Windows Server 2008 kao desktop OS

poruka: 10
|
čitano: 3.213
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2008 kao desktop OS

Možda i nije neko pitanje,ali osnova mu je Vista,pa me zanimaju vaša iskustva ili mišljenja o gore navedenom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2008 kao desktop OS
Mislim da je to potpuno suluda idea.

Naime, kod 2003 se to moglo napraviti (iako ne vidim pravu svrhu, osim preseravanja) ali kod 2008 ce to biti puno slozenije, posto je OS sam po sebi bez ikakvih dodataka kad se instalira. Svaki feature Windowsa 2K8 se mora prvo instalirati da bi se mogao koristiti...

Vjerujem da ce se kad-tad pojaviti howto za pretvorbu 2K8 u workstation ali opet, nema previse smisla...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2008 kao desktop OS

XP je imao neka ograničenja, pa je 2003 slobodno mogao biti i workstation OS, ali 2008 kao takav jednostavno ne šljaka. Vista ima sve što ima 2008 i više. (Naravno, ne govorimo o server-specifičnim mogućnostima).

 

Frankly, my dear, I don't give a damn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2008 10:47 (naxeem).
16 godina
protjeran
offline
Windows Server 2008 kao desktop OS

Ja sam koristio 2003 na pIII i igrao se,pa zato velim da je sve to sasvim moguće...


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2008 kao desktop OS
Vedran kaže...
Mislim da je to potpuno suluda idea.
<snip>
Vjerujem da ce se kad-tad pojaviti howto za pretvorbu 2K8 u workstation ali opet, nema previse smisla...
 
Od "potpuno sulude ideje" do toga da "nema previše smisla".
Zašto bi to bilo "potpuno suluda ideja" ?
Primjeri kad WS2K8 "ima smisla":
Administrator koji vježba pojedine radnje na OS-u, možda sprema ispite za polaganje certifikata ili jednostavno osoba koja se želi upoznati sa OS-om. Na WS2K8 možeš surfati, možeš instalirati Office aplikacije tako da je itekako moguće koristiti ovaj OS kao desktop OS.
Nikad nisam volio dramatične izraze.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2008 kao desktop OS

Sumnjam da je pitanje postavio administrator koji vježba rad na OS-u jer takav nebi postavljao pitanje.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2008 kao desktop OS

Niti jedan "server product" nije zamišljen kao workstation pa odmah odustani od takve ideje.

Kao da koristiš Exchange da bi imao svoj mail server samo za svoj mail :)

 

Moja preporuka ti je da koristiš XP ili Vistu kao workstation, instaliraj VirtualBox, VMWare ili VirtualPC pa podigni virtualni 2008 ako ti treba za nekakvo proučavanje i slično.


CROTeam racing
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2008 kao desktop OS
Vedran kaže...
Mislim da je to potpuno suluda idea.

Naime, kod 2003 se to moglo napraviti (iako ne vidim pravu svrhu, osim preseravanja) ali kod 2008 ce to biti puno slozenije, posto je OS sam po sebi bez ikakvih dodataka kad se instalira. Svaki feature Windowsa 2K8 se mora prvo instalirati da bi se mogao koristiti...

Vjerujem da ce se kad-tad pojaviti howto za pretvorbu 2K8 u workstation ali opet, nema previse smisla...

Ovaj cutat je razlog pitanja

Windows Server 2008, formerly codenamed Longhorn.

Windows Server 2008 is the best OS to be released till date from Microsoft's stable. And the moment I got hold of the RTM build I could not resist installing it on my workstation. Due to the nature of my work I always prefer running a Server OS on my main workstation... I have been running Windows 2003 disguised as XP (with all the themes and stuff) all these days," revealed Vijayshinva Karnure, from Microsoft in India.

Karnure described in ten quick steps the best way to effectively transform Windows Server 2008 into an equivalent of Vista, and forget about Vista SP1 and Windows XP SP3. First off, you will have to enable Hardware Virtualization in order to run Hyper-V. This can be done via the BIOS setup. Enabling Hyper-V is rather simple, you just have to add the following server role Server Manager > Roles > Hyper-V.
 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2008 kao desktop OS
Vedran kaže...

Naime, kod 2003 se to moglo napraviti (iako ne vidim pravu svrhu, osim preseravanja)

Odkada  sam  prije  3  godine  instalirao  Windows  Server  2003  Enterprise  Edition,  kao  desktop  kući,  ideja  da  se  vratim  na  Windows  XP  mi  je  u  najmanju  ruku  smiješna.
OS  je  stabilan  k'o  zemlja,  sve  leti,  treba  malo  vremena  da  se  sve  podesi  (DirectX  je  ver.  3  mislim,  Zvuk  onemogućen, kamaru stvarčica)  ali  zato  sad sam  i  zaboravio  šta  znači  nanovo  instalirati  sistem.
Ko  god  je  malo  napredniji  (iskusniji)  korisnik  i  ko  si  može  priuštiti  licencu  -  iskrena  preporuka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Server 2008 kao desktop OS
2 crowolf: Uvijek ce se naci netko tko ce ga instalirati, na svijetu je skoro sest milijardi ljudi. A ja i dalje tvrdim da to nema previse smisla... Postoje virtual okruzenja, recimo Virtual PC koji je besplatan. I sam imam 2K8 kao virtual machinu...

Ako netko vec hoce vjezbati, pa nece valjda vjezbati na radnom stroju??? Jel ako nesto ne sje_bes onda niti ne vjezbas dobro :)

2 Maranello: tko god je iskusniji korisnik moze natjerati XP SP2 da radi stabilno...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice