Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.704.543
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Bok

Došao mi je jedan lenovo ideapad 100 laptop sa Windows 10 original, i ima opciju OneKey recovery, naime netko je formatirao cijeli disk i obrisao recovery particiju.  Zanima me postoji li način da ja ponovno stvorim Recovery particiju i ponovono omogućim OneKey recovery. Ispričavam se ako sam malo promašio temu, ne znam gdje napisati 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 20:04 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Problem oko instalacije , bootam preko usb.a, i nezeli mi odabrati ssd samo obican disk ??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-piše ti GPT... podesi (bios opcije, uefi-legacy, ovisno što želiš), napravi pravi medij (mctool kreira oba boota, gpt-mbr), bootaj i odaberi iz quickbootmenija željeni mod (moraš vidjeti bootabilan medij na dva načina, gpt-mbr.. ovisno koji odabereš tj kak oje podešen bios, sve ostalo o tome ovisi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Molim savjet oko problema koji mi se pojavio na poslu.

Na racunalu smo napravili dva korisnicka imena i svaki puta kad smo iskljucivali racunalo sve je normalno radilo do zadnjih updaetova.

Sada svaki puta kad zelimo iskljuciti racunalo javi se poruka da je drugi korisnik prijavljen i pita nas zelimo li to napraviti.

Znaci, ako korisnik 1 samo iskljuci racunalo, pa ga ukljuci i logiramo se kao korisnik 2 i zelimo iskljuciti racunalo, dobijemo poruku da je korisnik 1 i dalje prijavljen.

Kako to rijesiti?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Miki77 kaže...

Molim savjet oko problema koji mi se pojavio na poslu.

Na racunalu smo napravili dva korisnicka imena i svaki puta kad smo iskljucivali racunalo sve je normalno radilo do zadnjih updaetova.

Sada svaki puta kad zelimo iskljuciti racunalo javi se poruka da je drugi korisnik prijavljen i pita nas zelimo li to napraviti.

Znaci, ako korisnik 1 samo iskljuci racunalo, pa ga ukljuci i logiramo se kao korisnik 2 i zelimo iskljuciti racunalo, dobijemo poruku da je korisnik 1 i dalje prijavljen.

Kako to rijesiti?

 Neka se kolega odjavi prije odlaska s posla (log off), pa se ta poruka neće javljati. Safety feature, ako je drugi korisnik prijavljen, možda ima neki dokument / aplikaciju otvorenu, s nespremljenim podacima, itd itb. Windowsi ne mogu znati je li sigurno ugasiti računalo ako se korisnik nije odjavio, javiti će navedenu poruku čak i ako nema ni jedne aplikacije otvorene na koleginom računu, jer je to tako definirano.  

 

Što se tiče dijela da se prije nije javljalo... kolega se odjavljivao, nije ostajao prijavljen. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 18:36 (WackyZG).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
WackyZG kaže...

 Neka se kolega odjavi prije odlaska s posla (log off), pa se ta poruka neće javljati. Safety feature, ako je drugi korisnik prijavljen, možda ima neki dokument / aplikaciju otvorenu, s nespremljenim podacima, itd itb. Windowsi ne mogu znati je li sigurno ugasiti računalo ako se korisnik nije odjavio, javiti će navedenu poruku čak i ako nema ni jedne aplikacije otvorene na koleginom računu, jer je to tako definirano.  

 

Što se tiče dijela da se prije nije javljalo... kolega se odjavljivao, nije ostajao prijavljen. 

 Da, pretpostavio sam da je tako, mislio sam da ima neko rjesenje da ga se odmah odjavi prilikom iskljucivanja...nekako mi to logicno.

TrustNo1
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Upgrade-ao sam komp i sad mi izbacuje da mi nije aktiviran win. , prije sam imao 8.1 i upgradeao sam ga besplatno , sve je funkcioniralo kako treba dok eto sad nisam kupio novu matičnu i proc pa me zanima jel se to može kako srediti  

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
loky4i4 kaže...

Upgrade-ao sam komp i sad mi izbacuje da mi nije aktiviran win. , prije sam imao 8.1 i upgradeao sam ga besplatno , sve je funkcioniralo kako treba dok eto sad nisam kupio novu matičnu i proc pa me zanima jel se to može kako srediti  

 Pročitaj na prošloj stranici moj zadnji post

FC Bayern Munchen
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
sseennoonn kaže...
sseennoonn kaže...

jel ima itko problema od kad mi se apdejtali windowsi sad stalno neka pm.. pod zadnje mi se desava da random dobijem black screen na 2 sekunde. Nikakav zvuk nista nego samo zacrni ekran i vrati se nazad. Ne pokazuje nikakav error ni nista. I ujedno mi je slika na tvu tamnija nego prije. Prije tog je sve bilo dobro. Dafuq mikrosoft. I dal vi imate HDR opciju ? Ja ju nemam samo neki night mode 

 okrio sam dio problema,a to je kada ukopcam tv na DVI port zajedno jel uz monitor koji je spojen HDMIem.  Onda dobivam random black screen na par sekundi. Eh sad zašto to je drugi par rukava...

 nitko ne zna uzrok i kako ga riješiti ? Bio bih zahvalan ako je nekako moguce. Danas sam dao 200tinjak kuna za HDMI 2.0  i opet isti drek. Random blank screen na nekoliko sekundi slicno kao da refresha sliku na drugi monitor(TV) , Isto mi je spojeno godinama i nikad nis do eto 17xx apdejta. Bilo kakav savjet dobrodosao

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav,  problemi sa prikazom na laptopu sa amd R5 M330 grafičkom.

Uz standardni problem sa driverima(ne radi AMD settings-računalo pokaziva da su driveri iz 2015.g) imam problem sa zatamnjivanjem prikaza.

ISKLJUČENO: Night light, Enable adaptive brightness, Intel Display Driver Power Saving.

UKLJUČENO: Power plan:Max performance.

 

Kad je na ekranu bjelina, ništa se ne događa, kad je tamno ono kad uac iskoči tada se prikaz postepeno zatamnjuje, trebalo bi obratno:)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozz ljudi, znam da ovo nije pravo mjesto ali na forumu nema aktivne teme za win 7. Moj tata ima problem sa svojim pc, znaci, svaki put kad upali pc, u startu mu se iznova instaliraju driveri za mis, tipkovnicu, zvuk itd. Zasto se to događa? I kako to rijesiti? Radi se o win 7. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

jel ima tko problem sa dropanjem fps-a posle ovog zadnjeg velikog upatea

ovo mi je zadnja verzija Feature update to Windows 10, version 1709

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Elijah01 kaže...

Pozz ljudi, znam da ovo nije pravo mjesto ali na forumu nema aktivne teme za win 7. Moj tata ima problem sa svojim pc, znaci, svaki put kad upali pc, u startu mu se iznova instaliraju driveri za mis, tipkovnicu, zvuk itd. Zasto se to događa? I kako to rijesiti? Radi se o win 7. 

Koji PC...mbo?

..ako mu i sat nije točan promjeni cmos bateriju 3v na mbo i podesi postavke biosa.

11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
SeaCucumber kaže...

jel ima tko problem sa dropanjem fps-a posle ovog zadnjeg velikog upatea

ovo mi je zadnja verzija Feature update to Windows 10, version 1709

Ja sam bacio par testova prije i nakon updejta, nisam primjetio nikakav pad performansi

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
ibme74 kaže...

Ja sam bacio par testova prije i nakon updejta, nisam primjetio nikakav pad performansi

 

 

Meni taj zadnji update nikako ne dolazi.

Palio sam i na automatic i manualno probavaoi 0 bodova, svaki put sam up to date.

Zanimljivo. 

 

11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Provjeri jel imas instaliran KB4056892 pocetkom ove godine

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
ibme74 kaže...

Provjeri jel imas instaliran KB4056892 pocetkom ove godine

 

Koliko vidim ne.

Ovaj je zadnji kod mene December 12, 2017—KB4054517 (OS Build 16299.125)

Znači ovaj KB4056892 me nekim čudom omašio i budem ga ručno odavde skinuo.

KLIK

Nadam se da sam pogodio link 

Sređen KB4056892 al sad opet ne pronalazi ovaj novi KB4073291. 

Budem ostavio dan dva možda se pojavi, a ako ne i njega ću ručno pa onda kemijat da skužim zašto mi serucka i ne povlači update.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 23:40 (honor8).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
honor8 kaže...

Sređen KB4056892 al sad opet ne pronalazi ovaj novi KB4073291. 

Budem ostavio dan dva možda se pojavi, a ako ne i njega ću ručno pa onda kemijat da skužim zašto mi serucka i ne povlači update.

 

 KB4073291 je izdan samo za 32 bitni sistem.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
SeaCucumber kaže...

jel ima tko problem sa dropanjem fps-a posle ovog zadnjeg velikog upatea

ovo mi je zadnja verzija Feature update to Windows 10, version 1709

 Ne samo taj problem već i bitno usporavanje cijelog kompa. Firefox se bitno usporio, neki programi prvo desetak sekundi drže "no respond" i onda prorade. I jope se vratio na verziju 1607 gdje sve radi kako spada. Ona izreka: treća sreća u ovom slučaju ne vrijedi. I sada ide disable windows update na 6 mjeseci, najmanje.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
crankshaft kaže...

 KB4073291 je izdan samo za 32 bitni sistem.

 

Nisam znao.

Tek sad viidm kad sam otvorio katalog updatea.

Tnx na info to je onda to. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Jura iz druge galaksije kaže...

 Ne samo taj problem već i bitno usporavanje cijelog kompa. Firefox se bitno usporio, neki programi prvo desetak sekundi drže "no respond" i onda prorade. I jope se vratio na verziju 1607 gdje sve radi kako spada. Ona izreka: treća sreća u ovom slučaju ne vrijedi. I sada ide disable windows update na 6 mjeseci, najmanje.

 

Zašto onda nije svima tako sve sporo ?

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

a gle ja imam sa strane lap sa i3 (3217u) i radeonkom hd 7670 pa taj laptop nekad ne sluzi ni za surfanje, pokrenem chrome odjednom uzima skoro svih 4gb rama pa se smiri i tako. otvorim mozzilu i cekam jedno 3-4 min jer i ona uzme skoro 2gb rama

otvorim search upisem services cekam i to, pa cak i dizanje kalkulatora, dakle vidljivo je stekanje bilo ono sekundu ili minutu

 

a vidim neke laptope za 15 tabova u chromeu, spojen na drugi monitor sve radi ko sat

 

 

kad vidim neke procese tlak mi skoci na 100. sad imam novi komp koji je kostao 6 i nesot sitno tisucica i svako malo palim task menager jer mi je ostala fobija

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
honor8 kaže...

 

Zašto onda nije svima tako sve sporo ?

 

 Što mene pitaš? Moraš se obratiti na neku drugu adresu za ispravan odgovor jer ga ja nemam ni volje ni želje tražiti. Samo konstatiram kako je kod mene završila nadogradnja na zadnju verziju.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
honor8 kaže...
Zašto onda nije svima tako sve sporo ?

 

 Vjerovatno samo onima koji su čačkali po registrima i servisima OS ...a plus toga mi po pisanju na forumu ispada da takvi imaju veči broj updata nego ostali.

....možda microsoft pokušava popraviti što su zabrljali ??

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
AF139 kaže...

 Vjerovatno samo onima koji su čačkali po registrima i servisima OS ...a plus toga mi po pisanju na forumu ispada da takvi imaju veči broj updata nego ostali.

....možda microsoft pokušava popraviti što su zabrljali ??

 

Ma ne mora značit, ali glupo je ako imaš problem odma svalit krivnju na OS, a na tebe jednog sa problemom možda u postotku dođe 1000 ljudi bez problema, zamisli da su svi kojima sve radi savršeno poput njega došli i napisali meni sve super radi heh.

 

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
honor8 kaže...
AF139 kaže...

 Vjerovatno samo onima koji su čačkali po registrima i servisima OS ...a plus toga mi po pisanju na forumu ispada da takvi imaju veči broj updata nego ostali.

....možda microsoft pokušava popraviti što su zabrljali ??

 

Ma ne mora značit, ali glupo je ako imaš problem odma svalit krivnju na OS, a na tebe jednog sa problemom možda u postotku dođe 1000 ljudi bez problema, zamisli da su svi kojima sve radi savršeno poput njega došli i napisali meni sve super radi heh.

 

 

 -to je 'problem' interneta-masovonosti i srži problema-pitanja, tj percepcija. Jer svi traže fix kad imaju problem, svi se žale, kad imaju problem (ne odnosi se samo na kompjutere).. dok oni drugi koji problem nemaju, šute. Tad je percepcija, da svi imaju probleme.. a realno je to mali postotak, koji je 99% i uzrok problema nekim čačkanjem ili čudnovatim softwareom kojeg koristi, pa do samih postavki ili kombinacije soft-hw-a..

svi imamo iste (jedine) windowse, nemam ja ''bolje'' niti ih mogu bolje instalirati.. mogu samo imati čiste-ispravne, bez smeća-malwarea i mogu samo znati podesiti postavke bios-os-app.. kad sve radi OK ili imam kvar.

Naravo, ljudi vole optužiti druge za problem.. ne sebe ili svoje (ne)znanje. Istovremeno, dobar dio problema stvara sama IT/PC industrija, sigurnosni-rupe ili fičeri... i standardi. Pa su krpanja rupa zbog same činjenice da su rupe otkrivene, ali nisu slučajne. To daje materijala za pljuckanje, najčešće MSa ili win-OSa.. a realno, to je najstabilniji dio PC svijeta. Sve ostalo je divlji zapad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Napravio sam malo sr**e.

 

Uzeo novi komp maticna asrock z270 pro 4, kingstone ssd itd. Na svom starom kompu sam stavio windowse na usb(bootable) uštekao novi SSD u komp dignuo windowse gore i mislio kad ih stavim u novi komp sve ce bit ok. NARAVNO NIJE! Ako sam shvatio pošto ima UEFI komp ne prepoznaje drivere na disku i javlja error(BSD). Probao sam formatirat taj novi disk, jump startat maticnu ali i dalje mi javlja te iste errore (vrti se njih nekoliko).

 

Trebam pomoc, kako sad to ispravit? Nemam windowse na DVDu nego imam samo key i mislio sam aktivirat kad sve instaliram. Može netko pomoc oko toga, kaj napravit, kak instalirat drivere kako stavit windowse gore.

 

Hvala 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...

Evo, prvi problem kod win 10 pro.

Vjerojatno od upgrade 1709.

Intel i5 2500K na turbo opciji ne ide na 3700 već ide do maks 3400 Mhz

Update biosa ne postoji za matičnu od kraja 2012.

Memorija 1600 clockana na 1866

 

zakaj ?

 bump

Da, JA ! Osobno i lično.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Evo, prvi problem kod win 10 pro.

Vjerojatno od upgrade 1709.

Intel i5 2500K na turbo opciji ne ide na 3700 već ide do maks 3400 Mhz

Update biosa ne postoji za matičnu od kraja 2012.

Memorija 1600 clockana na 1866

 

zakaj ?

 bump

 Da se nije nesto zbrckalo u processor power managementu ?!?!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
honor8 kaže...

 

... a na tebe jednog sa problemom možda u postotku dođe 1000 ljudi bez problema, zamisli da su svi kojima sve radi savršeno poput njega došli i napisali meni sve super radi heh.

 

 

Ajde? Pa gdje da se piše o problemima sa Win10 nego ovdje, na temi pod tim nazivom. Nitko ti ne brani da otvoriš novu temu "Win10 - savršenstvo" i tamo pametuješ.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice