Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

poruka: 40
|
čitano: 22.002
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu".
13 godina
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

svugdje ju popljuju, a vi je opravdavate, i još tolike ocjene...smiješni ste, da ne kažem potplaćeni za reklamu smeća koje treba koštati max 1000kn

Moj PC  
11 1 hvala 2
10 godina
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Potpuni promašaj !! Bolje kupiti polovnu graf. Karticu nego ,po svemu, okljaštreno smeće koje nitko ne želi. Nit je za igru, niti za office jer je i za tu namjenu preskupa ..
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2022 9:29 (W2000).
 
5 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Danas svatko može bit recenzent... Koja plaćena reklama... 

Živimo Hajduk
 
7 1 hvala 2
16 godina
online
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Znači ova kartica je negdje u rangu moje RX 580 koju sam kupio prije skoro tri godine za 1200kn, s tim da moja ima 8GB

 
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Sasoon kaže...

Znači ova kartica je negdje u rangu moje RX 580 koju sam kupio prije skoro tri godine za 1200kn, s tim da moja ima 8GB

 Da, pogotovo ako uzmeš u kontekst koliko si je platio.

 

Ja imam 5600XT kupljenu taman prije sranja sa nestašicom (u ožujku 2020.) za 2400kn i prošao sam abnormalno dobro.

Koristite blage riječi i jake argumente
6 godina
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Sasoon kaže...

Znači ova kartica je negdje u rangu moje RX 580 koju sam kupio prije skoro tri godine za 1200kn, s tim da moja ima 8GB

 I širu sabirnicu. I potpune decodere/enkodere. I zbog sabirnice radi jednako na pcie 3.0 i 4.0 6500XT smeće ne radi jednako.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
moderator
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

 
5 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

Kupio bi Xbox series S i ostalo bi mi 200-300kn viska...

16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
ansha kaže...
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

Kupio bi Xbox series S i ostalo bi mi 200-300kn viska...

 Govorimo o kupovini grafičke kartice za PC, ne o tome kako iskoristiti taj novac na što efektivniji način. Netko bi si kupio 240 litara jeftinog vina, netko bušilicu, netko novi TV...ostanimo na grafičkim karticama. Novim. 

16 godina
online
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

 Ne bih kupio ništa, nego bih čekao, jer su trenutno cijene GPUova u padu.

A 6500 XT sa smiješnih 64-bit busom 4GB i ne bih kupio ni da joj cijena padne na 1200 kn, za koliko sam kupio prije 3 godine usporedivu RX 580 sa 256-bit 8GB.

9 godina
neaktivan
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Negdje sam procitao da je preporucena cijena 200 eura.

WOW

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Sasoon kaže...
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

 Ne bih kupio ništa, nego bih čekao, jer su trenutno cijene GPUova u padu.

A 6500 XT sa smiješnih 64-bit busom 4GB i ne bih kupio ni da joj cijena padne na 1200 kn, za koliko sam kupio prije 3 godine usporedivu RX 580 sa 256-bit 8GB.

Super, samo nema šanse da se cijene vrate na te razine po kojoj si ti kupio RX-icu 580 s 256-bitnom sabirnicom. Druga stvar, tebe bi kao korisnika trebali zanimati rezultati odnosno performanse kartice koju kupuješ, a ne koliko ima shadera i koliko joj je široko memorijsko sučelje. RDNA2 arhitektura se temelji na korištenju Infinity Cachea da bi se smanjio pristup memoriji. 

 

Naposlijetku, po toj tvojoj logici bi svaka recenzija grafičke kartice u posljednjih par godina trebala završavati s tim da je ne treba kupiti nego da treba čekati pad cijena. Ok, to je možda najoptimalnija taktika za uštedu, no netko si želi kupiti novu grafičku ili PC sad, a ne čekati dvije godine na to. Čini mi se da većina ljudi nema strpljenja čekati godinama da si kupi grafičku karticu ili novi PC, pogotovo ako posjeduju vrlo staru grafičku karticu ili je nemaju. 

11 godina
online
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

 napišeš da je grafa smeće, kao što i jest i daš preporuku ljudima da se radije strpe malo ili da gledaju rabljeno

a ako pišeš da se 'nameće kao jedino rješenje...', onda izgleda kao plaćena recenzija, pa krenu kritike

16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
picajzla0707 kaže...
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

 napišeš da je grafa smeće, kao što i jest i daš preporuku ljudima da se radije strpe malo ili da gledaju rabljeno

a ako pišeš da se 'nameće kao jedino rješenje...', onda izgleda kao plaćena recenzija, pa krenu kritike

Nameće se kao jedino rješenje ako ideš danas kupovati karticu u dućanu po cijeni od 2.500 kuna. Ljudima uvijek možeš dati savjet da kupuju rabljeno jer su rabljene kartice u pravilu isplativije. 

Plaćena recenzija...bože pomozi. Koje su to ideje... Koliko bi trebao Bugu platiti AMD za recenziju kartice u kojoj ona dobije ocjenu 7/10 i budu navedene sve njene mane i realno prikazane performanse? 

12 godina
neaktivan
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Al ste ga nasrali, Denis je fakat napisao vrlo jasno (između ostalog):

 

S druge strane, ako već imate pristojnu karticu starije generacije srednje klase (Radeon RX 570/580, RX 5600 ili GeForce GTX 1650 Super na gore), nadogradnja na RX 6500 XT za vas nema smisla.

 

Svakome tko nema problema s razumijevanjem pročitanog može biti jasno da je review, čak i u kontekstu stanja na tržištu, daleko od nekog hvaljenja. Nemam problem s konstruktivnom kritikom napisanog, zato bug ima svoj forum jel, al mislim da kenjate bezveze. Pojednostavit ću, nije nam ni Denis ni bug kriv za usrane cijene, a to što recenzija nije dovoljno punkerska ne znači da je misleading. 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
10 1 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
Denis kaže...
ansha kaže...
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

Kupio bi Xbox series S i ostalo bi mi 200-300kn viska...

 Govorimo o kupovini grafičke kartice za PC, ne o tome kako iskoristiti taj novac na što efektivniji način. Netko bi si kupio 240 litara jeftinog vina, netko bušilicu, netko novi TV...ostanimo na grafičkim karticama. Novim. 

Bas ti je bistra usporedba, vecina ljudi kupuje graficku iz istog razloga i za istu namjenu kao i konzolu - gaming....

16 godina
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
W2000 kaže...
Potpuni promašaj !! Bolje kupiti polovnu graf. Karticu nego ,po svemu, okljaštreno smeće koje nitko ne želi. Nit je za igru, niti za office jer je i za tu namjenu preskupa ..

 Ok štima, ali šta ako kupac hoče imat nekakvu garanciju na grafu, ili ako slaže novi komp za bilo koga tko želi garanciju?

Kolacic kaže...

Negdje sam procitao da je preporucena cijena 200 eura.

WOW

 Švabe sad prodaju za 235eura=1730kn, a sitna Hrvatska ili malo tržište i naše cijene to je ionako manje više nebitno.

 

https://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/Radeon+RX+Serie/RX+6500+XT.html

 

Copy-paste link, nis ja kriv kaj forum eto ne može pročitat običan link.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2022 15:14 (rambox).
16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
ansha kaže...
Denis kaže...
ansha kaže...
Denis kaže...

Ako se analizira kartica iz dućana, onda se uspoređuje s drugim karticama iz dućana, a ne s rabljenim karticama. 

Uostalom, sve je napisano u članku. Samo treba čitati s razumijevanjem. 

 

Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu? GTX-icu 1650?

Kupio bi Xbox series S i ostalo bi mi 200-300kn viska...

 Govorimo o kupovini grafičke kartice za PC, ne o tome kako iskoristiti taj novac na što efektivniji način. Netko bi si kupio 240 litara jeftinog vina, netko bušilicu, netko novi TV...ostanimo na grafičkim karticama. Novim. 

Bas ti je bistra usporedba, vecina ljudi kupuje graficku iz istog razloga i za istu namjenu kao i konzolu - gaming....

 Rasprava je bila oko kupovine grafičke kartice, a ne oko toga isplati li se više kupiti konzolu ili grafičku karticu/PC. U tom smislu je bilo postavljeno i moje pitanje samo što si se ti odlučio praviti pametan...

12 godina
neaktivan
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Ono kad na pitanje: Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu

 

Odgovoriš sa: kupio bih konzolu *mic drop

 

 

Zona intelektualnog sumraka.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
6 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
ElektričnaOvca kaže...

Ono kad na pitanje: Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu

 

Odgovoriš sa: kupio bih konzolu *mic drop

 

 

Zona intelektualnog sumraka.

Biseru, poanta i je da se razmisli i preispita potreba kupovanja smeca od graficke za velike novce kad postoje alternative koje mogu ispunit istu svrhu...

3 godine
odjavljen
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
ElektričnaOvca kaže...

Ono kad na pitanje: Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu

 

Odgovoriš sa: kupio bih konzolu *mic drop

 

 

Zona intelektualnog sumraka.

 Ako podrzavas smece proizvode onda ce ih i raditi, ako nitko ne kupi karticu razmislit ce slijedeci put. Ne budi ovca.

2 godine
neaktivan
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Kupio bih polovnu pa makar 9xx seriju ili 10xx seriju... 

Ovo je bezobrazluk... Koliko love za grafu koja nije u rangu 9 serije

A ode treba u naslovu pisat srednji prst AMDu zbog poluproizvoda ali naravno to ne možeš jer ovisiš ko tehnički magazin pa se ne želiš zamjerat pa piše neimpresivna... 

 

Živimo Hajduk
 
3 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
ZaliazniMacan kaže...

Kupio bih polovnu pa makar 9xx seriju ili 10xx seriju... 

Ovo je bezobrazluk... Koliko love za grafu koja nije u rangu 9 serije

A ode treba u naslovu pisat srednji prst AMDu zbog poluproizvoda ali naravno to ne možeš jer ovisiš ko tehnički magazin pa se ne želiš zamjerat pa piše neimpresivna... 

 

Vidis da je bug objavio vjerojatno najpozitivniji review na cijelim internetima, 7/10 za ovu sramotu. Ne valja se zamjerit...

8 godina
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Tolko sam dobio za rabljenu 5500XT koja je jača od ove i ima 8gb VRAMa.

 

Prelazak na 3060Ti me koštao 2000kn, i onda nije bilo niš pametno za igrat cijelu 2021.. ova godina je bolja ali već izlazi nova generacija

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
ElektričnaOvca kaže...

Ono kad na pitanje: Uostalom, što bi vi kupili da imate budžet od 2.400 kuna, a morate kupiti karticu u dućanu

 

Odgovoriš sa: kupio bih konzolu *mic drop

 

 

Zona intelektualnog sumraka.

 Tko me tjera? Mali Vladimir drži prstić na crvenom nuklearnom gumbu, ili? *mic drop

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Šta ste očekivali od ove grafe. To je entry level od kojeg se ne očekuje ništa više nego šta daje. Cijene uspoređivat sa prijašnjima i komentirat besmisleno je više. Nekad entry level 100€ sada duplo.Pada lagano ali nikad više kao nekada.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no dostu

Entry level kojeg gazi 5 6 godina stara grafa zbog gramzljivosti... Kojih 7 od 10... Trebali su napisat izbjegavati u širokom luku... 

A hrvatsko novinarstvo je nepristrano ko Amerika prema Rusiji.... 

Zato danas kad vidim ovo i neke druge reviewe ne vjerujem ni jednu riječ... 

Živimo Hajduk
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2022 17:56 (ZaliazniMacan).
 
1 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d

Ej, lijeva strano krivulje. Bezobrazan si i, izgleda, polupismen. Te biserne fore furaj negdje u kvartu klinčadiji.

 

 

Jel ti jasno da si čitao recenziju grafičke kartice, a ne esej o stanju na tržištu? Naravno da ti je jasno, samo si ispao blentav i umjesto da, kao svatko normalan, to priznaš, ti tjeraš i dalje. Imaš tema koliko hoćeš gdje komentiramo stanje, znaš točno što si napravio i još uzimaš lopatu i kopaš dalje.

 

Da ti ja sada pišem da postoje ljudi koji trebaju grafičku jer imaju pola kompa ili im je crkla, a ne kupuju polovne? Ne trebam, svega si ti svjestan, al' bitnije je da budeš zajedljivi papak. Jedino što si ovaj put ispao nepametan pa je zabolilo.

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
ZaliazniMacan kaže...

Kupio bih polovnu pa makar 9xx seriju ili 10xx seriju... 

Ovo je bezobrazluk... Koliko love za grafu koja nije u rangu 9 serije

A ode treba u naslovu pisat srednji prst AMDu zbog poluproizvoda ali naravno to ne možeš jer ovisiš ko tehnički magazin pa se ne želiš zamjerat pa piše neimpresivna... 

 

 Kako su je nazvali? Qick? Valjda su mislili Dick!

14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 6500 XT Eagle - Neimpresivna, no d
ElektričnaOvca kaže...

Ej, lijeva strano krivulje. Bezobrazan si i, izgleda, polupismen. Te biserne fore furaj negdje u kvartu klinčadiji.

 

 

Jel ti jasno da si čitao recenziju grafičke kartice, a ne esej o stanju na tržištu? Naravno da ti je jasno, samo si ispao blentav i umjesto da, kao svatko normalan, to priznaš, ti tjeraš i dalje. Imaš tema koliko hoćeš gdje komentiramo stanje, znaš točno što si napravio i još uzimaš lopatu i kopaš dalje.

 

Da ti ja sada pišem da postoje ljudi koji trebaju grafičku jer imaju pola kompa ili im je crkla, a ne kupuju polovne? Ne trebam, svega si ti svjestan, al' bitnije je da budeš zajedljivi papak. Jedino što si ovaj put ispao nepametan pa je zabolilo.

Sta te tolko zabolilo dupe? Oprosti, nisam znao da s tobom treba tako njezno...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice