Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 385.212
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
2 godine
protjeran
offline
Windows 11

Znači direct storage samo na windowsima 11, lijepo će oni nas prisiliti na upgrade .

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Pokretanje Android aplikacija na Windows 11?!?! Didn't see that coming...

 To se zna već neko vrijeme, ne vezano za win11:) 

 

BTW, Microsoft i prijevodi :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 21:23 (ivicask).
16 godina
offline
Re: Windows 11

Cini se da ta opcija o pokretanju Android Apps nije bas nesto (po mom misljenju) jer se to kao izvodi preko Amazon Stora za android apps i moras bit prijavljen na Amazon Store 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
Windows 11

Znači trebam imati TPM 2.0 (cca sva računala 2016. na dalje) i dx12 wddm 2.x grafičku (isto 2016. na dalje za integruše). Za TPM se još da modificirati instalacijski medij, ali za grafičku valjda ne. Hrpetina ljudi i tvrtki još ima neki prebuilt pc il ilaptop s IG iz 2013. 

Znači ja sad moram kupiti TPM modul i grafičku po tim odvratnim cijenama da bi koristio OS za koji je moj PC i više nego dovoljan. I onda kažu da Apple prerano ubija hardver. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
pqweasdyxc kaže...

Znači trebam imati TPM 2.0 (cca sva računala 2016. na dalje) i dx12 wddm 2.x grafičku (isto 2016. na dalje za integruše). Za TPM se još da modificirati instalacijski medij, ali za grafičku valjda ne. Hrpetina ljudi i tvrtki još ima neki prebuilt pc il ilaptop s IG iz 2013. 

Znači ja sad moram kupiti TPM modul i grafičku po tim odvratnim cijenama da bi koristio OS za koji je moj PC i više nego dovoljan. I onda kažu da Apple prerano ubija hardver. 

Objasnio sam iz početka, ništa od toga ne moraš imati. Samo malo čitaj.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Pokretanje Android aplikacija na Windows 11?!?! Didn't see that coming...

 a što si mislo da ispod haube radi ubuntu (linux..) tj koja je razlika linux-andorid? .. štoviše bilo koji soft, sve je soft a platfromski je samo ovisan o specifičnim fičerima koje neki ima drugi nema, npr kao frontendovi-distre dok za dio koji ostaje imaš emulatore-vm-wine itd.. ako se već nekome ne da preštrikati kod ili (važnije) za pravne-licenčne sitnice koje se ne mogu dirati (jer je naprosto tuđe-vlasništvo).. što pod linux-andorid platformom većniom nije problem zbog open-foss-a i open licenci.

 Nema to veze s wsl2, već s Intelovom tehnologijom

Intel Bridge Technology ( Intel Houdini) 

 

Tako da PC na Armu vjerojatno neće moći pokretati Android aplikacije.

 

Sad nitko neće više programirati win32 aplikacije, kad možeš s android aplikacijama targetirati i windowse i android.

 

Još i ako budeš mogao mijenjati taj window size da ne izgleda kao u emulatoru.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 8:16 (Theophilus Ruy).
15 godina
online
Re: Windows 11
pqweasdyxc kaže...

Znači trebam imati TPM 2.0 (cca sva računala 2016. na dalje) i dx12 wddm 2.x grafičku (isto 2016. na dalje za integruše). Za TPM se još da modificirati instalacijski medij, ali za grafičku valjda ne. Hrpetina ljudi i tvrtki još ima neki prebuilt pc il ilaptop s IG iz 2013. 

Znači ja sad moram kupiti TPM modul i grafičku po tim odvratnim cijenama da bi koristio OS za koji je moj PC i više nego dovoljan. I onda kažu da Apple prerano ubija hardver. 

 -ne, ne znači ništa, ne trebaš ništa, jer za sad win11 još ne postoji, tek će doći jednog dana .. dok do 25te imaš postojeći w10 ili bilo koji durgi os.

-ako danas kupuješ računalo to znači +4 godine ne moraš ništa, tj kao da w11 ne postoji (za sad ne postoji..), dok su prosječna računala već +5god tu što će reći da je recimo +10god možda prevelik gap za novi (budući) os u requiremenstima, koje možda izmijene do stvarnog izlaska, možda odbace npr tpm2 a možda uvedu neki viši kriterij npr tpm3 ..

 

-npr samo postojanje-mogućnost je jedno, računalo koje ima mogućnost tpm2 i sec.boota .. ali ja ga npr ne koristim, ne trebam (isključen) sec.boot .. računalo je kompatibilno-podržava, što će tad installer odlučiti? Ništa, tj kao što je već testno instaliran, radi bez i dok se ne pokaže drugačije podrazumijeva se da će nastaviti jednako raditi bez tih fičera samo je tad besmisleno navoditi takve minimum-requrementse koji to nisu.

 

-npr sad je već uobičajeno-zaokruženo na 4gb rama.. besmislica, jer svi osevi već desetljeće traže-rade isto, .. dok su appsi one koje traže više, tj barem 2gb za browser itd. i to je realna granica za upotrebljivo računalo, ne os jer on radi s manje.

 

-što njih briga ako ja ne želim sec.boot? moram li? .. po ovoj ms specifikaciji, moram, kao i UEFI.. tj sve u paketu, mada za sad radi bez svega toga. Čemu tad takve specifikacije koje jednostavno činjenično nisu točne.. (jer sve radi bez.. odnosno može se vidjeti u postovima slika s besmislenom porukom sustava o nekompatibilnosti osa .. koji već radi u pozadini, smiješno-glupo-nepotrebno.. normalno za betu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 11
pqweasdyxc kaže...

Znači trebam imati TPM 2.0 (cca sva računala 2016. na dalje) i dx12 wddm 2.x grafičku (isto 2016. na dalje za integruše). Za TPM se još da modificirati instalacijski medij, ali za grafičku valjda ne. Hrpetina ljudi i tvrtki još ima neki prebuilt pc il ilaptop s IG iz 2013. 

Znači ja sad moram kupiti TPM modul i grafičku po tim odvratnim cijenama da bi koristio OS za koji je moj PC i više nego dovoljan. I onda kažu da Apple prerano ubija hardver. 

Nitko te ne sili na Winodws 11, niti ti relano W11 uopče i ne treba(pogotovo ne za poslovne potrebe) fučkaj ga sad.Ako stari poslovni komp ne podržava W11, boli te đon Windows je samo alat, dakle ako nije pokvareno ne popravljaj W10 nek radi i dalje.

 

Uostalom preko automatskog Update(ako je uopče i aktivan), W11 kao upgrade niti ne buš mogel instaliral na hardverski nekompatibilan PC komp ili Laptop.

 

Da kad izađe konačna verzija, ovo podebljano stoji/"Hardware requirements" kao potreba i tak navodi Mikrošuft ekipa.

 

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/whats-new/windows-11-requirements

 

Hm nisam precizno pratil, sad vidim da sasvim logično Windows 11 ide samo a 64bit procesore.Ajd ok, napokon 32bit procovi idu u penziju barem za Windows 11.S obzirom kad su predstavljeni prvi 64bit procovi, dakle AMD Athlon(2003 godina, devet mjesec) tu se dalje nema kaj komentirat.

 

Kad konačno izađe W11 službeno, ionako če hakeri prilično brzo ispeč razne alata za zaobič ili pogasit razne W11 gluposti.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 16:32 (rambox).
15 godina
online
Re: Windows 11
rambox kaže...
..

 

Hm nisam precizno pratil, sad vidim da sasvim logično Windows 11 ide samo a 64bit procesore.Ajd ok, napokon 32bit procovi idu u penziju barem za Windows 11.S obzirom kad su predstavljeni prvi 64bit procovi, dakle AMD ....

 -32bitni os je mrtav, nema više supprota (drivera) za novi hw bilo što ispod w10-64, nema linux distri osim par izuzetaka i po najvi ne bi trebalo biti ni dostupnog win (osim za partnere) tj moguće da je aktualni build posljednji dostupan u 32bitnom obliku za šire mase.. tak da to nije stvar win11 osa, nego svega i bilo bi zapravo nerealno da je obrnuto..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
protjeran
offline
Re: Windows 11
pqweasdyxc kaže...

Znači trebam imati TPM 2.0 (cca sva računala 2016. na dalje) i dx12 wddm 2.x grafičku (isto 2016. na dalje za integruše). Za TPM se još da modificirati instalacijski medij, ali za grafičku valjda ne. Hrpetina ljudi i tvrtki još ima neki prebuilt pc il ilaptop s IG iz 2013. 

Znači ja sad moram kupiti TPM modul i grafičku po tim odvratnim cijenama da bi koristio OS za koji je moj PC i više nego dovoljan. I onda kažu da Apple prerano ubija hardver. 

U jednom MS dokumentu je potvrđeno da će buduće verzije biti kompatibilne i s TPM 1.2 kojeg imaju sve matične tako da nema brige, ovo je early early build i dosta toga će promijeniti.

16 godina
offline
Re: Windows 11
Osvrtnik kaže...

U jednom MS dokumentu je potvrđeno da će buduće verzije biti kompatibilne i s TPM 1.2 kojeg imaju sve matične tako da nema brige, ovo je early early build i dosta toga će promijeniti.

 Živo bili pa videli, vjerojatno Mikrošuft i dalje važe kaj izabarat+uzmi u obzir kaj sam istaknul na dolnjem linku.

 

Za sad su službeno naveli samo TPM 2.0, a dalje eto moraju izabrat jednu ili drugu verziju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-11/283204.aspx?page=0&jumpto=6376771&sort=asc&view=flat

 

"TPM 2.0 is not backward compatible to TPM 1.2"

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 18:03 (rambox).
15 godina
offline
Windows 11

Dobio sam mail kao Insider Korisnik, čekam sledeće sedmice da stigne i službena instalcija. Valjda neću morati opet vaditi onaj glupi .dll fajl kada budem radio (po milioniti put) Upgrade.

Moj PC  
1 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...
-32bitni os je mrtav, nema više supprota (drivera) za novi hw bilo što ispod w10-64, nema linux distri osim par izuzetaka i po najvi ne bi trebalo biti ni dostupnog win (osim za partnere) tj moguće da je aktualni build posljednji dostupan u 32bitnom obliku za šire mase.. tak da to nije stvar win11 osa, nego svega i bilo bi zapravo nerealno da je obrnuto..

 hoće li biti (win 11) "unutra" drivera za intel Z590 chipset, da ih ne moram instalirati s pržilice i Cd-a ? 

win 10 ih nema.

Dooolje kriptovalutaška mafijo !! Vratite nam grafičke kartice, bando kapitalistička !! Živio Socijalizam, sloboda i pravedne plaće radnicima !!!
10 godina
offline
Re: Windows 11

Evo nakon provjere kompatibilnosti za win11 mi ispiše da moj CPU i5-2400 ne odgovara .. .

2 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 11
AF139 kaže...

Evo nakon provjere kompatibilnosti za win11 mi ispiše da moj CPU i5-2400 ne odgovara .. .

 

 

Ne brini se, bit će bolje netko viče...na papiru mrtvo slovo....

Dooolje kriptovalutaška mafijo !! Vratite nam grafičke kartice, bando kapitalistička !! Živio Socijalizam, sloboda i pravedne plaće radnicima !!!
2 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 11
rambox kaže...
Ajd ok, napokon 32bit procovi idu u penziju barem za Windows 11.S obzirom kad su predstavljeni prvi 64bit procovi, dakle AMD Athlon(2003 godina, devet mjesec) tu se dalje nema kaj komentirat.

 auuuu... što si sretan..

a zašto se ti veseliš što će win 32 procesori biti umirovljeni za win 11 ?!

 

kakve ti imaš koristi od toga ?

Dooolje kriptovalutaška mafijo !! Vratite nam grafičke kartice, bando kapitalistička !! Živio Socijalizam, sloboda i pravedne plaće radnicima !!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 9:47 (Drazen99).
15 godina
offline
Windows 11

Moja kanta sasvim sposobna za vrtit W11, ali sam prvo morao u BIOS-u uključiti TPM.

I normalno, kako sam već nestrpljiv po prirodi, uključio se ponovo u WIP. 

Nije mi se dalo skidati i instalirati onaj leakani W11, za svaki slučaj.

Ipak više vjerujem M$-u nego bogtepitajkojem izvoru.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 11
Drazen99 kaže...
ihush kaže...
-32bitni os je mrtav, nema više supprota (drivera) za novi hw bilo što ispod w10-64, nema linux distri osim par izuzetaka i po najvi ne bi trebalo biti ni dostupnog win (osim za partnere) tj moguće da je aktualni build posljednji dostupan u 32bitnom obliku za šire mase.. tak da to nije stvar win11 osa, nego svega i bilo bi zapravo nerealno da je obrnuto..

 hoće li biti (win 11) "unutra" drivera za intel Z590 chipset, da ih ne moram instalirati s pržilice i Cd-a ? 

win 10 ih nema.

-problem koji imaš nema veze s driverom, tj driver ti je jednako potreban neovisno s kojeg medija bootaš-instaliraš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 11
AF139 kaže...

Evo nakon provjere kompatibilnosti za win11 mi ispiše da moj CPU i5-2400 ne odgovara .. .

 Sandy Bridge CPU nije problem, ali je problem Intel HD 2000 iGPU ako koristiš tu grafu.To je stari DX11.1 GPU, a kaj se tiče TPM tvoja matična sigurno nema TPM 2.0.

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/hd-graphics-2000.c1248

 

Eto kolko su ljudi nerazumni, kao da im život ovisi o čokljavom Windows 11.Cijene TPM 2.0 modula su debelo skočile, ekipa krenula kupovat module kao da su kokice.

 

https://twitter.com/shen/status/1408284995131645956

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Windows 11

Brine me taj TPM (ne mogu ga pronaći) ili moj prijenosnik to nema

 

Radi se o Lenovo Ideapad 520 nije vrag da ću morati kupovati novi laptop 

 

Ako ima netko pametniji tu da mi malo ukaže put kojim ići... bio bi zahvalan

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 11

Nažalost test ne kaže ništa osim CPU a ostatak je jednako loš , "grafa" je trenutno HD5450 (DX11) , a na MBO ima 20-1pin za TPM pa sam siguran da ću morati obnoviti hardver krajem 2025. god. .

16 godina
offline
Re: Windows 11
AF139 kaže...

Nažalost test ne kaže ništa osim CPU a ostatak je jednako loš , "grafa" je trenutno HD5450 (DX11) , a na MBO ima 20-1pin za TPM pa sam siguran da ću morati obnoviti hardver krajem 2025. god. .

 A ista priča i ta grafa nije DX12, dakle i od nje nula bodova za W11.

AMD,........is that Epyc or what?
4 godine
offline
Re: Windows 11
pqweasdyxc kaže...

Znači trebam imati TPM 2.0 (cca sva računala 2016. na dalje) i dx12 wddm 2.x grafičku (isto 2016. na dalje za integruše). Za TPM se još da modificirati instalacijski medij, ali za grafičku valjda ne. Hrpetina ljudi i tvrtki još ima neki prebuilt pc il ilaptop s IG iz 2013. 

Znači ja sad moram kupiti TPM modul i grafičku po tim odvratnim cijenama da bi koristio OS za koji je moj PC i više nego dovoljan. I onda kažu da Apple prerano ubija hardver. 

 Ovaj PC na kojem pišem star je 10 godina (Asusova matična - Model Year 2011). Nikada nisam imao PC tako dugo. Nadogradio sam RAM s 8GB (tada su svi kupovali 4GB) na 16GB, dodao SSD, jednom promijeno napajanje te promijenio hrpu tipkovnica i miševa. Sve ostalo, uključujući monitor, staro je 10 godina.

 

Kada vidim cijene pojedinih komponenti, cirkus oko grafičkih i hard diskova, nekako nemam želju mijenjati išta. Mijenjat ću PC kada to stvarno budem morao napraviti. Znači, ostajem na Win 10 ako ne budem prošao provjeru kompatibilnosti softvera za Win 11.

7 godina
offline
Windows 11

Procesori prije 2018.g. nisu podržani, a to znači da Skylake i Kabylike padaju u vodu kao i prva serija ryzena.

Info na linku: https://www.theverge.com/2021/6/25/22549725/microsoft-windows-11-cpu-support-tpm-hardware-requirements

 

Zar se ponovno vraćamo u 90te kada se hardver svako malo mora mijenjati... 

I want to believe
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11

Hardverski sam kompatibilan, imam retail windows 10 pro za 10 eura odavno, tak da kad ovo izađe samo besplatno nadogradim. Nemam niš protiv, bolja podrška za HDR, te druge gaming aplikacije.

Osvježeni izgled, a moguće se i direct storage pokaže funkcionalan...makr imam pcie 3.0 sučelje. Bumo vidli.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 15:58 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11

Microsoft će pružati podršku za Windows 10 do 2025. godine.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11

Znači, po govnjarima iz Microšrota, računalo iz 2016. godine je za smeće, kao ova konfiguracija u opisu? Da li oni nekoga zajebavaju ili imaju postcovid sindrom, ionako su svi bili zaraženi? Ovaj ne prolazi provjeru, a da uopće aplikacija ne javlja zašto. Vjerojatno joj smeta CPU.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 17:14 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11
Brki1994 kaže...

Procesori prije 2018.g. nisu podržani, a to znači da Skylake i Kabylike padaju u vodu kao i prva 1000 serija ryzena.

Info na linku: https://www.theverge.com/2021/6/25/22549725/microsoft-windows-11-cpu-support-tpm-hardware-requirements

 

Zar se ponovno vraćamo u 90te kada se hardver svako malo mora mijenjati... 

Da glupost na kvadrat, ali treba ponovit Windows 11 je samo alat=potpuno je nepotreban ako stari PC radi normalno.

 

Nitko nikoga ne sili na W11,i ono najbitnije W11 vs W10 razlike u CPU performansama i gejmingu su skoro ravne nuli ili potpuno zanemarive.Takva je situacija sa svim aktualnim dostupnim procesorima.

 

E sad buduči silom prilika Big-Little Intel Alder Lake, ili neki noviji AMD Zen3+ ili Zen4 CPU to je več malo druga priča.W11 vs W10, na budučim novim procesorima/hardveru+W11 možda i dobijemo malo bolje CPU performanse.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
7 godina
offline
Re: Windows 11

Negdje je čak i pisalo da će boot time i CPU performance biti generalno bolji na 11. Živi bili pa vidjeli...

 

 

I want to believe
15 godina
online
Windows 11

MB: Asus Prime z370

CPU: Inel i5 8400

GPU: Inel i5 8400 (Intel® UHD Graphics 630)

 

Uredno spreman za Win 11

 

(BTW, morao sam u biosu uključiti Intelov TPM)

morrisoN
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice