Windows 11 - općenito izdvojena tema

poruka: 805
|
čitano: 352.799
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
16 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
David87 kaže...

 Bez obzira na update, meni je i dalje ovo užas, a ne mogu natrag na 10 bez da radim clean install. Isto sam idiot kaj uvijek sve moram imat up to date...

Desni klik na 1 file učitava 8 sekundi, to je samo jedan od primjera...

Nitko te ni tjeral na W11,tak to bude kad je dosadno i ideš reda radi popravljat nekaj kaj nije pokvareno.

 

Kak se ono kaže, kad se pomješaš sa posijama onda te pajceki izgrizu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/jeste-nadogradili-windowse/285007.aspx?page=0&jumpto=6423134&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
LukaDemarin kaže...

Jel vam datum i vrijeme dolje desno prikazano kako treba? Na win10 mi je bilo lijepo center-aligned, sad mi je kao right-aligned ali neispravno. Naime najdesniji dio datuma i najdesniji dio sata se ne poklapaju tj. nisu jedna ispod druge ravno

 ...mozda se zbog tocke cini da nije ravno...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Windows 11 - općenito

Prozori 11 vs Prozori 10, Intel 10(Skylake) i 11(RocketLake) CPU generacija imaju identične performanse+poznati Prozor 11 problemi sa VBS glupandarijama.

 

 

https://www.tomshardware.com/how-to/disable-vbs-windows-11

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 11 - općenito

.

battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 11 - općenito

...............

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Pozdrav,

 

imam zanimljiv problem..

 

dakle instaliraao sam Win 11 preko Win 10, i sve je prošlo OK, profili su mi na D: disku, moje prilagodbe su tu (recimo ručno napravljena tema kursora miša), sve postavke kako spada...

 

osim - kontekstnog menija novog tipa...

 

 

Windowsi su na hrvatskom, a Открыть в Терминале Windows - na ruskom ?!??!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Stric_Jura kaže...
Windowsi su na hrvatskom, a Открыть в Терминале Windows - na ruskom ?!??!

Imaš instaliranu rusku tipkovnicu?

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Rekoh li ja da se cijepiš Pfizerom, a ne Sputnjikom?!
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 10:45 (morrisoN).
 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

... uf kvragu, zbilja... ruska tipkovnica ??? i eto je, kliknem na HRV, kad tamo  ispo PYC....

 

inače uvijek imam samo HR tj. Standard, mičem sve druge i na Windowsima na engleskom.....

 

i uvijek postavljam da je Standard zadana tipkovnica...

 

svaka ćas....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 1 hvala 1
7 godina
online
Windows 11 - općenito

Evo, i meni je stigla obavijest da mogu napraviti upgrade na W11!

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Stric_Jura kaže...

... uf kvragu, zbilja... ruska tipkovnica ??? i eto je, kliknem na HRV, kad tamo  ispo PYC....

 

inače uvijek imam samo HR tj. Standard, mičem sve druge i na Windowsima na engleskom.....

 

i uvijek postavljam da je Standard zadana tipkovnica...

 

svaka ćas....

Meni se jednom dogodilo da mi se Chrome prebacio na englesku tipkovnicu koja čak nije bila ni instalirana, pa sam morao instalirat istu da vratim Chrome na hrvatsku. Zato radije imam instalirane obje, pa ako se prebaci, lako u trayu odaberem HRV.

7 godina
online
Windows 11 - općenito

Uspješno instaliran W11!

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Marko :D kaže...
Stric_Jura kaže...

... uf kvragu, zbilja... ruska tipkovnica ??? i eto je, kliknem na HRV, kad tamo  ispo PYC....

 

inače uvijek imam samo HR tj. Standard, mičem sve druge i na Windowsima na engleskom.....

 

i uvijek postavljam da je Standard zadana tipkovnica...

 

svaka ćas....

Meni se jednom dogodilo da mi se Chrome prebacio na englesku tipkovnicu koja čak nije bila ni instalirana, pa sam morao instalirat istu da vratim Chrome na hrvatsku. Zato radije imam instalirane obje, pa ako se prebaci, lako u trayu odaberem HRV.

 Možeš i koristeći shortcut: windows key + space i prebaci se s jedne tipkovnice na drugu  

13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
dinos3 kaže...
Marko :D kaže...
Stric_Jura kaže...

... uf kvragu, zbilja... ruska tipkovnica ??? i eto je, kliknem na HRV, kad tamo  ispo PYC....

 

inače uvijek imam samo HR tj. Standard, mičem sve druge i na Windowsima na engleskom.....

 

i uvijek postavljam da je Standard zadana tipkovnica...

 

svaka ćas....

Meni se jednom dogodilo da mi se Chrome prebacio na englesku tipkovnicu koja čak nije bila ni instalirana, pa sam morao instalirat istu da vratim Chrome na hrvatsku. Zato radije imam instalirane obje, pa ako se prebaci, lako u trayu odaberem HRV.

 Možeš i koristeći shortcut: windows key + space i prebaci se s jedne tipkovnice na drugu  

Probao sam, nije išlo. Probao sam i one druge kombinacije s SHIFT, isto nije išlo. Jedino rješenje je bilo instalacija engleske tipkovnice da mi se pojavi language bar i promijena na taj način.

15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Imam problem sa xbox appom na win 11 - ne mogu downloadati igre preko game passa. Error 0x00000001. Ako ih kupim onda mogu. Sad sam probao npr. sa goat simulatorom.

A na windows 10 laptopu, mogu downloadati igre koje su na game passu. Isprobano na wreckfestu, preloadu za forzu 5...

Napominjem da mi se problem na win 11  javio tek nakon clean instalacije. Tjedan dana sam imao upgrade sa 10 na 11 i sve je uredno radilo. Ne sjećam se da li sam za to vrijeme imao i xbox app ili su se igre instalirale direktno iz microsoft storea. Onda sam napravio clean install i sad na win 11 nemam više mogućnost instalacija igara kroz store, odmah otvara xbox app ili traži da ga prvo instaliram ako je deinstaliran. A download ne radi.

 

edit: zaboravio sam reći da sam na lapu na kojem je sad win 11 imao i na win 10 problem sa downloadom kad sam prije mjesec dana prvi put kupio game pass. I to se korigiralo nakon reinstalacije win 10.

Nakon ovih novih problema sa win 11, probao sam 10-15 metoda rješavanja koje se spominju po forumima i youtubeu i ništa ne pomaže.

A na drugom lapu sa win 10 nikad nije bilo problema sa downloadom.

 

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 21:38 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Probaj pokreniti cmd kao admin, upiši wsreset.exe i lupi enter. Čekaj da odradi.
Probaj se odlogirati pa opet logirati na glavni ms račun.

Poigraj se s regionalnim postavkama…probaj mijenjati
United States / Croatia…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
BlackMoon kaže...
Probaj pokreniti cmd kao admin, upiši wsreset.exe i lupi enter. Čekaj da odradi.
Probaj se odlogirati pa opet logirati na glavni ms račun.

Poigraj se s regionalnim postavkama…probaj mijenjati
United States / Croatia…

 wsrest sam probao i ranije, ne pomaže.

Pokušao sam sad sa mijenjanjem regije. Ak misliš u windowsima. US, CRO, pa nazad na UK sa kojim sam i kupio gamepass i nema pomoći.

Na ms stranici accounta ne mogu mijenjati regiju trenutno.

 

Da li je možda moguće instalirati i koristiti staru verziju storea? Guglao sam ali nisam našao.

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Windows 11 - općenito

Eto i meni stigao update na win 11, jesu majstori to ispeglali koliko toliko ili da kliknem na stay on win 10 for now?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Tiby kaže...

Eto i meni stigao update na win 11, jesu majstori to ispeglali koliko toliko ili da kliknem na stay on win 10 for now

Kako god odlučiš, nećeš pogriješiti. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

Nokoliko puta me znatiželja opekla i od onda se držim one da ako nije pokvareno, ne popravljaj/diraj.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
vrinho kaže...

Nokoliko puta me znatiželja opekla i od onda se držim one da ako nije pokvareno, ne popravljaj/diraj.

 -pravilo je dobro, ali odavno ne vrijedi.. sve u vezi IT-a, pc-mob-tv (dvbt-prijemnici).. to ne dozvoljavaju, tj moraš stalno nadograđivati-updateati, primarno appse koje koristiš, uz to naravno os, prtokole-ostalo.. i izbora za većinu nema, tj izuzetak je onaj tip računala-posla koji je recimo izoliran, ne online .. takav može, dok je soft vječan, nepoderiv i ako danas radi može jednako raditi tisućama godina (teoretski, jer praksa je suprotna..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Ezio kaže...
BlackMoon kaže...
Probaj pokreniti cmd kao admin, upiši wsreset.exe i lupi enter. Čekaj da odradi.
Probaj se odlogirati pa opet logirati na glavni ms račun.

Poigraj se s regionalnim postavkama…probaj mijenjati
United States / Croatia…

 wsrest sam probao i ranije, ne pomaže.

Pokušao sam sad sa mijenjanjem regije. Ak misliš u windowsima. US, CRO, pa nazad na UK sa kojim sam i kupio gamepass i nema pomoći.

Na ms stranici accounta ne mogu mijenjati regiju trenutno.

 

Da li je možda moguće instalirati i koristiti staru verziju storea? Guglao sam ali nisam našao.

 Ne vjerujem da u respozitoriju drže i starije verzije...U jednoj si stvari u pravu. Novi Store pun je bugova i jako spor kod updatea aplikacija. Recimo,  kad za određenu aplikaciju želim vidjeti recenzije, izbaci mi samo jednu random recenziju, a opcija "vidi više" otvara mi prazan store. Odvratno je da to ne mogu/ne žele riješiti. Evo upravo je danas bio update, opet nula bodova...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

a ove idiotarije s Teamsima,  ako želite Teamse za školski/poslovni račun, skinite verziju zapravo za Win 10, a imate .MSIX za 11 na istoj stranici 8koja dolazi s Win 11) , ali ona je za osobne račune ?!?!?!?

 

nazajebavao sam se danas ko žuti mačak oko toga...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
Stric_Jura kaže...

a ove idiotarije s Teamsima,  ako želite Teamse za školski/poslovni račun, skinite verziju zapravo za Win 10, a imate .MSIX za 11 na istoj stranici 8koja dolazi s Win 11) , ali ona je za osobne račune ?!?!?!?

 

nazajebavao sam se danas ko žuti mačak oko toga...

 Sorry, ali to je valjda prva stvar koju sam ispitao tako da sam pročitao što kaže Microsoft o tome.

Can I use Chat with my Teams work or school account?

No – Chat on Windows 11 is available only for Teams personal users. If you are an IT administrator for work or school account (AAD) users, please instruct your users to use the version of Teams that is labeledwork or school and uses the icon with blue tile with a white letter “T” inside. If you try to log into Chat with your work or school account, you will be redirected to download Teams for work or school.

 

So, there will be different versions of Teams on my Windows 11 device?

Yes. Chat on Windows 11 is powered by the version of the Teams app that uses your personal Microsoft account.

 

https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/introducing-chat-from-microsoft-teams-on-windows-11-for-your/ba-p/2809877

16 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Tiby kaže...

Eto i meni stigao update na win 11, jesu majstori to ispeglali koliko toliko ili da kliknem na stay on win 10 for now?

 

 Dole niže je gumb, "fak ju Windows 11" klikni na to i mirno spavaj.

Valentin17 kaže...
Kako god odlučiš, nećeš pogriješiti. 

 Reče človek prije dileme oko ulaska u neoznačeno minsko polje.

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
rambox kaže...
Reče človek prije dileme oko ulaska u neoznačeno minsko polje.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Imao bi stvarno molbu i bio bi zahvalan korisniku koji radi na windows 11 sustavu, a ima icloud račun...ako bi htio instalirati UWP icloud aplikaciju s MS Storea i dati mi informaciju da li ista uopće radi na ovom OS-u, jer od Apple Suppotra ne mogu dobiti nikakvu korisnu informaciju. Osobno, na drugim računalima nemam win 11 pa ne mogu sam probati, a po googlu dobijem oprečne informacije o tome...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
BlackMoon kaže...

Imao bi stvarno molbu i bio bi zahvalan korisniku koji radi na windows 11 sustavu, a ima icloud račun...ako bi htio instalirati UWP icloud aplikaciju s MS Storea i dati mi informaciju da li ista uopće radi na ovom OS-u, jer od Apple Suppotra ne mogu dobiti nikakvu korisnu informaciju. Osobno, na drugim računalima nemam win 11 pa ne mogu sam probati, a po googlu dobijem oprečne informacije o tome...

 kolega radi uredno app sad sam probao.  

15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

Imam instaliran Win11 od prvog dana, sve je bilo super do ca. prije 2 tjedna - sada se zna dogoditi da mi se oba monitora "zamrznu", 5 minuta je sve crno, te se nakon toga file explorer jednostavno reseta, sve aplikacije pogase. Ima li tko slicnih problema? PC iz profila.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice