Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 448.876
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
jabooka kaže...
Jel netko probo novi rom...oreo stable global...citam na xiaomi forumu da ekipa ipa problema sa led notifikacijama u aplikacijama tipa viber. Ak je neko instaliro ovaj update, molim da napise dojmove i dal ima kakvih problema.

Hvala 👍

 Inastalirao. Ok je, sve radi dobro, nisam za sada nikakvih zamjerki našao. LED notifikacije rade ok. Update je prošao bez problema. Obradovalo me što mi napokon PBZ-ov Visa wave2pay radi, to mi je inače bio jedini prigovor na Xiaomi.

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Ja sam isto instalirao, sve je okej i sve izgleda isto osim šta je sat na locking screenu sad na sredini i u settings se pojavio security status...eto toliko sam primjetio za sad, nadam se da neće bit problema

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
jabooka kaže...
Jel netko probo novi rom...oreo stable global...citam na xiaomi forumu da ekipa ipa problema sa led notifikacijama u aplikacijama tipa viber. Ak je neko instaliro ovaj update, molim da napise dojmove i dal ima kakvih problema.

Hvala 👍

 Ja sam jedan od tih. Ne rade mi led notifikacije za Whatsup, Viber, Gmail itd i na svakoj toj aplikaciji dobijam dupli zvuk kad stigne poruka. Baš ono živcira. Za pozive i poruke led radi.

Razmišljam si da radim factory reset al to mi je tako mrsko. Čitam da isto drugi imaju problema pa možda puste neki fix.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Switch kaže...

 Ja sam jedan od tih. Ne rade mi led notifikacije za Whatsup, Viber, Gmail itd i na svakoj toj aplikaciji dobijam dupli zvuk kad stigne poruka. Baš ono živcira. Za pozive i poruke led radi.

Razmišljam si da radim factory reset al to mi je tako mrsko. Čitam da isto drugi imaju problema pa možda puste neki fix.

 Možda glup prijedlog ali probaj očistiti cache memoriju, ja to uvijek napravim nakon update-a rom-a ili bilo kada kad me neka aplikacija zeza. Puno puta pomogne.

 

Odeš u postavke - pohranjivanje - klikneš na podaci iz predmemorije i potvrdiš brisanje. Nakon toga restart mobača odmah.

 

Isto tako, neke bugove sam znao riješiti prebacivanjem jezika na engleski pa nazad na hrvatski.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 9:24 (display name ivo).
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Jel netko ima problema sa Mi5 da mu neće da ugasi ekran prilikom poziva. Ženi mi se to random događa, testirao sam proximity senzor, on uredno radi. Malo ide na živce jer dok pričaš uhom potipkaš po ekranu, pošalješ 20 poruka, prebaciš svu lovu sa računa nekom nigerijcu itd itd...

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
display name ivo kaže...
Switch kaže...

 Ja sam jedan od tih. Ne rade mi led notifikacije za Whatsup, Viber, Gmail itd i na svakoj toj aplikaciji dobijam dupli zvuk kad stigne poruka. Baš ono živcira. Za pozive i poruke led radi.

Razmišljam si da radim factory reset al to mi je tako mrsko. Čitam da isto drugi imaju problema pa možda puste neki fix.

 Možda glup prijedlog ali probaj očistiti cache memoriju, ja to uvijek napravim nakon update-a rom-a ili bilo kada kad me neka aplikacija zeza. Puno puta pomogne.

 

Odeš u postavke - pohranjivanje - klikneš na podaci iz predmemorije i potvrdiš brisanje. Nakon toga restart mobača odmah.

 

Isto tako, neke bugove sam znao riješiti prebacivanjem jezika na engleski pa nazad na hrvatski.

 Upravo sam to probao i nije pomoglo.

Samo za Whatsup, Viber i Gmail mi ne radi led. Messenger mi recimo radi. Baš ono debilo. Čitao sam da im se taj bug događao već puno puta.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
tnakir kaže...

Jel netko ima problema sa Mi5 da mu neće da ugasi ekran prilikom poziva. Ženi mi se to random događa, testirao sam proximity senzor, on uredno radi. Malo ide na živce jer dok pričaš uhom potipkaš po ekranu, pošalješ 20 poruka, prebaciš svu lovu sa računa nekom nigerijcu itd itd...

 Ja sam imao taj problem na ranijim verzijama os-a pa mi je i dan danas ostala navika da dok telefoniram zvučnik držim na uhu a ekran i ostalo odmaknem par centi od glave :D

Problem se ne pojavljuje već sigurno 3-4 mjeseca a i kad se pojavljivao bilo je totalno random dakle jednom funkcionira pa drugi put ne (bez ikakvog restarta ili pokušaja da popravim stvar).

Na kojoj ti je verziji mob? Meni je sad na oreo a onaj update prije toga sam preskočio...znači problem je bio nekih 3 ili 4 updejta unatrag...

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Zadnji global, znaci Oreo. Problem se vuce sa svakim updateom.

Rvat katolik!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
tnakir kaže...

Zadnji global, znaci Oreo. Problem se vuce sa svakim updateom.

 a jesi probao utipkat onaj broj pa kalibrirat senzor? Meni nije pomoglo ali se sjećam sa foruma da nekima je (navodno)...

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Jesam, nije pomoglo...

Rvat katolik!
10 godina
offline
Xiaomi Mi5

Update napravljen, mob možda radi malo bolje, baterija je i dalje katastrofa i ne rade mi led notifikacije za 3rd party apps. FYI

BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
jabooka kaže...

Update napravljen, mob možda radi malo bolje, baterija je i dalje katastrofa i ne rade mi led notifikacije za 3rd party apps. FYI

 Jesi radio možda factory reset?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Jok...ali budem napravio kad mi nedostatak LEDice dop..di :)
BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Dupli zvuk sam riješio: postavke > obavijesti i traka statusa > obavijesti aplikacija > whatsapp > zvuk off... tako mi dolazi samo jedna zvučna notifikacija jer unutar same aplikacije je zvuk uključen

Sylar to fall...
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
DotaGalore kaže...

Dupli zvuk sam riješio: postavke > obavijesti i traka statusa > obavijesti aplikacija > whatsapp > zvuk off... tako mi dolazi samo jedna zvučna notifikacija jer unutar same aplikacije je zvuk uključen

 Dupli zvuk sam i ja tak riješio.

 

Upravo sam napravio factory reset i ne pomaže. I dalje se javlja dupli zvuk i nema led notifiacije za viber, whatsap i gmail.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Kakvo je stanje s ovim mobitelom i VOLTE? Jedno vrijeme sam to mogao uključiti i pisalo mi je HD kod uspostave poziva. Više nemam tu opciju. Imam global stable rom 9.6.2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
jabooka kaže...

Update napravljen, mob možda radi malo bolje, baterija je i dalje katastrofa i ne rade mi led notifikacije za 3rd party apps. FYI

 

jabooka kaže...
Jok...ali budem napravio kad mi nedostatak LEDice dop..di :)

 

UPDATE : 

 

Stigao jutros novi update - MIUI 9.6.2.0 Stable...cca. 380MB il tak nešto.

 

Proradila LED notifikacija na whatsapp-u - možda im je ovo slučajno sa ovom nadogradnjom proradilo, al bmk bitno da radi...za ostale eventualne promjene javim ako ih skužim (update je standarno baljezganje "Optimizations & Android Security Patch").

 

Uočen problem za Quick Charge-om (prije zadnjeg update-a) - jučer punio na QC 3.0 punjaču kao i inače da bi nakon sat vremena punjenja skužio da se mob napunio od 20% do svega 55% i na tom postotku je javio da mu treba još sat i pol do 100% (WTF???). Testiram opet večeras pa javim.

BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
display name ivo kaže...
Kakvo je stanje s ovim mobitelom i VOLTE? Jedno vrijeme sam to mogao uključiti i pisalo mi je HD kod uspostave poziva. Više nemam tu opciju. Imam global stable rom 9.6.2.0

Inače se pali tipkanjem *#*#86583#*#* u dialer 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ovaj kod uklanja provjeru podržanosti VOLTE kod operatera, opcija za uključivanje VOLTE se pojavi i može se uključiti ali nisam uspio dobiti da radi. Budem na 4G+ i čim nekog nazovem pada na H+ i nema onog (HD) na ekranu koji sam prije imao.
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Je li itko instalirao MIUI 10? Je li sve radi ok?

Meni danas došla mogućnost updatea

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
mario16 kaže...

Je li itko instalirao MIUI 10? Je li sve radi ok?

Meni danas došla mogućnost updatea

 Od jučer popodne miui 10 update...radi sve ok...koliko vidim većino se radi o kozmetičkim izmjenama GUI-a, nešto novih zvukova i dodatak portret moda u kamerama. E da, i recent apps je sad u obliku mozaika bez opcije da ga vratiš na stari izgled :(

 

Subjektivan dojam nakon nešto manje od dana korištenja je da mobitel radi bolje i glatkije u sučelju, a možda su samo animacije promjenjene. Meni za sad nema nikakvih (novih) problema i sve radi. 

BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Isto imam dojam da radi glatkije.
14 godina
offline
Xiaomi Mi5

Nešto me zeza kalendar odkako sam na miui 10. Naime na widgetu od kalendara mi se ne prikazuju događaji dok kad uđem u sam kalendar sve je u redu.

Zašto se ne prikazuju na widgetu? Ima možda netko ideju ili je ovo tipični xiaomi bug na novom romu...

 

 

Ne mogu slike ubaciti, forum nešta zeza...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 20:49 (Switch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Switch kaže...

Nešto me zeza kalendar odkako sam na miui 10. Naime na widgetu od kalendara mi se ne prikazuju događaji dok kad uđem u sam kalendar sve je u redu.

Zašto se ne prikazuju na widgetu? Ima možda netko ideju ili je ovo tipični xiaomi bug na novom romu...

 

 

Ne mogu slike ubaciti, forum nešta zeza...

 Meni ve duže vremena widget za kalendar isto radi loše...kad restartam mob, widget od kalendara stalno pokazuje da loada sadržaj i tako skroz dok prvi put ne otvorim kalendar prek widgeta i onda na dalje radi ok.

 

Danas skužio da su nam i prognozu vremena maknuli sa notifikacijskog ekrana...ono...koji k...samo maknu dio sustava bez ikakve poruke ili obavijesti i sad tražeći kroz forume čini se da se niti nemre više vratit da bude temperatura gore lijevo u notifikacijkom ekranu... 

BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Od kada sam prešao na Miui 10 (tjedni eu rom) ne mogu instalirati MX player, ni pro ni običnu verziju. Kada sam prelazio na Oreo radio sam čisto flešanje i onda nisam imao probkem s playerom, ia na MIUI 10 brisao sam samo dalvik i cache. Bi li pomogao factory reset iako mi se ne da prebacivati podatke opet na komp i obrnuto? Ima li netko slično iskustvo? Vlc nije ni blizu mx-a.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 18:31 (Pincek).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ako ti ista znaci ja imam Stable Miui10 i radi mi MX player. Doduse bio mi je instaliran prije upgradea.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nakon ažuriranja mi je nestao, a nisam ga mogao ni vratiti iz backupa. Kasnije ni instalirati bilo koju verziju. Očito ću ga morati resetirati. U svakom slučaju hvala 😁
16 godina
offline
Xiaomi Mi5

Primio sam Oreo na Mi5s

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi5

Koji rom preporučate za Mi5 a da nije MIUI? Jel LineageOs čemu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Ne  znam je li još itko koristi ovo čudo, ali da probam. :D

 

Danas mi se pojavio problem da mi se ekran pomjera u desno, tako da mi se, inače krajni desni dio ekrana, pojavljuje na lijevoj strani, (ako kužite što hoću reći), i općenito mi je mobitel dosta usporen od kad se pojavio taj problem. Touch radi, recimo ako mi je tipkovnica pomjerena u desno, ja i dalje moram "kliknuti" na mjesto gdje se pojedino slovo nalazi onda kad prikaz nije pomjeren kako bi pogodio pravo slovo.

 

Isto kao u ovom videu

 

Zna li itko o čemu bi se tu moglo raditi, je li softverski ili hardverski problemu pitanju? Na interentu baš i ne nalazim neka rješenja.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice