Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u razv

poruka: 19
|
čitano: 5.183
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u razv".
12 godina
offline
Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u razv

Ova slika buduce Intelova tvornice u Magdeburgu je smijurija - nema sanse da ce dobiti dozvolu za parking koji je povrsinom veci od cijelog pogona. To se uvijek radi sa nadzemnim parkiralistima na vise etaza (Parkhaus).

 

Osobno bih radije volio vidjeti druge proizvodace cipova kako se sire u EU, a ne Intel. Diverzifikacija bi ovdje bila bolja opcija.

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u razv

 

ehh da ih navučemo da pokrenu neku proizvodnju u Hrvatskoj, pa da idemo na stražnja vrata kod barba Ante po jeftiniji cpu u rinfuzi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
sad je napokon trenutak da EU dođe iz guzice u glavu...sve strateško vratiti nazad u proizvodnju na EU teritorij
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
HCMAA kaže...
sad je napokon trenutak da EU dođe iz guzice u glavu...sve strateško vratiti nazad u proizvodnju na EU teritorij

 Koliko je strateški imati Intelovu tvornicu u Europi? Strateški bi bilo osnovati europsku tvrtku koja će dizajnirati i proizvoditi procesore. Ovo je rentavanje parcele a ne strateško ulaganje Europe.

16 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
BlueMax kaže...

 Koliko je strateški imati Intelovu tvornicu u Europi? Strateški bi bilo osnovati europsku tvrtku koja će dizajnirati i proizvoditi procesore. Ovo je rentavanje parcele a ne strateško ulaganje Europe.

Da to je tak, ili lako je planirat ili nema od toga nič ako dođe do još veče eskalacije rata.

 

Bit če dobro ako nam glave ostanu na ramenu, a ta Intel tvornica to je samo pusit san koji je netko nacrtal na papiru.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 15:12 (rambox).
8 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
BlueMax kaže...
HCMAA kaže...
sad je napokon trenutak da EU dođe iz guzice u glavu...sve strateško vratiti nazad u proizvodnju na EU teritorij

 Koliko je strateški imati Intelovu tvornicu u Europi? Strateški bi bilo osnovati europsku tvrtku koja će dizajnirati i proizvoditi procesore. Ovo je rentavanje parcele a ne strateško ulaganje Europe.

 Rentanje parcele i inžinjera.

14 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
Kako nas takve tvornice uvjek zaobiđu.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
dreadmoore kaže...
Kako nas takve tvornice uvjek zaobiđu.

 Pa tako što dok "podmažu" sve koje treba prođe ih volja za proizvodnjom

INTEL,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
BlueMax kaže...
HCMAA kaže...
sad je napokon trenutak da EU dođe iz guzice u glavu...sve strateško vratiti nazad u proizvodnju na EU teritorij

 Koliko je strateški imati Intelovu tvornicu u Europi? Strateški bi bilo osnovati europsku tvrtku koja će dizajnirati i proizvoditi procesore. Ovo je rentavanje parcele a ne strateško ulaganje Europe.

Da bilo bi, samo što bi to koštalo bar 3 puta više i trajalo 3 puta duže bez ikakvih jamstava da bi bilo išta od toga na kraju, jer nije niti blizu jednostavno počet proizvodit mikroprocesore i uletit na trg kojeg sada trže tri velika igrača kojima gaze sve pod sobom.

Ovo će bar donekle smanjilo ovisnost SAD i EU od Kine, Tajvana i sličnih, tako da je u svakom slučaju dobra stvar.

 

A sada zašto rvacke budale neznaju ugurat nos i lobirat Intel da kod nas nešto otvori je drugi par hlača, ali samo da mi završimo oko dileme ustaša i partizana, prebacimo se na domovinski rat, odradimo sve teorije zavjera i onda smo spremni.... za nekih 50ak godina će oni čuti bome za nas 

6 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
kerum kaže...

nema sanse da ce dobiti dozvolu za parking koji je povrsinom veci od cijelog pogona. 

Molim te, od kud ti takva ideja? i po kojoj logici

 

16 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
yoceep kaže...
kerum kaže...

nema sanse da ce dobiti dozvolu za parking koji je povrsinom veci od cijelog pogona. 

Molim te, od kud ti takva ideja? i po kojoj logici

 

 Ako zemljiste nije u nekoj vukojebini i kosta sto kuna hektar onda je jeftinije napravit garazu na deset katova. Neki put sam radil u firmi koja je imala tak parkiraliste bez hladovine i to mi je bila zadnja firma u kojoj sam ili budem radio a da nema natkriveni parking. Radije si polijem auto s benzinom i zapalim nego da mi auto stoji devet sati na suncu.

10 godina
offline
Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u razv

a kad rusi naprave procesor to se izgleda brise sa BOLa :)

https://www.bug.hr/vijesti/rusi-predstavili-mikroprocesor-baikal-t1/143378.aspx

 

Sjecam se da je bila vijest i o elbrus procu, ali ni to ne mogu naci...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
NEW_MAN kaže...
yoceep kaže...
kerum kaže...

nema sanse da ce dobiti dozvolu za parking koji je povrsinom veci od cijelog pogona. 

Molim te, od kud ti takva ideja? i po kojoj logici

 

 Ako zemljiste nije u nekoj vukojebini i kosta sto kuna hektar onda je jeftinije napravit garazu na deset katova. Neki put sam radil u firmi koja je imala tak parkiraliste bez hladovine i to mi je bila zadnja firma u kojoj sam ili budem radio a da nema natkriveni parking. Radije si polijem auto s benzinom i zapalim nego da mi auto stoji devet sati na suncu.

 Imaš javni prijevoz ili el. bicikl...

16 godina
offline
Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u razv

Pošto u EU ima puno proizvođača automobila, bilo bi dobro kad bi imali proizvodnju toga. Tu nije bitan zadnji proizvodni proces, pa su i ulaganja manja. Razna potrošačka elektronika isto se proizvodi u starijim procesima, tako da je pokrivenost raznovrsna.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u razv

Čekaj, njemu ne cvatu ruže a ti se ponašaš ko da je auto kupio tebe a ne ti njega?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
Stavi auto na plus 40 na devet sati i onda sjedni u njega pa mi javi koji je gust? To nema veze s ničim nego komocijom i zdravim razumom.
Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
NEW_MAN kaže...
Stavi auto na plus 40 na devet sati i onda sjedni u njega pa mi javi koji je gust? To nema veze s ničim nego komocijom i zdravim razumom.

 Svakodnevno ljeti. Da će mi to određivati život, neće.

16 godina
offline
Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u razv

IDEJE NAŠE; PARE VAŠE

 

 

... 17 milijardi eura bit će uloženo u modernu megatvornicu čipova u Njemačkoj (gdje će raditi oko tri tisuće ljudi), u Francuskoj će niknuti laboratorij za istraživanje i razvoj, dok će ljevaonice i drugi pogoni biti izgrađeni u Irskoj, Italiji, Poljskoj i Španjolskoj.

 

... Prvi čovjek kompanije Pat Gelsinger prvi je puta ovoga tjedna javno izjavio kolika bi im javna subvencija bila potrebna da bi im ideja proizvodnje u Europi bila prihvatljiva. Kako bi mogli proizvoditi u Europi i biti pritom konkurentni azijskim tvrtkama, Gelsinger kaže da im je za to potrebno oko 8 milijardi eura od Europske unije i njezinih država članica.

Dakle 'dobrotvori' iz Američke Hegemonije za početak ulažu 9 milijardi, a mi im poklanjamo odma 8 milijardi i kroz daljnje porezne olakšice će sigurno doći do tvornice svojih čipova za 0 eura. Ovo nisu uspjeli ni najveći geniji rvacke privatizacije, jer ipak su oni nešto simbolično i platili (1 kunu).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2022 19:57 (memulica).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel najavio ulaganje od 80 milijardi eura u
memulica kaže...

IDEJE NAŠE; PARE VAŠE

 

 

... 17 milijardi eura bit će uloženo u modernu megatvornicu čipova u Njemačkoj (gdje će raditi oko tri tisuće ljudi), u Francuskoj će niknuti laboratorij za istraživanje i razvoj, dok će ljevaonice i drugi pogoni biti izgrađeni u Irskoj, Italiji, Poljskoj i Španjolskoj.

 

... Prvi čovjek kompanije Pat Gelsinger prvi je puta ovoga tjedna javno izjavio kolika bi im javna subvencija bila potrebna da bi im ideja proizvodnje u Europi bila prihvatljiva. Kako bi mogli proizvoditi u Europi i biti pritom konkurentni azijskim tvrtkama, Gelsinger kaže da im je za to potrebno oko 8 milijardi eura od Europske unije i njezinih država članica.

Dakle 'dobrotvori' iz Američke Hegemonije za početak ulažu 9 milijardi, a mi im poklanjamo odma 8 milijardi i kroz daljnje porezne olakšice će sigurno doći do tvornice svojih čipova za 0 eura. Ovo nisu uspjeli ni najveći geniji rvacke privatizacije, jer ipak su oni nešto simbolično i platili (1 kunu).

 

 

Investicija pod uvjetom da ih nista ne kosta! :) Najbolja investicija. Legendary

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice