Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 442.259
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

Da, u pravu ste! Ispričavam se!

 

Mislio sam da je gornja kamera 108mp jer ispod nje piše 108, a zapravo je srednja.

I da, sa njom slika defaultna kamera, sve OK.

 

Ali, svejedno mi ispadnu relativno loše slike, a kad stavim Pro ispadnu nekoliko puta bolje.

Ne kužim....

 

Može netko poslikati neko drveće sa defaultnom kamerom i postavkama i onda s Pro modom (može također defaultne postavke).

I onda izrezati lijevi gornji kut slike?

 

Baš ću ja ponovno pokušati...

 Pa mogao si samo vidjeti koliko je mali senzor na gornjoj kameri , nikako ne može biti glavna tako mala :)

 

Može uslikam kasnije , sad sam na poslu.

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Dario7 kaže...

 Pa mogao si samo vidjeti koliko je mali senzor na gornjoj kameri , nikako ne može biti glavna tako mala :)

Može uslikam kasnije , sad sam na poslu.

 Yup, mogao sam, ali nisam htio vjerovati da mi je glavna kamera napravila tak loše slike

Ajde, hvala na trudu!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

LOL, sve slike od jučer savršene

Defaultna kamera lijevo, Pro mod desno.. ili obrnutno, nije važno .

 
 

Ok, zaboravimo da se ovo uopće dogodilo

 

P.S. mislim da znam što je bilo, al ne želim napisati jer me sram

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 11:24 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Aj sad me baš zanima

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...

Aj sad me baš zanima

 Amaterski se bavim fotografijom preko 20 godina i nije mi na pamet palo pogledati leću (a na fotiću prvo pogledam objektiv dal je čist), vjerojatno je bila zamrljana otiskom ili je gore bila kapljica kiše ili nečega

Ona slika na prošloj stranici točno izgleda ko da je slikana kroz mrlju, vodu.. il tak nešto

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
thebatman kaže...

Aj sad me baš zanima

 Amaterski se bavim fotografijom preko 20 godina i nije mi na pamet palo pogledati leću (a na fotiću prvo pogledam objektiv dal je čist), vjerojatno je bila zamrljana otiskom ili je gore bila kapljica kiše ili nečega

Ona slika na prošloj stranici točno izgleda ko da je slikana kroz mrlju, vodu.. il tak nešto

Ne brini desi se, ima na youtubeu koliko hoćeš velikih stručnjaka i recenzenata koji slože cijelu recenziju sa prljavom lećom. Jedino još nisam skužio rade li to namjerno. 

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

https://m.gsmarena.com/commemorative_xiaomi_mi_10_pro_plus_to_be_introduced_on_august_11-news-44607.php

 

Za one koji još nisu vidjeli:

Mi 10 pro plus 

Za desetu godišnjicu Xiaomia.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 16:47 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Bit će cijena paprena :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Dario7 kaže...
Bit će cijena paprena :)

Bude li sreće preuzeti će cijenu Pro verzije, a on će pasti na cijenu Mi 10, a Mi 10 na cijenu Mi 9. 

E to bi bilo lijepo, taman da si naručim Mi 10 Pro.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
To bi bilo lijepo :)
Ali sumnjam da ce mi10 pasti na cijenu mi 9
Ovo ostalo moguce
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Dario7 kaže...
To bi bilo lijepo :)
Ali sumnjam da ce mi10 pasti na cijenu mi 9
Ovo ostalo moguce

Vani nije daleko od Mi 9 cijene, vidim da ga ima na Aliju za 475€, to je oko 3550kn. Ne znam jedino šalje li taj shop bez dodatnih troškova carine, vidim da imaju DHL, ali nisam kupovao kod njih.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Da istina, u pravu si.

Sad sam gledao Goldway , oni šalju bez carine i cijena je oko 3750,00 kn.

11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Nakon 2 dana korištenja Mi10 samo brzinski osvrt i usporedba sa Mi Note 10:

- kamera jako slična, razlika se vidi samo u širokokutnim i portretnim fotofgrafijama. Ja zadovoljan, najviše zbog toga što nema one sporosti sa Note-a (na fotografijama lijevo Note, desno Mi10)

- brzinu ne moram komentirati, sve leti. Cekam unlock bootloadera da stavim EU rom i da mogu koristit 2 kartice

- stereo zvučnici najveće iznenađenje, jednostavno sam oduševljen

- prvi put koristim 90hz ekran i mogu reć stvarno odlična stvar, gušt ga je koristiti

- bateriju još nisam stigao testirati ali čini mi se da će bit odlična

Na preporuku kolege s foruma naručio UV staklo i Spigen maskicu da bude kompletan.

https://ibb.co/LRrdQK2
https://ibb.co/j5mPQMZ
https://ibb.co/jZ7Yt4y
https://ibb.co/ByXDcF9

Moj PC  
5 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
Dario7 kaže...
To bi bilo lijepo :)
Ali sumnjam da ce mi10 pasti na cijenu mi 9
Ovo ostalo moguce

Vani nije daleko od Mi 9 cijene, vidim da ga ima na Aliju za 475€, to je oko 3550kn. Ne znam jedino šalje li taj shop bez dodatnih troškova carine, vidim da imaju DHL, ali nisam kupovao kod njih.

 Samo što je u HR Mi9 bio oko 3 kn.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
2happy2beu kaže...
...

- brzinu ne moram komentirati, sve leti. Cekam unlock bootloadera da stavim EU rom i da mogu koristit 2 kartice

...

 Hvala na osvrtu :)

 

Obavezno javi kak je prošao ovaj dio!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

https://m.gsmarena.com/commemorative_xiaomi_mi_10_pro_plus_to_be_introduced_on_august_11-news-44607.php

 

Za one koji još nisu vidjeli:

Mi 10 pro plus 

Za desetu godišnjicu Xiaomia.

Evo još malo novosti oko ove zvjerke :)

 

Zvati će se Mi 10 Ultra, Kinezi i dalje nisu previše maštoviti oko smišljanja imena, jasno je da ovo aludira na Samsung premium uređaje.

Od ostalih podataka trebao bi imati SD865+, 60W brzo punjenje i 30W wireless punjenje (neki spominju i 120W + 55W punjenje), 6.67" curved display (Gnomisa već sve znamo ) sa 120Hz refresh rate, 12GB osnovni model

 

Predstavljanje je za 4 dana, 11.08.2020., znači nema previše čekanja. 

gnomisa kaže...

 Samo što je u HR Mi9 bio oko 3 kn.

 Mislim da je jedno vrijeme bio i oko 2800 ili možda čak 2500 na akciji, ali to je bilo već pred izlazak desetke. Mi 10 je tu sad već 6 mjeseci, globalna verzija nešto manje. Mislim da sad možemo očekivati finalni pad cijene, pogotovo kad stiže Mi 10 Ultra. Korona je nažaost usporila cijelo tržište inače bi Mi 10 već bio na oko 400€ (trenutno je oko 480€), a Mi 10 Pro na 600-650€ (trenutno je oko 800€), globalna verzije, Kineska je već oko 600€ i to će ubrzo pratiti i globalna.

 

Cijene kod nas će se korigirati do mjesec dana nakon kineskih, kad se rasprodaju zalihe i stigne nova tura.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 17:24 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
CyberDemonVZ kaže...

https://m.gsmarena.com/commemorative_xiaomi_mi_10_pro_plus_to_be_introduced_on_august_11-news-44607.php

 

Za one koji još nisu vidjeli:

Mi 10 pro plus 

Za desetu godišnjicu Xiaomia.

Evo još malo novosti oko ove zvjerke :)

 

Zvati će se Mi 10 Ultra, Kinezi i dalje nisu previše maštoviti oko smišljanja imena, jasno je da ovo aludira na Samsung premium uređaje.

Od ostalih podataka trebao bi imati SD865+, 60W brzo punjenje i 30W wireless punjenje (neki spominju i 120W + 55W punjenje), 6.67" curved display (Gnomisa već sve znamo ) sa 120Hz refresh rate, 12GB osnovni model

 

Predstavljanje je za 4 dana, 11.08.2020., znači nema previše čekanja. 

gnomisa kaže...

 Samo što je u HR Mi9 bio oko 3 kn.

 Mislim da je jedno vrijeme bio i oko 2800 ili možda čak 2500 na akciji, ali to je bilo već pred izlazak desetke. Mi 10 je tu sad već 6 mjeseci, globalna verzija nešto manje. Mislim da sad možemo očekivati finalni pad cijene, pogotovo kad stiže Mi 10 Ultra. Korona je nažaost usporila cijelo tržište inače bi Mi 10 već bio na oko 400€ (trenutno je oko 480€), a Mi 10 Pro na 600-650€ (trenutno je oko 800€), globalna verzije, Kineska je već oko 600€ i to će ubrzo pratiti i globalna.

 

Cijene kod nas će se korigirati do mjesec dana nakon kineskih, kad se rasprodaju zalihe i stigne nova tura.

 Hehe ima mobitela kojima i nije tako jako zaobljen ekran. Ma meni to čak i ne smeta više puno, neg mi se čini da će lakše ekran puknut koliko je dug i širok ak padne na pod, na taj brid.

Mi 10 je fenomenalan mob, čak bi ga upecao i po ovoj sad cijeni ali izgubio sam živce sa xiaomijem koji tera super hardver za solidne pare i onda usere sa bugovitim OSom i komatoznim camera appom koji ima jadne algoritme. Kakve samo fotke neki ostlai mobovi izvuku sa istim senzorima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2020 0:12 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Imam Mi 10 i MIUI12 neko vrijeme.
Niti jedan jedini bug.

Mob je fenomenalan.
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Ja čekam da još malo padne cijena pa da ga kupim ili da se pojavi u tele2 ponudi ( čudno da ga još nema u ponudi ni jednog hr operatera ) budući imam kod tele 2 dva pokucna interneta i jednu glasovnu tarifu ( raspali i bezbroj GB ) a za sve je istekla ugovorna obveza pa kad god me nazovu ja im kažem čekam mi10 ili mi10 pro
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Dario7 kaže...
Imam Mi 10 i MIUI12 neko vrijeme.
Niti jedan jedini bug.

Mob je fenomenalan.

 Što si imao prije?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
P30 pro, mate 20 pro, oneplus 7 pro, iphone 11 ove godine..
Prošle mi 9t, mix 3, galaxy s8, itd... Itd..
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Dario7 kaže...
Imam Mi 10 i MIUI12 neko vrijeme.
Niti jedan jedini bug.

Mob je fenomenalan.

 Ista stvar kod mene. Čitam svima neki bugovi i čudi me. Meni mobitel radi savršeno na MIUI 12, nikakvih bugova nemam.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Dario7 kaže...
P30 pro, mate 20 pro, oneplus 7 pro, iphone 11 ove godine..
Prošle mi 9t, mix 3, galaxy s8, itd... Itd..

 Opa, jako dobra referenca. Ja sam S7, S9, Iphone11 (sad kod žene), P9, P10 i sad Mi9. To je ono što sam posjedovao a probao sam ih gomilu.

 

Malo me čudi jedino da nisi ostao na oneplusu. Ja tek neki dan probao 7t pa taj Os je daleko najbrži i najbolji android OS na svijetu. Još sad sa 90Hz u njihovim novijim mobovima. Xiaomi da malo bolje ispegla MIUI i da riješi prilično loše algoritme u svojim kamera appovima (senzori su top) bio bi top topova. S time na umu kak ti se čini kamera na MI10 u odnsu na recimo matu, p30 pro, ip11 (sve redom mobovi sa vrhunskim kamerama)? Al ono iskreno, nemoj sad ko drugi hvalit svog konja 

 

PS. Meni je važan faktor i težina moba. Sve preko 190g mi je jebeno teško za držat duže u ruci a nisam baš štapić. Gledao sam i poco 2 pro ali 220 faking grama..Mi10 je preko 200g....

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2020 15:01 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Imao sam i oneplus 6 i 6t.

Ne znam, ne leži mi taj oxygen.
I nije istina da je najbrži OS.

Meni je fluidniji bio P30p i sad Mi 10.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Vezano za kameru nemam pojma jer sam laik za kameru.

Video mi je top na iphone-u bio i sad na Mi10.
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Oxygen je sigurno najbrži. Nema sranja i najbliži je stock androidu. E sad, to ne znači da drugi rade sporo. 90Hz isto igra ulogu. Xiaomi ima dobru stabilizaciju na videu još od Mi8. Tu se Huawei pati iz nekog razloga dok su im fotke odlične (pogotovo ultrazoom i noćne). Ip11 radi vrhunski video a i fotke su top. Samo ta cijena i onda dobiješ IPS (iako sasvim solidni IPS).

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2020 17:44 (gnomisa).
 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
To što je stock android na znači da je najbrži.

Koristio sam oneplus 7 pro i fluidniji mi je u radu p30p i Mi 10.

Meni taj oneplus nije ništa posebno. A nije da sam imao samo jedan model. Na njemu se najkraće zadržim.
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Oxygen je "najbrži" jer su pogašene praktički sve animacije. Bar je tako bilo kad sam ja koristio mob sa oxygenom. A ja to ne volim. Baš mi je bezveze koristiti mobitel bez ikakvih animacija. A to što je 0,01 sekundu nešto brže jer nema animacija, to mi ne predstavlja baš nikakvu razliku u korištenju.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Ima animacije, a moze ih se jos dodatno usporiti, ubrzati ili skroz iskljuciti u dev opcijama. Fora sa oxygenom je slicnost stock androidu, sto nekima paše, a nekima je to pregolo i vole jos kojekakve đinđe od ostalih proizvođača.

Bitno da ima izbora, a da ima nešto slično oxygenu, nema baš tj ima, nepostojeća motorola kod nas i ultraskupi sony (3000kn za sd 665...)
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice