ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

poruka: 50
|
čitano: 11.597
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu".
14 godina
online
ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

Pa to je bome puno minusa a cijena skoro 2 soma. Jel bude testova konkurencije?

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

ukratko: ploča je izvrsna ali niš ne valja, za tu lovu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Kako mozete napisati da je sek. M.2 slot sporiji pod mane ploce, pa nije ploca kriva za to, to je limit platforme. Prvi slot komunicira direktno s procesorom, a drugi ide preko čipseta, i tu se ne moze nista jer se tako alociraju pcie stazice kod am4 platforme. Jedino tr4 platforma nema te limite jer procesor ima vise dostupnih staza.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
4 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Ajar kaže...

ukratko: ploča je izvrsna ali niš ne valja, za tu lovu. 

 Ukratko, ploča je dobra, ali joj fale neke stvari da bude izvrsna. Postoji hrpa nijansi sive između crne i bijele kao dva ekstrema.

11 godina
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Jakovp kaže...
Kako mozete napisati da je sek. M.2 slot sporiji pod mane ploce, pa nije ploca kriva za to, to je limit platforme. Prvi slot komunicira direktno s procesorom, a drugi ide preko čipseta, i tu se ne moze nista jer se tako alociraju pcie stazice kod am4 platforme. Jedino tr4 platforma nema te limite jer procesor ima vise dostupnih staza.

 eeeee, stazice... 

7 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Denis kaže...
Ajar kaže...

ukratko: ploča je izvrsna ali niš ne valja, za tu lovu. 

 Ukratko, ploča je dobra, ali joj fale neke stvari da bude izvrsna. Postoji hrpa nijansi sive između crne i bijele kao dva ekstrema.

 Ne radi link za recenziju Asusa?

https://www.bug.hr/recenzije/asus-rog-crosshair-vii-hero-wifi-heroj-iz-vrha-ponude-5417

16 godina
moderator
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Jakovp kaže...
Kako mozete napisati da je sek. M.2 slot sporiji pod mane ploce, pa nije ploca kriva za to, to je limit platforme. Prvi slot komunicira direktno s procesorom, a drugi ide preko čipseta, i tu se ne moze nista jer se tako alociraju pcie stazice kod am4 platforme. Jedino tr4 platforma nema te limite jer procesor ima vise dostupnih staza.

 I da i ne. Moguće je iskoristiti pcie kanale s grafike za spajanje drugog SSD-a pri punoj brzini. Postoje ploče na kojima je to tako izvedeno. Onda korisnik ima koristiti maksimalnu brzinu sekundarnog m.2 utora nauštrb propusnosti utora za grafiku ili iskoristiti m.2 na pcie adapter, pa spojiti m.2 ssd na kontroler u čipsetu.

16 godina
moderator
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Nije objavljen još članak. Bude još dosta recenzija X470 ploča.
11 godina
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Denis kaže...
Ajar kaže...

ukratko: ploča je izvrsna ali niš ne valja, za tu lovu. 

 Ukratko, ploča je dobra, ali joj fale neke stvari da bude izvrsna. Postoji hrpa nijansi sive između crne i bijele kao dva ekstrema.

Hej Denis hvala na recenziji. Slažem se o debeloj sivoj zoni između 2 krajnosti, ali Ajar je umjesno dodao: "za tu lovu" ne valja.

Ne znam da li su nas proizvođaći PC hw razmazili, jer prije smo za ove kune dobivali low tech matične, ali sad očekujemo čuda.

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Denis kaže...

 Ukratko, ploča je dobra, ali joj fale neke stvari da bude izvrsna. Postoji hrpa nijansi sive između crne i bijele kao dva ekstrema.

 postoji, narafski. no sivo područje završava znatno prije 1800 novaca, a počinje negdje oko 800-900. činjenica je da 99% mb-a još uvijek boluje od istih inženjersko-dizajnerskih bolesti i da se nitko niti ne trudi pokušati ispraviti ih (analogni primjer: tipka pause/break na tipkovnici, pa čak i scroll lock: mahom totalno beskorisne ali se forsiraju decenijama). jasno mi je samo da nije nikakav problem (uzevši postojeće tehnologije u obzir; nisu inženjeri idioti) načiniti optimalnu (doista kvalitetnu i relativno jeftinu) mb no što bi onda radio marketing? gdje bi nestali tržišni segmenti? kako bi uvaljivali muda pod bubrege, izgovarajući se (nepostojećim) "kompromisima"? zamjerke o kojima pišeš u recenziji nije bilo nikakav problem ispraviti još u dizajnu (= zamisli) no valjda bi život bio dosadan da su sve mb kak treba biti, koštaju nekih uvrhglave 500-600 novaca i svima su jednako dostupne. ova ploča, koju si opisao, ovakva kakva jest, ne vrijedi više od 400 (dakle, kao da je, makar novu, frkavaš na njušci). to je realno a sve ostalo je parazitizam marketinga i trgovaca. tak je i za sav ostali računalni hardver. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Ajar kaže...

ukratko: ploča je izvrsna ali niš ne valja, za tu lovu. 

 ujedno ne opravdava ime koje nosi 

!

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 15:21 (Xidrus).
9 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Jakovp kaže...
Kako mozete napisati da je sek. M.2 slot sporiji pod mane ploce, pa nije ploca kriva za to, to je limit platforme. Prvi slot komunicira direktno s procesorom, a drugi ide preko čipseta, i tu se ne moze nista jer se tako alociraju pcie stazice kod am4 platforme. Jedino tr4 platforma nema te limite jer procesor ima vise dostupnih staza.

 RGB plus. (izvor:BUG casopis) 

16 godina
moderator
offline
ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

Koje su to ploče ranije bile bolje za tu cijenu?

 

1800 kn je cijena visokog mid-rangea  ili niskog high-enda, kako se uzme. Najbolje ploče su uvijek bile preko 2.000 kuna.

Vi kao da ne vidite pluseve već samo minuse na ploči, a jedni i drugi se moraju uzeti u kontekstu i tumačiti kroz čitanje kompletnog članka, a ne samo gledanje u taj posljednji infobox. 

  • Isto kao što nekom neće ama baš ništa značiti RGB dodaci ili recimo dodatni SATA kontroler, tako drugom neće u životu nimalos smetati što sekundarni M.2 utor nije pune brzine ili što je memorija teže dobiti na takt viši od 3.466 MHz. 

    Imam dojam da općenito kod tumačenja kvalitete i mogućnosti i općenito vrijednosti neke opreme forumaši vrlo često traže nekakav sveti gral - super kvalitetan proizvod po super povoljnoj cijeni. Takvi uređaji i komponente nekad isplivaju na površinu, ali to se događa po mom iskustvu vrlo vrlo rijetko. Evo dobar primjer u posljednje vrijeme su Modecom Eclipse 180 zvučnici koji zvuče fenomenalno i nude hrpu mogućnosti za uložen novac. Većina opreme je nažalost negdje u sivoj zoni. 
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
A čuj ploča em preskupa em svi tu znamo u kojem je rangu Asrock. U praksi većina em mene em mojih prijatelja za "Asrock" kažemo da je "Usrock". Znam da je Denisu to posao istestirat nabrzaka i bacit recenziju ali nadovezao bih se da 7 od 10 njihovih ploča budu vraćene na reklamaciju. Sve je super na papiru.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 17:23 (Igor150).
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
A čuj ploča em preskupa em svi tu znamo u kojem je rangu Asrock. U praksi većina em mene em mojih prijatelja za "Asrock" kažemo da je "Usrock". Znam da je Denisu to posao istestirat nabrzaka i bacit recenziju ali nadovezao bih se da 7 od 10 njihovih ploča budu vraćene na reklamaciju. Sve je super na papiru.

 I dalje baš nije jasno na što se točno referiraš kad kažeš da je preskupa? Što znači preskupa? 10% više od onog što bi trebala koštati? 20%? 30%? U odnosu na što točno?

7 od 10 ploča bude vraćeno na reklamaciju? Ne znam od kud ti ti podaci. Ja ih nemam jer ne radim u servisu niti u firmi koja se bavi prodajom IT opreme. No mogu logički zaključiti da firma koja ima 70% RMA na tržištu ne može opstati dulje od godine dana, a ASRock evo već  gura godinama. 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

Znaju me u OS Linksu pa čujem em od njih em od pojedinaca koji imaju/imali Asrock da su dosta nestabilne ploče.Podosta ljudi ima problema u praksi sa samom optimizacijom BIOSa tipa dignem svježi OS pa neće prepoznat optiku,4 od 8gb RAMa prepoznato,pucanje BSOD samo zato što neodgovara gdje je miš uboden...nije da pljujem po Asrocku,moje osobno mišljenje da je malo možda i previše dati toliko love a da ti konfa bude toliko nestabilna(barem ja nebih dao).Činjenica jeste da moraju podosta raditi na samo stabilnosti iako su već podosta dugo na tržištu.Oduvijek preferirao Gigabyte/Asus iako i oni imaju tu i tamo svojih nekih bijesnih buba.Osobno su mi Asrock oduvijek bile najljepše ploče po boji i takvim detaljima na hladnjacima i detaljima na samoj ploči. Neželim ovo da ode u pogrešan smjer,svi mi možda ovdje favoriziramo nekog proizođača,nekome štima Asrock,drugom Asus,trećem MSI...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 17:57 (Igor150).
9 godina
neaktivan
offline
ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

Ne kuzim kakve to veze ima s ovom temom?

Evo kod mene Asrock bolje stoji nego MSI 

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

e pa to je,opekao se  s MSIevom pločom i nikad više MSI...jednostavno kako te zadesi u praksi stvaran rad same ploče.Kod mog komšije isto tako,jedan jedini kojem Asrock radi duže od 24 mjeseca besprijekorno.Osim što je prolupala jednom sa SATA kontrolerom,uradio reset BIOSa i teraj dalje.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

onako realno po mome kad pogledam usporedbe što primječujem i bode u oči.Oduvjek kažem Asrock nudi puno više opcija hardverski na ploči za cijenu nego svi ostali ali su dosta nestabilne,neoptimizirane za razliku od jednog Gigabite-a primjera radi.Što neznači da neće biti proizvođač u top 3 kroz koju godinu.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 18:06 (Igor150).
11 godina
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Denis kaže...

Koje su to ploče ranije bile bolje za tu cijenu?

 

1800 kn je cijena visokog mid-rangea  ili niskog high-enda, kako se uzme. Najbolje ploče su uvijek bile preko 2.000 kuna.

Vi kao da ne vidite pluseve već samo minuse na ploči, a jedni i drugi se moraju uzeti u kontekstu i tumačiti kroz čitanje kompletnog članka, a ne samo gledanje u taj posljednji infobox. 

  • Isto kao što nekom neće ama baš ništa značiti RGB dodaci ili recimo dodatni SATA kontroler, tako drugom neće u životu nimalos smetati što sekundarni M.2 utor nije pune brzine ili što je memorija teže dobiti na takt viši od 3.466 MHz. 

    Imam dojam da općenito kod tumačenja kvalitete i mogućnosti i općenito vrijednosti neke opreme forumaši vrlo često traže nekakav sveti gral - super kvalitetan proizvod po super povoljnoj cijeni. Takvi uređaji i komponente nekad isplivaju na površinu, ali to se događa po mom iskustvu vrlo vrlo rijetko. Evo dobar primjer u posljednje vrijeme su Modecom Eclipse 180 zvučnici koji zvuče fenomenalno i nude hrpu mogućnosti za uložen novac. Većina opreme je nažalost negdje u sivoj zoni. 

Možda generalizirajuči griješim...

 

Mislim da večina nas u toj cijeni želi ploču s najboljim čipsetom, Vrm što močniji, dobar layout uz prikladno hlađenjenje.

Dalje ide dobar zvučni podsustav, konektori, stabilnost, itd...

 

Ono što "nam" ne treba, RGB, bugovit bios, ukrasi po ploči, divovska plastika između proca i stražnjih konektora.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
A čuj ploča em preskupa em svi tu znamo u kojem je rangu Asrock. U praksi većina em mene em mojih prijatelja za "Asrock" kažemo da je "Usrock". Znam da je Denisu to posao istestirat nabrzaka i bacit recenziju ali nadovezao bih se da 7 od 10 njihovih ploča budu vraćene na reklamaciju. Sve je super na papiru.

 pricas gluposti, imas statistiku rma za svakog proizvodaca i gle cuda to varira u 1%...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Ma bitno da je ploča stabilna,da nemaš bugovit BIOS i da čipset ne prca s pristojnom temperaturom. RGB rasvjeta manje/više može doći ajde estetike radi iako to ne posjeduju low budget ploče,neizbježno danas.Češ imat 2x m.2 utor koji će iskoristiti samo oni koji imaju malo više love te usb type c za kojeg nema uređaja...možda malo nepotrebno,forme radi da dignu cjenu ploči.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Ja samo vidim krepavanje tko god je imao Asrock...pljunio na njih i rekao nikad više.Ja nikad nisam ima tog proizvođača tako da nemogu kazati.Ta mi statistika ne govori absolutno ništa jer se može lažirat prodaje radi.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 22:07 (Igor150).
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
Ja samo vidim krepavanje tko god je imao Asrock...pljunio na njih i rekao nikad više.Ja nikad nisam ima tog proizvođača tako da nemogu kazati. Ta mi statistika ne govori absolutno ništa.

 onda koji k komentiras uopce, em si corav, em nikad nisi niti imao asrock plocu em negiras cinjenice?

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 22:09 (Stjepanj).
15 godina
online
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

Evo, moja MBO je AsRockica i gle čuda, radi praktično od 0-24 svaki Bož'ji dan već skoro pa 4 godine.

 

Nikad nikakvih problema s njome.

 

Također, buraz ima jedan stari komp od 2009, AsRock MBO soc 775, C2D E4400, 4x1 Gb DDR2

 

i taj stroj je prvih 5 godina praktično bio uključen 24/7/365 a i sad je često u pogonu jer buraz roka neke starije igre na njemu.

 

Isto nikad nikakvih problema s MBO, tako da ne treba generalizirati.

 

Imao sam Gigabyte ploča koje su uredno rikavale dok je AsRock nepoderiv (naravno, moje osobno iskustvo)

 

i ne pada mi na pamet zato blatiti Gigabyte što mi je riknulo 4 MBO njihove.

 

Jbg, dogodi se i curi dijete kamoli da neće MBO riknut.

Tigar Krezumica
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Opet kažem ni taj grafikon ne igra ulogu niti sam ćorav.Eto moj brat promjenio 4 njihove ploče na moju jednu,bacio par tisuća...to ja gledam.Činjenica jeste da ploče nisu danas toliko kvalitetne u realnosti kako su nekad bile u soba sck 939/775.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
9 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
Ja samo vidim krepavanje tko god je imao Asrock...pljunio na njih i rekao nikad više.Ja nikad nisam ima tog proizvođača tako da nemogu kazati.Ta mi statistika ne govori absolutno ništa jer se može lažirat prodaje radi.

 frendu sam prodao komp prije 4 godine sa asrock plocom a plocu sam kupio prije 8 godina i jos uvijek radi i kaj sad. 

5 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
Opet kažem ni taj grafikon ne igra ulogu niti sam ćorav.Eto moj brat promjenio 4 njihove ploče na moju jednu,bacio par tisuća...to ja gledam.Činjenica jeste da ploče nisu danas toliko kvalitetne u realnosti kako su nekad bile u soba sck 939/775.

 Pa ne rade se ploče manualnim radom. Tu, ako nešto ne valja, onda cijela serija ne valja.

Kod svakog proizvođača krepavaju ploče i to je to. Na kraju krajeva može ploča krepati, a da je krivac PSU.

12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
E pa to je stvar sreće.Zato i kažem da one statistike neznače ništa kao rad u praksi.Meni 4 gigabytove rade isto po 6/7 godina 3 prosljedio dalje dok su mom bratu u manje od godinu i pol dana 2 asrockove krepale a treću poslao nazad na reklamaciju sad ju mjenjao za gigabitovu am4.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
Opet kažem ni taj grafikon ne igra ulogu niti sam ćorav.Eto moj brat promjenio 4 njihove ploče na moju jednu,bacio par tisuća...to ja gledam.Činjenica jeste da ploče nisu danas toliko kvalitetne u realnosti kako su nekad bile u soba sck 939/775.

 ocigledno jesi, jer je i tvoj brat u ovoj statistici... dakle nemas pojma em i dalje pricas bedastoce.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice