Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kamerom

poruka: 33
|
čitano: 9.478
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kamerom".
6 godina
offline
Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kamerom

svaka časča)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kamerom

Zašto na stoji u tekstu; "ovako će izgledati Xiaomiev novi "stroj""?!?! 
U čemu je kvaka, u kojem zecu leži grm upit autoru teksta?!?! 

BTW; mobilni gadget uopće ne izgleda loše, čak niti sa svemirskim "kvadratom" kamere! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
ATJLučko kaže...

Zašto na stoji u tekstu; "ovako će izgledati Xiaomiev novi "stroj""?!?! 
U čemu je kvaka, u kojem zecu leži grm upit autoru teksta?!?! 

BTW; mobilni gadget uopće ne izgleda loše, čak niti sa svemirskim "kvadratom" kamere! 

smeta ti riječ mašina, ili ?

 

Šaomi puca visoko, možda previsoko a nekakvu višegodišnju tradiciju kvalitete nema.

sljedeći uređaj će koštati kao novi iphone.

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
6 godina
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
Ja sam svoju dušu...prodao Samsung đavlu... jedino ako će biti bolji i jeftiniji...budem prodao njima
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kamerom

Da li i ovome malisanu reklame iskacu iz OS, i nativnih Sajomi aplikacija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
veliki pero kaže...

Da li i ovome malisanu reklame iskacu iz OS, i nativnih Sajomi aplikacija.

Znači ja ne znam odakle to sa reklamama, kakva je to urbana legenda, već preko godinu dana koristim Mi 10T Pro i nema nikakvih reklama, ništa namještao, ništa gasio ili palio.

Ne kontam.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
Zavisi koji ROM. Jq ih viđam nažalost u OS app.
Redmi 5 Plus s 10.2.3 global
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam

Nije urbana legenda ili mit. Meeni su iskakale reklame na Mi Note 10, dvojici frendova iskakale. Stari ima Redmi Note 8, njemu ne iskaču. Ili ne kuži 

3 godine
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
4 redmi uredaja serije 9, 11 nikad u zivotu vidio reklame osim onih na youtubeu😂
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
Zaporožac kaže...

 

Šaomi puca visoko, možda previsoko a nekakvu višegodišnju tradiciju kvalitete nema.

sljedeći uređaj će koštati kao novi iphone.

 

 Kako misliš Xiaomi nema višegodišnju tradiciju kvalitete? Koristim ih od Redmi 4 modela, sad je aktualna serija 12. Do Redmi 4 sam koristio uglavnom samo iPhone i mislio sam da ću vidjeti drastičnu razliku kad sam uzeo taj Redmi 4 za paralelno korištenje uz iPhone, ali nisam je vidio, što više oduševila me kvaliteta izrade i sve ostalo. Od tada redovito kupujem nove modele i sa svakim su samo sve bolji i bolji.

 

Cijena svih uređaja će biti sve viša što radi inflacije što radi nedostatka poluvodiča na tržištu i ostalih komponenata.

 

Top Kinezi već danas koštaju kao top iPhone, nema tu više razlike u cijeni.

 

veliki pero kaže...

Da li i ovome malisanu reklame iskacu iz OS, i nativnih Sajomi aplikacija.

Mislim da nikada na niti jednom Xiaomiju reklame nisu iskakale iz OSa, iz aplikacija jesu, ali to je nešto drugo. To nisu nativne aplikacije već prije bloatware i ima ih svaki proizvođač, Xiaomi je na taj način kompenzirao nižu cijenu. Ne vidim nikakav problem, kome smeta skine si odgovarajuću aplikaciju i problem riješen.

 

Isto kao što uz Windowse dobijemo hrpu nekome nepotrebnih aplikacija poput nekakvih XBOX čuda, skype, silovanje s officeom itd...

 

MasterOfDisaster kaže...
veliki pero kaže...

Da li i ovome malisanu reklame iskacu iz OS, i nativnih Sajomi aplikacija.

Znači ja ne znam odakle to sa reklamama, kakva je to urbana legenda, već preko godinu dana koristim Mi 10T Pro i nema nikakvih reklama, ništa namještao, ništa gasio ili palio.

Ne kontam.

Mislim da ih nema na svim uređajima, na top modelima ih gotovo sigurno nema. Ljudi su to toliko preuveličali da se dobije dojam da ti reklame iskaču čim uzmeš mobitel u ruke, a u biti je stanje takvo da si ranije imao desetak aplikacija koje bi dolazile uz uređaj tipa file manager, download manager i te aplikacije bi u sebi imale reklame. Osobno ne koristim previše te aplikacije tako da mi je to uvijek bilo nebitno. Isto kao kad skineš nekakvu free verziju aplikacije pa na račun toga imaš u njoj reklamu, ako ti smeta platiš aplikaciju ili nađeš drugu.

 

Od MIUI13 verzije broj tih bloatware aplikacija je drastično srezan, mislim da ih je sada samo par i broj reklama je smanjen, ja ih više uopće ne vidim u tim bloatware aplikacijama.

 

silvio3105 kaže...
Zavisi koji ROM. Jq ih viđam nažalost u OS app.
Redmi 5 Plus s 10.2.3 global

 Redmi 5 Plus je jako stari uređaj, puno toga se od tada promijenilo. Ne znam koju uopće imaš verziju MIUIa, 11, 12?

 

Flas1987 kaže...

Nije urbana legenda ili mit. Meeni su iskakale reklame na Mi Note 10, dvojici frendova iskakale. Stari ima Redmi Note 8, njemu ne iskaču. Ili ne kuži 

Nisu ti iskakale reklame na Mi Note 10 već su se prikazivale unutar bloatware aplikacija, ovako kad napišeš da su ti iskakale ispada da si ih svugdje viđao, nisi ih sigurno vidio nigdje unutar settingsa ili bilo gdje u samom OSu.

Pokreneš File Manager besplatnu app koja dođe uz stock ROM i u njoj zna biti reklama. Sada na Mi Note 10 imaš MIUI 13 pa vjerojatno više nemaš ni u tim aplikacijama reklame.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 16:08 (mzopg).
13 godina
online
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
Zaporožac kaže...
ATJLučko kaže...

Zašto na stoji u tekstu; "ovako će izgledati Xiaomiev novi "stroj""?!?! 
U čemu je kvaka, u kojem zecu leži grm upit autoru teksta?!?! 

BTW; mobilni gadget uopće ne izgleda loše, čak niti sa svemirskim "kvadratom" kamere! 

smeta ti riječ mašina, ili ?

 

Šaomi puca visoko, možda previsoko a nekakvu višegodišnju tradiciju kvalitete nema.

sljedeći uređaj će koštati kao novi iphone.

 

Da smeta, dok se u kontekstu razgovaramo o sadržaju članka. 

Dok je ovo Hrvatski portal, autori članaka bi morali koristiti Hrvatski jezik, pa što god bilo u pitanju. 
Ako se u članku nekoga iz druge zemlje citira, masovni primjeri su na engleskom jeziku jer recimo kako bi izgledao citat jednog CEO SONY brenda uz njihovo pismo, uopće se ne zamaram sa takvim dijelom teksta. 
Dok se govori iz ”pera autora”, neka izvoli koristiti izraze koji su dostupni u Hrvatskom jeziku. 

ATJ Lučko
6 godina
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
Izgleda da camera set-up ostaje isti....to je sada uz veću bateriju...jedini razlog kupovine novog mobitela...tako da...kupiti novi uz veću cijenu ili prethodni koji ni po čemu neće stvarati probleme korisniku u odnosu na novi ali po manjoj cijeni... vrijeme je da pređu na dvogodišnji ciklus...pa čak i na veći...ovo jednostavno više nema smisla
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
10.2.3 global.
Jest star, al dere ko novi, za ono što meni treba.
MIUI 11 je ispao sranje jer je cuclao bateriju.
3 godine
odjavljen
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
Da li da vjerujem tebi ili svojim ocima?
14 godina
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
Ja koristim Mi 10 već 2 godine, prije toga Poco F1 2 godine. Nikad niti jednu reklamu nisam vidio u OS-u.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
veliki pero kaže...
Da li da vjerujem tebi ili svojim ocima?

 S obzirom da si stavio sliku s interneta, a ne svojeg telefona...

 

https://www.bleepingcomputer.com/news/software/xiaomi-miui-now-showing-ads-in-settings-app-on-their-phones/

 

Isto tako na linku piše kako ugasiti reklame.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 20:40 (XXX-Man).
15 godina
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
veliki pero kaže...
Da li da vjerujem tebi ili svojim ocima?

 Da vjerujem tebi ili svojim očima ? 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam

@mzopg

 

ovo sve sam moram iskljucit da ne bi imao reklame! Znaci upute da netu postoje kako maknut reklame.

https://www.racunalo.com/kako-iz-xiaomi-miui-11-i-miui-12-ukloniti-sve-reklame/amp/

Dokle god ce Xiaomi imat softver gdje moram podesavat da micem reklame, nece nikad u istu recenicu s velkim igracima.

11 godina
offline
Razocaranje?

Ne znam kakav ce biti Ultra, ali sam prije mjesec dana presao sa pouzdanog i s odlicnom baterijom Xiaomi Poco F2 PRO na Xiaomi 12 PRO. Xiaomi vec koristim cca 10 g, tj. cak i prije nego su se prodavali zvanicno u Europi. Uvozio sam ih iz Kine i, naravno, placao sve poreze, prireze, tocke i zareze.

 

Poco F2 PRO je odlican, baterija jako dugo traje. Na pocetku je trajala dva puna dana, a sada je 1.5 dan. Ukljuceno skoro sve - Wi-Fi, Bluetooth, NFC, BT slusalica je stalno ukljucena.

 

Znao sam da Xiaomi 12 PRO ima slabu bateriju, ali je za moj pojam jako, jako slaba. Dobro, brzo punjenje donekle to pokriva, ali je definitivno razocaravajuce da tako malo traje - ne izdzi ni pola dana s mojim koristenjem. Nekome ce izdrzati skoro cijeli.

 

Mobitel je tanji od Poco F2 PRO, elegantinij, a ekran je jako dobar, cist, jasan, brz, ALI... pocelo me jako smetati rub ekrana jer, osim sta tamo budu pocetna slova recenica i se tesko cita, touch na tom mjestu je LOS! Dogadja mi se touch ne reagira odmah (lag je velik iako sam iskljucio animacije u developer modeu), a ekran skuplja jako puno prasinu, onu finu. Kupio sam zastitnu masku, ali nista ne pomaze. Opet se prasina, ona fina, skuplja. POCO nema takvog problema.

 

Uglavnom, 12 PRO je odlican mobitel i se nadam da se ULTRA biti bolji, barem s baterijom.

 

No dobro, ne mogu se zaliti na X12 PRO jer sam produzio pretplatu s providerom i na poklon dobio Xiaomi S1 smartwatch 

 

Sta se tice reklama na Xiaomiu mogu reci da ih u samom mobu nema, ali kad se instalira neka aplikacija, preko Google Playa, tokom same instalacije ima reklama. Stoga kad pokrenete instalaciju, odmah izađite iz instalacije, a mobitel ce instalirati aplikaciju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2022 22:06 (AntonioTech).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kamerom
Meni na Samsungu zna ponekad doći obavijest iz Members aplikacije o pogodnostima koje nude.
Znači, i Samsung se reklamira...
Moj PC  
1 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
ATJLučko kaže...

 Da smeta, dok se u kontekstu razgovaramo o sadržaju članka. Dok je ovo Hrvatski portal, autori članaka bi morali koristiti Hrvatski jezik, pa što god bilo u pitanju. 

Ako se u članku nekoga iz druge zemlje citira, masovni primjeri su na engleskom jeziku jer recimo kako bi izgledao citat jednog CEO SONY brenda uz njihovo pismo, uopće se ne zamaram sa takvim dijelom teksta. 
Dok se govori iz ”pera autora”, neka izvoli koristiti izraze koji su dostupni u Hrvatskom jeziku. 

boldao sam ti početna slova koja si trebao napisati malim slovom..

riječ mašina NIJE tuđica jer se je ustalila u hrvatskom standardnom jeziku, kao i hardver, softver, itd..

 

https://sh.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%A1ina

 

sigurno nećeš reći ; "stigao je tuđinac na more", nego ćeš reći; stigao je "stranac na more"...

 

sama riječ "autor" je tuđica, a ipak ju koristiš.

 

mislim, iskreno se slažem s tim da ne treba koristiti tuđice kad ne treba, forsirati ih, no ovdje si promašio ceo fudbal  

 

btw, 

 

podcrtao sam ti i moje tuđice u mome tekstu...ma di bi nam bia kraj kada bi na sve mislili...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 6:40 (Zaporožac).
3 godine
odjavljen
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
XXX-Man kaže...
veliki pero kaže...
Da li da vjerujem tebi ili svojim ocima?

 S obzirom da si stavio sliku s interneta, a ne svojeg telefona...

 

https://www.bleepingcomputer.com/news/software/xiaomi-miui-now-showing-ads-in-settings-app-on-their-phones/

 

Isto tako na linku piše kako ugasiti reklame.

 Hvala, ja sam ipak odlucio prodati telefon i rjesio sam se svih reklama. 

3 godine
odjavljen
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
Zaporožac kaže...
ATJLučko kaže...

 Da smeta, dok se u kontekstu razgovaramo o sadržaju članka. Dok je ovo Hrvatski portal, autori članaka bi morali koristiti Hrvatski jezik, pa što god bilo u pitanju. 

Ako se u članku nekoga iz druge zemlje citira, masovni primjeri su na engleskom jeziku jer recimo kako bi izgledao citat jednog CEO SONY brenda uz njihovo pismo, uopće se ne zamaram sa takvim dijelom teksta. 
Dok se govori iz ”pera autora”, neka izvoli koristiti izraze koji su dostupni u Hrvatskom jeziku. 

boldao sam ti početna slova koja si trebao napisati malim slovom..

riječ mašina NIJE tuđica jer se je ustalila u hrvatskom standardnom jeziku, kao i hardver, softver, itd..

 

https://sh.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%A1ina

 

sigurno nećeš reći ; "stigao je tuđinac na more", nego ćeš reći; stigao je "stranac na more"...

 

sama riječ "autor" je tuđica, a ipak ju koristiš.

 

mislim, iskreno se slažem s tim da ne treba koristiti tuđice kad ne treba, forsirati ih, no ovdje si promašio ceo fudbal  

 

btw, 

 

podcrtao sam ti i moje tuđice u mome tekstu...ma di bi nam bia kraj kada bi na sve mislili...

 Ispravno bi bilo; promasio si cijeli nogomet. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
veliki pero kaže...
Da li da vjerujem tebi ili svojim ocima?

Treba puno toga tu razlikovati, prvo ta slika je stara preko 4 godine i u međuvremenu se puno toga promijenilo. Osobno nikada nisam vidio reklame u OSu.

 

Drugo treba razlikovati Xiaomije koji su namijenjeni drugim tržištima (Kina, Indija...) jer oni imaju i drugačije podešen software, tako da je moguće da je kod njih nešto podešeno drugačije nego na globalnim verzijama. Znam za indijske verzije da dolaze znatno povoljnije, ali imaju reklame, to je kompromis, a s obzirom na broj prodanih primjeraka u Indiji njima to odgovara.

 

Treće, puno ljudi je kupovalo te jeftinije uređaje koji su namijenjeni Kini ili Indiji preko raznih kineskih shopova, tako da se oni nemaju što previše žaliti.

 

Flas1987 kaže...

@mzopg

 

ovo sve sam moram iskljucit da ne bi imao reklame! Znaci upute da netu postoje kako maknut reklame.

https://www.racunalo.com/kako-iz-xiaomi-miui-11-i-miui-12-ukloniti-sve-reklame/amp/

Dokle god ce Xiaomi imat softver gdje moram podesavat da micem reklame, nece nikad u istu recenicu s velkim igracima.

Ti koristiš "Mi preglednik"? "Mi glazba"? "Mi file manager"? "Mi Security"? 

Ja to ne bi zvao sistemskim aplikacijama, ali dobro.

 

Zašto bi morao sve to raditi, ako uopće ne koristiš te aplikacije? Koga briga ima li u njima reklame ili nema, ne kužim gdje je problem.

 

I opet ponavljam sa MIUI13 je to sve srezano, meni više nema ni u tim aplikacijama reklama, ali zato su i cijene uređaja otišle gore, smetaju vam reklame u tim nekakvim nebitnim aplikacijama? ok, evo vam sad veća cijena pa uživajte. 

 

AntonioTech kaže...

ALI... pocelo me jako smetati rub ekrana jer, osim sta tamo budu pocetna slova recenica i se tesko cita, touch na tom mjestu je LOS! Dogadja mi se touch ne reagira odmah (lag je velik iako sam sve iskljucio u developer modeu)

 To je boljka zaobljenog ekrana, isto je i kod drugih. Možda možeš malo poboljšati stanje štelanjem toucha na tom rubu, imaš u opcijama "Ignore accidental touch on the edges" pa ga možeš smanjiti da ti bolje reagira.

3 godine
odjavljen
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
mzopg kaže...
veliki pero kaže...
Da li da vjerujem tebi ili svojim ocima?

Treba puno toga tu razlikovati, prvo ta slika je stara preko 4 godine i u međuvremenu se puno toga promijenilo. Osobno nikada nisam vidio reklame u OSu.

 

Drugo treba razlikovati Xiaomije koji su namijenjeni drugim tržištima (Kina, Indija...) jer oni imaju i drugačije podešen software, tako da je moguće da je kod njih nešto podešeno drugačije nego na globalnim verzijama. Znam za indijske verzije da dolaze znatno povoljnije, ali imaju reklame, to je kompromis, a s obzirom na broj prodanih primjeraka u Indiji njima to odgovara.

 

Treće, puno ljudi je kupovalo te jeftinije uređaje koji su namijenjeni Kini ili Indiji preko raznih kineskih shopova, tako da se oni nemaju što previše žaliti.

 

Flas1987 kaže...

@mzopg

 

ovo sve sam moram iskljucit da ne bi imao reklame! Znaci upute da netu postoje kako maknut reklame.

https://www.racunalo.com/kako-iz-xiaomi-miui-11-i-miui-12-ukloniti-sve-reklame/amp/

Dokle god ce Xiaomi imat softver gdje moram podesavat da micem reklame, nece nikad u istu recenicu s velkim igracima.

Ti koristiš "Mi preglednik"? "Mi glazba"? "Mi file manager"? "Mi Security"? 

Ja to ne bi zvao sistemskim aplikacijama, ali dobro.

 

Zašto bi morao sve to raditi, ako uopće ne koristiš te aplikacije? Koga briga ima li u njima reklame ili nema, ne kužim gdje je problem.

 

I opet ponavljam sa MIUI13 je to sve srezano, meni više nema ni u tim aplikacijama reklama, ali zato su i cijene uređaja otišle gore, smetaju vam reklame u tim nekakvim nebitnim aplikacijama? ok, evo vam sad veća cijena pa uživajte. 

 

AntonioTech kaže...

ALI... pocelo me jako smetati rub ekrana jer, osim sta tamo budu pocetna slova recenica i se tesko cita, touch na tom mjestu je LOS! Dogadja mi se touch ne reagira odmah (lag je velik iako sam sve iskljucio u developer modeu)

 To je boljka zaobljenog ekrana, isto je i kod drugih. Možda možeš malo poboljšati stanje štelanjem toucha na tom rubu, imaš u opcijama "Ignore accidental touch on the edges" pa ga možeš smanjiti da ti bolje reagira.

 Pa hajde na bugovom smo forumu nismo amateri. Telefon je kupljen lokalno, EU rom, nikakvi kinezi i indijanci, i lokacija je lokalna. Evo uzeo sam screenshot prije nego ga posaljem. U settingsu su bili oglasi, ali to sam iskljucio. Ostalo je downloads, files i bilo koja druga sistemska app, puno oglasa.

Naravno moze se iskljuciti u settings i ADB, ali nakon updjeta opet isto smece.

Naravno da smetaju oglasi koji su ujedno i sigurnosni rizik, a mobiteli vise nisu toliko jeftiniji od konkurencije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 13:12 (veliki pero).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam

mzopg 

 

Zašto bi morao sve to raditi, ako uopće ne koristiš te aplikacije? Koga briga ima li u njima reklame ili nema, ne kužim gdje je problem.

 

I opet ponavljam sa MIUI13 je to sve srezano, meni više nema ni u tim aplikacijama reklama, ali zato su i cijene uređaja otišle gore, smetaju vam reklame u tim nekakvim nebitnim aplikacijama? ok, evo vam sad veća cijena pa uživajte. 

 

 

Kad čitam tvoje komentare i "argumente" imam osjećaj ko da sam na Indexu na nekom od tech članaka pa čitam komentare "stručnjaka" 

Kakvi su tu argumenti pa tko to koristi. Nije bitno je li to netko koristi ili ne, stvar je u tome da reklame postoje koliko god ti sebe ili nas pokušavao lagati da si olakšaš.

 

Eto, kolega ispod ti je poslao screen shot da postoje i reklame unutar Postavki 

 

Inače, ne koristim Xiaomi. Prodao sam ga baš zbog lošeg softvera i prelošeg proximity senzora. Tj, isti nit nema. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
veliki pero kaže...

 Pa hajde na bugovom smo forumu nismo amateri. Telefon je kupljen lokalno, EU rom, nikakvi kinezi i indijanci, i lokacija je lokalna. Evo uzeo sam screenshot prije nego ga posaljem. U settingsu su bili oglasi, ali to sam iskljucio. Ostalo je downloads, files i bilo koja druga sistemska app, puno oglasa.

Naravno moze se iskljuciti u settings i ADB, ali nakon updjeta opet isto smece.

Naravno da smetaju oglasi koji su ujedno i sigurnosni rizik, a mobiteli vise nisu toliko jeftiniji od konkurencije.

 EU ROM nema reklame. Daj stavi screenshot settingsa, about phone, da vidimo što to imaš. I koji je uopće uređaj u pitanju?

 

Flas1987 kaže...

mzopg 

 

Zašto bi morao sve to raditi, ako uopće ne koristiš te aplikacije? Koga briga ima li u njima reklame ili nema, ne kužim gdje je problem.

 

I opet ponavljam sa MIUI13 je to sve srezano, meni više nema ni u tim aplikacijama reklama, ali zato su i cijene uređaja otišle gore, smetaju vam reklame u tim nekakvim nebitnim aplikacijama? ok, evo vam sad veća cijena pa uživajte. 

 

 

Kad čitam tvoje komentare i "argumente" imam osjećaj ko da sam na Indexu na nekom od tech članaka pa čitam komentare "stručnjaka" 

Kakvi su tu argumenti pa tko to koristi. Nije bitno je li to netko koristi ili ne, stvar je u tome da reklame postoje koliko god ti sebe ili nas pokušavao lagati da si olakšaš.

 

Eto, kolega ispod ti je poslao screen shot da postoje i reklame unutar Postavki 

 

Inače, ne koristim Xiaomi. Prodao sam ga baš zbog lošeg softvera i prelošeg proximity senzora. Tj, isti nit nema. 

Kako nije bitno? Nije isto imaš li reklame u samom sistemu ili u nekakvim dodatnim aplikacijama. Sistem (OS) moraš koristiti i tu nemaš izbora, te dodatne aplikacije možeš i ne moraš kako te volja, da mi je znati koliko ljudi koristi taj Mi Browser.

To što je kolega poslao su reklame upravo u tim dodatnim aplikacijama.

 

Nemam ja što nekoga lagati, tako mi je svejedno koji će netko mob koristiti, ali znam da Xiaomi koristim nekakvih 6-7 godina i u tom periodu sam reklame vidio možda 5 puta, tako da je po meni to "problem" koji je debelo prenapuhan i pravi se od muhe slon. Jasno mi je da ima ljudi kojima sve živo smeta.

 

Kad smo kod reklama u tim dodatnim aplikacijama ili sistemu.

 

Honor i Huawei (advertising was able to be displayed even on the lock screen)

10 ways to remove ads from the phone Honor and Huawei

https://device-wiki.com/en/10-ways-to-remove-ads-from-the-phone-honor-and.html

 

Realme will show ads in ColorOS

https://www.rmupdate.com/2019/12/31/realme-mobiles-showing-ads-in-coloros/

 

Samsung confirms that One UI will soon be an advertisement free OS (drugim riječima i oni su imali reklame do jučer, ne znam kakva je danas situacija)

Samsung has announced that it is removing advertisements from all One UI stock apps.

https://www.notebookcheck.net/Samsung-confirms-that-One-UI-will-soon-be-an-advertisement-free-OS.556109.0.html

 

Gle čuda i iPhone ima reklame 

https://support.apple.com/en-us/HT202074

 

Možete li mi sada objasniti po čemu je to Xiaomi drugačiji od navedenih?

Zašto kupujete mobitele od tih drugih proizvođača kad i oni imaju reklame?

 

Ovo su tvoje riječi "Dokle god ce Xiaomi imat softver gdje moram podesavat da micem reklame, nece nikad u istu recenicu s velkim igracima.".

Koji su to veliki igrači? Kad vidimo iz priloženog da svi imaju reklame.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 14:40 (mzopg).
13 godina
offline
Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kamerom
Praktički koju god aplikaciju otvoriš, ima reklame unutra.
Socijalne mreže jedna reklama za drugom, YT bez premiuma ili Vanced negledljiv. Isto kao i browser.
Znači doslovce šta god otvoriš na mobu, tu je reklama.
I sad mržnja prema Xiaomi jer si naišao na reklamu negdje u postavkama...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
ATJLučko kaže...
Zaporožac kaže...
ATJLučko kaže...

Zašto na stoji u tekstu; "ovako će izgledati Xiaomiev novi "stroj""?!?! 
U čemu je kvaka, u kojem zecu leži grm upit autoru teksta?!?! 

BTW; mobilni gadget uopće ne izgleda loše, čak niti sa svemirskim "kvadratom" kamere! 

smeta ti riječ mašina, ili ?

 

Šaomi puca visoko, možda previsoko a nekakvu višegodišnju tradiciju kvalitete nema.

sljedeći uređaj će koštati kao novi iphone.

 

Da smeta, dok se u kontekstu razgovaramo o sadržaju članka. 

Dok je ovo Hrvatski portal, autori članaka bi morali koristiti Hrvatski jezik, pa što god bilo u pitanju. 
Ako se u članku nekoga iz druge zemlje citira, masovni primjeri su na engleskom jeziku jer recimo kako bi izgledao citat jednog CEO SONY brenda uz njihovo pismo, uopće se ne zamaram sa takvim dijelom teksta. 
Dok se govori iz ”pera autora”, neka izvoli koristiti izraze koji su dostupni u Hrvatskom jeziku. 

 Koliko si ti zatucan. Uh. Svaki dan se prosipaš sve više i više.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
3 godine
odjavljen
offline
Re: Ovako će izgledati Xiaomi 12 Ultra s Leica kam
zuper kaže...
Praktički koju god aplikaciju otvoriš, ima reklame unutra.
Socijalne mreže jedna reklama za drugom, YT bez premiuma ili Vanced negledljiv. Isto kao i browser.
Znači doslovce šta god otvoriš na mobu, tu je reklama.
I sad mržnja prema Xiaomi jer si naišao na reklamu negdje u postavkama...

 Te aplikacije si sam skinuo i mozes ih izbrisati, sistemske i bas ne. Ja osobno downloadiram aplikacije bez ikakvih oglasa ili jako malo oglasa, radije platim koju kunu. Ne mislim da je u redu da ti sistemske aplikacije preuzmu cijeli ekran sa oglasima. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice