Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.701.072
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi
Kupio sam novi laptop s instaliranim Windows 10 home. Kad sam raspakirao laptop, između ostalog unutra je bio i original zapakirani cd s Windows 10 home što me potpuno zbunilo. Naime, mislio sam da je došlo do nesporazuma između mene i trgovca te da laptop ne dolazi s ugrađenim Windowsima nego da ih moram ja sam intalirati i tu dolazi do problema. Nisam uopće obraćao pažnju da su Windowsi već instalirani nego sam ubacio instal.cd i pokrenuo instalaciju. Instalacija je uredno prošla, sve super i ok dok me nije zatražio ključ od 25 znamenaka kojeg naravno nema jer je iskorišten prilikom prve instalacije i sad se mogu lijepo j... Poslao sam ga u mr servis u zg gdje me traže 1400kn za novu instalaciju. E sad, pitao bih Vas, pošto nisam baš doma s time, da li mogu negdje kupiti taj ključ na ebayu ili gdje već kako bih mogao završiti instalaciju i da mi već ne izbacuje ono upozorenje u donjem desnom uglu da završim registraciju Windowsa, hvala
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ako su Windowsi već bili instalirani i aktivirani onda je ključ (tj. Id) zapisan na Microsoftovim serverima tako da prilikom sljedeće instalacije više ne moraš upisivati ključ.

I da, ima jeftinih ključeva na ebay-u koje možeš kupiti.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 19:15 (djigibao).
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam problem vezan uz iritantan OnDrive!

 

Kad ga isključim, ne radi mi čak ni PrtSc, a kad nekaj izbrišem s njega, izbriše se i kompa!

Ne znam zapravo dal podatke imam na kompu ili u oblaku...a ne vjerujem prognozama :)

 

Kak se riješiti tih forsiranih backupova, a da mi se ne gubi print screen opcija?

Zapravo nemrem skužiti razliku između ondrive i hdd spremanja, sve je kao razvrstano, ali sve je na kraju jedno te isto...

 

 

 

BTW, problem vezan uz neželjeno ime foldera riješil sam s novom particijom, prvo sam sve stavil na c, kasnije dodal d.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Armor kaže...

Imam problem vezan uz iritantan OnDrive!

 

Kad ga isključim, ne radi mi čak ni PrtSc, a kad nekaj izbrišem s njega, izbriše se i kompa!

Ne znam zapravo dal podatke imam na kompu ili u oblaku...a ne vjerujem prognozama :)

 

Kak se riješiti tih forsiranih backupova, a da mi se ne gubi print screen opcija?

Zapravo nemrem skužiti razliku između ondrive i hdd spremanja, sve je kao razvrstano, ali sve je na kraju jedno te isto...

 

 

 

BTW, problem vezan uz neželjeno ime foldera riješil sam s novom particijom, prvo sam sve stavil na c, kasnije dodal d.

 

Zašto printscreen ne bi radio bez onedrivea?

 

No, trebaš znati da je nativni print (ono što dobiješ sa samim windowsima) screen prilično rudimentaran. On ne kreira file nego sadržaj ekrana sprema privremeno u međumespremnik te taj sadržaj moraš zalijepiti unutar neke aplikacije i spremiti kao file (sliku) - prilično dosadno. No, radi.

 

Ako želiš nešto praktičnije onda imaš u windowsima već ugrađeni snipping tool, a postoji i hrpa aplikacija koje rade sa print screen opcijom.

 

Btw, ako nisi siguran u vezi onedrivea šta ti je gdje spremljeno, onda nisi dovoljno proučio o onenoteu. U suštini desetak minuta eksperimentisanja (sa nevažnim fajlovima - da ne bi izgubio kakve važne), i sve shvatiš. Fino u postavkama odrediš koji folderi se sinhroniziraju, koji su samo online, koji su samo na tom pc-u... i sl.

 

Za foldere koji su sinhronizirani je logično da ako obrišeš nešto u jednom, da će biti obrisano i na drugom mjestu. Šta je tu problem? Btw, sve obrisano se iz sigurnosnih razloga čuva još neko vrijeme pa se može "undeletati" na onedrive servisu.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 10:18 (morrisoN).
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Prekjučer sam ažurirao sve drivere, sve programe na najnovije verzije i update BIOS matične X370 sa verzije 3805 na 4207. Sad već dva dana ne mogu ništa instalirati od programa, jednostavno se pojavi instalacijski prozor i nakon par sekundi se crasha čak ako i stignem kliknuti next. Drivere od GPU je urađen clean install. Odradio sfc /scannow i našao je nekoliko grešaka, automatski ih popravio te i dalje imam isti problem. Nemam vremena googlati što bi moglo biti jer sutra putujem opet na more, a doma sam došao na svega par dana. Ako ste se suočili s time mi slobodno javite te ću s mora lako se spojiti preko teamviewera na kućni PC te riješiti problem.

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ako ti je aktivan system restore, vrati na točku prije svih radnji i probaj tada. Tako ćeš odmah anulirati problem s biosom. Ili vrati sliku sustava. Ako ne radi ni tada, problem je u biosu, reflashaj ga na staru verziju. Pokušaj napraviti repair windows installera. Nađi na internetu kako. I na kraju pouka: ne diraj što radi. Ja bi na računalu uvijek najviše štete napravio iz dosade.
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam pitanjce jel ovo normalno da su mi winsi napravili 4 particije na disku ssd

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
mariolla79 kaže...

Imam pitanjce jel ovo normalno da su mi winsi napravili 4 particije na disku ssd

 

Pri instalaciji su ti napravili tu c: particiju i tu 100 MB.

Recovery OEM je vjerovatno kreirao proizvođač laptopa (ako je u pitanju laptop).

Ta mala paricija - nemam nikakvu ideju otkud ona.

morrisoN
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...
mariolla79 kaže...

Imam pitanjce jel ovo normalno da su mi winsi napravili 4 particije na disku ssd

 

Pri instalaciji su ti napravili tu c: particiju i tu 100 MB.

Recovery OEM je vjerovatno kreirao proizvođač laptopa (ako je u pitanju laptop).

Ta mala paricija - nemam nikakvu ideju otkud ona.

 Windows 7 je radio particiju od 100 mb, win 10 od 400 ili 500 mb.

 

Pomalo, šegavo i vajka!
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ako nije laptop onda je razlog UEFI tj GPT tip particioniranja diska( pravi 4 particije , a stari MBR od klasičnog BIOS- pravi dvije ) . Vj je to razlog ne diraj i ne briši ništa jer ces sj sve.
Ako su te tri particije "viska" ili neka od njih vidljive i u windowsima i smetaju ti samo im obrisi "slovo" u disk management i neće se više vidjeti.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 22:50 (error_666).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nije laptop..u winsima je samo c particija..nisam mislio nista dirat nego me je samo zanimalo...nije bio win 7 gore..cista instalacija win 10 na nvme ssd...samo me je zanimalo jel to normalno...i jel smijem kako maknut windows.old folder...zadnja nadogradnja s 1803 na 1809 mi je to napravila...ima jedno 5gb..nesmeta mi ali pitam...hvala

razorblade
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Windows.old slobodno makni ako sve radi ok.
Ides u Settings pa Storage Sense
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
mariolla79 kaže...

Imam pitanjce jel ovo normalno da su mi winsi napravili 4 particije na disku ssd

 - normalno, tj ovisno o installer-verziji + uefi-gpt ili legacy-mbr postavkama biosa+installerboota. U slučaju oem-a može biti još jedna install/repair i sl particija, nevažno. Uvodi se i još jedna, rezervirano za update i sl.

 

Truljo kaže...
morrisoN kaže...
mariolla79 kaže...

Imam pitanjce jel ovo normalno da su mi winsi napravili 4 particije na disku ssd

 

Pri instalaciji su ti napravili tu c: particiju i tu 100 MB.

Recovery OEM je vjerovatno kreirao proizvođač laptopa (ako je u pitanju laptop).

Ta mala paricija - nemam nikakvu ideju otkud ona.

 Windows 7 je radio particiju od 100 mb, win 10 od 400 ili 500 mb.

 

 -da/ne, nije to stvar winver-OSa nego installer procedure (batch skripta koja je 'proizvoljna', nije nešto stalno tj mijenja se.. kao i broj particija). Pa je 100mb resizano na 350-500 u kasnijim installerima. Može se ručno sve, npr w7-ili-w10 može biti bez zasebne boot particije (na c:).. može bez recovery itd..

OEM prilagodi skriptu svojim potrebama, npr u seriji laptopa konkretno prema kapacitetu hdd-a + ostalih diskova kao ssd-nvme.. i primarna stvar je zaštita, tj onemogućiti korištenje tog installera kao copyje na drugim računalima (jer je automatski aktivirana licenca..). Sve kemijanje, skrivanje, izrada posebnih hidden i sl. particija je ugl zbog zaštite, manje juzera, više MSa..

 

mariolla79 kaže...

Nije laptop..u winsima je samo c particija..nisam mislio nista dirat nego me je samo zanimalo...nije bio win 7 gore..cista instalacija win 10 na nvme ssd...samo me je zanimalo jel to normalno...i jel smijem kako maknut windows.old folder...zadnja nadogradnja s 1803 na 1809 mi je to napravila...ima jedno 5gb..nesmeta mi ali pitam...hvala

 -čišćenje obaviš diskcleanupom (button sys..) ili ovisno kako je sad default-automatika, pobrisat će sam win nakon recimo 30 dana..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Hvala na odgovorima

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozz, ptoblem mi je slijedeći;

 

Nakon paljenja kompa:

ikone se vrate na "početna mjesta" na radnoj povšiniizbaci mi poruku na postavkama kod upscalea da trebam napraviti sign out da bi aplicirao promjene (upscale mi je povećan s 100 na 125% i tu poruku iznaci kad se upscale ptomjeni ali meni je uvijek 125% ali dalje poruka stoji čim upalim komp i odem u desktop postavke)Font Titles,Massage Box itd mi je povećan s 9 na 10 ali ga vraća na 9)

 

Takvi simptomi mi djeluju kao da sam obrisao drivere od grafulje. A nisam. Sve mi je ažurirano. Win 10 Enterprise E koristim.

 

Svaki savjet dobrodošao.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Što učiniti kada ne mogu postaviti metered connection? Indikator pokazuje da je uključen, ali dovoljno je samo refreshati stranicu i kao da se ništa nije dogodilo. Ne znam je li povezano, ali ne pokazuje mi niti potrošnju prometa, čitava stranica je bijela.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Windows 10 - problemi

Neće ažurirati zbog ovog errora.

 

0x80070424

 

Jel netko imao taj problem i kako ga je rjesio ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 6:45 (Aportus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Trebam pomoć!

Imam tri patricije.Na C su instalirani windowsi xp a na G Windowsi 10 teća particija F samo datoteke.Kada sam jučer pokrenuo računalo pojavio se plavi ekran sa porukom 

da nemogu restartati računalo poradi pogreške E:Windows/system32/LogFiles/Srt/Srttriaiail.txt .Po učitavanje istog 100% računalo se ugasi.Kada ponovo pokrenem računalo

pojavi se logo od windowsa sa porukom o automatskim popravkom.Međutim od toga nema koristi jer se pojavjluju druge opcije za oporavak.Pretpostavljam da bi trebalo ući u comand promt i ispraviti pogrešku.Napominjem da nemogu pokrenuti Windows 10 a jedina mogučnost je ova gore navedena gdje se nude razne opcije.

NEZNAM ŠTO TREBA UPSATI U NAREDBENI REDAK PA MI JE POTREBNA POMOĆ da bi se WINDOWSI 10 pokrenuli.

Hvala

GS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

bootaj s installmedija, prvo probaš automatiku-fix... par puta/restart, ako ne pomogne, u cmd bootrec /rebuildbcd ili /fixboot i sl.. prije može chkdsk (slovo:) /r /f /x ..  ovisi koje ti je u tom trenu prijavljeno slovo, to provjeriš tipkanjem dir i slova po redu c: d: e: f: ... dok vidiš win particiju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Hvala na odgovoru,

Nemam instalmedija za Windows 10 nego za 8 a ovo što predlažete probao sam u cmd/bootrec...Kada otvorim cmd početno slovo je x (x:Windows system32/.Od svega toga najgluplje mi je što kada uđem u cmd nikako da na tipkovnici nađem dvotočje za upisati patricije.Mislim da se tipkovnica prebacila na radu na engleskom jeziku no svejedno sve sam slova potipkao i neide mi.Nisam pametan kako da sve to riješim.

Ako imate neki drugi prijedlog ili barem ovo sa dvotočjem na tipkovnici bit ću vam zahvalan.

GS
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-može bilo koji win, 7-8-10 isti bootmanager, ali noviji ima više alata-mogućnosti..

x: je path bootmedija.. s kojeg bootaš.

raspored slova koje dobiješ nije isti kao iz aktivnog osa, slova se dobijaju po redu, pošto je prva bootparticija tad je ona slovo c:, tek druga-treća ili neka dalje je ona koju tražiš tj slovo d-e-f.. za svako natipkaš npr dir d: (enter) i vidiš sadržaj, tad zaključiš (btw, dobro je imati labelu na particiji, u ovom slučaju za xp i w10 upravo tako..

- dvotočka, red više.. č.. tipkovnica se ne prebacuje, nego se ovisno o bootanom jeziku-codepage, mijenja raspored-shema, tj to znači da bootaš eng verziju, inače ti hr-multilanguage nudi kao prvu opciju izbor jezika i bar taj problem nemaš. Zato, skinuti pravi čisti origigi ISO s MSovih str i napraviti install medij, potreban je, treba ga imati ako se misli nekad ovakve stvari popraviti.. ili bez alata moraš majstoru..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ok.Hvala,skinut ću ISO i napraviti instalacijski mediji pa probat rešiti problem.Dobra ideja.Skužio sam ovo sa dotočkom.

Još jednom hvala na odgovoru i savjetima.

GS
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Klonirao sam SSD na HDD jer mi je trebao za noviju kantu, a sad mi stara kanta sa HDD neće da radi optimizaciju (defrag.) jer prikazuje još uvjek SSD   , a u "bios", "device menager" i "disk menagment" normalno pokazuje WD HDD.

Pokušao više stvari ali nema pomoći pa sam sa defragler-om sredio HDD (38% bilo fragmetirano zbog razlike kako je SSD slagao podatke).

Ima li netko iskustva i rješenja sa tim problemom ili da čekamo još dok stigne neki "update" ?

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-reinstall drivera .. ili promjeniš postavku u reg. .. inače to bi trebalo biti uključeno od nekog updatea automatski promjenom diska kao i isključivanje defraga kad je ssd..

-izbjegavaj druge defrag alate.. svaki ima svoj algoritam i postotak je kao iz čarobne kugle (algoritam).. beskorisno, dok je i sama fragmentacija relativno nevažna (važno je imati dovoljno slobodnog mjesta).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Da je nevažno ne bi MS imao u win10 uključeno u postavkama tjedno defragmentiranje HDD i opciju "trim" za SSD .

Neznam koliko je brže učitati npr. MRT.exe sa jednog mjesta na disku ili sa 1150 mjesta jer je toliko fragmenata imala ta datoteka....a nije mala razlika sigurno.

Reinstal drajvera za disk i standard sata-ahci kontrolor probao , cmd naredbom gasio ili palio opciju "trim"  i dalje neda defragmentiranje i stalno prikazuje "Solid state drive".

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 14:44 (AF139).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-trim nije defrag.. sasvim drugi razlog-svrha, trajnost..

-ok je ne znati.. a objašnjavati? vjeruj što želiš ili provjeri...

-fragmentiran medij je poželjno defragmentirati. Točno.

-kad je to potrebno, koliko često, kakva upotreba, kapacitet-zauzeto/slobodno.. tu je već problem 'generička' formula, koju ms gurne u nešto redovito, kao npr update ili av scan.. inače 50% besmisleno. Ako ne vjeruješ, provjeri.. radi defrag svaki dan x10 puta na jednom računalu, na dugom identičnom, s identičnim taskovima.. (a to je već nemoguće za test..) napravi defrag jednom godišnje. Izmjeri brzinu, responzivnost, dokaz.. ili ćeš jednostavno zbog takvog defaulta uzeti da je to činjenica? -nije.

 

-defrag treba napraviti kad je disk (tj podaci na mediju) fragmentiran, tad to ima smilsa. Fragmentacija je veća što je više zatrpan disk + način rada, prosječan juzer instalira os, potebne app i takav pc može idućih par godina raditi jednako kao prvi dan bez defraga. Provjereno ali ako tražiš dokaz, tad ne... u pravu si. :) jer ne nemoguće nešto testom egzaktno dokazati. Defrag pri tome neće smetati a možda pomogne ako je fragmentacija značajna. To je kao da naljepiš flaster na prst ako nisi porezan.. ok ako jesi, ako nisi tad ne smeta.. isto. :)

 

-neče? .. pa vjeruj ti i dalje MSu :)) tj prisjeti se što si već čačkao, u cmdu i sl. (jer paljenje-gašenje trima nije za juzere..). Zapanjuje da imaš znanje, sigurnost.. i odbijaš povjerovati mojoj tvrdnji mada se sam demantiraš jer tebi nešto ne radi, meni radi.. nemam pri tome bolje windowse, bolji pc.. tad je odgovor u postavkama, znanju, korištenju defragglera i cmda za nešto što ne razumiješ dovoljno tj 'vjeruješ' a vjera ipak nije znanje. NHF. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 14:55 (ihush).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nigdje nisam rekao da ja koristim defrag često ali kod ovog kloniranja sa SSD > HDD sam dobio jako fragmentirane datoteke na HDD o čemu sam već prije čitao kao jednoj od pratećih pojava radi čega se takvo kloniranje ne preporučuje.

Glave na HDD manje rostaju po diskovima kad nije fragmentirani postotak velik što produžuje vijek trajanja hdd kao što radi "trim" za ssd.

Nisam ja rekao da je defrag i trim isto već da sam i sa tim pokušao "pametni" OS upozoriti da nije ssd više u PC već hdd kad ni ostali pokušaji nisu to sredili.

Normalno da mi defragmentacija inače nije bitna kad je OS sam rješava tjedno pa i zaboravim godinama na to.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-zbog načina rada (razlika hdd-ssd) tj mjesta-čelije u koju se neki podatak zapisuje, nije poželjno klonirati ssd na hdd (obrnuto je sporedno), jer upravo interni kontroler namjerno razbacuje (ravnomjerno troši čelije) podatke.. za idući put, napraviš samo boot i ostale potrebne stvari na samom disku, dok je copy filea običan copy.. jedino što postoje fileovi koji to ne dozvoljavaju, ali alti to mogu, kao što kod kloniranja postoji byte-by-byte.. i 'običan' copy.. odabereš običan, itd. (ovisno što koji alat nudi).

-defrag ne produžuje vijek trajanja .. tj stvar tumačenja, 'radnih sati'.. tj kvaka-22 je da i zbog defraga ''trošiš'' disk, pa je tad trošenje veće, tj ima smisla samo ako su podatci fragmentirani (više zbog performansi ili u slučaju da je malo slobodnog mejsta mogući problemi.. ali iz sasvim drugog razloga).

 

defrag nije loš, pogrešan i sl. nego recimo većinom nepotreban, možda jednom godišnje.. tj stvar je u kapacitetu-količini i omjeru slobodnog, tj još dublje, ne korsiti se taj blok dok ne zatreba što npr koristi undelete.. (opet, razlika za hdd-ssd..). Dok ima recimo +50% slobodnog mjesta npr disk od 500gb kao najmanji danas, defrag je 99% nepotreban i ništa bitnog ne popravlja, ne optimizira i to je lako provjeriti, tj u normalnom radu nema nikakve razlike npr boottime ili rad s dokumentima i sl. (responzivnost OSa) što se može provjeriti i štopericom, prije-nakon defraga.. a kad slobodno mjesto pada, 80-90% i manje.. tad počinju problemi i tad je potrebno čišćenje (brisanje) + defrag.. besmislica je bilo što drugo. Hrpa računala (uredskih) .. rade jednako godinama, neovisno kad je obavljen defrag. Naravno, kućni juzer možda svaki dan downloada terabajte, instalira igre.. popuni disk 'do jaja'.. (tek tad je fragmentacija problem i tek tad dolazi do 'roštanja') no normalno korištenje je upravo opisan način, poželjan kapacitet barem dovstruko od potrebnog i miran si. Defrag tad nije nešto što npr produžava vijek trajanja, naprotiv, to je i zahtjevan task za disk i upravo tad se može očekivati kvar (ili bi se kvar desio, samo što ga defragom potaknemo..).

 

-no, ok, svatko radi kako misli da je najbolje.. pa tko želi, može svaki dan, no to je za ssd besmisleno + kontra, jer svaki trim je jedan ciklus manje u nekom mtbf-u...

-ako uzmemo MSovu logiku (zašto je defaultno uključena automatika..) možemo to usporediti s npr updateom, ili ako vjerujemo u teorije zavjere, da su povezani s proizvođačem diskova i sl.. :) što ćemo tad s takvim argumentom? ..  rad bilo koje komponente joj ne može produžiti predviđeni radni vijek, žarulja-tranzistor ili motor.. može samo potrošiti-skratiti. Istina, drugi dio priče, za posložene podatke, tad glava manje skače.. no desetci tisuća fileova su na disku, stalno se rošta-muva-kopira.. sizifovski. Važno je imati dovoljno mjesta, tad problema nema a kvarovi se dese neovisno o zauzeću ili fragmentaciji (odnosno, možemo reći da bi kao uzrok crkavanja to bilo kao jackpot na lotu.. izuzetak, ne pravilo).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

uskoro kupujem novi procesor maticnu i ram ali ostavljam graficku i hard sa starog pa me zanima jeli potrebno ponovo instalirat windowse na novoj maticnoj ili je to samo plug and play sto bi se reklo,imam piratsku verziju windowsa 10 ako to sta znaci

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dinass355 kaže...

uskoro kupujem novi procesor maticnu i ram ali ostavljam graficku i hard sa starog pa me zanima jeli potrebno ponovo instalirat windowse na novoj maticnoj ili je to samo plug and play sto bi se reklo,imam piratsku verziju windowsa 10 ako to sta znaci

 Pa nova matična je već nov kompjuter ( u kompletu sa procesorom i ramom). Ostalo je manje-više periferija. Ukoliko je čipset isti (a 99,9 % da nije jer pretpostavljam da mijenjaš da bi se unaprijedio, a ne da bi zamijenio pokvarenu ploču novom sličnom ili istom) onda bi se kao moglo i provući (mada bi winsi bili neaktivirani).

 

Ukoliko nova ploča nije bazirana na istom čipsetu (ponavljam, 99,9 % som siguran da nije) ne gine ti clean install windowsa.

 

E, sad, mladost-ludost, ja sam znao migrirati sistemski hdd u drugi komp (ploča-cpu), windowsi se dignu (najčešće u safe modu) i onda zavisi od toga koliko je MBO različita koliko ćeš posla imati da sve podesiš. Pa onda sukobi raznih dijelova sistema....drajveri... i td. Ne isplati se, osim ako si mazohista.

 

Svi putevi vode u clean install.

morrisoN
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice