Xiaomi Redmi K30 serija

poruka: 279
|
čitano: 63.748
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija

Kod GB cijena je 499$ ne 499€, nešto povoljnije.

 

LINK

 

Mene više zanima Zoom verzija.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
thebatman kaže...

Da 60hz + 4700mah = win.

Taj telefon mi je užasno zanimljiv, ima sve što treba.

Samo da ga na eu tržište plasiraju viš. 

 Slažem se...i izgleda bolje od ostatka xiaomi ergele.....

13 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Ne znam za vas ali ja otkad sam imao priliku koristiti 90 Hz ekran se više nikako ne mogu priviknuti na ovaj od 60. Sve mi djeluje nekako usporenije. Nije da je usporeno ali je 90 Hz totalno drugačije iskustvo. Teško je opisati dok ne probaš na duže razdoblje. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mzopg kaže...

Kod GB cijena je 499$ ne 499€, nešto povoljnije.

 

LINK

 

Mene više zanima Zoom verzija.

 A kako ide dostava? Jel se placaju davanja?

koje su uopce stranice s kojih mi mozemo narucivat da se izbjegnu davanja, znam za mi global i goldway. Jer sve ovo ostalo moze imat cijenu nisku kolko oce, al ako mi naplate pdv i carinu nije uopce isplativo. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mar123 kaže...

 A kako ide dostava? Jel se placaju davanja?

koje su uopce stranice s kojih mi mozemo narucivat da se izbjegnu davanja, znam za mi global i goldway. Jer sve ovo ostalo moze imat cijenu nisku kolko oce, al ako mi naplate pdv i carinu nije uopce isplativo. 

Obično bude "Priority Line" opcija, ali sad vidim da ovaj trgovac na GB-u to nema. :(

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mzopg kaže...
mar123 kaže...

 A kako ide dostava? Jel se placaju davanja?

koje su uopce stranice s kojih mi mozemo narucivat da se izbjegnu davanja, znam za mi global i goldway. Jer sve ovo ostalo moze imat cijenu nisku kolko oce, al ako mi naplate pdv i carinu nije uopce isplativo. 

Obično bude "Priority Line" opcija, ali sad vidim da ovaj trgovac na GB-u to nema. :(

Nova ponuda za 499$, još se može dobiti 20$ popusta za nove kupce, pa Poco F2 Pro ide za 479$ + 6$ dostava.

Imaju EU Priority Line.

 

Prvih 100 kupaca dobije i Air Dots bluetooth slušalice na poklon (LINK)

 

LINK

11 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Ako sam dobro razumia na Goldway-u je popust uz kod, F2 pro ispadne 466$ i free DHL dostava?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mzopg kaže...
mzopg kaže...
mar123 kaže...

 A kako ide dostava? Jel se placaju davanja?

koje su uopce stranice s kojih mi mozemo narucivat da se izbjegnu davanja, znam za mi global i goldway. Jer sve ovo ostalo moze imat cijenu nisku kolko oce, al ako mi naplate pdv i carinu nije uopce isplativo. 

Obično bude "Priority Line" opcija, ali sad vidim da ovaj trgovac na GB-u to nema. :(

Nova ponuda za 499$, još se može dobiti 20$ popusta za nove kupce, pa Poco F2 Pro ide za 479$ + 6$ dostava.

Imaju EU Priority Line.

 

Prvih 100 kupaca dobije i Air Dots bluetooth slušalice na poklon (LINK)

 

LINK

 gledam sad i prikazuje cijenu 520 dolara sa tim slusalicama.

 

kolko sam uspio nac, najbolja ponuda je na global storeu trenutno, 499 dolara plus besplatna dhl dostava. 

11 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

A ja sam narucio na goldwayu prije 5 dana za 499 sa free shippingom i upisao kod za poklon, pa cemo vidit. Jucer je stigla obavijest da je shipped, ali bojim se da ce to sve zajedno potrajat.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mar123 kaže...

 gledam sad i prikazuje cijenu 520 dolara sa tim slusalicama.

 

kolko sam uspio nac, najbolja ponuda je na global storeu trenutno, 499 dolara plus besplatna dhl dostava. 

To je bila akcija prije tjedan dana, valjda je istekla.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
2happy2beu kaže...

A ja sam narucio na goldwayu prije 5 dana za 499 sa free shippingom i upisao kod za poklon, pa cemo vidit. Jucer je stigla obavijest da je shipped, ali bojim se da ce to sve zajedno potrajat.

 Kako zaobići carinu i koliko se inače plaća, kao i PDV??

12 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Meni dolazi u HR ovaj tjedan, pa dok prođe carinu kod mene je idući tjedan.

 

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
CTA kaže...
2happy2beu kaže...

A ja sam narucio na goldwayu prije 5 dana za 499 sa free shippingom i upisao kod za poklon, pa cemo vidit. Jucer je stigla obavijest da je shipped, ali bojim se da ce to sve zajedno potrajat.

 Kako zaobići carinu i koliko se inače plaća, kao i PDV??

Kako zaobici? Tako sto odaberes dhl dostavu, kako kod goldwaya tako i kod mi global storea

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Naručio POCO F2 pro preko Ali expressa, dostava DHL i čekam znatiželjan...

Vidim u Mobisu je 4.750,00 kn a ovaj je sa dostavom 3.530,00 kn bio. Samo da nema carine i pdv-a i super.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

..zna li se išta o verziji 8/256 (Poco F2 Pro) tj. kad če biti dostupna u EU i po kojoj cijeni...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija

Izvjesno će POCO F2 8/256 biti 100 € linearno skuplji od 6/128 kako se i preliminarno najavljivalo a to pretpostavljam jer su 6/128 pogodili točno maloprodajnu cijenu. Dakle, 750 € u hr dućanima start cijena.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 10:41 (CTA).
15 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

bio danas u areni u xiaomi ducanu, imaju f2 pro. cijena mu je 4399 ako se ne varam, znaci isto ko mi 10 kad se narucuje iz kine. malo sam ga isprobao u ruci, skoro isto je to kao mi 9t, zadnja strana jedino drukcija i imam osjecaj kao da su zeru smanjili donji rub. 

bio sam gotovo siguran da uzimam mi 10, a sad opet nemam pojma. kod f2 pro me vuce sto nema notcha, a mi 10 opet ima bolje neke druge stvari. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mar123 kaže...

bio danas u areni u xiaomi ducanu, imaju f2 pro. cijena mu je 4399 ako se ne varam, znaci isto ko mi 10 kad se narucuje iz kine. malo sam ga isprobao u ruci, skoro isto je to kao mi 9t, zadnja strana jedino drukcija i imam osjecaj kao da su zeru smanjili donji rub. 

bio sam gotovo siguran da uzimam mi 10, a sad opet nemam pojma. kod f2 pro me vuce sto nema notcha, a mi 10 opet ima bolje neke druge stvari. 

 

MI 10 nema dual sim, što mi je glavni ne nedostatak nego šok. Ali "popravit" će to u nadolazećim izmjenama. To mi dođe kao neko fancy old school flagship glumatanje.

Mislim da posve realno još ostaje dilema oko kvalitete kamere kome je ona presudno bitna a drugo su sve nijanse, tj:

 

Mi 10 ima wireless punjenje, optičku stabilizaciju kamere (i Samsung chip) te ima prave 5G frekve (Poco ima 2 bez veze kanala koji neće biti niti u EU). Meni od svega ovoga jedino optička stabilizacija kamere valja, drugo manje bitno (koristim 3g+ niti 4g, wireless nebitan... kako tko voli.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 9:52 (CTA).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
CTA kaže...

 

MI 10 nema dual sim, što mi je glavni ne nedostatak nego šok. Ali "popravit" će to u nadolazećim izmjenama. To mi dođe kao neko fancy old school flagship glumatanje.

Mislim da posve realno još ostaje dilema oko kvalitete kamere kome je ona presudno bitna a drugo su sve nijanse, tj:

 

Mi 10 ima wireless punjenje, optičku stabilizaciju kamere (i Samsung chip) te ima prave 5G frekve (Poco ima 2 bez veze kanala koji neće biti niti u EU). Meni od svega ovoga jedino optička stabilizacija kamere valja, drugo manje bitno (koristim 3g+ niti 4g, wireless nebitan... kako tko voli.

Kupiš ladicu za 2$ na AliExpressu za dual SIM i problem riješen.

 

K30 Pro Zoom će valjda uskoro na globalno tržište, on ima 2x OIS, telephoto i djeluje kao bestbuy u višem segmentu uređaja.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mzopg kaže...
CTA kaže...

 

MI 10 nema dual sim, što mi je glavni ne nedostatak nego šok. Ali "popravit" će to u nadolazećim izmjenama. To mi dođe kao neko fancy old school flagship glumatanje.

Mislim da posve realno još ostaje dilema oko kvalitete kamere kome je ona presudno bitna a drugo su sve nijanse, tj:

 

Mi 10 ima wireless punjenje, optičku stabilizaciju kamere (i Samsung chip) te ima prave 5G frekve (Poco ima 2 bez veze kanala koji neće biti niti u EU). Meni od svega ovoga jedino optička stabilizacija kamere valja, drugo manje bitno (koristim 3g+ niti 4g, wireless nebitan... kako tko voli.

Kupiš ladicu za 2$ na AliExpressu za dual SIM i problem riješen.

K30 Pro Zoom će valjda uskoro na globalno tržište, on ima 2x OIS, telephoto i djeluje kao bestbuy u višem segmentu uređaja.

 E, znam da je bilo govora o tome da su ljudi pisali na nekom forumu da radi ubacivanje dual sim traya i sve radi. Nisam vidio ništa kasnije o tome, a zvuči mi kao važna informacija.

Je netko osbodno s foruma probao?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
online
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Ja bih uzeo Mi 10 zbog OIS- a, dizajna, dual SIM mine treba.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Napokon došao Poco F2 Pro, poslali su mi bijelu boju ista je kao i Mi Note 10.

Na prvu sasvim solidan uređaj.

 

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Cromaki kaže...

Napokon došao Poco F2 Pro, poslali su mi bijelu boju ista je kao i Mi Note 10.

Na prvu sasvim solidan uređaj.

 

 Budi malo uspomenu na legendarnu noki 1040...ehhh...koja je to kamera bila a i OS. Šteta.

 Nego K30 pro bi mogao biti best buy u tom višem cjenovnom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 12:06 (gnomisa).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mzopg kaže...

Kupiš ladicu za 2$ na AliExpressu za dual SIM i problem riješen.

 

K30 Pro Zoom će valjda uskoro na globalno tržište, on ima 2x OIS, telephoto i djeluje kao bestbuy u višem segmentu uređaja.

 Očito nisam dovoljno informiran. Sad sam naišao na taj podatak oko dual sim ladice... kao uz (EU) global rom radi odmah.

 

K30 Pro Zoom je osjetno izdašniji od Poco F2 Pro. Ima super amoled ekran, IOS, 8 Gb Rama, Samsung foto čip i prave 5G eu kanale (!!)... i 1.200 kn će biti skuplji cca. od Poco F2 pro 6/128.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 12:21 (CTA).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Cromaki kaže...

Napokon došao Poco F2 Pro, poslali su mi bijelu boju ista je kao i Mi Note 10.

Na prvu sasvim solidan uređaj.

 

 Javi malo dojmove. Moj je na putu prema putu... :-) 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
CTA kaže...

 Javi malo dojmove. Moj je na putu prema putu... :-) 

 Ne znam koji uređaj imaš sada tako da mi je teško procijeniti koliki će ti biti upgrade  

Ja sam koristio Mi 10 Pro, Mi Note 10, tako da mi ovo nije nekakav "wow" ali uvijek me razveseli novi unboxing.

 

Sa Snapdragonom 865 UI i otvaranje aplikacija je fluidno tu stvarno nemam što reći, još da ima 90Hz ekran...eh gdje bi bio kraj..
Zvučnik je dovoljno glasan i jasan, jedina zamjerka za očekivati je kamera (ne kažem da je loša) ali naspram 108MP penta kemera setup sa Mi Note 10 sve ostalo je jednostavno koju stepenicu niže. 
Trenutno tražim neke GCam portove pa da i njih malo testiram sa ovim 64MP senzorom.

 

Sve u svemu, jako dobro odrađen uređaj i odličan viewing experience zahvaljujući full screen displayu!
Čekam bootloader unlock da mogu na njega puknuti MIUI 12 China ROM.

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Cromaki kaže...

 Ne znam koji uređaj imaš sada tako da mi je teško procijeniti koliki će ti biti upgrade  

Ja sam koristio Mi 10 Pro, Mi Note 10, tako da mi ovo nije nekakav "wow" ali uvijek me razveseli novi unboxing.

 

Sa Snapdragonom 865 UI i otvaranje aplikacija je fluidno tu stvarno nemam što reći, još da ima 90Hz ekran...eh gdje bi bio kraj..
Zvučnik je dovoljno glasan i jasan, jedina zamjerka za očekivati je kamera (ne kažem da je loša) ali naspram 108MP penta kemera setup sa Mi Note 10 sve ostalo je jednostavno koju stepenicu niže. 
Trenutno tražim neke GCam portove pa da i njih malo testiram sa ovim 64MP senzorom.

 

Sve u svemu, jako dobro odrađen uređaj i odličan viewing experience zahvaljujući full screen displayu!
Čekam bootloader unlock da mogu na njega puknuti MIUI 12 China ROM.

 

Imam Samsung S8 kojeg by the way ne volim od prvog dana ali je službeni mob pa sam čekao da se izrauba i da iziđe nešto što sam voljam uzeti a kao Xiaomi fun, čekao sam nešto od njih (nisam se odlučio prošle godine na MI 9T pro).

Vjerujem zato u sveopći snažni upgrade sa POCO F2 osim sa toplinom i balansom fotki a to isto mislim sa Gcam-om isprobavati. Javi ako nađeš dobar port!!!

 

Zašto ideš na China ROM??

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 13:05 (CTA).
12 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Meni su svi uređaji na China Developer ROM iz više osobnih razlika pa ne preporučam svakome.

 

Volim dnevna ažuriranja i testiranje novih značajki, a i China ROM uvijek nudi više jer nisu ograničeni od strane Google-a.

Da ne spomenem koliko je sistem lakši bez pre-instaliranih Google aplikacija,a ima ih podosta...


China MIUI ROM je MIUI je kakav je stvarno zamišljen sa puno značajki i opcija za customizaciju, dok ova Globalna verzija dok prođe sve copyright regulacije ostane samo kost.

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Cromaki kaže...

 


China MIUI ROM je MIUI je kakav je stvarno zamišljen sa puno značajki i opcija za customizaciju, dok ova Globalna verzija dok prođe sve copyright regulacije ostane samo kost.

 Da li to znači da ne koristiš uopće Google app na tom ROM-u?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
CTA kaže...

 Da li to znači da ne koristiš uopće Google app na tom ROM-u?

 Instalirao sam samo ono najosnovnije što je potrebno da radi (Google Play Store + Play Services i contacts sync) preko Google Installera.

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice