Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

poruka: 20
|
čitano: 11.763
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver".
15 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

čovječe! a mi se tu na forumu zafrkavali s ovom forom. a vidi vraga, ovi misle ozbiljno! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

Ko voli da mijenja telefone, ovo bi moglo biti dobro. 

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

"Ako je i za pretpostaviti da će korisnici trebati vratiti svoj iPhone nakon nekoliko mjeseci „najma“, ideja baš i ne zvuči obećavajuće."

 

Baš me zanima logika iza ove rečenice - što točno ne valja u ovoj usluzi? Želiš probati nešto, ili uzeti na par mjeseci, ili plaćati pa svake godine imati najnoviji hardver, i to ne zvuči obećavajuće?

 

Po meni super opcija, samo što to u HR neće doći još jedno 10 godina - npr trenutno nemamo ni taj godišnji upgrade program koji ima USA i koji se spominje u tekstu, ali to je vjerojatno zato što ni nemamo Apple službeno dostupan već preko iStylea ide sve.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

operativni leasing za smartphone - vrhunac razvoja ljudske (pri)misli...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
15 0 hvala 0
10 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

Meni to vise zvuci da u uređaju imas jaci hardware ali je zakljucan, npr. kad spominju M1 ultra procesor onda pisu "Up to 64‑core GPU" a mislim da se ne isplati imati dvije ili vise linija proizvodnje vec jednu i na ovom jeftinijem zakljucaju odredjen broj GPU-u a ako zelis da ti otkljucaju onda moras placati tu pretplatu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

"Predvodnici u inovacijama" kaze nadnaslov.

 

Mislim da bi trebali malo ozbiljnije definirati "inovacije", tek toliko da znamo o cemu pricamo.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

you will own nothing and you will be happy

 

....distopija došla puno brže nego što smi mislili...

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2022 15:51 (VladRi).
 
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

Sasvim u redu usluga.

Ako se moze rentat stan, auto, barka, zasto ne i komp, ili mob. 

Ja znam da cca svake 2-3 god kupim novi mob, dal zbog slabe baterije, dal zbog izgrebanog ekrana, ili generalnog usporenja, ali to mi je neki prosjek. A ti stari mobiteli se onda ugl skladiste u nekoj ladici, ni klincima nisu zanimljivi. Ne zamaram se prodajom tih rabljenih telefona.

Jedino mi je potencijalni problem razbijanje, tj uvjet da tel moram vratit kakav je bio. U tom slucaju bi moglo ispast poprilicno skupo. Al vjerojatno ce onda izmislit neko kasko osiguranje ili sl.

 

 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
0 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: Apple navodno radi na usluzi pretplate na hard
CalvinRi kaže...

Sasvim u redu usluga.

Ako se moze rentat stan, auto, barka, zasto ne i komp, ili mob. 

Ja znam da cca svake 2-3 god kupim novi mob, dal zbog slabe baterije, dal zbog izgrebanog ekrana, ili generalnog usporenja, ali to mi je neki prosjek. A ti stari mobiteli se onda ugl skladiste u nekoj ladici, ni klincima nisu zanimljivi. Ne zamaram se prodajom tih rabljenih telefona.

Jedino mi je potencijalni problem razbijanje, tj uvjet da tel moram vratit kakav je bio. U tom slucaju bi moglo ispast poprilicno skupo. Al vjerojatno ce onda izmislit neko kasko osiguranje ili sl.

 

 

 IMHO - usluga kao takva nije problem - problem je što će ti jedino ostati takve usluge kroz neko vrijeme.

NULL!=NULL
16 godina
offline
Re: Apple navodno radi na usluzi pretplate na hard
VladRi kaže...
CalvinRi kaže...

Sasvim u redu usluga.

Ako se moze rentat stan, auto, barka, zasto ne i komp, ili mob. 

Ja znam da cca svake 2-3 god kupim novi mob, dal zbog slabe baterije, dal zbog izgrebanog ekrana, ili generalnog usporenja, ali to mi je neki prosjek. A ti stari mobiteli se onda ugl skladiste u nekoj ladici, ni klincima nisu zanimljivi. Ne zamaram se prodajom tih rabljenih telefona.

Jedino mi je potencijalni problem razbijanje, tj uvjet da tel moram vratit kakav je bio. U tom slucaju bi moglo ispast poprilicno skupo. Al vjerojatno ce onda izmislit neko kasko osiguranje ili sl.

 

 

 IMHO - usluga kao takva nije problem - problem je što će ti jedino ostati takve usluge kroz neko vrijeme.

 I zivot ti je na leasing, ali bukvalno. Zivis odredjeno vrijeme i umires. :) ovo je sve normalno. 

16 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

Moje je mišljenje da će im to propast, brže nego što će krenut u masovnu upotrebu.
To je Apple pa će cijene tih leasing "paketa" biti tolike da budu neisplative većini, osim možda ogromnim firmama, ili ljudima kojima takionako cijena ne igra nikakvu ulogu.

Neka okvirna računica: (u mojoj glavi)
iPhone košta 1000EUR, a na leasing (od 12 mjeseci) će ga ponuditi za minimalno 60-70EUR + najmanje 10EUR neko osiguranje i tko zna koja još digitalna usluga se bude "morala" uzeti.
Nakon 12 mjeseca procijenjena vrijednost mobitela bude 250EUR (bez ikakvog oštećenja, što nije realno, ali i sad nude 200EUR za godinu dana stare iPhone kadkupuješ novi iPhone).


U konačnici daješ minimalno 800+EUR za mobitel i sigurno ćeš ugovorom morati nakon 12 mjeseci uzeti novi. I onda te još čeka i račun od operatera.
Ako pak budeš imao da uvijek uzimaš novi hardvare čim izađe, to će sigurno 20-40EUR (iako se ne bi čudio da to bude "magičnih" 99EUR mjesečno)još više mjesečno naplatiti.
Jednostavno ne vidim, ni blizu, dovoljno ljudi, koji bi bili spremni davat 110-160 EUR-a mjesečno za mobitel i pretplatu za isti, niti ovdje u Njemačkoj, niti u Americi, a kamoli negdje gdje je manja kupovna moć.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2022 17:41 (gkelekov).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

Zasto ja mislim da ce ova usluga samo dodatno povecati cijene mobitela kada se uzimaju ono za stalno i da ce nas bukvalno tjerati da ce biti nam mozda cak i jeftinije placati netku vrstu pretplate i mijenjati uredjaje na godisnjoj razini. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple navodno radi na usluzi pretplate na hard
E a šta ako cijena bude neka ultra povoljna za rentanje najnovijeg iPhona, i masa ljudi prijeđe na to. Nakon par godina se navuku na apple, koji onda bude imao još veću korisničku bazu. Neće bas svi odustati od iPhona nakon šta apple digne pretplatu. Ionako im cijene rastu stalno, a imaju sve više prodanih uređaja
The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
16 godina
offline
Re: Apple navodno radi na usluzi pretplate na hard
CalvinRi kaže...
E a šta ako cijena bude neka ultra povoljna za rentanje najnovijeg iPhona, i masa ljudi prijeđe na to. Nakon par godina se navuku na apple, koji onda bude imao još veću korisničku bazu. Neće bas svi odustati od iPhona nakon šta apple digne pretplatu. Ionako im cijene rastu stalno, a imaju sve više prodanih uređaja

 Generalno ljudi razmisljaju na nacin da neko uvijek kupuje uredjaj. Vecina ljudi uzima uredjaje (bar ovdje u USA) preko operatera. I to je neke vrsta iznajmljivanja. Recimo, imas otprilike istu opciju sa T-mobile gdje "kupis" iphone, placas ga nekih $25 dolara mjesecno, kad izadje novi, mozes da nadogradis i opet tako nastavis. Nekome se to isplati. Ja licno volim da kupim urejdja, ali isto tako svake dvije godine kupim novi... tako da se to nekako svede na isto. I naravno, pogled na ovo nije isti nekome iz Hrvatske i nekome iz USA. Razliciti zivoti, cijene...

16 godina
offline
Re: Apple navodno radi na usluzi pretplate na hard

Svaka roba ima svojeg kupca a oni imaju vise nego dovoljno kupaca. Kao njihov ekosustav je super a vjerojatno 90% kupaca ni ne zna kaj ta rijec znaci niti kupuju dodatne usluge. Ovim putem im budu uvaljali sve kaj imaju za pet mozda deset eura na mjesec i zaradili koju milijardu ekstra. Korisnik zadovoljan a Apple zadovoljniji.

Na zapadu gdi je velika kupovna moc opce me ne bi bilo cudno da ljudi masovno uzmu. Sad placam spotify, office 365 i jos neke bedastoce kaj Appe moze ponuditi all in one. Ne podnosim Apple ali lako moguce da budu u konacnici konkurentni sa nekim paketima te navuku ljude da potrose koji dolar ili euro vise.

Svakomu njegovo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2022 22:15 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Re: Apple navodno radi na usluzi pretplate na hard
još jedan od jabučnih biserja.🤦
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

Vec probano sa prvim iphonom.

Sada ce vjerojatno bit uspjesno jer je apple visestruko mocniji i utjecajniji nego je tada bio...

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple navodno radi na usluzi pretplate na hard
Mislim da je ovo imao samsung tako u eri s7 ili s8, nudili su bundle sa onedriveom 1tb i još nekim drangulijama.

Naravno, propalo je, al sad kad apple uspije i oni ce vratit tu access uslugu
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

ovo će biti top usluga no ne kod nas koji ćemo tu uslugu uspoređivati sa najboljom ponudom na njuškalu i slično.... Biti će dodatno top jer će se ti uređaji vraćati u zapadnim zemljama, tj SAD-u i mi u zemljama trećeg svijeta ćemo dobiti više njihovih jeftinih second-hand uređaja. Dakle, moći ćemo se zadovoljiti sa više smeća iz druge ruke, a nećemo time sigurno Appleu biti ni na radaru sa naših par uređaja koje kupujemo, a još ćemo im manje biti zanimljivi jer ćemo na ovaj način još manje kupovati novih uređaja jer će ovi biti nama dovoljno dobri.

 

A s obzirom da su ionako to uređaji koji i stari 2-3 godine još uvijek funkcioniraju kao prvi dan to je u potpunosti prihvatljivo i baš me briga za Apple.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple navodno radi na usluzi pretplate na hardver

-intel tu ideju (prodaje-otključavanja hw zaključanih fičera) sanja već desetljeće.. jer realno izrada cpu-a je identična (ne radi se posebno celeron-xeon-i3-i7.. nego se ovisno o greškama i količini ugovorenih narudžbi neki fičeri zaključaju.. i intel to želi recimo naknadno nadoplatom prodati...). Kako to već u povijesti biva, neće prvi biti onaj prvi, nego recimo apple :) .. i naravno već samim time što je to the-apple možda uspije, no u ovoj priči meni to ne zvuči uvjerljivo-moguće, 1%.. a 'najgluplji' dio priče, apple ne proizvodi ništa, to rade kinezi, um caruje snaga klade valja, tj soft je jači od hard(ware)a, pero od mača.. itd. i možda zato uspiju, vlasništvo-licence-soft, ne sam hw mada ga eto fromalno prodaju.. prodaju 'pamet' tj soft a to je vječni perpetuumobile-roba koja se za razliku od hard može prodati u neograničenim količinama negograničeni broj puta.. obična roba ne može, naprosto nema dovoljno atoma u svemiru itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice