Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.709.623
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Samo da javim da sam uspio instalirat 1803 update, prvo sam instalirao sve updejte gdje su bili potrebni a bilo ih je puno i onda nakon restarta iskljucio sve usb uredaje i odmah radi savrseno, hvala na pomoci

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ipak nije dobro xd, kada je skinulo update i updating windows je dosao dokraja onda mi je dosao gumb onaj da ce restartati komp i dali zelim sad odmah ili kasnije, onda sam ustekao tipkovnicu i mis kako bi kliknuo restart now, nakon toga restartao se komp sve uredno, doslo je do 85 posto i onda se za zadnji put restartao komp i kad se upalio baci mi iznenada restoring previous version of windows, i nakon nekog vremena sad opet imam staru verziju wtf, mis i tipkovnicu sam tijekom ovog restartanja imao u kompu

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
HolyPotato kaže...

Ipak nije dobro xd, kada je skinulo update i updating windows je dosao dokraja onda mi je dosao gumb onaj da ce restartati komp i dali zelim sad odmah ili kasnije, onda sam ustekao tipkovnicu i mis kako bi kliknuo restart now, nakon toga restartao se komp sve uredno, doslo je do 85 posto i onda se za zadnji put restartao komp i kad se upalio baci mi iznenada restoring previous version of windows, i nakon nekog vremena sad opet imam staru verziju wtf, mis i tipkovnicu sam tijekom ovog restartanja imao u kompu

 Probaj ponovit postupak, ali kad odradiš sve što trebaš s mišem i tipkovnicom onda ih isključi, tj. miš i tipkovnicu imaj uštekane samo dok ti trebaju

Logika

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 19:15 (playjob).
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Moze budem, odmah nakon sto skine taj update i javi mi onaj restart now, stisnut cu ga i odmah sve iskljuciti iz kompa

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Iako to i nije nekakav problem,skontao sam da se Qtorrent otvara sa Windowsima iako je disablean u task manageru kao startup,tek kada se u opcijama samoga Qtorrenta iskljuci startup,onda bude totalno disablean!

To nije bio slucaj prije ovoga patcha

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ako ne želiš da ti se programi, koje nisi ugasio prije gašenja računala, pokreću pri startupu, Settings -> Accounts -> Sign-in options -> Na dnu prozora isključi opciju Use my sign-in info to automatically finish setting up my device and reopen my apps after an update or restart.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 20:06 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Događa li se i vama da nakon ovog novog upgradea nešto drukčije zapisuje fajlove na vanjski USb 3.0 tvrdi disk ?!

Naime, uzmem video, odn film od 5 GB i ranije ga je s harda zapisivao na vanjski 160 MB/s a sad jedva nekih 30 GB/s dok isto toliko veliki ISO vozi bez problema 160/MBs 

 

Dakle, video file nema nikakvih muxeva, čist video bez foldera ili titla koje za amerikanske filmove ne koristim.

Kako ću dalje živjeti s tim, teško mi je, pomozite braćo Hrvati.

Driver za USB 3.0 kontroler nemam jer je ploča iz 2011. sandy bridge...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Sve fore koje su prije radile i preko kojih se automatska prijava mogla isključiti, više ne rade. Svakako je bolje da te odmah pita da uneseš lozinku nego da ti automatski uđe u račun, pa da se moraš odjaviti kako bi došao do drugog računa.

 ma nemam ja problema, samo sam odgovarao na tvoj prijedlog kolegi Milka30 da stavi na oba računa lozinku

nisam baš dobro skužio kako njemu to fercera ili ne fercera 

kod mene su oba računa s lozinkom i pinom, a kod starta mi daje na upis pin/lozinku za zadnji račun s kojim sam bio upisan i dolje u lijevom uglu daje mogućnost biranja računa

tako da upišem pin za taj račun koji je bio zadnji ili samo kliknem dolje za drugi račun i opet upišem pin

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

To je najbliže onome kako je to bilo prije, na prijašnjim verzijama Windowsa. Inače, kada imaš račune bez lozinke, Windowsi sami ulaze u zadnji korišteni pa se moraš odjavljivati i prijavljivati u drugi. Isto je i kada jedan od njih ima lozinku, ulazi u onaj koji nema lozinke. 😃

13 godina
offline
Windows 10 - problemi
Koliko točno zauzima Win10 na HDD-u? Odakle ovolika razlika između ove dvije veličine? Radi se o laptopu koji ima samo 32 GB eMMC, pa mi je svaki GB bitan. Ovo je Win10 nakon zadnje nadogradnje.
Hvala
[IMG]http://i67.tinypic.com/4g4vpu.jpg[/IMG]
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Slika se ne pojavljuje na stranici. Prenesi je ovdje ili na Imgur.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

evo kopirao ja .... i zanima me da li je uključeno komprimiranje za disk i koji windovsi 10...možda 32 bitni ?

 

 

 

13 godina
offline
Windows 10 - problemi
Na disku nije uključeno komprimiranje. Imam samo jednu C. particiju. Ostali folderi na disku pokazuju iste veličine. Win 10 Home 64 bit.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Nadogradio mi se neki novi update na windows10 i sad mi je nestao cijeli destop,sve je nesto sjebano kao da imam osmicu a ne desetku,na desni klik misem se nista ne dogada.
Sto napraviti?
Nakon deinataliranja updatea isti problen,sad pokusavam vratiti sustav al mislim da to nece pomoci.
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
mp3david kaže...
Nadogradio mi se neki novi update na windows10 i sad mi je nestao cijeli destop,sve je nesto sjebano kao da imam osmicu a ne desetku,na desni klik misem se nista ne dogada.
Sto napraviti?
Nakon deinataliranja updatea isti problen,sad pokusavam vratiti sustav al mislim da to nece pomoci.

 Isključi tablet mode

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 21:42 (morrisoN).
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Neznam bili mi mogao tko pomoci danas sam imao dva puta za redom crash a neznam razlog zasto jel mozda neki update windowsa bio ili tako nesto.

 

 

 

 

Edit: izgleda da je bio neki update kod mene sve bilo iskljuceno evo bas mi sad trazi pc restart tko ce ga znati vidjet cu ako mi se opet iznenada resetira ili bude blue screen.

Pod event viwer ma nista nije problem sa hw izgleda da je softwerski problem bar tako logovi kazu.

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 18:30 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Mislim da sam napokon ubro sto se dogadja. Moj haker jednostavno koristi butanje sa removable drajva da bi butao mali program koji me silently spoji u njegovu domenu. S obzirom da je on domain controller, moze radit s mojim kompom sto oce. Ako blokiram butanje sa removable drajva, onda posalje upit biosu i buta od tamo. Za sada sam stavio lozinku na bios i iskljucio izvrsavanje bilo cega sa removable drajveova, ali me zanima sto jos triba, jer mi se ne svidja sto se ne mogu sluzit eksternim diskom? Ili, ako ima neko drugo rijesenje?

Salt 'n' Pepa - Push It
Moj PC  
0 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gorstak79 kaže...

Ili, ako ima neko drugo rijesenje?

 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gorstak79 kaže...

.. Ili, ako ima neko drugo rijesenje?

 -za paranoju? ne..

ili, kako netko može bootati na tvom PCju u tvojoj kući.. s tvog diska a da te to istovremeno 'zabrinjava' ili spaja na DC .. nešto je tu nategnuto. Bond, Đejms, jesi to ti? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

mislim da se na neki nacin putem mreze to moze...ne znam tocno koji, pa nisam ja haker...

Salt 'n' Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-što se može, upaliti-bootati PC?

-može se (kao moguće je..) svašta pa i dobiti na lotu, doći do Mjeseca, .. dok za ovo moraš biti na 'meti' pravih, onih koji to mogu, a ako nisi jamesbond, tad nisi ciljana skupina..

-npr kako će netko bootati s vanjskog diska preko mreže? fizičko-fizikalni problem je fizičko spostojanje diska kojeg fizički spojiš i odabereš boot.. ako pak boota s mreže, tad je ext.disk višak u priči, ali ako promejniš oreder ili disejblaš mrežni boot tad nema te mogućnsoti (osim što ima, ako si jamesbond kalibar..).

ili, koji je razlog, što je cilj takvog hackera? Kakav DC je u priči, zašto bi itko pratio tvoj mrežni promet i što bi time dobio.. jer kavi god ljudi bili, što god radili.. uvjek je neki interes, hoby, vic, novac.. nešto iza tog. .. a realnije je očekivati da te ekipa jednostavno navlači pričom .. kao što malipatuljci rudare dok snjeguljica ordinira po kući. Recimo klasa djedmraz, pa kad me djeca pitaju, naravno da im potvrdim da postoji, da je stvarno dionio poklon kroz dimnjak.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Ok, ti valjda bolje znas...mene u svakom slucaju prcaju zadnjih 14 godina, a to je mislim zato sto me lik jednostavno doda u svoju domenu, ciji je on kontroler...ne znam ima li neki drugi nacin za to, pored biosa i removable drajva? I zas ne gledas utakmicu?

Salt 'n' Pepa - Push It
Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Kako da saznam što točno mi blokira? Ne mogu vidit punu lokaciju a kad kliknem na notifikaciju opet mi ne prikaže ništa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 0:10 (5220).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gorstak79 kaže...

 Ili, ako ima neko drugo rijesenje?

 Alu folija na glavu i obložiti računalo s njom, dva sloja, obavezno ili redovito uzimati lijekove. Nema preskakanja terapije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
5220 kaže...

Kako da saznam što točno mi blokira? Ne mogu vidit punu lokaciju a kad kliknem na notifikaciju opet mi ne prikaže ništa.

 

Iskljuci controlled folder access u opcijama defendera...neke foldere mos nadozuntat sam, ali ove defaultne on ne da da se diraju, samo iskljucivanje pomaze...

Salt n Pepa - Push It
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

usput, rijesio sam problem. Po defaultu sam bio u workgroup skupini, i samo je tribalo otic u control panel/system, i prominit ime skupine u nes bezze i restart

 

Izgleda da nema potribe za bios lozinkom i istekavanjem removable drivesa

 

edit: izgleda da to nije bilo rijesenje...osobno racunalo ne moze biti samo, mora biti clan nekakve grupe, ili work grupe, na netu, ili home grupe, offline...problem je sto je microsoft uklonio home grupu...daljnjim guglanjem sam saznao da ako je mreza postavljena na public profile, bilo tko moze pristupati fajlovima ako ima lozinku. rijesenje je krajnje jednostavno: u opcijama triba kliknit na ethernet, pa kliknut na ikonu i postavit profil na private, pa nazad jedan prozor pa network settings i iskljuciti network discovery i file and printer sharing (koji se u public profilu ne moze iskljucit)

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 2:29 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Excellent idea, bravo..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Čitam i ne vjerujem. Još sam u dilemi je li ovo trolanje ili stvarna rasprava.
Neka me neko prosvijetli.
morrisoN
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gorstak79 kaže...

usput, rijesio sam problem. Po defaultu sam bio u workgroup skupini, i samo je tribalo otic u control panel/system, i prominit ime skupine u nes bezze i restart

 

Izgleda da nema potribe za bios lozinkom i istekavanjem removable drivesa

 

edit: izgleda da to nije bilo rijesenje...osobno racunalo ne moze biti samo, mora biti clan nekakve grupe, ili work grupe, na netu, ili home grupe, offline...problem je sto je microsoft uklonio home grupu...daljnjim guglanjem sam saznao da ako je mreza postavljena na public profile, bilo tko moze pristupati fajlovima ako ima lozinku. rijesenje je krajnje jednostavno: u opcijama triba kliknit na ethernet, pa kliknut na ikonu i postavit profil na private, pa nazad jedan prozor pa network settings i iskljuciti network discovery i file and printer sharing (koji se u public profilu ne moze iskljucit)

 -khm.. ne, obrnuto.

 

-kad si na public mreži, tad zbog sigurnosti win sve blokira (firewall-share).. u home-work grupi se to normalno sharea. Kad čitaš-goolgaš, potrebno je razumjeti.

-kad se prvi put spojiš na neku mrežu (router), tad te win pita, jel tp poznata (pouzdana) ili nepoznata (javna-nesigurna, npr kafić, hotspot..) mreža. Ako odgovoriš da je privatna-poznata-pouzdana tek tad je 'normalna' mreža i tad radi onako kako mreža treba raditi npr dijeljenje printera pa i otkrivanje mreže tj drugih uređaja na mreži. Kad si na javnoj-public (nesigurnoj, jer ne zanš ništa o njoj, nije tvoja..) tad je sve blokirano pa zato ni nema otrkivanja. Teoretski si tako siguran (1%) dok ti radiš i preporučaš upravo suprtotno.

-workgroup, ne postoji, ne miješati s homegorupom koja je bila MSova gluparija za 'kućne' korisnike ili jednostavnije spajanje.. ukinuto. workgroup je subnet mreže, mjesto gdje je šef router, treći broj-C IP adrese. Ne moraš biti član neke grupe.. tj kad godi imaš ip, treći broj je broj tvoje grupe-mreže, tj to je subnet koji ukoliko ne konfiguriraš drugačije (routanje) ti je jedini dostupan, druga grupa = druga mreža tj nije ti dostupno, ne vide se računala itd. (osim kad upravo to rutaš-spojiš). To je grupa, ništa ili kad razmišljaš o ip adresi, to je tvoja ''ulica'' i kućni broj u kojoj se 'igraš' dok za druge moraš ulicom-routom doći do njih.. :) dovoljno slikovito? :))

-MS je ukinuo homegroup, jer je nepotreban, nesiguran. Svi uređaji na routeru su automatski ista grupa, do 256 koliko je raspon 8bitnih adresa (minus rezervirane-routerske-mrežne).

-mreža je mreža, neovisno o OSu jednaka s jednakim pravilima. Čim postoji, to je rizik kao što su svaka vrata na kući rizik da ih se otvori ili nisu zaključana ili ključem ili provalom.. dok je čitava ova tema pogrešna (nije joj tu mjesto jer nije stvar winver ..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Meni mrdi na trolanje al neka vidićemo...

SHOW MUST GO ON
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice