Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 354.851
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
kameni_zg kaže...

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.

 Ne zaključavaj bootloader ako imaš kinesku verziju moba i global na njemu jer ćeš ga brickati!

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
kameni_zg kaže...

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.

 

 

To ti i pravi problem, mobitel sa otkljucanim BL predstavlja sigurnosni rizik pa je onemogućeno dodavanje kartica za mobilno plaćanje...moja zena ima Mi8 sa otkljucanim BL, a ja sam do nedavno imao sa zakljcanim BL i najnormalnije placao sa Google pay.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
manutdsnak3 kaže...
kameni_zg kaže...

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.

 Ne zaključavaj bootloader ako imaš kinesku verziju moba i global na njemu jer ćeš ga brickati!

 Koliko se sjecam ja sam kupio global verziju. Tocno nemam pojma i ne razumijem se bas u to pa ni ne znam jel kineska verzija ili ne, ali bootloader mi je otkljucan to sam siguran.

Znaci ne preostaje mi nista od opcija za osposobit gpay?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Rekao sam ti već, vidi si kakvo je stanje s tim kineskim verzijama i xiaomi.eu ROM-om. Nešta je bilo priče da na tom ROM-u radi gpay kad je mobitel izašao ali ne pratim to više pa si potraži sam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
kameni_zg kaže...
manutdsnak3 kaže...
kameni_zg kaže...

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.

 Ne zaključavaj bootloader ako imaš kinesku verziju moba i global na njemu jer ćeš ga brickati!

 Koliko se sjecam ja sam kupio global verziju. Tocno nemam pojma i ne razumijem se bas u to pa ni ne znam jel kineska verzija ili ne, ali bootloader mi je otkljucan to sam siguran.

Znaci ne preostaje mi nista od opcija za osposobit gpay?

 Navodno bi na kutiji od moba trebao biti crveni sticker na kojem piše da je global verzija. isto bi trebalo na mobu iza pisati iza Xiaomi Communications Co., Ltd..., kineske verzije valjda imaju kineske znakove (nisam nikad provjeravao taj dio pa ne znam). uglavnom, ako si voljan malo prčkati, na xiaomi.eu ti radi gpay

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Za gcam treba root? 

I <3
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
krokodil kaže...

Za gcam treba root? 

 Nope samo instiras apk

10 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Eu rom, bogovska baterija. 40%ostalo, 4h sot.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
manutdsnak3 kaže...
kameni_zg kaže...
manutdsnak3 kaže...
kameni_zg kaže...

Tocno, bas sam pogledao i imam otkljucan bootloader. Znaci mogu se pozdravit s gpayom :( ?

Probat cu jos malo googlat da vidim jel se to da kak zakljucat opet jer ne planiram rootat mob niti nista slicno radit, dobar mi je ovak kak je.

 Ne zaključavaj bootloader ako imaš kinesku verziju moba i global na njemu jer ćeš ga brickati!

 Koliko se sjecam ja sam kupio global verziju. Tocno nemam pojma i ne razumijem se bas u to pa ni ne znam jel kineska verzija ili ne, ali bootloader mi je otkljucan to sam siguran.

Znaci ne preostaje mi nista od opcija za osposobit gpay?

 Navodno bi na kutiji od moba trebao biti crveni sticker na kojem piše da je global verzija. isto bi trebalo na mobu iza pisati iza Xiaomi Communications Co., Ltd..., kineske verzije valjda imaju kineske znakove (nisam nikad provjeravao taj dio pa ne znam). uglavnom, ako si voljan malo prčkati, na xiaomi.eu ti radi gpay

 

Nasao sam danas vremena da se pozabavim s tim, jer bi fakat htio osposobit taj google pay.

I nasao sam si neki tutorial na youtube, ovaj: 



Sve super, al dok dodjem do djela sa powershellom, ugasim mob, spojim USB, upalim ga u fastboot mode, upisem komandu "./fastboot.exe flash recovery twrp.img" i stisnem enter, al ne dogadja se nista. Slika: https://i.imgur.com/WfLTGyi.png

 

Usb debugging je on

Mob je otkljucan, https://i.imgur.com/l7gJplR.png

 

Probao sam malo googlati, i instalirati usb drivere s ovog linka: https://www.xiaomigeek.com/download-xiaomi-usb-driver-windows.html

Nisam uspio dobiti neku promjenu tako da svaka pomoc je dobrodosla :) 

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Update: Uspio sam, na laptopu sve normalno a na kompu nece :) :)

Hvala svima na savjetima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
thebatman kaže...

Eu rom, bogovska baterija. 40%ostalo, 4h sot.

 Pa dobro meni na global romu drži 5.5-6h. Vidim ti imaš Havoc il nešto slično?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Pero kaže...
thebatman kaže...

Eu rom, bogovska baterija. 40%ostalo, 4h sot.

 Pa dobro meni na global romu drži 5.5-6h. Vidim ti imaš Havoc il nešto slično?

 Nope. eu rom, ima novi interface.

AOD

Svjetlina 75%

4G/GPS/BT

Fenomenlano. 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
thebatman kaže...
Pero kaže...
thebatman kaže...

Eu rom, bogovska baterija. 40%ostalo, 4h sot.

 Pa dobro meni na global romu drži 5.5-6h. Vidim ti imaš Havoc il nešto slično?

 Nope. eu rom, ima novi interface.

AOD

Svjetlina 75%

4G/GPS/BT

Fenomenlano. 

Probaj isključiti AOD pa onda vidit koliko daje ekrana, jer AOD vrijeme isto računa pod ekran. Čisto za usporedbu, jer moj je rezultat bez AOD-a.

Vidim da ti se prikazuju obavjesti gore, jel to defaultno na eu romu ili imaš vanjsku aplikaciju koja prikazuje te ikonice obavijesti?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Pero kaže...
thebatman kaže...
Pero kaže...
thebatman kaže...

Eu rom, bogovska baterija. 40%ostalo, 4h sot.

 Pa dobro meni na global romu drži 5.5-6h. Vidim ti imaš Havoc il nešto slično?

 Nope. eu rom, ima novi interface.

AOD

Svjetlina 75%

4G/GPS/BT

Fenomenlano. 

Probaj isključiti AOD pa onda vidit koliko daje ekrana, jer AOD vrijeme isto računa pod ekran. Čisto za usporedbu, jer moj je rezultat bez AOD-a.

Vidim da ti se prikazuju obavjesti gore, jel to defaultno na eu romu ili imaš vanjsku aplikaciju koja prikazuje te ikonice obavijesti?

 AOD se ne racuna pod zaslon, jer bi onda imao 12h ekrana. Automatski na eu romu prikazuje notifikacije.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Ne znam kolko mi se sad isplati prebacivati jer MIUI 11 samo što nije stigao. A i ne znam kolko bi to bilo komplicirano s obzirom da imam kinesku verziju s global romom.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Pero kaže...

Ne znam kolko mi se sad isplati prebacivati jer MIUI 11 samo što nije stigao. A i ne znam kolko bi to bilo komplicirano s obzirom da imam kinesku verziju s global romom.

 Pa zapravo vrlo jednostavno jer imaš unlockan bl:

 

Preko fastboota flashat i bootat twrp

format data

kopirat rom na mob

flashat i to je to, 5min posla

5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Mi8 ili mi9t što uzeti ,vidim da su na aliexpressu iste cijene,od kojeg sellera naručiti da bude bez davanja,vidim da goldway nema više na prvoj stranici  eu tax free..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Čudo od mobitela, oduševljen sam, ne zaostaje puno za mi 9, čak mu je trajanje baterije bolje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
josipst kaže...

Čudo od mobitela, oduševljen sam, ne zaostaje puno za mi 9, čak mu je trajanje baterije bolje.

 Ovaj eu rom je luđački optimiziran, 2h više ekrana se dobije u odnosu na global.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Postoji li globalna verzija mi 8 ili su globalna verzija i globalni rom jednaki?

Vidim da je kod nas 2400 kn najjeftiniji mi 8, a u goldwayu je oko 1800, ima li gdje jeftinije?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Ima eu rom koji se stavi naknadno nakon otkljucavanja bootloadera, on je isto globalni.

Globalna verzija dolazi sa global rom-om.

A ima i globalni rom za evropsko trziste, ali prilikom kupnje na aliexpresu treba paziti jer ima i kineski rom(CN).

Najbolje je kupit na njuskalu star par miseci, ima ih vec od 1600kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 17:48 (josipst).
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Kupio ženi Mi8, sad čekam da stigne.

 

Može preporuka GCAMa i tempered glassa?

 

Tempered glass ide samo u obzir ako pokriva cijeli zaslon i ne pokriva dio ekrana.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Bugdom kaže...

Može preporuka GCAMa i tempered glassa?

 

Tempered glass ide samo u obzir ako pokriva cijeli zaslon i ne pokriva dio ekrana.

 

Evo preporuka za NE kupiti. Super staklo,samo sam imao problema sa prašinom koja se uvijek uvuče između zaslona i zaštitnog stakla

 

https://www.aliexpress.com/item/32900468046.html?spm=2114.13010708.0.0.6b7d4c4dO9O8XM

I <3
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Jel probao netko na Mi8SE novi EU stable 10.3.2 rom ?
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

 Stavio ovaj Sanity v9.5 pa ćemo testirati, čini mi se dobra kamera :)

 

Jel u svim uvjetima koristite GCAM ili samo u mraku?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Ovaj ti je najbolji i sve radi na njemu, dosta sam ih isproba.

G Cam vise za noćne slike, namjestio sam razlicite formate na stock i GCam, pa ovisno kako mi koji treba

Al za noćne je nezamjenjiva.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 8:20 (josipst).
10 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ako ce ko minjat mi8 za mi9t... ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice