Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije kaosa

poruka: 10
|
čitano: 6.428
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije kaosa ".
12 godina
offline
Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije kaosa

Želim im puno uspjeha u razvoju ideje jer je izgledno da će nam mogućnost utjecaja na lokalne klimatske prilike uskoro postati nužnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije kaosa

"Izazivanje nekog poremećaja ili promjena vremenskih uvjeta ne moraju uvijek imati pozitivan ishod za sve, pa treba razviti protokole koji će pomiriti društvene, etičke i pravne čimbenike utjecanja na vrijeme u stvarnom svijetu."

 

prvo skocite pa onda recite hop :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije kaosa

.

 
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije kaosa

Ono kad radiš teorijske akrobacije koje su same sebi svrha i rastežeš unedogled te misaone žvake, pa da eto nadređeni i mecene pomisle da možda nešto kao radiš.

 

Ne mogu oni pogoditi, ni gdje će se kišni oblak pojaviti preksutra sa tim računalima, ali eto sad će po Duhu Svetom odjednom kontrolirati taj isti kišni oblak za kojeg i dalje ne znaju gdje će se pojaviti i to tim istim računalima. Ono upravo svjedočimo novom paradoksu u kvantnoj mehanici.

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
4 4 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije ka
Trebali su tebe pitati da ne trose vrijeme.
16 godina
offline
Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije kaosa

Istraživanje ruda i gubljenje vremena im piše na vratima. Oni su plaćeni da troše vrijeme i tu granu znanosti su doveli skoro do savršenstva. Tko sam ja da ih ometam u tom velevažnom poslu.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2022 0:23 (memulica).
Moj PC  
3 2 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije ka
Kad bi mogli napraviti elektranu pogonjenu tvojim pesimizmom, ne bi vise trebali fosilna goriva.
16 godina
online
Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije kaosa

Put u propast. 

 

Jasno je da je pedosfera u dobroj mjeri samoregulirajući sistem koji je poremećen ljudskim djelovanjem, a sad, umjesto da se to djelovanje pokušava poništiti, idemo remetiti taj sistem još dalje. 

Znači imali smo besplatnu i odličnu regulaciju atmosfere od strane entiteta s ogromnim iskustvom i sad to, oboružani sa gro nepoznanica, mjenjamo vlastitom regulacijom u kojoj nikakvog iskustva nemamo. 

Onda se čudimo što sve postaje skuplje i skuplje. Bravo mudri. 

Amenoum
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije kaosa

i taman kad ovladaju vremenom, eto potresa i tsunamija. banzaii. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Japanci bi uz pomoć superračunala i teorije kaosa

 

Hmm... to bi bilo zanimljivo vidjeti u kombinaciji s tornadoelektranom.

Can We Really Make Tornadoes for Energy? This Man Wants to Try (nationalgeographic.com)

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice