Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.703.935
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Najvjerojatnije imaš LTSC verziju windowsa tako da i nemaš photo app (niti bilo koju drugu). Instaliraj si svoju po osobnom nahođenju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
DzigiBau kaže...

Pozdrav. Zbog problema s dozvolama i userima, reinstalirao sam windowse. Aktivirao sam novu licencu, windows education koji sam dobio od sveučilišta. Nakon reinstalacije dok je pisalo da traje windows update, dobio sam blue screen of death s ovom greškom "video dxgkrnl fatal error". Uspio sam ugasiti i normalno pokrenuti laptop, windowsi su se činili u redu, postavljen mi je jedan račun koji je ujedno admin. Čitao sam što može uzrokovati ovaj error i uglavnom sam naišao na odgovore da su većinom display driveri ti koji ga uzrokuju. Ručno sam instalirao drivere i za intel uhd 620 i za diskretnu grafičku.

 

Intel UHD 620 ne mogu staviti zadnju verziju jer piše da proizvođač uređaja ne dozvoljava tu pa sam provjerio i postavljena je najnovija koja na acer-ovoj stranici stoji da je prilagođena. Nakon toga mi se opet pojavio nekoliko puta isti blue screen.

 

Skinuo sam bitdefender, skenirao sistem, obrisao nekoliko sumnjivih fajlova i mislio da će biti u redu, no evo još jednom mi se pojavio error. Znači pojavi se 2-3 puta u danu. 

 

Mislim da je uzrok taj windows update jer kad odem u postavke update, poruka sa slike mi je prikazana.

 

Pokušao sam vratiti prijašnju verziju windowsa, znači da makne zadnji update. Izbaci mi poruku da moram obrisati račun kako bih mogao nastaviti. A račun koji je postavljen je jedini račun aktiviran, lokalni račun nisam aktivirao ni ti koristio.

 

Zna li netko možda kako bih mogao riješiti ovaj problem?

 

 

 

Danas sam obavio reinstalaciju windowsa iz recovery-a. Odabrao sam opciju da mi se sačuvaju dokumenti. Greška sa windows updateom je riješena, ali opet mi se pojavio blue screen sa istom porukom.

Skinuo sam program "whocrashed" međutim ne mogu reći baš da kužim što piše, koji je to driver i u čemu je problem..

Evo slika. Hvala unaprijed na pomoći

 

 

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Probaj s Nirsoftovim Blues Screen Viewerom....

 

učitaj minidum i pretraži , možda je neki .DLL u pitanju pa iz detalja skopčaš kaj ga muči....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Milka30 kaže...

Igram igru Ark i u njoj najviše koristim tipke W,S,A,D,E i Ctrl (znaci standard),no uvjek mi se nekakvim cudom prebaci Keyboard lang na Engleski!

Kako to izbjeci da mi se ne prebacuje tokom igre?

Igram u full screen modu naravno!

 

 

Stric_Jura kaže...

pa makni eng tipkovnicu, ostavi samo hrvatsku ili postavi nadjačavanje:

 

 

 

Milka30 kaže...

Sada sam stavio kao na tvojoj slici,ali nikako ne mogu ukloniti Englesku tipkovnicu,u biti ne znam di se ona uklanja,jer pod region and language mi je ta opcija onemogucena.

 

 

Marko :D kaže...

Nisam siguran, ali probaj Windows postaviti na hrvatski; možda ćeš onda moći maknuti englesku tipkovnicu.

Osjecam se duzan da ovdje "obzdanim tutorijal" rjesavanja moga problema...kojega sam inace slucajno rijesio!

Inace shortcut za promjenu jezika tipkovnice je Ljevi Alt+Shift

Idite na Typing settings/Advanced keyboard settings/Language bar options/Dodatne postavke tipki/Promjeni redosljed tipki i tu pod Promjena ulaznoga jezika i Promjena rasporeda tipkovnice stavite na Nije dodjeljena!

I to je to!

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Odakle su skinuti windowsi? Da li je drivere pronašao windows pri instalaciji ili si ih naknadno instalirao? Imaš li CD s driverima za taj laptop? Da li si bio na oficijalnoj stranici proizvođača laptopa i skinuo najnovije drivere? Da li je problem s BSOD-om bio i prije reinstalacije? Bolje odgovori na ova pitanja, nego što si mi lupnuo td na post malo poviše...
Sinoć sam lega jutros...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...
Odakle su skinuti windowsi? Da li je drivere pronašao windows pri instalaciji ili si ih naknadno instalirao? Imaš li CD s driverima za taj laptop? Da li si bio na oficijalnoj stranici proizvođača laptopa i skinuo najnovije drivere? Da li je problem s BSOD-om bio i prije reinstalacije? Bolje odgovori na ova pitanja, nego što si mi lupnuo td na post malo poviše...

 

Windowse sam skinuo preko microsoft imagine platforme. Drivere je prvo windows sam instalirao i prije prvog pokretanja windowsa, točnije za vrijeme trajanja update-a odmah nakon instalacije, prvi put mi je iskočio blue screen of death sa video_dxgkrnl_fatal_error. Nikad nisam imao ovakav problem prije reinstalacije windowsa.

 

Nakon toga sam display drivere ručno instalirao sa stranice proizvođača laptopa. Kad se bsod s istom porukom nastavio javljati, prvo sam probao restore-ati windows, pa sam na koncu reinstalirao windows još jednom (s opcijom ostavljanja podataka). Nakon toga se opet pojavio bsod, međutim zadnji je izbacio error "power state failure". Windows u command promptu kad sam napravio scan registry-a nije pronašao nikakve probleme. Zadnji korak koji sam poduzeo je instalirao ručno realtek zvučne drivere isto sa stranice proizvođača. Od tada nisam dobio bsod, ali to je bilo danas tako da ne mogu još reći da je problem riješen. 

 

Sad mi nešto nije jasno, jutros kad sam instalirao blue screen view, izbacio mi je podatke o bsod-u od sinoć. Nije baš da sam razumio, ali guglao sam i tamo sam našao taj savjet za drivere zvučne kartice i registry. Sad kad ga otvorim ne pronalazi nikakav zapis o crash-u windowsa, isto vrijed i za whochrased program. Jedino što sam od tada napravio je instalirao taj driver i pritom restarto laptop.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 16:47 (DzigiBau).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Rekao si da si prije reinstalla poremetio nešto u permissionsima? Prije toga nisi dobivao bsodove, a bila je ista verzija windowsa i isti driveri instalirani?
Ako je bilo tako, probaj napraviti čistu instalaciju, formatiraj sistemsku particiju i nanovo. Prije toga premjesti bitne podatke ako ih imaš. Zadnju verziju skini s ms stranica koristeći MCT, ili ako si vičniji, skini gotov .iso fajl i alatom Rufus izradi bootabilni stick. Zatim instaliraj windowse i pusti da sami pronađu drivere. Ako ti opet počne javljati rszličite bsodove, vrlo je vjerojatno da ti odlazi matična ploča na laptopu tj chipset. Sretno!
Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 18:25 (BlackMoon).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...
Rekao si da si prije reinstalla poremetio nešto u permissionsima? Prije toga nisi dobivao bsodove, a bila je ista verzija windowsa i isti driveri instalirani?

 

Tako je, poremetio sam permissionse i zbog toga nisam mogao pristupiti računu, nego se samo prijaviti s lokalnim računom. Taj problem se riješio reinstalacijom.

Nije bilo bsod-a prije, driveri su bili isti, a za verziju windowsa nisam siguran sad koji je update bio, ali s obzirom da windows odrađuje update automatski pretpostavljam da je ista.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Editirao sam post poviše tvoga pa pročitaj...
Sinoć sam lega jutros...
5 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Dobio sam bootabilni windows 10 USB, ali nažalost samo s jednom opcijom kod biranja instalacijskog jezika - francuskim kojeg ni malo ne razumjem (slika 1). Može li se kako promijeniti tj dodati engleski ili hrvatski na taj bootabilni USB kako bih instalirao windows 10 na jeziku koje razumijem?

Druga opcija bi bila da instaliram windows 10 na francuskom pa da poslije ubadam ko čorava koka zrno po izborniku i tražim opciju za download nekog drugog jezika, pod uvjetom da je srpski jezik kompatibilan s hrvatskom tipkovnicom. Pogađate, nema opcije za odabir hrvatske tipkovnice (slika 2). Treća slika je klik nakon odabira, dalje se nisam usudio ići jer ne znam da li bih se mogao vratiti nazad. Oprostite na kvaliteti slika fotić gotovo nikada ne rabim na mobitelu pa nisam vičan tome.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

To je francuski image. Možeš preko Media Creation Toola skinuti drugi image i napraviti bootabilni USB.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ne usudim se jer sam do sada na dva dobra USB-a na tri različita načina pokušao napraviti windows 10 bootabilni USB i ni jednom nisam uspio.
Prvo je bilo sa MCT, onda sa Rufusom i na kraju čista instalacija s MS stranice windows 10 i mountanje s windows 7 media tool. Sva tri puta mi je javilo je proces završen, ali da se OS ne može bootat. Sve sam radio strogo po instrukcijama.
Hvala na promptnom odgovoru.
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
buld kaže...
Ne usudim se jer sam do sada na dva dobra USB-a na tri različita načina pokušao napraviti windows 10 bootabilni USB i ni jednom nisam uspio.
Prvo je bilo sa MCT, onda sa Rufusom i na kraju čista instalacija s MS stranice windows 10 i mountanje s windows 7 media tool. Sva tri puta mi je javilo je proces završen, ali da se OS ne može bootat. Sve sam radio strogo po instrukcijama.
Hvala na promptnom odgovoru.

Nemoguce da sa rufusom komp ne dize usb, nesto nisi namjestio u biosu.

 

 

Ako te zeza usb instaliraj francuski, i imas 5 klika u control panelu za prebac na hr ili en, hrvatske tipkovnice nema, samo serbian (latin).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 16:14 (Cryogenic).
5 godina
offline
Windows 10 - problemi

Vjerojatno ne moras nista downloadati da bi ti kasnije radio na engleskom, ali bi trebao znati francuski da si to namjestis.

Odnosno tako to ide kada kada netko zeli staviti hrvatski umjesto engleskog. Sto se tice sprske tipkovnice, tu ne moras brinuti. I meni to jedino ponudi pa ju kasnije maknem.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

BIOS nisam dirao uopće. Vidio sam na uputama na slici programa sa Rufusove stranice da mi na Rufusu nedostaje jedan red mislim da mi nije pokazao "normal instalation" kad sam mountao USB. EDIT: evo našao sam sliku meni ne pokazuje windows standard installation.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 16:15 (buld).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
buld kaže...
BIOS nisam dirao uopće. Vidio sam na uputama na slici programa sa Rufusove stranice da mi na Rufusu nedostaje jedan red mislim da mi nije pokazao "normal instalation" kad sam mountao USB.

 U biosu moras namjestit da boota sa usba.

 

partition sheme treba biti MBR a ne GPT, u biosu iskljucis uefi, stavis boot usb i pičiš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 16:18 (Cryogenic).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
SamoPitam3 kaže...

Vjerojatno ne moras nista downloadati da bi ti kasnije radio na engleskom, ali bi trebao znati francuski da si to namjestis.

Odnosno tako to ide kada kada netko zeli staviti hrvatski umjesto engleskog. Sto se tice sprske tipkovnice, tu ne moras brinuti. I meni to jedino ponudi pa ju kasnije maknem.

Pošto ne znam francuski, ušparat ću si nešto živaca pa neću ni instalirati windows 10 na francuskom jer stvarno ne znam kako bih se iskobeljao iz toga.

Ako nje tajna kako makneš srpsku tipkovnicu, ako instalacija ne sadrži hrvatsku?

P.S. Onaj tko je pravio ovaj USB je Francuz koji ne zna ni slova hrvatskog, ali jako dobro govori engleski. Bad karma I guess.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Cryogenic kaže...
buld kaže...
BIOS nisam dirao uopće. Vidio sam na uputama na slici programa sa Rufusove stranice da mi na Rufusu nedostaje jedan red mislim da mi nije pokazao "normal instalation" kad sam mountao USB.

 U biosu moras namjestit da boota sa usba.

 

partition sheme treba biti MBR a ne GPT, u biosu iskljucis uefi, stavis boot usb i pičiš.

U BIOS-u sam namjestio da boota s USB-a, ali kad je krenulo ekran je bio crn, valjda nije prepoznao instalaciju, što se podudara s onim što mi je nakon prženja i rečeno u obavijesti: zaprženo, ali se neće bootat.

Bilo je u Rufusu MBR koliko se sjećam.

Nisam vidio da mi BIOS ima UEFI. Stari HP lap, ima 10 godina, pogledat ću opet.

USB mi ima FAT32 jel to OK?

5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
buld kaže...

Pošto ne znam francuski, ušparat ću si nešto živaca pa neću ni instalirati windows 10 na francuskom jer stvarno ne znam kako bih se iskobeljao iz toga.

Ako nje tajna kako makneš srpsku tipkovnicu, ako instalacija ne sadrži hrvatsku?

P.S. Onaj tko je pravio ovaj USB je Francuz koji ne zna ni slova hrvatskog, ali jako dobro govori engleski. Bad karma I guess.

 Pa nije tajna. Nakon sto se windowsi instaliraju mozes postaviti/dodati hrvatsku. Samo je ne nudi za vrijeme instalacije.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Cryogenic kaže...
buld kaže...
BIOS nisam dirao uopće. Vidio sam na uputama na slici programa sa Rufusove stranice da mi na Rufusu nedostaje jedan red mislim da mi nije pokazao "normal instalation" kad sam mountao USB.

 U biosu moras namjestit da boota sa usba.

 

partition sheme treba biti MBR a ne GPT, u biosu iskljucis uefi, stavis boot usb i pičiš.

Bio sam u BIOS-u i tamo ima samo na dnu opcija EFI Shell, kliknem na nju enterom izbaci me na vrh. Vratim kursorom opet na EFI Shell opet kliknem enter opet me baci na vrh izbornika.

EDIT: Kada bootam s ovog francuskog USB-a ne moram u BIOS-u podešavati ništa, samo da mi boota s USB-a. I radi besprijekorno. Sada pokušavam opet s WMCT napraviti bootabilni USB na svojoj Toshibi 8 GB FAT32. Javim kako je prošlo. Ako omanem, a ne vidim razloga da ne, probat ću ponovno s Rufusom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 17:19 (buld).
10 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav

 

Imam windows 10 na kompu instaliran.

Rx560 ,ryzen 1200 i 8gb ram-a.

Kompjuter mi je spor ko blato nakupilo se gluposti.

E sad bih htio reinstalirati windowse sve na novo.

Svi file-ovi su mi na 1 particiji.

 

Zanima me jel mogu to obaviti bez USB i DVDa na kojima su windowsi.?

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Windows 10 - problemi

Postoji opcija reseta windowsa gdje ne treba nista.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Skinuo sam ISO file s MS stranice. Kakav je postupak s Rufusom? To nije instalacija za ovaj moj 10 g. stari HP lap koji vrti windows 7 nego za novi Acer kojeg namjeravam kupiti. Buni me odabir između BIOS i UEFI i još ponešto pa zato pitam.

P.S. Čini se da je WMCT uspio napravit bootabilni USB. Nisam mogao vjerovati kad sam vidio. Jedino me buni da li je posao odradio do kraja jer kad je pisalo Setup is cleaning before it closes It may take few minutes ja sam napravio screenshot tog prozora i kako sam kliknuo na njega tako je prozor nestao. Napravio sam restart, podesio USB boot i dobio sam istu sliku kao s francuskim USB-om samo ovaj puta sve na hrvatski. Znači li to da je bootabilna instalacija 100% kompletna?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 19:59 (buld).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Bravo !
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Gledao sam po yt kako optimizirati komp.

 

I sad ojdenom kad sam napravio te korake ne mogu otvoriti start menu .

 

Htio bih se vratiti na default da rijesim ovaj problem , jer sve što sam pokušavao nije uspijelo.

Nisam napravio system restore point.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

 

Windows automatski radi System Restore točke svako malo (nakon svake instalacije, deinstalacije, Windows Updatea i sl.). Ako si isključio System Restore, reinstaliraj Windowse; lakše je.

10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ako ce ovo ikad ikome trebati, napisat cu ovdje, ja sam se bio usrao ko grlica a govno od problema da prostite.

 

Znaci kombinacija corsairovog iCue softwera, rgbfusion od gigabytea i aura od asusa.

 

Novo racunalo bi se samo zamrznulo, bez slike na ekranu i nula bodova od bilo kojeg gumba i ledice na ramu i maticnoj bi se samo ugasile. Meni vec prolazi kroz glavu ram je gotov, moram ic mjenjat.

 

Nakon kaj su svi testovi prosli dobro bez ijednog errora, isao sam dalje kopat.

 

Onda sam uninstallao rgbfusion, izbrisao sve profile za ram u iCue i sve namjestio preko aura programa od maticne (detektira corsair ram i moze se syncat).

 

Pretpostavljam da su svi ti programi se derali za kontrolu nad ramom, jer mi je izbacivao opcije za njega u sva tri programa. Nakon kaj sam to rijesio sve radi kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Boixus Nois PS kaže...

Gledao sam po yt kako optimizirati komp.

 

I sad ojdenom kad sam napravio te korake ne mogu otvoriti start menu .

 Zamisli to ...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Uspio sam rijesiti onaj prethodni problem . Sad kad je sve na deafultu komp ne propoznaje slusalice.

Instalirao sam drivere pokusavao u sound opcijama ali i dalje ne radi.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Boixus Nois PS kaže...

Uspio sam rijesiti onaj prethodni problem . Sad kad je sve na deafultu komp ne propoznaje slusalice.

Instalirao sam drivere pokusavao u sound opcijama ali i dalje ne radi.

 Potraži tuturijale na Tubi...

Sinoć sam lega jutros...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice