Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 572.598
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

...stigla je večeras ota nadogradnja MIUI 12.0.0.8. 

...piše da je Global stabilno...

...super wallPapers izgledaju odlično, odvojeno je potezanje od gore na lijevu i desnu stranu, lijevo obavijesti, a desno kontrolni centar u kojem su 4 ikone pravokutne i velike, a ostale okrugle i veće nego su bile... Google dialer i poruke su i dalje tu...sutra daljne istraživanje...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Google dialer i sms? Koji mob imas?
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

...mi 9t pro i MI (globalna) verzija, imao sam prije mi 9t isto globalna pa je bio MIUI dialer i SMS, ne znam jel su sad i tamo promijenili...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

od 9T PRO na dalje su google dialer i SMS a 9T i prije imaju Xioamijevo

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Probavam ovo , recovery sam skinuo na mob ali kad odem na updater (...) Nema ono da izaberem file

 

https://www.guidegeekz.com/download-miui-12-global-stable-rom-for-redmi-k20-mi-9t/

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
A koji recovery? Kad kažeš "skinuo" na šta točno misliš? Jesi ga flešnia i možeš bootat u njega?
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

...nema ni na 9t pro da se izabere file, ne znam zbog čega, prije je to bilo, skini fastboot Rom pa instaliraj sa Mi Flash Tool, nije komplicirano...meni je došla OTA nadogradnja jer sam se prijavio za beta testera...

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Prije nego što pritisneš tri točkice, probaj deset puta pritisnuti logo MIUI 11, kako bi aktivirao tu mogućnost.

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Bravo

To je uspjelo

Ali ipak mi neda, nešto carrier bla bla

Kao da skinem sa MIUI foruma onaj koji paše

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
doktordoc kaže...

Bravo

To je uspjelo

Ali ipak mi neda, nešto carrier bla bla

Kao da skinem sa MIUI foruma onaj koji paše

 Nisam nikada na ovaj način nadograđivao MIUI, uglavnom redovnim putem preko OTA nadogradnje, ili ako je neka veća promjena, kao recimo ova iz MIUI 11 u 12, onda čista instalacija sa fastboot romom i MI Flash Tool-om. Probaj skinuti OTA nadogradnju i staviti je u "downloader_rom" folder u root interne memorije telefona. Folder, ako ga nema, napraviš sam sa nazivom kao u navodnicima.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
doktordoc kaže...

Bravo

To je uspjelo

Ali ipak mi neda, nešto carrier bla bla

Kao da skinem sa MIUI foruma onaj koji paše

 jesi siguran da si global, a ne eea?

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

QFJEUXM

Znači EU

kupljen u tele2

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 18:13 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
doktordoc kaže...

QFJEUXM

Znači EU

kupljen u tele2

 

 E onda ništa od svega ovog, najbolje je čekati da izađe redovna nadogradnja. Ili pratiti kada će na navedenom linku kojeg si sam stavio izaći fastboot rom globalne verzije i instalirati je putem Mi Flash Tool-a.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
doktordoc kaže...

QFJEUXM

Znači EU

kupljen u tele2

 

znaci eea

 

nit si global nit si se prijavio da budes beta tester, ne znam kud trcis na miui 12? 

 

i onako kako to biva, pusten je poluproizvod koji je u fazi prikupljanja i ispravljanja bugova, doktore strpljen spasen

 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Stigao mobitel.
Kupljen preko Sancta Domenice.
Mobitel je došao u kutijicu koja nije bila u zaštitnoj foliji nego je sa strane imala samo Mi zaštitnu naljepnicu (neoštećenu).
Prva dva Xiaomia su došla u toj foliji, a i unboxing YouTube videi prikazuju tu foliju.
Pitam da nebu bilo da su mi hvalili mobitel sa servisa ili refubrished pod novi. Vidim da je mob poslan iz Kukuljanova...
Može li se negdje u mobitelu vidjeti ukupno vrijeme korištenja (kao kod TV-a)?
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 15:27 (tintin).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
tintin kaže...
Stigao mobitel.
Kupljen preko Sancta Domenice.
Mobitel je došao u kutijicu koja nije bila u zaštitnoj foliji nego je sa strane imala samo Mi zaštitnu naljepnicu (neoštećenu).
Prva dva Xiaomia su došla u toj foliji, a i unboxing YouTube videi prikazuju tu foliju.
Pitam da nebu bilo da su mi hvalili mobitel sa servisa ili refubrished pod novi. Vidim da je mob poslan iz Kukuljanova...
Može li se negdje u mobitelu vidjeti ukupno vrijeme korištenja (kao kod TV-a)?

 Nema to veze, ovisi sve o uvozniku, meni na lager isto tako dodu nekad vakumirani nekad ne.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
tintin kaže...
Stigao mobitel.
Kupljen preko Sancta Domenice.
Mobitel je došao u kutijicu koja nije bila u zaštitnoj foliji nego je sa strane imala samo Mi zaštitnu naljepnicu (neoštećenu).
Prva dva Xiaomia su došla u toj foliji, a i unboxing YouTube videi prikazuju tu foliju.
Pitam da nebu bilo da su mi hvalili mobitel sa servisa ili refubrished pod novi. Vidim da je mob poslan iz Kukuljanova...
Može li se negdje u mobitelu vidjeti ukupno vrijeme korištenja (kao kod TV-a)?

 Nedavno sam i ja kupio Mi 9t u Linksa, godina proizvodnje 2020., također pakovanje bez folije, osigurano od otvaranja zaštitnom trakicom. Na upit za foliju, trgovkinja mi je također rekla da sve ovisi od dobavljača.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
tintin kaže...
Stigao mobitel.
Kupljen preko Sancta Domenice.
Mobitel je došao u kutijicu koja nije bila u zaštitnoj foliji nego je sa strane imala samo Mi zaštitnu naljepnicu (neoštećenu).
Prva dva Xiaomia su došla u toj foliji, a i unboxing YouTube videi prikazuju tu foliju.
Pitam da nebu bilo da su mi hvalili mobitel sa servisa ili refubrished pod novi. Vidim da je mob poslan iz Kukuljanova...
Može li se negdje u mobitelu vidjeti ukupno vrijeme korištenja (kao kod TV-a)?

Naši trgovci imaju "lijepu" praksu otvorene i korištene uređaje vratiti nazad u prodaju kao novo. Ovo se dešava učestalo otkad se proizvodi mogu vratiti unutar 14 dana. Vani se takve stvari prodaju sa oznakom "open box" i osjetnim popustom, kod nas i dalje idu kao NOVO.

 

Ne kažem da je to kod tebe slučaj, ali meni je od 10 zadnje kupljenih stvari barem 3-4 bilo već korišteno i to se vidi od toga da nije zapakirano tvornički ili nedostaju nekakve zaštitne folije pa sve do površinskih ogrebotina na plastici. 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Eeeee dok to dode kod nas... Pffff..... Prodali bi svoje prababe zube pod novo da mogu....
VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Vizualni pregled ne otkriva nikakve tragove korištenja ni ogrebotine. Nadam se da je to samo takvo pakiranje.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Za čudo uspio sam odmah otključati bootloader.
Sad već 5 min stoji mi logo i vrti one tri točkice iznad android.
Jel mu treba nešto duže za prvi boot ili je u pitanju nekakav softbrick?

 

EDIT:

Format data u twrpu je riješio problem.

Čarolija počinje.

 

Koji Custom ROM bi mi preporučili?

Osobno sam fan aosipa ali on nije official.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 8:55 (tintin).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mzopg kaže...
tintin kaže...
Stigao mobitel.
Kupljen preko Sancta Domenice.
Mobitel je došao u kutijicu koja nije bila u zaštitnoj foliji nego je sa strane imala samo Mi zaštitnu naljepnicu (neoštećenu).
Prva dva Xiaomia su došla u toj foliji, a i unboxing YouTube videi prikazuju tu foliju.
Pitam da nebu bilo da su mi hvalili mobitel sa servisa ili refubrished pod novi. Vidim da je mob poslan iz Kukuljanova...
Može li se negdje u mobitelu vidjeti ukupno vrijeme korištenja (kao kod TV-a)?

Naši trgovci imaju "lijepu" praksu otvorene i korištene uređaje vratiti nazad u prodaju kao novo. Ovo se dešava učestalo otkad se proizvodi mogu vratiti unutar 14 dana. Vani se takve stvari prodaju sa oznakom "open box" i osjetnim popustom, kod nas i dalje idu kao NOVO.

 

Ne kažem da je to kod tebe slučaj, ali meni je od 10 zadnje kupljenih stvari barem 3-4 bilo već korišteno i to se vidi od toga da nije zapakirano tvornički ili nedostaju nekakve zaštitne folije pa sve do površinskih ogrebotina na plastici. 

 Prije nekih 10 godina u Rijeci je bila u Towera centru trgovina Technomax i odlučio sam za kćer po njenoj želji kupiti Logitech G19  tipkovnicu cijena nekih 500 + kuna   zapakirana u kutiji sve

zatvoreno , odnesem na blagajnu platim kad sam donesao doma kćer sva sretna odmah je izvadi iz kutije kad ono šok  tipkovnica puna prašine odmah nam bilo jasno da je tipkovnica stajala izvan kutije na stalaži jer tragova oštećenja nije bilo ali bio sam ljut ko ris ,sutradan je nosim natrag i dobro ih popljujem zašto nisu napisali da je uređaj bio izložen pun prašine  čak  je i nisu uopće obrisali , nudili su mi drugu nisam iz principa htio hoću novac natrag jer to je bezobrazluk , došao im je i šef i odmah je rekao da mi se novac vrati .

Sva roba koja je izložena ili korištena mora biti vidljivo istaknuto i obično je sa popustom .

Nego ljudi su ovce pa se ne žele zajebavati sa tim.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Xiaomi.eu
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
tintin kaže...

Za čudo uspio sam odmah otključati bootloader.
Sad već 5 min stoji mi logo i vrti one tri točkice iznad android.
Jel mu treba nešto duže za prvi boot ili je u pitanju nekakav softbrick?

 

EDIT:

Format data u twrpu je riješio problem.

Čarolija počinje.

 

Koji Custom ROM bi mi preporučili?

Osobno sam fan aosipa ali on nije official.

Ako voliš MIUI onda EU verzija, meni je LineageOS odličan, nakon njega Pixel Experience.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

AOSiP je official

 

Ja sam trenutno na Havoc od nuub1k i stvarno ne mogu reci da imam nekakvu zamjerku. Koristio sam skoro sve, ali Havoc mi nekako ima naj bolji battery backup.

Evo X mi je dobar ali mi nekako to nije to iako se developer trudi i cijenim ga jer daje sve od sebe da ga ispolira, ali se uvijek nade netko da ga podbada, a kako developer ima nekakvih problema sa zdravljem ili kako vec, sve to je znao uzimati srcu i padati u depresiju ako sam dobro shvatio. A i planira u skorije vrijeme nabavljati novi mobitel pa bi se ovoga rijesavao navodno.

Stag OS je jako dobar rom, puno stvari da si ga prilagodis po zelji i dosta fluidan sa isto dobrom baterijom.

AIM rom mi je nekako naj naj od svih ali me nesto vuce na Havoc iako su obojica vrlo dobri..

CrDroid ne odskace puno od svih njih.

LOS je skoro cisti AOSP os, sa nekim tweakovima, ali vrlo dobrom baterijom

 

Zapamti samo da imas 2 vrste kernela MI9FOD i OLD FOD (negdje i LOS FOD, isto je) i 2 vrste vendora, kasicni stock od xiaomija i OSS vendor.

 

Da se mene pita, ovako bi poredao od naj boljih

1.Havoc i Stag OS
2. AIM rom i LOS

3. CrDroid

4. Evolution X

 

Koristio sam i AOSiP neko vrijeme, ali sam se prebacio, ne znam zasto :D

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 20:35 (Nocio).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Može mala pomoć oko tih romova?
Kako insralirati Xiaomi.eu rom?
Instaliram iz twrpa željenu verziju, pa gapps i magisk?
Mora li EU verzija biti ista ili veča od Globalne koja je sad na mobu?
Da nebi bilo antiroolback problema.

PE, LineageOS...ista metoda ko gore?
Firmware, vendor,.. to je sve u romovima?
I zadnje...ako mi koji rom nije po volji mogu bez bojazni stavljati drugi?

@Nocio
Ovaj aosip iz tvog linka je za Mi 9t Pro, a ja imam Mi 9t
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 20:39 (tintin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Izvini, nisam citao sve poruke pa nisam znao sto koristis.

Xiaomi.eu ne trebas instalirati gappse, a magisk po zelji.

Za sada nema antirolback, pogledaj sliku..

PE, LineageOS je procedura ROM + Gapps + magisk

Vendor je u Xiaomi.eu i miui based romovima, a vendor za tvoj mobitel (regiju) moras posebno instalirati ako bi prelazio sa custom miui-a na aosp.

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Zanima me jesu li na Xiaomi.eu romu ispeglani problemi koje je miui imao sa notifikacijama?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

A kakve je miui imao probleme s notifikacijama?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Bilo je na tri mjesta čini mi se potrebno podešavati da prorade donekle kako treba
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice