Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 571.756
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Isplati li mi se nadogradnja s redmi note 7 na mi 9t? Cca 700kn razlike je
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa, koja je svrha super brzog skrolanja? Ja sam samo htio reci da je SD 735 odlican procesor i moze sve sto moze i ovaj SD 855. Velika vecina ljudi koristi mob za Whatsapp, Viber, Mail, pregledavanje vijesti, tu i tamo koja igra. Za sve te stvari, SD 735 vrhunski odradjuje posao. Ako spadas u onu skupinu nadobudnih koji ce pokazivati frendovima kak s mobom brzo skrolas ili kak tvoj mob za 0,5 sekundi brze otvori neku igru (sto je od presudne vaznosti), onda ces ici na ovaj jaci procesor. Ja osobno uz djecu i posao se nemam vremena zezati s promatranjem brzine skrolanja na mobitelu, vec mi je bitno da je procesor u mobu jak da moze pokrenuti sve one radnje koje od njega ocekujem, a to se svakako moze ocekivati od procesora kao sto je SD 735.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 14:35 (jurica_m).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ag008 kaže...
Isplati li mi se nadogradnja s redmi note 7 na mi 9t? Cca 700kn razlike je

 Amoled, sirokokutna i ram vrijede toliku nadoplatu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
jurica_m kaže...
gnomisa, koja je svrha super brzog skrolanja? Ja sam samo htio reci da je SD 735 odlican procesor i moze sve sto moze i ovaj SD 855. Velika vecina ljudi koristi mob za Whatsapp, Viber, Mail, pregledavanje vijesti, tu i tamo koja igra. Za sve te stvari, SD 735 vrhunski odradjuje posao. Ako spadas u onu skupinu nadobudnih koji ce pokazivati frendovima kak s mobom brzo skrolas ili kak tvoj mob za 0,5 sekundi brze otvori neku igru (sto je od presudne vaznosti), onda ces ici na ovaj jaci procesor. Ja osobno uz djecu i posao se nemam vremena zezati s promatranjem brzine skrolanja na mobitelu, vec mi je bitno da je procesor u mobu jak da moze pokrenuti sve one radnje koje od njega ocekujem, a to se svakako moze ocekivati od procesora kao sto je SD 735.

 Sve si dobro napisao. Ja sam samo htio reci da ima onih koji ce primjetiti razliku. Ja konkretno igram samo jednu igru tako da meni manje bitno hoce li tu i tamo trznuti nesto kod najzahtjevnijih igara. Ja sam isao na mi9 radi toga sto je tanji i osjetno laksi a i kamera je ipak bolja iako ne znatno. Takodjer multitasking radi savrseno, ovaj mob se jos dugo nece nicim gusiti. Future proof (ne mijenjam mob svake godine).

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 19:17 (gnomisa).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
I ja se slazem s ovom tvojom tvrdnjom. Niti ja ne kupujem mob svake godine, ali ako bih morao misliti izmedju Mi 9 i Mi 9T , svakako bih isao na Mi 9 jer je ipak to flagship i za onoga koji ne mijenja duze vrijeme mob, isplati se malo vise uloziti.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 21:33 (jurica_m).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Mi 9T Pro je već pao na 2470kn (GB), a Mi A3 je sad možda i bestbuy za 1240kn (GB).

 
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Zanimljivo je kako se tržište mobitela napunilo i imaš miljon modela za svaki cjenovni rang. To nama zadaje probleme u odluci koji uzet kad se kupuje, al to su "slatke muke". Bogu fala na xiaomiu . Krenuo u smartphone svijet sa prvim redmijem, preko redmi noteova, do evo mi9t. Nikad razočaran. Mid-high end xiaomiji su po meni svi super mobovi za cijenu i samo je potrebno ubost što želiš. 

 

Mi9T kod mene već dva mjeseca. Nikad bolju bateriju nisam imao na mobu. Ova drži ko luda. Znao sam nabit preko 8h sot-a. Doduše ništa igre, samo surfanje i youtube. Ali svejedno, dva dana bez frke sa mojim načinom korištenja. 955 meni osobno bi bilo izdrkavanje u prazno pa sam odluičio na sd730. Tada mi9t pro još nije ni izašao pa je bila dilema mi9 i mi9t. Mi9t radi dizajna prvenstveno, notchless je display mi je prekrasan. popup cam je fora, još uvijek mi izmami wow faktor. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Da ubijem monotoniju od ovih suvišnih rasprava koje se već stranicama ponavljaju.

 

Jeste li istražili neke zanimljive funkcije mobitela ili jeste li primjetili neke bolje/korisnije funkcije nego u prethodnicima?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mzopg kaže...

Mi 9T Pro je već pao na 2470kn (GB), a Mi A3 je sad možda i bestbuy za 1240kn (GB).

 Pao u odnosu na čije cijene? Dao si link za GB a ne hrvatske dućane. Još na to ide i poštarina i garancija koja nije obvezujuća i ne traje 24mj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 19:11 (gnomisa).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
I još carina tj pdv jer je iz Hong Konga.
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...
mzopg kaže...

Mi 9T Pro je već pao na 2470kn (GB), a Mi A3 je sad možda i bestbuy za 1240kn (GB).

 Pao u odnosu na čije cijene? Dao si link za GB a ne hrvatske dućane. Još na to ide i poštarina i garancija koja nije obvezujuća i ne traje 24mj.

U odnosu na raspravu od prije 7 dana kada je tek izašao na EU tržištu pa je krenula paljba vezano za visoku cijenu. Tada je bio oko 500$.

7 dana kasnije cijena je već pala na 370$.

 

Poštarina i osiguranje pošiljke su oko 100kn i ovise o odabiru kupca pa zato te iznose nema smisla spominjati. Netko će uzeti osiguranje, a netko neće. Poštarina je free ili 4$, to nema smisla uopće računati.

Garancija se ne plaća dodatno.

 

Za hrvatske dućane nisam stavio link jer trenutno nisu konkurentni, cijena je preko 40% veća. Kada budu konkurentni rado ću staviti link na njihovu ponudu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ag008 kaže...
I još carina tj pdv jer je iz Hong Konga.

 Nema PDV-a, Kinezi znaju kako "prošvercati" robu u EU, to smo već ranije raspravljali na ovoj temi. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mzopg kaže...

Mi 9T Pro je već pao na 2470kn (GB), a Mi A3 je sad možda i bestbuy za 1240kn (GB).

 

Cekaj ako odaberem ovaj priority line na gearbestu koji kosta 4$, siguran sam da mi nece naplatiti pdv?

 

Nekako me strah da se u ovom konkretnom slucaju radi o rjesavanju otkljucanih k20 pro uredaja kojima je drasticno pala vrijednost s dolaskom sluzbene verzije za eu trziste. Cijena je znatno niza nego dalje, a u opisu uredaja su napisali da se provjere frekvencije i da je uredaj otkljucan za globalno trziste. Nisam ekspert, ali nisam ni siguran je ovo potpuno legit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 23:27 (DzigiBau).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
DzigiBau kaže...
mzopg kaže...

Mi 9T Pro je već pao na 2470kn (GB), a Mi A3 je sad možda i bestbuy za 1240kn (GB).

 

Cekaj ako odaberem ovaj priority line na gearbestu koji kosta 4$, siguran sam da mi nece naplatiti pdv?

Ništa nije 100% sigurno , ali osobno sam do sada naručio na taj način puno uređaja i nikada nije bilo problema. Mislim da GB čak ima napomenu prilikom naručivanja, ako se odabere drugi način dostave ispiše se upozorenje vezano za naplatu "import charges", a kad odabereš Priority Line to upozorenje nestane. Nisam jedini, proguglaj za više informacija. Nedavno je i kolega s foruma Jehonan naručio Mi 9T pa kad mu stigne neka napiše je li platio PDV.

 

Vjerujem da je to pravi Mi 9T Pro. Isporuka ide tek za 8-9 dana, da ih imaju na zalihi odmah bi poslali, a u opisu ti piše da podržava LTE B2, dok K20 Pro ne podržava što se vidi iz opisa. Uvod opisa je uvijek copy-paste.

 

Otključan znači da možeš staviti karticu bilo kojeg mobilnog operatera.

 

Naručim si jedan ako ulovim ovaj kupon za još 50$ popusta. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 23:40 (mzopg).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Sve sto nije dhl je kocka. Mogu ti naplatit carinu i pdv. A dhl je oko 25 dolara. Hrvatski ducani sa 2900kn za Mi9 su itekako konkurentni jer daju 24mj garanciju koja je zakonski obvezujuca. Mi9t je bio 2200kn nedavno na akciji u par nasih duckasa. Da ne spominjem da se kod nas moze kupiti na rate bezkamatno a iz Kine se placa odjednom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 7:34 (gnomisa).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...

Sve sto nije dhl je kocka. Mogu ti naplatit carinu i pdv. A dhl je oko 25 dolara. Hrvatski ducani sa 2900kn za Mi9 su itekako konkurentni jer daju 24mj garanciju koja je zakonski obvezujuca. Mi9t je bio 2200kn nedavno na akciji u par nasih duckasa. Da ne spominjem da se kod nas moze kupiti na rate bezkamatno a iz Kine se placa odjednom.

 

Nemoj pričati gluposti. DHL vrijedi SAMO za Goldway i MiGlobal store sa Alija. Za sve ostalo će te DHL oderati jer oni imaju svoje takse koje su mnogo veće. I da ako imaš revolving karticu možeš i preko Alija kupit na rate... Ljudi su ionako dovoljno zbunjeni, tako da nemoj bezveze širiti dezinformacije..

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Točno tako. Jednom su mi slali zamjenski uređaj i pitali: može DHL? Ja naivan reko: može.

 

Kad je stiglo u hr, trebao sam na carinu po Eori broj, javiti im stvarnu cijenu uređaja makar je meni bio gratis, i još su izračunali svoje troškove (nekoliko stotina kuna za razliku od 60-70 kod pošte).

 

Tako da, ne, DHL nije bez PDV-a :) Osim u posebnim slučajevima, za koje trebaš biti 100% siguran.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Goldway šalje prvo UPS-om iz kine do UK, pa se od tamo šalje DHL-om do odredišta. Na taj način bude tax free :)

I da , sa revolving karticom se može uzimati na rate preko aliexpresa kome je potrebno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Od kuda ga je najjeftinije za naručiti uz garanciju?

6/64 model, mi 9t.

Goldway?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Gam3r kaže...
gnomisa kaže...

Sve sto nije dhl je kocka. Mogu ti naplatit carinu i pdv. A dhl je oko 25 dolara. Hrvatski ducani sa 2900kn za Mi9 su itekako konkurentni jer daju 24mj garanciju koja je zakonski obvezujuca. Mi9t je bio 2200kn nedavno na akciji u par nasih duckasa. Da ne spominjem da se kod nas moze kupiti na rate bezkamatno a iz Kine se placa odjednom.

 

Nemoj pričati gluposti. DHL vrijedi SAMO za Goldway i MiGlobal store sa Alija. Za sve ostalo će te DHL oderati jer oni imaju svoje takse koje su mnogo veće. I da ako imaš revolving karticu možeš i preko Alija kupit na rate... Ljudi su ionako dovoljno zbunjeni, tako da nemoj bezveze širiti dezinformacije..

 Mislio sam da ste svi već educirani a tome koji su dućani prihvatljivi odn. koji nude DHLom slanje bez plaćanja carine. Tako da ja ne pričam gluposti. Na rate se plaća onda i kamata dok je kod nas bezkamatno u slučaju npr. Master ZABA. I opet ostaje ta 24mj garancija koja je zakonski obvezujuća kod nas dok ovako ovisiš o dobroj volji kineza koji ti ni ne daje garu veću od 12mj.

BTW, nekima ne škodi malo kulture u komuniciranju na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 14:36 (gnomisa).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Shvatili smo da je garancija u HR 2 godine, a kod kineza 1 godia, to već i vrapci na grani znaju... Samo ne moj molim te lupetati sa DHL-om kada to nije istina. Je jeftinije je sa Alija uzeti i DA uzeo bi svaki put preko Alija prije nego kod nas... Za tih 500-1000 kn što ću ušparati vrijedi se kockati sa kinezima. Više od 5 telefona sam uzimao od njih i nikakvih problema nikad...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Gam3r kaže...

Shvatili smo da je garancija u HR 2 godine, a kod kineza 1 godia, to već i vrapci na grani znaju... Samo ne moj molim te lupetati sa DHL-om kada to nije istina. Je jeftinije je sa Alija uzeti i DA uzeo bi svaki put preko Alija prije nego kod nas... Za tih 500-1000 kn što ću ušparati vrijedi se kockati sa kinezima. Više od 5 telefona sam uzimao od njih i nikakvih problema nikad...

Ne lupetam za DHL. Svaki put kad naručuješ od gore spomenutih dućana (Goldway i MI store) i ide preko DHLa ne plaćaš carinu jer paket ide prvo u neku od drugih zemalja EU pa onda nama. 1000kn je bila razlika nekad davno sada više nije. Primjer: Mi9 je na Alliju (Goldway) 387$ plus DHL dostava 27$ to je 2773 kn sve skupa. Kod nas je sad od 2900kn na dalje. Pametni sat Xioami Amazfit verge je iz Kine oko 650 kn s dostavom kod nas ima od 820kn.

 

A za reklamacije...to što ti nisi imao problema ne znači da drugi nisu. Imao je moj frend i buraz s tim da frendu nisu ni vratili popravljen mob. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 14:46 (gnomisa).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ti malo pričaš generalno za DHL malo za Goldway malo za nešto deseto... No dobro vidim da si veliki znalac pa se neću mješati. Sretno sa kupnjom u HR, ja ću rađe riskirati sa Kinezima...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Gam3r kaže...

Ti malo pričaš generalno za DHL malo za Goldway malo za nešto deseto... No dobro vidim da si veliki znalac pa se neću mješati. Sretno sa kupnjom u HR, ja ću rađe riskirati sa Kinezima...

 Od početka sam pisao za Goldway i Mi store samo nisam precizirao u prvom postu jer sam mislio da je ekipa već naučila, pa masu njih je već naručivalo od tamo. Usput budi rečeno PDV se inače plaća uvijek samo što imamo sreće da nas ne deru za to s tim paketima. I nisu samo ta dva dućana sa DHLom bez carine. Hoćeš li ti za 300kn riskirati ili ne mene boli briga. Tvoja lova.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...

Sve sto nije dhl je kocka. Mogu ti naplatit carinu i pdv. A dhl je oko 25 dolara. Hrvatski ducani sa 2900kn za Mi9 su itekako konkurentni jer daju 24mj garanciju koja je zakonski obvezujuca. Mi9t je bio 2200kn nedavno na akciji u par nasih duckasa. Da ne spominjem da se kod nas moze kupiti na rate bezkamatno a iz Kine se placa odjednom.

Vrtimo se u krug 

 

Lupio si reply na moj post gdje su cijena i link sa GB-a za Mi 9T Pro i Mi A3, i onda u replyu pišeš o Mi9 i Aliexpressu i kad ti čovjek to spomene ti mu kažeš da proradi na kulturi komuniciranja. 

 

Mi 9T Pro je u HR trenutno 3500kn, kod Kineza je gotovo 1000kn povoljniji.

Za Mi9 sam napisao u Mi 9 temi, trenutno se kod nas može nabaviti za 2850kn što je samo 400kn skuplje nego kod Kineza i tu se nema što misliti.

 

Jasno mi je da ti je Mi 9 favorit i kupovina u HR trgovinama, ali pusti drugima da odluče što je po njima najbolje. Ja ću isto uvijek radije kupiti u HR, ako je cijena razumna.

 

Vezano za DHL, on ne vrijedi za trgovine tipa GearBest, Geekbuying, Banggood i slične, tu ako se odabere DHL gotovo sigurno plaćate PDV + troškove DHLa.

DHL vrijedi samo za AliExpress i to za određene trgovine tipa Goldway, kod nekih je to i lijepo naznačeno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
EZY-E kaže...

Od kuda ga je najjeftinije za naručiti uz garanciju?

6/64 model, mi 9t.

Goldway?

Gledajući samo cijenu trenutno je najjeftiniji na GearBestu, oko 273$ s dostavom, a zatim GoldWay oko 305$ s dostavom.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ja bi kupio mi9t pro prije mi9 samo ako zazirem manijakalno od notcha. Mi9t pro ce pasti cijena i kod nas pa tko ga zeli a ne mora ga imat odmah, nek malo priceka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ima li mi 9t ir blaster?
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ag008 kaže...
Ima li mi 9t ir blaster?

 Ne

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel neko od vas stavljao EU rom? Kakva su iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice