Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.074.574
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
bicko kaže...

pa ostavi MI home na postavkama china mainland

 

onda radi sve , kad promjeniš na Hrvatsku rade samo uređaji koji se prodaju globalno

 

 Ne radi.

"This API works only outside China"  ili tako nešto i ne mogu raditi ništa sa usisavačem.

 

Pronašao sa na internetu isto pitanje bez odgovora. Izgleda da nije moguće.

 

Jedino se nadam da će dodati sve Yeelight svjetiljke u mi home EU aplikaciju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 8:43 (CyberDemonVZ).
8 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Primjetio sam da mi zadnjih tjedan dva ne radi više internet radio na Mi control hub-u. Pojavi mi se popis radio stanica ali ne cujem nikakav zvuk (a pojačano je).

Zna li netko u čemu je problem? Control hub sam sfixao preko uputa sa ximiraga.ru.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Marko :D kaže...

Jel zna netko kako da na Haylou GT1 namjestim da mi rade touch komande? Kada glazba svira i dodirnem bilo koju slušalicu, ništa se ne događa...

 Moje su normalno radila kad su došle, nije se ništa posebno moralo namjestiti.

13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ha, meni to ne radi ni na računalu ni na mobitelu. Sad da li treba instalirati neku aplikaciju, ne znam. Doduše, slušalice osim toga rade najnormalnije; normalno se čuje na njih i normalno ih mogu dodirom ugasiti...

9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav. Tražim dobre poznavatelje Mi opreme.

Imam Roborock S5 usisavač i Yeelight led stropnu svjetiljku.

 

Roborock radi kako spada kad se lokacija Mi home aplikacike postavi na Hrvatsku, a svjetlo kad je postavljena na Kinu (kad je HR, uopće ga ne prepoznaje i ne može se odabrati).

 

I sad moram koristiti Mi home za usisavač, a Yeelight aplikaciju za svjetlo. Malo mi je to bez veze. Ima li kakvo rješenje?

 Kako si zadovoljan roborockom i gdje si ga kupio? Hvala :)

9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ja ti imam roborock s50, kupljen u smartusu prije cca 8 mjeseci. Usisava svaki drugi dan, 40m2 za 40-45min.i potrosi oko 25% baterije. Usisava odlicno, prepoznaje tepih gdje pojacava snagu usisavanja automatski. Jedina mana je mali spremnik koji moras prazniti svaki ili svaki drugi put.
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Mogu potvrditi da je roborock s50 vrh... Kod mene svaka dva dana usisava stan od 100m2, treba mu 65 minuta i usisa vrhunski. Nije problem isprazniti svaki dan taj kontejner ako računaš da bi izgubio barem pol sata na usisavanje... Ja neznam nikog tko ga je kupio, a da je nezadovoljan...
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

AliExpress, Poljsko skladište. Prije skoro godinu dana.

Sad su im cijene oko 2000kn.

Odličan! Odabereš na planu stana gdje želiš da čisti, gdje nesmije.

Možeš ga pokrenuti preko mobitela kad nisi doma.

Odličan pogotovo ako imaš životinje s dlakom.

Meni pomaže s pticama. Nema više perja po sobi niti ljuski od sjemenki koje izlete iz krletke.

 

I sad si me sjetio, zaboravio sam isprazniti spremnik, hvala :)

 

Edit: S5, S50 i S55 su isti. Razlika je za koje je tržište (nema razlike u harderu i softveru) mislim da je S5 za US, a S5X za EU.

50 je bijeli a 55 crni.

 

Izašao je S6. Ima prepoznavanje prostorija na planu stana, memoriju za nekoliko planova (katova), novu četku i tiši je.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 18:31 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ulovio sam na Aliju 11.11. Mi body scale 2 za 200kn... U duhu "kupujmo Xiaomi" još jedan dodatak inventaru. :D Malo me bunilo povezivanje u početku... Imam već Amazfit app i Stratos, a za uparivanje s vagom je potrebno instalirati Mi fit app ali ako se s istog računa u obje logiraš vaga se pojavi u Amazfit aplikaciji a sat u Mi Fit aplikaciji (iako inače nemaju opciju dodavanja tog uređaja). Napravio sam uninstall mi fit aplikacije jer sam navikao na Amazfit a koliko vidim sve je isto, sve podatke vuče i prikazuje jednako, samo je sučelje malo drugačije. Vaga je solidana. Jedno 300-400g odstupa od prijašenje digitalne vage koju sam koristio, nekih 100kn je koštala u supermakretu. Za ostala mjerenja nebih znao reći, nemam s čime usporediti ali mi je praćenje mjerenja zgodna stvar, tim više što se u aplikaciji može dodati više korisnika i automatski prepoznaje tko se važe i njemu bilježi izmjerenu težinu i ostalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Naručio Roborock S5 Max 12.11. iz Češke preko AliExpressa. Ima spremanje više katova, poboljšani software kao S6, ali kod S6 je smanjena snaga kako bi bio tiši i duže trajala baterija, dok je kod S5 MAX snaga jača.

Poslan je 18.11. iz Njemačke, Neumark. 20.11. je stigao u Zagreb, a danas ujutro u 8h je stigao meni.
Pustio sam ga prvi put da usisa cijeli kat i mapira ga, a zatim ponovo drugi puta da ga i pobriše. Mogu reći da je super. Prvo je usisavao u jednome smjeru, a kasnije je okrenuo orijentaciju za 90° u drugome što je logičnije radi položaja prostorija i namještaja. Vidjet ću dalje da li će zadržati ovu drugu orijentaciju koja je bolja ili će svaki put mjenjati za 90°. Bio je jedino jedan problem što se zavukao pod kuhinjski element i zacvikao, jedva sam ga izvadio. Nakon što je prvi put prošao cijeli kat onda sam mogao postaviti virtualne zidove i područja koja ne želim da prolazi ili da ih ne briše krpom, pa sam tako dio ispod elemenata izostavio. Fora ga je pratiti na mapi u mobitelu u realnom vremenu. Za sad mi se sviđa kako čisti.

Moj PC  
0 0 hvala 5
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
display name ivo kaže...

Ulovio sam na Aliju 11.11. Mi body scale 2 za 200kn... U duhu "kupujmo Xiaomi" još jedan dodatak inventaru. :D Malo me bunilo povezivanje u početku... Imam već Amazfit app i Stratos, a za uparivanje s vagom je potrebno instalirati Mi fit app ali ako se s istog računa u obje logiraš vaga se pojavi u Amazfit aplikaciji a sat u Mi Fit aplikaciji (iako inače nemaju opciju dodavanja tog uređaja). Napravio sam uninstall mi fit aplikacije jer sam navikao na Amazfit a koliko vidim sve je isto, sve podatke vuče i prikazuje jednako, samo je sučelje malo drugačije. Vaga je solidana. Jedno 300-400g odstupa od prijašenje digitalne vage koju sam koristio, nekih 100kn je koštala u supermakretu. Za ostala mjerenja nebih znao reći, nemam s čime usporediti ali mi je praćenje mjerenja zgodna stvar, tim više što se u aplikaciji može dodati više korisnika i automatski prepoznaje tko se važe i njemu bilježi izmjerenu težinu i ostalo.

 U bjelica ti je 179kn

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Osa kaže...

Naručio Roborock S5 Max 12.11. iz Češke preko AliExpressa. Ima spremanje više katova, poboljšani software kao S6...

 Oho, kako to? :D

Mi Home aplikacija?

Nije da sam i ja to dobio pa ni ne znam? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja sam instalirao Roborock aplikaciju. A i u specifikacijama pise sto sve ima. Vidi tablicu ispod. Mapa za više katova: do 3 spremljene mape
https://smartrobotreviews.com/reviews/roborock-s5-max-short-review.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 21:01 (Osa).
9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

davidovski

Marko :D

 

Od kud ste uzeli Haylou GT1 TWS i kolko novaca? Kakvi su dojmovi nakon korištenja, koliko drži baterija, neki problemi?


Vidim da je na Aliju nešto malo ispod 19$ s dostavom, ali pro verzija je oko 22$ a ima navodno puno bolju bateriju i još neke sitnice (led indikator za bateriju na kutijici) pa se sad dvoumim..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Avensac kaže...

davidovski

Marko :D

 

Od kud ste uzeli Haylou GT1 TWS i kolko novaca? Kakvi su dojmovi nakon korištenja, koliko drži baterija, neki problemi?


Vidim da je na Aliju nešto malo ispod 19$ s dostavom, ali pro verzija je oko 22$ a ima navodno puno bolju bateriju i još neke sitnice (led indikator za bateriju na kutijici) pa se sad dvoumim..

Ja sam naručio s eBaya za 148 kn (s popustom), poslano iz UK.

 

Sa slušalicama sam skroz zadovoljan. Za 150 kn zvuče odlično, puno bolje od onih slušalica koje možeš kupiti u trgovinama. Ne koristim ih jako dugo, ali baterija drži više od 2 sata sigurno (toliko sam ih najviše koristio).

 

Sa slušalicama nemam nekih većih problema. Komande na dodir mi ne rade na jednom mobitelu (ne znam zašto; pretpostavljam da se slušalice nisu dobro uparile s mobitelom), dok na drugom mobitelu rade bez problema. Osim te sitnice, koja je sigurno riješiva, drugih problema nemam.

 

Pro verziju nisam uzeo jer je (bila) dostupna samo na AliExpressu. Kako AliExpress ne prihvaća PayPal i te slušalice se šalju isključivo iz Kine, odluka je pala na osnovni model i eBay. U suprotnom bi na slušalice platio i PDV.

 

Ako imaš još kakvih pitanja, pitaj... 😉

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 22:13 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Hvala na odgovoru. Ako je gt1 okej onda je pro verzija valjda isto. Uzeo sam na kraju s ebay-a GT1 Pro za nekih 130kn (s kodom za popust od ebay-a) od sellera iz Njemačke, nadam se da stvarno šalje od tamo, da nebi slučajno završilo na carini ili nešto.  Za shipping je pisalo: Standard Shipping (DHL Paket International) i da dolazi između 13-16.12..

13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jedini nedostatak tih slušalica (po meni) je kutijica. Napravljena je od vrlo tanke, nekvalitetne plastike. Jednostavno se vidi da su na njoj jako štedili. Vjerujem da je takav slučaj i s Pro verzijom (ista kutijica, ali možda malo većih dimenzija).

 

Sve u svemu, za 148 kn sam i više nego zadovoljan.

 

Što se tiče dostave, uvijek je najbolje provjeriti. Ja sam prije narudžbe poslao poruku jednom prodavaču; točnije, dvije poruke. Ni na jednu mi do dana današnjeg nije odgovorio, pa sam uzeo od ovog drugog prodavača. Ovaj, čiji sam oglas linkao u svom postu, mi je odgovorio odmah drugi dan i potvrdio mi je da šalje iz UK, da ne bi bilo kakve zabune. 🙂

12 godina
odjavljen
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Redmi 5 Plus Global, ništa još od MIUI 11
Kad će više?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja ih uzeo na geekbuyingu ako se ne varam za 20-ak dolara. Zadovoljan sam stvarno jako i stalno ih koristim i sve uredno radim. Istina, jedino je ta kutijica nešto slabija, tj. poklopac, ostalo je sve ok. Za te pare best buy.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Probao sam slušalice ponovno upariti i kontrole na dodir opet ne reagiraju. Sad ne znam ima li to veze s verzijom Androida. Drugi uređaj na kojem sam isprobao je isti model, jedino se razlikuje u verziji Androida; radi na Pie, ne radi na Oreo.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Stvarno ne znam. Možda je i do verzije Bluetootha

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

GSMArena kaže da XA2 Ultra (ta dva mobitela) ima Bluetooth 5.0, A2DP, aptX HD, LE. Ne znam stvarno, ne prikazuje mi se ni stanje baterije, ali to je zato što je ta mogućnost tek došla u 8.1, a ja imam 8.0. Za to ima posebna aplikacija koja to radi.

14 godina
neaktivan
offline
Uparivanje mi5 sa tws bluetooth5

Namjeravam kupiti slušalice pa me zanima može li se mi5 sa Miui.eu 10 rom-om upariti sa slušalicama koje imaju bluetooth5 jer mi je glupo da kupim pa da ne rade s tim modelom smartphonea.

Molim ako netko sigurno zna da je to izvedivo nek javi. Hitno je, radi se o poklonu. Još me zanimaju preporuke koje sluške kupiti za 300 di 500 hrk?

svaki električni uređaj radi na bijeli dim. kada dim izađe uređaj više ne radi...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 12:48 (DIsign).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imate li preporuku od kuda naručiti LCD s okvirom, a da nije obično smeće. Treba mi za Redmi 6, a Dragon TT trenutno nema na stanju. Dosad sam dvaput uzimao za Redmi 4x i oba puta dobio smeće iako je cijena bila dvadesetak dolara. Jendom sa Alija a drugi put s Parts4repair. Jel imate za preporučiti kojeg sellera na Aliju?

I nema ih baš puno u ponudi. Ovoga mi prvog baca u pretrazi, ima preko tisuću narudžbi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

...jel netko naručivao 27w punjač ?

...zanima me gdje se može kupiti ORIGINALNI Xiaomi punjač

...na aliexpres većina nije originalna

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Z004 kaže...

...jel netko naručivao 27w punjač ?

...zanima me gdje se može kupiti ORIGINALNI Xiaomi punjač

...na aliexpres većina nije originalna

 

Hvala

Original 27W EU xiaomi Fast charger QC 4.0 turbo charge adapter usb type c cable for mi 9 se 9t CC9 Redmi note 7 8 pro K20 mix 4
https://s.click.aliexpress.com/e/d6AOTdMU

 

Ja sam ovaj za crni petak. Naravno, još nije kod mene, ali vidim ok ocjene i dosta ljudi ga je kupilo, tako da se nadam da je ok.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

...ne čini mi se ni taj da je original...javi !

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Može!

 

Ima na netu kakav tutorial kak provjeriti original?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Na Alliju su sve fejkovi. Original 27W turbo punjač dolazi samo u pakiranju sa Wifi 20W punjačem. Ali koliko vidim taj 27W u realnom svijetu i nije puno brži od ovog 19W tako da....

Nego, evo originala pa tko voli nek izvoli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 13:48 (gnomisa).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Super, naručio sam i taj bežični isto kad i onaj 27W, imao sam osjećaj da će mi trebati :D pa ću usporediti watmetrom kad stignu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 13:53 (CyberDemonVZ).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice