Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skrivena

poruka: 9
|
čitano: 6.252
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skrivena".
8 godina
offline
Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skrivena

Ma nije moguće. 

Ja rekoh
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skri
Feudalac kaže...

Ma nije moguće. 

 Ovo je baš točno ono: besposlen pop i jariće krsti 

 

Kruha i igala...
10 godina
protjeran
offline
Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skrivena

A ja mislio da sav litij dolazi iz Ukrajine?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skri

-svi znaju da litij dolazi iz vode (tekućine), izlijevanjem.. izliti.. zato i naziv litij.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skri
McFly333 kaže...

A ja mislio da sav litij dolazi iz Ukrajine?

 

 litij se rudari iz vodenih baterija, koje se proizvode u poljima ukrajinskih žitarica i plinarica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skri
Zašto rušite snove zelenima...ja sam u šoku...cijelo vrijeme sam mislio da litij poput krumpira se sadi...uzgaja...i bere...Stvarno ste bezobrazni
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skri
ihush kaže...

-svi znaju da litij dolazi iz vode (tekućine), izlijevanjem.. izliti.. zato i naziv litij.

 Upravo suprotno. Dolazi od lithos - grčki za kamen. Što također nema smisla jer je u odnosu na kamen - mekan. A i sve skupa nema nekog smisla sa poredbom stanja već je ime izvedeno iz različitosti sa frendom kalijem ("al kali" odnosno 1. stupac u PSE) koji je čest u biljkama, odnosno u pepelu, dok je litij nađen u čvrstom kristalu petalitu. Evo što je sam "pronalazač" rekao o tome:

 

"We named this alkali «Lithion», this name recalls that it was discovered in the mineral kingdom, whereas the two others have their origin in the vegetable kingdom. In the French nomenclature it will probably be named «Lithine», and in English «Lithina» in analogy with the names of the other alkalis in these languages."

 

Sve u svemu, auti na bateriju su scam. 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skri
ivan dragi kaže...
ihush kaže...

-svi znaju da litij dolazi iz vode (tekućine), izlijevanjem.. izliti.. zato i naziv litij.

 Upravo suprotno. Dolazi od lithos - grčki za kamen. Što također nema smisla jer je u odnosu na kamen - mekan. A i sve skupa nema nekog smisla sa poredbom stanja već je ime izvedeno iz različitosti sa frendom kalijem ("al kali" odnosno 1. stupac u PSE) koji je čest u biljkama, odnosno u pepelu, dok je litij nađen u čvrstom kristalu petalitu. Evo što je sam "pronalazač" rekao o tome:

 

"We named this alkali «Lithion», this name recalls that it was discovered in the mineral kingdom, whereas the two others have their origin in the vegetable kingdom. In the French nomenclature it will probably be named «Lithine», and in English «Lithina» in analogy with the names of the other alkalis in these languages."

 

Sve u svemu, auti na bateriju su scam. 

 -ne :) ... tj varaš se o antropološkoj genezi nastanka riječi, kamena itd.

-povijest, nije započela grčkim jezikom-kulturom, .. tj oni su to već nasljedili iz 'kamenog doba', dok je Zemlja bila mlada, tekuća-lava.. tj i dalje je osnovno značenje upravo izliti :))

dok ostale civilizacije kradu nazive, bogove itd.. i izgube tumačenje-mit.. no zato sam ja tu :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Rudarenje litija iz slane vode: kolika je skrivena

Ja mislio da je to vezano za godišnje doba kada se iskopava. Znam da su dvojica dalmatinaca kopala, jedan samo zimi, a ljeti obojica pa je jedan rekao "zimi kopan ja, a liti i on (litij ion)"

 
3 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice