Windows 7 tutorijali i trikovi izdvojena tema

poruka: 263
|
čitano: 176.562
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Ako se netko voli igrati sa ikonama. evo kako isključiti imena ikona na dekstopu.

1. Desni klik na željenu ikonu i odaberemo Rename.
2. Držimo tipku ALT i stisnemo 5 5 ( ALT + 5 + 5 ) ( morate koristiti numpad tipke )

Za svaku sljedeću ikonu moramo koristiti drugačije (npr. ALT + 5 + 5 + 5). 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi
Pozz ljudi.. imam win 7 Ultimate... jucer sam ga upalio i windows se ne podize ( Znači dođe mi do onog znaka za windows i piše windows wird gestarted) i samo tako stoji :/
zna li netko u cemu je problem?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Imam windows 7 ultimate 64 bit i čini mi se nekako usporen, kako mogu to ubrzati? imam 4gb rama i solidan hard 500 gb. hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
proteine1 kaže...

Imam windows 7 ultimate 64 bit i čini mi se nekako usporen, kako mogu to ubrzati? imam 4gb rama i solidan hard 500 gb. hvala

Ovdje imaš dosta o tome kako optimizirati Windows 7 za brži rad i boot.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
chatpack kaže...
Pozz ljudi.. imam win 7 Ultimate... jucer sam ga upalio i windows se ne podize ( Znači dođe mi do onog znaka za windows i piše windows wird gestarted) i samo tako stoji :/
zna li netko u cemu je problem?

Zna netko? :O :(((

Playmaker
15 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
chatpack kaže...
chatpack kaže...
Pozz ljudi.. imam win 7 Ultimate... jucer sam ga upalio i windows se ne podize ( Znači dođe mi do onog znaka za windows i piše windows wird gestarted) i samo tako stoji :/
zna li netko u cemu je problem?

Zna netko? :O :(((

Možda gubitak sistemskih datoteka za boot. Meni se to dešavalo kad sam imao bad sectore na hdd-u zbog neispravnog sata kabla. Ja sam to otklanjao priključivanjem tog hdd-a na drugi PC i pokretanjem scandiska. Ali to mi je bilo samo privremeno rješenje. Morao sam mijenjati hdd na kraju. :(

Nadam se da je kod tebe neki blaži kvar. Stavi repair windowsa da ti proba popraviti boot pa provjeri scandiskom ili hd tuneom.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

 

 

Pozdrav svima. Kao prvo želim se zahvaliti svim znalcima koji nalaze vremena nama neznalicama da pomognu, hvala world wide.

 

Prije 7 dana kupio sam laptop, HP Pavilion dv7-7080el, moj prijašnji je sakupio 4 godine, i vrijeme je bilo za novi, kao i prije opcija je bila samo kupovina u EU, razlozi mnogi, no osnovni je cijena i kvaliteta, ovaj sam kupio za 700€, biznis samo takav, mediaworld u Trstu. Na njemu particija za preinstalirani windows 7 home premium 64 bit. Jedini problem mi je bio "šparanje" koje su uveli, pa sad tipke F1 do F12 su imale dvojaku funkciju, te standardne ali i default multimediju, podešavanje svijetlosti ekrana, uključivanje isključivanje wirlessa, itd... pa si morao preko tipke fn djelovat hoćeš li ovu ili onu funkciju, to je bilo loše kad igraš igre, jer ponekad ti trebaju tri ruke, ali riješeno preko Biosa, i tamo se moglo invertirati funkcije, tako da su default funkcije od F1 pa nadalje, dok kad pritisnem tipku fn djelujem da sekundarnu kao zvuk, svijetlost, itd...

 

I ajmo o windowsima, osobno kolko sam bio razočaran vistom nakon XP, slično i s 7 nakon Viste... pročitao sam i čuo puno toga, ali na kraju, imam osjećaj da je to samo upgrade, i nema puno noviteta, ćak bi rekao nakon 7 dana da ima manje opcija nego Vista, previše komplikacija i opet puno toga što je povezano, ali nije na istom mjestu nego moraš tržiti i otvarati posebno. Kao primjerice recovery system, ako ga pokreneš nema kod njega mogučnost isključivanja istog, zbog memorije, nego moraš na drugom mjestu to nać, ugasit pa upalit i manualno stvoriti točku, ima toga podosta da ne nabrajam... no i prednosti, brzo se diže sustav, baterija mi neusporedivo duže traje, no opet, možda sam ja očekivao više, a dobio puno manje.

 

A sad na probleme koje sam naletio prilikom prvog susreta s win7 i kako sam riješio, to nisam našao ovdje, moguće da ima što na odvojenim topićima, ali eto sad je i tu.

 

Razočarenje je to što nema mogučnost manualnog podešavanja redoslijeda datoteka u folderu, to mi je susludo i bez veze... imam inaće podosta raznih datoteka i podataka, te sam naučen sam si urediti redoslijed, tako znam di mi je što... a sad to ne mogu, i ovdje i drugdje našao sam da neki su to riješili čeprkanjem po registima, ali sam to odbacio. Čitajući reakcije formaša, i na raznim neslužbenim win7 forumima, ima preveliki br. onih kod kojih to nije radilo, ali su dobili 2 ili 3 nova problema... pa onda majko moja, jer se nude i neki fix programčići, i onda ne znaš što su promjenili i kako... tako da sam odustao od tog, i što se kaže, po seljački riješio, foledere po imenu i onda a), b), c)... ili 1, 2, 3... ispred imena... a ća ćeš..

 

Druga stvar, imam adobe pro 9.5.3., s key koji vrijedi i nisam stavio 10tku, 9ka mi daje sve što mi treba, no ne mgu uz nju dobiti icons thumbs i preview za adobe filove u folderima, također nudi se fix po registima, ali ista stvar, problemi... riješio sam tako da otvorim adobe, i preko file idem na "open" i onda u datoteku di su adobe filovi, zatim stavim da se vide na "title icons" ili odaberete srednju veličinu (slika), prođete cijeli folder, zatim to zatvorite i odete u folder koji ste gledali, pritisnete refers i eto vam thumbs... opet seljački ali radi bez greške i kopanje po registima.

 

Treća stvar, instalirao sam nero platinum 11, photoshop SC4 64bit i taj adobe 9, i kad bih gedao slike preko windows foto viewer, nakon par slika javio bi se COM surrogate error i sruši se viewer... dosta iritantno, posebno jer si skinem brdo manga (odličan web site di ih možete naći skoro sve http://www.mangaeden.com pa i hrpu hentai, gore na "Manga list" ). Skinuo sam Irfana, ali mi sučelje nije sjelo, pa sam odlučio kao default staviti Windows Live Photo Gallery, sučelje skoro isto, ali tu tog problema nema. Također našao sam kako se savjetuje da se taj Com currogate preko Data Execution Prevention osigura, ali meni ne pali, i opet čačkanje na registrima nisam uzeo u obzir.

 

Zadnja stvar koja me davila nekoliko dana je k lite codec pack... ukratko, imam ga zbog thumbnails videa, jer imam također brdo videa, i to mi je bitno preko thumba znam što je, jer ima podosta clipovova, direktno s weba a nemam volje svaki nazivati, no dešavalo se da kad gledam avi format, i preskoćim primjerice neki intro u seriji, uglavno skočiš s 3 min. na 6 min., titlovi bi počeli iz početka. Ako sam jasan, neovisno na koju min. stavili da video krene, titlovi bi se resetirali i krenuli od početka... kolko god pokušavao podesiti codece, nije išlo da to sredim. Skinuo sam i dodatak k lite za 64 bit, i opet ništa. Ponekad kad bi gledao mkv format, s unutarnjim (hard sub) titlovima (anime na japanski a titlovi ne eng) došlo bi do blokade videa, kao da je u vječitoj pauzi... znao sam da je problem u codecima, jer bi mi gom ili vlc otvarao bez problema i tu sam mogao "skakati" na koju god sam minutu videa htio, a neke sam već gledao na Visti bez problema. No Media Player Classic mi daje kvalitetu slike za klasu ili dvije iznad tih dva playera, barem na mom laptopu, i zato inzistiram na taj player. Nakon par dana, otišao sam na službene stranice Media Player Classica i tamo našao 64 bit verziju, samo player. Skinuo, instalirao i postavio kao default, ne znam zašto ali se razlikuje od onog iz k lite packa, odnosno i sam windows ih razlikuje kao dva različita playera, i od tad, da kucnem o drvo, nisam imao niti jedan problem u gledanju svih formata, a zadržao thumb previewu za sve oblike videa.

 

Eto ovo su sitnice koje su mene živcirale, u ovih 7 dana, na koje sam naletio i ovako selječaki riješio. Malo da i ja doprinesem ako tko naleti na isto i tu je negdje samnom u znanju oko windowsa.

Pozdrav.

 

slika 1 slika 1
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 18:11 (Bojko).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Prvo zahvale svima na doprinosu u ovome threadu.

 

A sada pitanje, imam originalni Win7 key.

 

Treba mi Win7 64-bitna verzija za instalirat, volio bih totalno formatirat C particiju, ali ako to uključuje i D particiju (filmovi, muzika, igre) nebih se bunio, samo da obavim formatiranje.

 

Pitanje je da li je to moguće napraviti bez diska i USBa? Čini mi se da sam na naslovnoj pročitao da je.

 

Ukoliko je, bi li netko bio dobar pa postao pouzdan link sa tim setup fileom?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi
amd quick stream error on startup

pojavljuje mi se ova poruka: amd quick stream error

i javlja se na startupu

inače ovo je skroz novi pc. windovsi  7  pro  ( orginal )  instalirani jučer   kao i svi driveri  za matičnu  grafičku itd ..

i odmah  potom   licenca izbrisana s wat 2,2,6

na googlu  nemogu ništa pronać da jasno objasne što je problem  jedino  kao neka stavka od ms-a  za provjeru  licence .  inače sve radi  ok   .

jedino me užasno iritira ta poruka , kako da to riješim ??

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

VEZANO ZA OVU TEMU:

 

Naleteo sa na nekom sajtu za jednu dobru foru u vidu skripte (da se dvoklikom na skriptu automatski pojavljuje na desktopu da li je WINDOWS 32bitni ili 64bitni). Nesto slicno kao za restart vremena, pa bih zamolio ako neko zna da mi posalje.

 

SRDACAN POZDRAV

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
bobuska kaže...

 

  Naleteo sa na nekom sajtu za jednu dobru foru u vidu skripte (da se dvoklikom na skriptu automatski pojavljuje na desktopu da li je WINDOWS 32bitni ili 64bitni).

Dobrodošao na forum! Za to ti ne treba nikakva skripta ,desni klik na Computer i klik na Properties daje ti sve podatke koji ti trebaju ,pa i arhitekturu sistema:

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

molim Vas za pomoc, instalirao sam sitem na novom ( hp 655 lap topu) na pocetku instalacije podijelio sam HDD na dvije partijice jedna od 100 GB za wind7 a i drugu ostatat od 500 gb koliki je cijeli hdd....medjutim sad kad udjesm u my comp meni samo pokazuje partijicu na kojem je instaliran  wind 7 a onu drugu ne pokazuje od nekih 400 gb? molim vas pomozite hitno je...

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Start > u search upiši Disk Management

kad se otvori desni klik na particiju koju ne vidiš, odaberi Change drive letter and paths i tu joj dodijeli slovo

 

ili ako na tom dijelu nisi napravio particiju, onda odaberi Format

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2013 14:53 (XXX-Man).
11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Odlican tutorial

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
XXX-Man kaže...

Start > u search upiši Disk Management

kad se otvori desni klik na particiju koju ne vidiš, odaberi Change drive letter and paths i tu joj dodijeli slovo

 

ili ako na tom dijelu nisi napravio particiju, onda odaberi Format

 ... i tako ode posljednja ženka.. (nestanak ptice Dodo, Ledeno doba..), tj. moguća recovery particija s OSom i driverima.

-prije takvih koraka, treba znati što je na particiji, razlog zašto je skrivena ili bez lettera.

-daleko bolji način je Easeusom, sve je lakše vidljivo i može se browsati bez destruktivnih akcija, egzotične particije i sl.

-inače je savjet OK. Samo treba znati i ove sitnice (jer kasnije je kasno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

evo ovako imam licencu dobivenu s laptopom kao oem windows home premium i trenutno mi je piratski pa bi si bubno orginala i sad me zanima ja jedino što od njega imam je serijski key koji je naljepljen na laptop toplo se nadam da mi je to jedino i potrebno uz hardver a da vindows mogu skinut u iso formatu te ga instalirat s tim keyem kao legalnog :)

 

http://techpp.com/2009/11/11/download-windows-7-iso-official-direct-download-links/ odatle bih skido jel postoji kakvi noviji ili je to to ..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
Over(C)lock kaže...

evo ovako imam licencu dobivenu s laptopom kao oem windows home premium i trenutno mi je piratski pa bi si bubno orginala i sad me zanima ja jedino što od njega imam je serijski key koji je naljepljen na laptop toplo se nadam da mi je to jedino i potrebno uz hardver a da vindows mogu skinut u iso formatu te ga instalirat s tim keyem kao legalnog :)

 

http://techpp.com/2009/11/11/download-windows-7-iso-official-direct-download-links/ odatle bih skido jel postoji kakvi noviji ili je to to ..

Da , samo skini ISO , instaliraj i upotrijebi kljuc koji si dobio i imas legalne Windowse . Ne znam kakvi su ti sa linka sto si postao , vjerovatno su OK , ali idi na sigurno . Evo linkovi i za x86 i x64 verziju .

 

Windows 7 Home Premium x86 SP1

 

Windows 7 Home Premium x64 SP1

 

Sretno {#}

12 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

hvala buraz puno si pomogo {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Nema na cemu {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
error_666 kaže...

Nema na cemu {#}

frende iso sam instalirat taj vins i neradi mi daje neku grešku kod instalacije dok drugi uredno radi ultimate pirate hHAHA

12 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Svasta , zao mi je , ali  bas sam neki dan skidao HomePremium x64 s tih linkova , i instalirao frendu na laptop i nije bilo problema . Stvar ista kao kod tebe , imao org. kljuc , ali nije Imao CD . Sve uredno proslo  Ne znam stvarno sta bi moglo biti .  Jesi sprzio ISO na najmanjoj brzini ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2013 1:17 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Zna li itko postoji li kakav program/ili ga zna napraviti koji mi omogućuje da se pc gasi nakon 1 sata korištenja s time da odlaskom u sleep mogu pauzirati odbrojavanje i buđenjem iz sleepa nastaviti?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
restarrt vreme za ubuntu linux

da li postoji slican trik za proveru vremena na ubuntu linux

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice