Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 442.396
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zabranjeniples kaže...

Nije problem u mobitelu, već je problem u tipkovnici koju koristiš.

Imao sam isti problem i riješio stvar kako sam ti napisao.

Stvar se ažurirala i tu je negdje nastao problem.

Ako koristiš gboard, ideš na postavke/aplikacije/upravljaj aplikacijama i onda u search upiši gboard i stisni deinstaliraj ažuriranja.

Ako to ne pomogne, onda izbriši podatke od te apk, onda isključi sve u postavkama i onda napravi ručno ažuriranje.

Kako god, naknadno svakako možeš ažurirat i ne bi trebalo bit problema.

Ovo sve pod uvjetom da isključiš sve te ispravke i gluposti u postavkama same tkpkovnice.

Upravo radi ovakvih stvari sve ažuriram ručno i onda znam otprilike gdje je nastao problem.

 

Ako ne koristiš gboard, onda traži problem u tipkovnici koju koristiš.

Kako god, ja isto koristim Mi10T PRO, tako da sigurno nije do toga.

 Napokon sam uspio. Nije mi se pokazao odmah Gboard u searchu..tek kad sam kliknuo onaj sitni tekst "prikazi sve" o da mi se pojavio.

Deinstalacija nije pomogla ali clear cache jest. Ajme, koje olaksanje.

Kasnije sam isao isprobavati sto je uzrok tome i bila je ona opcija na samom vrhu "show suggestion strip". Ali i ona je prije bila iskljucena.

Tako da je ova tvoja metoda pomogla. Hvala puno majstore!

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Skužio sam i ja za ovo svoje... Onscreen kontrole su sad u "system navigation" tabu i ne rade na nijednom launcheru koji nije stock. Navodno je to bug koji će riješiti... BINGO! POGODILI STE! SLJEDEĆIM UPDATEOM!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maks0806 kaže...

Stigao mi je update na android 11. U nadi da će ispeglati neke bugove skinuh ga. Full screen kontrole su potpuno mrtve, a u postavkama se ne mogu ugasiti. Koristim mob u 2021oj sa accessibility quickballom. Factory reset ne mogu raditi do srijede, ali bome bi ga hardverski resetirao sa 4og kata. Nakon 6 godina vrijeme je za povrat Samsungu, ovo je sramota

Ček šta je moguće da Xiaomi ima problema. Pa mene su svi proglsili da ja ležm i izmišljam.

 

Kolega bježi o čaomija...i ne osvrći se. 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Ma nisam imao problema dosta dugo, ali poco f2 i mi10 su shitshow totalni... 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
krokodil kaže...
maks0806 kaže...

Stigao mi je update na android 11. U nadi da će ispeglati neke bugove skinuh ga. Full screen kontrole su potpuno mrtve, a u postavkama se ne mogu ugasiti. Koristim mob u 2021oj sa accessibility quickballom. Factory reset ne mogu raditi do srijede, ali bome bi ga hardverski resetirao sa 4og kata. Nakon 6 godina vrijeme je za povrat Samsungu, ovo je sramota

 

 

fullscreen kontrole mrtve

taktilna vibracija negdje radi,negdje ne

poco launcher sa gestama ne radi 

 

 

užas teški

Treba kupiti Samsung njima se to nikada ne dešava. 

 

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-S/Gestures-not-working-properly/td-p/4296518

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-a-series/galaxy-a71-keyboard-haptic-feedback-not-working/td-p/1773026

https://thedroidguy.com/note10-phone-crashing-android-10-update-1116986

Ajmo stavljat linkove kome što šteka...bravo. 

 

Kolega pa ovdje većina ima problema s Xiaomijem...

 

Ovaj Mi10 ima više problema nego bilo koji mobitel. Gdje god piknše na njega - govno.

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maks0806 kaže...

Ma nisam imao problema dosta dugo, ali poco f2 i mi10 su shitshow totalni... 

Da malo prolistaš ostale teme oko Xiaomia...nema tog Xiaomi koji nema barem jedan problem i to na bug forumu. Neću uopće komentirat probleme na ostalim forumima...a ima ih.

 

A gle njih tu 2-3 ima Xiaomi koji igrom slučaja radi bez greške. Kad kupuješ Xiaomi veliku ulogu u ispravnosti rada igra i sreća 

 

Na Note 10 sletio Android 11 - radi odlično. Kaže mi frend da je ista prića s S20+. 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

A imao sam ih dosta, i unazad par godina nisam imao problema. Jbg, nije ništa čudno kad ih štancaju ko ludi. Za svaku minimalnu hardversku promjenu - novi model.

Planiram si note 10+ uzeti i gg, još mi i spen dosta znači zapravo

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maks0806 kaže...

Ma nisam imao problema dosta dugo, ali poco f2 i mi10 su shitshow totalni... 

Kod mene Poco F2 Pro već 6-7 mjeseci i od prvog dana radi kao avion, apsolutno niti jedan problem.

Možda koristiš nekakvu aplikaciju koja radi problem na MIUIu, svašta je moguće, ne mora značiti da je striktno problem u uređaju.

 

R36 kaže...

Ajmo stavljat linkove kome što šteka...bravo. 

 

Kolega pa ovdje većina ima problema s Xiaomijem...

 

Ovaj Mi10 ima više problema nego bilo koji mobitel. Gdje god piknše na njega - govno. 

 Eno tamo u drugoj temi kolega ima problem sa Realme, drugi kolega sa Samsungom i kune se da više nikada neće Samsung, a treći se muči s iPhoneom, to znači da su to sve shit uređaji?

 

R36 kaže...

 

Na Note 10 sletio Android 11 - radi odlično. Kaže mi frend da je ista prića s S20+.  

Kažeš sletio A11 na Samsung. 

Vidim ekipa je oduševljena, evo mala lista problema. Pun je internet korisnika koji se na to žale, ali samo je Xiaomi problem u tvojoj glavi:

 

Pa ovako, ne radi im WiFi nakon A11, aplikacije se same gase, ne radi mobile data, nestala statistika baterije, ne mogu ugasiti mob jer je nestala ikona...

 

Galaxy S20 users are reporting abnormal battery drain, installation issues, notification issues, problems with first and third-party apps, UI lag, charging issues, data issues, gesture issues, Wi-Fi problems, volume problems, and more.

Kako to? Mislio sam da je to rezervirano za Xiaomi uređaje. Pa zar i ti Samsunže crni sine?

 

https://piunikaweb.com/2021/01/14/samsung-one-ui-3-0-android-11-update-bugs-issues-tracker/

 

Pogledaj samo listu bugova i updateova... kilometar skrolanja.

 

https://www.gottabemobile.com/samsung-galaxy-s20-android-11-problems-5-things-to-know/

 

Poanta je da SVI imaju problema, nema tu izuzetaka. Ovo je isto kao ekipa koja se prebacuje sa tele2 na t-com pa na A1, pa nazad na tele2... svatko misli da će mu na drugoj mreži biti savršeno. Tako je i s mobitelima. Posebno su na udaru firme koje imaju low-budget uređaje koji se prodaju na tone i onda ekipa očekuje performance kao što ima iPhone 12 Pro Max. Nitko ne piše jebo Xiaomi prebaciti ću se na Samsung A51, nego odmah na Note 20 ili Galaxy S20+, zanimljivo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 11:10 (mzopg).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Znači quick dial pokazuje samo jednu osobu, proximity senzor radi kad mu se da, fulscreen ne radi više sa nestock launcherima, a tu i tamo se ekran zaglupi i trebam reset. Također gmail obavijesti dođu jednom dnevno ako dođu, a njuškalo obavijesti nikad nisu na xiaomijima dolazile...

 

Poco f2 messenger i gmail obavijesti ne dolaze, ista stvar sa fullscreen kontrolama kao i Mi10.

 

Kako je "aplikacija u pozadini smeta radu" izgovor za mob od 5000kn da radi kao drek? Nemam ih ni toliko puno. Još povuku update i nakon što su ga pustili samo je usro stvari. Nepouzdano u pm, ovog nema na flagship samsungu, ili se riješi promptno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Mislim da messenger notifikacije nisu problematične samo za Xiaomi.

Ja sam s njima imao problema i na Huaweiu, što mi nikad nije bilo jasno.

Neka me netko ispravi, ali vidim i po netu da se dosta ljudi žale na iste.

Ponavljam, ovo pričam za messenger, ništa drugo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maks0806 kaže...

Znači quick dial pokazuje samo jednu osobu, proximity senzor radi kad mu se da, fulscreen ne radi više sa nestock launcherima, a tu i tamo se ekran zaglupi i trebam reset. Također gmail obavijesti dođu jednom dnevno ako dođu, a njuškalo obavijesti nikad nisu na xiaomijima dolazile...

 

Poco f2 messenger i gmail obavijesti ne dolaze, ista stvar sa fullscreen kontrolama kao i Mi10.

 

Kako je "aplikacija u pozadini smeta radu" izgovor za mob od 5000kn da radi kao drek? Nemam ih ni toliko puno. Još povuku update i nakon što su ga pustili samo je usro stvari. Nepouzdano u pm, ovog nema na flagship samsungu, ili se riješi promptno. 

Imaš tu hrpu ekipe koja ima Mi 10 i sve im radi ok, tako da je očito da se kod tebe nešto zblesalo, desi se. Nažalost to nećeš popraviti nadogradnjama jer je očito problem negdje drugdje. Eventualno brisanje cachea možda pomogne, ali po meni ti ne gine factory reset.

 

Kako misliš gmail obavijesti dolaze jednom dnevno? Meni stižu bez problema čim mi stigne mail, evo na Mi Note 10 i Poco F2 Pro to provjereno radi bez greške.

Njuškalo obavijesti isto rade, s tim da oni šalju samo jednom dnevno, ali mi stižu svakodnevno iz kategorija na koje sam se "pretplatio".

 

Poco F2 Pro, messenger, whatsapp, gmail sve radi bez problema, kao i geste.

Očito stavljaš nekakvu aplikaciju ili nešto drugo što ti s*ebe sistem.

Ako aplikacija nije "ispravna" može praviti probleme, to ti je isto kao i PC, staviš nekakvo sranje od aplikacije i onda kažeš ne valja ništa ovaj PC jer mi radi kao drek. Hardware je samo dio priče, OS je drugi dio, a 3rd party app treći dio. Svaki od tih dijelova može biti u banani i raditi probleme.

 

Ima toga i na flagship Samsungu i savjet će ti biti isti, obriši cache, ako ne pomogne factory reset.

 

Bankarske aplikacije možeš aktivirati online, tako da nema razloga da se više živciraš, napravi factory reset, nadogradnje i onda vidi je li sve radi ok. Pa onda stavljaj aplikaciju po aplikaciju da vidiš gdje je problem.

 

Ako ti se neda za*ebavati s tim kupi drugi mob i moli Boga da se ne desi isto.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ma imam za pregled objekata u Baniji 3 aplikacije koje su mi aktivirane tu, aplikacija za ući u ured (Nuki). Ma imao sam skoro sve Xiaomi uređaje koji su izašli do 2020e i nikad većih problema, pogotovo na "flagshipima"

 

Poco F2 nije moj, od frenda je koji je sa mi8se prešao. Imam Hawaii službeni koji ne volim, ali ga i ne koristim baš.

 

Ma super mi je mob bio, baš bez greške prvih tjedan dana, a sad baš luduje. Hardverski mi je omg, ali eto 12.2.4 je buggovit do bola, ima o tome jako puno na netu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
maks0806 kaže...

Ma nisam imao problema dosta dugo, ali poco f2 i mi10 su shitshow totalni... 

Kod mene Poco F2 Pro već 6-7 mjeseci i od prvog dana radi kao avion, apsolutno niti jedan problem.

Možda koristiš nekakvu aplikaciju koja radi problem na MIUIu, svašta je moguće, ne mora značiti da je striktno problem u uređaju.

 

R36 kaže...

Ajmo stavljat linkove kome što šteka...bravo. 

 

Kolega pa ovdje većina ima problema s Xiaomijem...

 

Ovaj Mi10 ima više problema nego bilo koji mobitel. Gdje god piknše na njega - govno. 

 Eno tamo u drugoj temi kolega ima problem sa Realme, drugi kolega sa Samsungom i kune se da više nikada neće Samsung, a treći se muči s iPhoneom, to znači da su to sve shit uređaji?

 

R36 kaže...

 

Na Note 10 sletio Android 11 - radi odlično. Kaže mi frend da je ista prića s S20+.  

Kažeš sletio A11 na Samsung. 

Vidim ekipa je oduševljena, evo mala lista problema. Pun je internet korisnika koji se na to žale, ali samo je Xiaomi problem u tvojoj glavi:

 

Pa ovako, ne radi im WiFi nakon A11, aplikacije se same gase, ne radi mobile data, nestala statistika baterije, ne mogu ugasiti mob jer je nestala ikona...

 

Galaxy S20 users are reporting abnormal battery drain, installation issues, notification issues, problems with first and third-party apps, UI lag, charging issues, data issues, gesture issues, Wi-Fi problems, volume problems, and more.

Kako to? Mislio sam da je to rezervirano za Xiaomi uređaje. Pa zar i ti Samsunže crni sine?

 

https://piunikaweb.com/2021/01/14/samsung-one-ui-3-0-android-11-update-bugs-issues-tracker/

 

Pogledaj samo listu bugova i updateova... kilometar skrolanja.

 

https://www.gottabemobile.com/samsung-galaxy-s20-android-11-problems-5-things-to-know/

 

Poanta je da SVI imaju problema, nema tu izuzetaka. Ovo je isto kao ekipa koja se prebacuje sa tele2 na t-com pa na A1, pa nazad na tele2... svatko misli da će mu na drugoj mreži biti savršeno. Tako je i s mobitelima. Posebno su na udaru firme koje imaju low-budget uređaje koji se prodaju na tone i onda ekipa očekuje performance kao što ima iPhone 12 Pro Max. Nitko ne piše jebo Xiaomi prebaciti ću se na Samsung A51, nego odmah na Note 20 ili Galaxy S20+, zanimljivo.

Kolega opet ponavljam...pričamo o problemima koje kolege na ovom forumu imaju. Linkovi raznoraznih stranica mi ništa ne znače jer se može odnosit samo na jednu osobu. Prije par godina je eksplodirao Iphone i to je objavila neka stranica. Ne znaći po tome da je njima 50 eksplodirao Iphone.

 

Ovdje pričamo o većemo broju kolega koji imaju na bug forumu s Xiaomijem neki problem. Za ovako malu populaciju na ovom forumu je to velika količina prijavljenih problema. To su činjenice.

 

Činjenice su da Samsungu ne valja baterija al najviše što možeš napravit je nadopunit mobitel i toga su kupci svjesni., a kod Xaomia SW ne radi kako spada. Veći je problem ako mi ne radi SW nego ako trebam nadopunit bateriju.

 

maks0806 zbog lošeg SW ne može obavljat svoj posao na terenu, a da ima Samsung najgore bi mu bilo da mu se isprazni a za to ima riješenje - prijenosni Powerbank.

 

To su sve činjenice ljudi na forumu...a ne stranice piunikaweb - wtf.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
R36 kaže...

Ajmo stavljat linkove kome što šteka...bravo. 

 

Kolega pa ovdje većina ima problema s Xiaomijem...

 

Ovaj Mi10 ima više problema nego bilo koji mobitel. Gdje god piknše na njega - govno. 

 Eno tamo u drugoj temi kolega ima problem sa Realme, drugi kolega sa Samsungom i kune se da više nikada neće Samsung, a treći se muči s iPhoneom, to znači da su to sve shit uređaji?

 

Ne, to ne znaći da su shit uređaji, to znači da imaju deseterostruko manje problema od Xiaomija. Imaju problema ali u manjoj količini od Xiaomija.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

 

maks0806 zbog lošeg SW ne može obavljat svoj posao na terenu, a da ima Samsung najgore bi mu bilo da mu se isprazni a za to ima riješenje - prijenosni Powerbank.

 svakako 

 

https://forum.bug.hr/forum/post/samsung/samsung-galaxy-s10s10/6301040.aspx

 

https://forum.bug.hr/forum/post/samsung/samsung-galaxy-s20s20/6298870.aspx

 

Čekaj sad još tjedan dana kad ekipa stavi A11, pa da vidiš kako sve štima.

 

Eto isti problemi na Samsung A11 kao što kolega ima na Xiaomiju, geste i slično.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Meni radi sve 5 na RN9S MIUI 12.0.2.0 eea global
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
R36 kaže...

 

maks0806 zbog lošeg SW ne može obavljat svoj posao na terenu, a da ima Samsung najgore bi mu bilo da mu se isprazni a za to ima riješenje - prijenosni Powerbank.

 svakako 

 

https://forum.bug.hr/forum/post/samsung/samsung-galaxy-s10s10/6301040.aspx

 

https://forum.bug.hr/forum/post/samsung/samsung-galaxy-s20s20/6298870.aspx

 

Čekaj sad još tjedan dana kad ekipa stavi A11, pa da vidiš kako sve štima.

 

Eto isti problemi na Samsung A11 kao što kolega ima na Xiaomiju, geste i slično.

Samo se opusti...braniš neobranjivo.

 

Mi 10 je imao problema prije i sad poslije updatea. Kužiš. Nikao da riješe problem. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Gogo222 kaže...
Meni radi sve 5 na RN9S MIUI 12.0.2.0 eea global

 Nemoguće 

 

R36 kaže...

Samo se opusti...braniš neobranjivo.

 

Mi 10 je imao problema prije i sad poslije updatea. Kužiš. Nikao da riješe problem. 

 Nema opuštanja dok neprijatelj vreba iza ugla. 

 

Ček da pobrojim kolikoo kolega ima problema s mobitelima po proizvođaću na ovom forumu, jer je očito bug forum jedini pravi pokazatelj stanja.

Ono što sam na prvu primijetio je da su Xiaomi teme daleko aktivnije od ostalih. I iPhone je bio dosta mrtav dok nisam napisao tamo par postova i razbudio ekipu. 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...
mzopg kaže...
R36 kaže...

 

maks0806 zbog lošeg SW ne može obavljat svoj posao na terenu, a da ima Samsung najgore bi mu bilo da mu se isprazni a za to ima riješenje - prijenosni Powerbank.

 svakako 

 

https://forum.bug.hr/forum/post/samsung/samsung-galaxy-s10s10/6301040.aspx

 

https://forum.bug.hr/forum/post/samsung/samsung-galaxy-s20s20/6298870.aspx

 

Čekaj sad još tjedan dana kad ekipa stavi A11, pa da vidiš kako sve štima.

 

Eto isti problemi na Samsung A11 kao što kolega ima na Xiaomiju, geste i slično.

Samo se opusti...braniš neobranjivo.

 

Mi 10 je imao problema prije i sad poslije updatea. Kužiš. Nikao da riješe problem. 

 Stari moj da me plaćaju iz Huaweia da dižem njihove mobitele u nebo i pljujem po konkurenciji, nebi ovoliko srao po forumu koliko ti sereš. 

 

Koristim Mi 10, skinuo sve updatea koje sma dobio i nikad nikakvih problema sa mobitelom nisam imao. Kod većih updatea napravim factory reset i sve radi super. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 15:15 (antimadridista).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
antimadridista kaže...
R36 kaže...
mzopg kaže...
R36 kaže...

 

maks0806 zbog lošeg SW ne može obavljat svoj posao na terenu, a da ima Samsung najgore bi mu bilo da mu se isprazni a za to ima riješenje - prijenosni Powerbank.

 svakako 

 

https://forum.bug.hr/forum/post/samsung/samsung-galaxy-s10s10/6301040.aspx

 

https://forum.bug.hr/forum/post/samsung/samsung-galaxy-s20s20/6298870.aspx

 

Čekaj sad još tjedan dana kad ekipa stavi A11, pa da vidiš kako sve štima.

 

Eto isti problemi na Samsung A11 kao što kolega ima na Xiaomiju, geste i slično.

Samo se opusti...braniš neobranjivo.

 

Mi 10 je imao problema prije i sad poslije updatea. Kužiš. Nikao da riješe problem. 

 Stari moj da me plaćaju iz Huaweia da dižem njihove mobitele u nebo i pljujem po konkurenciji, nebi ovoliko srao po forumu koliko ti sereš. 

 

Koristim Mi 10, skinuo sve updatea koje sma dobio i nikad nikakvih problema sa mobitelom nisam imao. Kod većih updatea napravim factory reset i sve radi super. 

Sad me plaća Apple...

 

 

15 godina
offline
Xiaomi Mi 10

meni nikako ne da update i dalje stojim na 12.0.6 i svaki put kad idem na what's new samo stoji tapping a blank spot in control closes it now

odradim download i instal i tako u krug ista stvar

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Powerbank smo dobili od stožera hehe

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Meni je mobitel u globalu dobar. Ima mušica ali koji nema? Da bi mogao biti bolji, bi... Ali onda nebi koštao koliko košta.

A bugovi ovise i o načinu na koji se koristi. Ja bugove koje nađem postam na mi comunity i neke su već ispravili nakon što mi je odgovoreno da će biti riješeno. Ne znam jel i drugi brandovi imaju takav support.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

A nemoj mi sad s tim košta koliko košta. Eto nisam imao problema sa uređajima 10-50% cijene ovog. Za 5k mob u dućanu, barem mora raditi dobro, a ne da ga pogoršavaju iz updatea u update. Skužio sam sad da su notifikacije kaos totalni. U messengeru stacka poruke u obavijesti, ali prikazuje ime i sliku osobe koja je prva poslala i prikazuje uz nju tekst osobe od koje je došla zadnja poruka. 

Reply i mark as read nisu gdje bi trebali nego "malo vire van" notification okvira. Poveselih se da je to prvi beskompromisni Xiaomi, kad ono... ispao najproblematičniji dosad... I da, resetirao sam uređaj. Proximity dalje ne radi kako spada na trenutke, a onscreen gesture se i na stock launcheru znaju zaglupiti. Doslovno degradiraju mob. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maks0806 kaže...

A nemoj mi sad s tim košta koliko košta. Eto nisam imao problema sa uređajima 10-50% cijene ovog. Za 5k mob u dućanu, barem mora raditi dobro, a ne da ga pogoršavaju iz updatea u update. Skužio sam sad da su notifikacije kaos totalni. U messengeru stacka poruke u obavijesti, ali prikazuje ime i sliku osobe koja je prva poslala i prikazuje uz nju tekst osobe od koje je došla zadnja poruka. 

Reply i mark as read nisu gdje bi trebali nego "malo vire van" notification okvira. Poveselih se da je to prvi beskompromisni Xiaomi, kad ono... ispao najproblematičniji dosad... I da, resetirao sam uređaj. Proximity dalje ne radi kako spada na trenutke, a onscreen gesture se i na stock launcheru znaju zaglupiti. Doslovno degradiraju mob. 

Još da skužiš da je tvoj primjerak s*eban iz nekog razloga, software? hardware? sve je moguće. Uglavnom to što pišeš vrijedi za taj tvoj uređaj, a ne generalno.

Jedva čekam factory reset.

11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Bez uvrede ali nesto tu ne stima, nesto krivo radis. Jednostavno ne mogu vjerovat da imas probleme u tolikoj mjeri..

Jebate koristio sam u prosloj godini sigurno 20 modela Xiaomija, i skupljih i jeftinijih, na ni jednom nisam imao ni blizu takve probleme odnosno nikakve probleme! Zadnji je bio bas Mi10, uredjaj savrsen u svakom pogledu. To me podsjeca na sestru koja je koristila Poco F1 pa je rekla da joj tipka "space" slabije hvata ili otac sa Mi A2 lite kojem ne zvoni alarm iako ga je nastimao ili brat kojemu je slab signal na Mi9t. Naravno da je alarm bio namjesten ali nije nikad bio ukljucen, naravno da je sestri bilo odlijepljeno kaljeno staklo i naravno da je bratu i dalje signal bio sranje iako se prebacio na iPhone 11 pro vec je trebalo zamjenit SIM karticu. 

Nikad, ali bas nikad ne radim restore kojekakvog backup-a, pogotovo backup aplikacija sa starog uredjaja. Nikad ne koristim launcher-e sa play store-a, ne znam sta fali stock launcheru, bar njega mozes personalozirat kako hoces. Uvijek gasim stednju baterije i zakljucam aplikacije koje su mi bitne da ne kasne notifikacije i da rade u pozadini, i za kraj UVIJEK radim full wipe nakon nekog veceg update-a.

Cesto mijenjam uredjaje i ovaj cijeli proces traje svega pola sata, mislim da nije kvantna fizika za to sve namjestiti i uvjeren sam da ce sve radit kako treba! 

Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ma zanimljivo mi je kako su se bugovi počeli pojavljivati nakon nekog vremena, a gledavši po netu nisam jedini. Ne nosi mi se mob na servis jer će ga resetirati, radit će sve prema onom integriranom system testu i gtfo. Žao mi je (Xiaomije he he) što je tako ispalo jer sam bio baš nahajpan na mob i jer mi je baš vrhunski dok sve radi kako spada :P

Stok launcher ne dozvalja pixel icon pack na koji sam se navikao još odavno, a poco launcher da. Samo zato

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 7:42 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

sto se tice ikona

imas hrpu tema s pixel ikonama, ako ti se ne svidja tema, samo ikone promjenis na postojecoj temi

 

 

doduse i sam volim poco jer daje double tap za paljenje i gasenje, za razliku od miui lanchera

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Meni isto nije jasno zašto koristit neki drugi launcher, sad kad je i ovdje moguće odabrat ladicu s aplikacijama.

A u apk tema mislim da ima izbora za svačiji gušt.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 10:10 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maks0806 kaže...

A nemoj mi sad s tim košta koliko košta. Eto nisam imao problema sa uređajima 10-50% cijene ovog. Za 5k mob u dućanu, barem mora raditi dobro, a ne da ga pogoršavaju iz updatea u update. Skužio sam sad da su notifikacije kaos totalni. U messengeru stacka poruke u obavijesti, ali prikazuje ime i sliku osobe koja je prva poslala i prikazuje uz nju tekst osobe od koje je došla zadnja poruka. 

Reply i mark as read nisu gdje bi trebali nego "malo vire van" notification okvira. Poveselih se da je to prvi beskompromisni Xiaomi, kad ono... ispao najproblematičniji dosad... I da, resetirao sam uređaj. Proximity dalje ne radi kako spada na trenutke, a onscreen gesture se i na stock launcheru znaju zaglupiti. Doslovno degradiraju mob. 

 Potpisujem sve probleme navedenog uređaja jer ih i sam imam... Svakim updateom još se neki novi pojavi, od iritantnih (pokazuje uporno na jednom folderu promoted apps iako je ta opcija isključena, na ostalim folderima ne prikazuje ništa) do onih koji smanjuju funkcionalnost uređaja (notifikacije nekih aplikacija koje su dobro radile sad ne rade)... O proximity senzoru, raznim problemima sa prikazom i sitnim bugovima da ne pričam, katastrofa

2happy2beu kaže...

Bez uvrede ali nesto tu ne stima, nesto krivo radis. Jednostavno ne mogu vjerovat da imas probleme u tolikoj mjeri..

 

 Evo i kod mene kao i kod kolege iznad hrpa problema. Probao sve opcije sa resetom, vracanjem na tvornicke postavke i ostalim savjetima koji ovdje kolaju, ali mobitel je i dalje softwerski teško smeće. Jednostavno se ne možeš na njega oslonit da će radit barem u nekom kapacitetu dosljedno i funkcionalno. A vidim i po forumu i po ostalim izvorima da nismo jedini i da puno ljudi ima problema. 

 

I nije da Samsung, Apple i ostali nemaju problema, koristio sam i njihove uređaje pa znam otprilike kako to izgleda, ali recimo ovaj model Xiaomija je u nekim prilikama granično neupotrebljiv, i učestalost problema je barem 5-10x veća nego kod konkurentskih uređaja iste cijene.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice