Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 441.827
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
batizg kaže...

soma eura je fkt previše mi dat za mob, očekival sam pro za nekih 800 eura pa čekat neku akciju, sniženje, popust, na rate...

u kini dođe 5000 kn osnovni model 8/256

zanima me koliko će doći novi oneplus 8 pro???

 

Ja bi dao 1000 eura za mob al to mi je maximum.

Tipa ovo 1400 eura za P40 Pro+ ili S20 Ultra nedam ili Iphone 11 Pro. To mi se kosi s zdravim razumom.

 

Svjestan sam da ispod 5000kn necu naci top model...

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

https://www.aliexpress.com/item/4000470677732.html

 

Običan Mi 10.

5140 kn. DHL dostava.

 

EDIT: nigdje ne vidim natpis da se DHLom izbjegne carina u EU.... Hmmm...

To nije "onaj" Mi Store?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 16:58 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

https://www.aliexpress.com/item/4000470677732.html

 

Običan Mi 10.

5140 kn. DHL dostava.

Ma mene samo Pro zanima...

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

https://www.aliexpress.com/item/4000470677732.html

 

Običan Mi 10.

5140 kn. DHL dostava.

Ma mene samo Pro zanima...

 To nije bilo za tebe :D

 

Znaš da Pro ima slabiju bateriju?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Meni onaj mi 10 lite jedini zanimljiv. Nesto sitno slabiji soc ali sa integriranim modemom - manja potrosnja, vise mjesta, manje grijanja - nego ove napucane kamere 108mp sa lošim koloritom i problematičnim autofokusom. Cijenu od 1000 eura ne treba ni komentirat...
Halo Bing! Kako bratac?
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

https://www.aliexpress.com/item/4000470677732.html

 

Običan Mi 10.

5140 kn. DHL dostava.

 

EDIT: nigdje ne vidim natpis da se DHLom izbjegne carina u EU.... Hmmm...

To nije "onaj" Mi Store?

Imaš ga tu za 4500kn ili Pro za 5600kn.

Dostava na vrata bez dodatnih troškova.

 

https://tradingshenzhen.com/en/528-xiaomi-mi-10-mi-10-pro

Global Prioirity za dostavu bez dodatnih troškova.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Hornet_93 kaže...
Meni onaj mi 10 lite jedini zanimljiv. Nesto sitno slabiji soc ali sa integriranim modemom - manja potrosnja, vise mjesta, manje grijanja - nego ove napucane kamere 108mp sa lošim koloritom i problematičnim autofokusom. Cijenu od 1000 eura ne treba ni komentirat...

Izgleda zanimljivo i Lite verzija, ali nema je još u prodaji.

Meni je ipak zanimljivija Pro verzija, a kolorit i autofokus se riješi softwareski, nije to nekakav problem.

Cijena je daleko od 1000 eura, obična verzija se može nabaviti za 600 eura, a Pro verzija za 750 eura.

Kad padne još 100 eura kupujem. :)

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Lijepe cijene!

Mislim da ovo nije global verzija... Negdje odmah u naslovu bi pisalo

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
mar123 kaže...

ha cuj ne stoji ti bas da ce zbog ove situacije gdje se mobiteli manje prodaju cijena sporije padat. pa pogledaj samo samsung, u roku manjem od mjesec dana su srezali 200 dolara na s20 i s20 plus modele. jasan je zakon ponude i potraznje, ako je potraznja za nekim dobrom smanjena a opskrba ostaje ista, to vodi do nizih cijena tog dobra. sto znaci da ako se nastavi trend smanjene potraznje za mobitelima, a oni jos uvijek ne prilagode brzo proizvodnju mobitela, cijene ce rapidno padat(ponavljam, pogledat primjer samsunga).

Samsung za razliku od drugih Kineza drži ozbiljan dio tržišta koje još nije ozbiljnije zahvaćeno Korona virusom uz to oni su jedini ozbiljni kineski igrači na Američkom tržištu, tako da su tu vjerojatno trenutno u nešto boljoj situaciji.

Što se manje uređaja proizvodi i prodaje to će im cijena biti veća, što se više prodaje to će cijena biti manja jer se troškovi proizvodnje i dijelova smanjuje. Tako je to gotovo uvijek, ali naravno ovisno o situaciji ima i drugih slučajeva, gdje se ruši cijena kako bi se riješili proizvoda.

 no ipak je samsung vrlo brzo spustio cijene, a ne sumnjam da ce to ic jos dole. 

pa ovu krizu nitko nije mogao ocekivat, a narudzbe za proizvodnju su se radile puno prije, tak da pretpostavljam da uredaja imaju proizvedenih pun k s obzirom da su racunali na ogromnu prodaju(gledajuc npr rezultate prodaje u istim mjesecima prethodnih godina) a prodaje nema, i dolazimo do ovog mog, smanjena potraznja, ista kolicina jednako smanjenje cijena. cijene ce se mozda opet vratit na stare kad smanje proizvodnju a tada mozda dode i do povecanja cijena ako se potraznja odjednom poveca a njima je jos uvijek smanjena proizvodnja. 

 

ovo sto sam podebljao stoji, ali ti sad imas situaciju u kojoj je proizvedenih mobitela jako puno, puno vise od potraznje za njima.

 

inace sto se teme tice, po meni mi 10 totalno neisplativ pored k30 pro. k30 pro je opet pravi flahsip killer s obzirom na hardver i cijenu, a to je upravo ono sto velika vecina kupaca xiaomia trazi i zeli. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mar123 kaže...

 no ipak je samsung vrlo brzo spustio cijene, a ne sumnjam da ce to ic jos dole. 

pa ovu krizu nitko nije mogao ocekivat, a narudzbe za proizvodnju su se radile puno prije, tak da pretpostavljam da uredaja imaju proizvedenih pun k s obzirom da su racunali na ogromnu prodaju(gledajuc npr rezultate prodaje u istim mjesecima prethodnih godina) a prodaje nema, i dolazimo do ovog mog, smanjena potraznja, ista kolicina jednako smanjenje cijena. cijene ce se mozda opet vratit na stare kad smanje proizvodnju a tada mozda dode i do povecanja cijena ako se potraznja odjednom poveca a njima je jos uvijek smanjena proizvodnja. 

 

ovo sto sam podebljao stoji, ali ti sad imas situaciju u kojoj je proizvedenih mobitela jako puno, puno vise od potraznje za njima.

 

inace sto se teme tice, po meni mi 10 totalno neisplativ pored k30 pro. k30 pro je opet pravi flahsip killer s obzirom na hardver i cijenu, a to je upravo ono sto velika vecina kupaca xiaomia trazi i zeli. 

Ne ide to baš tako, uređaji se proizvode i puštaju u prodaju u batchevima. Tako je prvi batch Mi 10 kompletno rasprodan u 60 sek., a Mi 10 Pro u 55 sek. Nemaju oni njih nigdje na zalihama jer se prodaju brže nego što ih mogu proizvesti.

 

 

K30 Pro 490 eura
K30 Pro Zoom 580 eura
Mi 10 600 eura
Mi 10 Pro 750 eura

 

Redmi brend je i zamišljen kao flagship killer i logično je da će Mi 10 ići korak iznad s cijenom, ne bi imalo smisla da su sami sebi konkurencija. Inače sve je to na +100 eura pa eto malo bolji model.

 

15 godina
offline
Xiaomi Mi 10

evo bas gledam na onoj stranici gore linkanoj, k30 pro 6/128 bi me izaso 3600 kn sa dostavom bez davanja. to je cisto dobra cijena za mobitel koji je izaso prije par dana. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mar123 kaže...

evo bas gledam na onoj stranici gore linkanoj, k30 pro 6/128 bi me izaso 3600 kn sa dostavom bez davanja. to je cisto dobra cijena za mobitel koji je izaso prije par dana. 

Dobra cijena za odličan uređaj. Drago mi je da su išli na varijantu bez notcha. Vjerojatno uzmem ženi za rođendan K30 Pro Zoom. Sebi Mi 10 Pro, a ako ne padne cijena i Mi Note 10 mi je odličan, a ima ga za 2000kn.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mar123 kaže...

evo bas gledam na onoj stranici gore linkanoj, k30 pro 6/128 bi me izaso 3600 kn sa dostavom bez davanja. to je cisto dobra cijena za mobitel koji je izaso prije par dana. 

 OK 3600 kn, ali zaboravi na garanciju za kupnju iz Kine. Tj. imaš godinu dana tvorničke garancije, ali bogami ne želim ni pomišljati proceduru, živciranje i trajanje mogućeg popravka.

Osobno bi rađe uzeo kod nas pa makar za 20% više cijene. Duša na mjestu, a i lakše za prodat.

 

10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Lako za garanciju, ali mislim da su ovo verzije sa kineskim sw. Dakle engleski i kineski jezik, a google aplikacije se na divlje instaliraju. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zuper kaže...
mar123 kaže...

evo bas gledam na onoj stranici gore linkanoj, k30 pro 6/128 bi me izaso 3600 kn sa dostavom bez davanja. to je cisto dobra cijena za mobitel koji je izaso prije par dana. 

 OK 3600 kn, ali zaboravi na garanciju za kupnju iz Kine. Tj. imaš godinu dana tvorničke garancije, ali bogami ne želim ni pomišljati proceduru, živciranje i trajanje mogućeg popravka.

Osobno bi rađe uzeo kod nas pa makar za 20% više cijene. Duša na mjestu, a i lakše za prodat.

 

Garancija vrijedi nije to nekakav problem. Živciranje bude i kad kod nas kupiš jer ti uredno jave da si sam nešto zeznuo pa se ti slikaj.

Kad je razlika u cijeni do 20-25% nemaš se što razmišljati, kupuje se kod nas, ali ako je to 30-40% onda se isplati naručiti iz Kine.

Kupio sam desetke uređaja iz Kine i nikada nikakvih problema.

 

thebatman kaže...

Lako za garanciju, ali mislim da su ovo verzije sa kineskim sw. Dakle engleski i kineski jezik, a google aplikacije se na divlje instaliraju. 

Trenutno nema druge verzije u prodaji. Biti će vjerojatno narednih tjedana i globalna verzija. Mada nije problem baciti global ROM na ovaj uređaj + gapps i miran si.

15 godina
offline
Xiaomi Mi 10

meni iskreno to ne predstavlja problem, uvijek cu uzet za manju cijenu pa riskirat. al naravno, razumijem i ljude koji nece. 

u cijelom zivotu nisam nikad nosio niti jedan proizvod na garanciju(ocito imam puno srece), promjenio hrpu mobitela(okej neke sam sam servisiro al to je bilo puknuce ekrana i takve stvari a i garancija je tad vec davno istekla). 

jedino sto me moze zajebat je da mi dode falicni mobitel u startu, tu bi se dosta grizo al eto to je taj rizik na kojeg pristajes za, nekad, i po tisucu kuna manju cijenu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
Baš se zaletio Xiaomi sa cijenom. Pa ni OnePlus 8 Pro neće biti blizu te cijene, to je rekao njihov CEO. A upravo se njih dosta kritiziralo zbog dizanja cijene.
OP uz pravu cijenu, opet će imati best buy među flagship modelima. A uz izostanak Huawei, čini se i jedina konkurencija Samsungu. Eventualno Sony.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ma sony je otišao na 1200 eura sa ovom xperia 1 mk2... one plus je jedini solidan android uz s liniji od galaxyja, sad kad huaweija nema više. lg je sve više nevidljiv, htc mlađe generacije ni ne znaju...čak i za ovih navodnih 750 eura, tko će uzet taj ćaomi umjesto op7t pro, a kamo li tek nadolazeći op8 pro...

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Hornet_93 kaže...
Meni onaj mi 10 lite jedini zanimljiv. Nesto sitno slabiji soc ali sa integriranim modemom - manja potrosnja, vise mjesta, manje grijanja - nego ove napucane kamere 108mp sa lošim koloritom i problematičnim autofokusom. Cijenu od 1000 eura ne treba ni komentirat...

Predstavljena je globalna verzija Mi 10 Lite, početna cijena 350 eura. 

 

Hornet_93 kaže...

ma sony je otišao na 1200 eura sa ovom xperia 1 mk2... one plus je jedini solidan android uz s liniji od galaxyja, sad kad huaweija nema više. lg je sve više nevidljiv, htc mlađe generacije ni ne znaju...čak i za ovih navodnih 750 eura, tko će uzet taj ćaomi umjesto op7t pro, a kamo li tek nadolazeći op8 pro...

 OP7T Pro je dobar uređaj, ali nije u klasi Mi 10 Pro, a i njegova cijena je preko 600 eura. Cijena za OP8 Pro će prema najavama biti oko 750 eura.

 

Po meni su zanimljiviji Realme i Oppo. Mada je i Oppo dignuo cijene, Oppo Find X2 Pro je preko 1000 eura, negdje i 1500 eura.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Hornet_93 kaže...

ma sony je otišao na 1200 eura sa ovom xperia 1 mk2... one plus je jedini solidan android uz s liniji od galaxyja, sad kad huaweija nema više. lg je sve više nevidljiv, htc mlađe generacije ni ne znaju...čak i za ovih navodnih 750 eura, tko će uzet taj ćaomi umjesto op7t pro, a kamo li tek nadolazeći op8 pro...

 taj "ćaomi" pojede op7t pro, tak da ja bi bio prvi koji bi ga uzeo da zelim dat tolko novaca za mobitel opcenito. 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Dobra stvar kaj ne dajes toliko za mob 👍
Halo Bing! Kako bratac?
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Dao bi te pare za xiaomi nikad...ovak sad su skroz blizu samsungu cijenama...a OP ce izbacit novi mob a huawei ak se vrati guglo bit ce zver...xiaomi se razbahatio...do sad su za ok lovu nudili vrhunske komponente pa smo zmirili na losiji soft (ukljucujuci kamera app) ali ovo je too much..ajde jos kibici s foruma ali prosjecni hrvat kad usporedi cijene i razbije na 24mj kod omiljenog operatera...xiaomi nema jebene sanse

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 10:29 (gnomisa).
 
1 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Stigla globalna verzija u GearBest.

Mi 10 5G 8/128 oko 635 eura + 3 eura za dostavu.

LINK

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...

Stigla globalna verzija u GearBest.

Mi 10 5G 8/128 oko 635 eura + 3 eura za dostavu.

LINK

 699$ meni pise

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maxy0 kaže...
mzopg kaže...

Stigla globalna verzija u GearBest.

Mi 10 5G 8/128 oko 635 eura + 3 eura za dostavu.

LINK

 699$ meni pise

 Dobro piše, to je oko 635 eura, ako mi je digitron dobro izračunao :)

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...

Stigla globalna verzija u GearBest.

Mi 10 5G 8/128 oko 635 eura + 3 eura za dostavu.

LINK

 Upravo sam došao ovo javiti. Izgleda da kasnim :D

 

Šteta što sam od žene dobio zabranu kupovine zbog upitne buduće ekonomske situacije.

Ali vjerojatno pametan potez. :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zuper kaže...
Baš se zaletio Xiaomi sa cijenom. Pa ni OnePlus 8 Pro neće biti blizu te cijene, to je rekao njihov CEO. A upravo se njih dosta kritiziralo zbog dizanja cijene.
OP uz pravu cijenu, opet će imati best buy među flagship modelima. A uz izostanak Huawei, čini se i jedina konkurencija Samsungu. Eventualno Sony.

 

Bas lupetas. Jel znas cijenu OP 7T Pro? 8 moze bit samo jos skuplji. Kakav jebeni flagship killer?! 

 

Mobitel koji nema always on display...

 

O cem dalje da pricamo

10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

https://www.mi.com/global/mi-10-pro/specs

 

Prema službenoj stranici, izgleda da su globalne verzije Mi 10 i Mi 10 Pro Single SIM za razliku od kineskih verzija koje su Dual SIM. Nemojte se zaletit s kupovinom ako vam je bitan Dual Sim, pogotovo ne po ovoj cijeni. Samsung Europi uvaljuje Exynos umjesto Snapdragona po većoj cijeni, a Xiaomi sad po većoj cijeni uvaljuje Single SIM umjesto Dual SIM.

Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Wtf? Prvi Xiaomi mobitel s jednom karticom?

 

@Cromaki, ovo je neka greška?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Evo fotke 

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
1 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice