Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljedećih

poruka: 18
|
čitano: 5.730
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljedećih".
5 godina
offline
Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljedećih

M1 ima skok u performansama u odnosu na Intelove cipove, ali iznenadio sam se koliko je zapravo mobilni Ryzen isto mocan: neki srednji segment mobilnog Ryzena (7 4700U recimo) šije Macbook Air M1 po performansama. 

 

To ne znaci da je M1 sranje nego da se stvarno kvalitetni laptopi danas mogu kupiti za male novce (vec za 4-5 000kn), nesto u rangu Intelovih top modela unazad godinu-dvije

 
2 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
encoding kaže...

M1 ima skok u performansama u odnosu na Intelove cipove, ali iznenadio sam se koliko je zapravo mobilni Ryzen isto mocan: neki srednji segment mobilnog Ryzena (7 4700U recimo) šije Macbook Air M1 po performansama

 

To ne znaci da je M1 sranje nego da se stvarno kvalitetni laptopi danas mogu kupiti za male novce (vec za 4-5 000kn), nesto u rangu Intelovih top modela unazad godinu-dvije

u kojem to "workloadu" ga sije?

 

Desktop Ryzeni, Xenon i Core procesori sto samo sto upareni sa CUDA jezgrama ga ne siju po performansama, tak da mi nije jasno kako bi to 4700U mogao biti.

 

 

11 godina
protjeran
offline
Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljedećih

desktopi tek i šiju dok je ovo mobilno sve oslabljeno zbog potrošnje

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
Timo kaže...
encoding kaže...

M1 ima skok u performansama u odnosu na Intelove cipove, ali iznenadio sam se koliko je zapravo mobilni Ryzen isto mocan: neki srednji segment mobilnog Ryzena (7 4700U recimo) šije Macbook Air M1 po performansama. 

 

To ne znaci da je M1 sranje nego da se stvarno kvalitetni laptopi danas mogu kupiti za male novce (vec za 4-5 000kn), nesto u rangu Intelovih top modela unazad godinu-dvije

u kojem to "workloadu" ga sije?

 

Desktop Ryzeni, Xenon i Core procesori sto samo sto upareni sa CUDA jezgrama ga ne siju po performansama, tak da mi nije jasno kako bi to 4700U mogao biti.

 

 

 Ovisno o benchu, negdje je jaci M1, ponegdje 4700U (koji sam uzeo za primjer jer je znatno jeftiniji). Ako cemo gledait nesto laptope koji kostaju kao Macbook, onda jaci 4800H ga stvarno "šije" u vecini bencheva. 

 

Ovo drugo sto si rekao... ufff necu ni spominjati, Zen 2 desktop CPU je neusporediv s procesorima u laptopu

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
Teško je reci koji procesor je jeftiniji, laptopi koji su jeftiniji od npr. MacBook Air su jeftiniji općenito, ne radi samog procesora. Sto se tiče testova AMD je uglavnom bolji u nekim grafičkim stvarima (koliko sam gledao recenzije), ali svugdje spojen na napajanje uz znatnu potrošnju energije. Teško je bilo za očekivati da u vise od 9 mjeseci nitko neće izdati procesor koji je u rangu M1 po nekim stvarima, pogotovo ako se uzme u obzir da je M1 zapravo namijenjen za entry level modele (uredjaji koji su ga dobili su imali i3, i5 i par generacija stare Intelove modele), a pravi “Pro” tek trebaju izdati. Iskreno, nadao sam se da će to ići brže, ali moguće da je ova nestašica utjecala na dinamiku
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
offline
Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljedećih

Koristim Macbook Air i stvarno je odlican. Ja ga koristim za Android i IOS development, stvarno je bolji od Lenovo y530 i5 - 8300 h i 16 gb rama. Obzirom da je ovo entry model i da ga mogu i za IOS koristiti stvarno nemam zamjerke.

Postoje jos neke poteskoce sta se tice simulatora za Android studio, ali valjda će i to uskoro riješiti.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljedećih

southy Mobilni Ryzeni 4xxx su isto izdani 2020-e 

 

Na kraju dana nebitno, poanta je da su danas laptopi srednje klase za koplje bolji od laptopa srednje klase otprije godinu-dvije. Ne usporedujuci direktno nego relativno, slicno kao sto danas mobiteli srednje klase imaju kamere i performanse relativno gledano u odnosu na top ponudu puno bolje nego prije par godina, kad je razlika top-mid bila znatna. 

 

Prednost Macbooka su uostalom druge stvari: OS (kome se svida), ekran, touchpad

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
encoding kaže...

 

 

 Ovisno o benchu, negdje je jaci M1, ponegdje 4700U (koji sam uzeo za primjer jer je znatno jeftiniji). Ako cemo gledait nesto laptope koji kostaju kao Macbook, onda jaci 4800H ga stvarno "šije" u vecini bencheva. 

 

Ovo drugo sto si rekao... ufff necu ni spominjati, Zen 2 desktop CPU je neusporediv s procesorima u laptopu

notebookcheck 

 

trenutno ne postoji niti mobilni niti desktop procesor koji je bolji/brzi/efikasniji od M1 na trzistu u bilo kojima scenarijima workloada, osim naravno renderinga ili specificnih softvera koji su bazirani na sto vecem broju CPU jezgri

 

Premiere, Lightroom, Photoshop, InDesigh, Ilustrator, Audition, Audacity, Davinci Resolve, Word, Excel, MathLab, Angular, React.js itd itd itd , u svima je M1 neprikosnoven.

 

To je sto se tice cisto performansi, da ne ulazimo u detalje oko buke, zagrijavanja, trajanja baterija i ostale pizdarije, gdje niti Intel niti AMD nisu ni blizu

 

 

 

8 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
Apple ce izbaciti...

Od kuda ce ga izbaciti?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
Timo kaže...
encoding kaže...

 

 

 Ovisno o benchu, negdje je jaci M1, ponegdje 4700U (koji sam uzeo za primjer jer je znatno jeftiniji). Ako cemo gledait nesto laptope koji kostaju kao Macbook, onda jaci 4800H ga stvarno "šije" u vecini bencheva. 

 

Ovo drugo sto si rekao... ufff necu ni spominjati, Zen 2 desktop CPU je neusporediv s procesorima u laptopu

notebookcheck 

 

trenutno ne postoji niti mobilni niti desktop procesor koji je bolji/brzi/efikasniji od M1 na trzistu u bilo kojima scenarijima workloada, osim naravno renderinga ili specificnih softvera koji su bazirani na sto vecem broju CPU jezgri

 

Premiere, Lightroom, Photoshop, InDesigh, Ilustrator, Audition, Audacity, Davinci Resolve, Word, Excel, MathLab, Angular, React.js itd itd itd , u svima je M1 neprikosnoven.

 

To je sto se tice cisto performansi, da ne ulazimo u detalje oko buke, zagrijavanja, trajanja baterija i ostale pizdarije, gdje niti Intel niti AMD nisu ni blizu

 

 

 

Tvrdnje izvucene iz guzice 

 

Tko mjeri performanse u Adobe Illustratoru lol. Sinteticki benchmark je tu da ti kaze koliko je sati, a ako ti se svida sto vidis, onda kupis CPU/laptop za "po doma"

15 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
encoding kaže...


 

 

 

Tvrdnje izvucene iz guzice 

 

Tko mjeri performanse u Adobe Illustratoru lol. Sinteticki benchmark je tu da ti kaze koliko je sati, a ako ti se svida sto vidis, onda kupis CPU/laptop za "po doma"

 Realno i mjeriš tako performanse gledajući za ono što ćeš koristiti. Nije prvi put da neki procesori/grafičke/diskovi u sintetičkim testovima imaju bolje rezultate, a onda u realnim aplikacijama slabiji rezultat naspram konkurencije. A znamo da je bilo afera gdje su određeni proizvođači detektirali bench i onda automatski overclockali kako bi dobili bolji score.

 

A vide bome ima sasvim dovoljno di se vide laptopi jedan uz drugog dok rade identične stvari i većinu puta M1 je bio daleko bolji od intela 

Stoja
11 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
encoding kaže...
Timo kaže...
encoding kaže...

 

 

 Ovisno o benchu, negdje je jaci M1, ponegdje 4700U (koji sam uzeo za primjer jer je znatno jeftiniji). Ako cemo gledait nesto laptope koji kostaju kao Macbook, onda jaci 4800H ga stvarno "šije" u vecini bencheva. 

 

Ovo drugo sto si rekao... ufff necu ni spominjati, Zen 2 desktop CPU je neusporediv s procesorima u laptopu

notebookcheck 

 

trenutno ne postoji niti mobilni niti desktop procesor koji je bolji/brzi/efikasniji od M1 na trzistu u bilo kojima scenarijima workloada, osim naravno renderinga ili specificnih softvera koji su bazirani na sto vecem broju CPU jezgri

 

Premiere, Lightroom, Photoshop, InDesigh, Ilustrator, Audition, Audacity, Davinci Resolve, Word, Excel, MathLab, Angular, React.js itd itd itd , u svima je M1 neprikosnoven.

 

To je sto se tice cisto performansi, da ne ulazimo u detalje oko buke, zagrijavanja, trajanja baterija i ostale pizdarije, gdje niti Intel niti AMD nisu ni blizu

 

 

 

Tvrdnje izvucene iz guzice 

 

Tko mjeri performanse u Adobe Illustratoru lol. Sinteticki benchmark je tu da ti kaze koliko je sati, a ako ti se svida sto vidis, onda kupis CPU/laptop za "po doma"

cinjenice izvucene iz milion testova u navedenim softverima.

 

pa valjda kupujes racunalo na osnovu performansi u softveru koji koristis a ne po geekbench rezultatu?

 

nemoj mi reci da i graficke kupujes na osnovu 3d mark rezultata, a ne na osnovu peformansi u igrama koje igras?

 

ako svoje kupnje baziras na sintetici, to je svakako tvoja odluka, ali onda nemamo o cemu razgovarati.

 

 

12 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
Stoja kaže...

 Realno i mjeriš tako performanse gledajući za ono što ćeš koristiti. Nije prvi put da neki procesori/grafičke/diskovi u sintetičkim testovima imaju bolje rezultate, a onda u realnim aplikacijama slabiji rezultat naspram konkurencije. A znamo da je bilo afera gdje su određeni proizvođači detektirali bench i onda automatski overclockali kako bi dobili bolji score.

 

A vide bome ima sasvim dovoljno di se vide laptopi jedan uz drugog dok rade identične stvari i većinu puta M1 je bio daleko bolji od intela 

 Cinebench nije nikakva sintetika nego rendering engine koji mnogi koriste u stvarnom životu i najbolji je pokazatelj snage hardwarea. Ako netko ne koristi inače taj ili sličan software onda može reći "za moje potrebe taj procesor bolji". U stvarnosti, jači procesor je onaj koji daje veći Cinebench score. Ko da kažeš kako je Lada Niva brža od Formule 1, zato jer tebi do kuće vodi makadam.

Performance/W je druga stvar no tu je odavno poznato kako je ARM učinkovitiji od x86.

 

Ono što Apple M1 odvaja od drugih mobilnih procesora je činjenica da je sposoban na bateriji izvući više snage, dosta je hladniji i štedljiviji od konkurencije i samim tim je danas na tržištu najoptimalniji laptop procesor.

 

 

5 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
Timo kaže...
...

cinjenice izvucene iz milion testova u navedenim softverima.

 

pa valjda kupujes racunalo na osnovu performansi u softveru koji koristis a ne po geekbench rezultatu?

 

nemoj mi reci da i graficke kupujes na osnovu 3d mark rezultata, a ne na osnovu peformansi u igrama koje igras?

 

ako svoje kupnje baziras na sintetici, to je svakako tvoja odluka, ali onda nemamo o cemu razgovarati.

 

 

I dalje ne vidim te "cinjenice"

 

Usporedba s igrama ti ne stoji jer svaki posteni reviewer zapravo benchmarka u igrama, FPS-e po raznim settingsima. Nadi mi stranicu gdje imas Illustrator (ili neki drugi od programa koje si naveo) performanse po laptopima... 

 

Pokazi mi review gdje M1 pobjeduje desktop procesore, gdje mu je netko usporedio performanse u tim programima koje navodis i sl...u biti bilo sto od toga sto si nabaljezgario

 

 

12 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
Timo kaže...

cinjenice izvucene iz milion testova u navedenim softverima.

 

pa valjda kupujes racunalo na osnovu performansi u softveru koji koristis a ne po geekbench rezultatu?

 

nemoj mi reci da i graficke kupujes na osnovu 3d mark rezultata, a ne na osnovu peformansi u igrama koje igras?

 

ako svoje kupnje baziras na sintetici, to je svakako tvoja odluka, ali onda nemamo o cemu razgovarati.

 

 

 Zašto nisi napisao milijardu? Uvjerljivije bi zvučalo.

 

Geekbench? Pa nisu li upravo Geekbench (besmislen benchmark) rezultati ono čime se Apple hvali dok je kod real life heavy workloada (Cinerender) AMD (5800U) za skoro trećinu brži uz 5W viši TDP na maksimalnom opterećenju?

 

Apple je napravio odličan posao s M1. to je optimalan procesor za laptope. No što sad? Koliko će M1X biti bolji procesor? U singlecoreu će biti isti a u multicoreu ako žele nadmašiti konkurenciju izgubit će autonomiju koja je trenutno selling point Macbook laptopa.

Zato M1X i ide prvo u Mac Mini, zatim u iMac a pitanje je hoće li ikad ići u prijenosno računalo.

12 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
encoding kaže...

 

Pokazi mi review gdje M1 pobjeduje desktop procesore, gdje mu je netko usporedio performanse u tim programima koje navodis i sl...u biti bilo sto od toga sto si nabaljezgario

 

 

 Zar je teško uguglati "m1 vs i7 illustrator"? (ili bilo koju od spomenutih aplikacija)

Pojede ga M1 za doručak.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
“Koliko će M1X biti bolji procesor? U singlecoreu će biti isti a u multicoreu ako žele nadmašiti konkurenciju izgubit će autonomiju koja je trenutno selling point Macbook laptopa.
Zato M1X i ide prvo u Mac Mini, zatim u iMac a pitanje je hoće li ikad ići u prijenosno računalo.”
Vidjet ćemo koliko će biti bolji, ako je prema nekim leakovima onda znatno, posebno sto se tiče grafike. ARM je praktički linearno skalabilan pa ako poduplaju jezgre kako skori svi leakovi tvrde mozes previdjeti koje bi performanse trebale biti.
Ne znam odakle si zaključio da prvo ide mini sa M1X dok svi najavljuju 14 i 16 Pro modele u roku mjesec-dva? Vjerojatno će imati veću potrošnju, no ovi modeli imaju i veći kapacitet baterije tako da vjerujem da će autonomija biti vise nego dobra
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
11 godina
offline
Re: Apple će navodno izbaciti M1X Mac mini u sljed
BlueMax kaže...

 

 

 Zašto nisi napisao milijardu? Uvjerljivije bi zvučalo.

 

Geekbench? Pa nisu li upravo Geekbench (besmislen benchmark) rezultati ono čime se Apple hvali dok je kod real life heavy workloada (Cinerender) AMD (5800U) za skoro trećinu brži uz 5W viši TDP na maksimalnom opterećenju?

 

Apple je napravio odličan posao s M1. to je optimalan procesor za laptope. No što sad? Koliko će M1X biti bolji procesor? U singlecoreu će biti isti a u multicoreu ako žele nadmašiti konkurenciju izgubit će autonomiju koja je trenutno selling point Macbook laptopa.

Zato M1X i ide prvo u Mac Mini, zatim u iMac a pitanje je hoće li ikad ići u prijenosno računalo.

 nisam se sjetio milijarde u datome trenutku 

 

ne znam s cime se hvali Apple, ne uzimam za ozibljno marketinske krilatice koje firme plasiraju, gledam samo "real life" testove. napisao sam da je geekbech nerelevantan gore u postu.

Cinebench nisam spominjajo, jer je covjek naveo sintetiku, pa posto Cinebench nije sintetika nisam ga spomenuo, iako sam ga se dotakao indirektno kada sam naveo da je M1 bolji, osim u render softverima, koji naravno preferiraju procesore sa vise jezgri gdje M1 ne moze konkurirati za sada u ovoj inacici. Vidjet cemo sto ce biti kada se pojave na trzistu "pro" inacice mac racunala sa 16,32 ili koliko vec planiraju jezgri


Navodno M1X i je bas namjenjem upravo tim korisnicima i nece ici u Air vec u 14" i 16" pro macbooke, Mini Pro, Mac Pro i iMac Pro, ako se ikada pojave

 

budemo vidjeli svakako vrlo uskoro

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice