Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

poruka: 30
|
čitano: 15.702
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11".
11 godina
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Bože sačuvaj da bi došao netko iz ministarstva obrazovanja ili neki ministar, a kamoli premijer... nema tu njima za omastit brk...

 

Obrazovanje je glavni neprijatelj državne politike!

 
14 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Školovanje koje će si moči priuštiti samo odabrani.

Polako se uništavaju Državna obrazovne institucije kako bi se otvorio prostor za skupe privatne škole.

Isto kao i sa zdravstvom...

scientia est potentia
 
14 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Najgore stvari su u rvackoj školstvo zdravstvo i sudstvo... Sve zbog utjecaja politike na sve 3 sfere di u većini rade partijski lojalisti... 

U školstvu i to visokom školstvu najveći problem je stancanje kadra lose kvalitete odnosno političkog kadra sa papirom tako da imamo doktora u Splitu koji u nijednoj ozbiljnoj državi ne bi bio doktor znanosti a uz to sve to je i plagijatotor...

Zato ovo plaćanje za diplomu"pravog" faksa gdje te uče praksi je isto bez veze da konačno dođe netko na čelo obrazovanja koji će sredit to obrazovanje ovo bi bilo redudantno...  Ali to nikome nije cilj jer bolje odgajati i stvarati generacije smrkljavaca koji ne znaju ni program upalit a informaticari su...  Ili informaticari bezbosnovnog znanja o pc-iju.. 

Živimo Hajduk
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost

Zašto samo odabrani? Po ćemu sam ja odabran. Radim 40 sati tjedno, dvoje djece i privatno sam studirao. Sa svojom plaćom sve otplatio. 

Mogao sam i te novce ostaviti u birtiji ili kladionici i vikati da dobre poslove mogu dobiti samo odabrani. 

4 godine
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
ZaliazniMacan kaže...

Najgore stvari su u rvackoj školstvo zdravstvo i sudstvo... Sve zbog utjecaja politike na sve 3 sfere di u većini rade partijski lojalisti... 

U školstvu i to visokom školstvu najveći problem je stancanje kadra lose kvalitete odnosno političkog kadra sa papirom tako da imamo doktora u Splitu koji u nijednoj ozbiljnoj državi ne bi bio doktor znanosti a uz to sve to je i plagijatotor...

Zato ovo plaćanje za diplomu"pravog" faksa gdje te uče praksi je isto bez veze da konačno dođe netko na čelo obrazovanja koji će sredit to obrazovanje ovo bi bilo redudantno...  Ali to nikome nije cilj jer bolje odgajati i stvarati generacije smrkljavaca koji ne znaju ni program upalit a informaticari su...  Ili informaticari bezbosnovnog znanja o pc-iju.. 

 Šta tebi znači informatičar??? Zašto bi programer morao znati sastaviti PC i promijeniti pastu an CPU. Njegovo je da programira a tehničar popravlja PC. 

Ovaj faks će ti pružiti bolju startnu poziciju nego bilo koji drugi jer ćeš već za vrijeme školovanja steći određene industrijske certifikate koji će ti pomoći u daljnjem radu. Na tebi je dalje da se dokažeš budućem poslodavcu vrijediš li i koliko vrijediš. 

 

3 godine
odjavljen
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
Dondo555 kaže...

Zašto samo odabrani? Po ćemu sam ja odabran. Radim 40 sati tjedno, dvoje djece i privatno sam studirao. Sa svojom plaćom sve otplatio. 

Mogao sam i te novce ostaviti u birtiji ili kladionici i vikati da dobre poslove mogu dobiti samo odabrani. 

 Sto si onda ogorcen?

Mislis da netko od 18 godina moze ista tako da rjesi sebi obrazovanje?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 11:11 (veliki pero).
2 godine
neaktivan
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Znam par stručnjaka iz algebre i to je doslovno to plati pa se rugaj...Slicno ko pomorski certifikati... Ali ovo plaćanje za neku diplomu je idealno za korumpirano uhljebnicki mentalitet...  Imamo i jednog vernovca koji je novi tesla pa ništa nije nemoguće... 

I da svaki informatičar bi trebao znati što je procesor memorija napajanje ne da treba znati šarafiti po pc-iju ali zbog sebe treba znati osnove pc-ija ali valjda smrkalj generaciji sve osim tik toka Instagrama i sličnih gluposti je nepoznanica...  

 

Živimo Hajduk
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

od '98. do sad su se prilično brzo napuhali, s obzirom na "obrazovnu djelatnost" (dakle, ništa auti, magla, plin/nafta, farbanje tunela, king ict i te fore). stara neandertalska poslovica nas uči: "prebrz rast vodi u propast." i (ova je eskimska) "(samo) od prosvjete se nitko nije obogatio." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

S...te po Algebri , kao da su neznam što državni Fakulteti, a većina ih izlazi sa nula znanjem, još manje znaju nego su znali prije nego su se upisali!

 

Primjer kad mi kolega iz FER-a veli , završio sam ali nemam pojma što ću raditi, isti slučaj i sa kolegicom sa FOI-a.......

 

Al bitno da se s..ere po Algebri.....

 

Boli me k...dali je završio FOI, FER, Algebru,TVZ,Vern i slične... samo znanje molim ......

 

 

Kumče mi završio FOI, ali  on je nakon završetka regrutan  u Porsche, ali ima znanja da se većina IT struke  mogu pokrit po glavi.

 

 

Ali takvu su rijetki!

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 11:59 (kostolomac).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Jel´ ja to krivo vidim ili su im na slici ucionice monitori sa kompovima spojeni plavim VGA kablovima?!? WTF?

 

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
S 18 si nisam mogao priustiti algebru, a nisu mi bogme niti starci mogli. Otisao sam radit… s 25 sam upisao algebru, posteno zagrijao stolicu, zivio sam IT i prije toga, ali bas na algebri sam poceo raditi ozbiljnje stvari. Preko algebre i njihovih profesora sam poceo raditi u struci na 2. godini faksa,… sad 5 godina kasnije, imam placu od 20k kuna neto, stan i auto, naravno uz kredu, ali bez beda mogu reci da mi je to bila najbolja investicija… razmisljao sam si ukljuciti se u raspravu ili ne, jer sigurno ce biti trolova i idiota, ali mozda bar nekom mladom ovo da poticaj da ustraje u svojoj namjeri i da ne odustane, mozda neke stvari ne mogu biti odmah, ali uvijek se moze naci nacina da se kad tad to ostvari.
13 godina
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Trebao je onaj stari prdonja Boras doći. Možda bi čak nešto i uspio naučiti...

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
Dondo555 kaže...

Zašto samo odabrani? Po ćemu sam ja odabran. Radim 40 sati tjedno, dvoje djece i privatno sam studirao. Sa svojom plaćom sve otplatio. 

Mogao sam i te novce ostaviti u birtiji ili kladionici i vikati da dobre poslove mogu dobiti samo odabrani. 

 Pitaj Amerikance koliko košta obrazovanje... malo tko si tamo može sa prosječnom plaćom priuštiti studij, osim ako ima bogatu obitelj ili se kreditno zaduži.

 

scientia est potentia
15 godina
neaktivan
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
kostolomac kaže...

S...te po Algebri , kao da su neznam što državni Fakulteti, a većina ih izlazi sa nula znanjem, još manje znaju nego su znali prije nego su se upisali!

 

Primjer kad mi kolega iz FER-a veli , završio sam ali nemam pojma što ću raditi, isti slučaj i sa kolegicom sa FOI-a.......

 

Al bitno da se s..ere po Algebri.....

 

Boli me k...dali je završio FOI, FER, Algebru,TVZ,Vern i slične... samo znanje molim ......

 

 

Kumče mi završio FOI, ali  on je nakon završetka regrutan  u Porsche, ali ima znanja da se većina IT struke  mogu pokrit po glavi.

 

 

Ali takvu su rijetki!

 Problem je što privatni Fakulteti istiskuju Državne tako što im dobrim ugovorima otimaju Profesore, posljedično to i ostale profesore demotivira u obavljanju svog posla, na kraju će Državni Fakulteti koji su nekad bili okosnica znanja potpuno nestati u korist privatnih.

Zato sam i spomenuo primjer zdravstva gdje je sličan slučaj, gdje su liste čekanja sve duže a doktori sve nemarniji i arogantniji.

scientia est potentia
4 godine
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
veliki pero kaže...
Dondo555 kaže...

Zašto samo odabrani? Po ćemu sam ja odabran. Radim 40 sati tjedno, dvoje djece i privatno sam studirao. Sa svojom plaćom sve otplatio. 

Mogao sam i te novce ostaviti u birtiji ili kladionici i vikati da dobre poslove mogu dobiti samo odabrani. 

 Sto si onda ogorcen?

Mislis da netko od 18 godina moze ista tako da rjesi sebi obrazovanje?

 Uopće nisam ogorčen. Naprotiv, ja sam jako zadovoljan. Jedino me živciraju ovakvi komentari ljudi koji nisu prstom mrdnuli da se pokrenu. 

4 godine
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
alien kaže...
Dondo555 kaže...

Zašto samo odabrani? Po ćemu sam ja odabran. Radim 40 sati tjedno, dvoje djece i privatno sam studirao. Sa svojom plaćom sve otplatio. 

Mogao sam i te novce ostaviti u birtiji ili kladionici i vikati da dobre poslove mogu dobiti samo odabrani. 

 Pitaj Amerikance koliko košta obrazovanje... malo tko si tamo može sa prosječnom plaćom priuštiti studij, osim ako ima bogatu obitelj ili se kreditno zaduži.

 

 Amerikanci me ne zanimaju. Nemamo ni približno njihove cijene školovanja. Ja sam kopao kanale godinu dana jer eto, neda se meni na faks kao klincu. Onda sam vidio da to nije život kakav želim i na karticu upisao MCSA u algebri, 24 rate. Mjesec dana nakon završetka počinjem raditi u IT-u. nekoliko godina kasnije i faks upisujem (na rate) i sve otplacujem i evo nakon 15 godina još uvijek sam u IT-u i sasvim sam zadovoljan. 

14 godina
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Kraći tečajevi te neće napraviti stručnjakom ali oni su samo uvod a dalje moraš sam puno učiti. Uspio sam u firmi ubaciti se na tromjesečni tečaj digitalnog marketinga iako se već dugo bavim takvim stvarim. Dobili smo neke novce za edukacije pa rekoh si idem kad je već tako. Uglavmo nakon tečaja, kolega koji prije nije imao nikakvog iskustva počeo je raditi web stranice. Istina ne kodira, radi na Wordpress-u ali lova je lova.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
alien kaže...

 Problem je što privatni Fakulteti istiskuju Državne tako što im dobrim ugovorima otimaju Profesore, posljedično to i ostale profesore demotivira u obavljanju svog posla, na kraju će Državni Fakulteti koji su nekad bili okosnica znanja potpuno nestati u korist privatnih.

Zato sam i spomenuo primjer zdravstva gdje je sličan slučaj, gdje su liste čekanja sve duže a doktori sve nemarniji i arogantniji.

 lol, apsolutno ne. Ne znam odakle to vadiš, ali samom usporedbom broja državnih fakulteta i zaposlenih u njima u odnosu na privatne, već vidiš da to nije uopće moguće. Ne znam da postoji ijedan fakultet u kojem imaju problema s popunjavanjem docentskih i viših mjesta (oni se financiraju direkt iz državnog proračuna, imaju te neke koeficijente, i ministarstvo određuje koliko ih je), dapače toliko doktoranada ulazi u sustav, da nema teorije da svi dalje napreduju u akademiji. U praksi ljudi čekaju da netko umre ili ode u mirovinu da mogu dalje napredovati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
Dondo555 kaže...
alien kaže...
Dondo555 kaže...

Zašto samo odabrani? Po ćemu sam ja odabran. Radim 40 sati tjedno, dvoje djece i privatno sam studirao. Sa svojom plaćom sve otplatio. 

Mogao sam i te novce ostaviti u birtiji ili kladionici i vikati da dobre poslove mogu dobiti samo odabrani. 

 Pitaj Amerikance koliko košta obrazovanje... malo tko si tamo može sa prosječnom plaćom priuštiti studij, osim ako ima bogatu obitelj ili se kreditno zaduži.

 

 Amerikanci me ne zanimaju. Nemamo ni približno njihove cijene školovanja. Ja sam kopao kanale godinu dana jer eto, neda se meni na faks kao klincu. Onda sam vidio da to nije život kakav želim i na karticu upisao MCSA u algebri, 24 rate. Mjesec dana nakon završetka počinjem raditi u IT-u. nekoliko godina kasnije i faks upisujem (na rate) i sve otplacujem i evo nakon 15 godina još uvijek sam u IT-u i sasvim sam zadovoljan.

Privatne škole još ne drže previsoke cijene jer moraju konkurirati Državnim, ali će se to neminovno dogoditi, iz razloga koje sam naveo.

scientia est potentia
13 godina
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
Skocit ce cijene ako drzavne propadnu i privatne ostanu u nekoj vrsti monopola. Al to se nece dogoditi, i drzavne ce na neki nacin diktirat cijenu, jer privatne ce definirat cijenu u odnosu na drzavne. Slicna stvar je u zdravstvu, privatno jest skuplje, al ne x10, jer ipak imas neku alternativu u drzavnom zdravstvu.
3 godine
neaktivan
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Dok čitam komentare o Algebri kako je ovakva i onakva imam osjećaj kao da sam došao u thread od Index portala.

Uglavnom za sve buduće studente, ako ne upadnete na FER jer realno to je jedini organiziran državni fakultet, toplo preporucam Algebru.

Trenutno studiram na FERITu i to je strasno koliko je to neorganiziran fakultet, koliko nebitnih i glupavih stvari se uči, a najmanje ono što te priprema za rad na tržištu, a da ne govorim da profesor na kolegiju Digitalna Elektronika je prosle godine srušio 150 studenata (Trenutno nas je 300 na kolegiju)...

Bolje platit za normalan faks gdje ćeš imat normalne ljude, nego gubit živce i postat sijed do 25. godine.

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
Mocangad kaže...

Bože sačuvaj da bi došao netko iz ministarstva obrazovanja ili neki ministar, a kamoli premijer... nema tu njima za omastit brk...

 

Obrazovanje je glavni neprijatelj državne politike!

 

Pouzdano znam da su bili predstavnici MZO-a, tako da lupetaš bezveze.

... bolje ispasti glup nego iz aviona...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 23:18 (vrba1989).
15 godina
online
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
alien kaže...
Problem je što privatni Fakulteti istiskuju Državne tako što im dobrim ugovorima otimaju Profesore, posljedično to i ostale profesore demotivira u obavljanju svog posla, na kraju će Državni Fakulteti koji su nekad bili okosnica znanja potpuno nestati u korist privatnih.

Zato sam i spomenuo primjer zdravstva gdje je sličan slučaj, gdje su liste čekanja sve duže a doktori sve nemarniji i arogantniji.

 Ovo je točno.

 

U zdravstvo ne bih, jer osobno imam jako dobra iskustva.

 

Što se školstva tiče imamo dva problema koja su u dvostrukoj spregi:

 

1. Novac - Jednom prije puno godina Oxford je platio kolumnu u NYT u kojem lamentira kako britanska elita ostaje zaslijepljena američkim Greek row/Olympic/Charter Way - ulica na zemljištu faksa gdje su viletine u kojima žive bratstva. 

2. Znanost - Ovo je totalno zanimljivo - novci trebaju svima, jer budimo realni prekrasno je kad imaš ful opremeljen labos za chip wafere na čijim vratima piše: by nVidia

 

Inovativnost pokreće i prirodnu cirkulaciju ljudstva - jer se rijetko dogodi i da jedan profesor cijeli život provede na istoj katedri, samim time s eoslobađa mjesto za napredak drugih - što neminovno donosi svježinu.

 

Mi imamo situaciju gdje se znanstveni rad međusobno opravdava između profesora koji čuvaju katedru dok ne crknu pa čak i dulje.

 

Sveučilište u kojem se OZBILJNO produžava ugovor 75godišnjem profesoru treba zabraniti - jer je sramota da:

 U CIJELOJ JEBENOJ DRŽAVI NE POSTOJI NETKO MLAĐI KOJI BI GA ZAMJENIO A TO JE I DOKAZ DA JE ON SRAMOTA ZA PROFESORA JER MU JE JEBENI POSAO DA NAUČI NEKOGA KO ĆE GA ZAMJENIT

 

Onda ovo sa Vice Mihanovićem je sramota za stoljeća znanosti.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
Kapulica kaže...


Uglavnom za sve buduće studente, ako ne upadnete na FER jer realno to je jedini organiziran državni fakultet, toplo preporucam Algebru.

 Algebra ima preddiplomski studij računarstva na engleskom koji izvodi zajedno s FER-om. U osnovi, to je FER-ov program za preddiplomski studij, ali s predmetima na engleskom (ne znam za pravila polaganja, imaju li rokove kao na FER-u i to). Mislim da je 35k kuna godina.

16 godina
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Žalosno da od toliko teksta je izostala informacija gdje se kampus nalazi.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
dd.inc kaže...

Žalosno da od toliko teksta je izostala informacija gdje se kampus nalazi.

 Da i meni je to za privatno učilište začudno mnogo potrošenog novca... mislim, neznam kako i za koliko se to može vratiti uloženo(osim ako cijena tečajeva ne naraste na cijenu studija u inozemstvu), a i kako su dosad funkcionirali bez tog kampusa od stotina milijuna kuna?
No s druge strane, ulažu milijune kuna i u neznam očne poliklinike ili zubare. 
Što se tiče straha od preuzimanja dobrih profesora, razumijem sentiment, ali s obzirom da su nam državna sveučilišta na svjetskom dnu dna, sumnjam da može gore. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 20:25 (overhaul).
2 godine
neaktivan
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Dno dna su jer na faksu ostaju najgori od najgorih ili sa vezom...  Projekti fakulteta nikakve veze sa privredom ili realnim sektorom...  Samo baljezganje...  I takvi znanstvenici su doktori kao i ovaj u Splitu i direktor je lučke uprave i predsjednik hdz-a Split...  Toliko o znanju stručnosti kvaliteti...  Točno tako i paše političarima samo kvantiteta jer većina njih nikad ne bi mogla doc do nikakve titule da se ide na kvalitetu... 

Živimo Hajduk
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Pa dobro. Nasi drzavni fakulteti i vise skole su po sistemu - najbitnije je biti uporan i diplomiras. Ali zapravo, sve je to preslika cijele drzave. Kod nas je bitniji onaj papir zvan diploma od samog znanja. Istina, nesto se polako to mijenja u ITu, ali jos uvijek je sve to presporo. Sav taj "formalizam" nas unistava. Ode kvalitetan kadar van... S druge strane. Tko je inteligentan i zna sto zeli ne trebaju mu niti privatne skole. I one uzmu bezveze godine na svoju "formu". Pa se i te privatne pretvaraju u neki svoj "formalizam". Doduse, ovo je vise na globalnom nivou, ali tu se ipak vrti sve oko kapitalizma i para... Nije sija, nego je vrat .

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednost
ZaliazniMacan kaže...

Dno dna su jer na faksu ostaju najgori od najgorih ili sa vezom...  Projekti fakulteta nikakve veze sa privredom ili realnim sektorom...  Samo baljezganje...  I takvi znanstvenici su doktori kao i ovaj u Splitu i direktor je lučke uprave i predsjednik hdz-a Split...  Toliko o znanju stručnosti kvaliteti...  Točno tako i paše političarima samo kvantiteta jer većina njih nikad ne bi mogla doc do nikakve titule da se ide na kvalitetu... 

 Znam da sam malo offtopic, ali ja se svaki put začudim kad pročitam da postoji smjer poput (citat): Trenutno privodim kraju diplomski studij, komunikacijski menadžment, a nadam se da ću vrlo brzo upisati i postdiplomski.
Ono, čak me u oko bode naziv strane riječi po Vuku, a kamoli da mogu smislit koji posao se dobije s diplomom komunikologiste, komunikacijskog meneđmentera, kroatologa, humanističara ... onda kad pogledam, a jasno: manekenka, profesionalna kćer utjecajnika, voditeljica, glumica... vjerojatno ima spremo mjesto glavne uhljebuše u turističkoj zajednici velaluke. Morat ću samo provjeriti dijele li se nobelove nagrade za nove spoznaje u komunikacijskom menadžmentu. 

2 godine
neaktivan
offline
Algebra otvorila sveučilišni kampus vrijednosti 11

Bio sam našao podatak ali ne znam jeli istinit sad nemogu naći da ima 1024 smjera na fakultetima....  Ja sam rekao da me sram što sam završio 5 godina faksa kad sve vidim...  Većina prepisivaca buba kamera i sličnih su vrli inženjeri a ja dok sam se zaposlio krv sam pisao većina mojih sposobnih kolega isto ili su išli vani...  I to za nikakvu plaću a ovi odmah išli na uvijete da boli glava...

A studij Odnosa sa javnosti? 😂 

 

Živimo Hajduk
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice