Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.709.944
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Avast deinstaller nije rijesio problem.

Probao sam puno opcija popravaka koje sam nasao na netu i izgleda da je upalila druga opcija popravka preko cmd-a sa ovoga linka.

Komp je ponovo ubrzao,sve radi ok...ostaviti cu za sada tako kako je,necu ga resetirati,jer koliko vidim radi savrseno!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Avast i Bitdefender nisu trebali riješiti probleme; oni su trebali ukloniti sve ostatke koje standardna deinstalacija antivirusnog programa nije uklonila. 🙂

10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Predviđam nagli porast problema sa windowsima kad završi svjetsko prvenstvo u nogometu

Pomalo, šegavo i vajka!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Dakle, što se mene tiče Windows 10, najgori windowsi IKAD! Svaki novi upgrade stvori više problema nego što ih riješi. Potrošio pol dana danas pokušavajući riješiti mrežu, ne prepoznavanje i nemogućnost pristupa drugom kompu nakon hebenog 1803 upgradea. Na kraju je pomoglo ovo https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-files/homegroup-removed-how-to-get-network-sharing-work/01277332-2916-4a68-853a-116696b20743

Pa ak netko ima istih problema, ovo pomaže... vjerovatno do prvog upgreadea.

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nevjerujem da takvih sa problemima ima više od 1-2% jer evo svaki upgrade meni win10 sve bolja bez ijednog problema.

 

ps: To za HOMEGROUP je bilo najavljeno da će izbaciti i pojednostaviti umrežavanje  sa verziojom 1803.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
AF139 kaže...

Nevjerujem da takvih sa problemima ima više od 1-2% jer evo svaki upgrade meni win10 sve bolja bez ijednog problema.

 

ps: To za HOMEGROUP je bilo najavljeno da će izbaciti i pojednostaviti umrežavanje  sa verziojom 1803.

To što ti nisi imao nikakvih problema, super, ali to ne znači da drugi ljudi lažu kada kažu da imaju nekakve probleme. Engleski Which je napravio istraživanje po kojem ispada kako je 50% korisnika Windowsa 10 imalo nekakve probleme.

 

https://www.techradar.com/news/50-of-windows-10-users-have-experienced-problems-says-survey

10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

....zbilja puno...ali se pitam da li su možda za većinu krivi sami korisnici prpajući po setinzima/registrima itd.  ono što nebi smjeli ?

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Moguće, ali ovdje se govori i o tome kako korisnici imaju problema nakon svake veće nadogradnje. Prilikom nadogradnje, registry i neke postavke se resetiraju tako da i ne mora nužno biti korisnička pogreška u pitanju. Čitao sam malo i komentare po Redditu, samo na tu vijest, i dvoje ih je napisalo kako su imali probleme nakon čiste instalacije te da su je morali napraviti ponovno.

 

Mene taj postotak nimalo ne iznenađuje jer je Microsoft otpustio cijeli testni tim, te sada sva testiranja rade njihovi developeri (loš potez) i korisnici. Zato i postoji aplikacija Feedback Hub, da prijaviš probleme na koje naiđeš. Osim toga, upravo zbog problema, svaka veća nadogradnja poslovnim korisnicima dolazi kasnije (April 2018 Update je službeno tek prije par dana počeo dolaziti poslovnim korisnicima).

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 20:30 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Mene taj postotak nimalo ne iznenađuje jer je Microsoft otpustio cijeli testni tim, te sada sva testiranja rade njihovi developeri (loš potez) i korisnici. Zato i postoji aplikacija Feedback Hub, da prijaviš probleme na koje naiđeš. Osim toga, upravo zbog problema, svaka veća nadogradnja poslovnim korisnicima dolazi kasnije (April 2018 Update je službeno tek prije par dana počeo dolaziti poslovnim korisnicima).

 

...nemoj mi rec da si linkao tekst iz 2014?!

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
AF139 kaže...

To za HOMEGROUP je bilo najavljeno da će izbaciti i pojednostaviti umrežavanje  sa verziojom 1803.

Neznam kak su oni to meni olakšali umrežavanje. Hvala, ne trebaju oni olakšavati ništa, što više olakšavaju to više sjebu.

Ako si pogledao link ne radi se ovdje samo o tome da su izbacili homegroup nego jednostavno ne možeš preko network ID pristupiti kompovima, samo preko IP adrese. It's not a feature, it's a bug.

A ovo je sve rađeno na novim kompovima sa friško instaliranim windowsima sa samo apliciranim zadnjim upgradeom, dakle nije posljedica dugotrajnog prčkanja po windowsima, upravo suprotno, potrebno je prčkati po services da bi proradilo, ručno editirati hosts fajl...

 

8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozz, imam windows 10 Pro i zadnji feature update 1803 mi ne zeli instalirati, skine ga i kad se komp restarta baci mi onaj recovery i tako svaki put, takoder mi je home button delayani, tj ne otvara se odma kad kliknem na njega nego zs par sekundi 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

...nemoj mi rec da si linkao tekst iz 2014?!

Jesam jer je vijest još uvijek aktualna. Microsoft više nema testni tim i sva testiranja rade oni koji su pisali kod. QA tim je otpušten dok su još radili na prvoj verziji Windowsa 10.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 22:54 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
HolyPotato kaže...

Pozz, imam windows 10 Pro i zadnji feature update 1803 mi ne zeli instalirati, skine ga i kad se komp restarta baci mi onaj recovery i tako svaki put, takoder mi je home button delayani, tj ne otvara se odma kad kliknem na njega nego zs par sekundi 

 

Marko :D kaže...

Višestruko sam citirao i tebe Markane,jer sam i ja imao jucer problem kao i kolega HolyPotato,ali sam mislio da je vezan sa mojim problemom gore!

 

  Isto mi nije mogao odraditi update 1803 i konstantno mi je izbacivao BSOD.

Nakon cetvrtoga puta odustao sam sa updateom i ponovo pokusao reset sustava...opet bezuspjesno!

Onda mi je na pamet dosla ideja da odvrtim scan sa Driver boosterom (sta god kompjuterski strucnjaci govorili,taj program je zaista odlican),nasao je 3 zastarjela drivera,instalirao sam ih i (update jos nije mogao proci),pokrenu reset sistema.

Reset je prosao glatko bez ikakvih problema!

Nakon instalacije drivera Boosterom,update je instaliran odmah i komp opet leti.

 

Kolega sveta rajčice,mozda ne trebas i ti obaviti reset sistema,ali koliko citan po netu sa tim 1803 updateom trebas biti uporan i pokusavati vise puta

Ne vjeruj ženi koja laže!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Milka30, tvoja trenutna instalacija Windowsa je puna problema i moja preporuka ti je da jednom, kada budeš imao vremena, napraviš kompletnu reinstalaciju Windowsa. Nekako sumnjam da ti je Driver Booster riješio probleme jer reset Windowsa briše sve instalirane drivere i onda se prilikom instalacije skidaju novi. To što je nakon Driver Boostera proradio reset je najvjerovatnije čista slučajnost. Osobno sam jednom koristio Driver Booster (ili Drivers Pack), ne sjećam se kako program zvao, i sve što mogu reći je - nikad više. Nakon instalacije drivera uz pomoć tog programa, računalo se rušilo, smrzavalo i bilo je jako sporo. Bolje je to sve napraviti ručno, i izbjeći sve moguće probleme. Najbolje je prije reinstalacije Windowsa skinuti sve potrebne drivere, spremiti ih na instalacijski USB i pokreniti instalaciju drivera kada instalacija Windowsa završi.

 

Što se tiče nadogradnje, ukoliko se pojavljuje BSoD ili se pojavljuje neka druga pogreška pri instalaciji, probajte isključiti USB uređaje, pa probati ponovno. Nekima je to riješilo probleme.

8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Hvala, probat cu onda iskljuciti usb uredaje pa probati, a i uporan cu biti kao sto je kolega napomenuo

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Probao sam iz safe moda pokrenuti reset,ali sam dobio poruku da se reset ne moze pokrenuti iz safe moda jer odredeni driveri mozda nece raditi kako treba.....tada mi je pao na pamet driver booster.

Imam Atijevku r7 360 i ona mi pravi uzasne probleme sa novim driverima(ne samo meni),da bi rucno instalirao ili nju pustio da odradi automatski...to se pretvara u kvantnu mehaniku i nikada ne zavrsi dobro,zato pustim Driver boostera da to odradi brzo i kvalitetno.

Nove windowse ne mogu jer imam hrpetinu podataka koji mi trebaju,a externoga nemam.

Reset sistema mi sve popravi i nemam dugo nikakvih problema.

......Kvaka je u tome sto moj PC koristi vise ukucana i svatko radi sa njim sta hoce-pravo je cudo sto uopce radi 😅😅😅

Ne vjeruj ženi koja laže!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ako ti novije verzije drivera rade probleme, probaj starije. U Device Manageru možeš vidjeti o kojem se driveru radi i verziju. 

 

Podatke možeš enkriptirati i poslati u cloud (npr. Google Drive i MEGA mi sad padaju na pamet jer nude najviše prostora besplatno), ali ne bi bilo loše da si kupiš neki ogromni USB stick ili prijenosni HDD. Tvrdi disk može riknuti kada se tome najmanje nadaš i onda gubiš sve. Backup je tvoj najbolji prijatelj. 😉

 

I to se da riješiti; kao što sam ti već rekao, napravi svima standardni račun i većina tvojih problema je riješena. Ako nešto treba instalirati, instaliraj i to je to. Samim time smanjio si štetu i broj resetiranja sustava. Bolje spriječiti nego liječiti. 😃

13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Danas update win10, instaliram i nakon što sam instalirao prestalo mi raditi projiciranje zaslona putem HDMI s laptopa na monitor. Isprobao više različitih kablova i na više različitih uređaja prebaciti zaslon i ne radi. Pomislio bih da je hardware zakazao negdje, ali do trenutka instalacije ažuiranja sve je radilo super. Ima netko ideju neku? Monitor mi je bitan za rad pa živčanim lagano

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Majko Bozja kako me je sada Windows 10 nazivcirao!

 

  Poslusao sam savjet Markanov savjet i odlucih napraviti guest acc za ukucane....

-Prvo me je zatrazio da ja kao admin ukucam lozinku Microsoftova acc......hmmmm ok,iako se ne sjecam kada sam ja to pravio acc,ok ukucam lozinku koju inace koristim....ne valja,ukucam drugu...ne valja...trecu....ne valjaju!

-Ok zaboravio sam lozinku,idemo na tu opciju

-Rijesio captchu(inace jaaako negledljivu),poslali mi kod na mail,ukucam kod za promjenu lozinke

-Kucam lozinku koju inace koristim....ne mozete koristiti lozinku koju ste koristili????Pa ukucao sam ju i rekao je da ne valja

-Kucam drugu poznatu lozinku...ne mozete koristiti lozinku koju ste vec koristili.....tko tu koga?

-Kucam trecu lozinku(koju sam prije 10 godina koristio)...ne mozete koristiti lozinku koju ste vec koristili?Jesam ja lud ili?

-Kucam novu lozinku:Morate imati minimalno 8 znakova

-Kucam novu lozinku sa 8 znakova:Morate imati barem jedno veliko slovo

-Kucam novu lozinku sa velikim i 8 znakova:Morate imati barem jedan broj...gledam jel ovo skrivena kamera ili sta?

-Kucam lozinku koju nema sanse da zapamtim....prolazi..uf...

-Sljedeci korak...

-Upisite gostov Microsoft acc....kucam sinov acc,koji on koristi za store...ne postoji takav acc??????

-Pravimo novi acc,moramo ga potvrditi e-mail adresom,koristimo moju adresu...Ne mozete koristiti adresu koja je vec koristena...ok.....pravimo novu adresu....za potvrdu nove adrese trebamo novu adresu.....

Odustajem!

Inace nisam zivcan tip,ali zaista sam htio razbiti komp,pa zasto pobogu mora biti tako komplicirano?

Pa samo zelim napraviti novi acc,pa to se u XP,Sedmici i osmici radilo u par klikova

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

jedna fina lozinka bi bila recimo PETA4$@ ilitiga PETA for bucket :D

 

ili druga, recimo Karan10a...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 20:33 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Milka30 kaže...

Majko Bozja kako me je sada Windows 10 nazivcirao!

 

  Poslusao sam savjet Markanov savjet i odlucih napraviti guest acc za ukucane....

-Prvo me je zatrazio da ja kao admin ukucam lozinku Microsoftova acc......hmmmm ok,iako se ne sjecam kada sam ja to pravio acc,ok ukucam lozinku koju inace koristim....ne valja,ukucam drugu...ne valja...trecu....ne valjaju!

-Ok zaboravio sam lozinku,idemo na tu opciju

-Rijesio captchu(inace jaaako negledljivu),poslali mi kod na mail,ukucam kod za promjenu lozinke

-Kucam lozinku koju inace koristim....ne mozete koristiti lozinku koju ste koristili????Pa ukucao sam ju i rekao je da ne valja

-Kucam drugu poznatu lozinku...ne mozete koristiti lozinku koju ste vec koristili.....tko tu koga?

-Kucam trecu lozinku(koju sam prije 10 godina koristio)...ne mozete koristiti lozinku koju ste vec koristili?Jesam ja lud ili?

-Kucam novu lozinku:Morate imati minimalno 8 znakova

-Kucam novu lozinku sa 8 znakova:Morate imati barem jedno veliko slovo

-Kucam novu lozinku sa velikim i 8 znakova:Morate imati barem jedan broj...gledam jel ovo skrivena kamera ili sta?

-Kucam lozinku koju nema sanse da zapamtim....prolazi..uf...

-Sljedeci korak...

-Upisite gostov Microsoft acc....kucam sinov acc,koji on koristi za store...ne postoji takav acc??????

-Pravimo novi acc,moramo ga potvrditi e-mail adresom,koristimo moju adresu...Ne mozete koristiti adresu koja je vec koristena...ok.....pravimo novu adresu....za potvrdu nove adrese trebamo novu adresu.....

Odustajem!

Inace nisam zivcan tip,ali zaista sam htio razbiti komp,pa zasto pobogu mora biti tako komplicirano?

Pa samo zelim napraviti novi acc,pa to se u XP,Sedmici i osmici radilo u par klikova

Ajoj! Ti si mene krivo shvatio. Ja sam mislio na standardni račun, ne na gost račun. I mislio sam na obični, lokalni račun, ne Microsoftov račun. U Windows 10, izradu lokalnog računa su dosta sakrili, ali ipak se može. 😐

 

Dakle, odešSettings -> Account -> Family & other people -> + Add someone else to this PC -> I don't have this person's sign-in information -> Add user without a Microsoft account i dalje uneseš korisničko ime, lozinku i tako dalje. Onda odabireš standardni račun, ne administrator i to je to.

 

Evo i slika s koracima:

 
 
 
 
 

 

Nisam znao da su proces izrade korisničkog računa tako sakrili. 🤔

Iskreno, i meni je trebalo par minuta da pronađem kako se izrađuje novi račun.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 20:44 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Milka30 kaže...

Majko Bozja kako me je sada Windows 10 nazivcirao!

 

  Poslusao sam savjet Markanov savjet i odlucih napraviti guest acc za ukucane....

-Prvo me je zatrazio da ja kao admin ukucam lozinku Microsoftova acc......hmmmm ok,iako se ne sjecam kada sam ja to pravio acc,ok ukucam lozinku koju inace koristim....ne valja,ukucam drugu...ne valja...trecu....ne valjaju!

-Ok zaboravio sam lozinku,idemo na tu opciju

-Rijesio captchu(inace jaaako negledljivu),poslali mi kod na mail,ukucam kod za promjenu lozinke

-Kucam lozinku koju inace koristim....ne mozete koristiti lozinku koju ste koristili????Pa ukucao sam ju i rekao je da ne valja

-Kucam drugu poznatu lozinku...ne mozete koristiti lozinku koju ste vec koristili.....tko tu koga?

-Kucam trecu lozinku(koju sam prije 10 godina koristio)...ne mozete koristiti lozinku koju ste vec koristili?Jesam ja lud ili?

-Kucam novu lozinku:Morate imati minimalno 8 znakova

-Kucam novu lozinku sa 8 znakova:Morate imati barem jedno veliko slovo

-Kucam novu lozinku sa velikim i 8 znakova:Morate imati barem jedan broj...gledam jel ovo skrivena kamera ili sta?

-Kucam lozinku koju nema sanse da zapamtim....prolazi..uf...

-Sljedeci korak...

-Upisite gostov Microsoft acc....kucam sinov acc,koji on koristi za store...ne postoji takav acc??????

-Pravimo novi acc,moramo ga potvrditi e-mail adresom,koristimo moju adresu...Ne mozete koristiti adresu koja je vec koristena...ok.....pravimo novu adresu....za potvrdu nove adrese trebamo novu adresu.....

Odustajem!

Inace nisam zivcan tip,ali zaista sam htio razbiti komp,pa zasto pobogu mora biti tako komplicirano?

Pa samo zelim napraviti novi acc,pa to se u XP,Sedmici i osmici radilo u par klikova

 

...trebao si samo te druge acc koje imas na kompu iz Admin (ako su tako postavljeni) prebacit u Standard

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Mislim da on ima jedan račun na računalu, pa sam mu zato predložio da svakome napravi drugi.

8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Zna li neko kako da iskljucim secure boot u biosu, treba mi jer mi ne zeli bootat windows s usba, gledao na youtubeu ali meni na mojoj maticni secure boota nigdje nema

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
HolyPotato kaže...

Zna li neko kako da iskljucim secure boot u biosu, treba mi jer mi ne zeli bootat windows s usba, gledao na youtubeu ali meni na mojoj maticni secure boota nigdje nema

 

Ukljuci CSM u biosu... compatibility nesto, za usb...ako je stariji komp vjerojatno pise legacy...

Za zajebanciju, tu je forum. Za ozbiljnu spiku, tu je inbox.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 22:24 (Gorstak79).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Ajoj! Ti si mene krivo shvatio. Ja sam mislio na standardni račun, ne na gost račun. I mislio sam na obični, lokalni račun, ne Microsoftov račun. U Windows 10, izradu lokalnog računa su dosta sakrili, ali ipak se može. 😐

 

Dakle, odešSettings -> Account -> Family & other people -> + Add someone else to this PC -> I don't have this person's sign-in information -> Add user without a Microsoft account i dalje uneseš korisničko ime, lozinku i tako dalje. Onda odabireš standardni račun, ne administrator i to je to.

 

Nisam znao da su proces izrade korisničkog računa tako sakrili. 🤔

Iskreno, i meni je trebalo par minuta da pronađem kako se izrađuje novi račun.

Hvala ti,uspio sam napraviti jos jedan acc!

Sada me zanima,kako napraviti da me prilikom paljenja odmah ponudi odabir acc,a ne da,kao sada,upali zadnje koristeni acc pa da se moram rucno prebaciti na drugi acc?

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 7:37 (Milka30).
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Da pise legacy nasao sam ali jos uvijek ne zeli bootat

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Mislim da moraš dodati lozinku na oba računa. Na jednom računalu imam isti slučaj, pri paljenju Windowsi odmah ulaze u račun bez lozinke, a drugi se ne vidi dok se ne odjavim ili zaključam računalo. Budući da ne koristim to računalo jako često, nisam istraživao kako to riješiti, ali probaj dodati lozinku na oba računa, pa vidi pojavljuju li se onda.

11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Mislim da moraš dodati lozinku na oba računa. Na jednom računalu imam isti slučaj, pri paljenju Windowsi odmah ulaze u račun bez lozinke, a drugi se ne vidi dok se ne odjavim ili zaključam računalo. Budući da ne koristim to računalo jako često, nisam istraživao kako to riješiti, ali probaj dodati lozinku na oba računa, pa vidi pojavljuju li se onda.

 ne pali to

na dječjem kompu imam dva računa, oba s lozinkom i pinom

koji sam zadnji koristio taj mi odmah i izbacuje za ukucat pin kod novog paljenja računala 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Sve fore koje su prije radile i preko kojih se automatska prijava mogla isključiti, više ne rade. Svakako je bolje da te odmah pita da uneseš lozinku nego da ti automatski uđe u račun, pa da se moraš odjaviti kako bi došao do drugog računa.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice