Chrome produžio podršku za third-party cookieje na

poruka: 4
|
čitano: 2.412
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome produžio podršku za third-party cookieje na".
15 godina
offline
Chrome produžio podršku za third-party cookieje na

(razljuuuut! namrrrršt! ispaaaaad! epizoooood!)

sorry, baš me danas napalo: volio bih znati tko je to podvalio prijevod "cookie" kao "kolačić", kad je to samo američka varijanta britanskog "biscuit" = keks (plosnata pečena slastica od brašna i šećera)? engleski ionako ne poznaje deminutive kao vrstu riječi (za razliku od njemačkog, primjerice). kolači su "pastry" ili "cake" (ima još no ovo je najčešće). fascinantno je koliko je u hrvatskom pogrešnih prijevoda engleskih (posebno šatrovačkih, nestandardnih) riječi, kojima informatika obiluje. kao da je inicijalne prijevode informatičkih pojmova obavila pljesnjiva dementna baba i to se poslije (kao i mnoštvo ostalog pogrešnog i/ili lošeg i/ili ružnog i/ili štetnog ...) "primilo" (= "zaživjelo") u jeziku. lokalizacije windows-a su prepune takvih sranja (no dobro, vidjeh na vlastite oči kako se to obavlja i tko to čini pa me i ne čudi, zapravo - toliko neznanja, nekompetencije, neukosti, nezainteresiranosti i nemara kojima su krcate "agencije za prijevode" vidjet ćete samo još i u saboru). eto, sad mi je lakše. usput, sve dok je alata za uklanjanje/sprječavanje keksa (napolitanki?) "trećih" (koje su "druge" a koje "prve"?) strana, preglednik/os je nebitan. 

 

p.s. ispričavam se ihush-u® na uporabi epske opširnosti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 15:39 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Chrome produžio podršku za third-party cookiej
"shvatili da za tu promjenu treba više vremena"

Baloney.

Ako mogu svi drugi browseri, što nebi mogo i google
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 11:52 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Chrome produžio podršku za third-party cookiej
Ajar kaže...

(razljuuuut! namrrrršt! ispaaaaad! epizoooood!)

sorry, baš me danas napalo: volio bih znati tko je to podvalio prijevod "cookie" kao "kolačić", kad je to samo američka varijanta britanskog "biscuit" = keks (plosnata pečena slastica od brašna i šećera)? engleski ionako ne poznaje deminutive kao vrstu riječi (za razliku od njemačkog, primjerice). kolači su "pastry" ili "cake" (ima još no ovo je najčešće). fascinantno je koliko je u hrvatskom pogrešnih prijevoda engleskih (posebno šatrovačkih, nestandardnih) riječi, kojima informatika obiluje. kao da je inicijalne prijevode informatičkih pojmova obavila pljesnjiva dementna baba i to se poslije (kao i mnoštvo ostalog pogrešnog i/ili lošeg i/ili ružnog i/ili štetnog ...) "primilo" (= "zaživjelo") u jeziku. lokalizacije windows-a su prepune takvih sranja (no dobro, vidjeh na vlastite oči kako se to obavlja i tko to čini pa me i ne čudi, zapravo - toliko neznanja, nekompetencije, neukosti, nezainteresiranosti i nemara kojima su krcate "agencije za prijevode" vidjet ćete samo još i u saboru). eto, sad mi je lakše. usput, sve dok je alata za uklanjanje/sprječavanje kolačića "trećih" (koje su "druge" a koje "prve"?) strana, preglednik/os je nebitan. 

 

p.s. ispričavam se ihush-u® na uporabi epske opširnosti. 

 Isti ljudi koji prepisuju clan prije clanke za bug. Malo google translatea, malo rjecnika.

15 godina
offline
Re: Chrome produžio podršku za third-party cookiej
Ajar kaže...

,,

.. na uporabi epske opširnosti. 

 -epske? .. da je ovo samo naslov prvog toma-sage.. :))) ovako je ipak samo 'crtica' o keksima i translatorima..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice