Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 383.742
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
13 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...

 Ma, čitao sam ja ali sam išao i provjeriti. Eto, stari Snipping Tool je još uvijek kod mene.

Ja baš sada gledam kod sebe, imam sve stare aplikacije, a build je 194.

A ako pogledam DEV build na drugom računalu, on ima sve nadograđeno.

 

EDIT: Evo više informacija o novim aplikacijama.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 15:09 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

-za tebe je i dalje w10 .. tj 11 tek za par mjeseci + uvjeti. Još nije za obične juzere 'normalna' verzija.

-prije clean možeš provjeriti sfc-scan + malware (jer voli zaskočiti driver) .. ili skineš 'pravi' driver, ne za w10, nego po buildu-godini, od 1703-nadalje nisu isti... aktualna verzija w10 je 21h1 .. uskoro i h2 kad će i w11..

 par mjeseci? zar nije official date 5.10? naravno prvo su rekli da update ide za nove kompove, ali pretpostavljam da ce dati mogucnost da skines full version ISO pa sam roknes zadnju verziju i tjt. ili sam krivo shvatio ovo sto pisu za 5.10?

14 godina
offline
Windows 11

Postoji li neki fix za taskbar, sad mi više nije centriran nego sve drifta na desnu stranu nakon zadnjeg updatea, baš izgleda nesimetrično.

 

 

Primjer s interneta Primjer s interneta
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
dmanz kaže...

Postoji li neki fix za taskbar, sad mi više nije centriran nego sve drifta na desnu stranu nakon zadnjeg updatea, baš izgleda nesimetrično.

Probaj ga staviti lijevo pa vrati na sredinu.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Imsovcanin kaže...
ihush kaže...

-za tebe je i dalje w10 .. tj 11 tek za par mjeseci + uvjeti. Još nije za obične juzere 'normalna' verzija.

-prije clean možeš provjeriti sfc-scan + malware (jer voli zaskočiti driver) .. ili skineš 'pravi' driver, ne za w10, nego po buildu-godini, od 1703-nadalje nisu isti... aktualna verzija w10 je 21h1 .. uskoro i h2 kad će i w11..

 par mjeseci? zar nije official date 5.10? naravno prvo su rekli da update ide za nove kompove, ali pretpostavljam da ce dati mogucnost da skines full version ISO pa sam roknes zadnju verziju i tjt. ili sam krivo shvatio ovo sto pisu za 5.10?

 -odgovor je upućen konkretnoj osobi u temi, .. a ovo je insider-win11 tema, za insidere (i one koji se tako osjećaju) :) ..

 

-za 'normalne' juzere je noramalna vezija, kao post iza primjer.. jer to je ipak beta-insider s 'dječim bolestima', s promjenama-isprobavanjima nečeg novog i primarno se time trebaju pozabaviti iskusniji koji znaju kako se problemi riješavaju ili (đabe) pomagati ms-u.. tj smisao insidera je upravo to, otkriti probleme a to znači i 'rizik' tj očekivati probleme i zapravo je iznenađujuće kad sve radi što vidimo na envyevom primjeru koji se sam demantira kad mu nešto ode.. :) ..

-kad će izaći? ovisi-možda, možda po najavi, možda kasnije (prije neće).. + i kad izađe i dalje je win10 glavni, za sad, prosječan juzer ne mora prvi dan na novi os, pričekati malo, ne srljati, +par mjeseci, jer tek po izlasku proizvođači ostatka počnu davati support-službeno, npr driveri kao i soft-kompatibilnost .. to što radi ok, je samo zato što nema većih promjena ispod haube osim uvijeta za tpm i sl. .. i ako pogledaš što se događa s driverima po buildovima za w10, 1703-1909-21... vidjet ćeš da imaš nekoliko različitih-isith drivera za 'iste' win10 odnosno po buildovima-vezrijama i može se pretpostaviti da će jednako biti s win11-21-h2 kad izađe tj installer može odbijati-ignorirati necertificiran driver i stvori se problem tamo gdje ga nema, tj to što u insideru možeš normalno instalirati neki driver za w10-stariji ne znači da je u rtm verziji isto, nije.. kao što nije za 1909 i ostale.. tj nitko ne zna pa ni billygates hoće li win11 izaći u 10om mj.. simbolički može u 11tom, zašto ne 11-11? .. + može kasniti iz bilo kojeg razloga, može ne izaći narednih 2-3 godine dok po roadmapu ms planira prelaz do 2025te, uz podsjetnik da uvjek stvari mogu kasniti, biti ogdođene kao i to da je ms rekao da je win10 posljednji.. tj nije rekao istinu ako sad imamo 11, + kad god izađe neki win-ver započne se rad na razvoju iduće verzije, neovisno što nikad ne mora izaći, to je ms rutina desetljećima i dok taj odjel radi, radi tako itd itd..

 

dmanz kaže...

Postoji li neki fix za taskbar, sad mi više nije centriran nego sve drifta na desnu stranu nakon zadnjeg updatea, baš izgleda nesimetrično.

 

 

 -ako se ne fixa-centrira, .. probaj classic metodu, odmjeren udarac (dlanom! šamar..) po ekranu.. (kao nekad popravak tv-a...) ili pomakni ekran lijevo :))

 

-pretpostavka, ostala je ikona ili placeholder-divider .. probaj install app koja je bila pinana ako si je deinstalirao.. i idući put je prvo odpinaš .. ako je to uzrok tj gatam iz graha (nagađam) kao možda je to.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

ako je to uzrok tj gatam iz graha (nagađam) kao možda je to.. :))

Nije to, bug koji prijavljuje more korisnika.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
8 godina
offline
Re: Windows 11
Ja sam ga stavio na lijevo i sve ok.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
Gogo222 kaže...
Ja sam ga stavio na lijevo i sve ok.

Također. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
4 godine
offline
Windows 11

+1

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11

Ima nekakvih gro opcija oko tog taskbara koje ni meni nisu jesne, ali ako je to bug onda je kao što sam rekao "operacija uspjela a pacijent podlegao".
Kao što sam rekao Taskbar mora na Hirurgiju pa na Psihologiju :-D

Nisam skinuo novu DEV verziju (nemam kad) pa zato ne znam šta se dešava. Vjerojatno finaliziraju sad dok ne ide Službena verzija ako se ne varam 5.10.

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 11

Ne funkcionira lijevo pa opet sredina, a lijevo mi više nikako ne paše 

 

Puno je bolje dok je na sredini, dok se navikneš na to. Čekamo update da to popravi.

15 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...
Imsovcanin kaže...
ihush kaže...

-za tebe je i dalje w10 .. tj 11 tek za par mjeseci + uvjeti. Još nije za obične juzere 'normalna' verzija.

-prije clean možeš provjeriti sfc-scan + malware (jer voli zaskočiti driver) .. ili skineš 'pravi' driver, ne za w10, nego po buildu-godini, od 1703-nadalje nisu isti... aktualna verzija w10 je 21h1 .. uskoro i h2 kad će i w11..

 par mjeseci? zar nije official date 5.10? naravno prvo su rekli da update ide za nove kompove, ali pretpostavljam da ce dati mogucnost da skines full version ISO pa sam roknes zadnju verziju i tjt. ili sam krivo shvatio ovo sto pisu za 5.10?

 -odgovor je upućen konkretnoj osobi u temi, .. a ovo je insider-win11 tema, za insidere (i one koji se tako osjećaju) :) ..

 

-za 'normalne' juzere je noramalna vezija, kao post iza primjer.. jer to je ipak beta-insider s 'dječim bolestima', s promjenama-isprobavanjima nečeg novog i primarno se time trebaju pozabaviti iskusniji koji znaju kako se problemi riješavaju ili (đabe) pomagati ms-u.. tj smisao insidera je upravo to, otkriti probleme a to znači i 'rizik' tj očekivati probleme i zapravo je iznenađujuće kad sve radi što vidimo na envyevom primjeru koji se sam demantira kad mu nešto ode.. :) ..

-kad će izaći? ovisi-možda, možda po najavi, možda kasnije (prije neće).. + i kad izađe i dalje je win10 glavni, za sad, prosječan juzer ne mora prvi dan na novi os, pričekati malo, ne srljati, +par mjeseci, jer tek po izlasku proizvođači ostatka počnu davati support-službeno, npr driveri kao i soft-kompatibilnost .. to što radi ok, je samo zato što nema većih promjena ispod haube osim uvijeta za tpm i sl. .. i ako pogledaš što se događa s driverima po buildovima za w10, 1703-1909-21... vidjet ćeš da imaš nekoliko različitih-isith drivera za 'iste' win10 odnosno po buildovima-vezrijama i može se pretpostaviti da će jednako biti s win11-21-h2 kad izađe tj installer može odbijati-ignorirati necertificiran driver i stvori se problem tamo gdje ga nema, tj to što u insideru možeš normalno instalirati neki driver za w10-stariji ne znači da je u rtm verziji isto, nije.. kao što nije za 1909 i ostale.. tj nitko ne zna pa ni billygates hoće li win11 izaći u 10om mj.. simbolički može u 11tom, zašto ne 11-11? .. + može kasniti iz bilo kojeg razloga, može ne izaći narednih 2-3 godine dok po roadmapu ms planira prelaz do 2025te, uz podsjetnik da uvjek stvari mogu kasniti, biti ogdođene kao i to da je ms rekao da je win10 posljednji.. tj nije rekao istinu ako sad imamo 11, + kad god izađe neki win-ver započne se rad na razvoju iduće verzije, neovisno što nikad ne mora izaći, to je ms rutina desetljećima i dok taj odjel radi, radi tako itd itd..

 tbh najbolje bi bilo da te poslusam i cekam par mjeseci prije nego sto stavim win11, ali glup sam pa cu vjerojatno se moci strpiti tjedan dva ukoliko cujem da postoje neki problemi koje si naveo (ako ne cujem onda vjerojatno i prije ). iako ne bi to trebao biti jer ja sam onaj najgori tip "juzera", tvrdoglav kao magarac :D postoje alternative za X stvar, ali ja bas hocu da radi ono sto ne moze  zato cekam official release jer se nadam da cu tako manje zivaca potrositi. npr. procitao sam da nekome nije dobro stavljen meni na centru nego "bijezi" desno... mislim da bih radio reinstall svakih 5min ako treba sve dok ne bude na sredini 


p.s. sto vise razmisljam, to mi se vise svida ova tvoja ideja da release bude 11.11 :D bila bi fora da tako nesto naprave. 

16 godina
offline
Windows 11

Imam original Win10 koje bi nadogradio na win11.

 

Nabavljam novi PC pa bi pričekao službeni izlazak Win11. Ono što me zanima da li tada na novi PC mogu instalirati direktno nove Win11, ili moram prvo win10 pa nadograditi ih na win11?

Htio bi izbjeći "nadogradnju" i ići odmah na čisti install win11.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
makopos kaže...

Ako računalo zadovoljava sistemske zahtjeve, možeš odraditi čistu instalaciju Windowsa 11.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
13 godina
online
Windows 11

Ovaj zadnji build zajedno sa zadnjim nvidija driverima omogucava HDR u igrama koje ga nemaju. Kao npr. Diablo 2 Resurrected.

Naravno uz uvjet da imate HDR monitor. Jedva cekam 16h da vidim jel to stvarno radi.

Najnoviji update Najnoviji update
watermark watermark
Auto HDR Auto HDR
D2R D2R
Eire
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11

to nema veze s win11.. tj to je stvar trećih strana, primarno dirver.. tj da proizvođači drivera dodaju mogućnost tad bi jednako moglo na npr xp-u.. kad bi ms izdao directx.. itd.

-to nije stvar osa, čak ni requirementsa-kompatibilnosti.. tj ako može w11, tad može i w10 jer je taj dio ispod haube identičan-isti godinama, odnosno jedina promjena unazad par godina je uvođenje wddm 2.0 (od starog dx90c i 1.0-1.2).. tj nije to recimo wddm 3.0 pa da je tako povezan s novim win11, nego hype-reklama-marketing.. kao što će svi izdavači recimo igara tempirati izlazak pred božić-novu godinu jer se tad masovno troši novac odnosno nitko neće tempirati mjesec kasnije osim ako tako planira izbjeći konkurenciju.. pa i ms planira izlazak u jesenskom roku, ne recimo proljetnom upravo zato.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: Windows 11
ihush kaže...

to nema veze s win11.. 

 Bas suprotno kolega , Auto HDR je usko vezan za windows 11 jer je Microsoftov proizvod . 

Eire
13 godina
online
Windows 11

Ovdje imas neke stare vijesti o tome pa se educiraj.

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Windows 11

Isplati li se raditi prelazak na W11 sa 10ke čisto s gamerske perspektive sa relativno novijim hardwarom?

Što dobijam time (ako išta)?

 

AJ
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11
jureško kaže...

Isplati li se raditi prelazak na W11 sa 10ke čisto s gamerske perspektive sa relativno novijim hardwarom?

Što dobijam time (ako išta)?

 

Samo da pogledam u kristalnu kuglu ... 

 

Eto, kaže kugla prebacuj se, FPS se boosta za +20 čak i na APU, i to minimalno, prebacivanjem odmah postaješ najbolji gamer na svijetu, nitko neće biti bolji. OS je još u beti, i to debeloj, nije ni službeno izbačen, peglaju se bugovi. Za sam gaming OS koji koristiš je manje bitan (ne računam XP i 7 koji nemaju podršku). Može ali i ne mora donijeti manju upotrebu resursa, pa ostane više za "gaming", ali je u današnje vrijeme to toliko minorno da će najvjerojatnije izmjene biti više placebo efekt nego nešto objektivno i mjerivo. Driveri proizvođača grafičkih kartica, optimizacija developera, tu se dobija / gubi performanse, ne na Win 10 ili Win 11. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11

S obzirom koliku su hvalili  ocekivao sam već i u beti +10% FPSa 

AJ
15 godina
offline
Re: Windows 11
jureško kaže...

Isplati li se raditi prelazak na W11 sa 10ke čisto s gamerske perspektive sa relativno novijim hardwarom?

Što dobijam time (ako išta)?

 

Isplati. Bila je vijest i na Bugu.

Ok nemaš Aldera + Win 11, ali u svakom slučaju ako imaš origi Winse nemaš nikakvog razloga da ne prrđeš.

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
offline
Windows 11

Ekipi koja ima AMD Ryzen procesore se svakako isplati prijeći. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

Ekipi koja ima AMD Ryzen procesore se svakako isplati prijeći. 

 Nisam u toku. Zašto točno?

13 godina
offline
Re: Windows 11
Jack Sparrow kaže...

 Nisam u toku. Zašto točno?

AMD procesori gube na performansama sa Win 11.

 

https://www.techradar.com/news/windows-11-may-finally-be-worth-upgrading-to-thanks-to-intel

 

https://wccftech.com/microsoft-windows-11-will-boost-intel-alder-lake-and-other-big-little-cpus-performance/

 

Kao stvoren za nove Intel procesore.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2021 11:25 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Jack Sparrow kaže...

 Nisam u toku. Zašto točno?

AMD procesori gube na performansama sa Win 11.

 

https://www.techradar.com/news/windows-11-may-finally-be-worth-upgrading-to-thanks-to-intel

 

https://wccftech.com/microsoft-windows-11-will-boost-intel-alder-lake-and-other-big-little-cpus-performance/

 

Kao stvoren za nove Intel procesore.

 Pa na redditu su pisali da i Inter i AMD gube malo performansi u odnosnu na win 10. Zavisi kako koja aplikacija.

A i razlike su stvarno mizerne, u gamingu i zapravo ni nema. Iako se to sve može poboljšati do izlaska pune verzije.

 

https://www.techspot.com/article/2278-windows-11-benchmark/

13 godina
offline
Windows 11

Novi build na DEV kanalu.

 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

Novi build na DEV kanalu.

 

 na prosloj verziji sam imao svakih 1-5 min GSOD, sad mi skinulo ovu verziju i sve radi besprijekorno 

14 godina
offline
Windows 11

Aj ovaj zadnji update je popravio traku i sad je opet sve centrirano 

 

moj ocd im je zahvalan

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice