Što koristite - laptop ili desktop?

poruka: 19
|
čitano: 29.782
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što koristite - laptop ili desktop?".
15 godina
offline
Što koristite - laptop ili desktop?

samo stolni kvalitetan pc, s geografskim porijeklom (iako delanec), berba 2019. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
6 godina
online
Što koristite - laptop ili desktop?

Također stolni PC, berba 2020.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Što koristite - laptop ili desktop?

Asus Zenbook, berba 2021. Odličan.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
online
Što koristite - laptop ili desktop?

Samo konfe iz potpisa, draga koristi laptop jer joj više od toga ni ne treba ;)

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
2 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Što koristite - laptop ili desktop?
asus rog strix scar 2021 qhd, nije los za valorant i serije :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Što koristite - laptop ili desktop?

Koristim sve sto mi dodje pod ruku, na poslu 90% vremena sam na stolnom racnalu, kod kuce kombinujem stolno i laptop jedno 50% ali ujendo surfam i citam i na tabletu, u pokretu je to mobitel tako da fali opcija u anketi 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Što koristite - laptop ili desktop?

ThinkPad P15 Gen 2i sa i9 11950H kojemu je jako tijesno u laptopu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Što koristite - laptop ili desktop?

Laptop nema niti jednu prednost osim prenosivosti, a to mi ne treba pa ono desktop all the way

 
13 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Što koristite - laptop ili desktop?

Ja kod kuce koristim laptop, a kad putujem nosim desktop sa sobom... logicno...

Moj PC  
6 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Što koristite - laptop ili desktop?
Je l laptop spada pod stolno računalo ako je cijelo vrijeme fiksan?
Inače, oba. Pc tj radna stanica i laptop.
 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Što koristite - laptop ili desktop?
Dr. Vicko kaže...

Koristim sve sto mi dodje pod ruku, na poslu 90% vremena sam na stolnom racnalu, kod kuce kombinujem stolno i laptop jedno 50% ali ujendo surfam i citam i na tabletu, u pokretu je to mobitel tako da fali opcija u anketi 

A koja bi to opcija po tebi još trebala biti, a da je ne pokriva čak ni odgovor "neka druga kombinacija"?

...
10 godina
offline
Re: Što koristite - laptop ili desktop?
Koristim dva laptopa ali se može reći da su desktopi jer su u 95% vremena na istom mjestu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što koristite - laptop ili desktop?
Miro kaže...
..

A koja bi to opcija po tebi još trebala biti, a da je ne pokriva čak ni odgovor "neka druga kombinacija"?

 -spadaju li mobiteli pod računala? ako ne zašto? ako da tad su vjerojatno mobilni-pokretni i koriste ih svi ili +99% dok anketa pod razno-ostalo prikazuje +1% .. itd..

-zašto nema boje, pravi vozači znaju voze li crveni ili plavi-crni-sivi-ostalo auto.. kao da to nije važno? :))

-odlična anketa, upravo to nam je nedostajalo, napokon, razvoj hr-it-ja, vidljiv iz postotaka korištenja lap-desk ili ostalo računala, .. pri čemu je upitno što je danas računalo ili definicija, nešto s čipom, nešto s internetom, nešto s ekranom ili interfejsom ili nešto treće.. itd itd.

(ako se u ponekoj riječi osjeti sarkazam, to je samo općutek..) :)

 

edit: .. ah, još jedno važno pitanje.. oko segregacije tipa računala po prenosnosti-statici.. spadaju li auto-računala (npr pod nazivom putno računalo) u računala? .. spadaju li multimedija centri s androidom pod računala, pod pokretna ili fixna? .. nalaze se u automobilu, no nisu laptopi, no mobilni su itd.. da ne uvodimo ai-vozače ili dronove. Što su auti-računala npr običan radio player s ekranom koji može surfati, playati i recimo da je srodnik tabletu ugrađenom u kokpit.. jesu li to računala? Ako nisu, zašto? kriterij?

 

.. a zašto ta (inače realno besmislena) pitanja? -zato jer, bez kriterija što uopće spada u koju grupu nema smisla ni sama anketa tj ne može se nešto prebrojati-klasificirati ako ne postoji kriterij kako se uopće što klasificira i to mora biti definirano-jasno prije prebrojavanja, tad može imati smisla, ovako je samo anketa, placehoder bez sadržaja.. loremipsum...

 

Chico12 kaže...
Koristim dva laptopa ali se može reći da su desktopi jer su u 95% vremena na istom mjestu.

 -ako prilikom brisanja prašine imaš jasno vidljiv trag tad se može smatrati fixnim-desktopom.. :) nešto kao pravilo rolingstonsa i mahovine... ako se kotrlja (miče-prenosi..) i obrnuto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 11:22 (ihush).
15 godina
offline
Re: Što koristite - laptop ili desktop?
Kompliciraš ga bez veze.

Anketa je za osobe koje intenzivno rade za računalom.

Ima i opcija "nešto drugo", koju je odabralo svega par % anketiranih, što znači da je divizija - u smislu pokrivenosti opcija - sasvim dobro napravljena.
9 godina
neaktivan
offline
Što koristite - laptop ili desktop?

ili

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što koristite - laptop ili desktop?
uuY kaže...
Kompliciraš ga bez veze.

Anketa je za osobe koje intenzivno rade za računalom.

Ima i opcija "nešto drugo", koju je odabralo svega par % anketiranih, što znači da je divizija - u smislu pokrivenosti opcija - sasvim dobro napravljena.

 -gdje ti u akneti-temi vidiš riječi 'intenzivno' ili 'rad'..? naslov pita koristite li laptop ili desktop, pitanje u anketi, koje je računalo primarno.. gdje ti vidiš riječi koje navodiš? Po kojem kriteriju ti znaš za koje osobe je anketa namjenjena?

-nešto drugo? .. pa to drugo pitam miru, mobiteli (jer je u zagradi naveden tablet i sl..) .. ako je naveden tablet, ne vidim zašto u tu grupu ne bi ubrojili i mobitel a njega pak koriste svi.

-najvažnije, cilj-svrha-smisao ankete i preduvijet npr kako će biti klasificiran npr mobitel, bez tog je bilo koja anketa besmislena jer su tad podatci i kriterij 'prebrojavanja' obično smeće jednako kao gatanje iz graha.

-koristi li se računalo npr za surfanje, email, gledanje filmova i slušanje glazbe? -to sve može mobač, + možeš otvoriti bilo koji dokument, isprintati ga na printeru itd. naravno nećeš na računalu tipkati diplomski ili sveske knjiga, to ćeš raditi na računalu s tipkovnicom, no samo zato jer je praktičnije-lakše ili teoretski moguće na bilo čemu pa i mobaču... pošto anketa ne postavlja pitanje o poslu-radu, ne definira ga recimo kriterijem tipkanja texta dužeg od tisuću znakova (recimo kao ovaj post) tad ne vidim kako ti to vidiš, vjerojatno kao i ostale riječi koje 'vidiš' tamo gdje ne postoje. :)

-možemo li ovu temu voditi na računalu-lap-desk i na mobitelu? -možemo.. može li ovaj post biti kriterij rada? ako je to kriterij-granica tad su mobiteli=računala bez tipkovnice i to će biti samo lakše-brže na fizičkoj tipkovnici no jednako moguće i na mobitelu .. jer to su sve 'ista' računala, isti soft, samo drugo pakovanje.

.. ili dodatni primjer, kad na laptop (koji ima integriranu tipkovnicu + touchpad) dodaš desktop dijelove, docking, tipkovnica+miš.. pretvoriš da u desktop računalo koje je ipak portabilno po potrebi, tj lakše prenosivo ili ono što je osnova podjele (ne)prenosivost, manje po riječi lap-krilo, nešto što držiš u krilu ne na stolu jer tad nemaš stol-desk.. no da imaš držao bi na stolu + spojio bi struju itd.

-ako gledamo portabilnost, lakoću nošenja, trajanje-rad na bateriji pa i dopunjavanje ako je potrebno.. tad je mobitel x-puta jači od laptopa, prosječno lap drži 2-4h, mobitel dan ili +10h kao i tablet.. punjenje, bilo koji usb priključak, powerbank i sl. .. lap ipak traži normalnu strujnu priključnicu-napon itd. dakle po kriteriju portabilnosti-prenosivosti ili autonomije rada mobitel je x-puta jači od laptopa pri čemu je samo stvar dodatnih priključaka koje imaš ili nemaš, nosiš u ruksaku ili ne nosiš, npr tipkovnicu-miša, pa i sklopivi stol ako ćemo do jaja ići s karikiranjem što sve može biti prijenosno i korišteno za rad..

-ako je kriterij 'pravi rad'.. tad prednost ima desktop, tj tipkovnica+miš što god da radimo po raznim branšama, npr grafičari, video, igre ili tipkanje texta.. jednostavno desktop ima prednost stola, miš-podloga i tipkovnice koja nije ograničena + ergonomija a time i brzina-komocija u radu.. na laptop se može dodati ta periferija, no postaje li to tad desktop? kriterij? lap + docking? .. možeš jednako tako imati sve za mobitel, nema posebnog razloga zašto s nekim mobač-dokom ne bi imao svu potrebnu periferiju na radnom stolu i time jednaku funkcionalnost svih triju kategorija desk-lap-mob .. jer je osnova ista-identična, cpu, gpu, ram, komunikacija, os, soft.. stvar je samo dimenzija-mase, npr ekrana, potrošnja-baterija-autonomija.. a pri tome imaš i gaming klasu laptopa koji rade spojeni na struju (bez baterije) i upravo se nazivaju destop replacement.. jer nisu 'protabilno-prijenosni' tj autonomni upravo zbog snage-potrošnje.

 

-imaju li današnji mobiteli dovoljno snage za recimo tipkanje u wordu? -imaju.. tad je razlika samo u ergonomiji i periferiji i na mob-lap možeš spojiti docking pa dobiti potrebno, dok desktop ne može biti autonoman osim ako imaš i pokretni generator u prikolici, stol, žice itd.. kao pokrena kabina, koju teoretski može prenositi helikopter na bilo koje mjesto .. je li time postao prijenosan? -nije, kao što nije prenosan ni vrh katedrale no dizalicama su ga skinuli-prenjeli.. a to je statička zidarija, ništa portabilno-prijenosnog-autonomnog.. tj upravo ono što nedostaje anketi da bi imala smisla, da bi rezultati prikupljeni imali smisla, kriterij.. što koji odgovor-klik znači, u što se broji, gol ili promašaj po var-u, rezultat ovisi o tome i zato se ni jedna anketa ne provodi dok se ne postave kriteriji što je koja kategorija, što znači odgovor odnosno, provode se na nivou mila-kuharica-žutila kao brze dijete i sl. .. kad su samo popuna texta-loremipsum (što bug može efikasnije riješiti .. dovoljno da ja počnem tipkati i eto textova u plahtama) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Što koristite - laptop ili desktop?

Desktop za gaming

Laptop od poduzeca za rad

 

oboje spojeno na istu periferiju...

 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Što koristite - laptop ili desktop?

Mobitel za posao. Playstation za kucu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Što koristite - laptop ili desktop?

Mobitel za surfanje, youtube i slicno.

 

PC za igranje.

 

 

Drugo mi netreba

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice