Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u ruralna

poruka: 9
|
čitano: 4.942
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u ruralna".
5 godina
offline
Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u ruralna

Hrvatski otoci, naravno opet nisu u igri, pogotovo oni manji, a naseljeni i dok sam živ neće biti raseljeni. Neka se srame hr političari i njihove sluge, pozdrav s Rave!

 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u ruralna

Pozdrav Ravi, ali ne bi bilo loše i da se proširilo i na kopnena područja gdje ima i više ljudi. Ja sam 30min od Zagreba, pa mogu sanjati o optici. Kaj je najgore, toliko IT-ovaca živi ovdje da bi se isplatilo i uložiti. Ono što mi nikako nije jasno je - Do danas je u obje zemlje pokriveno ukupno 90.000 adresa i više od 1.000 korisnika - 1 korisnik na 90 "adresa"? I to je isplativo?!

In vino veritas
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u rur
GranDaddo kaže...

Pozdrav Ravi, ali ne bi bilo loše i da se proširilo i na kopnena područja gdje ima i više ljudi. Ja sam 30min od Zagreba, pa mogu sanjati o optici. Kaj je najgore, toliko IT-ovaca živi ovdje da bi se isplatilo i uložiti. Ono što mi nikako nije jasno je - Do danas je u obje zemlje pokriveno ukupno 90.000 adresa i više od 1.000 korisnika - 1 korisnik na 90 "adresa"? I to je isplativo?!

 s 1000 korisnika sigurno nije isplativo, ali pošto je usluga nova sigurno se još nisu spojili niti svi koji su odmah zainteresirani, a u budućnosti će interes rasti. Sasvim realno je očekivati 20000 korisnika na ovo što su do sad pokrili.

15 godina
offline
Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u ruralna

Pa nema ni u Zagrebu svugdje optike...konkretno Prečko...prema Jarunu...kolega plače već godinu dana da uvedu i nikako...a uredno ga zovu za ostale usluge...i kaže on dajte mi optiku i uzimam najskuplji paket svega...i nikako 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u ruralna

Nema na Šalati niti je u planu koliko sam upoznat.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u rur
Srednji kaže...

Pa nema ni u Zagrebu svugdje optike...konkretno Prečko...prema Jarunu...kolega plače već godinu dana da uvedu i nikako...a uredno ga zovu za ostale usluge...i kaže on dajte mi optiku i uzimam najskuplji paket svega...i nikako 

zagonjan kaže...

Nema na Šalati niti je u planu koliko sam upoznat.

Iz Telemacha su rekli da cijeli grad Zagreb planiraju pokrit optikom do kraja ove godine. Živi bili pa vidjeli. 

9 godina
offline
Re: Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u rur
Marko :D kaže...
Srednji kaže...

Pa nema ni u Zagrebu svugdje optike...konkretno Prečko...prema Jarunu...kolega plače već godinu dana da uvedu i nikako...a uredno ga zovu za ostale usluge...i kaže on dajte mi optiku i uzimam najskuplji paket svega...i nikako 

zagonjan kaže...

Nema na Šalati niti je u planu koliko sam upoznat.

Iz Telemacha su rekli da cijeli grad Zagreb planiraju pokrit optikom do kraja ove godine. Živi bili pa vidjeli. 

 Zagreb nije Hrvatska :-)

Battlenet - TheProdigy#2234
13 godina
offline
Re: Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u rur

Istina—nije. Zato su ove godine počeli optičku mrežu graditi u Zadru, Splitu, Rijeci i Osijeku. Kao što rekoh, prema planovima cijeli Zagreb trebao bi bit pokriven do kraja ove godine, a kompletna nadogradnja mobilne mreže trebala bi biti gotova na ljeto ove godine (5G u cijeloj RH).

 

Ovdje se na mjesečnoj bazi objavljuju planovi za izgradnju optičke mreže:

https://telemach.hr/podrska/opci-dokumenti-i-uvjeti-koristenja/objava-namjere-gradnje

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 19:49 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Optička mreža stiže na 150 tisuća adresa u rur
Marko :D kaže...

Istina—nije. Zato su ove godine počeli optičku mrežu graditi u Zadru, Splitu, Rijeci i Osijeku. Kao što rekoh, prema planovima cijeli Zagreb trebao bi bit pokriven do kraja ove godine, a kompletna nadogradnja mobilne mreže trebala bi biti gotova na ljeto ove godine (5G u cijeloj RH).

Negdje sam pročitao, netko si dao truda pa računio, da bi ova tri ISP-a u HR sredili optiku do svih u HR, trebalo bi proći oko 68 godina, ako nastave ovim tempom.

Cijeli Zagreb ne bude imao optiku još barem 10+ godina... Gdje su onda tu ostali gradovi, sela, otoci...
Još će godinu dvije ulagati a onda opet idu uložit na kvalitetniji 5g (kada se baza korisnika poveća), a onda optika stoji jedno 5-10 godina opet, i tako u krug...

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2022 23:03 (gkelekov).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice