto u biosu za wireless .. .nego usb-dos/legacy support.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Auu, sta se dogodi..sta sad treba? Rezolucija u k.. nista nisam pronasao da je korigiram..mislim da je nesto poslo krivo :(
Ako ko sta zna pls help!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Windows 10 - problemi

Desni klik na desktop > Display settings > Advanced display settings > Resolution.

 

Ako nekim čudom nemaš to, onda instaliraj drivere za grafičku karticu.

14 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Gigaman kaže...
Auu, sta se dogodi..sta sad treba? Rezolucija u k.. nista nisam pronasao da je korigiram..mislim da je nesto poslo krivo :(
Ako ko sta zna pls help!

Pa treba sad staviti sve drivere i podesiti, a rezoluciju će riješiti instalacija display drivera.

10 godina
offline
Windows 10 - problemi

HELP NARODE!!

 

U zadnje vijeme, recimo 2 tjedna, mi se komp iz vedra neba samo disconnecta s interneta. Ne mogu ga nikako spojiti već mora restart pa je onda opet OK neko vrijeme. Također na ikonici NETWORK u donjem desnom čošku mi konstantno čući tile AIRPLANE MODE. Ne znam dal to ime veze s tim random diskonekcijama. Uglavnom ne mogu maknuti taj AIRPLANE MODE. Nema nigdje za isključiti! Ni u STTINGS - NETWORK & INTERNET, a po tile mogu klikat koliko me volja, ništa se ne događa! Izluđuje me to! Zašto se to iz vedra neba pojavilo? 

 

Što da radim? Kak da se riješim toga??? I kako da mi se komp više ne disconnecta???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Azmo kaže...

HELP NARODE!!

 

U zadnje vijeme, recimo 2 tjedna, mi se komp iz vedra neba samo disconnecta s interneta. Ne mogu ga nikako spojiti već mora restart pa je onda opet OK neko vrijeme. Također na ikonici NETWORK u donjem desnom čošku mi konstantno čući tile AIRPLANE MODE. Ne znam dal to ime veze s tim random diskonekcijama. Uglavnom ne mogu maknuti taj AIRPLANE MODE. Nema nigdje za isključiti! Ni u STTINGS - NETWORK & INTERNET, a po tile mogu klikat koliko me volja, ništa se ne događa! Izluđuje me to! Zašto se to iz vedra neba pojavilo? 

 

 

 Upravo mi se isto dogodilo, već treći ili četvrti put. I taj airplane mod mi se jednom pojavio pa sam kao telac tražio gdje sam ga uključio. Valjda će popraviti sa sljedećim updateom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2016 12:33 (Pendula).
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Na jednom racunalu na poslu mi gumb Start u win 10 ne radi kad kliknem na njega lijevim klikom misa, a desni radi.

Nije do misa jer dalje svuda uredno radi.

Mogu li nekako "resetirati" gumb Start?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Miki77 kaže...

Na jednom racunalu na poslu mi gumb Start u win 10 ne radi kad kliknem na njega lijevim klikom misa, a desni radi.

Nije do misa jer dalje svuda uredno radi.

Mogu li nekako "resetirati" gumb Start?

 

Isti problem imao forumas na prosloj stranici.

Pogledaj njegovo rjesenje, mozda pomogne.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-problemi/228866.aspx?page=70&jumpto=5224710&sort=asc&view=flat

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

 

Isti problem imao forumas na prosloj stranici.

Pogledaj njegovo rjesenje, mozda pomogne.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-problemi/228866.aspx?page=70&jumpto=5224710&sort=asc&view=flat

Nisam gledao, hvala ti, probat cu.

TrustNo1
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

mbaksa & softwaremaniac

crka san od smijeha kad sam pročitao da samo trebam instalirat driver za grafu..

bilo je to davno kad sam zadnji put reinstalirao windowse, sve sam pozaboravljao..

sve radi thx!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ParaNO1d kaže...
BlackMoon kaže...

Meni ovako stoji u postavkama...

 Meni je ovako i kad je komp ugašen ne svijetli

 

 Riješio ovaj problem ubadanjem miša na PCI USB karticu. Ovaj softver Razer Synopse ne radi kako treba na windows 10, jednostavno ne surađuje sa sistemom...

Sinoć sam lega jutros...
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-razumiješ li kontradikciju u tvrdnji? jer i dalje si na istom win10... :)

-poweropcije kontrolera, možda u win, možda u BIOSu, kao greenpower/eco ili za punjenje preko usba dok je računalo ugašeno. OS nije čudotvorac, sve je stvar drivera-opcija i radi jednako tj onako kako se podesi. btw, zato su i USB portovi u raznim bojama, npr crveno-plavo-žuto-zeleno .. dok je normalan bijeli.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Trebam pomoć, kako uči u windowse 10. Imam samo lock screen i nikakve operacije sa instalacionim DVD ne pomažu, kao pisanje komandi u  cmd tipa bootrec ili oporavak startapa ili recoveri konzola itd. nedaju nikakav rezultat. Windows 10 pro verzija 1607 Bio bih veoma zahvalan na pomoći

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Jesi probao stisnut i drzat SHIFT pa restart pc-a?
Trebao bi dobiti Advanced opcije.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Što bi ovo značilo i kako riješiti?

L.P
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

novija verzija siromaškog virusa.. (prva ver uključuje juzersko brisanje po sys folderima.. sad to radi skripta). Sve ostalo ti kaže sama poruka.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

 Riješio ovaj problem ubadanjem miša na PCI USB karticu. Ovaj softver Razer Synopse ne radi kako treba na windows 10, jednostavno ne surađuje sa sistemom...

@ihush je malo agresivan dečko (preko tipkovnice).

Win 10 ima velikih problema s puno drivera za uređaje i to je jedina istina.

Da, "često" je kriv je OS a ne driveri.

 

Driveri su krivi utoliko što proizvođač nekog hardvera ne zaposli jedno 100t  inf stručnjaka da napišu mutavi program za driver koji bi mušičavi Win 10 prihvatio bez problema.

 

Ubodi tog Razera na Win 7 ultimate 64 u bilo koji USB port i sve će ti raditi.

Port može biti i plavi i crni i crveni i  blijedožuti i rogati i nosati.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
xXTheLuka1998xX kaže...

Što bi ovo značilo i kako riješiti?

 

Sta kazu novine o tome - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Eto i to sam pokušao ali nisam dobio tu opciju. Tu opciju imam kada ubacim instalacioni disk, kako sam već pobrojao neke opcije da kažem i to da ne mogu uči u safe mod niti se vratiti u predhodnu verziju windows 10 znači ne pomaže apsolutno nijedna opcija popravka windowsa osim reinstalacije. Hvala na pomoči

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Promjenio sam danas napajanje i docekalo me je "we cant sign into your account".

Jeli to znaci da mi windows vise nije aktiviran?

Sta bih ja trebao sada?

 Navodno se je vindows resetirao na defould i odbijao je suradnju neko vrijeme ali mislim da bi trebalo bit ok

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 13:07 (Anti-fa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Tony Marconi kaže...
BlackMoon kaže...

 Riješio ovaj problem ubadanjem miša na PCI USB karticu. Ovaj softver Razer Synopse ne radi kako treba na windows 10, jednostavno ne surađuje sa sistemom...

@ihush je malo agresivan dečko (preko tipkovnice).

Win 10 ima velikih problema s puno drivera za uređaje i to je jedina istina.

Da, "često" je kriv je OS a ne driveri.

 

Driveri su krivi utoliko što proizvođač nekog hardvera ne zaposli jedno 100t  inf stručnjaka da napišu mutavi program za driver koji bi mušičavi Win 10 prihvatio bez problema.

 

Ubodi tog Razera na Win 7 ultimate 64 u bilo koji USB port i sve će ti raditi.

Port može biti i plavi i crni i crveni i  blijedožuti i rogati i nosati.

 :) vidi, pasivni dečko..

korisnik je i dalje na w10, ubo je pci usb kontroler (dodao usb port) i radi. Što je različito? Osim što ne postoje rogati i nosati.. -ispravi, daj info..

btw, sve radi isključivo kroz driver, driver proizvodi proizvođač uređaja, driver mora biti sukladan OSu, krivica je tad.. proizvođača, ne OSa. Naravno proizvođačima se nešto ne da, ne isplati. Driver osim sukladnosti, treba proči i certifikaciju (time zapravo MS kaže da je OK, testiran), uz predpostavku da nije bugovit. Krivica OSa ili promjena OSa na w7.. koja tema ili smisao?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav,

 

Nedavno smo curi kupili PC (970Pro3 R2,0, FX6300, 2x4gb HyperX 1866, GT730 2GB, Toshiba 1TB hdd...)

Uglavnom, gore je vec neko vrijeme Windows 10, znaci nov PC, fresh install.

Nedavno se pocelo desavati da se PC nece ugasiti, odnosno Start->Power->Shutdown - pc se "krene" gasit na moment, ali se isti tren vrati na desktop. Ponovimo opet isto Start->Power->Shutdown i nece nikako. Navedeno se desavalo ponekad, neovisno.

Jucer se desilo isto, te je PC bio ugasen drzanjem tipke na kucistu. Danas smo probali upalit PC, te windows sam krece u recovery posto je bio ugasen "na silu", ALI kad krene ucitavat recovery, tada dolazi BSOD i pise ( Fault in nonpaged area, failed:ntfs.sys)

i znaci nikako nemogu doci do safe moda ili neceg, jer uopce nemogu uci u windows. PC je bio i iskopcavan iz sruje, bios vracan na tvornice postavke, ali nece i nece.

Nzenam sto napraviti, pretpostavljam da se nesto corruptalo u windowsu i zato nece bootat. A kako da ga upalim kad nemoze doci ni do safe moda? ima li neka alternativa?

Sto mislite do cega je? Molim za pomoc posto je hitno.. ima bitnih stvari na PC pa reinstall nije opcija.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Brega55 kaže...

Pozdrav,

 

Nedavno smo curi kupili PC (970Pro3 R2,0, FX6300, 2x4gb HyperX 1866, GT730 2GB, Toshiba 1TB hdd...)

Uglavnom, gore je vec neko vrijeme Windows 10, znaci nov PC, fresh install.

Nedavno se pocelo desavati da se PC nece ugasiti, odnosno Start->Power->Shutdown - pc se "krene" gasit na moment, ali se isti tren vrati na desktop. Ponovimo opet isto Start->Power->Shutdown i nece nikako. Navedeno se desavalo ponekad, neovisno.

Jucer se desilo isto, te je PC bio ugasen drzanjem tipke na kucistu. Danas smo probali upalit PC, te windows sam krece u recovery posto je bio ugasen "na silu", ALI kad krene ucitavat recovery, tada dolazi BSOD i pise ( Fault in nonpaged area, failed:ntfs.sys)

i znaci nikako nemogu doci do safe moda ili neceg, jer uopce nemogu uci u windows. PC je bio i iskopcavan iz sruje, bios vracan na tvornice postavke, ali nece i nece.

Nzenam sto napraviti, pretpostavljam da se nesto corruptalo u windowsu i zato nece bootat. A kako da ga upalim kad nemoze doci ni do safe moda? ima li neka alternativa?

Sto mislite do cega je? Molim za pomoc posto je hitno.. ima bitnih stvari na PC pa reinstall nije opcija.

 

Hvala

Kažeš da BSOD-a. Daj mi dump fileove iz C:/Windows/Minidump da ih analiziram. Napravi scan SFC-om i HD Tuneom. (Slikaj Health tab i odradi Error Scan, ne Quick).

Sad vidim da ne boota, a ništa, bootaj Hirens ili nešto i testiraj HDD za početak.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 14:59 (softwaremaniac).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Brega55 kaže...

Pozdrav,

 

Nedavno smo curi kupili PC (970Pro3 R2,0, FX6300, 2x4gb HyperX 1866, GT730 2GB, Toshiba 1TB hdd...)

Uglavnom, gore je vec neko vrijeme Windows 10, znaci nov PC, fresh install.

Nedavno se pocelo desavati da se PC nece ugasiti, odnosno Start->Power->Shutdown - pc se "krene" gasit na moment, ali se isti tren vrati na desktop. Ponovimo opet isto Start->Power->Shutdown i nece nikako. Navedeno se desavalo ponekad, neovisno.

Jucer se desilo isto, te je PC bio ugasen drzanjem tipke na kucistu. Danas smo probali upalit PC, te windows sam krece u recovery posto je bio ugasen "na silu", ALI kad krene ucitavat recovery, tada dolazi BSOD i pise ( Fault in nonpaged area, failed:ntfs.sys)

i znaci nikako nemogu doci do safe moda ili neceg, jer uopce nemogu uci u windows. PC je bio i iskopcavan iz sruje, bios vracan na tvornice postavke, ali nece i nece.

Nzenam sto napraviti, pretpostavljam da se nesto corruptalo u windowsu i zato nece bootat. A kako da ga upalim kad nemoze doci ni do safe moda? ima li neka alternativa?

Sto mislite do cega je? Molim za pomoc posto je hitno.. ima bitnih stvari na PC pa reinstall nije opcija.

 

Hvala

 mozes srediti kako je kolega gore rekao , a mozes i na svom racunalu skinuti neku distribuciju linuxa , sprzit na cd ili stavit na usb i na curinom racunalu pokrenuti linux sa cd-a ili usb-a bez instalacije , i onda sve te bitne podatke skini na prijenosni hard ili na usb ili negdje nešto , i onda ces bez brige moći dignuti novi sistem ....   mene je ovaj način izvukao nekoliko puta kako na mom računalu tako i na ostalim obiteljskim i prijateljskim .... 

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
7 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

 :) vidi, pasivni dečko..

korisnik je i dalje na w10, ubo je pci usb kontroler (dodao usb port) i radi. Što je različito? Osim što ne postoje rogati i nosati.. -ispravi, daj info..

btw, sve radi isključivo kroz driver, driver proizvodi proizvođač uređaja, driver mora biti sukladan OSu, krivica je tad.. proizvođača, ne OSa. Naravno proizvođačima se nešto ne da, ne isplati. Driver osim sukladnosti, treba proči i certifikaciju (time zapravo MS kaže da je OK, testiran), uz predpostavku da nije bugovit. Krivica OSa ili promjena OSa na w7.. koja tema ili smisao?

Tebi treba crtati.

Pored šest/osam USB 2.0 ili 3.0 utora s matične  on mora kupovati pci kontroler ?!

 

Kakav je to "najnoviji", prema nekoj logici i najbolji Microsoftow OS kad ljudi moraju svakih mjesec dana pisati nove drivere jer debili koji su izbacili Win deseticu svaka tri mjeseca nešto krpaju i milijuni ljudi imaju problema s kompatibilnosti njihovih uređaja.

 

Em ti OS kad zbog glupog miša moraš kupiti dodatni USB kontroler ?!

Ovo me sve podsjeća na svojedobno "poznati" Windows Millennium. (poznat kao smeće OS)

Tad sam još igrao igre pa na njemu nikad nisam mogao konfigurirati obični gamepad jer ga "pametni" OS nije prepoznao.

 

I za to su krivi proizvođači drivera ?

Prodao sam taj Millennium i vratio se na Win '98 a tamo, gle čuda prepoznao je gamepad i bez drivera, zamisli čuda.

 

Jesi li sad shvatio ili moram opet ?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Tony Marconi kaže...
Prodao sam taj Millennium i vratio se na Win '98 a tamo, gle čuda prepoznao je gamepad i bez drivera, zamisli čuda.

A kako je radio bez drivera, po duhu svetom?

 

Ako malo razmisliš, shvatit ćeš da je i u tom slučaju bio problem u driverima koji su na Win98 radili ok ali na ME nisu jer je to ipak drugačiji OS. Tko je kriv? Pa proizvođač, on piše drivere a ne MS.

 

P.S. Održavam jedan komad softvera koji je nastao u doba Viste. Radi na Win7/8/10/Server 2008/2012 bez prigovora jer je napisan kako treba. Ništa nije trebalo čačkati (specifično za OS) nit dolazi do pada performansi. Radi. Zašto radi? Pa jer je napisan kako treba, što se ne može reć za većinu drivera čiji autori su plaćeni po megabajtu koda...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 20:50 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

- ajd još jednom, ali piši po-la-ko.. možda skontam u nekom pokušaju :))  .. uz NHF, možda i ti skontaš.

odnosno, ne sviđa ti se w10, to nije tema-pitanje/odgovor. S druge strane, (pišem polako.. ), sad mu radi, bez problema, na istom OSu i PCju.. a što je razlika? Kad eliminiraš nepoznanice, ono što preostane je.. ili treba još polakše? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

- ajd još jednom, ali piši po-la-ko.. možda skontam u nekom pokušaju :))  .. uz NHF, možda i ti skontaš.

odnosno, ne sviđa ti se w10, to nije tema-pitanje/odgovor. S druge strane, (pišem polako.. ), sad mu radi, bez problema, na istom OSu i PCju.. a što je razlika? Kad eliminiraš nepoznanice, ono što preostane je.. ili treba još polakše? :)

 Đaba je tebi sporo pisat kad mi brzo čitamo :-)

neda mi se
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice