Xiaomi Mi 11

poruka: 585
|
čitano: 282.921
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
16OR kaže...

pokrenio sam par ovih gore programa

da ga jebes ja i dalje ne vidim reklame, niti sam ih ikad vidio u ovih 4god na xiaomiu, ima netko prt scr da vidim kako to izgleda

 Pretpostavljam da misle na ove reklame... i onda se to toliko napuše da imaš dojam da čim upališ mob reklame iskaču sa svih strana i samo X-eve klikaš po cijeli dan. 

 

Jedna je iz Security appa, koji pokrenem tu i tamo i to se pojavi kad završi posao, ne smeta, ne prisiljava te na ništa...

Druga je iz Download appa koji sam danas vjerojatno prvi puta pokrenuo i valjda zadnji jer mi jednostavno ne treba, isto tako uopće ne smeta u radu. 

13 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Ma kakvi, 0 bodova

Nikad niti jedna reklama, nit je ista iskljuceno od preporuka il sta vec bi kao trebalo ugasiti 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 23:28 (16OR).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
16OR kaže...

Ma kakvi, 0 bodova

Nikad niti jedna reklama, nit je ista iskljuceno od preporuka il sta vec bi kao trebalo ugasiti 

 

 

Globalni ROM?

14 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Od kuda naručiti mi10/11 u ovim mračnim vremenima?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
mzopg kaže...
16OR kaže...

Ma kakvi, 0 bodova

Nikad niti jedna reklama, nit je ista iskljuceno od preporuka il sta vec bi kao trebalo ugasiti 

 

 

Globalni ROM?

 eea

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Znalo je biti i na EEA.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Frankie se dočepao Mi 11 Ultra, evo prvi dojmovi. Taj kamera modul je stvarno ogroman.

 

DxoMark je objavio cijeli review, osobno mi je tu negdje uz Mate 40 Pro+, znači u samom vrhu.

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-11-ultra-camera-review-large-sensor-power/

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Jedan bug koji sam primijetio, nakon par dana mi se nešto zezne s touch inputom.. SwiftKey počne zezat, scrollanje dolje gore počne trzati, pa moram rebootat.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11

primjetio sam nekoliko bugova dosad na mi 11 (doduse nijedan kritican)

jedva cekam da ovaj mj dodje update na miui 12.5 (donosi zanimljive feature)

btw evo battery stats za danasnji dan

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Malo recenzija Mi 11 Ultre

 

 

 

Globalna verzija, noćni video u 4k je očito jako dobar, problem je bio što je u prošlom videu snimao u 8k, a nije skužio:

 

Mene sad muči samo koju boju kupiti, mislio sam crnu, ali sad sam vidio bijelu u recenziji i djeluje mi skroz fora. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 0:59 (mzopg).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Tko jos ovdje ima Mi 11? Zanima me da li i vi imate problem da kad uslikate sliku, treba po par sekundi da se ona pojavi - a i slike koje pregledavam u galeriji, za svaku treba po 1-2sec da se izostri (i to se vidno izostrava u blokovima od lijevo prema desno dok ne dodje do kraja slike)

 

znaci najbrzi procesor u android mobitelima a slikanje i pregledavanje slika sporije nego na 4g starom samsungu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...

Tko jos ovdje ima Mi 11? Zanima me da li i vi imate problem da kad uslikate sliku, treba po par sekundi da se ona pojavi - a i slike koje pregledavam u galeriji, za svaku treba po 1-2sec da se izostri (i to se vidno izostrava u blokovima od lijevo prema desno dok ne dodje do kraja slike)

 

znaci najbrzi procesor u android mobitelima a slikanje i pregledavanje slika sporije nego na 4g starom samsungu..

Čitam i ne vjerujem...

11 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Isplati li se 280$ razlike izmedju Mi11 ultra i Mi10 ultra, ili je jos prerano za to obzirom da je 11 tek izasao?

Mi10 ultra sam samo jednom vidio na njuskalu, ili ih ima jako malo u nas ili ih cuvaju ko oci u glavi :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
2happy2beu kaže...

Isplati li se 280$ razlike izmedju Mi11 ultra i Mi10 ultra, ili je jos prerano za to obzirom da je 11 tek izasao?

Mi10 ultra sam samo jednom vidio na njuskalu, ili ih ima jako malo u nas ili ih cuvaju ko oci u glavi :) 

Ja bi osobno kupio uvijek rađe novi model...tj 11 Ultru...bez obzira na razliku u cijeni.

 

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
2happy2beu kaže...

Isplati li se 280$ razlike izmedju Mi11 ultra i Mi10 ultra, ili je jos prerano za to obzirom da je 11 tek izasao?

Mi10 ultra sam samo jednom vidio na njuskalu, ili ih ima jako malo u nas ili ih cuvaju ko oci u glavi :) 

 

mi 10 ultra se samo prodaje u kini (mislim da nikad nije imao global release tako da ni nema podrsku za sve frekvencije?)

dok ce mi 11 ultra biti prodavan i u ostatku svijeta - tako da je bolje uzeti Mi 11 ultra jer ima global rom na sebi umjesto kineskog kao mi 10 ultra

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 8:58 (Fanu).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Nove recenzije za Mi 11 Ultra:

 

 

 

Od viđenog me čak najviše oduševila ultrawide, taj video u 4k@60 i u 8k izgleda izvrsno, a i telefoto je odlična, čak i na 10x izgleda više nego solidno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
@mzopg jesi ga naručio?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Dario7 kaže...
@mzopg jesi ga naručio?

 Nisam još čekam globalnu verziju i eventualno da se pojavi kod nas pa da vidim cijenu, ako bude razumna razlika radije kupim kod nas.

16 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Eto propade i Samsung, a fakat Smuganer izgleda ružno u usporedbi sa Šajomi dizajnom kamera koji ne klacka na stolu.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
rambox kaže...

Eto propade i Samsung, a fakat Smuganer izgleda ružno u usporedbi sa Šajomi dizajnom kamera koji ne klacka na stolu.

 

Eto i ja se slažem sa tobom.. mada kada ih onaj bradonja pozove sve u Vegas na party a ne znaju o čemu je riječ i onda kaže da svatko izvadi svoj telefon, ono od 20-tak najpoznatijih  Youtubera njih 15 izvadi iPhone.. iako ti svi tih 15 kažu kako je Pixel top mode.. Xiaomi, Huawei i sl..

Ima nečega u tom tromosti tržišta... ali da je top telefon - top.. Gledam na DXO marku pa kamera je..fijuuuuuuu! Još mini ekran pozadi.. wow..

Ali nećemo ga kupiti ni ja ni ti.. kupit ćemo Redmi Note 9 eventualno 10. ;-)

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...

Tko jos ovdje ima Mi 11? Zanima me da li i vi imate problem da kad uslikate sliku, treba po par sekundi da se ona pojavi - a i slike koje pregledavam u galeriji, za svaku treba po 1-2sec da se izostri (i to se vidno izostrava u blokovima od lijevo prema desno dok ne dodje do kraja slike)

 

znaci najbrzi procesor u android mobitelima a slikanje i pregledavanje slika sporije nego na 4g starom samsungu..

 joj vidio sam to na par jos novih mobova s 888 procesorom, bas neke ozbiljne probleme taj procesor ima, em pregrijavanje, em ne drzi konstantno visoke performanse, ja sam se mislio izmedju mi 11, op9 pro i oppo find x3 pro, uzeo sam ovaj zadnji jer su najmanje problema ljudi prijavili sto sam vidio na netu, ali cini mi se da ovaj procesor promasaj kao onaj snapdragon 810 il 801, koji je vec bio problematican

16 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Ja sam nedavno uzeo mi11, prije cca tjedan dana.

Nisam primjetio nikakve probleme. Možda je do aplikacije koju koristiš?

 

Ja koristim Google photos i sve super radi. Iskopirao sam si cijelu galeriju sa starog moba (Oneplus 7 Pro) i sve slike se učitavaju jako brzo. Nemoguće je skrolati toliko brzo da bi se vidjelo neko osvježavanje slika.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11

da napisem neke pros i cons nakon mj dana koristenja Mi 11 (prijasnji android mobiteli su mi bili HTC desire, HTC One X, Sony Z1, LG G4, Samsung Note8 + koristim na poslu Pixel 4a i Samsung A71)

 

pros:

 

vrhunski ekran:

- bez problema vidljiv vani na suncu sa polariziranim suncanim naocalama, prvi mobitel s kojim ne moram skiljiti u ekran kad sam vani

- izrazito ostar i pola inca veci od note8 ekrana dok je sam mobitel manji od note8

- dosta color preseta na odabir, oš realne boje, oš boje koje iskacu - svatko ce naci nesto sto ce mu odgovarati (a i da ne nadje, mozes tweakati sve u detalje - po ovom sije samsunga na kojem sam imao samo 3 preseta na odabir..)

- prvi mobitel na kojem adaptive brightness radi kako spada veliku vecinu vremena, tj ne moram koristiti manual brightness jer je ekran presvjetao ili pretaman

- 120Hz je fora ali ne primjetim toliko razliku naspram 60Hz kao na svom desktop monitoru (koji je 144Hz) - valjda kako je manji ekran pa je teze primjetit razliku

 

dobri zvucnici

- stereo (jedan gore, jedan dolje) > jedino mi je zao sto oba nisu front facing, vec se nalaze dolje (kod utora za punjenje) i gore (kod mikrofona/IR blastera) pa moras paziti kako drzis mobitel kako ih ne bi poklopio prilikom gledanja videa..

- glasni

- u svakom slucaju su puno bolji od velike vecine mobitela na trzistu koji imaju jedan donji zvucnik i za drugi zvucnik koriste onaj mali earpiece zvucnik (koji se koristi za tel. razgovore i nije jednake glasnoce kao i veci zvucnik)

 

MIUI

- moze se bez problema podesiti da je gotovo stock experience (npr app drawer, launcher, widgeti, itd) ako se ugase MIUI optimizacije

- sve je dosta brzo, nema nekih zastajkivanja

- izvrstan dark mode koje ne radi samo za MIUI aplikacije vec mozes birati da se dark mode enejbla i za aplikacije koje nemaju support (ja ga npr koristim u mPBZ aplikaciji :)

 

izrada

- mobitel je zaobljen sa svih strana i super lezi u ruci (ali je zato i nevjerojatno sklizak > ne koristim nikakav case ili screen protector i mobitel mi je padao nekoliko puta ali zasad nema nikakvih znakova ostecenja

- pozadi je mat staklo tako da se otisci prstiju ne primjete toliko

 

baterija

- traje mi bez problema jedan dan sto je s obzirom na velicinu mobitela i performanse izrazito dobro (naravno treba se uzeti u obzir da sam vecinom spojen na kucni wifi i imam pogasene sve AI optimizacije na koje sam naisao u MIUI)

- ekran mi je na QHD+ rezoluciji (sa ugasenim optimizacijama) i 120Hz je enabled

- na 13% baterije sam imao 7h7min SOTa (najvise ikad sto sam imao na nekom mobitel je 4h30min)

 

performanse

- nije da sve leti cijelo vrijeme, ima par mjesta na kojima zatrza nesto ali je miljama ispred Note8 (koji je sam po sebi i dalje bio brz sa OneUI), pogotovo u aplikacijama poput firefoxa

 

punjenje

- dobije se 55W punjac u kutiji i mobitel se napuni za manje od 1h do 100%

- prilikom punjenja mobitel ostaje hladan do te mjere da se mobitel uopce nije zagrijao na kraju punjenja (temp baterije ispod 35C)

 

kamera

- nije da iskace od konkurencije ali je dobra - slike su ostre (ako se ne zumira previse) i boje su normalne

 

cons:

 

fingerprint reader

- opticki underdisplay je i nije precizan, pogotovo nocu - redovito moram bar po 2 puta skenirati prst dok ga ne ocita

- moguce dodati samo 5 otisaka prstiju iz nekog razloga (na samsungu je taj limit na 10 ako se ne varam), dodao sam oba palca (skenirao ih sto vise puta radi preciznijeg ocitavanja, ali uzalud izgleda) i nema vise mjesta da dodam ostale prste :D

 

MIUI

- ima svojih musica, npr spojim android auto i jedina aplikacija koja radi jest google maps dok spotify i tunein radio ne rade isprve (moram prvo pokrenuti te aplikacije prije pokretanja android auto i onda tek rade najnormalnije)

- galerija je uzasna, treba po par sekundi da se svaka slika izostri nakon otvaranja

- gestures - cesto ih moram ponavljati po par puta (najcesce swipe right/left za ici natrag) > ovo je navodno rijeseno u novoj verziji MIUI 12.5 koja izlazi ovaj mjesec (gestures bolje rade, optimizirali su dodatno MIUI da je brzi i trosi manje baterije i jos neke stvari)

- nema toliko opcija tweakanja svega i svacega kao samsung OneUI (u kojem se u detalje moze izmjeniti skoro cijeli UI)

 

kamera

- iako ima senzor 108MP kamera ne slika po defaultu u 108MP vec je moras odabrati 108MP nacin rada pod "more" kad udjes u kameru (a i kad odaberes 108MP, imas samo odabir filtera i to je to, nemas vise HDR, AI i ostale opcije koje ima defaultna kamera)

- izgleda da se ne mogu u potpunosti ugasiti sve AI fore (zagladjivanje koze, micanje podocnjaka, itd) u defaultnoj kameri, vec moras otici u pro mode gdje je to sve pogaseno

- slike se ne pojave odmah po slikanju > na starom note8 se odmah pojave..

 

zagrijavanje u igrama

- igram battlechasers i mobitel se zagrije na 47C - bude izrazito topao u predjelu gdje je kamera, do te mjere da moram mjenjati nacin drzanja mobitela (ako smanjim detalje u igri, mobitel ostaje hladan i nakon duzeg igranja) > problem zagrijavanja sam primjetio jedino u igrama (i to samo ovima sa zahtjevnom/dobrom grafikom), vidjet cemo kad dodje ljeto hoce li i u drugim aplikacijama

 

ekran

- always on display sam ugasio jer trosi baterije i nikad ga ne bih mogao iz prve upaliti tapkanjem ekrana

- double tap to wake (ili show lock screen) isto ne radi svaki put i zna zivcirati

 

featuri koji nedostaju

- ekran nije toliko napredan kao na S21 seriji koja ima bolji adaptive refresh rate > na Mi 11 se spusti sa 120Hz na 60Hz i to je to (na samsungu to ide do 10Hz)

- nema podrsku za WiFi 6E iako chipset to podrzava

- USB utor je samo USB 2.0 (kao i kod svakog drugog Xiaomi mobitela) dok samsung i ostatak ekipe su odavno presli na USB 3.1 - prijenos fajlova je bolno spor sa Mi 11 preko zice

- USB utor nema video out (nije moguce spojiti preko HDMIa u TV)

- nema notifikacijske LEDice > nevjerojatno koliko mi ovo nedostaje, AOD je drlog jer trosi bateriju i nije lako vidljiv poput obicne LEDice mraku

 

po popisu se cini da ima dosta musica ali sam na kraju zadovoljan sa kupovinom (doduse ovo je najvise ikad sto sam platio mobitel, nikad vise iznad 4000kn necu dati za mobitel - nema smisla obzirom koliko midrange mobiteli postaju dobri) ponajvise zbog brutalnog ekrana, dobrog trajanje baterije i softvera koji je OK

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 12:04 (Fanu).
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Furymaker kaže...

 joj vidio sam to na par jos novih mobova s 888 procesorom, bas neke ozbiljne probleme taj procesor ima, em pregrijavanje, em ne drzi konstantno visoke performanse, ja sam se mislio izmedju mi 11, op9 pro i oppo find x3 pro, uzeo sam ovaj zadnji jer su najmanje problema ljudi prijavili sto sam vidio na netu, ali cini mi se da ovaj procesor promasaj kao onaj snapdragon 810 il 801, koji je vec bio problematican

recenzenti vole pretjerivati i praviti od muhe slona kako bi dobili koji pregled više. to sa pregrijavanjem neće primijetiti velika većina korisnika, a oni koji gejmaju satima će očito preskočiti ovaj model i uzeti nešto prigodnije. kod normalnog svakodnevnog korištenja, pozivi, poruke, društvene mreže, fotkanje, surfanje, video... to se neće primijetiti. To što jutuber pusti antutu 66x i onda kuka da se mobitel pregrijava je debilana.

 

Fanu kaže...

da napisem neke pros i cons nakon mj dana koristenja Mi 11 (prijasnji android mobiteli su mi bili HTC desire, HTC One X, Sony Z1, LG G4, Samsung Note8 + koristim na poslu Pixel 4a i Samsung A71)

 

pros:

 

vrhunski ekran:

- bez problema vidljiv vani na suncu sa polariziranim suncanim naocalama, prvi mobitel s kojim ne moram skiljiti u ekran kad sam vani

- izrazito ostar i pola inca veci od note8 ekrana dok je sam mobitel manji od note8

- dosta color preseta na odabir, oš realne boje, oš boje koje iskacu - svatko ce naci nesto sto ce mu odgovarati (a i da ne nadje, mozes tweakati sve u detalje - po ovom sije samsunga na kojem sam imao samo 3 preseta na odabir..)

- prvi mobitel na kojem adaptive brightness radi kako spada veliku vecinu vremena, tj ne moram koristiti manual brightness jer je ekran presvjetao ili pretaman

- 120Hz je fora ali ne primjetim toliko razliku naspram 60Hz kao na svom desktop monitoru (koji je 144Hz) - valjda kako je manji ekran pa je teze primjetit razliku

 

dobri zvucnici

- stereo (jedan gore, jedan dolje) > jedino mi je zao sto oba nisu front facing, vec se nalaze dolje (kod utora za punjenje) i gore (kod mikrofona/IR blastera) pa moras paziti kako drzis mobitel kako ih ne bi poklopio prilikom gledanja videa..

- glasni

- u svakom slucaju su puno bolji od velike vecine mobitela na trzistu koji imaju jedan donji zvucnik i za drugi zvucnik koriste onaj mali earpiece zvucnik (koji se koristi za tel. razgovore i nije jednake glasnoce kao i veci zvucnik)

 

MIUI

- moze se bez problema podesiti da je gotovo stock experience (npr app drawer, launcher, widgeti, itd) ako se ugase MIUI optimizacije

- sve je dosta brzo, nema nekih zastajkivanja

- izvrstan dark mode koje ne radi samo za MIUI aplikacije vec mozes birati da se dark mode enejbla i za aplikacije koje nemaju support (ja ga npr koristim u mPBZ aplikaciji :)

 

izrada

- mobitel je zaobljen sa svih strana i super lezi u ruci (ali je zato i nevjerojatno sklizak > ne koristim nikakav case ili screen protector i mobitel mi je padao nekoliko puta ali zasad nema nikakvih znakova ostecenja

- pozadi je mat staklo tako da se otisci prstiju ne primjete toliko

 

baterija

- traje mi bez problema jedan dan sto je s obzirom na velicinu mobitela i performanse izrazito dobro (naravno treba se uzeti u obzir da sam vecinom spojen na kucni wifi i imam pogasene sve AI optimizacije na koje sam naisao u MIUI)

- ekran mi je na QHD+ rezoluciji (sa ugasenim optimizacijama) i 120Hz je enabled

- na 13% baterije sam imao 7h7min SOTa (najvise ikad sto sam imao na nekom mobitel je 4h30min)

 

performanse

- nije da sve leti cijelo vrijeme, ima par mjesta na kojima zatrza nesto ali je miljama ispred Note8 (koji je sam po sebi i dalje bio brz sa OneUI), pogotovo u aplikacijama poput firefoxa

 

punjenje

- dobije se 55W punjac u kutiji i mobitel se napuni za manje od 1h do 100%

- prilikom punjenja mobitel ostaje hladan do te mjere da se mobitel uopce nije zagrijao na kraju punjenja (temp baterije ispod 35C)

 

kamera

- nije da iskace od konkurencije ali je dobra - slike su ostre (ako se ne zumira previse) i boje su normalne

 

cons:

 

fingerprint reader

- opticki underdisplay je i nije precizan, pogotovo nocu - redovito moram bar po 2 puta skenirati prst dok ga ne ocita

- moguce dodati samo 5 otisaka prstiju iz nekog razloga (na samsungu je taj limit na 10 ako se ne varam), dodao sam oba palca (skenirao ih sto vise puta radi preciznijeg ocitavanja, ali uzalud izgleda) i nema vise mjesta da dodam ostale prste :D

 

MIUI

- ima svojih musica, npr spojim android auto i jedina aplikacija koja radi jest google maps dok spotify i tunein radio ne rade isprve (moram prvo pokrenuti te aplikacije prije pokretanja android auto i onda tek rade najnormalnije)

- galerija je uzasna, treba po par sekundi da se svaka slika izostri nakon otvaranja

- gestures - cesto ih moram ponavljati po par puta (najcesce swipe right/left za ici natrag) > ovo je navodno rijeseno u novoj verziji MIUI 12.5 koja izlazi ovaj mjesec (gestures bolje rade, optimizirali su dodatno MIUI da je brzi i trosi manje baterije i jos neke stvari)

- nema toliko opcija tweakanja svega i svacega kao samsung OneUI (u kojem se u detalje moze izmjeniti skoro cijeli UI)

 

kamera

- iako ima senzor 108MP kamera ne slika po defaultu u 108MP vec je moras odabrati 108MP nacin rada pod "more" kad udjes u kameru (a i kad odaberes 108MP, imas samo odabir filtera i to je to, nemas vise HDR, AI i ostale opcije koje ima defaultna kamera)

- izgleda da se ne mogu u potpunosti ugasiti sve AI fore (zagladjivanje koze, micanje podocnjaka, itd) u defaultnoj kameri, vec moras otici u pro mode gdje je to sve pogaseno

- slike se ne pojave odmah po slikanju > na starom note8 se odmah pojave..

 

zagrijavanje u igrama

- igram battlechasers i mobitel se zagrije na 47C - bude izrazito topao u predjelu gdje je kamera, do te mjere da moram mjenjati nacin drzanja mobitela (ako smanjim detalje u igri, mobitel ostaje hladan i nakon duzeg igranja) > problem zagrijavanja sam primjetio jedino u igrama (i to samo ovima sa zahtjevnom/dobrom grafikom), vidjet cemo kad dodje ljeto hoce li i u drugim aplikacijama

 

ekran

- always on display sam ugasio jer trosi baterije i nikad ga ne bih mogao iz prve upaliti tapkanjem ekrana

- double tap to wake (ili show lock screen) isto ne radi svaki put i zna zivcirati

 

featuri koji nedostaju

- ekran nije toliko napredan kao na S21 seriji koja ima bolji adaptive refresh rate > na Mi 11 se spusti sa 120Hz na 60Hz i to je to (na samsungu to ide do 10Hz)

- nema podrsku za WiFi 6E iako chipset to podrzava

- USB utor je samo USB 2.0 (kao i kod svakog drugog Xiaomi mobitela) dok samsung i ostatak ekipe su odavno presli na USB 3.1 - prijenos fajlova je bolno spor sa Mi 11 preko zice

- USB utor nema video out (nije moguce spojiti preko HDMIa u TV)

- nema notifikacijske LEDice > nevjerojatno koliko mi ovo nedostaje, AOD je drlog jer trosi bateriju i nije lako vidljiv poput obicne LEDice mraku

 

po popisu se cini da ima dosta musica ali sam na kraju zadovoljan sa kupovinom (doduse ovo je najvise ikad sto sam platio mobitel, nikad vise iznad 4000kn necu dati za mobitel - nema smisla obzirom koliko midrange mobiteli postaju dobri) ponajvise zbog brutalnog ekrana, dobrog trajanje baterije i softvera koji je OK

 

 

Odličan osvrt kolega, mislim da si dobro opisao sve prednosti i mane.

 

Čudi me za fingerprint meni na Mi Note 10 radi bez greške, 9 od 10 puta u najgorem slučaju otključa iz prve. Mada sam se u zadnje vrijeme prebacio na face ID koji radi super brzo po danu i po noći, pa baci pogled i na tu opciju.

 

Ovo za galeriju mi nije jasno, što ne koristi Google Photos galeriju po defaultu? Prebaciš se na nju i sve radi bez greške.

Evo sad sam otvorio tu MIUI galeriju, vjerojatno po prvi put.  Nešto sitno je sporija od Google Photos, ali ništa posebno, možda koju milisekundu, a moj SoC je daleko slabiji od SD888. Sad jedino ako nemaš tisuće i tisuće fotki u galeriji, ja ih imam 200-300 trenutno, obično ih prebacim na komp.

 

Geste mi isto rade jako dobro, spasio sam se od kad ne koristim "gumbe". Za back moraš krenuti od samog ruba ekrana, a kako je zaobljen to zna malo biti zeznuto, još ako je na mobu maskica eto dodatnih problema.

 

Koliko vidim stiže ti uskoro MIUI 12.5 pa javi dojmove.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_starts_receiving_miui_125-news-48621.php

 

Što se tiče kamere, mislim da malo kome treba 108MP slika i u principu je bolje slikavati u nativnoj rezoluciji ovdje je to 27MP ako se ne varam. Fotka će ti manje prostora zauzimati i brže će se snimiti/otvoriti i slično.

Treba računati i da je ovo u biti entry flagship uređaj.

 

Double tap mi isto radi ok, mada ga malo koristim jer mi je AoD stalno upaljen. Misliš da će ti AoD trošiti osjetno više baterije? Nisam primijetio nekakvu veliku razliku kad mi je upaljen i kad nije. Samo sam ga podesio da se preko noći ugasi, tako da mi je upaljen uglavnom po danu i zgodno je jer uvijek vidim sat, stanje baterije i notifikacije, što najčešće provjeravam i zato mi taj double tap više nije toliko bitan. Sad sam testirao i double tap, jedno 20 puta i svaki put hvata gdje god da tapnem. Nemam nikakvo zaštitno staklo ili foliju.

 

Imaš li možda onu zaštitnu foliju koja dođe s mobom? S obzirom da te zeza fingerprint i double tap očito je nešto s ekranom, ili je slabije osjetljivosti ili nešto smeta.

 

Ovo za USB 2.0 umjesto 3.1 si potpuno u pravu, vrijeme je da se to ubaci, ne znam što im je to problem. Ovo je isto kao i što im je trebalo dosta dugo da ubace EIS na prednju kameru, a jedno i drugo su sitnica za napraviti i nisu dodatni trošak.

Uz AoD ti notifikacijska ledica ne treba, čak je i puno bolje jer vidiš ikone za svaku app koja ima notifikaciju, jednom kad se navikneš postane super stvar.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 18:09 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Mi 11 unboxing. 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Čudo koliko su mobilne kamere napredovale, fascinantno što taj uređaj sada sve može. Jedva čekam Ultru 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11

a kako postavis google photos kao defaultni app umjesto MIUI gallery?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Mislim da se to ne može postaviti, ili barem ja nisam našao tu opciju.

 

Ja jednostavno koristim Google photos umjesto stock aplikacije i to je to.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
mika2210 kaže...

Mislim da se to ne može postaviti, ili barem ja nisam našao tu opciju.

 

Ja jednostavno koristim Google photos umjesto stock aplikacije i to je to.

 

ne pomaze mi to

u camera appu sam, uslikam sliku i zelim ju odmah vidjeti da znam jel moram okinuti jos jednu sliku ili ne - jednostavno mogu kliknuti na preview slike iz camera appa i prikazat ce mi sliku

 

tvojom metodom bih trebao izaci iz camera appa, pokrenuti google photos i opet se vratiti u camera app

nije mi to prakticno

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Fanu kaže...
mika2210 kaže...

Mislim da se to ne može postaviti, ili barem ja nisam našao tu opciju.

 

Ja jednostavno koristim Google photos umjesto stock aplikacije i to je to.

 

ne pomaze mi to

u camera appu sam, uslikam sliku i zelim ju odmah vidjeti da znam jel moram okinuti jos jednu sliku ili ne - jednostavno mogu kliknuti na preview slike iz camera appa i prikazat ce mi sliku

 

tvojom metodom bih trebao izaci iz camera appa, pokrenuti google photos i opet se vratiti u camera app

nije mi to prakticno

 na oneplus 7t ja mogu disable oneplus galeriju i staviti google photos kao default i kad kliknem preview automatski otvara google photos, pa vjerovatno na to misli, probaj to i sam uraditi

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice