Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 576.381
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Harder_Potter kaže...

A nadam se onda da će i kod mene onda biti sve uredu. Još ću malo surfati, ali mislim da ću ga uzeti. Mada kakve sam ja sreće, da otvorim tvornicu šešira ljudi bi se bez glave rađali... Eto živi bili pa vidjeli

 Battery drain i salje postoji kod dva uredaja u mojoj blizini. Kod oba najveci potrosac android system. Dolazi do grijanja uredaja ponekad smrzavanja i naglog opadanja baterije. 

4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel to problem na određenim ROM-ovima ili je totalno random? Ako je random, kolike su šanse za to? Dosta vremena tražim solidan telefon između 2-3000 kn, a mi 9T mi se čini vrh za te novce. Nisam pametan što napraviti... Riskirati ili ne...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ja koristim note 8 pro, miui 11.0.0.1 i 11.0.0.2 oba cell standby i android system leak, lte/wcdma za sad kao da popravi cell drain a android system ne znam jos sta je uzrok

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 17:41 (D3lBoy).
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Kako čitam, očito je problem u MIUI 11. Ne kupujem dok ne naprave službeni fix, neda mi se zafrkavati s tim - želim ga uključiti i nemati brige s njim. Do tada tražim nešto drugo. Ima netko preporuku - telefon u rangu 2-3.000 max?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

nije problem miui 10, nego i 10 i 11

 

3x u mjesec dana mi se desilo na miui 10, kasnije 1x na miui 11, nakon zadnjeg updejta (od 2 na miui 11) sve radi (vec skoro mj dana)

 

rekao bih da su vise zahvaceni global romovi, nego eu (kod mene je eu)

 

 

a ovo sa podesavanjem wcdma/lte mi nema smisla, jer ako koristis 1 sim, on se automatski postavi na mrezu koja je, bilo gsm, ili wcdma / lte

za drugi sim ako ga i ne koristis, po defoltu budu te kineske mreze, ne vidim na koji nacin bi to cuclalo bateriju ako sim 2 ni ne postoji u mobitelu, i da stavis drugu karticu, opet ce se automatski prebacit na nase gsm wcdma lte

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Cuj bilo je 30% Cell Standby, sad je 5%. Vidjet cu hoce li se stackat, odnosno promjenit sta kroz dan-dva no za sad izgleda bolje nego stock.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Da pokucameni nije se jos desilo ni na 10 ni na 11..isto mi je povukao drugi updatr na 11...eu je rom

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Posjedujem mi9t neka 2 mjeseca(globalna verzija,kupio od svercera u Kazakhstanu),nikakvih problema sa battery drainom niti na miui10 ,a niti na miui11

Najveca(i jedina) mana mobitela je fingerprint sensor koji je smece

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 4:32 (Blue2).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

A zašto je smeće? Ne radi možda?

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Da, fingerprint je stvarno los, skoro pa neupotrebljiv:
- Imam Mi 9T od HTa, tri dana, star, originalni Global MIUI 10 (nisam jos prihvatio nadogradnju na 11 koja me ceka
- Bez zastitnog stakla, zasada

Unio sam tri prsta (desni palac i dva kaziprsta).
Kaziprste mi u 70-80% slucajeva ne prepoznaje, palac recimo da preopznaje u 50-60% slucajeva (heureka)

Vec samo registriranje prsta traje cijelu vjecnost dok prihvati cijeli prst.

Inace, brisao sam i ponavljao registraciju, ali nije pomoglo

Takodjer, kad pokusavam otkljucati pa ne ide, probam sve moguce kombinacije, stisnuti jace/slabije, duze/krace, pod kutom ili okomito odozdo, itd

Da stvar bude gora, jucer mi vise nije htio ptepoznati ni palac, dva sata sam pokusavao i vise nije prepoznavao nijedan prst, nijednom, morao sam ih sve obrisati i ponovno registrirati

Inace, nije mi fingerprint nova stvar, koristim ga na dva druga telefona (Huawei i Samsung) - na njima sam unio jednom pred godinu ili vise, ako moram ponoviti prst kod otkljucavanja onda mozda max jednom u par dana, i samo jednom (i dovoljan je vrlo kratak dodir i otkljucava momentalno). Razlika kao nebo i zemlja
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Probaj pritisnuti malo jače (prilikom registracije, kao i prilikom očitavanja).

6 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

kod mene fingerprint najnormalnije radi.

 

mozda ste zaljepili onu zastitnu plastiku preko ekrana. s tim radi očajno na svim mobitelima skoro

 

inace dojmovi od moba su okej. baterije sa nesto slabijim koristenjem traje 5 dana. od 5% do 100% se napuni za manje od 1 h

 

mobitel mi je malo prevelik za koristenje s jednom rukom sto sekira. uzasno mi fali lampica s notifikacijama na prednjem dijelu mobitela

 

 

ono sto me uzasno sekira sto moras potrosit tjedan dana da postavis mobitel zvukove i ostale gluposti da bude onako, ne kako bi ti htio, nego onako kako je logicno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 14:41 (registracija).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

...meni fingerprint radi odlično preko zatitnog stakla !

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
zgf kaže...
Da, fingerprint je stvarno los, skoro pa neupotrebljiv:
- Imam Mi 9T od HTa, tri dana, star, originalni Global MIUI 10 (nisam jos prihvatio nadogradnju na 11 koja me ceka
- Bez zastitnog stakla, zasada

Unio sam tri prsta (desni palac i dva kaziprsta).
Kaziprste mi u 70-80% slucajeva ne prepoznaje, palac recimo da preopznaje u 50-60% slucajeva (heureka)

Vec samo registriranje prsta traje cijelu vjecnost dok prihvati cijeli prst.

Inace, brisao sam i ponavljao registraciju, ali nije pomoglo

Takodjer, kad pokusavam otkljucati pa ne ide, probam sve moguce kombinacije, stisnuti jace/slabije, duze/krace, pod kutom ili okomito odozdo, itd

Da stvar bude gora, jucer mi vise nije htio ptepoznati ni palac, dva sata sam pokusavao i vise nije prepoznavao nijedan prst, nijednom, morao sam ih sve obrisati i ponovno registrirati

Inace, nije mi fingerprint nova stvar, koristim ga na dva druga telefona (Huawei i Samsung) - na njima sam unio jednom pred godinu ili vise, ako moram ponoviti prst kod otkljucavanja onda mozda max jednom u par dana, i samo jednom (i dovoljan je vrlo kratak dodir i otkljucava momentalno). Razlika kao nebo i zemlja

 Zanimljivo je kako da prostis kakis a ne zelis nadogradnju

 

Sa zadnjim updejtom 11.0.3.0 otkljucavanje otiskom radi brutalno dobro i brzo, rekao bih da je dovedeno do savrsenstva, cak ni animacija otkljucavanja ne odradi do kraja a on je vec.otkljucan

 

Ugl vec se pisalo o tome, a ti i dalje budi na miui 10 i kukaj

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Miui 10 je smeće, obavezno stavi 11, ako radi ičega, radi baterije i notifikacija. Pa onda probaj otisak, meni radi super. Niti jedanput mi se nije desilo da mi ne prepoznaje prst. Al ja san na xiaomi.eu romu, ne na stock romu.
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Nisam ni ja zadovoljan sa fingerprintom, puno puno sporiji od klasičnoga fingerprinta i u  bar 30% slučajeva moram vise puta probat otkljucat da bi prepoznao otisak

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
16OR kaže...

Sa zadnjim updejtom 11.0.3.0 otkljucavanje otiskom radi brutalno dobro i brzo, rekao bih da je dovedeno do savrsenstva, cak ni animacija otkljucavanja ne odradi do kraja a on je vec.otkljucan

Eto, ja se ne slažem s tobom uopće. Otključavanje je nešto bolje na 11.0.3.0, to stoji, ali da je "dovedeno do savršenstva"? Ni blizu. 

 

U trenutnom stanju optički čitači otiska prsta nisu pouzdanošću u rangu s "klasičnim" čitačima, nikako. 

 

Ili svi mi koji imamo realna iskustva koja se ne poklapaju s tvojima i vlastita mišljenja "kakimo"?

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
robogo kaže...
16OR kaže...

Sa zadnjim updejtom 11.0.3.0 otkljucavanje otiskom radi brutalno dobro i brzo, rekao bih da je dovedeno do savrsenstva, cak ni animacija otkljucavanja ne odradi do kraja a on je vec.otkljucan

Eto, ja se ne slažem s tobom uopće. Otključavanje je nešto bolje na 11.0.3.0, to stoji, ali da je "dovedeno do savršenstva"? Ni blizu. 

 

U trenutnom stanju optički čitači otiska prsta nisu pouzdanošću u rangu s "klasičnim" čitačima, nikako. 

 

Ili svi mi koji imamo realna iskustva koja se ne poklapaju s tvojima i vlastita mišljenja "kakimo"?

Blago meni kad se ti ne slazes, moj komentar je bio na post stvarrno los i neupotrebljiv FP, a vucara se na miui 10, a komentar kao takav ja smatram neupotrebljivim

 

Vidio sam kod frenda kako je "spor" na mi 9, zajebava nepotrebna animacija ikona pri oktkljucavanju

 

U obitelji imam i mi 9se i nije tako brz kao na mi9t, a za klasicnim FP na rn7 ne zaostaje nista

 

Prije mi9t, sam imao mi note 3, e to je bila brzina klasicnog FP na home tipki, da ocekujem da ce i opticki tako raditi, ne ocekujem, jer je nemoguce

 

Ponavljam nakon zadnjeg updejta osjetni vidim razliku, a tu razliku nisam primjetio ni na 2 updejta na miui 10, ni na prvom miui 11

 

Kad kazem do savrsenstva, ne mislim da brze od ovog ne postoji, nego bolje od ovog je tesko ocekivati od jednog optickog skenera na ovakvom telefonu

 

NHF

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 21:15 (16OR).
15 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

kolegi se ima par dana pojavila ljubičasta mrlja u donjem desnom kutu ekrana (Mi 9T) ... mobitel nije oštećen niti je smočen ... sve i dalje radi osim te vizualne smetnje ...

 

kupljen je u HR i poslat će ga na servis za koji dan....

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Kupia neki lik Lamborghini, pa mu se samozapalia.
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Kako vam radi FaceID ?

 

Na youtubeu vidio da je to praktično :D kad se hoce otključati ekran, prstom se pomakne prema gore i u trenu izlazi kamera da pogleda lice i zatvori se :D

 

Intersantno mi izgleda e sad kako to kod vas radi ?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

ukljucio jednom za probu i rekao face unlock ajd bok, to otkljcavanje licem je sve samo ne prakticno

palac mi je jos uvijek i brzi i drazi od pop up kamere

 

mi 9t cu imati dokle god xiaomi opet ne izbaci high mid range telefon sa pop up kamerom, ili kamerom ispod ekrana, zub/noch rupice su proslost sto se mene tice

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 23:56 (16OR).
 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
16OR kaže...

ukljucio jednom za probu i rekao face unlock ajd bok, to otkljcavanje licem je sve samo ne prakticno

palac mi je jos uvijek i brzi i drazi od pop up kamere

 

mi 9t cu imati dokle god xiaomi opet ne izbaci high mid range telefon sa pop up kamerom, ili kamerom ispod ekrana, zub/noch rupice su proslost sto se mene tice

 znači nije ovako ili su jos zakomplicirali ?


 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
T700 kaže...
16OR kaže...

ukljucio jednom za probu i rekao face unlock ajd bok, to otkljcavanje licem je sve samo ne prakticno

palac mi je jos uvijek i brzi i drazi od pop up kamere

 

mi 9t cu imati dokle god xiaomi opet ne izbaci high mid range telefon sa pop up kamerom, ili kamerom ispod ekrana, zub/noch rupice su proslost sto se mene tice

 znači nije ovako ili su jos zakomplicirali ?


 

Pa tako je i po meni je to komplicirano

 

Otkljucaj ekran/double tap, pa povuci gore pa cekaj pop up kameru da odradi

Hvala ali ne hvala

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

  Ako se ne varam, ovi Mi 9 imaju Samsung AMOLED ekrane ? Kakva su iskustva vezano za burn in, kako današnji AMOLED paneli stoje s tim ? Hoće sigurno popušit burn in kroz dvije - tri godine ili to više nije ko nekad ?

13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ukoliko ćeš imati ekran na maksimalnom osvjetljenju, satima statički prikaz nečega i tako danima onda postoji dobra šansa za burn-in i prije navedenog razdoblja.
Status bar i on-screen tipke se mogu najprije upržiti.
Ali to su ekstremni primjeri korisnika. Normalnim korištenjem su jako male šanse da ćeš dobiti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
itomic009 kaže...

  Ako se ne varam, ovi Mi 9 imaju Samsung AMOLED ekrane ? Kakva su iskustva vezano za burn in, kako današnji AMOLED paneli stoje s tim ? Hoće sigurno popušit burn in kroz dvije - tri godine ili to više nije ko nekad ?

 Neće. S7 mi i dalje ima super sliku. Taj samsungov amoled je dobar i trpa se u Mi9 i Mi9t pro. Za mi9t nemam pojma. BTW, većina ljudi nakon 2g i nema isti mob.

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Mi 9T Pro - 6 / 128GB - vikend akcija za 340$ (oko 2300kn) s dostavom.

 

LINK

Kupon: BGD129TP

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Mojojo kaže...
Kupia neki lik Lamborghini, pa mu se samozapalia.

 šta hoćes kazati?

da li ti treba jos koji detalj  ili misliš da lažem?

ili je problem to što sam podijelio svoje iskustvo da u ovom slucaju ekran nije kako treba i da zelim znati da li se isto/slično još nekom dogodilo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 11:23 (BoTiA).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
A je vas sve lako triggerat, majko isusova. Zaobiđi trola i ideš dalje.

Nije novost da se na OLED-u pojavi takvo nešto. Ili ekran nije dobro zalijepljen, ili mehaničko oštećenje, koliko sam (slabo) upoznat s cjelokupnim OLED sklopom.

Reklamacija i čekat odgovor.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice